den koning van SparïJs NIEUWSBERICHTEN Luik DE KAPITEIN 08 aanslag tegen Kaa vier aanhoudingen Be aangsiioïidsn Fransehman 2 teeren, ora onze plaats'in te nemen gedurende het tijdperk dat wij in de onmogelijkheid lullen zijn om onze verbintennissen na to leven. i» Indien door de vermindering van uit- voorwegon do aandoelhouders hunne inkom sten zien vermindeven, niet minder waar is het dat gij uw winstophrengond werk ook gevoelig zult zien afnemen uw aantal zal verminderenmoe winst zal afnemen. n Over 10 jaar bezigde de Minerva 555 man, winnende gemiddeld per uur 37 cen tiemen, totaal C10.000 fr. loon por jaar vandaag 2700 man, winnende gemiddeld 59 centiemen per uur, totaal 6.650,000 fr. loon per jaar. De bestuurder herinnert er aan dat jaar lijks 100.000 fr. verstrekt wordt aan de werklieden om hun uilspanning en reisver- •jnaak to verschaffen en zegt verder Indien in strijd met onze hoop gij vol hard in het doordrijven der staking, gelieve dan aan to merkop, dat deze staking, in die voorwaarden begonnen, eene contractbreuk is, vermits do arbitrageradon, door ons con tract met den Metaalbewerkersbond voor- zion, niet geraadpleegd werden. Onze maat schappij herneemt dus hare volledige vrij Tieid van handelenniet meer verbonden willende zijn tegenover eene instelling die hare verplichtingen niet naleeft. Hot bestuur verwittigt ook dat deze sta king voor gevolg zal hebben dat het aantal weikeloozen veel grooter zal zijn in het dood seizoen. Het bestuur meldt dat al wie nu aan hel werk blijft, cp do bijzondere genegenheid van do patroons mag rekenen en dat het alle maatregelen neemt om de vrijheid van den arbeid te verzekeren. Ondanks dezen oproep hebben de meeslo Metaalbewerkers den arbeid neergolegd. Doch op welke wijze Met honderden mannen waren gekome* met hun blauw kioltjo en hun busken om te icc r hen. Toen zijn echter do belhamels gekomen on die hebben het zoo aan boord gelegd dat de werklusligon nibt dierven binnen gaan. Dus nog eens gedwongen stakers. Zooals hot bosloten was, zijn de diamant slijpers Maandag niet aan don arbeid gegaan. Dinsdag waren zij echter voltallig op post. Do sigarenmakers, meest socialisten, slaken ook. In de automobielfabriek Sava is de staking algemeen. In do teleföonfubriek' zijn er alechts eenigo stakers, moest jonge gasten. In tegenstelling met Gent en Brussel, zijn meest al do metaalbewerkers hier aan den •arbeid. TE HOBOKEN. In al de werkhuizen ■waren er Maandag morgend minder onlbre- kenden dan op andere Maandagen. Waar er anders 50 tot 100 vorlelters waren, is nu Bellier alleman op post. TE BOOM waar do werklieden meest allen ■socialisten zijn, zijn er schier geen stakers. Het zag er daar Maandag kalmer uit dan op een andoren dag. TE MËCHELEN schijnt men zelfs niet te ■weten dat het werstaking is, evenals te Lier, te Herenthals en to Turnhout.In deze laatste stad zijn alleen eonige sigarenmakers in flaking. Henegouw IN DEN BORINAGE. Do mijnwerkers iüio in staking gingen, zijn reeds bezig op hun veld, of in hunnen hof. Eens dat werk verricht, gaan zij aan den arbeid. Te Cuesmes, in de staatswerkhuizen van ^ergen en in verscheidene andere gemeen Jen van den Borinage is er geen enkele itakor. Te Bergen zijn ook de metaalbewerkers aan 't work. To Ecaussines en te Zoningen hebben de steongroefwerkers hel werk geslaakt. DE VOLKSSTEM 10 Af KIL. l'JIv? Tè TYamerles, Paiurages en La Eouvt-rie hebben de werklieden der leerlouwerijen "hot work gestaakt. Men denkt echter, dal zij spoedig weder aan 't work zullen zijn. To Oboui'g zijn er slechts 50 stakers, op 1000 werklieden. Te Wasmes, Havré, Ville sur Haine, Nimy, werkt men overal. Te Hautragcs, Baudour, St-Ghislain, Tertre, is de staking algemeen, doch mee voorziot eene spoedige herneming. Do dienst -der gasgestichten is verzekerd. Alles is kalm in de slroek. Evenwel heerscht er alom misnoegdheid. De mijnwerkers, meest allen twee of drie stemmen hebbende, moeton nu staken, hun schoon dagloon, verliezen, om nog slechts eene stem te hebben. Anderzijds, wanneer hot eene loonkweslie gold, weiden do mijnwerkers nog door hunne vrouw opgehitst om te staken, terwijl nu do vrouwen effenaf tegen do staking zijn. Indien dus do vrijheid van den arbeid vol doende beschermd wordt, zal de staking hoogstens eene week duren, IN HET CENTRUM Alhoewel do staking in de mijnen meer dan do 7/8 der mijnwerkers omvangt is alles kalm. Hier ook zal de staking toch niet lang duren, aangezien moest al do andere werkhuizen en nijverheidsgestichlen to La Louvière, La Croyére, Morlanwelz. Cronfestu, Haine St. Pierre, aan den arbeid gebleven zijn. Zulks heeft een zeer slechten indruk gemaakt op do stakers. Krachtdadigo voorzorgen zijn genomen om deVlaamscho werklieden, die zouden aan het werk komen te beschermen. ROND CHARLEROI Maandag mor gend waren er in de kom van Charleroi rond de 60.000 werkstakers alle nijverheden, mijnen enz. inbegrepen te Montignies-aan- Sambor zijn de werklioden aan 'twork ge gaan. Het bestuur der werkhuizen hoeft troepen gevraagd. Maandag avond liep het gerucht te Char leroi, dat 8 aanhoudingen gedaan waren te Ghatelinoau en 6 lo Chatelet, wegens aan- slagon op do vrijheid van den arbeid. Namen Weinig o? geen stakers te Namen zelf. In den omtrek, bijzonderlijk langsheen de Som ber zijn er hier en daar eenigo mijnwerkers in staking. Voorde geheelo provincie Namen worden slechts 4.800 werkstakers opgegeven. Maandag morgond is er omtrent volledige staking in do kcolmijnon en de grooto werk huizen van da streek. In de mokaniekmake- rijen werken de helft der werklieden. In do klein o fabrieken zijn er eenige stakers. Do koolmijnen van Luik zelf zijn volledig in staking. Geen enkele staker in do gas- of elektrici- teilsgestichten, in regie uitgebaat. In de stad is or eon weinig nieor beweging dan gewoonlijk. Een zeker getal stakers zijn in het Volkshuis veroenigd, doch alles is zeer kalm. Te Vaux-sur-Chevremont,volledige staking in de kooiput van Foiid-Piquelle, en de mekaniekwerkhuizen. Te Angleur werkt men volledig in de - Vieillo Montague.In de metaalgieterijen werken onkel 30 werklieden van de 200. Te Seraing doorloopen patroeljen solda ten, lansiers en gendarmen den omtrek. Er zijn talrijke samenscholingen rond de werkplaatsen, doel» geene aanslagen op de vrijheid van den arbeid werden gepleegd. In do maatschappij Cockerill acht men het getal afwezigen min belangrijk dan men verwacht had. De stakers namen dezen mor gend de photographic van dozen die de werk huizen binnen gingen, doch geene aanslagen werden gepleegd. Hot bestuur geeft do volgende cijfers op "6200 werklieden OJT7053, zijn in slaking. Te Jemappe, in de koolmijnon van Kesso les. 327 stakers op 415 Bon-Buveur, 265 -op 295 Goncorde, 260 op 274. To Chorolle werken er 115 mannen op -350. Te Wandro volledige slaking van 400 werklieden. To Jupille, in de koolmijn van La Vio lette, werkeu 50 mannen op 300. Zagerij Chevenu, volledige staking ke telmakerij Piedebceuf, 35S stakers plaat- gieterij van Luik, 200 stakers werkhuizen Lochet, 200. Te St. Nikelaas bij Luik is er volledige staking in do koolmijnen Norloz Montog- nce 60 aanwezigen op 2000. Esperance 80 werken op 850. Grace-Berleur werken er in do koolmijn 265 op 365. In do Nationalo Wapenfabriek van Hor stal zijn er 700 stakers op 3600 werklieden doch hel bestuur zal waarschijnlijk al do worklieden wegzenden, daar goene volledige ploegen kunnen samengeslold worden. In vole andere werkhuizon werkt mon vol ledig. In do koolpulten Belle-Vue zijn er 40 aan het werk op 145. Te Herstal zijn er in 't gel:eel 8250 stakers. Voltel 38 tegenwoordig© op 700 to Gerard Gloes 37 op 3000. To Ans, in de Franscho koolputten zijn or 439 op 464; in de andere koolmijnen der omstreek zijn er in dezelfdo evenredigheid. Al de kleine mekaniekmakerijen werken Te Chlin, in da koolmijnen Beaujour werken 166 werklieden op 450. TE VERVIERS Do houtbewerkers hebben de Algemeöne Werkstaking beslotou Nochtans zijn de werkhuizen open voor deze die willen werken. TE AALST Naar het blijkt hebben de Daenssisten be sloten in groep den buiten af te gaan, om bij de boeren onderstand te vragen voor dc stakers, onder vorm van aardappelen, brood, graan. enz. En waarom niet Eerst de landbouwers den duivel aandoen, zo beletten nog naar de markt te komen en daar hunne waren te verkoopen en dan bij diezelfde landbouwers gaan bedelen Verleden Zondag gebeurde zulks reeds te Herdorsem. Daar werden de aardappels gebedeld die dan processiegowijs naar do stad werden overgebracht. ontvangt, om do werklieden uit to hongeren, of hij die het geld goeff TE LEDE en in de omliggende dorpen moeten talrijke werklieden tegen wil en dank thuisblijven, die anders naar ie Walen .gingen arbeiden. Daar hoerscht er dus niet •eene algemeen© maar eene gedwongeao werkstaking en oeno algomeeno misnoegd heid tegen roode on groene aanleiders. TE EREMBODEGEM doelt men weke lijks middelmatig 400 abonnementskaartjes af aan worklieden die in Brussel gaan ar beiden. Vorloden Maandag werden er 460 afgc-leverd. Maandag avond kwamen al die arbeiders uit de hoofdstad terug zij hadden niets ge hoord en niets gezien, maar fel geworkt. MET DE BOODE3 ttLATVTDJSN «hij haar liefhebbenZij zou zijne vertroosting en vreugde uitmaken En Noirot, die kerken verwoest en kruisbeelden vertrapt had, dankte God die hom Madeleine toegezonden had. (49® VERVOLG.) Het verblijf op liet kasteel scheen Noiret niot meer zoo eenzaam toe en- ook zag hij thans met eenig vertrouwen de toekomst te gemoet. Meermalen was hij door droefgeestigheid overvallen geweest en dan vroeg hij zich ver- Iwijfelend af Niemand kan mij het bezit de ler goederen betwisten, welke ik ten koste mijner ziel heb verkregon, maar in wiens handen laat ik ze by mijnen dood achter Do goddelooze Jacobijn wist niet waar de ïeden van zijn verstrooide familie zich op hielden. By zijne leste reis naar Quimper had hfc flen dood vernomen van Pieter Braizon en bet vertrek van diens vrouw. Langs welke jijde hij ook inlichtingen nam, nergens kon men hom die verschaffen. Helaas zijne zus ter was op den openbaren weg van gebrek omgekomen, terwijl Noirot tonnen gouds op bn eerlijke wijze bezat. Wel is waar had de rijke marskramer geen plan om to trouwen doch de verlaten heid waarin hij verkeerde, drukto hem zwaar, Bovendien, al had bij een meisje ver beneden m De soep is slecht Ze kan niet slechter wezen Maandag avond hoorden wij verscheidene malen dat refrein. We vroegen or den uitleg van aan een werkman en ziehier zijn antwoord De stakers mogen bij de Daenssisten om soep gaan. Maar 't is mij 't soepken. Die er eeifs van proofdo laat zo voor de liefhebbers, on daarom zingen zo nu De soep is slecht Ze kan niet slechter wezen Aan do Couverture fabriek van katoe nen dekens, bevoud er zich Maandag mor- end een werkman die do anderen aanspoor de cin er gezamentlijk van door te trekken. Bij liet klinken der hel ging de fabriekdeur open en de menigte trok binnen hij erin be grepen. Maar eenige oogenblikken daarna was do roode aanleider terug aan de deur met zijn boeksken in de hand men had hem verzocht het werk voor goed te staken. Langs verscheidene kanten vernemon wij dat de stokers der fabriek Torley, die gisteren op hunnen post niet waren, uitge kocht waren door de socialisten en dubbele daghuur ontvingen^ om te willen slaken. Wie gaat or nu lafst te werk hij die geld VI. HET LESTE ONDERHOUD. Vijfjaren zijn voorbij sedert Roscoff's ver trek. De gebeurtenissen volgden elkaar zoo snol op, dat de Jupiter, hoewel slechts vijf en-dertig jaar oud, te oordeelen naar de schitterendo feiten door hom verricht, den leeftijd van een grijsaard moest hebben be reikt. Wel had bij dikwijls bij zich zolven beslo ten naar Recouvranco terug te keeren, maar op 't leste oogenblik bleek hij hiervoor geen genoegzame wilskracht te bezitten. Uit den lesten brief van Anaïka spraken echter weemoed en gelatenheid zoo luide, dat de kapitein geen oogenblik kon aarzelen naar .zijn zieke zuster terug Ie keeren. Wij hebben Anaïka op haar ziekbed uitge strekt achtergelaten 1 eiken dag zag men bare krachten afnemen. Hot verdriet ondermijnde haar gestelde dood van Guilanek en de wroede beschuldi ging tegen haar broeder sloopten laDgzaam maar zekor, kare krachten. Do liefdezuster, die de arme weduwe bij etant, is een oude bekende. Yvonne de Kérou- 4as, zuster Marie geworden, heeft niet ver geten, dat Anaïka haar in vroeger dagen met •levensgevaar het loven gered en een schuil- hem in fortuin tot vrouw gehad, zou deze jplaats in haar hut verleend heeft, vrouw, ondanks haar zelve en gedachtig aan Terwijl zuster Maria hel lichaam verzorgt zijne hebben gruwelen hem niet inwondig veracht [weet zij ook balsem aan te brengen voor dc (wonden der ziel. Zij spreekt do zieke over Maar Madeleine zou opgroeien en alleen KJcd, over de H. Maagd, over Servan en Gui- weten, dat hy haar oom was, en hoezeer zouhaook, by wie zy zich gaat voegen Djavid pacha heef! zich meester gemaakt van Valona Naar een telegram van Corfou aan den Echo de Paris zou Djavid pacha, aan t hoofd van de overblijfselen van zijn leger, zich meestor gemaakt hebben van de stad Valona. Ge Turksche vloot kom! uit de Dardanellen Een Turksch eskader, samengesteld uit den i Medjidié en vijf torpedobooten, on dersteund door hot fort van Sedol-Bahr is Zaterdag uit de Dardanellen gekomen. De vijf torpedobooten zijn vooruit getrok ken in de richting van Tenedos. De Griek- sclie oorlogschepen kwamen aanstonds af om «o des te heter te kunnen beschieten. Zij begonnen den aanval maar elk hunner scho ten werd door de Turken beantwoord. Na eenigon tijd trok de Turksche eskader terug in de Dardanellen, nadat de Avarerf s ook hij de Grieken in do strijdlinie was getreden en zich tot den aanval geroed maakte. Ondanks alles wil Montenegro toch niet toegeven De vraag van Servië De minister van Servië to Cettigne heeft eene officieele mededeoling aan Montenegro overgemaakt, ten einde dat land aan to sporen om van alle krijgsverrichtingen voor Scutari af te zien. Antwoord van Montenegro Montenegro deelde aanstonds aan do in- landscho dagbladen do mededeoling mede volgens dewelke do tijding, dat Montenegro aan den wensch van "Servië zcu weldoen volstrekt onwaar was. Moest Montenegro zelf verlaten zijn door iedereen dun nog zou hel den strijd niet mogen en ook niot willen opgeven. Montenegro zal misschien moeion bezwij ken voor een groot getal vijanden maar zulks ware dan nog geene oii6er. Montenegro ver dwijnt liever teenemaal onder do muren van Scutari, dan aan deze stad te verzaken. Turkije is niet teyreden In de offieïeelo kringen verklaart men dat Turkije halsstarrig de laatst» veranderingen aan de vredesvoorwaarden toegebracht, wei gert goed te keuron. Be bemiddeling der mogendheden Da ministers der groote mogondheden te Belgrado hebbon Maandag morgend aan het Servisch ministerie van huitenlandsche zaken het antwoord overgemaakt van de Europeo- sctie mogendheden aan do laatste aanmerkin gen der bondgenoten. Bulgaro-Rumeensch geschil Eene bijna officieele nota logenstraft, stel lig de tijding, volgens dewelke M. Danef ■/.ou verklaard hebben, dat Bulgarië nu toch aanzienlijke gronduilbreiiJmgen had ver kregon en daarom Silistria aan Rumenië mocht afstaan. Men heeft in de kleederen van den moor- denaar den volgendon brief gevonden, die aan zijne vrouw was gericht Beminde, Dit is do laatste maal dat ik u schrijf. Gfj zijt zedelijk verantwoordelijk van hetgeen ilc deed hadt gij mij opgestuurd hetgeen ik u vroeg, ik zou den aanslag niet gepleegd hek bon, voor denwelke men mij door het hoofd zal schieten. Gij zult immer do vrouw blij ven van een koningmoordonaar. En wanneer gij dezen brief zutt ontvangen, zal de aan slag al lang gepleegd zijn. Groeten on anarchie, Sanchez Wanneer monbsm, na het tweede onder zoek terug in zijne cel leidde, zeido hij tot zijne bewakers Ik zou wenschen dat zulks bier zou gauw mogelijk eindige, ik weet toch dat ik hot met den dood zal bekoopen, maai zulks kun mij weinig maken, in afwaciu ting zou ik een weinig voedsel willen, want ik heb eenen buitengewonen honger». Zondag avond deed de policie nog talrijke huiszoekingen en hield nog vier Spanjaards aan die samen een appartement bowoonden, waar verscheidene anarchistische dagbladen, brieven en taforeelen werden ontdekt; op alles werd beslag gelegd. Een notunboakjo werd op den aangehou den Franschman gevonden. Deze sprak zijn eigon verschoidono malen legen en daarom werd de vreemdeling op geheim gehouden. Hij loochent alle medeplichtigheid in don aanslag en bekont dat hij koningsgezind is en tevens een overtuigde bewaarder. Bach word Maandagmorgcnd, naar hel gevang overgebracht, al de tot hiertoe ge dane verklaringen zouden bowijzen dat hij geen do minste betrekking had met do anar chisten. Wetteren. Overreden. Gisteren na middag, reed landbouwer Jozef Autheunia, wonende ter wijk Overbeke alhier, met zijne drijwielkar hespannen met eeno koei naar zijnen akker toen liet dier, dicht bij de Slaat- 3poorwogen op het gefluit van eenen voor hij rij denden trein op hol ging met hot ongo- lukkig gevolg dat dc geleider van zijn voer tuig slorte en de kar over zijn lichaam reed. Het slachtoffer werd huiswaarts gedragen en verzocht door dokter Van Sando. Hij klaagt over inwendige pijnon en isbedle- ■rig. Eereteehen. Bij koninklijk besluit is hot uercleolcen van 1® klas toegekend aan Mojuffer Louisa Do Grooto dozer gemeente, als belooning voor meer dan 25 jarep dienst bij de gemeentelijke Muziekschool allnor. Deze welverdiende onderscheiding zal on getwijfeld eenieder verheugen wanneer men nagaat wat al onschatbare dionslen de gede coreerde en hare gansche familie op muzie kaal gebied hier in do gemeente heeft ver wezenlijkt. Hartelijk proficiat. Een schoon huwetljk is dat van de koffie mei de chicoree der Trappisten Vincart. 1500 M Zela. Hetparhet. Maandag namid dag om 4 ure, is het parket van Dender- monde in onze gemeente afgestapt om een ondorzoek te doon nopens den brand bij August Smekons. Zooals wij gemeld hebben had men vermoedens dat de brand mofst toegeschreven worden aan kwaadwilligheid. De uitslag van het onderzoek wordt geheim gehouden. Zuster Maria is de onschuld zelve en deze engelachtige onschuld is in heiligheid overge gaan vrede en hemelsche zoetheid teekenen zich op haar gelaat, vastberadenheid, ver mengd met lieftalligheid, straalt uit haar oogen slechts de smart, die rondom hare lippen zetelt, de Uit haar blik schemerende geheimzinnigheid en hare weemoedige stem zeggen dat zij veel fieeft geleden. Mijn God mijn God jammerde de zieke, zal hij dan nooit wedorkeeren Zuster Maria bewaarde een diep stilzwygen en had tot God. Indien de persoon naar wien Anaïka zoo vurig verlangde, terugkwam, zou de zuster dan niet meer dan menschelijke sterkte moe ten bezitten, om onder hetzelfde dak te ver blijven Maar de liefdezuster heeft beloofd de lij denssponde van Anaïka niet te «uilen verla ten en met Gods hulp, hoopt zij haar woord gestand te blijven... De nacht is duister, de stormwind loeit, de «verbolgen zee zweept het strand en de vaar tuigen, die op den uitgestrekton waterplas rondzwalken, verkeefren In groot gevaar. Vóór bet opsteken Van den storm was het de sloop van eene fregat, waarin zich in zee- -man van bevond, in een wijden mantel ge wikkeld, gelukt te landen. Het hoofd was diep in don hoed verborgen en het geluat- Bellier onzichtbaar. Langs binnenpaden sloeg h'y den weg in naar de hut van do zièke weduwe. Ilij moest wel goed in do streek bekend zijn omdat hij alleen in do duisternis zich op weg bega! zon der vrees om te verdolen. Bovendien sloeg do regen liom kletterend in 't aangezicht, zoch^ de wind zich tolkons een doortocht in do breede plooien van zyn mantel en werd de grond glibberig en toch leidde de weg op enkele plaatsen langs af gronden van peillooze diepte. Dit alles schrikte deu reizeiger evenwel niet af en trots weer en wind en duisternis vervolgde hij mot vasten tred zijn weg. Na eenen tocht van ruim drie kwart uurs bespeurt hij in de verte een zwak licht. Dit gesft hem nieuwen moed en in weerwil dat hom het zweet langs alle kanten van inspan ning uitbreekt, gevoelt hij zich mot onweer staanbaar geweld vooruitgedreven en gaat regelrecht op het verlichte huisjo af. Eindelijk heeft hij het doel van zijn tocht bereikt, maar hij aarzelt nog binnen te tre den. Ilij verneemt beweging in het huis, en het oor tegen het sleutelgat loggend, hoort hij een zachte hem bekende stom bidden - Wees gegroet, Maria, vol genade, do Heer is met U, gezegend zyt gij boven alle vrou wen, en gezegend is de vrucht uws ïichaams Jesua. En een andere uitgeputte, gebroken stem antwoordde Heilige Maria... Moeder Gods... bid voor... j> ons... De afgebroken zin werd niet vervolgd en de reiziger begon te schreien. De zachte stem die hij 't eerst gehoord had, liet er op volgen: En in de ure van onzen dood.... Mijn Godzegde de stervende, zal ik /hem niet meer... mogen zien.,.! Dit was te veel voor den vreemdeling zacht opent hij do deur en werpt zich schreiend op de zieke, die haar broeder herkend heeft. RoscoffGod dank lispelt zij, Roscoff waarna zij in bezwijming valt. Bij het onverwacht binnentreden van Ros coff was do religieuze, onwillekeurig ont steld, in eenen hoek van 't vertrek gevlucht, maar toen Anaïka in bezwijming viel, kwam zy ijlings toegeschoten, en waschte haar het voorhoofd met water en azijn, waardoor de zieke van lievorlede het bewustzijn terug kreeg. Toen Anaïka de oogen opende en te kennen gaf. dat zij haar broeder wenschte te spre ken, zegde zuster Maria dat zy zich zoolang in een ander vertrek zou begeven, maar op het eerste teelten zou komen. Ik begrijp u, hernam Roscoff, jufvrouw de Kóroulas schuwt, evenals vóór vijf jaren, de tegenwoordigheid van den Katitein met de roodb handen. Deze leste woorden sprak Roscuff met bitteren nadruk uit. Mijnheer, gij vergist u, antwoordde de zustor van liefde 't is louter beleefdheid, die mij eenige oogenblikken in een aangrenzend® kamer drijft, ten einde gij u vry mot uwe zuster zoudt kunnen onderhouden, daaren boven heeft zuster Maria niots gemeens met Yvonne de Kóroulas. Welnu, blijf dan bij ons als gij niet wilt, dat ik u verdenk... BewijzóD... kermde de zieke/hebt gij geen bowijzen gevonden Arme vrouw sprak Roscoff, gij deelt dfl helft van mijn martelaarschap. Bewijzen.. Gave God, dat ik er een gevonden had...! Zet u voor het bed, zegde Anaïka, ik versta u dan beter. Zuster Maria verwijderde zich stil. Anaïka, dierbare zuster, sprak de kapi- teiD, welk geluk is het voor u om te sterven En ik, welk een rampzalig loven leid ik... Van don dag dat jufvrouw Yvonne van ons ■wegging, van het oogenblik, waarop ik bi greep, dat het scheepsvolk my verdacht, is liet leven voor mtj eene hel geworden... (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2