Bloedarmoede» SCOTT BE WERÜSTAXIN6 DE KAMER Laatst© Berichten MULSIDN Bloedarmoede Te Aalsi. Te Gent Vergadering der Rechterzijde. SPORTNIEUWS Bet snelwerkend en gemak kelijk middel om kracht en gezondheid terug' to krijg'en, BBRICHT *<j xxx -lA'ixj xvxo Be icesSand Bo22s3es*siag, Voor Aalst weinig- of geen verandering. In do Filature du Canal gaat er wat meer volk binnen, als in Torley. Op de andoro fabrieken waar reeds ge staakt werd, kemön er stakers terug, terwijl anderen wegblijven. In 'l kort gezegd, de toestand blijft bier onveranderd, midden do grootste onver schilligheid. Op straat is volstrekt niets te zien. De gewono gasten, die altijd op de Groole Markt of aan do Vaart hingen, zijn zelfs niet meer to zien. Zouden die soms ook hunne werkeloosheid geslaakt hebben Do socialisten die do vrouwen uit de stek- jesfabriek Cauesoinillo en Oie. hadden opge maakt ook hot work to verlaton, waren Don- derdagzeer teleurgesteld toen zij ze allen zagen binnengaan. Zij zijn boter gowoon dan stakorssoep De vrouwen hadden eens getocst ol* ze niet zouden mogen staken hebben, maar toen ze hoorden dat ze gingen vervangen worden, atopten zij. Do mannen uit do stekjesfabriek waren zelfs heel verwonderd dat de vrouwon over slaking hadden gesproken. Bij M. Tollenaoro, Drongenschonstoen- wog, is de toestand zooals vroeger. Enkel eonigo afwezigen. In de Kleine Lys gaat alles zijn. gewonen gang, ondanks al het gezwets dat de fabriek zou stilliggen. Er zijn ontbrekondon, maar men kan voort. In do Grooto Lys werkt men nog, eenige haspelaarsters zijn Woensdag uit vrees ach tergebleven, alsook een achttal ajustecr- ders. Dezen morgend hadden de andere ajusteer- ders weinig lust ouk in staking te gaan. Het getal onlbrekenden Llijl't gelijk in deze fa briek. Er W39 veol volk in den omtrek. De orde- lienst was er goed ingericht. Aan hot Dok was er weinig beweging. In do Widauwe is het golal gedwongone stakers vergroot. Bij M. Do Porre, te Gentbrugge, waren dézen morgend 40 aanwezigen in plaats van 20 Woensdag morgend men denkt dat hol getal hodun namiddag nog zal vergrooten. Ié de andere fabrioken aldaar zelfde toe stand. Aan de Gantoise was alles rustig ieder een ging aan 't werk zooals de voorgaande stagen. Er waron bier geeno stakers to zien. Bij M. Julos do Hemptinno telt men se dert .Woensdag morgend eenige stakers meer~ Bif M.Foyorick, M. Lousbergs en de an- «tére fabrieken waar en eonigen ontbraken, i# de toesta ml onveranderd. Bij MM. Baertsoon en Buysse, een 400tal aan den arbeid op 900. TE LOKEREN. Woensdag avond had den do socialisten eenemeeting belegd in het liberaal lokaal - La Concordo In do zaal ongeveer 1000 toehoorders, waaronder talrijke vrouwon en kinderen. Gezel Van Hoeylandt, bijgevoegd volks vertegenwoordiger, viel uit op den Heer bur gemeester Ratmdonck. Deze woorden wer den zeer koel onthaald. De meeting eindigde om 10 ure en men verwachtte er zich aan dat er Donderdag morgend veel ineer stakers zouden geweest zijn. Het dient echter gezegd te worden dal er in de meeting geen oproep gedaan werd om ook in andere werkhuizen to staken. Men vertelt dat de socialisten hier reeds last ge noeg hebber» om 500 stakers brood en soep te geven en zij liever hebben dat do andere arbeiders aan 't werk blijven. Do toestand was Donderdag morgen nage noeg dezelfde als Woensdag. Bij Van de Putte is er eene gedeeltelijke staking uitgebroken 47 werklioden waren afwezig op de 350. In de haarsnijderijen zijn de vrouwen nog aan 't werk alleen de man nen stuken. In La Durme en bij de heeron Rubbens is het personeel voltallig. Bij den Heer Isabey waar er 100 aan 't werk zijn en 200 staken, worden dage lijks nieuwe wevers aanvaard. Velgens het ofBoieel verslag waron Donderdag morgend om 8 ure, juist 514 stakers. Des middags ontvangen zij elk tweo broo- den en oen schotel soep in 't Volkhuis Sommige siakors klagen van de soep. Wij zagon ze Donderdag namiddag op den wijk - Heirbrug in de goot gieten.. Alles blijft halm. TE BRUSSEL. Donderdag morgend waren in sommige gestichten eenige stakers terug aan den arbeid, terwijl in andere ge stichten hot aantal stakers eenigszins was vergroot. DE ALGEMEENE TOESTAND IN HET LAND BLIJFT NAGENOEG DEZELFDE. De vergadoring dor rechterzijde had ge woonlijk plaats den 3den Donderdag van elke maand. Vandaag had die vergadering niet plaats gisteren avond weldon daarvan al de leden der rechterzijde per telegram verwittigd. Zitting van 17D April De silling icordt geopend om i ure 45 ïondcr voorzitterschap van M. Schollaert. M. DE VOORZITTER. De afdeelingen •der Kamer keuren het drukken goed der •volgeiido wetsvoorstellen II. Het loon regelende van vrouwen en kinderen in do huisnijverheid J III. Wijziging brengende aan de wet van 10 Maart 1865, betrekkelijk de spaar- en lijfrontkas. III. Hot dragen van don titel van advo- kaat regelende. IV. 'len voordode van bedienden en kom- miezen V. Het wetsvoorstel, Woonsdag neerge legd door M. Lorand. De wet op do milicle. De bosproking wordt voortgezet. M. ANSEELE protesteert omdat M. de Broquovillo gisteren zegde, dal de werklie den tegen hunno goesting staken. Spreker vraagt uat M. de Broqueville zou uitloggen wat zijn geducht is over do ko- missie. Persoonlijk feit M. BRAUN. Gisteren afwezig zijnde kon ik niet hooron boe do zaak van liet ver hoor der burgemeesters bij M. do Broque ville uitgelegd werd. Ik donk te mogen opmaken, dat M. Max verstaan heeft dat de commissie zich ook mot de wetgevende kiezingen moest bezig houden. Ik verslond, dat hier enkel van provinciale en gemeentekiezingen spraak was. Spreker verklaart, dat volgens hem M. de Broqueville oen teeken van verzoening deed. Hij noodigt dus de socialisten uit ook een stap nader do verzoening te doon. M. db BROQUEVILLE Ik zal niet be twisten wat M. Braun over de onderhande lingen met do burgemeesters zegt. Ik ver wachtte zulke verklaring van zijne rond borstigheid. In mijne houding was er niets dubbelzinnigs. Spreker verzet zich tegen de bewering van M. Braun, volgens welke de katholiekon do tentoonstelling van Gent zouden tegengewerkt hebben. Zie maar naar de toelagen, welke het gouvernement gaf. Het incident is gesloten. Ander persoonlijk feil M. VANDERVELDE herinnert in welke omstandigheden de socialisten er too beslo ten, aan hot Gomiteit van het Algemeen Stemrecht voor te stollen, de Aigemeene Werkstaking in to trekken. Hij bctrer.rt bot, dat M. Braun bij de so cialistische afgevaardigden zijn oordeel niet deed kennen. Wanneer wij pog in zulk geval komen, zullen wij waarborgen vragen, want bet is spijtig dat er twee hurgemeestera, MM. Max en Braun aan dezelfde woorden eene verschillende beleokenis gaven. liet ia altijd zoo met de redevoeringen van M. do Broqueville. Spreker bezweert den kabinetsoverstejklaar en duidelijk uitleg tegevon. :;n! M. BRAUN. Indien M. do Broqueville vóór de werkstaking- aldus gesproken hadde zou er nu geene staking zijn. M. HUBIN Zeg dat aan de rochterzij- de. M. BRAUN Toont dat gij ook van goeden wil zijt, opdat de vrede spoedig hoorsche. M.Moyersoenhad wel giatoren ge lijk loon hij aan Anseele zegde dathijhetwas die tot de werkstaking gedrevon had daags voor do opening der Tentoonstelling. Ook do katholieken hebben do Tentoon stelling tegengewerkt. (Verzet rochlsj. o^demoiie M. I1YMANS vraagt ook dat M. de Bro queville onmiddelijk uitleg zou ge?en over zjjne verklaring van Woensdag. Indien ik het goed voor heb, zal de com missie hare werking uitbreidon tot hoel het kiesstelsel. (Noen Neen rechts). Spreker doet opmerken, dat er in hot beknopt verslag oen zin ontbreekt.Hij vraagt daarover klare uitleggingen want Le Patriote neemt het op zooals wij. M. de BROQUEVILLE. In beginsel wordt do gedachte van den spreker in do officieele verslagen weergegeven,doch hei is de gewoonte, dat deze verslagen enkel ver- schijnen, na door don spreker nagezien te zijn geweost. Do tekst in de annalen zal niet veranderd worden. De zin werd alleen weggelaten, omdat ik de origineel© lokst waarover ik gisteren sprak niet bij de hand bad, Indien bet gouvernement de kieskweslie ter studie legde, gingen wij recht naar do herziening. Onze kiezer®, hebben ons daar mede niet golast. Het verwondert mij dat gij zulks niet ver staat. Ziehier wat ik op 12 Maart zegdo Toestemmen in de herziening, ware eene oneerlijkhoid plegen tegenover onze kiezprs, Er is slechts een middol. om den huidigen toestand to veranderen het kiezerskorps de herziening afkloppen. Gisteren voegde ik er bij, dat wanneer het gouvernement verklaarde, dat zijne vrienden komen vragen waren, vrij te mogen voor de stembus komen, bet wol een bewijs was, dat wij niet onverbiddelijk tegen oeno herziening van het kiesstelsel waren. Indien het gouvernoment er in toestemt eeno kommissie samen lo stellen, 't is wel omdat wij niet als onmogelijks aanzien, dat er eene gunstige oplossing gevonden worde. Wij mogen echter geene kommissie aan vaarden voordo herziening van do kieswet ten, omdat zulks de herziening zelve aanno- men zou zijn Er is daar geene dubbelzinnigheid in. Zolfs nu, in do huidige omstandigheden is het niot mogelijk eeuo kommissie sameii le Re cpaosscüSseid wsra den H. VasJes>. Romo 17. De postoutvanger Angelo Sarto is vorlodun naclit te llome aangekomen eu begaf zich aanstonds naar liet Vatikaan. De familie van den II. Vader hoeft bericht gekregen zich gereed to houden om de laat ste oogenblikken van don doorluchtigen zieke bij lo wonen. Ziellier het officieel lmllelijn dat aan de bevolking werd medegedeeld Nacht rustig weinig of geen hoest lichaamswarmte 36 de longontsteking vorrain- dert maar de roode loop neemt toe. ©pa'oes» êsi CaastantonopsB. Constantinopel 17 Men heeft een komplot onldokt, dat voor doel had den huidigen sultan van don troon te worpen en diem to vervangen door don oud-sultan Abdul-Hamid. Talrijke officiers, ambtenaars en burgers zijn reeds aangehouden. m? usuamnsam PER TELEFOON stellen, omdat wij ons niet meer in wette lijke wegen bevinden, Indien wij niets konden beloven, onder bedreiging, kunnen wij nu nog minder toe geven, nu de bedreiging wezenlijkheid ge worden is. Anders handelen van wege bof. gouverne- montwareeeneonwaardigbeid.IIet gouverne ment zou op het vertrouwen van bet land geen aanspraak moer kunnen maken. Wij zouden do socialistische dictatuur aannemen. Spreker loest artikelen van MM. Poincaré Finet enz. die de politiek van bet gouverno ment goedkeuren. (De rechterzijde brengt spreker eene ovatie.) PERSOONLIJK FEIT. M.DESTREE klaagt dal Minister Hubert, die een senator is, iioin gisteren onderbro ken heeft. M.HUBERT bewijst dat eon minister al tijd bet recht hoeft le spreken in do Kamel en in den Senaat. M. FRANGK.Zal de kommissie zich ja of neen met do wetgevende kiezing mo gen bezig houden Zult gij tusschenkornen wanneer de kommissie zal zeggen, dat do gemeente- on provinciale kieswetten niet kunnen herzien worden, zonder dat ook de wot voor do Kamerluozingen veranderd worde. M. BERRYER. Detkommissie zou ziel» bij hare rol moeten bepalen. M. FRANGK, dringt aan en beweert, dat liet gouvernement dén burgeroorlog zoekt. Gij had gelijk niét voor bedreigingen te zwichten, doch deze zijn ingetrokken gewor- n. Hot is nu nog diet te laat. M. WOESTE. Mon heeft reeds lang de kwestie van het onderhoud met de burge meesters besproken. Ik moot daartegen protesleeren. Wanneer zoo iels. gedaan wordt, is het schier onvermijdelijk, dat er tegenspraak komt en dal de eene zóó en de andere zóó verstaat. (Zeer wel rechts). De wetgevende macht is in handen van Ktfimer en Senaat en. niet .in die der burge meesters. Waj kunnen niot aannemen, dat j zich hier als scheidsrechter komen op dringen. Wat nu gebeurt, zal bot gouvernement aanzetten, om beter op zijne hoedo te zijn. (Rumoer links) Onze kabinetsoverste kon niot denken, dat men zijn goeden wil ;.ou in twijfel getrokken hebben. Men heeft getracht bom in 't nauw te brengen, wij betreuren zulks niet, omdat bij klaar on duidelijk bowe/.«n heeft, dat er geene dubbelzinnigheid is in zijne houd in en dat hij ten volle liet vertrouwen geniet van al zijne vrienden. (Tonj, rechts.) Men heeft beweerd dat er eeno verga dering der rechterzijde is geweest, waarin mon hen» gezegd hei/ft: onderwerp u of geef uw ontslag. Daar is niets niets van. Onze kabinelsovorste heeft mij dikwijls raad gevraagd en ik mag met fierheid zeg gen, dat hij nooit ziuie houding wijzigde. Hij hoeft bel nu nogmaals bewezen. Het is uwe talitiek, lo bèproavon ons le verdeo- len, doch liet zal niet lukken. Thans meer dan ooit zijn de banden welke ons vereeni gen, dicht aaneengosloten. (Tooj. rechts). In dit debat beweert men steeds dubbel zinnigheden te zien. Zijn zij nu nog niet erdwenen De verklaring van den ka- binelsoversle is nochtans klaar genoeg ge weest. Wij hebben altijd gezogd. dat wij wei geren le onderhandelen, omdat men met al- gemeene werkstaking dreigde on omdat het kiezerskorps zich op 2nJuni legen de her ziening bad verklaard. Het land wil van geene woelingen. De kommissie zou enkel voor doel hebben to onderzoeken ofer verandering kan ge bracht worden aan gemeentelijke en pro vinciale kieswetten en niet om het kiesstel sel te horzien. Dat cr nu leden gevonden worden, die hunne zending te buiten zullen gaan, dat is mogelijk, want wiö kan s' mensehen tong vasthouden (Algemeen Gelach). M. MASSON. En indien een lid eene geschikte formuul :vond. zoudt gij seniel bespreken M. WOESTE Dat is hetzelfde niet. Er is een verschil tusschen hot besluit eener kommissie en het oordeel van een der loden dier kommissie. M. DEMBLON Wij verstaan u. Nu zijn wij bediend. M. WOESTE. Dikwijls werd er gezegd dat de werkstaking een middel is om druk king uit te oefenen op liet gouvernement. De leider, Anseele, heeft gezegd dat de zoo gezegde algemeene werkstaking het alge meen stemrecht moet aanbrengen. Anders moeten zij, nu niet hebben.Bij ieder geschil zullen zij er wederom mede voor den dag komen. Eenieder, die zijn plichten begrijpt moet zich nu rond het gouvernement .scharen. Men oefent onwettige werklieden. ruiiiung uit op do is valsch (gehuil M. GAVROT. Dat links). M. DEMBLON. Kalmte (gelach). M. WOESTE. Gij spreekt, van 400.000 stakers. Er zijn in Belgie 1.333.889 werk lieden in de nijverlieidsgeslicliton Indien uwe cijfers echt zijn, en dat gij geene druk king uitoefendet, waar zou uwe algemeens werkstaking zijn Gij ontneemt alle dagen voor meer dan een railjoon dagloon aan de werklieden. (Gehuil links.) M. HUBIN. De werklieden willen bot. Zij hebben niot noodig door twee gendarmen in hurgerkleedij naar huis geleid to worden. M. WOESTE spreekt voort doch de lin kerzijde overschreeuwt hein De leiders zeggen tot do werklieden Lijdt gij honger, wij zullen onze positie be houden (Vroeselijk rumoer links). De slachtoflers zullen weeral de werklio den zijn. Zij hebbea uwe volbetaalde plaat- son niet. M. TERWAGNE. 't Is afschuwelijk. M. DEMBLON.Gij liegt onbeschaamd. M. WOESTE. De toejuichingen der socialisten gisteren aan 't adros van M. Hy mans gezonden, moeten hem zwaar gestraft bobben. Hij bedriegt zich, indien hij denkt, denkt dat het land hem zulks niet zal herin noren. Wij hebben nog groote politiekers hooren bekennen, dat ze zich bedrogen hadden. Gij doot zulks niet, doo maar voort. M IIYMANS. Ik heb enkel mijn oor deel gegeven over de krisia Uit uwen mond klinkt ee»i oproep lot de kalmte zeer zonder ling. M. WOESTE. Mijn oproep was niet tot u gericht (Gelach) De liberalen hebben oen oproep gedaan tot het gouvernement, om nadien to komen zeggen dat zij alles ge daan hebbon wat mogoiijk was, om d® kalmte te behourieih Gij wilt niet begrijpen, dat liet land enkel verlangt tó Werken. M. G. HÜYSMANS Het verlangt ook rechtvaardigheid. M. WOESTE. - Wij blijven in nauwe eendracht met het gouvernement. Ik beu overtuigd, dat allen die zich bekommere: met onzen voorspoed, bet behoud onzer in stellingen en onze nationale eer, het met mij eens zijn. (Langd. toej. rechts). M. HYMANS. M. Woeste spreekt en kei voor zijne partij. Ik heb niets gedaan om de socialisten le dienen. Mijne houding was enkel ingegeven door mijne vaderlands liefde en mijnen wensch den sooialen vrede te behouden. M. WOESTE wil het woord nemen. M. CAVROT. Blijf zitten gij. M. DE VOORZITTER. Het woord is aan M. Woeste. M. WOESTE. Het is spijtig dat de li beralon hier geene rol meer te vervullen heb ben, doch zij zoudon ook aclilor de roode vlag niet moeten loopen. (Rumoer links). M. DESTREE. Wij zullen morgen aan M. Woeste antwoorden, doch ik zeg hem nu reeds dat ik genoeg heb afgestaan voor de stakers, (geroep rechts hoe dut M. DE JAR DIN. Wij hebbon u geene rekening te geven. M. DESTREE. Daar gij niet kunt be grijpen dat welke zielogrootheid er noodig om geld te offeren om eene politieke meening door te drijven, zal ik zwijgen. De zitting wordt om 4 urn 50 geheven. WIELRIJDEN Velodroom van Aalst Weinig volk voor de koersen van Zondag. Om 3 ure wierd bet vertreksein gegeven aan de stayers Luyclien en Lasson. Uitslagen Eerste reeks (20 kilometers) 1. Lasson 2. Luycken, op 10meters. Tijd: 26 minuten. 15-kilometerskoers voor beginnelingen l.Van derSype, 3 punten 2. Arys, 8 p.; 3. Van Caneghem, 8 p.; 4. Dewilde, 12 p.; 5. Dewilde, 20 p.; 6. Fransi, 20 p., 7. Van den Mensbrughe, 20 p.; 8. Goppens. Tijd; 20 min. 30 sec. Tweede reeks (30 kilometers). Aan Oen 25" km. moet de koers om 't slecht weder eindigen. Luyclien stond aan de leiding met 1 1/2 ronde voorsprong. Tijd 26 minuten. W3E een sterk en licht loopend rijwiel wil, wende zich naar liet huis van vertrouwen Guon- 6es VAN DE SYPE, Erpe, Dorpstraat. 20 ver- sehillige keuzen. Grooi gemak van betaling. Spoedige bediening. 219 Erpe (Dorp) Uitslag van den haankoers,33 kilometers: i. Charles Van do Sype, Erpe, 2 minuten vooruit, op rijwiel Van do Sype. Voor bloedarmoede, zwakheid en alls fiektcn, uit eene onvolledige voeding onN staan, is de Emulsion Scott het middel bij uitmuntendheid der gonsche wereld. Dil wonderbaar heelmiddel is zoo zuiver en zoo ri.ik aan voedende bestaeddeelen, welke CoiK&kkeiijlc verteren, dat zijne uitwerksel# cm zoo te zeggen aan het onmogelijks grea* zen. Het is aa&rdocr dat het ca in weinig tijd bestrijdt, en de zwakke en bloedarmo zieke levendigheid, sterkte en opgeruimdheid, aan gezondheid en krachten eigen, herkrijgt Het is om die radenen dat al wie aan zwakheid, teederheid, klier» gezwellen, bloedwatcrigheid, verlies con cetliïït en kranke gezondheid lijdt, de echto zouden moeten nemenhet echte en zekere middel voer allerhande gevallen van zwak» beid. De beste uitslag zsJ slecht# t bekomen worden door het gebruik van de echte Emulsion Scctt, waarvan men zich bedient in het Toevluchtshuis der Klein© I Kribben voor bloedarme kinderen, to Brussel-Boendael. Prijs 2.25 ir. en 4.50 Ir. b?l alle apothekers. S'aal viachlvrij, mils SOcenliemeD in posleettels. fteslmird raau M G CoóbenbaSca, 39. Zuidstraat. BrusseL VERMAKELIJKHEDEN Schouw«5urgon.- Brussel VRIJDAG 18 APRIL Koninkl. Vlaamsche Schouwburg. Geene Yortooning. Muntschouwburg. Proserpine. Vaudeville. Pétocheau Soleil Molière Lassomoir. Alhambra. Lejoycux Pay san. Galeries. L'Entraineuse. Olympia. Une affaire d'or. Parkschouwburg. Les Flambeaux. Zomerpaleis (G ré try straat).— Verscheiden heden. Avondvertooningon om 8 1/4 ure. Palais de Glacé, Warmoesberg. Schaat senrijden op echt ijs. Drie zittingen per dag. Royal Nord Cinéma (Tl.éalre Gaumonl), Noordlaan, 98 lot 104. Toegang van 2 1/2 tot 11 ure. MARKTPRIJZEN Aalst.—17 april Hopmarkt,kalm, prijzen fr. 97»—100. Hoppekeesten, fr. 1.30 tot fr. 1.50. BRUSSEL, wckelijksclic Graanmarkt. Inland- echo tarwe 2^ 0/0 a 20 1/4 Amerikaansche Win tertarwe ló 3/4roodo KurrachéeOO 0/0 inland- sclie Rogge 16 1/4 a 16 i/2 Gerst Donauen Odessa !7 a 17 1/2 inlandsche Gerst 20 0/0 a 00 Haver van Courlandc 19 0.0 a 20 Gerst der Pol ders 00.00 a 00 0/0 inlandsche Haver 19 0/0 a 19 1/2 Amerikaansche Mal# 14 1/4 aio; id. van Odessa 00 0/0 Graan van den Donau 21 a 22 1/4, id. Rio dela Plata 19a21 1/2 Handelsbloei» 26 0/0 Bakkersbloem 27 0/0 Zemelen 13 1/4 a 00 0/1'. Oliemarkt. Koolzaadolie tc Brussel 69; in provincie 67 Lijnolie te Brussel 58; in provin cie 56 inlandsch Koolzaad 32 0/0 Boter 2,96 a 3,39. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gestelde beesten 595: Vette koeien 134; melkkoeien 00; groote ossen 10; jonge ossen 138 vaarzen 142 stieren 171; varkens 818; kalveren magere beesten schapen Wellenen, wekelijksche markt— Boter 3,09 eieren 2,09 k 2,25 viggens30 a 35 kiekens stulc 3,00aardappelen roode 7,00 a id. witte 6 7 konijnen 1,50 jonge duiven 1,00. Lokeren wekelijksche marktBoter 2,54 a 2,72, eieren 1,99 a 2,09, aardappelen 4,50 a 5,00, raapkoek 13,00, lijnkoek 22,00, Ternatït. Wekclfjksche markt. Boter per kilo, 2.80 a 0.00 fr. Eieren per 25, 2.12 a 0.00 fr. Kiekens, 2.50 a 3.00 fr. Konijnen, 3.50 a 4,00 fr. Duiven per koppel, 1.8'J a 2.00 fr. Viggens per stuk, 42.50 a 47.50 fr.Aardappelen, 6.00 a 0.00 fr. Rogge, 19.00 a 00.00 fr. Haver, 22.00 a 00.00 fr. Tarwe, 22.60 a 00.00 fr. JVIesxx vraagt voor eene brei- fabrielc der stad een en bekwamen MAGA ZIJNIER, goed geloerd. Zicii te wenden scbriftolijk tot 'tbureel van dil blad O. R. G. 191 Kflen vraagt MEID om in huishouden te te helpen. Alle dagen van 8 tot 4 uren. To bevragen, n. 20, Nieuwstraat, Aatat. 222 Den* ug© mür, demande emploi de confian- ce ou travail de bureau, toule ou partie journée. S'Adresser bureau du journal sous M. G. 223 Alle Donderdagen en Vrijdagen gezondere groote keus van vele soorten verschen ZEEV1SCH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. UftH STVVENDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jaren in dê Ooslendsche Vissclierijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT 38, AALST Leveraar der bijzonderste huizen der stad TELEFOON N' 44. S79

De Volksstem | 1913 | | pagina 3