Oorlel in (te Balkanen Terwijl de arms drommels S3 Msnsp en dB Magsiutheden Oe bsssliietiiip van Scutari Oe internatiGnale vloolbeweging DE KAPITEIN Anseele op de Vrijdagmarkt Hamen 2 De onderprefect v&n Lunfeyille heeft de vliegers ondorvraagd on hunne röis nauw keurig onderzocht. Drie officiers-vliegers uit de centrums van {Toni, Epinal on Verdun, alsmede een kapi- lein-vlieger van Nancy zijn door de militaire overheid ter plaats gezonden. DiiitsclHaiid De toepassing van de elektriciteit op de Berljnsche spoorwegen. Do Kamer van v^lksverlegen «voordigers van Pruisen heeft ëën wetsontwerp aangonomen, aangaande de toepassing van do elektriciteit op de spoor wegen van Berlijn en omtrek. De kamer heeft met 102 stemmen tegen 143. eeno som van 25 millioen mark gestemd om-de kosten lo dekken, welke deze nieuwe inrichting zal eischen. Eene sloep omgekanteld. Vijf dooden. Dinsdag morgend is le Cuxhaven eene sloop omgekanteld, waarop zeven personen, die zich naar hot werk begaven, plaats had den genomen. Twee hunner gelukten er in zich met zwemmen te redden de vijf andoren zijn ver dronken. De regeling van de luchtvaart. De Gazette do l'Allcmagne du Nord deelt mode, dat tengevolge van de herhaalde lan dingen van Duitscho vliegtoestellen langs de andore grenszijde, het Duilsch gouvernement voorzorgen genomen hoeft om zulke gevallen te vermijden. Onderhandelingen zijn daarom met het Fransch gouvernement geopend tot het slui ten van een o overeenkomst aangaande de luchtscheepvaart. Ooatenrij It In volle straat aangevallen. Een dertig- javige Italiaan, Leonardo Gassona die aan de deur van een café concert de voorbijgan gers uitnoodigdo om binnen te komen, werd pnverhoeds aangevallen door twee kerels, die hem vuistslagen on messteken toebrach ten. Hot slachtoffer riep eenvoudig om hulp, -Bonder zich te verdedigen. Toen echter de beide aanvallers do vlucht namen, zonder verontrust te worden door de voorbijgangers, dio zelfs niets haddon be merkt, zakte de ongelukkige ineen en be zweek. De drijfveer dier misdaad is onbe kend. De studenten. De studenten van de me dische faculteit van Boheraen, te Prague, hebben eene nieuwe staking op touw gezet, om tegen liet ministerie te betoogon, daar de lokalen bestemd lot do leer dor vrouwenziek ten en dio dor stroltenboofdonderzoekingon niet toereikend genoog zijn, -V BRABANT To BRUSSEL heeft de syndikale Kamer «n het syndikaut dor drukkersbnzen, ceno di gord o gestemd, waarin zij verklaren, dat tij na 31 December 1913 geen akkoord meer lullen aangaan met den lelterzetlersbond. Zooals men weet, heeft de lellerzetters- oond do werkstaking gestemd en velen lie ten het werk staan, zonder zelfs hunne patroons te verwittigen. Dat de toestand er voor de letterzetters liet door zal verbeteren isjvast en zeker. Eene greep werkstakers is Dinsdag mor- £e <d voor de eloktrieke werkhuizen der stad gaan manifesteeren. De policie kon hen echter spoedig doen vertrekken. Eenige werklieden van den reinigheids- 9ien&L zijn in staking gegaan. Zij werden au middel ijk vervangen; in do gas zijn er 125 stakers. De kerel dio in het geslicht waar de vuil nis verbrand wordt, twee machienen had be schadigd is ontdekt. Hij heeft volledige be kentenissen afgelegd en werd daarna •afgedankt. MET DE HOOE>ÜEG (5G® VERVOLG.) Maar indien de bezoeker, dio niemand an- 'flors was dan Noirot het meisje hartstoch telijk beminde, en daardoor do buitensporig- 6te zaken zou hebben bedreven, ook hij had sijne strenge eischen en bezat eene wilskracht waarop alle pogingen van Madeleine afstuit ten. Zooals wij gezien hebben, was de bevoor rechte kweekelingo altijd rijk gekleed, cn Hit was geenszins uit hoovaardij of zucht tot jpschik, maar louter uit plichtbesef. Op zekeren keer dat haar oom haar kwam Bezoeken, beproefde zy een stoute poging j» verscheen heel eenvoudig gekleed in de 'ipreckkamer. Wat is dat vroeg Noirot, haar verbaasd 'aanziende. Madeleine sloeg stilzwijgend dc oogen neer. By iny'n leste bezoek heb ik u oen grijs i'ydcn kleed mcêgebracht, waarom draagt gij dat niet, Madoleino ik heb er geen bohoofto aan, oom lief 1 antwoordde het meisje bedeesd gij overlaadt ^jhij Zoo zoor met weldaden, dat ik zelfs deD tijd niet heb ergens naar te verlangen, en ik bejammer het haast zulke kostbaro japonncD to dragen. Wie spreekt or van te dragen, merkte jNóirot korzelig op, geef zo 's anderendaags Jwcg zoo go verkiest, maar doe niet alsof ge 'mijn geschenken veracht. Te Vorst hebben eenige werkhuizen slil- .gelogd. In den reiniqheidsdienst waren cr een honderdtal stakers. Voor heel het arrondissement Brussel waren e» Dinsdag 15876 werkstakers op ^64313 werklieden. En hij die 15000 zijn er ^ongetwijfeld nog een groot deel gedwongen 'stakers. De staking is dus verre van alge- Tneen. ANTWERPEN Te Antwerpen deed burgemeestor De Vos gisteren de volgende verklaring Ik heb wederom oen toertje langs do ihaven gedaan. Ik aarzel niet te zeggen, dat -•de toestand vool verbeterd is on de alge- meone werkstaking afnoomt. Men werkt ►overal en er zal nog meer gewerkt wordm, ials er meer schepen zijn. De toestand verbetert voel. Er waren in- Lderdaad Dinsdag 142 zeeschepen in de haven, namelijk 114 stoomers en 28 zeilbooten. Langs den havenkant, in de nijverheden 'welke meest met de scheepvaart in betrek king zijn, is er ook algemeene verbetering. In de Minerva, inde vorschillige Works enz., komen dagelijks meer en meer werk- Jiedon tcrag. Alleen de cigarenmakers schijnen besloten niet aan't werk te gaan. Meer dan de drio vierdon zijn nu in staking. Te Ilobokon, Mcrxem, Borgorhout, Bcr- chem, enz. verbetert de toestand ook voort durend. IN VLAANDEREN Te Gent, in het ook algemeene verbetering. In de Lys zijn er talrijke nieuwelingen ter wijl 67 stakers bericht ontvangen dat zij hun werkboekje mochten gaan halen. In de Lievèe, waar er de eerste week geslaakt was, zijn nu reeds 950 man op 1300 binnen. Zelfs de Roode Vlasfabriek werkt ge deeltelijk. 'I Is waarlijk ongehoord, hoe men den zot houdtmet de gaaien. In de katoenfabriek Dielman, Ham, is een meostergast, die do werklieden tot slaken ophitste, doch zelf aan den arbeid bleef, af gedankt gewordoii. De patroon kon zulke diensten missen. In de haven van Gent ligt geen enkel zee schip. 't Is dan ook natuurlijk gedwongen staking bij do dokwerkers. In de binnen waters liggen talrijke schepen op lading te wachten. Dinsdag avond werd Anseele bij zijn terug keer uit Brussel aan de statie door eenige u gekommandeerde gaaien afgewacht, om hem te huldigen over de behaalde overwin- ning Een eerste luitenant van het rood kapel leken stond aan de kaai te zien of Anseele op den troin was, die om 7 1/4 toekomt. Pas had hij hem gezien, of hij liep het huiten aan do goestdriftigo slrijdbroeders melden. Ook steeg uit een tiental verdroogde kolen een gejuich op, dat eerder aan een gezucht geleek... Er waren daar van alle soorten van indruk ken waar te nemen Anseele, en zijn eerste luitenant, zagen er uit alsof zij iels in hunne broek gedaan haddon talrijke stakers wa ren zichtbaar mistevreden doch liet grootste deel van het publiok, lachte om de welver diende neerlaag der stakingskomedianton. Onze konfraler Fondsenblad van Gent, meldt in zijn nummer van Woensdag 22 April Dinsdag avond, rond 8 ure, sprak M. An seele op do Vrijdagmarkt voor een 400 tal personen, meest nicuwsgierigon .en voorbij gangers. Bij hot eindo zijner redevoering riep bij uit dat de socialisten eene halve overwiuning hadden behaald.daar M. deBroquevillo door de werslaking gedwongen was geworden zich klaar uit te drukken Ik wil niet, dat er hier arme of behoef- tigo kinderen zijn 1 Maar oom, hior zijn slechts adellyke ltin- doron en.... Nu. spreek verder Ik bon maar een burgersmeisje, mom pelde liet kind. Wat zou dat? Meent gij dan, men zal navórschcn dat uwe moeder van gebrek is omgekomen en gij gebedeld hebt Gij zyt do nicht van Noirot, den rijkstcn grondeigenaar van de streek en uw bruidschat zal verre dien overtreffen van dio trotsche juffers, wolk u misschien nog durven beschimpen Madeleine liet moedeloos hot hoofd op de borst hangen. Ik zie duidelyk, mijn kind, dat ge niet gelukkig zijt, hernam Noirot. 't Is waar, oom, dat ik somtyds lijd, doch ik onderwerp mij gelaten aan mijn lot. Waarom lydt gij, myn lieveling Dat weet ik eigenlijk zelve niet goed. Men miszegt mij niets on ik zou myne mede- gezellinnen ook geen verwijt kunnen doeu, maar toch gevoel ik mij onder haar niette huis. Een hoog rood overtoog Noirots gelaat. Als zuster Marie niet zoo goed voor. mij was, zou het leven voor mij hier ondraaglijk zijn, maar 't moet.... ik wil.voor u, uit achting voor u... En wanneer mijn opvoeding voltooid is, zal ik met vrougdo in uw huis tc- rugkeeron, want daay immers zal ik slechts personen vinden, Hie mjj liefhebben.... - Nog een weinig geduld, Madeleine, her vatte haar oom met nadruk, en gij zult wraak •nemen. Laat do jonkvrouwen de Kóroulas, de Coëtdiheul, de Léon vrij uw nederige afkomst •beschimpen.... met een bruidschat, zooals gij bezi^ huwt mon wieu men wil, cn meer dan DE VOLKSSTEM Anseele zegde «lat de socialisten over wonnen hadden. Hij doed verder klaar ver staan dat het einde der werkstaking naderde. Wij hebben, riep hij uit, een leger van 400.000 man pp do heen gebracht. De toe komende maal zullen er 500.000 in 't gelid staan I De klerikale partij heeft eerten govoe- Jigen schok gekregen De naaste maal iligt ze plat Een dozijn bijzondere vrionden juichten -den spreker toe. Beter werd het algemeen gedacht samengevat, in de woorden gehoord uit den mond van een mistovredon aanhoor der Ga gij daarmee naar huis 1 To Deinze zijn er thans nog een dertigtal Stakers. Al de anderen zijn aan het werk teruggekeerd, hoogst vergenoegd, dat zij nog binnen mochten. Te Ronso ondanks er vele slakors zijn, kunnen de socialisten er ten hoogste 200 wa^-onder dan nog velo dio geen 21 jaar zijn naar hunne meotingen lokken. Te Korlrijk zijn er juist 631 slakors, ver deeld over nogen werkhuizen. Eene fabriek is gesloten, zoodat er daar gedwongen stakers zijn. In al da andere fabrieken on werk huizen is er geen enkele slakeYe. Te Brugge zijn er nog steeds eenige dok werkers in staking. Ta Nieuwpoort, Oostende, Thielt, enz. weet men van de staking niet to spreken. LUIK TE LUIK wordt er behalvo bij gozel Du- buisson ook nog gewerkt bij gezellen Bolog- ne en Craliay. Zij predikten nochtans de Algemeene Werkstaking aan 11! Te Luik zelf waren Dinsdag een honderd tal werklieden meer aan den arbeid dan daag^ tevoren. Te Seraing zijn dertig mijnwerkers terug aan 't werk gegaan en in do werkhuizen Cockerill ging on er 400 meer binnen dan Zaterdag. Te Herstal verliolon 83 mijnwerkers den arbeid, docli daarentegen gingen er 157 aan, 't werk in de Nationale Wapenfabrieken. Te Ans. Tilleur, Cjraco-Borleur, enz., gin gen er ook talrijke werklieden terug aaip 't werk. o Zij hebben er genoeg van... Te Jemeppe werden de vensterblinten van een niet stakend mijnwerker mot petrool be goten en dan in brand gestoken. De vlammen richtten maar weinig schade aan. ,.tJ To Grace Berleur, Glain, Montegnée en St-Nikolaas-bij-Luik, werden ruilen uitge worpen bij verscheidene niet stukors. Te Verviers en in het omliggende, name lijk to Dison, Andrimont, enz. is er groots vermindering van stakers. Bijna al do wol- wasscherijen werken met voltallige ploegen. Do socialistische schepene Duchatto, van Herstal, dienstdoende burgemeester, zal vervolgd worden wegens aanslag op de vrijheid van den arbeid Hij heeft nameiijk aan liet hoofd eener bende socialistische/ stakers, gepoogd deniet stakers te verplich ten liet werk neer te loggen. Te Momalle, Remicourt en. Jenefle heb-' hen stakers wederom in verscheidene fos- faatputlen do wincfussen in de diepte ge worpen. Do toestand blijft onveranderd m de mijnen van Tamiues, Auvclais, Falisollo en -Arsimont. Te Andonne is alleman aan 't werk. Te Thy-le-Chateau zijn nog slechts 300 stakers en te Gembloers 18. HEMEGOUVV j' IN DEN BORINAGE viel Dinsdag niels nieuws aan te stippen. Te St-Ghislai:i hebbej) nog twee fabrieken, na acht dagen slaken, hunne poorten opengezet. Moor dan de helft een edelman zal naar do hand dingen van de rijke nicht van Noirpt... Inlusschon, ging Hi-j opgewonden voort, gebruik myn geld, dat ieder jaar door winstgevende zaken vermeer dert, verdubbel uwe liefdewerken, besteed het waarvoor en zooveel gij wilt... nooit kunt gij mij arm maken I Oom, gij zijt vêcl to goed voor mij. Mogelijk, dat ik het met ter tijd wordt, maar ik hoop, dat gij mij goed verstaan bobt. Madeleine knikto toestemmend. Zij gaf de voorkeur aan een eenvoudige kleederdracbt, doch de zusters herinnerden haar aan liet ver zoek van haren oom en als gehoorzaam kind onderwierp zy cr zich aan. Zustor Marie be handelde het meisje opzettelijk met de meeste zorgvuldigheid. De gestadige tegenwoordig heid van het kind riepon onoplioudelyk treu rige herinneringen voor haren geest en zij moest zich zelvo geweld aan doen om den sinaad en de verhuizing, door don ouden mars kramer jufvrouw de Kóroulas aangedaan, te vergeten. De nicht van den revolutionnair verhinderdo de liefdezuster do wonden van haar hartte sluiten en de onschuldige Made leine peilde zonder het te weten eiken dag die pijnlijke wonde. Haar bijzijn deed haar opnieuw lijden, en hoe meer het hart van Yvonne, gefolterd werd, des to grooter was de zegepraal voor do kristen heldin. Telkens als de gedachte aan do gevangenis te Brest, den dood Ran haren vader, den moord vau Hector voor haren geest deed opstaan, drukte de liefdezuster plotseling de wees in hare armen, God dankend voor de gelegen heid om zulk eene overwinning op zich zelve to behalen. Wonderbare kracht van hot katholiek go- loof,-dat zwakke maagdon In heldinnen her der werklieden keerdon aan don arbeid terug. Overal ton andero gaat de werkherneming haren gowonen gang. De streek is kalm, alhoewol er op vele plaatsen door de werkstakers getracht wordt do niet stakers te belotten zich aan 't werk te begeven. Te Klein Edingen word een nietstaker, Arthur Decat, door een staker, Georges Lofebvre aangerand. Decat kreeg drie dolk steken in den rug en bleef voor dood liggen, kDo toestand van het slachtoffer is zeer be denkelijk. Decat heeft zijn aanvaller hekend gemaakt. Deze werd aangehoudon en opge sloten. IN DE KOM VAN CHARLEROI. Dins dag morgend gingen er nog een duizendtal werkliedon, meost metaalbewerkers aan den arbeid. Daarentegen waren er eene goede honderd mijnwerkers die het lieten staan. Dinsdag namiddag werd te Charloroi eene stakersbelooging gehouden, waaraan onge veer 25.000 stakers deel namen. Uit alle gemeenten van het omliggende waren de stakers naar Charleroi gekomon. Ondanks het verzoek der roode kommissa- rissen, werden na de betooging al do her bergen schier stormenderhand ingenomen. De betoogers hadJen eene droogo keel ge kregen. IN HET CENTRUM. In de steengroe ven van Zoningen enz. is het personeel bijna kompleet. Do werklieden, die per rijwiel naar de groeven komen, hebben het erg te verduren, want de stakers hebben heele pak ken kleine nagels op de rijwielpaden ge strooid. In do koolmijnen is het grootste deel der Vlaamsche werkliedon roeds torug aan het werk. Dinsdag namiddag gaf mon als officieels cijfers op in de mijnen 19150 stakers in do metaalnijverheid 17250 stakers in de verscbillige nijverheden 6100 stakers. ROND DOORNIJK. Te Bernissart is eene dynamielbardoes neergelegd gewor den, op het. venslerhlad eener herberg, ge- houdon door Esniol Lambin. Deze. een mijn werker, had geweigerd te staken. De kardoes ontplofte. Eono patroeljo van liet 3<tö jagors te voet, die zich in de nabijheid bevond, snelde ter plaats. De voorgevel van het huis werd erg be schadigd en in de herbergzaal was schier alles verbrijzeld. Een, achttal personen, dio zich in de herberg bevonden werden geluk- kiglijk niet gokwetst. Een onderzoek word onmiddolijk geopend. Hot omhulsel der kardoes werd teruggevon den en daarop vond men nog het volgnum- inor. Daar er in do steengroovon en mijnen rekening gehouden wordt van die nummers, zal het dus gemakkelijk lo weten zijn. aan wie dezo kardoes afgolevofd werd oil zoo zal de dader spoedig gekend zijn. Het parket van Doornijk is ter plaats ge weest. van daensisten werkstaking maken en honger lijden, kloppen de kopstukken maar altijd geld Pie.ter Daens en de hopstakken zijner partij hebben.'t werkvolk aangehitst om te staken, om geen geld meer te winr.en voor. vrouw en kinderen, om don buik wat nauwer toe le riemen, om mee te doen aan de alge meene uithongering. En, inderdaad, eonige arme drommela van werklieden hebben naar die ophitsers ge luisterd. Maar Jnlusschentijd vullen de kopstukken altijd aan hunnen zak Pieler Daens heeft eene drukkerij; daar moesten de werklieden werken, om M.Daens vormt, zooals do geschiedenis er ons zoovelen aanwijst Madeleine begreep zeer goed, dat die bui tengewone bezorgdheid voor haar een dieper oorzaak moest hebben, doch baar aebting en eerbied voor zuster Marie deden haar aarze len er verdor naar te vragen. Gij draagt mij een geheel andere liefde toe dan mijne gezellinnen, zegde hot moisje eens tot de liefdezuster. Dat is waar, Madeleine, was het ant woord. Dat is een genade van God, hernam Ma deleine. Wat bedoelt gij daarmeè Och, zuster, gij verstaat wel, wat il zeggen wil... Misschion heb ik geen goed be grijp van 't woord godsvrucht, maar ik bemin God uit al mijne krachten. God en de armen wilt gy zeggen, en gij zijt tevens eon voorbeeld voor uw gezellin nen. Ik zocht slechts wederliefde van haar, doch niemand wil met mij te doen hebben.... Zelf3 gij, zuster, hebt over veel heen moeten stappen om mij te beminnen... Zeg mij toch, bid ik u, welk verwijt op mij rust. Wollioht eon ongeluk, antwoordde zus ter Maria zacht. Mijn lage afkomst misschien 1 Neen, Madeleine.... Wat dan toch, zuster Ik kan hot u niet zeggen. Heiaas 1 dan moet het wel erg zijn.... Maar ik zal niets rusten voordat ik dit onge luk ken.... ik wil weten, zegde het meisje vastberaden. (Vervólgt!) 24 APRIL 1913 gold te laten winnen; zelfs in zijne gazetten komen nog aankondigingen voort voor den handel... mits gelddusvolgens de handel die aan M. Daens geld opbrengt mag blijven bestaan, maar alle andere handel moet dood zijn, en voor 't overige mag iedereen uitge hongerd worden, als M. Daens maar de zakken vult geld geld 1 M. Daens liee/t^net zijn zoon, die aan het hoofd staat der commissie van alg. werk staking te Aalst, een handel in wijnen; daar staakt men niot men moet er geld winnen 1 De drukkerij Van den Breule-Daens te Denderleeuw met de handelsannoncen..., staakt ook nietIntegendeel zijn gazet ver schijnt drij keeren deze week er wordt dus drijdubbel gewerkt De daensist advocaat Planckaert van Gent kwam te Aalst op hot congres der daensiston do algemeene werkstaking ver dedigen Denkt ge dat die man liet pleiten staakt Noen, dat is goed voor anderen 1 Hij moet geld winnen... Rubbens, de candidaat senator der groe nen in Zonnegem, heeft eene brouwerij en eene groote boerderij Daar wordt ferni gewerkt, ofschoon de JPartij aan algemeen werkstaking meedoet De dohloor Verhaegen van Aalstdie daonsist-gemoentoraadslid is te Aalst, heeft eene vellckonsfabriek te Denderleeuw waar hij meesier is van 't werk Daar werkt men duchlig door... om geld te winnen Die mannen stemmen de algemeene uit hongering... voor anderen en voor het werkvolk, maar zij zelvon moeten voortgaan met geld te kloppen... geld... geld Wat zegt ge er van werklieden Ziet ge nu welke rol de daensiston kopstukken mot u spelen zullen uwe oogen nu open gaan In dc plaats van u ie laten uithongeren voor den politicken Hoogmoed van die mannen... keert terug tot uioicerh, zorgt voor vrouw en hinderen, en luistert naar de katholieken die uw oprechte vrienden zijn. De betrekkingen van Montenegro met Eurepa afgebroken Men seirt uit Celligne aan de Times langs Callaro in datum 21 April, dat alle reclitslroeksche betrekkingen van den Mon tenegro met den vreemde sinds Zondag morgend, afgebroken zijn. De postdienst is^n^a.r een gouvernemenlaal bevel opgescho'rsTgeworden. De telegrams wordeu niet meer aanvaard zij moeten lot Caltaro overgebracht worden. Uit Ween en aan tiert Gaulcis De beschieting van Scutari is herbegon nen. De servisclio troepen nemen er deel aan onder Moutenegrijnsche uniform. De Exelsior maakt eon snelbericht uil Catlaro ontvangen bekend volgons bet- welk koning Nicolas zich aan den wil van do Grootmachten zou onderwerpen maar de (roepen rond Sculari weigeren formoel zich te verwijderen. Verscheidene dagbladen van Woenen meenen uit vasle bron te weten dat do Montenegrijnsche troepen Scutari gansch insluiten, zoodat de stad door hongersnood geprangd zich zou verplicht 2ien zich over le gevn. liet is echter waar dal de Servisclio troepen wegrukken maar het Servisch grof- geschut blijft Ier beschikking van den Mon tenegro. Scutari zou zich ovor geven Het gerucht loopt te Cetlinjê dal er onder handelingen met Essad Paclia en don Mon- tenegrijnschon kommandant geopend zijn voor do overgave van de stad. De verbittering van Koning Nicolas Men meldt uit Celtinjo aan den «lemps De verbittering van koning Nikolaas tegen over Servië groeit van dag tot dag aan. Men haalt een woord van hem aan, dat zijne geestesgesteldheid totaal daarslolt Do Sur- vische troepen hebben mij op verraderlijke manier verlaten, maar zij zullen met Onsion- rijksche schepen weder in hun land gebraolit worden. De wapenstilstand met twee maanden verlengd Men meent te weten in Gonstantinopol dat do overeenkomst met Bulgarië aangaande de opschorsing dor vijandelijkheden en dio, beden Donderdag eindigt, door een wapen stilstand van twoe maanden zou gevolgd worden. Het prolocool is in naam van hot Turkse!) gouvernement to Boulair geteekond, door ïzzet Pacha, oppergenoraal Mahmoud Pacha, minister van zeewezen en Zio Paol:i bijgevoegd slafoversto. Eene dergelijke overeenkomst is aangaan de de vijandelijkheden op zoe met Grieken land goleekend. De vredesonderhandelingen De gevolmachtigden van Turkye voor liet leokenon van hot bepaald vredestractaat zijn r.og niot aangeduid. De eerste afgevaardigd» zal Hakki-Pacha zijn. Daar Rechid Pacha weigert als onderhan delaar hij te treden, is do oud-minister vaü financiën, Nail B<?y, daartoe aangeduid. Uit Weenwi. —De uilslagen door do vloot- jietooging bekomen en do laatste nieuws berichten uit Scutari ontvangen zulllen stel lig de mogendheden tot verdere voetstappen te Geüigne dwingen. Do ontscheping van een internationaal detachement lijdt geen twijfel. De dagbladen deelen reeds daarover iet» mede en voorzien eene Iroepenontschepingtl 'St Jan van Modua»

De Volksstem | 1913 | | pagina 2