Ba werkstaking DE KAMER Laatste Berichten Monderd pijnen dooreoneziekfe Weerkundigs waarnemingen ->v- SENAAT ScSirikkelijko en dittla zelfmoord Rechterlijke Kronijk Eociitiiank van DenfisrinonSe. ORT Uit tér hand te koop FEESTtSfBJZEK 26 APRIL 1913 Koekei berg. Aangehouden doo)' den burgemeester. Onlangs deed do overheid der gemeente Koekelberg voor 1250 frank rozelaars planten in het Sl® Elizabothpark, Vele dezer planton werden gestolen en eene bijzondere waakzaamheid werd uitgeoefend. Woensdag avond, rond 9 ure, betrapte de bewaker Dillekcns, een kerel op het feil toen hij rozelaars uittrok. Do kwaaddoener vluchtte, doch liep op de Simonisplaats, in de armen van M. Boscart, burgemeester der gemeente. Dezo hield den vluchteling aan er leidde hem naar het commissariaat van poli cie op de Gemeenteplaals. Hot is een kerel van 18 jaar oud, wonende in de Kerkstraat, te Koekelberg. Hij werd tor beschikking i don heer prokureur des konings gestold. Een zenuwlijder heeft honderd verschil lende pijnlijke gewaarwordingen en heeft slechts eene ziekto, heeft een beroemd geneesheer gezegd. Die geneesheer had gelijk Wanneer men aan honderd personen, die aan zenuwzwakte lijdon, vraagt waaraan zij het meest lijden, ontvangt men honderd verschillende ant woorden, zelfs een loek zou niet kunnen jelooven dat al deze menschen dezelfde tiekte hebben. Een geneesheer weet slechts alleen dat eene zenuwkwaal zich onder verschillende vormen voordoet. Hoofdpijn, hartkloppingen, stuiptrekkin gen, pijn in don rug, hartverscheurende en doorborende pijnen in bet aangezicht, in den hals en in de armen, bodwelmingen, slape loosheid, benauwdheid, duizelig worden, verstandsafwijking, bevreesd bij hel minste gerucht, opgewondenheid vooral des mor gens bij hot opstaan, kloppingen der slag aderen, schele hoofdpijn, krampen, zenuw- krisis, oorsuizingen, abnormale bogeorten of tegenzin, dronkenschap, heupjicht, verlam ming, overdrijving der misnoegdheid, on vele andere ongesteldheden vertoonen zioh alleen en te zamon, maar zijn, in alle geval, zeer duidelijke teokenen om op uw aangetast zenuwstelsel opmerkzaam te waken. Het voornaamste gedeelte van het zenuw stelsel beslaat uit de hersens en uit haar verlenging, het ruggemerg. Van uit deze laatste geleiden alle zenuwen, die het ge heide lichaam doorloopen. De zenuwpijnen zijn dus hersens- en rug- pemergpijnon, hetgeen zeer ernstig kan zijn; zij veroorzaken benevelde hersens, die zelfs krankzinnigheid of vallende ziekte tot gevolg hebben;wanneer zij uit het ruggemerg voort komen heeft het lamheid of zelfs den dood tot gevolg. Het is dus zeer noodzakelijk zich te ver- lergen en een zenuwzwakte ernstiger gade te slaan. Hoe het te verhelpon Elk werk, dat iets voortbrengt, vraagt voedzame grondstoffen. Eene stoommachion verorbert brandstof, liet werk der spieren verorbert eiwit; het werk der hersenen voror- bert phosphoor en lécithine, in organisch samengestelden vorm. Dokter Arthur Erhard heeft onderzoekin gen gedaan en is geslaagd eene samenstel ling yan phosphore en nog verschillende andere stoffen te vinden, en heelïdit propa- raat in den handel gebracht ondor den naam Visnervin (wettelijk gepatendcerd en iedereen, die er zich voor interesseert, kan kosteloos eene proefdoos bekomen. Men vrage slechts de gratis-monsterver- tending per briefkaart aan, en por omgaande wordt u die, eveneens gratis en franco opge stuurd, evenals een boekje dat over zenuwen en de gevolgen eener zwakte handelt. Dit boekje moet zonder twijfel iedereen belang inboezemen. Deze methode, om aan hot publiek een middel heleend te maken, heeft reeds reus achtige resultaten geleverd en vele aanbe velende brieven verwekt, waarvan hioronder eon eigenaardig voorbeeld Doltonij's, den 3 Juni 1912. Mijnheer do Dokter, In antwoord op uw geëerd schrijven, laat ik u weten, dat sedert ik uwe pillen gebruik ik mij zeer goed gevoel. Sedort de tien jaren dat ik ziek ben heb ik mij noch niet zoo kloek govoeld dan nu,en ik had reeds vruch teloos alle remediën beproefd. Do halszeer, rugpijn en krampen in de billon zijn veel verbetert. Ik hen er u zeer dankbaar voor en »al uw goed geneesmiddel niet genoeg kun- *en aanbevelen. Beste groetenCarette Mazurelle. Moirelbeek, den 22 Juli 1912. Ik gevoel mij golukkig u (e mogen' mel den, dat sedert ik uwo goede pillen neem ik geheel genezen ben. Sedert dat ik tien jaar oud was lood ik aan oeno zenuwziekte, ik had reeds bij verschillige dokters gemeesterd, doch niets en hielp er aan; ik had niet de minste macht in mijne ledematen en kon niets in mijne handen houden, ik dacht dal ik niet meer lang zoude leven. Sedert ik uwo pillen gebruik is dat al verdwenen, en ik ben er u zeer dankbaar voor. H. Roelant. Velegoneeshocren uit Duilschland.Oosten- rijk-Hongarië, Rusland en Engeland hebben gebruik gemaakt mijner Visnervin pillen hij vele zieken en hebben schitterende resul taten verkregen. Professor Dokter Lapponi, lijfdokler van P. us Leo XIII heoflzelf eene warme aanbeveling over dit nieuw zenuw- voodsel geschreven. Iedereen, die aan zenuwzwakte lijdt, hoeft slechts zoo spoodig mogelijk oen monster Visnervin aan te vragen op hot volgondo adres Dokter Arthur Erhard, Brussel, Rayon D 40. Er wordt hem eveneens franco en gratis eene verklarende Lrochuro opge stuurd, want een middel dat reeds zoovole personen genezen heeft, moot overal be proefd worden, vooral daar eene proef niets kost, slechts de portkoston van eene brief kaart. Schrijft nog heden, vooraleer u het Tergeot. Baard6gem hutomob iel ongeluk Frans Van Mol beenhouwer te Baardogem, kwam met zijn gespan vanLebboke, gereden toen op den Dendermondselionsleeinveg, een automobiel op zijn rijtuig botste. Zijn paard werd op den slag gedood en do kar was ganscli aan slukkon. Van Mol zelf word licht gekwetst, De onvoorzichtige automobilisten zijn ge kend. Men verzekert dat M. Van Mol, scha deloos gesteld werd. Lebbeke. Erg spoorwegongeluk. Donderdag morgend, rond 3 uro, heeft do baanwachter van den ijzemnweg van Dendcr- rnondö op Brussel, nabij de stalio van Leb- beke-Dorp, een persoon vinden liggon met het hoofd geheel bebloed, een heen vermor zeld en ganscli onkennelijk. Naar eene afhankelijkheid dor statie over gebracht, heeft do heer policiekonnnissaris hom aldaar erkend voor zekeren De Ridder Pintor, oud 26 jaar, landhouwdienslknecht bij A. Putleman. Na hom de eerste zorgen toegediend te hebben,werd hij naar het Godshuis van Leb beke overgebracht, alwaar zijn heen is moe ten afgezet worden. Zijn toostand is onrust wekkend. Dendermonde. EllendelingDe po- licio heeft Donderdag avond een kerel aan gehouden belicht van erge feilen, waarvan zijne kinderen do slachtoffers waren. De schurk is opgesloten. LOKEREN. Eenige stakers hebben Vrijdag morgend liet werk hernomen. Maandag zullen zij wellicht allen aan liet werk zijn. De patroons hebben beslist, dat de stakers, die de aan 't werk geblevenen zouden willen bespotten of ruzie zoeken, onmiddolijk afge dankt zullen worden. Langs alle zijden neemt men eene alge- meene werkhernoming waar. In het Centrum en in den Borinage is er nochtans nog geene groole verandering. In de socialistische kringen hoopt men dat daar ook weldra de werkherneming zal algemeen zijn. Het drama van Fontaine-l'Evêque. De twee soldaten worden door den krijgs- auditor aanhoord en ondervraagd. Gedurende heel het verhoor zag men zo gedurig heven en weenen. Van Gholuwe werd de eerste on dervraagd. Ilij verklaart dat hij eene beris ping had opgeloopen van oenen overste en dat hij dan aan Rommelaere voorstelde het kantonnernont. te verlaten. Zij gingen dan een aantal herbergen bezoeken en waren smoordronken, wanneor zij de wacht ont moet hebben. Van Gheluwe schoot eenen keer, Romme laere schoot twee maal. Rommelaere bevestigt aide verklaringen van Van Glieluwe maar voegt er bij dat hij zijn eerste schot liet, zonder te mikken en dat zijn tweede schot afging, zonder dat hij het zelf wist. Men denkt dat de krijgsraad binnen do veertien dagen zal vergaderen, om ovqr hel lot van die twee muiters lo beslissen. -WV Zitting van 25" April De zitting xoordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. Schollaert. In aanmerkingneming De Kamer neemt mits de gewone voorbe- houdingen, de volgende wetsontwerpen in aanmerking I. Op de Evenredige Vertegenwoordiging in zake de provinciale kiezingen. II. Op de Evenredige Vertegenwoordiging in zake do gemeeutekiezingon. III. Op liet toekennen eener bijlage aan do policieofficioren, die als openbaar minis terie der rechtbank van onkele policie moe ten zetelen. IV. Wijzigingen le brengen aan de wet van 16 Mei 1865 op het inrichten eener spaar-en lijfrentkas. V. Op het dragen van den titel lhran advokaat. De wel op hot kontingent. De bespreking van liet artikel VII wordt voorgezet. M. VAN CAUWELAERT legt een amen dement neder, vragende dat do oudste zoon uit een huishouden van minste 7 kinderen zou vrijgesteld worden. Interpellatie. M. DESTREE vraagt om den minister van oorlog te mogen ondervragen, nopens de zaak van Fonlaine-l'Evèque. Do interpellatie zal gehouden worden na de ondervraging Royer en Jourez,voor toe komende week bepaald. Herneming der bespreking, M. BERRYER verwerpt de verschillige amendementen welke ncorgelogd worden. Hij verdedigt het amondement van liet gou vernement. M. FRANCK verdedigt do amondomonten der oppositie. M. DU BUS DE WARNAFFE goofl lezing van het verslag der middenafdeeling. M. D'HONDT spreekt ten voordeele der visscherszonen. De zitting wordt om 5 ure geheven. Middenafdeeling der Kamers De middensektie kwam vandaag samen om het wetsvoorstel Buyl te onderzoeken aangaande liet verkoopen van sterke dran ken in tijden van oorlog, troebels, werksta king on lock-out. DE VOLKSSTEM PER TELEFOON De es^fessïs van Leopoïd C3. BUDA PEST, 25. Het Hongaarscli dag blad Az-Est, drukt een onderhoud over van dokter Weydemhosser, advokaat van de gra vin van Loniay. Hij bestempelt het vonnis van den horoopraad van Brussel met den naam - schreeuwende onrechtvaardigheid. Ilij boweert ook dat liet Belgisch Staatsbestuur herhaalde malen aan do dochters van Leopold II voorstellen heeft gedaan, om tot eeno overeenkomst te geraken. Deze nochtans blijven halslarrig weigeren en eischen al do goederen van de stichting Niederfulbacli weder. Bedekkingen fus3chen Servio en Suagaraë. BELGRADO 25. Goed ingelichte kringen van Belgrado verzekeren dat do handelskamer van Sofia heofl voorgesteld aanstonds de betrekkingen en studie lo hernemen aangaande al de punlon die moeten geslecht worden tusschen de twee landen. Die onderhandelingen werden ge schorst deze laatste tijden. ¥E3B*k^0. SiïSdaSen caaias* kisis CONSTANTINOPEL 25. Het landsbestuur beraamt middelen om aanstonds na het onderteekenen van de vredesvoorwaarden de soldaten naar huis te dunnen sturen. Ossi£s€ïh2atadi. £3® kcizes* fte METZ 25 De keizer is dezen morgend per automobiel aangekomen rond 8 uro. Aanstonds stoeg hij te paard en volgde zoo do krijgsoefeningen van de garnizoen rond de stad Gravelotte. Een bestuurbare luchtbal on eon aantal andere luchtballen namen deel aan de krijgs verrichtingen. liet wetsvoorstel werd verworpen met drrj stemmen tegen twee en eene onthouding. (M. Raemdonck). De middensectio drukte nochtans den wonsch uit den verkoop van sterke drankon door de wet te zien regelen. Zitting van 25 Maart. De zitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. de haver eau De wet op de handelsvenootsohappen M. Carton de "VViart geeft nog eenige uitleggingen over het wetsvoorstel. MM. de Sadeleer en 't Kint de Roden- beke hopen dat de Senaat eendrachtig het ontwerp zal stemmen. Hot wetsvoorstel wordt ten slotte aange nomen met 52 stommen on 12 onthoudingen. Wijzigingen aan artikel 10 der koloniale wet. M. SPEYER somt de redenen op, waarom artikel 10 moet gewijzigd worden. M. RENKIN,/minister van koloniën ver klaart zich 't akkoord met M. Speyer. M. GOBLET D'j^LVIELLA legt een amen dement neder. TE ANTWERPEN De gebuurte, van O. L. Vrouwkerk to Antwerpen, Vrijdag morgend in rep en roer gezet door eone wreedo en ongehoorde zelf moord. Twee jonge lieden waren van de hoogst gaanderij van O. L. Yrouw toren in het ruim gesprongen. Hot koppel had zich inden morgend bij den torenwachter aangeboden en verschafte zich daarna een dphbel ticket, om den toren te hestijgen. Men liet zo alleen naar hoven gaan. Op een gegeven oogenblik zag mon twee lichamen in do ruimte zwieren om dan op desteeimn terecht te komen, juist hij de fontein van Quintan Metsys. 't Was een schrikkelijk scböuwspci. Iedereen kwam tocgeloopen, men vond onkel nog een hoop vermorzeld en bloedend vleescli en gerad braakte beenderen. De policie hegpn aanstonds een inkwest. Op da eerste gaanderij vond men vijf brieven die toelieten de identiteit van den jongelin vast te stellen het is een jongeling van 18 jarigen ouderdonïToelioorendo aan eene heel deftige familie die de Dhanislaan bewoont hij heet Willy Walkow. De brieven waren voor zijne ouders be stemd. Zij bewijzen dat liefdeverdriet de oor zaak van die dubbele zelfmoord is. Men weet nog niet wie de jonge vrouw was die zijn lot heeft gedeeld. met menigvuldige vierstemmige gemengde koren, uit Haendol en van Fr. Verlielst. Buitongewonê bijval. Prijzen 3 fr. 2 fr. 1 fr. Voor groepen op aanvraag bijzondere voorwaarden. Zich te wenden tot Mevrouw Nolst do Brauwers. Hanssenslaan 10. De vei tooning zal eindigen te 6 1/2 ure. Treinen in alle richtingen. BRUTALE KERELS Op 18 Oogst rond 10 ure, 's avonds reed Prosper Rouwers per rijwiel van Zole naar Schoonaarde, toen hij schielijk aangeval len werd door vier kerels van Borlare, die hem van zijn rijwiel trokken en erg mis handelden. Do vier brutale kerels krijgen elk 1 maand gevang. LAFFE DAAD Alfons Yermeir en Frans Vermeiren, van Audegem, naar huis komende, vonden op straat zekeren Frans Stoenman, van Mespe- laere in dronken toestand liggen. Zij namen hein op en brachten hem naar eene naburige woning, dooii de dronkaard trok schielijk een nies en bracht aan Alfons Vermoir twee erge stoken toe, welke nu nog niet geheel genezen zijn. Steenman krijgt 3 maand gevang on 50 fr. boet. Hij moet ook 300 fr.. schadevergoe ding betalen aan Vermeir. Deze mag voor behoud maken voor de toekomst. W1- WIELRUDEN Erpe (Vijf Huizen) Groote baankoors voor beginnelingen, op Zondag 27" April 1*913,om 2 uren namiddag, hij de weduwe Groeckoert. Esschene-Lombeek (Statie) Groole baankoerp voor beginnelingen met of zonder licence o,p Maandag 28" April bij Louis Van den Eynde, afstand 50 kilom. 100 fr. gewaarborgde prijzen, verdeeld als volgt20, 15,12.50, 10, 7,50,5, 5, 5, 5, 5, en nog tw ee 'premiën van 5 fr. Vertrek om 2 ure inleg 1 fr. Wegwijzer Essehene Lombeek-Hekel- ghein-Aalst-Ninovè-Yzeringen-Ternath-As- sclie-Hekelghem-Esscheno Lombeek (Aan komst.) HOUTMART-ESPLANADEPLEIN Openbare Verpachting der BANKEN op Maandag 28 April'J9J3oin 3 1/2 uren 's avonds ten lokale' Graven Hof Brus- selschcslraat alwaar men van lieden af ken- nis kan nemen der-voorwaarden. MEDEDEELINGEN VILVOORDE GILDENHUIS Op Zondag 4 Mei te 3 ure, 3° Opvoering van het indrukwekkend Treurspel* JOZEF VERMAKELIJKHEDEN Sclisuwbsrgen. Er;«sae3 ZATERDAG 26 APRIL Koninkl. Vlaamscho Schouwburg. Geene vertooning. Muntschouwburg.Geene vertooning. Pa-kschouwburg. Les Flambeaux. Alhambra. Lejoycux Pay san. Gsilé. Le Revue des Revues. Bots Sacré. Allez-Alors. Molière. L'Assomoir. Vaudeville. Plumard et Barnahé. Zomerpaleis (Grétrystraal).Verscheiden heden. Avondvertooningen om 8 1/4 ure. Palais de Glacé, Warmoesberg. Schaat senrijden op echt ijs. Drie zittingen per dag. Royal Nord Cinéma (Théatro Gaumont), Noordlaan, 98 lot 104. Toegang van 2 1/2 tot 11 ure. Personen die eene plaats zoeken, ot eene aanvraag willen doen, huizen of kamers huren, voorwerpen verloren hebben, enz. zullen door onze Kleine Aankondigingen den hesten uitslag bekomen. DOOR AFBRAAK van een heerenhuisKerkstraat, te AALST alle dagen alle soorten van BOUWMATERIALEN, zooals pannen en steen, deuren er, ramen, kepers, planken, alsook alles wat don bouw- stiel aangaat brandhout, enz. 230 Men vraagt goede wasolivrouw. Zich te wenden, Statieplein, 6, Aalst. 238 MARKTPRIJZEN Attlet.25 april Hopmarkt, beschikbaar, markt zeer kalm, verkoopers fr. 95. Nieuw gewas vaster, koopers fr. 94—95. Anderlecht.—webelyksche Markt Kalveren 12-16, prijs per kilo op voet fr. 1,19 a 1,40. Brussel.—wekelijksche markt, kalveren 145, fr. 1,20 a 1,50. Audenaarde 24 april Aardappelen 5,00. boter 2,75. eieren 2,00. viggens 5u. konijnen 3,00. Gent Veemarkt van vrijdag getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 40; Melkkoeien 6; Groote ossen 0; Jonge ossen 12; Vaarzen 12; Stieren 33. Varkeus 306 Kalveren 227; Ma gere beesten 242; Schapen 5, Lammeren 4, Vig- genen 411 De goede stalbeesten golden van 1,70 tot 1,90. De kalveren van fr. 2,30 tot 2,60 per kilo, ge slacht vleesch. De schapen van fr. 1,80 tot 2,00 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,08 tot fr. 1,15, volgens kwaliteit. Geeraaredbergen 25 april Tarwe de 100 kilos 23,00 Masteluin 19,00; liavcr 22,50; Rogge 18 00; boonen 23,00-; Aardappelen 5,56; lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00 boter dekilo 2,41 73 eieren per 25, fr. 1.90 ruw vlas 0.93. Evoor de Stad en het Arrondissement Aalsl AALST 18 Mei. Kunstavond door de Koninklijk® Harmonie. 6 on 13 Juli. Gelegenheids-cantate, tor gele genheid der Jubelfeesten van O. L. Vrouw ten Druiven. 7 Juli. Veldfeest door de Koninklijke Har monie. 20 Juli, om 10 uron, Pontificale Hoogmis in open lucht, Ier gelegenheid dor Jubelfeesten van O. L. Vrouw ten Druiven. 20 en 27 Juli. Groole Historische Stoot ter gelegenheid dor Jubelfeesten van O. L. Vrouw ten Druiven. 23 en 24 Augustus 1913. Algeraeene Land dag van do Katholieke Vlaamscho studenten van heel hot land. 31 Augusti. Jaarlijkse!) Feest van don Bond der Gedokoreerde van Aalst. 14 September. Kunstavond door de Konink lijke Harmonie. HOFSTADE 27 April. Groot Festival ter gelegenheid dor inhuldiging en wijding van liet prachtig vaandel der fanfaar. VOORDE BIJ SANTBERGEN 27 April. Plechtige inhuldiging en wijding van het prachtig Vaandel van St. Marcellus-Bond. Verbroedering der Xaverianon van het omliggende. N. B. -—De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen. Société anonyms des Usines ROOS, GEEMNCKX DE METER Èt, ALOST MM. les aclionnaires sont convoquéa a l'assomhlée générale extraordinaire qui se tiendra le 8 mai procliain a 10 1/2 houres au siège social, ru© de Bruxolles, 34 a Alost. ORDRE DU JOUR Emission d'ohligations. Conformément a l'arlicle38 donos statuts, les porteurs d'aciionsdevront faire connaitre a l'administratio!) dix jours avant l'assemblée, au plus tard le 28 avril courant, le nombre et les numéros de ieurs aciions ils seront admis a l'assembló© sur production des ac tions ou jl'un corüficat de dépot émanant de la Banquo de Flandre a Gand Ban quo de Bruxelles a Bruxolles Gaisse générale do Reports (St do Dépota a Bruxelles et Banquo Centrale de la Dendre a Tennonde (succur sale agences). 220 van U. Cemiel Praet, opticion-speoialisto Aalst, Laugu Zoutstraat, 8 25 april, 15 ure: X Barometer 758"7 Thermometer 16°5 Wind: zuid Vooruit*. veranderlijk

De Volksstem | 1913 | | pagina 3