Vresselijk ongeluk te Temsclia tier tentoonstelling ?an Gent KatiioMc Grondwettelijke ïei'SGiiigintj NIEUWSBERICHTEN DE KAPITEIN DE OPENING Dramatisch brand ta Brussel DE VOLKSSTEM 29 APRIL 1913 jlaarvan is dat de Bnlgaarsche post van Jraadlooze telegraphie alsmede het hulphuis 'der Nationale Bank van Bulgarië nog niet gesloten zijn. Men wacht nieuwe inlichtingen af. De Bulgaarsche artillorio alleen hoeft dus .Salonika verlaten om naar Serrés af to trek ken. !n het komiteit van Union et Progrès Men meldt dat het komiteit van Union et Progrès besloten heeft zich naar hot voor- boeld van Engelsche politieke partijen te vervormen, en dat het Mahmoud Chefket pacha als leader zal aanduiden. De Albaneesche troon. Een brief van den Hertog van Montpensier. v Uit Parijs. Mon deelt een brief mede van den liertog van Montpensier, uit Londen in datum van 25 April aan zijn buis- en eero- dienst gezonden waarin bij de talrijke en dringende voetstappen herhaalt die bij hem gedurende drie nmandon van wege de verte genwoordigers der Alhanocscho natie gedaan werden. De hertog herinnert insgelijks dat hij te Valona toogejuicht is als zijnde een hoofd naar wensch, zonder zelf iets gevraagd te hebhen. Hij zou er fier over geweest zijn, voegt hij er bij, zich tot do heropbeuring van hel Albaneescho volk to kunnen toewijden, maar tegenover bet Fransche rijk moot eene mogelijke troonsaanvaarding geen aanloidfhg geven tot vertolkingen van aard om den hertog in zijne vaderlandsche gehechtheid te kwetsen. Boven alles het plichtsgevoel tegenover zijn land stellend, drukt do hertog zijn stel- ligen wil uit Er is geen kroon in do wereld vorklaart hij, die mij zou kunnen aanslaan, wanneer om zo te bekomen, ik twee titels, waarover ik met recht fier bon, zou moeten zien betwisten, namelijk die van Franschen burger on Franschen prins. Ilij verzoekt diensvolgens zijn huisoverste aan het voorloopig bewind, aan de komitei- ten en vaderlandsch-groepen die hem hebben aangezet, te verklaren dat do hertog van Montpensier vaslberadon is, alle candidatuur tot den Albanceschen troon van de hand to wijzen. De nieuwe Turksche gevolmachtigde Ton gevolgo dor weigering van Rechid Pacha hoeft Turkije als govolmachtigdo voor do Londonscho vergadering M. Botzaria aangewezen. Deze laatste is van Rounieen- Bchen oorsprong. Dc Turksche Kamer Do Jonge Turk verneemt dat de ont bonden kamer voor veertien dagen zal bijeengeroepen worden om de beraadslaging lot de vrede goed te keuren. Bulgaren verbannen Twaalf Bulgaren, die beschuldigd worden ■*nn levensmiddelen aan den vijand te heb ben geleverd, zijn uit Diarbekir, verbannen geworden. De Hertog van Montpensier Volgens de Giornalo d'Italia zou de hertog van Montpensier te Venilië aangeko men zijn, maar is kort daarop voor eone onbokond.o richting per yacht vertrokken. Essad pacha en de Albaneesohe troon Men »ericht uit Belgrado aan den Daily Mail Essad pacha, nadert met ecne legerm icht van 26000 man Tirana, waar lij zich volgens de te Scutari bereido plannt ii tot koning van het onafhankelijko Alban té zal uitroepen. Djj/vid pacha, die aan de overblijfsels van het'Jürksch leger van Macedonië beveelt zal min Eter van oorlog worden. Ff zou zelf een verbond bestaan met koi.ing Nicolas. Taraboch en de vallei van de Boyana zou aan den Montenegro blijven, terwijl Scutari Albaneesch zou worden.Daar Essad pacha van Aibaneeschen oorsprong is, zou zijne poging eenen goeden afioop kunnen hebben. MET DE (60* VERVOLG.) De daaropvolgende weken, maanden zelfs, jingen voorbij, zonder dat er iets merkweer- üigs op Kéroulas voorviel. Noirot zag zeer goed in, dat hij zich de be woners der naburige burchten nimmer tot vrienden zou maken; hij meende daarom, dat eenige families te Brest zijn lage afkomst wel zoudon vergeten zijn. Mot dogenen, waarmede hij wegens hetuit- ïotten van zijn overtollig geld te doen had, knoopte hij gemeenzame kennis aan en zoo was het hem mogolijk tegen het jachtseizoen personen naar hot kasteel te lokken, die niet nauwlettend naar de keuze hunner vriendon lagen. Onder dit Verdacht gezelschap bevonden zich ook edellieden uit de verschillende provinciën fles lands, die door de uitspattingen der revo lutie vau hun adolijke titels eu goederen be roofd waren. Deze lesten vooral toonden zich galant voor Madeleine en bewierrookten haar zoo zeer, lat bet meisje er van walgde. Een dezer oud-adelijken, de graaf De Per- üillas, overlaadde haar met loftuitingen, ver klaarde baar zyu genegenheid en spoorde Noirot aan, eene formeele belofte van zyu ■icht te verkrijgen. Een ander, met de noodige koopmanstalon- ion toegerust, en het geld als hot hoogste jood beschouwende, behoorde ook onder het Een ophaalbak neergestort. Een werkman gedood en vier zwaar gekwetst Zondag morgend rond 9 ure, waren eenige werklieden in de spinnerij van den heer Andries, bezig 't een en 't ander te herstellen. Eon vijftal werklieden stonden in een ophaalbak aan 't werk, toen de keten eensklaps doorbrak en de kooi met do vijf werklieden in duizelingwekkende snelheid van eene hoogte van 17 meters ten gronde plofte. Een der werklieden Picter Baeyens was den schedel en de beide beenen verbrijzeld. Ilij werd stervend naar het gasthuis gebracht en bezweek er eenige minuten na zijne aan komst. August Gloostermans was do ruggraat gebroken. Zijn toestand is hopeloos Jan Van Bunderen werd de beide beenen gebro ken, zijn toestand is zeer gevaarlijk de werkman Van Dararae is nog de minst ge kwetste, !iij komt er met een gebroken been van af. De vijfde Oscar Boel is niet uitwen- dig gewond en li9m schijnen ook geene lede maten gebroken te zijn, doch hij klaagt over hevigo inwendige pijnen en zijn toestand is zeer bedenkelijk. De slachtoffers zijn naar het gasthuis overgebracht. Het parket van Dendermonde is Zondag namiddag te Temsche afgestapt om een ondorzoek te doen. Het ongeluk heeft heel de gemeente in rep en roer gebracht. Het bezoak des Konings Zaterdag namiddag is Koning Albert in gezelschap van Koningin Elisabeth en prins Leopold de Genlsche tentoonstelling officieel gaan openen. Gent had waarlijk een feestachtig uitzicht. Overal vlaggen, bloemen en versierselen. Bijzondere treinen brachten het diploma tisch korps, de ministers, volksvertegen woordigers en senators, lioogo ambtenaars, enz. enz., naar de statie van Gent-Pieters. Om 2 ure 25 kwam de koninklijke trein daar aan. Onze vorsten werden ontvangen, door baron de Kerckhove d'Exaerde, gouvernour en M. Braun, burgemeester van Gent, die hen verwelkomden. Eene oorverdoovende ovalio begroette onze vorsten tóen zij op het slatieplein ver schenen Daar, evenals ten andere opheel don weg naar de tentoonstelling, was bet eene ware menschenzee. Het kanon buldert, Klokke Roeland zendt hare brommende stem in de verte, de muzie- ken spelen de Brabaneonne. In hot feoslpaleis, werden de vorston ont vangen door M. Cooreman, Staatsminister, de bestuurders der tentoonstelling, hoeren do Smet de Naeyer, Casier en Coppieters, enz. M. Cooreman verwelkomdo onze vorsten en bedankte hen, voor den blijk van hulde wolko zij door hunne aanwezigheid, aan de Genlsche ondernoming schenken. Hij wees er vervolgens op wat al voordeel de tentoonstelling zou bijbrengen en sloot zijne redevoering, met de volgende woorden: En verschijnt onze tentoonstelling te midden der bekommernissou van Europa, op dit oogenblik niet als eene internationale oasis van toenadering en vredo Oude vriendschapsbanden zullen weer jeugdiger, nieuwe zuilen gesloten worden monschen die elkaar niet kenden, zullen zicli loeren kennen en achten, en misschien zal de be scheidens diplomatie fier hartolijkheid, over tuigender dan deze van bet eigenbelang en do aanmatiging, op het veld der Gontsche Tentoonstelling vruchtbare kiemen neerleg- gotal barer vereerders, terwijl een handelaar in antikiteiten en een pasbenoemde kolonel der republiek met ongeduld de toestemming van don millioenenman afvroegen maar Noi rot vorachtte hen allen in zijn hart en bad reeds lang zijn plan vastgesteld. Hot leven werd voor Madeleine eeD echt martelaarschap. Zij begreep welke voortdurende vernede ring zij door de trotscliboid en de waanzin nigheid van haren oom moest ondergaan. Allerhande tegenstrijdige gedachten dwar relden haar door het hoofd, doch zij gaf den moed niet op en vervolgde in stilte en lijd zaamheid hare taak, terwijl zij als gastvrouw de eer van het huis van haren oom ophield ou zich voorbeeldelooze moeite gaf om diens ziel voor den hemel te winnen. Do trotsche Noirot begreop eindelijk do grootheid van de ziel van het meisje en trachte haar telkens door kostbare geschenken voor haar beproevingen en doorgestaan lijden scha deloos te stollen. Wat moest Madeleine evenwel met al die diamanten beginnen, zij, die niet eons in staat was een enkele aalmoes uit te deelen Hoe geerne zou z'fi het recht betaald hebben om aan de ongelukkigen van hot ovortollige dat zij bezat te kuuueu meedeeleu 1 Verdiende zij dan wellicht deze vreesolijke kastijding Geenszins zij ging voort hare taak te ver vullen en elke traan was een verzuchting tot God om erbarming over hem, die onrechtveer- (lig goed bezat. Uit de correspondentie, die Madeleinomet zuster Marie voerde, putte zij veel kracht en troost. Meermaals toch gebeurde het, dat, als het meisje niet door do heilzame vermaningen van de kloosterlinge tot geduld en ondenver- gen voor het geluk der volkeren cn het wel zijn van bet menschdom. Daarna nam M. Hubert, minister van nijverheid en arbeid het woord, wenschto de Genlsche bevolking geluk met de groolsche wereldfoor en in naam der regeering, be dankte liij den Koning en de Koningin, de vreemde gezanten en leden van liet Uitvoe rend Komiteit. M. Alexis Callier, voorzitter van do Ko ninklijke Maatschappij van Tuinbouw en Kruidkunde, inrichtster van de Floraliën, geeft dan een overzicht, over den reusachti- gen vooruitgang, door Vlaanderen s hof bouwkundigen gedaan. Hij bedankt do inrichters der wereldten toonstelling, omdat zij de Floraliën hebben laten doelen in hunne groolsche onderneming en besluit als volgt Ik bedank HH. MM. den Koning en de Koningin voor de sympathie die zij aan de Floraiius bewijzen door zo plechtig in to hul digen, de Koninklijke Maatschappij van Tuinbouw- en Kruidkunde dankt bon voor dit blijk van achting, kostbaar onder alle andere. Zij is bun bijzonder dankbaar omdat zij Monseigneur den liertog van Brabant.het bezoek lieten bijwonen. Mocht hij nog lang onze vijfjaarlijksche Hofbouwtentoonslelling komen bezoeken Nu doen onze Vorsten een tochtje in de groole zaal, onder hot geestdriftig gejubel der duizoudon aanwezigen. Slechts met moeite kan het gevolg der voisten vooruit, daar de menigte hen telkens en lolkens scheidt. Soldalen moeten tusschen komen, om de menigte toch wat achteruit te krijgen. Onze vorsten stappen dan terug in hun galarijtuig en gaan een bezoek brengen aan het Gentsch paviljoen, 't Is M. Braun dien heil daar verwolkomt. De toespraken werden in 't Vlaaniscli gedaan, door M. M. Coore man en Braun. Koning Albert antwoordde ook in 't Vlaaniscli. Na liet guldenboek geteokend te hebben, verlieten onze vorsten met huil gevolg de tentoonstelling. De onafzienbare menigte bracht ben nog eene onvergetelijke ovatie. In de Floraliën werd een wandelconcert gehouden dat door de duizenden aanwezigen zeer gesmaakt werd. In de spijszaal van liet feoslpaleis had een banket plaats, door hot uitvoerend komiteit aan de algemeene kommissarissen aangeboden. Er waren 150 genoodigdon waaronder M. Segers, minister van Zee wezen. Heildronken worden uitgesproken door MM. Cooreman, Sogers, Braun, Marraud en Galti, voorzitter van den Municipalen raad van Parijs, en M. Massó, Frankrijk's liandelsminister. Laatstgenoemde drukte do hoop uit dat den 5 Mei allen zullen aanwezig zijn hij de opening der Fransche Afdeeling. Zondag avond bood de maatschappij va» landbouw en tuinkuudo, aan do overheden, leden en jury der floraliën een ontbijt aan. Er waren 400 aanwezigen, waaronder ministers Helleputte ön Hubert. Voerden liet w oord, M. M Carlier, Helleputte, Cóulerick, Vigier (Frankrijk'), Bonary (Duitsclier), Veilcli (Engi lschnfan), Stuart (Hollander), Coorómau, Braun en Wartel. Was er Zaterdag reeds veel volk. Zondag was hel om zoo te zeggen eene overrompe ling. Wat zal hel izijn, als heel de tentoon stelling zal kant en klaar zijn Meu rokent (lat er Zaterdag 40.000 èn Zondag 60.000 bozoekers waren voorde Floraliën. v Dat belooft. Ook is het reeds te zien In de straten des stad Gent dat eene wereldtentoon stelling gehouden wordt. Geen tien stappen kan men ver gaan, zonder een vreemd ge zicht te zien of eene vreemde taal te liooron. Het valt niet ,te loochenen door deze wereldtentoonstelling is Gent's room en faam voor goed in den vreemde gevestigd. ping aan Gods II. wil was aangespoord ge worden, zij liet kasteel ontvlucht eu zich in het klooster zou hebben opgesloten. Maar dit bittere leven moost tot voorbeeld strekkon aan hare omgeving en zy offerde hot blijmoedig den Heer op, tot boete voor bloed verwanten. Van tijd tot tijd maakte Madeleine, door een bediende gevolgd, een wandeling te péerd door de streek. Dan ontmoette zij dikwerf den burggraaf De Kcrmosaël. De edelman kende het meisje niet bij naam, doch Ilij vond haar schoon en buitengewoon begaafd. Madeleine had opgemerkt, dat de burggraaf zich gowoonlijk te gelijkertijd op weg bevond als zij, en de vrouwelijke nieuwsgierigheid spoorde haren aan, haar oom naar den jongen man te ondervragen. Zij gaf een nauwkeu rige beschrijving van den edelman, dien Noi rot weldra als den bewuste herkende. Dat is de burggraaf De Kermosaël, ant woordde hij, op drie uren afstand van bier woonachtig. De eerw. heer Colomban, die in weerwil zijner hooge jaren, voort bleef gaan zijn her derlijk ambt met den meesten iever waar te nemen, ontving op zekeron dag een bezoek van den burggraaf, die den pastoor onverho len zijn genegefiheid voor Madeleine open baarde, doch zich tegelijk over hare familie bezorgd maakte. Do pastoor vertelde den burggraaf alles, zooals zijn plicht hem gebood en met ge smoorde stem zegde deze, bij het verlaten van de pastorijHelaas mijnheer pastoor, dat is een zware slag voor my Van dezen dag af sloot de burggraaf De Kermosaël zich in 2yn kasteel op en Made leine ontmoette* hem nimmermeer op hare wandelingen. VAN HET ARRONDISSEMENT mLST Wij vernemen dat de jaarlijkache vergade ring, gevolgd van Banket der Katholieke Vereeniging van het Arrondissement Aalst, dit jaar zal plaats hebben op Zondag 18 Mei a. s. te Herzele, in de groote zaal van de Patronage, bij de kerk. Als de katholieke strijders van ganscli het arrondissement, worden dringend verzocht, er te willen deel aan nemen. Gezien den huidigen politiekon toestand en de belangrijkheid der wetgevende kiezin- gen van toekomende jaar mag niemand ont breken Inschrijvingslrjsten zijn ter beschikking in al de gemeenten van het arrondissement. Men mag zich ook rechtstreeks laten in schrijven bij don heer Zènon De Vos, bureel der Katholieke Werken, Groote Markt, 24, te Aalst. De inschrijvingen worden slechts tot den 5 Mei a. s. aanvaard. Een dronken persoon springt door het venster om niet levend te verbranden Hij wordt op den slag gedood Zaterdag avond, rond 10 ure, kwam de genaamde Gerard Lammons wonende op het derde verdiep van een huis der Brouwer straat dronken te huis. Toen hij zijne petroollamp ontstoken bad. wierp bij ze omver. Do lamp ontplofte en weldra stond heel de kamer in laaie vlam. Zich gehoel door het vuur omringd ziende, rukte Lammens een venster open en sprong van eene hoogte van 8 meters op den koer. Hij viel echter zoo ongoluklcig, dat hij don schedel en do ruggraat gebroken werd. Hij bezweek weinige oogenblikken later. Inlusschen waren de pompiers ter plaats gesneld en dezon konden weldra liet vuur uildooven. Brussel. - Dubbele aanhouding. In December 11. stal men ten nadeole van den heer Lambinet, nolafis te Virion, voor 120.000 frank titels. Zaterdag morgend werdon t wee kerels aan gehouden, te Brussel, toon zij bij een wissel- agent voor 40.000 frank van deze titels wil den verhandelen. De eene verklaarde te Vorst te wonen en de andere te Antwerpen. Zij bevosligon do titels gevonden te hebben. Beiden werden opgesloten. Wielrijder omgeworpen. Za tordag avond is een wielrijder, komende uit do Borgvalslraat om de Anspachlaan over te steken door een heeren-auto omgeworpen en gekwetst. De autogeleider, die in vollo vaart aanstoomde, beeft zich dapper uit de voeten gemaakt, doch zijn plaatnummer is gekend. Beroofd. Een Brusselaar die Vrij dag avond Kennis had gemaakt niet eene lieve jufier, kwam Zaterdag morgend tot de onaangename ontdekking, dat deze lot een gedachtenis meegenomen had, zijne brieven-* Lascli, zakuurwerk en kolling. De brutale dievegge wordt opgezocht. Een handige oplichter. Op dit oogenblik werkt hier ter stede een op lichter, die tot zijne slachtoffers gekozen heeft... politieagenten. Wanneer hij weel dat zo afwezig zijn, vervoegt de kerel zich teil hunnen iiuize, en doet zich, onder voor geven dat hij door den man gezonden wordt, door de vrouw van den agent geld ter hand stellen. Er zijn reeds tegen dezen schurk Voor niet een van degenen, die gebruik maakten van Noirot's gastvrijheid, koesterde Madeleine eenige vriendschap. Zij beminde liet meest diegenen, welke haar ontvluchten en dio zy niet te zien kreeg, en onder laatst genoemden bevond zich iemand aan wien zij voortdurend met de grootste genegenheid en dankbaarheid dacht. Wanneer zij hem 's Zondags aan de kerk of bij onstuimig weer aan het strand zag, liet ge vaarvolle oogenblik afwachtten, om den liel- denkamp opnieuw met bet woedend element aan te gaan, dan klopte haar hot hart onrus tig in den boezem, en het griefde haar te moe ten ondervinden, dat kapitein Roscoff haar opzottelijk vermeed. Noirot had zich by den broeder van Anaïka aangemeld, maar deze had hem met weerzin in zijne hut ontvangen en beliandolde zyn gast zóó koeltjes, dat Noirot geen tweede be zoek by den kapitein durfde afleggen. Oppervlakkig beschouwd zou mon gezegd hebben, dat deze twee verstootelingen zich meer aan elkander zouden hechten. Eventwel niets minder dan dat; Roscoff leefde afgetrok ken met de oude Marianic in zijn kabien, ter wijl Noirot zich zoozeer vernederde, dat hij allerlei lieden op het kasteel uitnoodigdo. Het algemeen gevoelen was zoowel tegen Noirot als tegen Roscoff gekeerd, en toch was het onderscheid tusschen beiden zeer groot. De Kapitein met de roode handen verdacht onschuldig bloed te hebben vergoten, boo- zomde de verachting van Gain in, maar het gezicht van den ouden rovolulionnair wekte de walging op van Judas. Mon beschimpte Roscoff, omdat hfi de uit voerder was geweest van do bloedbevelen van het sohrikbewind, men vluchtte Noirot, om dat hij zich niet geschaamd had weerlooze talrijke klachten ingediend. Mon is er echter nog niet in gesleagd den handigen oplichter aan te lioudon. Wat vraagt het Volk? De cliïcoree der Trappisten, welke het mark Vinoart Fils op het pak draagt. Het Volk weet dat hot de goede is» 1500 Anrierlechf. Lijk opgevischt. Het lijk van don jeugdigen Hendrik Van Iloeck, die Donderdag namiddag bij het baden in de vaart van Charleroi verdronk, is pas Vrijdag avond te 7 uur uit hot water opgehaald. Do drenkeling werd naar het doodenliuisjo der gemeente vervoord, waar de ouders hora zijn komen herkennen. Etterbeek. Ouderlijke onvoorzichtig heid. Een inwoner van do Barreellaan, oudkleerkooper, had Zaterdaginorgend een ketel met kokend water op de achterplaat» zijner woning geplaatst. Twee zijner kin deren waren er aan 't spelen met een wa gentje, waarin de oudste, een meisje van zos jaar oud. haar klein broertje voortduwde. Op zeker oogenblik viel het meisje nclitor- over in don kelol met water en werd deerlijk verbrand. St-Gilis. Valsche aanklacht. In September van verleden jaar werd uit de brandkast van den rentenier G..., Spanje- straat, een pak titels ontvreemd, en tot heden was men er niet in geslaagd don dader to ontdekken, Twee dagen geleden kreeg de heer Fromès, onderzoeksrechter, bericht dat een ingezetene van Watermaal dezen diefstal gopleegd had. Onmiddellijk werd bij dezen oen onderzoek ingesteld, waaruit bleek dat de man in kwestie volkomen onschuldig was, en hij het slachtoffer van oon lasterlijke aan: klacht is geweest. Lede. Geburentieist. Twee herber giersters uit de Statiestraat kregen Zaterdag avond twist. Eene dezer sloeg eene ruit aan stukken bij hare tegenstreefster. Zij bekwam daarbij echter eene gapende wonde aan den pols. Do andore herbergierster kreeg eenige glasschorven in hot aangezicht en word ook licht gekwetst. Proces verbaal is opgemaakt. Hamme.Laffe aauranding. Zondag avond was de genaamde Isidoor De Bondt, spinner, wonende Noordstraat, in do her borg van Alfred Van den Borgbe. Zekere Prosper De V... bevond zich daar ook, doch vertrok woldra. Eonige oogenblikken later ging De Bondt huiswaarts. Hij werd door Do V... aangevallen en erg mishandeld. Een geneesheer heefl hem moeten verzorgen. Zele. Het parket. Wij hebben ver leden week gemeld dat er Zondag laatst van op het hof van landbouwer Do Smet, revol verschoten waren gelost naar voorbijgangers. Zaterdag namiddag is liet parket van Dendermonde voor doze zaak alhier afge stapt.. Do gerechtsdienaars bogaven zich naar de wijk Zeelhook waar een tiental getuigen onderhoord werden. Ten slotte deed men bij De Smot eene huiszoeking. Eon karabyn en een revolver werden aangeslagon. Bslcelo. Automobiel-ongeluk. Zon* dag voormiddag, rond 10 ure, reden alhier twee automobielen,komende van Antwerpon door het dorp. Op hetzelfde oogenblik liop do vijfjarige Anna Goosens over de straat. Het kind werd door een der automobielen geval en weggeslingerd. Het bekwam eene vre»- selijke wonde aan het hoofd. Doktor Van Naemon, in allerhaast geroe pen, diende het kind de eeiste zorgen toe. In tusschen warén de automobilisten uit het rijtuig geslapt en namen hot grootste belang in den toestand van liet kind. Toen zij 's avonds van Gent terugkeerdeo, brachten zij nogmaals een bezoek aan do kleine. Indien er zich geen verwikkelingen voor doen, zal het kind nu eenige dagen hersteld zijn. menschen uit te schuilden, hen naar het scha- vot te sleepen en zicli met hun goederen to verrijken. Roscoff's wandaad kon misschien nog eem uitgewischt worden, die vun Noirot nooit, al thans nimmer gc-licel, ook al gaf hij al zijo bezitting aan de erfgonamen de Kéroulas, eo door eon wouderbaron samenloop van om standigheden was het juist do Kapitein mb? de roode handen, die den lesten mannelijke! afstammoling van dat edel geslacht op lio# gcr bevel uit'den weg had geruimd. Roscoff verachtte Noirot, en de dweepziek! Jacobijn kon den kapitein van de Tiiemu geen vorwytingen doeD. Geerne zou de marskramer de helft vai zijn fortuin gegeven hebben, indien by slecht! de vriendschap had kunnen winnen van den man, wiens lot in vele opzichten zooveel overeenkomst had met het zyne. Noirot, de millioennair, leidde op 't kasteé dat hij voor eenige gouden louis van Brutus, zuster had afgetroggeld, eeu rampzalig 1» ven. Hij voelde dikwijls zijn hart branden, es zag in zijne verbeolding akelige schrikbeelden opstijgen. Zijne droomen toonden hem d« fantastische en bloedige spookgestalten dooi Dan to opgevoerd. Voor zijne oogon rezen geheele reien od! hoofde menschen op de eenen hielden hui hoofd in de handen, alsof de gesloten oogl® den nog konden zien, anderen hadden dog® kromde vingers in de haren van hunnen sch® del geslagen sommigen wierpen elkaar een vormloozen bal toe en vingen dien tolkeni weer op gelijk do Indische goochelaars <li doen. J (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2