Oorioo in de Balkans ■roode Vreeselijk drama 13 Lodeünsart luzie bij daksrieShrosdsrs van Aalst over do algemeene uithongering Katholieke Grondwettelijks Verseiiiyiiig Bitlpra-Griskssli incident Brnsselsche Kiekskens MIEOWSBEilieilTEH DE KAPITEIN pot kan drinken en een uitstekend orkest do Schoonste arias uitvoert. Wij raden ten zeerste onze lezers aan, dio de Wereldtentoonstelling gaai: bezoeken, gaar in hot Burgershuis een kijkje to wagen; Dverigens men heeft een prachtig uitzicht, Vvant de inrichting is juist geplaatst over gen vijver, waar do wagentjes van den Waterchut in terecht komen, f Wij zouden nog zoo veel moeten vormei gen, maar wij houden ons aan de voornaam- lte aantrekkelijkheden die in hot park prij- en de bezoekers veel genot zullen verschaf fen. Men weet overigens dat alle avonden proolo verlichting plaats lieoft van de tuinen ier Tentoonstelling. Openingen Dinsdag namiddag werd in de Belgische pfdoeling,gelegen aan het begin van de Eere laan, de tentoonstelling geopend van do mode en texlielnij verheden. Gisteren, Woensdag, is overgegaan tot de opening van de salon der Schoone Kunsten. Wij zullen mededeelen wat er zooal gchoons is in die inrichtingen. De ordedienst Donderdag zal de ordedienst in do Ten toonstelling, in de lloraliën gedaan worden door 40 soldaten onder hot bevel van 2 on derofficieren. Hst parket in Oud-Vlaanderen Gisteron avond, rond 9 ure 30, is het par ket, samengesteld uit den hoer procureur des konings, den ondorzooksrcclUor Van Gin- dorachler, een griffier en do substituten Verbüko en Debie, vergezeld van eon aantal gendarmen in burgerkleed ij, in de wijk Oud- Vlaanderon gekomen, alwaar, naar gezegd werd, een waagspel was ingericht. De houder van het spel stond nabij den ingang van do Oude Wijk, langs den kant der Tenloonslolling. Hel spel was volop aan don gang, toer. het parket plotseling ver scheen. De houder van het spel word lang durig ondervraagd ten slotte werd heel den inzet, 7 tot 800 fr., meent men, door het parket aangeslagen. lieden Donderdag, 1 Mei. om 3 ure namiddag, groole kruisboogscbietwedstrijd, lusschen do Gildo van Sl-Rochus en de St- Jorisgildo. tot het aanduiden van den Koning van Oud-Vlaandoren. Er wordt een optocht gehouden der kruisboogschutters, met do leden van den Eed aan het hoofd. 's Avonds, om 10 ure, wordt er een groot volkshui gegeven. Het Paleis der Drukpers In gouden letteren is dit opschrift ge plaatst boven de ingangspoort van de ruimte, die lusschen de hallen voorbehouden is ten dienste der dagbladschrijvers, die in de Ten toonstelling willen werken. Hopen wij dat de inlichting zal voltooid zijn legen het Congros der Belgische Drukpers, dat op do Sinksendagen moét plaats hebben. "VWV Een glasblazer, van Lodelinsart, Severien Socquet, vernam onlangs, dat fijne vrouw, Amelia Bernard, betrekkingen onderhield met een autogeleider, wonende te Charleroi, en dat deze bijna dagelijks ten zijnent kwam. Maandag namiddag moest Socquot niet werken. Hij zegde wat te gaan slapen, doch hield de wacht. De plichtvergeten vrouw zond haar oudslo dochtertje om haren minnaar. Deze kwam en Socquet hoorde, hoe beiden hot ontwerp maakten om er met de spaarpenningen van Socquet van door te trekken en dezen met fijne vier kinduren achter te laten. Toen de chauffeur vertrokken was, kwam Socquet beneden en kleedde zich om naar MET DE (62* VERVOLG.) Na eenige oogenblikken van stilte ging Madeleine voortNu is het mij duidelijk, waarom zuster Marie zelve in mijn tegen woordigheid zichtbaar zooveel geweld moest aandoen... Zij moest, mij ziendo, van zelf aan li9t jammerlijk uiteinde van liaren vader denken, en toen zij mij zegde, dat alleen de armen de erfgenamen waren van de goederen van de Kóroulas, legde zij openbare getuige nis af van haar grootheid van ziel en vrijwil lige armoede. «Zuster Marie heeft de nicht van burger >Joirot kunnen opvoeden, liefhebben zelfs Kapitein RoscofT, hoe goed hebt gij gedaan mij dit geheim to ontsluieren. Reeds morgen te beginnen zal ik mijn oom de keuze laten tusschen aan zuster Marie haar vaderlijk erf deel terug te geven, of wel hem te verlaten. De kloostermuren, welke deze edele en hei- ligo ziel herbergen, hebbou ongetwijfeld nog eene plaats voor mij beschikbaar. En gij zoudt geen spijt gevoelen, dat gij arm wordt - Integendeel, met vreugde zie ik dien dag te gemoot. Waarlijk mejuffrouw, gij vordient ge lukkig te zgn Dat zal ik ook, hiervoor is slechts noo- dig een zuiver geweton cn onderwerping aan Gods II. wil. Maar nu ik vrijwillig afstand Jieb ^edaan van een erfdeel, waaraan blood het werk le gaan. Hij begaf zich echter naar de gendarmerie en verzocht er den wacht meester \s avonds naar zijn huis te komen, om do echtbreuk te doeu vastsellon en de plichligon le doen straften. Rond 9 1/2 ure keerde hij naar zijne wo ning terug, stampte de deur in en verraslo de plichligen in do keuken. De chauffour kon vluchten. Alsdan groep Socquet een ijzeren leest en bracht er zijno vrouw een geweldi gen slag op het hoofd mede toe. Deze stortte met verpletterden schedel ten gronde en bleef op den slag dood. Socquet ging zich dan gevangen geven, terwijl de vier arme kindoren bij familiele den gebracht werden. Hot parket is ter plaats ge woest. Dinsdag morgend bracht de briefdrager een brief voor vrouw Socquot, waarin de chauffeur aan de vrouw verzocht zou spoe dig mogelijk te vluchten, daal'alles nu toch uitgekomen was,... Hij had nog niet vernomen dat de vrouw gedood was. c-v.u de Broqueville en Woeste moeien val len doov de algemeene werkstaking Zij moeien den berg aj riepen socialisten, daensislcn en liberalon, de roode, groene en blauwe kartelbroedcrs. Maar zij rekenden zonder de kranigheid van de Broqueville en Woeste... en nu zijn ze zolf den berg af met hunne algomeene uithongering. De rooden, groenen en blauwen van Aalst liggen onder elkaar to verwijten en te lawijden dat het een plezier is. De socialisten van Aalst vallen bovon arn.8 uit op do liberale patroons die zouden durven weigeren do werkstakers terug te aanvaarden. Iia, liberale verraderskliek, zeggen ze, gij zijt de schuld van 't mislukken der werk staking gij slookt ons voor algemeene werkstaking, en nu laat go ons in den steek, en nu durft ge die werklieden op straat zetten die ge zelf hebt opgestookt Voorwaar, 't portret dor liberalen is hier goed gelrokken Die mannen dragen water on vuur in beide handen. De lifoeraSeWjin hun liberale «Volks gazet durven voor eenmaal de tanden laten zien aan do socalisten en daensisten... maar 't zal niet lang duren. Binnen eonige dagen geven ze terug zachte pootjes aan de socia lists)of gaan ze terug onder do roode roede. Oog voor oog 1 Tand voor tand Schrijven de liberalen aan de socialisten. Do A.W. is door de socialisten gericht ge weest tegen de liberale patroons 't is enkel bij de liberale patroons dat ze hebben durven werkslaken van do katholickon zijn zo be nauwd onze werklieden durven ze bespot ten en beleedigen, enz... Wij willen met meer dienen voor bet mikpunt der beloedi- gingen der socialisten. Zoo schrijft de liberale Volksgazet Zoo zoo Do liberalen bekennen dus dat zij tot hier toe zich hebben laten bespotten en voor den aap koudon door de socialisten en daarmee waren ze gediend Arme liberalen Hoe diep zijt ge gevallen De speelhal der socialisten En zulke mannen, dio leven als kat en hond, zouden te zamen 't land willen bestu ren 1 Hoe onnoozel toch kleeft, wilt gij mij nu de hand niet drukken, kapitein 1 Roscoff zag Madeleine aan en drukte be wogen en sidderend het meisje do hand. Daar is iets, kapitein RoscofT, dat mij zegt, dat op den dag, waarop mijn oom do be zittingen aan de familie de Kóroulas zal terug geven, ook uwe onheilster zal zijn verdwe nen. God verhoort de gebeden van de engelen mejufvrouw... En hetzij gij in uwe pogingen slaagt of niet, met mijn geest zal ik u altijd volgen. Ik geloof stellig, dat uw edelmoedig heid u misleidt, maar het is schoon zich aldus te bedriegen... Uw oom heeft het kasteel met toebehoorten niet aangekocht, noch opnieuw opgebouwd om het aan den wettigen eige naar terug te geven. Zijn eenig doel is u aan een door de revolutie verarmden edelman uit to huwelijken en zich zeiven onder de be scherming van uw echtgenoot te stellen. Do man, kapitein, die mij om mijn geld zou trouwen, zou zich zeiven onteeren, ant woordde Madeleine besiisfc. Maar indien gij dan eens arm wordt vroeg Roscoff zachtjes. Dan zal niemand aan mij denkon. Niemand wanneer gij zoo'n heldendaad zoudt verricht hebijon Och, mojufvrouw oor- doel toch niet zoo streng ovor de meuschen, en weet, dat er altijd nog zijn, wier grootste, eenige trots zou zgn, niet alleen zich uwer waardig te toonen, maar... Terwijl Roscoff deze woorden tot Made leine sprak, wisseldon boiden beteekenisvolle blikken en werd zoowel het ruwe zeemans oog van don kapitein van de Jupiter vochtig, als de zacht blauwe kijkers van het meisje. De kapitein hielp Madeloino do steilo rotsen afklouteren en wees haar dou kortston weg DE VOLKSSTEM «I VAN IIET AR303DBSSJEMENT AALST Wij vernemen dat do jaarlijkscho vergade ring, gevolgd van Banket der Katholieke Vereeniging van het Arrondissement Aaht, dit jaar zal plaats hebben op Zondag 18 Mei a. s. te Herzele, in de groote zaal van de Patronage, bij de kerk. Als de katholieke'strijders van gansch het arrondissement, worden dringend verzocht, er te willen deel aan nemen. Gezien den huidigen politieleen toestand en de belangrijkneid der wetgevende kiezin gen van toekomende jaar mag niemand ont breken. Inschrijvingslijs'en zijn ter beschikking in al de gemeenten van hot arrondissement. Men mag zich oqk rechtstreeks laten in schrijven bij den heer Zènon I)e Vos, bureel der Katholieke Werken, Groote Markt, 24, te Aalst. De inschrijvingen .worden slecht3 tot den 5 Mei a. s. aanvaard. Da ftlontenegro en do Mogendheden Telegram uit Rome Men beschouwt hier in do politieke kringen dat indien er eono krachtdadige handeling tegen Montenegro wordt hesloteu er geen minder moeilijke militaire kwesties's zullen op te lossen blij ven aangaande de handelwijze van eene ge zamenlijke lusschenkomst. Do Giornale dTlyiia doet de belang rijkheid uitschijnen waarmede zich nu do, Albaneesche kwestie vertoont, en die eene Europeesche tusschenkomst vergt. Op woi- nigen afstand var. Valona bestaat een Turksch kamp van 25,000 man sterk, onder het bevel van Ali-Riz/.a cn van Djavid. Een koophandelsschip heeft voor hen te. Valona 10,000 zakken bloem ontscheept, maar men weet niet hoe zulks geschiedde. De Giornale denkt dat deze voorbe reidselen legen Valona en tegen het bestuur van Ismaïl-Kemal Bey gericht zijn. Het incident van den Albaneeschen Troon en Oostenrijk Do inlichtingen die de uitroeping van Essad pacha melden, bezielen do Woonschè bladen mot de volgende overwegingen In de wel ingolichto kringen doot men' opmerken dat er slechts geruchten in omloop zijn, maar die nochtans van allo zijden en' met veel nadruk aankomen. Indion deze geruchten bevestigd worden, zou dit eon nieuw bewijs afleveren dat' nieuwe uitstel tot andere moeilijkhedon gaat' leiden. Overigens ziet men'in hoevorre do val van Scutari den panslavischon invloed heeft aan- gogrooid der radikale Serviërs door de rode voering van den Sei'^iachen generaal Janko- vilch le Prizrond, die openlijk tot den krijg tegen Oostenrijk aahzolle. Voor de Weener dagbladen moeten al deze kenteekens slechts Oostenrijk-Hongarie in hun besluiton slaved en zulks in volkomen kalmte maar ook 1 in eene onwankelbare vastberadenheid. De Porte knort tegen Essad Pacha In de officicole kringen van Turkije ver klaart men geen de minste kennis te hebben nopens de daad van Essad pacha, die men dan openlijk afkeurt. Turkye heoft aan hare gezanton, in mede; deeling, een omzeijdbrief gezonden, het ge<- rucht op .stellige \Vijze logenstraffend, vol gens hGtwelk Essad Paciia eensgezind mot het Turksch gouvernement zou gehandeld hebben en aangevende dat Tut'kye Essad Pacha's handelwijze fel laakt. i naar het kasteel. Het meisje verwijderde zich langzaam en Roscoff staarde de bevallige ge stalte in de verte Jia en bleef onbeweeglijk staan, zich afvragende of bij niet droomde en niet plotseling een andere, een gelukkige loopbaan was ingetreden. X. DE GEVLOEKTE ERFENIS. Den volgenden dag verzocht Madeleine moe der Marthon, haar oom te zoeken, die in (leb tuin de rozon verzorgde Noirot antwoorildd, dat hij zijne nicht in het pricëel wachtte. Tooi) moeder Marthon dit antwoord aan Madeleine overbracht, was het mei3je ontevreden gelijk iemand, wien men iels in den weg legt, en daarom herhaalde zij door moeder Marthon het verzoek bij haar oom, om na gedane werk zaamheden terstond bij haar te komen. Het meisje bevond zich ineen vertrek met donkere stof behangen, zij was in rouwge waad en een levendige onrust sprak uit haar gangen gelaat. Na een kwartier wachtens trad Noirot het kleine salon binnen. Verwonderd ziet hij zijne nicht aan en zegt een weinig wrevelig Gij weet, kind lief, dat ik niet van zwarte klee deren houd en gij hebt mij ook beloofd, die kleur nooit meer té zullen dragen. Gij hebt gelijk, oom, en vandaag nog zal ik, als gij verkiest, een even stemmig kleed, doch met levendiger klouren, aantrekken.... Ik heb beproefd mg eens ongoyeer op dezelfde wijze te lileoden, als op den dag, toen moeder Marthon met mij aan uwe deur klopte bo vendien is dit kleed toch aanmerkelijk beter dan de lompen, welke ik op dien dag om het lijf had... Geheel mijn erldeel bestond uit den ring van mijne moeder en eeD gewijde medaille.... Slavo-gezinde dagbladen in Weenen aangeslagen De Tchooksche nalionaal-sociale dagbla den van Prague worden dagelijksch in be slag genomen om hunno artikels aangaande de Balkanen-kwestie. De slavo-gezindo beloogingen zijn door de prefekten in alle steden van Bohemen ver- bodon. BuSyaarsche voorstelling Volgens inlichtingen uil Salonika in Sofia aangekomen, zou een Griekse!» onderwijzer die tijdens de bolsing van Nigrila door do Bulgai'en medegenomen werd, verdwenen zijn. Nu zou zijn lijk onlangs leruggovonden zijn, waarop men vijf bajonetverwondingen heeft ontdekt. Twee andere lijken lagen naast dit van don professor. Deze inlichtingen zijn onjuist. Overigens heeft de patriarchale bevolking van Nigrita, die door do Grioksclio overheid uitgerust was, aan don strijd deol genomen, en hel is bowozen dat een Grieksch onder wijzer van Dimiliilzi met nog andere inwo ners van het dorp het levon in het gevecht lieton. Te Salonika. Telegram uit Salonika De Bulganrsclie troepen haddon hevel gekregen Salonika en omliggende te verlaten, maar generaal Hes- saptcliief heeft tegenbevel ontvangen, zoo dat er zeven a acht honderd soldaton in Sa lonika zullen blijven. De Bulgaren hebben zich uit Langaza te ruggetrokken, de stad in handen der Grie ken latende. Telegram uit Alhonen Het gegeven te genbevel door generaal Hessaptchiof wordt aanzien als zijnde een wensch om to bewij zen in tegenstrijdigheid met de geruchten, dat in plaats van gespannen de Bulgaro- Grieksche betrekkingen steeds minzaam wa- ron. Het einde der groote beestigheid. Mostaard na het middagmaal. (Van onzen bijzonderon briefwisselaar). Brussel, 29 April. Al de werkstakers zijn terug aan den arbeid. Do uitslag van dio dwaasheid word! gemeten aan de waardovan een verlies van twintig millioen frank daghuur voor de werklieden, van een nog grootor verlies voor het land in 't algemeen vooral do Tentoon stelling van Gent, van een verlies van nul frank voor do leiders der werkstaking. Schoone uitslag, voorwaar Neen de leiders liebbon er niets bij ver loren. Maar zij zullen toch iels of wat van hunne pluimen verliezen in deze zaak, hun gezag is veel verminderd ten gevolge van het mislukken der werkstaking. Verscheidene onbescheidenheden aan gaande hetgeen er omgegaan is in liet laatste socialistisch congres, laten mij toe u tever- zekeren dat die grrrrooto tucht die er in hel solialistisch leger heerschen zou, enkel beslaat hij naam. En nu komt men van alle kanton rolconing vragen. Wat heeft het komiteit der werk staking gedaan met do fondsen te zijner beschikking gesteld om de A. W. lo onder steunen De ruziestokers hadden op voorhand ver klaard dat' do stakingsfondsen enkel te be ginnen van do derdo week zouden worden uitgedeeld. Ik wed dat ze van dit argument zullen gebruik maken tegen bon die zouden durven vragen waar al dat geld is naartoe gegaan. En ge zult ook bomerken dat de bedrogen stakers naar den uitleg zuilen luisteren on daarmede zullen tovredon zijn. Mijne familie waande ik verloren, maar God is goed en schonk mij in u een tweeden va der... Gij, oom, bemindet mij van hot eerste oogenblilc af met een bijzondere liefde on naanit mij als uw kind aan... Al mijn kinder lijke grillen hebt gg ingevolgd en naderhand hebt gij mij door heilige wezens eene gods dienstige opvoeding doen geven... Ilier op het kasteel teruggekeerd, hebt gij u zeiven te kórt gedaan om mijne wen- schen te voorkomen. En gg die zelf niet bidt, hebt er voor gezorgd, dat ik elk oogonblik van den dag in de kapel mijn gebed tot God kan verrichten. Ja, oom lief, ik heb wel rede nen om u dankbaar te zijn en te zeggen, dat ik u wederkoerig oprecht lief heb. Inderdaad, Madeleine, gü zijt mÜ° lust en leven. 't Is echter maar al te waar, oom, dat gij mij eene verkeerde'liefde toedraagt. Hoe zoo, kind lief Gij hebt u moeten afvragen of do wijze, waarop gij mij groot bracht ook heilzaam voor mij was, en of ik in het midden van hen, waaronder ik leef, ook gelukkig hen, evenals andoro jonge meisjes. Ha, Madeleine, ik begrijp u, gij verveelt u hier, welnu wg zullen een reis doen naar Pargs. 't Zal niet baten, oom, of wij te Pargs of hier op liet kasteel verblijven; altijd zal ik lijden. Ontbreekt of hindert u dan iets Made leine Ja, oom, het recht om met opgeheven hoofde te gaan... Zoo, zegde Noirot, men heeft u gezegd... Alles 1 Ik kon ook wol voorzien, dat jufvrouw de Kóroulas... 1 EN 2 MEI lOifr «n— Een andere uitslag van dio stakig, zegde mij daar straks oen ambtenaar, zij zal veel bijgedragen hebben om de stemming van de militairowet te vergemakkelijken.De kamer- lcdon schijnen uiterst vermoeid. De socialis ten hadden misschien nooit gedacht dat zij zóó do taaie van het landsbestuur zouden vergemakkelijkt hebben. Weeral een dag verloren in de kamers dank aan do ondervragingen van MM.Royer en Jourcz over de inlichtingen onlangs aan do gendarmen gegeven. De ondervragers lieton verslaan, dat naar hunne meening, die onderrichtingen over het systeem van hands up gegeven worden met liet oog op de slaking. M. de Ministor van Justicie had geen de mii)8to moeite om ie bewijzen dat dio maat regel genomen werd. wanneer er van alge meene werkstaking geene spraak meer was; dat stakers evenmin van dat gebruik le vrcezen hadden als andere deftige lieden; dat ook in alle andere landen dergelijk gebruik zich heeft opgedragen en hier ook na liet bloedig drama van Meysse. M. Carlon de Wiart sloeg don nagel op don kop. wanneer bij zegde Gij schijnt reeds uwo ondervraging te betreuren En waarlijk die interpellatie is eene beostigheid temeer op rekening van de linkerzijde, zij komt lijk mostaard na het middagmaal. Harold. Brussel. Stoutmoedige inbraak. Jacht op do daken. Maandag avond dron gen twee kerels langs don hijzonderen in gang in het huis 148 der Aiispachlaan. Op de vierde verdieping braken zij de deur open der kamer van de meid Luletia Lettier, openden er een koffertjen en namen er 50 fr. en de juweelen domvrouw uil. Daarna dron gen zij in de kamer van M. Van den Eenden. Deze kwam juist, toen de dieven in zijne ka- j mer waren, greep een der schelmen vast en hield hem, tot er hulp aankwam. De andere diof was ondertussclien op hot dak gevlucht en kon langs daar ontkomen. Zijn gezol werd naar het kommissariaat der tweede divisie gebracht en herkend als zijnde zeke- ren A. Th..., geboren te Parijs in 1883, zon- j der vaste woonst. Hij word te Vorst opge sloten. Noodlottige afloop. Een melser, V. Renard. wilde over eenige dagen op het platform springen van eene» in gang zijnden tram. Hij sprong mis, viel en werd den lin kervoet ijsolijk vermorzeld. Hij werd naar het gasthuis gebracht, waar de linkervoet moest afgezet worden. De ongelukkige is Maandag morgend in 't gasthuis overleden. Valschspelers in het Ter Kamerenbosch Samen met andere politiemannen, hadden agenten van den dienst der spelen eone klop jacht ingericht in het Ter Kamerenbosch,op valschspolers, die de dagen der koersen, er hun stieltje uitoefenen. Op hot zicht dor agenten vluchtten de kerels, doch werden door de agenten,achtervolgd. Een der kerels werd aangehouden. Het is X..., 41 jaar oud, wonend in de Aloxianenstraat. Hij werd in do gevangenis van Vorst opgesloten. Zijne kameraden zijn gekend. Eon bediende van het spoor, wonend in dtl Rogiorstraat, te Brussel, had op eenigil minuten, eon som van 320 fr. met dat spoil verloren. Deserteur aangehouden. Een poli tieagent bemerkte Maandag avond in de Koopmansstraat, eene» weglooper van het eerste gidsen, Karei D... Zoodra deze den agent bemerkte, vluchtte hij weg. Hij werd achterna gezet en na eene nog al lange jacht aangehouden. Men leidde hem naar het po- liciebureel der Nieuwe Graanmarkt, waar hij van een oogenblilc onoplettendheid ge bruik maakte om huilen te vluchtten. Hij Zuster Mario heeft over deze zaak eeu heldhaftig stilzwijgen bewaard. Gij weet dus, dat ik een Jacobijn ben. Dat weetik. Dat ik de edelen het schavot heb doen beklimmen, gekocht heb van datgene, wat men in die dagen veilde... maar daarom kan men nog niet zoggen, dat goederen aaulcoo- pen een misdrijf is. En het kasteel de Kóroulas, dan, oom! Bat heb ik natuurlijk betaald. Tegen een spotprijs In elk geval toch meer dan Jean Louis voor de goederen van 't Benediktijner kloos* ter heeft betaald. Dat is geene verontschuldiging voor n, oom, hernam Madeleine, uw rijkdom be schouw ik als leengoed, en belooft gij mij, wanneer (loor een wonder van den hemel een Kóroulas terugkwam, gij hem in het onge- stoord bezit zijner goederen zoudt stellen Gij spant mij een strik, zegde Noirot daar is intassclien geen mirakel noodig on een Kóroulas te vinden, dewijl jufvrouw Yvonne nog leeft. Ik zal u terstond over haar spreken. Maar wien bedoelt gij dan vroeg Noi' rot wrevelig. Den burggraaf Hector. Is het anders niet Nu, belooft gij mij op uw eerewoord.. Hem het kasteel do Kóroula3 terug t< geven Ja, oom Neen, Madeleine, dat nooit Ik beo aan deze goederen, waaraan ik zooveel geld heb besteed en wier weerde door mijne zor gen en geldelijke opofferingen thans meel dan verdubbeld is, zeer gehecht... (Vervolgt,)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2