Be Wereldtentoonstelling Vreeselijk drama te Antwerpen Brusselsche Kiekskens NIEUWSBERICHTEN Bitter3 «IöS' NotermansSr» DE KAPITEIN Dg commissie van de kieswetten Werk op de plank Een nieuwe Jjrandstape! VerlicMirg van dsn hof der aantrekkelijkheden Verlichting In de Vlaanderenstraat. Ce aankomst der Senepleezee. Feestelijkheden in Oud-Vlaanderen Spiegelfaiirlelc A. L. MEYVAERT 2 DE VOLKSSTEM' 4 EN MEI 1913 jspoedigen en zegevierenden afloop te droo- xnen. Er blijft maar een middel om Montenegro te dwingen, dat is al de verkeermiddelen van dat land met den vreemde af te snijden, daar het al zijne bestaanmiddelen uit den vreemde trekken moet. Italië en de Albaneesche kwestie. Terwijl men bier het besluit afwacht dat te Weenen zou genomen zijn gaat men in Home altijd voort met er op na to drukken dat het belang voor Italië hierin ligt alle handeling van Essad pachato voorkomen in de kwestie der zuiderlijke grenzon van Alba nië, aan dewelke het Adriatisch ovenwicht is gehecht. De Giornale d'Italia meldt de sa mentrekking van een Italiaansch eskader van zes pantserschepen te Brindisi. Hetzelfde blad zogt dat bet oen diploma tisch feit is van buitengewoon belang, dat de vereenigdo mogendheden uit de Adriati- Bchc kom, die na lange jaren oene negatieve overeenkomst tegenover Albanië hadden waargenomen, nu eensgezind geraakt tot eene tusschenkomst op positieven grond, te weten Albanië to verdeelen in twee onder scheiden s fee ren, waarvan de zuiderlijke tot iteiliaanschen en de noorderlijke tot Oosten- rijkschen invloed zouden toebehooren. Italië, Griekenland en Ccrfou Men meldt uit Rome aan den Temps In do Ituliaansche diplomatieke kringen verklaart men dat Italië onverzoenlijk zal wezen nopens de kwestie van het kanaal van Corfou en van do Noorderkust van Epirus. Een diplomaat beeft zelf gezegd Wij oor logen liever dan Griekenland zich voor Cor fou te zien neerzetten.» Do staat van Beleg in den Archipel Telegram uit Alheno eene koninklijke uitvaardiging stelt den staat van beleg in, in al de eilanden, dio in den Archipel door Grie kenland worden bezet. Dr Hoobeko bad aan hot slachtoffer do eerste hulp verleend, doch die hulp was overbodig en de geneesheer kon enkel de dood vaststellen. Do ouderling was door een geweldigen hamerslag, lottorlijk den kop ingeslagen en moet onmiddelijk bezweken zijn. De zoon is opgesloten. Uit het onderzoek blijkt, dat er tusschen vader on zoon twist ontstaan was over een poney, welke do vader aan den zoon weiger de te verkoopeu. Een ouderling doorzijn zoon doodgeslagen Een verschrikkelijk drama heeft dezen morgend do volkrijke buurt der Lange Veld- straal in rep en roer gezet. Hot was rond 9 1/4 uur, toen in het policie- huroel der Schoolstraat eon persoon kwam bin non gestormd, hevig ontroerd en dio aan den adjunct opziener, M. De Smet, zegde Mijnheer, ik geloof dat ik mijn vader ver moord hob. Do man liet zich uitgeput op eenen stoel neervallen en barstte in luid snikken los. In de eorste oogenblikken was er verder niets uit te krijgen, doch toen hij wat kalmer was geworden, kon hij uitleggen dat hij in do ouderlijke woning ruzie had gehad met zijn vader. Dczo bedreigde mij met oen vork, ver telde hij vorder ik heb toen eon banier ge nomen en ik vrees mijn vader dood geslagen te hebben. Do officier begaf zich nu naór de aange duide woning, Lange Veldstraat, 37, zijndo eene herberg gohoudon door Antoon Willem- een, 62 jaar oud, vroeger voermansbaas, doch die nu, zoo wat op zijn renten levend, zich meer bezig houdt met aankoop en ver- fcoop van paarden. Do zoon waarvan hooger spraak, Isidoor Willemsen, is 32 jaar oud, paardenbeenhou- wer van beroep en woonachtig Van Strae- tenloi, le Merxem. Nevens do herborg is eene stalling gele gen en daaraanpaleud, de woonst der schoon ouders van Isidoor. Bij de aankomst der policie stond do gan- sche buurt reeds overhoop on was hot lijk van don vader, door de schoonmoeder van don plichiige in de stalling gevonden, reeds in het liuis gebracht. MET DE ROODE HAISTDEKT (Van onzen bijzonderen briefwisselaar) Brussel, 2 Mei 1913 Uit de vraag gisteren door M. Vandeveldo gesteld en uit het antwoord van M. do Bro- quevillo blijkt dat de vermaardo kommissie waarschijnlijk nog deze maand zal ingesteld worden. Van den andoren kant weigort het Staats bestuur een dal urn aan to duiden waarop die commissie haar verslag zou moeten neer leggen. Daar even vroeg ik aan een socialist, wat hij verwachtte van die commissie. Indien men, zegde hij, daar de even redige vertegenwoordiging toepast, dan zal die afdeeling twaalf katholieken tellen en negen loden van de linkerzijde. Maar op de twaalf katholieken zullen er toch altijd wel twee zijn die partijgangers zijn van A. S- en zoo zou dan de commissie tot de hervorming moeten besluiten welke wij wenschen. Men weet nog niet wie deze commissie zal voorzitten. Ik heb reeds den naam hooren uitspreken van M. Woeste. Anderen zetten den naam vooruit van M. Van den Heuve) De linkerzijde wenscht liever M. Van den Heuvel als voorzitter te hebben. Gaat men zoo voort, dan zal men nog lang moeten redetwisten, om de militaire wet af te krijgen. Mon ruimt nog geen artikel per dog uit do voeten. Het spel zal dus minstens nog een volle maand duren. En dan, dan blijft nog bet wetsontwerp op liet gebruik der talen in liet logor daar zal er ook heftig en lang gediscuteerd worden. Do liboralen hebben iels nieuws gevonden, om het landbestuur aan te vallen.M. Franch en M. Mechelynck, beiden ridders van de loge en de laatste grootmeester van do Kadoschridders te Gent en intieme vriend van uwen volksvertegenwoordiger, M.Daens, willen den Minister van Financiën onder vragen over den toestand van de schatkist. Do linkerzijde moet aan het land doen ge- looven dat het land lot over do ooren in de schuld zit. Maar de blijdschap waarmede M. Levie die uitdaging aanvaardde en vroeg daar de eerste zitting te mogen mede beginnen, zulks was van aard om den geestdrift, van die heeren gauw te koelen. De houding van Minister Levie voorspelt niets goeds aan de ondervragers en dezen keer weeral zullen ze overtuigd zijn, dax ze weeral oene beosligheid te meer hebben bogaan; sinds eenigen tijd is het bij hen overigens eene gewoonte goworden. Harold. buitengewoon koncert plaats, dat veel be zoekers lokt. Zondag begint in Oud-Vlaanderen het be stendig festival. Talrijk zijn de ingeschrevene maatschap pijen die beurtelings den Zondag op den kiosk op do Plaats een koncert zullen geven.. Zondag namiddag, van 2 lot 3 ure, is het do beurt aan de maatschappij Les Excur- sionnisles van Rou^-bij-Charl6roi. Van 3 lot 4 ure de maatschappij Ver maak en Zang van Gent. Van 4 tot 5 ure koncort door de Fan fare municipale», van Fondettes (Frankrijk). Van 5 lot 6 ure de maatschappij Voor- uit's Volkskinderen van Gent. Van 6 tot 7 ure de maatschappij «Vreugd en Vrede», van Gent. Van 9 lot 11 ure's avonds Volkshal. Om 11 1/2 ure Fakkeltocht met muziek aan 't hoofd, door de wijk Oud-Vlaanderen. Zondag avond zal den hof der aantrekke lijkheden schitterend verlicht worden. Verders zullen do eerekoer, de lanen,enz. ook prachtig verlicht fijn. Men is hier onverpoosd aan 't werk om do verlichting nog schooner te maken. Wij drukten daar reeds onze geheelo voldoening over uit, doch het gaat noch verbeteren. Zondag en Maandag, telkens om 8 1/2 ure tot 11 ure zal de verlichting geschieden. Dan zal hot, zonder onderbreking voor heel den zomer, verlichting zijn, op dezelfde uren den Zondag Maandag en Donderdag. Voor wat hot Belfort en Gravensteen aan gaan, daar wist men niets bepaald voor. Voor Sinksen dacht men weer de kostelij ke prachtige verlichting op deze twee oude gebouwen te hebben. De 150 Senegaleezeo, wiens dorp gebouwd is bij de Staatshofbouwschoolzijn boden morgend, om 7 ure 39 in do statie Gent-Zuid aangekomen. Hot Senegaalsch dorp opent Zondag en de officieele inhuldiging dio voorzeker eerst daags zal plaats hobbon, zal vereerd worden met de tegenwoordigheid van M. Crozier, algerneene kommissarip der Franscho kolo niën. TE GENT Alle dagen heeft er op do Groote Plaats, door het muziek van Oud-Vlaanderen, van 4 tot 6 ure on van 8 tot 10 ure 's avonds,een Brussel. Een drama. Liefdebetrok- kingen bestonden sedert vele jaren tusschen Richard X.., handelsyertegenwoordigor, en Joanne M.., wonende Zuidlaan. Dozer dagen ontbood de verlatene zijne gewezen vriendin in 'een koffiehuis op de AnspacMaan. Zij ging er heen, doch bleef doof voor allo pogingen tot verzoening, welke den mad inspande. In den namiddag IcwSm Jeanne M.., in een koffiehuis. Haar afgedankte minnaar bevond er zich ook. Een hevige twist ontstond. Op zeker oogenblik, toen Richard X.., zich had omgekeerd, haalde Jeanne M.een groot pennomes le vporschijn en bracht er hem eon steek mee toe in den rug. Het lom mer bleef tot aan liet hecht in do wonde steken. Het slachtoffer werd naar bet St-Jans- gasthuis geleid en bleef or ter verpleging. De daderes werd door de politie aange houden, toen zij zich in het gasthuis aan bood om naar den toestand van den gekwet ste te vernemen. Een slimme aftrug gelaar aangehouden. Een kerel kocht Donderdag avond voor één frank sigaren in het ipagazijn van Mejuffer1 Sleinbach, de Brouck'ereplaats. Hij gaf een (01® VERVOLG.) liet was in April en de natuur herleefde alom. Dit arme, eenzame Bretanje, zoo ver heven door sommigen en weer miskend en gehoond door andere», scheen Madeleine de schoonste streek der aarde toe, zij had het lief uit geheel haar hart. Dagelijks wandelde zij langs hot strand en als het Angeluskloltje klepte ging zij naar de kerk, hield er zich ge- Tuimen tyd op, om vervolgens op het graf van Anaïka te biddeD. Zoo gebeurde het, dat het weêr plotseling veranderde. Do zee, in den beginne onstui mig, zweepte weldra de bruisende golven op. De visschers baasten zich het strand te berei ken on toen Madeleine naar het kasteel terug keerde, ontmoette zij pastoor Colomban. Ilij ging in de richting, waar do rotsen het hoog ste waren en van waar men een uitgestrekt gezicht had over de zee. Het meisje durfde hem niet aanspreken, maar een angstig voorgevoel overviel haar. Onwillekeurig bleef zij op de rots staan en aocht met de oogen do noodlottige plaats op, welke eeDs haar graf dreigde te worden. Mejuffrouw, zegde eene gesmoorde stem achter haar, do nacht zal voor den vijand van de strandroovers verschrikkelijk zijn en als men ophot kasteel tranen 9tort, zou het wel eens kunnen gebouron dat liior bloed stroomt. Marianic, wat wilt gij daarmcé zeggen vroeg hot meisje ontroerd. - Staat RoscofTs leven bij ellien nachtelij ken storm niet op het spel? Ik ben gelijk do zeemeeuwen door mijn geschreeuw kondig ik het gevaar aan... Gfi, mejuffrouw, bidt, gij lijdt en gij doet daar wel aan, omdat dit het onloochenbaar bewijs is, dat gij oen edelmoe dig hart bezit en gij bidt veel en vurig, omdat het gobed u troost en sterkt. Gij spreekt waarheid, Marianic in het gebed put ik kracht om mijn lijden met ge duld te dragen. Men zegt, dat ik krankzinnig ben, niet waar Madeleine...? Men bespot mij om mijne chamelo kleeding en men weet van alles van mij te zoggen... Ik ontken het niet, dat ik krankzinnig ben geweest, maar mijn verstand heb ik, den Heere zij dank, van lieverlede teruggekregen... Nu kan ik weêr denken en begrijpen en ik weet... dat gij bet kasteel wilt verlaten, omdat het toebehoort aan den burggraaf, dio, naar men zegt, in zee rust en aan jufvrouw Yvonne, die in liet klooster ia. Gij handelt verkeerd met reeds zoo spoedig te vertrekkon, omdat do Voorzienigheid juist dezen dag wonderbare dingen zal uitwerken. BovendieD, vervolgde Marianic, weet wel dat het kasteel weleer mijn eigendom was, dat men het mij heeft afgeperst, iets waarover ik mij heb beklaagd. Nog eens, vóór het aan breken van don dag van morgen zullen er in ons vreedzaam dorp wonderbare zaken plaats hebben... Do doodon zullen toch niet verrijzen, antwoordde Madeleine. En ik zeg u, mijne dochter' de levenden zullen dooden schijnen. De levendon, zegt gij, Marianic, maar wie dan Waarom dekt een hoog rood uw gelaat, Madeleino 1 wist de plaat le poetsen*met het bankbriefje en het geld dat do juffer hem weergaf. Mej. Sleinbach steldo onmiddelijk den diefstal vast on achtervolgde don dief. die in de ar men liep van M. Vcrgné, koopman in siga- ron, Anspachlaan, bij wien do kerel verleden jaar dezelfde toer gespeold had. Een agent leidde den dief naar hot kommissariaat der 4® afdeeling. De plichtige verklaarde Parij- zenaar te zijn en er te wonen. Mon vond op hem meer duizend frank, waarvan 7 bank briefjes van 100 frank. De schelm verbleef in een hotel aan de Noordstalie. Hij werd opgesloten. 214 Brand. Donderdag avond, rond 91/2 ure, ontstond er brand in een huis der Voorzinningslraat, bewoond door de echtge- nooten Van II.... Het vuur begon op het ge lijkvloers, doch kon door do in allerhaast ontboden pompiers spoedig ovormeesterd worden. Het drama der Hoogstraat. Nopens het drama, Vrijdag morgend in de Hoog straat gebeurd, vernomen wij nog het volgende. Sinds lang heerschle oneenigherd in 't ge zin van den werktuigkundige Pieter Van C., wonend Om er Goossenstraat, le Brnssel. Veertien dagen geleden verliet de vrouw, Petronella De Mortier, 30 jaar oud, de echtelijke woning en ging op eene kamer in de Miuiemenstraat wonen. Daar zocht do man haar op, gewapend met een scheermes. Hij ontmoette zijne vrouw in de Hoogstraat. Daar de vrouw weigerde 't echtelijke leven ,te hernemen, trok Van G... het scheermes .en bracht haar sneden too aan gelaat en schedel. De vrouw vluchtte in een winkel waar de man ze opnieuw aanviel. Zij poog de hem 't wapen te ontrukken, doch had een der handen in twee gesneden, en werd daar na aan armen, schouders en hals gesloken. Op do kreten van de dochtertjes dor vrouw, "énolde de politie toe en greep den wreedaard aan. Deze word opgesloten. Wat de vrouw aangaat, zij werd naar St-Pietersgasthuis iovergebracht, doch haar toestand is zoo erg tlat zo nog niet kon worden ondervraagd. Rijwiel gestolen. Een heer van Jamioulx was Donderdag naar Brussel geko men om een fiets aan te koopen. Liefhebber van een fijne sigaar deed hij, vooraloer te vertrekken, een aankoop in .een magazijn dor Fonsnylaan, zijn nieuwe maehien aan de deur latende staan. Een ander liefhebber van ïijwielsport reed er mee weg, maar vergat zijn adres na le laten. Mon kan zich het gezicht van don eigenaar voorstellen. Een der genoegens van den haard is de fijne tas.gemaaakt met de chiooree der Trap pisten Vincart. 1500 G St-Joost-ten-Noodo. Moedige daad. Woensdag namiddag, gingen in de IJzeren Kruisstraat, twee paarden op hol, gespannen in de kar van een likeurstoker. Zij liepeh naar de Surlet de Ghokierpiaats. Groote ongelukken schonen onvermijdelijk. I)e agent Albert Buelons sprong naar den kop der dieren en kon hen bedwingen, nadat zij hem 60 meters ver haddon voortgesleept. Eigene. Knaapje door den tram ge- pletterd. Men bracht Donderdag avond een man in hot kommissariaat, die onge steld was goworden op de foor, Sint Kruis plaats. Vele jongetjes liepen mee en bleven slaan vóór de deur van het bureel. Een ra gent joeg hen weg. Een der knaapjes, C..., oud lijaar, van Etterbeek, liep onder een ^aderende tram en werd met gepletterde bil (Opgenomen. Tevens bekwam hij verwondin gen aan het hoofd. Na verzorging door eon [dokter, werd het kind overgebracht naar het gasthuis. Zijn toestand is gevaarlijk. St Gillis. 7ooglade geledigd. Ter wijl men Donderdag avond in de herberg bankbriefje van 100 frank in betaling, doch :der echtgenooten Roets, Munthotelstraat, te St Gillis, eon glas lambile voor eon onbe kende tapte, stal deze uit do tooglade een som van 100 fr. en twee gouden damesuur werken. De persoonsbeschrijving van den dief werd in alle richtingen gezonden. Schaarbeek. Dieoen geknipt. Tweo policieagonten, in dienst in het kwartier der Statie, ontmoetten Donderdag morgend Uvee kerels, die eene slootkar, met oud ijzer geladen voortduwden. Overtuigd met dieven te doen te hebben, traden de policie- bodienuen naar hen toe. doch de kerels ko zen in allerhaast het hazenpad. Een hunner kon ontsnappen, doch de andere werd aan gehouden nabij de Willebroecksche vaart en naar het policiebureel der Colignonplaala geleid. Hot is oen gonaamde Jan Crickx, wonende St.-Martinusslraat, le St. Jans-Mo- lenbeek. Door den policieofficior van dienst ondervraagd, bekende de aangehoudene dat hij en zijn medeplichtige slootkar en ijzer in de magazijnen der statie van Schaarbeek gestolen hadden. Crickx weigerde zijn me deplichtige te doen kennen. Hij is ter be schikking van 't gerecht opgesloten. Vraagt aan ons® vepkoo* pers s Genoveva van Brabant, prachtig boek met gravuren. Prijs 0,70 fr. Antwerpen. De wanhoop. Zekere C.., 60 jaar wonende St-Janssiraat, heeft zich Donderdag^namiddag in zijne kamer met een groot mes don buik opengesneden. Men vond hem badend in zijn bloed ten gronde liggen en hij overleed terwijl men hem naar het Elhzabethgasthuis overbracht. Rond 10 1/2 uur, Donderdag avond, heeft zekere B.., 50 jaar, zeeman, wonende St- Antoniusstraat, in de Heilig Geeststraat,zelf moord gepleegd met zich een kogel door het hoofd te schieten. Het lijk is naar het doo- donhuis overgebracht. SpiegelsKadersVitraux Baguetten TVerf,3,Aalst. Stoomfabriek in Gent 382 67 Aanhouding van een vreemdeling. Een Fransche leeglooper, woonde sedert twee maanden met eene bijzit op de St. Ja- cobsmarkt. De kerel mishandelde Donder dag deze vrouw zoodanig dat de policio moest lusschenkomen.Aan de policie bood hij gewoldigen tegenstand. De Franschraan, die van Brussel kwam, is in den amigo opge sloten. Diefstallen. Donderdag namiddag zijn tijdens de afwezigheid dor bewoners die ven gedrongen in den winkel Garnotstraat, 145, en hebben er kleedingstukken, 28 fan- taisiehemden, een gouden uurwerk met ket ting en eene som van 300 fr. ontvreemd. Brasschaat. Een knaap gedood. Donderdag namiddag waren drie knapen van St-Leonard gaan vogelen vangen op het oofeningspiein tusschen Brasschaat en Loen- hout. Op een oogenblik dat de knapen var» elkaar vorwijderd waren, had eensklaps een geweldige ontploffing plaats. Twee der kna pen zagen hunnen makker vallen en snolden dadelijk ter liulp. De jongen, J. Ma rei Is ge naamd, 15 jaar oud, had schrikkelijke wou den en was op den slag gedood. Uit het onderzoek blijkt dat de knaap tegen een houwitser heeft gestampt, die ver volgens ontploft is. Ilct lijk is naar het doodenhuis van Sint- Leonard gevoerd. Het parket is Vrijdag ter plaats afgestapt.-. De scheikundigen bewijzen dat do chicorci TALPE de zuiverste is. 106c I Schoonaarde. Begin van brand. Tijdens de afwezigheid van vrouw Maria Bosman, speelde haar kind met atekskens en stak het vuur aan een klecdingstuk. Reeds vatton ook meubelen vuur, toen een gebuur, opmerkzaam geworden door de hulpkreten en de klaarte in het huis, binnensprong en en bet vuur uitdoofde. Hij bekwam daarbij erge brandwonden aan banden en aange zicht. Dat weet ik niet of liever, indien ik ont stol, is dit zeer natuurlijk... maar gij spraakjt zoo even van gevaar...? Het meisje nam dó vrouw bij de band en zegde Roscolï gaat stellig een gevaar te ge- moet... Mag ik daarom bet kasteel niet ver laten Madeleine zag de golven allengs meer op steken en staarde te gelijk naar hare gezellin! die de handen naar dé zee uitstak, de oogen hemelwaarts hief en het opbruizende water scheen te bezweren. Naeenige oogenblikken. van stilte hernam Marianic: -Ziet gij ginds in de verte die schuit, hoe zij zich tegen de zee verdedigt... te vergeefs de zee is te woedend, de wind te ongunstig... 't is do schuit van mééster Gardion, die een vrouw en zes kindorep heeftZijne kamera den zien, het hoofd schuddend, het treurigej schouwspel aan en zeggen tot elkaar He laas er is niets aan te doen Maar ook zij zijnjhuisvaders, sprak het meisje bewogen. Marianic, daar daagt hnlpi op. Kent gij don man niet De oude maakto; hot teoken des krui- ses en sprak 't Is Roscoff De Kapitein met de roode handen had niet geaarzeld zich bij den pastoor te voegen om nauwkeurig de zee te onderzoeken, en trots liet gevaar liulp te vérleonen daar, waar deze noodig scheen. De arme visschers konden zich vrij tot don dood voorbereiden, want de eenige kans om ze tte redden, was do moed van Roscoff, die dan nog met goeden uitslag moest bekroond wofde».- Roscoff zag het groote gevaar, waarin de brave lieden verkoerden, stapte in zijn boot en stuurde die met vjtsto hand de zee in. Gardiea en zijn knecht gaven don kamp tegen de woeste baren niet op, maar de gol ven sloogen op hunne boot, vulden deze met water on dreigden hen naar den afgrond te sleuren. De storm bleef voortwoeden, en nauwelijks haddon de ongolukkigen het ranke scheepje van het instortende zeewater ontdaan, of eone nieuwe golf vulde het andermaal. Dooi de reten der losgeslagen planken stroomde liet water binnen, en te vergeefs beproefden de visschers de openingen met hunne kleeren dicht to stoppen, het water drong overal door; toen oene hooggaande golf, gelijk een water berg, de boot eensklaps geheel overstelpte, kwam zij niet,meer te voorschijn. Een angstkreet steeg uit de ontstelde me nigte op. Gardien was verloren. Maar het schuitje van Roscoff dobberde nog, en zoolang deze de hoop niet opgaf, was alle kans tot redding nog niet verloren. Toen de Kapitein met de roode handen de onge lukkige» zag verdwijnen, bedacht hij niet aan wolk gevaar hij zich blootstelde als hij zich te water begaf. Do-drenkelingen niet meer aan de oppervlakte ziende komen, wierp Roscoff zich in zee en zocht de slachtoffers, welke de zoo trachtte te verzwelgen. Gardien voelde«ijn krachten hem begevon, toen Roscoff hem nog in tijds bij de haren greep en levend opbracht. Terwijl do kapitein met oene hand zwom, slaagde hij er in het schuitje te bereiken, klemde er zich aan vast en plaatste den dren keling er in. Opnieuw duikelde Roscoff om den knecht te vinden, maar deze kwam van zelf naar boven. Oiidertusschen stak do dren keling zyn vermoeiü* armen uit, greep Ros coff vast on in piaats van de hulp gebruik te maken, welke do kapitein hem aanbood, sleurde hom meé Daar de diepte. De Katitein met de roode handen, uitge put van vermoeienis, door een zwaar ge wicht naar den afgrond getrokken, kwam weer te voorschijn, maar belemmerd in zijne bewegingen door de wanhopige kracht, waar- meê de drenkeling hem vasthield, kon hij hij van zijne krachten geen gebruik maken. Hij deed eene leste poging om de oppervlakte to bereiken, maar stootte met het hoofd tegen do kiel van do boot... Tot tweemaal toe zag men een bloedend hoofd uit het water opduiken, een luide wan hoopskreet steeg van de kust op en Roscoff 6D de drenkeling zonken weg in da diepte. XI. EEN SPOOK. Terwfil Madeleine ten prooi aan een koorts achtige» angst de ontknooping van het aan grijpend drama, dat aan hare voeten voor viel, met het oog volgde terwijl pastoor Colomban en mannen der kust eene kracht dadige hulp verleenden en Roscoff als het slachtoffer van zijn heldenmoed onder do kiel van liet bootje verdwoen. reed eene postkar over den weg naar Brest. Daarin zat een reiziger, die bijna den man- nelijken leeftijd had boreikt. Zijne gelaats kleur was bleek, zijne oogen stonden hem dtep in het hoofd, do tweo rimpels opzijn voorhoofd getuigden van eone diepe smart Hij was inde volle kracht van zijn leven en toch zou men -gezegd hebbon, dat de ver moeienis hom overmand had. Over zijn ver leden moest eene groote droefheid verspreid liggen en de nog geopende wonden ontbrak bet aan balsem, om ze te heelen. ^Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2