Vreeselijke moord NIEUWSBERICHTEN DE KAPITEIN Pleciilig? aanstelling van tien Eerw. Heer Van Laers Sterfgevallen Gruwelijke tneorderij 2 6 MEI 1913 Eene nota van den Tcmps De Temps geeft de volgende verkla ring Alhoewel nog niet een besluit ge nomen is, meenen wij te weten dot de groot machten Maandag in do vergadering der gezanten deden opmerken, aan do mogend heden van hot drieverbond dat Oostenrijk en Italië niet een mandaat der Mogendheden hebben ontvangen voor wat de krijgsverrich tingen in Albanië, en de te nemen maatrege len tegen Essad Pacha en Djavid Pacha aan gaat, daar deze punten zeifs nog niet behan deld zijn. Er kan dus geen spraak zijn, van io eensgezindheid van Europa op dezen grond. Do Turksche onderhandelaars De Turksche ministerraad heeft Zondag avond als afgevaardigden aangewezen Osman Nizami pacha, gezant te Berlijn Balzaria Effendi, minister van openbare vorken, en Rcchidboy, deze laatste als wet geleerde raadsman, fesman Nizami pacha zal eerste afgevaardigde zijn. liet vertrek van Osman Nizami pacha naar London is voor Dijnsdag langs Conslantza bepaald. Een Artikel van da Movoie Vremia De Novoie Vremia zegt dat Rusland genoeglijk bewezen beeft boe vredelievend het is, zich daarom pijnlijke opofferingen ge troostende die alle Russische harten hobben gekwetst. Rusland en de Slavische wereld kunnen verder niet meer toegeven. Het onisiag van het Montenegrijnscfi mi nisterie. De ministerraad Zondag te Coltinje vcr- eonigd had besloten van aan do kroon voor to stellen aan do Scutari kwestie niet toe te geven, zelf niet voor een gewapend konflikt. Do kroon dit voorstel gewoigerd hebbende, "heeft bet ministerie zijn ontslag gegeven. De toestand in Albanië. Men leest in do"Tribuna De berichten blijven altijd gevaarvol aangaande den in- wendigen toestand van Albanië. De regeeringloovheid bereikt haar top punt De soldaten van Essad pacha cn van Dja vid pacha zouden gruwelen begaan hebben. Muzelmansche bendon die uit Macedonië zijn verdreven en gereed zijn om in Albanië to vallen, leveren zich over aan diefstal en til andore baldadigheden. Men kent de inzichten van Essad pacha niet, waaraan Turkyë voor drij dagen bevel heeft gegeven Albanië te ontruimen. De Serviërs hobben Albanië totaal ont ruimd. Na dat de Servische vlag Zaterdag uil Durazzo is weggehaald,zijn 5000 Tarke.'i mot geschut en door Essad pacha gezonden in do stad gekomen. Zij zijn op vriendelijke wijze ontvangon en hebben do Turksche vlag pehoschen. De zienswijze in Duifschland In do diplomatische kringen meent men jat het moeilijk zijn zal om eene Ilalo- Ooslenrijksciie expeditie in Albanië te ver mijden. Italië vooral toont zich genegen tot eene nptreding on men beslatigt dat de Duitsche Blficieele kringen de Italiaansche politiek prijzen. Men voegt er bij dat in deze voor waarden het bijkomen van eene mogendheid van do drievoudige overeenkomst zoer venschelijk zijn zou. Eene Ollomanseho persoonlijkheid, die wel ingelicht is over Essad Pacha en zijne troopen zegt dat hij een gemeende weerstand cal kunnen bieden. De - Berliner Tageblalt bevestigt dal de voorloopige bezetting van Albanië bepaald is, maar vole dagbladen gelooven dat de eensgezindheid nog niet vastgesteld is, daar Italië zicïi verzet legen eene Oostenrijkscbe tusschenkomst iu Montenegro, en slechts Albanië beoogt. Do - Gazette de la Croix denkt dat Rus land noch aan Oostenrijk, noch aan Italië grondaanwervingen zal toelaten. MET BE> eooDB jexajwtï&dtv (65* VERVOLG.) Torwyl de peerden over don weg vlogen, scheen hij niot tot zich aolven te komen eene cnjtele gedachte hield hem geheel bezig. Hij sag op zijn horlogie, stak het hoofd uit het portier en zette den koetsier tot spoed aan. Do weg scheen bom toe eindeloos te zijn. Eindelijk bemerkte hij de stad, gebuid in do schaduwen van den nacht, welker duis ternis nauwelijks werd verdreven door den lichtgloed der kustlichten en lanteornen, liet rijtuig hield voor een hotel stil, welks eigenaar, naar buiten gelokt door het ratelen fler wieion, gereed stond zijne diensten aan te bieden. De reiziger vroeg eene kamer, gaf bevel er zyue koffors heen te brengen en zich daarna in zynen mantel wikkelend liet hij >et hotel links liggen en ging snel eene straat in, welke hem naar de zeekust moest gelei den. Van tijd tot tijd stond hy stil, stelde zich op dé hoogte, waar hij was, raadpleegde zijne herinneringen en stapte dan weer vaster voort, totdat hij opnieuw aarzelde tussclien tweewegen. In weerwil van de wilde schoonheid van het tooneel, dat zich voor zijne oogen ont rolde, scheen hij onverschillig voor alles wat hem omringde. Hij liop niet als wandelaar, maar als iemand die haast heeft een bepaald dool te bereiken en daar spoedig aan te komen. tG Here ntïa.zoij -Leïs.ven Do rustigo gemeente Heronlb-bij-Leuven, is door een bloedig drama in- spschudding gebracht. Een genaamde Spruyt Frans, soldaat bij do vestingartillerie te Luik (fort Loircin), geboortig van Ilercntb, had sinds langen tijd kennis met Josephine Do Poorter, van Herenth. Beiden hooren toe aan zeer deftige en brave ouders. Eerstgenoemde was voor eenige dagon in vorlof 0:1 had hij gewerkt voor zijn vader op het veld. 's Avonds bevond Spruyt zich in de her berg Huybons in het dorp en kapte er in den toog met een beenhouwersmos dat bij bij zijn vader die beenhouwer is bad medege nomen. De vader Spruyt bovond zich op dien oogonblik in die herberg, en dierf het mes aan zijn zoon niet afnemen. De zoon is dan uitgegaan, en lichtte zich naar hot buis zijner beminde, waar bij eenigen tijd vertoefde. Toen bij wilde \veggaan,omhelsJe bij dezo en plantte terzelfder lijd hot mes, eene lengte hebbende van 15 centimeters, in haren rug, zoodat ze oogenblikkelijk dood tor aarde neerviel. De lusters die ooggetuigen waren dezer euveldaad, wildon hem beletten nog voorts te kappen, maar moesten zelf vluchten om hetzelfde lot niet toondergaan. Dan vluchtte de dader en ging zich ver schuilen achter de ltabien van den electriek, op den Mechelschen steenweg. Gondarmen door den policiekommissaris verwittigd om Spruyt aan te houden waren aanstonds ter plaats en hebben den dader naar het gevang van Louven overgebracht. Hij verklaarde, dat hot best was dat de zaak aldus afgeloopen was. Wij lezen in liet Fondsenblad van Gent Zondag was de ijk der Muide in volle feest ter gelegenheid der aanstelling van den eerw. heer C. Van Laere, als pastoor van de parochie der Heilige Theresia. Aan vele huizen wapperdo de nationale vlag. Om 2 1/2 ure werd aan de Muidebrug oen prachtige stoet gevonnd, opgeluisterd door de harmonie Het Volk, de fanfaren van Meulestede en do fanfaren der katholieke turnmaatschappij van Aalst. Een SOOtal le den van den katholieken Werkmansltring van Aalst, waarvan do E. H. G. Van Laere, de ievervolle bestuurder was, numon ook aan den stoet deel. Kwart over drie uur kwam de nieuwe herder toe, begeleid door den zeer eerw. heer Vikarisgeneraal De Baets, zeer oerw. heer Roelandt, deken van Aalst, eerw. beer Van Laere, professor in de bisschoppelijke normaalschool van Sint-Nikolaas, broeder van den nieuwen pastoor en al de zeer eerw. hceren pastoors dor stad. Do hoe? Goossens, in naam van den kerk raad, wenschte den eerw. heer Van Laere welkom en drukte de hoop uit hem lange jaren aan 't hoofd te zien van de werkmans parochie der Muide. Daarna stelde do stoot zich in beweging en defileerde voor de geestelijke overheden. In naam van den Werkmanskring van Aalst werd door don heer Vamlorvoldo eene komachtige redevoering uilgesproken die op uitbundige toejuichingou word onthaald. Aan alle gebuurten werden den nieuwen pastoor prachtige bloemengarven ten ge schenke aangeboden. De jonkman moest zeker het land kennen, want hy aarzelde niet een bochtig voetpad 111 te slaan, dat omboog leidde en met vastheid beklom hij de natuurlijke treden van een in de rots uitgehouwen trap. Boven gekomen zag hij rechts en links eonigo huizen verspreid liggen. Hij wilde aan geene enkele deur kloppen om inlichtingen te vragen. Uit de verte drong door den mist een lichtje heen, dat uit hoogere en breedere vensters kwam dan van eene hut der kust, en dit deed hem denken, dat bet van eene lamp der dorpskerk afkomstig was. Hij bleef een oogenblik staan, ademde met voldoening de frissche lucht in, groette deze kristelijke ster door eene vrome hand ontsto ken en begaf zich naar dieD kant. Toen hy voor de deor stond, welko op dit late uur gesloten was, bleef hij nog zoeken. Een huis onder hoornen verborgen, geheel door bloemen omringd en om het zoo uit te drukken onder de bescherming van den klok kentoren geplaatst, trok zijne aandachthy ging over eene plaats, klopte aan de deur en wachtte. Er scheen een licht door het venster, een stap werd in den gang gehoord en eene oude vrouw opende de deur. Is dit huis de pastory vroeg de reiziger, Ja, mynheer, antwoordde de dienstbode. Ik wenschte den pastoor te spreken. De oude Perrinoliet een diepen zucht. Hij is uitgegaan, mijnheer. Komt bij spoedig terug Wie kan het weten, als de zee zoo on stuimig is -— Is hy dan naar de kust - Ja, mijnheer ;en het komt mij voor, dat de nacht niet zal voorbijgaan, zonder dat er Nadat de stoot gaasch de wijk had door kruist kwam men aan de kerk, waar de zeer eerw. heer Van Laere verwelkomd werd door don eerw. heer onderpastoor De Wolf, die hem de sleutels dorkerk bood. Na do aandoenlijke plechtigheid der aan stelling beklom de zeer oerw. beer vikaris generaal De Baets den predikstoel 011 in ver hevene bewoordingen :dio vele geloovig^n tranen uit do oogen deed vlooien, maakto hij don lof van den voorganger van don nieu wen horder, den eerwl heer Bebiels, die alles ten beste gaf, tot zelfs zijne gezond heid, voor het geluk van de zoo belangrijke werkersparocbio der Muide. Do plechtigheid werd gesloten doorliet aanheffen van het Te Deum 's Avonds waren bijna al do buizen der parochie prachtig verlicht. Te Aalst, in het geslicht van Onze Lievo Vrouw van gëdurigen bijstand, ontsliep do oerwaarde boor Kamiel Van Laduyt, ge boren to Vijnkt den 16 Januari 1855,rustend pastoor van Erembodegëm. De aflijvige was opvolgonllijk surveillant in 't kollegio te Geeraardsbergen, onderpastoor te Aslene en Sleidingen, pastoor de Denderbelle en Erem- bodegem, waarbij om ziekelijkheid zijn ont slag moest geven. De eerw. beer Landuyt werd van elkeen goacht en bemind. Te Antwerpen is Zaterdag avond god vruchtig in don lieor ontslapon, de heer Jan De Winter, volksvertegenwoordiger en ouderdomsdeken der Kamer. Hij werd te Antwerpen geboren op 27 December 1831. M. De Winter heeft onschatbare dionsten aan do katholieke zaak bewezezen. Zijn op volger in do Kamer is M. Edmond Duysters. M. Emiel Tuiloen, notaris en gemeente raadslid te Sinte Maria-Audenbovo. is aldaar overleden in don ouderdom van -49 jaar. Hij wa3 de broeder van M. Talloen, bur gemeester van Hillegem. in In bet Russisch dorp Bietzy werd een landbouwer in zijn woning vermoord gevon den, doorboord met messteken. In oen andere kamor lagen do lijken zijner vrouw, van zijn zoon en vier dochters, alion met bijlslagen om Hieven gebracht. Alleen oen 5-jarig meisje leefde nog. Het kind sliep naast zijne moeder toen de bandietep in dokanier dron gen en had zich onder het,bed verscholen. Toen bot de slachting, zag, begon het te weenen. De bandieten hahlden 't van onder het bed en brachten hot Twee bijlslagen toe. Toen do moordenaars verdwenen waren, kroop bet kind buitfen bet buis en riep op de geburen. Het kon twee der'moordenaars aan duiden een ouderling en zijn zuon, in bet zelfde dorp wonend. Dit had tot gevolg dat al de beschuldigden werden aangehouden. Brussel. Erg werkongeval. Twee arbeiders der Trammaalscliappij G. Lootens ongehuwd 28 jaar, wohendo Pastorijstraat en A. Gearaorut, 24 jaar oud en vader van gezin, wonende Grooto Boschetraat, doden Zaterdag morgond in do Broekslraat peilin gen aan de tramsporen en bedienden zich van eone daartoe noodige lafrop, met potrool be voorraad. Lootens vulde do uitdoovendo lamp van zijn gezel terwijl ze nog brandde. De pelrool ontvlamde, de kruik ontplofte en de brandende potrool stortte op den rug van den neergebogon Geeraerdt. een ongeluk geschiedt komt gij om een dringende zaak Eene gewichtige en geene dringende... De reiziger aarzelde een nieuwe vraag te doen gij vreesde een ongeluk te vernemen. Eindelijk vroeg bij met!bevende stem Bestuurt Mijnheer Colomban nog altijd deze parochie Nog altijd, mijnbeer kent gij hem Ja. Als gij mijnheer pastoor kont, hernam Je meid... en als gij hem iots gewichtigs hebt mee te deelen, dan zalvliot best zijn to wach ten... de avond is frisch, ik zal bet vuur wat opstoken gij kunt midden in de nacht niet naar Brest terug gaan... Ik dank u, antwoordde de reiziger, en neem liet aanbod aan. i In een oogwenk bfachfc Perrine vuur in den haard, ontdeed den reiziger van zijn man tel, plaatste eene lamp op tafel, nam een boek uit de bibliotheek, legde het naast de lamp, kwam kort daarna met een bord terug, waarop een broodje met vruchten en kaas lagen, en verliet toen"do kamer om den rei ziger alleen te laten. Zy begreep, dat hy moest lijden zij raadde dat hij er behoeften aan had meedeelingen te doen of iots te vragen maar zij was noch nieuwsgierig, noch praatziek en beschouwde zich zelve zoo weinig in staat hem bezig te houden, dat zij hoenging. Do magere, bleoke Perrine, die door iedereen om hare goedheid bemind was, overtrof alle vrouwen van het dorp door haar stilzwijgen. Zij dacht veel en sprak weinig. De revolutie ontnam haar haren man en hare zonen zy treurde om hen, en daar zij den moed miste om b(j lieden te gaan werken, die behalve baar werk een opgoruimd karals- Deze werd ijsolijk verbrand aan hoofd, ge laal en bovenlichaam.Lootens is aan handen, armen en borst erg verbrand geworden. Beide slachtoffers worden naar bet St. Junshospilaal overgebracht. Dieven betrapt en aangebonden Ilr. A. Panny, koiffeerder, Marsveldslraat, 13, betrapte Zaterdag nacht twee kwaaddoen rs in de gang zijner woning. De kerels wierpen lieiu omver en vluchlton* M. Panny achter- volgdo bon. Twee agenten bielden de dieven aan nabij do Marnixlaan. Het zijn twee zeer gevaarlijke kwaaddoeners. Beiden werden in do gevangenis van Vorst ongesloten. Zij hadden den tijd niet gehad iots te stelen, doch alles weid reeds doorben overhoop geworpen. Gasontploffing Zaterdag namiddag onlplofto in de keuken van M. B..., Honri Miiusslraat 37, een gaskomfoor dat do meid ontstak. D« ruiten werdon verbrijzeld en groote vlamcn sloegen op. De meid bad nau welijks den tijd om to vluchtten. Do pom piers hluschlon hot begin van brand. Gas was ontsnapt uit don gasmeter, ge- plaats in eenen boek der keukon. Do stoffelijke schade is zeer belangrijk. Erge val Zaterdag namiddag is eon metser arbeidende in de lokalen van de bank Le Credit Lyonnais van eene stolling gevallen ter "hoogte van 6 meters. Hef slacht offer Juliaon Libert wonende te Etterbeek, word zwaar gewond en naar St. Jansgast huis overgebracht. Slachtoffer van den arbeid. In de nicuwe-inrichtingen der bank - Caisse des Reports Houtmarkt, viol Zaterdag mor- gend eene zware plank van eene stelling op hot hoofd van een der werklieden, Frans Herckx, wonend te Eigen-Brakel. De arbei der zakte ineen en verloor zeer veel bloed uit eene diepe wonde aan liet hoofd. Na ter plaats de eerste zorgen to bobben ontvangen van een dokter, word het slachtoffer overge bracht naar het gasthuis. Daar vreesde men eene schedelbreuk. De toestand van den on gelukkige is zesr bedenkelijk. Drie verlaten hinderen. Een agent der 5® afdeeling ontmoette Zaterdag rond middernacht in de Montoyerstraat een jongen en tweo meisjes welke weenden. Onder vraagd, verklaarden do kleinen door hun rhoodor, die te Overijssche woont, to zijn verlaten geworden. In bet kommissariaal verklaarde do jongen 10 jaar oud te wezen én Jozef Hernalsteens le beelen. Zijne zus- leidiens Maria on Ida waren 8 en 4 jaar oud. Do drio kleinen brachten den nacht in het Uommissariaat door. Zondag morgend wer don inlichtingen te Overijssche ingewonnen, terwijl de kinderen middelerwijl in het ge sticht der verlatene kinderen werden ge bracht. In de val gelcopen. Een gevaarlijke misdadiger Jan H..., wonende te Brussel en tlié voor diefstal nog vele maanden gevang bad uit le bouten, bood zich Zaterdag nacht met een makker in een commissariaat van St. Gillis aan en vroeg er slnping voor den nacht. Dra werden zij huikend en heidon aangehouden, want de makker van Jan H.... was een ontsnapte uit Merxplas. Beiden wer den opgesloten. Stoutmoedige inbreker. Toen de echtgenooto Hoefnagels. Zaterdag avond in hare kamers eencr woning der Mercelisstraat ging, trad haar een persoon voorbij die haar grootteen verdween. Toon zij in bare slaap kamer kwam, vond zij de meubelen openge broken. Zes loten van Brussel, eene som van 100 fr. on juweelen waren verdwenen. Do vrouw liep op straat en riep om hulp, dpch de dief kon niet worden aangehouden. eEen verhangene in Ter kamerenbosch. «-r Nabij het oud plein der tentoonstelling werd Zaterdag morgend een persoon aan een boomtak verhangen gevonden. Op hem ti*of men eon zichtkaart aan, gericht aan 0011 meisje in dienst op de Longchampslaan en waarop de wanhopige schreef«Ik sterf ter eischten, bad zy den eerw. heer Colomban bare diensten aangeboden. Ik vraag geen buur, zegde zy, maar èlechts brood cn de eer een priester te mogen dienen gij hebt owe armen aan wie uw geld behoortik heb niets noodig dan een weinig Óm niet te sterven in de pastory wonende ?al ik dichter bij het huis Gods zijn, dat is blies wat ik verlang. De eerw. heer Colomban nam haar aan. i Deze droevige weduwe, in rouw gehuld en den langen sluier der boerinnen van Vannes dragende, ontbrak het noch aan weerdigheid, noch aan schoonheid. Haar uitzicht was streng, zonder daarom hard te zijn. Wanneer een ongelukkige aan de pastorij klopte, hielp zy hem ievorig, doch vroeg hem niets. Zij werd dan ook meer goacht dan be mind alleen twee personen waren haar dierbaar Marianic en Madeleine. De beproevingen, welke deze vrouwen had den doorstaan, schenen die van baar te gelij ken. Zij beklaagde de nicht van Noirot, zoo wel als de bedelares, en als haar hart nog voor de levenden klopte, was hot voor dezo twee beproefden. Toen zy den jongen reiziger alleen had ge laten, hing zij naar hare keuken eD nam weêr aan haar spinnewiel plaatt. Van hare lippen hoorde men een eentonig geprevel en de zachte woorden van het Avb Maria vermengden zich mot het snorren van het spinnewiel. Toen Perrine haar draad opnieuw wilde aanlossen, hoorde zij buiten gerucht en poogde te vergeefs den stap van den eerw. heer Colomban te onderscheiden. Het werd laat. Perrine werd ongerust. Meermalen ging zy naar de deur docli zy kon niets zien en ging weêr met bedrukt niet ver van u Het meisj'e herkende een gewezen minnaar, Remy Da B.., 28 jaar, in dionst te Dioghem. Zij had met hem afge broken omzijn ruw karakter en zijn dron kenschap. Dramatische poging tot zelfmoord Een 16-jarige beambte, wonende Bonne Terrcstraaf te Schaarbeek, was verliefd op een meisje twee jaar ouder dan hij. Gisteren had zij alle betrekkingen met hem afgobroken en daar zij weigerde hem nog to ontvangen zocht bij ze niettemin op en schoot zicli een kogel iu do linkerzijde Ilij werd in ergen toestand naar bet St. Pietersgasthuis gebracht. Een schoon huwelijk is dat van de koffie met de chicoree der Trappisten Vincart. 1500 M Elsene. GrondinzakkingAarde werkers arbeidden Zaterdag op den Steen weg van Boenduel, aan de opruiming van bot terrein met betoog opliet maken van nieuwe hangaai's. Eonegrondverschuivinghad plaats. Do werkman, Louis Nys, wonend op den Steenweg van Tervuren te Etterbeek, werd opgenomen met verscheidene beenbreuken. Men bracht hem over naar het gasthuis. Kureghem. Onvoorzichtigheid. Zalordag avond sprong M. V.., Van Lint straat. op de Barthelemy)aan van een nog rollenden tram en viol. Hij had een been vermorzeld. Huysse. Brand. Een geweldige brand heeft de groote vlasmijt van den land bouwer De Praetere in ascli gelogd. Do schade wordt op 5000 geschat. Bavichove. Brand. Gedurende don nacht is er brand uitgeborsten in bet buis van Arth. Do Galuwo. Al do gebouwen ston den weldra in vuur en vlam. De meubelen, de kleederen, al het landbouwalom zijn de prooi der vlammen geworden. Er blijft nog slechts een hoop puinen over. De schade, door verzoring gedekt is aanzienlijk. Ansegem. Levend verbrand. Ilier gebeurde eergisteren een zonderling, maar wreed ongeluk. Do ccbtgenoote Schepens stond aan de stoof, toen de bliksem plotse ling binnensloeg. Hij stak de kleederen der vrouw in brand. De ongelukkige stond weldra te branden als eene toorts. Men had de grootste moeite, om de vlammen uit te dooven. De brandwonden, door de ongeluk kige over geheel het lichaam bekomen, zijn zoo erg, dat bet slachtoffer in stervensnood verkeert. Velsiqne. Honderdjarige. Onze gemeente gaat ook eene honderdjarige tel len. Op de wijk Knulsegem woont Angelika Van de Velde, weduwe van Aug. Merchiors. Zij Werd geboren to SintDenys Beckol, den 16 Februari 1814. De vrouw is nog kloek van gestel en bezit nog volkomen al bare verstandsvermogens. Gulieel de gemeente zal den honderdsten verjaardag vieren. Sint Denys Boeket. Onze honderd jarige mevrouw weduwe Massens zal den 14 Mei 101 jaar oud zijn. De honderojarige geniet nog altijd do bloeiendste gezondheid en is nog altijd fel van geest. Allo dagen doet zij lange wandelingen le voet. Wevelgem. Wreed ongelrtk. Op de Groote Plaats gebeurde een pijnlijk onge luk. Daar slaan tegenwoordig veel foore- kramers. De genaamde Karei Seynaevo, oud 20 jaar, wonende te Lauwe, nam plaats 111 oen toeter of bijze. Wanneer het schuitje volop in gang was, werd de jongeling eruit geslingerd en viel loodzwaar op de steenen. De ongelukkige, erg gekwetst, werd buiten kennis opgenomen en naar een geneesheer gedragen, om verzorgd te worden. Zijn toestand is bedenkelijk. Vraagt aan onze ves-koTt- pers s Genoveva van Brabant, prachtig boek met gravuren. Prijs 0,70 fr. hart naar binnen, dewijl zy een ongeluk vreesde. Eindelijk hoorde zij een stap, dien zij her kende. Zy stond op, liep. den pastoor te geraoet, opende voor hem de deur en alvorens zy don tijd had hem meê te deolen, dat iemand op hem wachtte, was do pastoor do kamer reeds binnengetreden, Op het gezicht van den priester stond de reiziger op hij nam den hoed af en met eene eerbiedige beweging de band van den grijs aard grijpende, vroeg hy hem Herkent hy mij niet De grijsaard zag den jonkman aan, aar zelde en strekte daarna eensklaps de armen naar hem uit. Zijt gij het riep hij. Perrine liet I1011 alleen. Ja, ja, antwoordde de jonkman, ik ben bet, die zooveel gevaren hebgeloopen, die zoo dikwyls door den dood ben bedreigd. Hoe komt ge zoo laat Dus is alles waar vroeg de jonkman. Alles Yvonne de Kéroulas is in het klooster? Ja. E11 mijn edelmoedige redder Staat te boek als een lage moordenaar. Verschrikkelijk ontzettend mompelde do jonkman. En alles spande samen om myn terugkeer onmogelijk te maken. Roscoff, door allen veracht. Roscoff, martelaar van zyue edelmoedigheid... Myn God mijn God wat kan ik ooit voor dien man doen? —Hem zijne eer terug geven, meer vraagt hy niet. fVervolgt).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2