De Wereldtentoonstelling De moord op koning Joris van Griekenland Echtelijk drama te Rljsel BfüsselsdieKiekskens DE SCHATKISTBONS WIEOWSBERICHTEN DE KAPITEIN Het Internationaal Voetbaltoernooi 2 dewelke ook kan verleend worden voor Scutari. Indien men later aan Montenegro econo mische voordoeion moest bieden dan zou zulks geen betrek hebben mei dc ontruiming van Scutari. De dagbladon doen daarenboven opmer- fcon dat verre van haat to toonen de monar chie don heldhaftigheid van hot Montene grin nsch volk in deze laatste maanden erkend heeft. Wat Albanië aanbelangt daarvoor voert de regering stiptelijk bet programma uit met Italië overeengekomen. Er is hier geen spraak noch van vordee- ling, noch van het slichten van invloeds ge- bioden. De verbonden zullen samen gaan, hand in hand voor al de zaken die Albanië zullen be treffen. De indruk in Duitschland In bot algemeen acht men te Berlijn dat de internationale toestand fel gebeterd is. De dagbladon zijn optimistisch. Do «Gazette Berlinoiso du Midi spreekt zelfs van eene groote ontspanning en wacht eene groote periode van kalmte af. Iu do diplomatische kringen is men ver zekert dat de Albaneesche kwestie zich zal regelen zonder dat het daarom noodig zij tot eene gowapondo tusschenkomst over te gaan. Duitschland heeft ovorigens, noch Italië, noch Oostenrijk nooit aangezet lot eene expeditie in Albanië. Indien dit ontwerp, misschien met verschillende Duitsche krin gen niet strijdig was, bestatigt men toch in allo geval, dat bet keizerlijk gouvernement zich altijd inspande om do uitvoering ervan onnoodig te maken. De Montenegro en de Grootmachten Bijzonderheden over den Hofraad in Montenegro Men meldt uit Celtinje aan den Daily Telegraph De laatste vergadering van don hofraad is zeor onstuimig geweest. Terwijl al do partijgenooten van Mnrtino- vitch hunne welsprekendheid vertoonden tot do voortzet ling van een oorlog, trad de ko ning do zaal binnen en kwam er tusschen al zeggende De verhevonste belangen van ons land eiscben dat wij ons aan Europa's wil onderwerpen en hij drukte op do uiterste dwaasheid van een oorlog dio wel een bladzijde bij de geschiedenis van don JMonlenegrijnschen moed zou voegen maar do laatste. Ik wil zoo onze geschiedenis niet sluiten Montonegro moet nog een groote rol in Europa spelon. Een telegram uit Getlinje. meldt het vol- gendo Al de prinsen der Montenegrijnsclie koninklijke familie, de ministers, de burger lijke hooggeplaatsten en do bijzonderste le- gero' ficiers, woonden de zittingen hij, ten geve )go derwelke de hofraad, door don kon>' Jg voorgezeten uitspraak deed öm Scu tari In de handon der mogendheden te stol len l i de eerste zitting vroeg de koning om ra< d aan zijne officieren aangaande den m< bilijken toestand Waarin Europa den M intenegro deed verkeeren met do onmiddo- lij Ie ontruiming van Scutari te eiscben. Hij 'h'Tzag den toestand, en voegdo erbij dat hot n (odig was Scutari te veria ton zonder uitstel ii dien men zich in eenon nieuwen oorlog niet vilde mengen die nog veel moeilijker zijn x Mi dan deze waar wij pas uitkomen. Daarna luden de generale» hun inzicht kennen. Do meerderheid verklaarde geraadzaam zich oniniddelijk aan den wensch der mogend- beden te onderwerpen. Tot steun van hun gezegde, haalden zij krijgskundige rodenen aan.Zonder eenigen twijfel, zoo verklaren zij, zullen de Monlenegrijnen zich roet vuur in dezen niouwc» strijd, grooler dan de vorige, werpen, maar deze vervoering zou do 'zegepraal niet kunnen verzekeren. Tweeopeonvolgonde oorlogen, 'tis meer dan wat eene machtige en rijke mogendheid zou kunnen uitstaan. MET DE ROOMSS (67* VERVOLG.) i» Ik hoorde den naam van den markies de Valctte ik bezocht hem, in den voormalige gevangcue herkende hij den zoon van een man, wiens vriend hij geweest is. Zijne beurs is tor mijner beschikking. Ik kleed mij fatsoen lijk en nu ben ik op weg naar Parijs, waar ik Roscoff wilde spreken en bet overschot van mijne fortuin zoeken. Die fortuin was verdwenen ik bob er geen spijt over. Doch toen ik bij ambtenaren informeerde wat cr van dcir kapitein der The mis geworden was, wilde men mij eerst niet antwoorden, alsof men my een slecht nieuws hadmeë te doelen toen ik echter aanhield werd mij op verachtenden toon gezegd n Kapitein Roscoff heeft zijn ontslag ge nomen. Zijn ontslag riep ik, welke was de oorzaak daarvan Zijne gezondheid was geschokt, doch hij verliet gaarne den dienst. Dat begrijp ik niet, mijnbeer, zegde ik tot don ambtenaar, dio mij te woord stond. Mijnheer, vervolgde hij, dring niet bij mij aan, ton minste als gij eenig bolang stelt in kapitein Roscoff, zooals ik meen, dat het geval is. Zekep, ik stel veel belang in hem, en ik Allo burgerlijke booggeplaatstan waren met doze verklaringen eensgezind en zulks om politieke redenen, maar do ministers, ook wegens politieke belangen waren dozo verklaringen niet gunstig gestemd. Prins Danilo sprak met grooten geestdrift ten einde den weerstand voort te bieden zelfs de wapens in de banden. Indien men ons aanvalt vorklaarde do ministers zullen wij heel zeker niet afgezon derd worden, en nog, lioeveol tijd zou oen vreemd leger noodig hebben om onze grens te overschrijden De koning na do ministers aanboord te bobben, zond de hofraad weg zonder op het belangrijke der vraag te antwoorden. 's Anderdaags bij do opening van de zit ting verklaarde do koning dal hij gedwongen was toe te govon, en Scutari den droom zijner jeugd te ontruimen. De ministers antwoorden daarop dat zij ►zich met de verantwoordelijkheid gelaten van der. weerstand, en dat zij alleen volgens het grondwettelijk regiem verantwoordelijk zijn. Daarop antwoordde de koning dat liet inderdaad zoo was, maar dat hij voor God verantwoordelijk stond. Er blijft mij geen do minste hoop meer over, om mijne inzich ten tegen Europa's wil als geldig te doen doorgaan. Kiezen wij dus de zachtste der kwalen. Dan verklaarde generaal Martïnovilch dat hij met zijne collega's zijn ontslag indiende. Daarop stelde de koning zelf het telegram voor Sir Edward Grey op. Wanneer hij dan do pen neerlegde zag men dat do vorst ween de, en al do gotuigen van dit historisch toonoel waren diepbewogen. De moordenaar zeifmoordt zich Skinas, de moordenaar van koning Joris, bevond zich Dinsdag morgend op hot ge rechtshof van Salonika, toen hij plotselings een venster openrukte en buiten sprong. Hij viel van eene hoogte van 12 meiers en werd op den slag gedood. Een later telogram meldt nog de volgende bijzonderheden Domoordenaar van koning Joris, was in rijtuig van het gevang naar het gerechtshof ovorgobracht, om voor den onderzoeks rechter te verschijnen. De gevangenbewaker deed hem in eene plaats, palende aan bet kabinet en waar ziel) twee deurwaarders bovenden, binnengaan. Twee gendarmen bielden voor de deur de wacht, terwijl de bewaker don koetsier ging betalen. Een der deurwaarders verliet ook bet kabinet, waar Skinas zich bevond en deze scheen eenige prenten, welke aan den muur hingen, na te zien. Zoo naderde hij zachtjes lot aan een venster, ruk to liet schielijk open en, vooraleer de deurwaarder of do gen darmen konden lusschenkomen, had hij zich in de diepto gestort. Skinas werd hot hoofd verpletterd en de heide arme» gebroken. De dood was oogenblikkelijk. Een onderzoek is geopend. De wijle der Victor Hugoplaals te Rijsel, werd Dinsdag namiddag in opschudding ge bracht door eon vreoselijk drama. Een genaamde Paul Lovêquo, 45 jaar oud, dronken lo huis komende, werd door zijne vrouw zeer slecht ontvangen en kreeg een reeks scheldwoorden naar bet hoofd. Hij antwoordde op hovigo wijze en de vrouw rukte schielijk een vensier open on sprong op straat. Schier op hel zelfde oogen- blik plofte een tweede lichaam in de diepte. Het was Levêquo, die op zijne beurt door het venster gesprongen was. Man en vrouw werden zeer gevaarlijk gekwetst en moesten in hoog6t bedenkolij- ken locstand naar het gasthuis overgebracht worden. Beiden hebben verscheidene breu ken en hunno genezing zal geruime» tijd vergen. wil alles weten, alles want als by ongeluk kig is... Hy is schuldig 1 Hij de beste zeeofficier Kent gij zijne politieke gevoelens niet Hij legde een eed af onder do repübliok, dat weet ik maar gedurende het schrikbe wind heeft hij zich nooit in Frankrijk opge houden. Hot schrikbewind Dat hield hij by ziel) aan boord. Op zékeren nacht hebben Roscoff en drie zijner weerdige officiers, op bevel schrift van een volksvertegenwoordiger, het ambt van beul vervuld... Genoog mijnheer riep ik. genoeg Ik zeg de waarheid, niets dan do waar heid. Gij wilt haar dnrgeheel kennen Ros coff vermoordde den burggraaf Hector do Ké- roulas, op bevel van burger Brutus. Mijn God mompelde ik. Zoodra men to Brest de/.e monsterach tige daad vernam, wilde niemand de weerde van het bevel erkennen en Roscoff, die als een beul werd beschouwd, word door de offi ciers van zijn schip in quarantaine gehouden. [Gedurende driejaren moest hij zien, dat men rliem schuwde en verachtte. De straf ging do krachten van dien yzersterken man te boven, en wat de zwaarste krijgswet niet had ver bogen te dden, geschiedde. Na drie jaren werd do kommandant Roscoff op zijn verzoek ont slagen hij woont nu in eeno ellendige hut aan den oever der zee. Waar, mijnheer Bü welke stad Niet ver van Brest. Daar doet zich de 'behoefte bij hem gevoelen aan de monschhoid 'en God twintig levens voor een enkel terug te DE VOLKSSTEM TE GENT Slechts enkoio dagen scheiden ons nog van het verkampen van den Beker van het Internationaal Voetbaltoernooi. Nog nooit word het den Gentenaars ge geven zulke sterke elftallen te zien spelen, zooals do ploegen, dio 'Zaterdag en Zondag aanstaande, op het Sporlplein van de Wereld tentoonstelling, de afvalmatchen zullen be twisten^ Op de befaamdheid van de elftallen, die deelnemen aan het Internationaal Voetbal toernooi mag gerust gewezen worden. De Englisch Wanderers die eene triomf om reis deden in Duitschland en Zwitserland en ook de Sparta van Botterdam, kampioen van Holland, en de Ftansche noorderploeg zijn sterko elftallen. Dinsdag avond vergaderde liet vootbal- icomitcit der Wereldtentoonstelling. Hel heeft besloten do ploeg der Beide Vlaanderen samen te stellen als 'volgt Goalkeeper Colman (R. C. G.)BaöksVisser (R. C. G.); Jan Strubbe (F. C. B.) Half backs Jozef Cambier (F. C\B.) R. Scbielse (R. G. G.) Roné Flamcourt (A. A. G.) Forwards Mulders (R. G. G.) Rotilley (R. C. G.) Do Veon (F. C. B.)L. Saeys (O. S. B.j Cyriel Bunyan (A. A. G.) De plaatsvervangers zijp. Horta (A. A. G.) De Leander (A. A. G.) De Ruylo (A. A. G.) Do Wulf (R. C. G.). Engelsche Wanderers. De ploeg zal op rhet plein zelf gevormd worden tusschen du ^gekende spelers V. J. Woodward; II. M. Lómoine; W. Marti»; A. Barcely; V. Monk; C. Liltlewort; A. Vietch; J. Raine; T. Fit- chi; Gordon Hoare; L. A. Louch; I. Sbarpe, dio allen de reis medomaken. Fransche Wanderers G. Bournonville; Gravier; B. Romano,T&usset; Ducrot, H.-B. Bureau; Meyer; Belloc'q, Mosnier; Romano, jr; F. Byns; al deze spelers hebben als internationaal voob Frankrijk gespeeld. De samenstelling der Hollandscho ploeg is ons nog niet bekend', doch wij zullen er later op terugkomen. Do afvalmatchen hebben plaats in de We reldtentoonstelling, in de volgende orde Zaterdag, 10 Mei, om~2u. 30 Sparla togen de ploeg van»Frankrijk. Om 4 ure do ploog der Vlaanderen tegon do English Wanderers. Zondag, 11 Mei, zal de finaal betwist worden op het plein van de A. A. G. Delidkaarlen zijn niet geldig. Om 2 1/2 ure spelen do twee verliezers van do afvalmatchen eon vortroostingsfinaal. Het Algemeen Sportcomiteit moet dank gezegd worden voor ffo pogingen die het aanweudde om de boste vertegenwoordigers van Voetbalspel naar Gent to doen koniou. De ingangprijzon zijn iyastgesteld op 2 fr., voor de tribuun, i fr. voor de omheining en 0,50 fr. voor «lo volksplaulsen. Doze ingangprijzon zijn verplichtend voor de abonr.enten der Wereldtentoonstelling. De groote interpellatie van M. M. Franck en Mechelynok Siank voor Dank (Van onzen bijzondere briefwisselaar) Brussel, 6 Moi 1913. Het was vandaag epn groote dag in do Kamers. De linkerzijde ging eenen nieuwen en groo ten aanval wagon. HijjWas sudert lange we-j kon voorbereid. Sedert het wegsterven var. de Alg. Werkstaking las men in de dagbla den der linkerzijde enkel nog dit nieuws, dat het gouvernem-v-nthel land naar den die perik helpt. Nu is M. Franck opgestaan om bet te be wijzen; wij wensober. hem geluk omdat hij daarom het spreekgosloolle beklom. Zulks geven, bij werd een soort van half wilden en legendairen held. Als het stormt, is bij opzyn post. Wanneer eon sdhip in nood verkeert, vraagt hij niet of er gevaar aan verbonden is het te helpen. Togen de gevaren der kust, te gen do ontketende elementen strijdende, ont rukt hij do ongolukkigen, die zich reeds ver loren waanden, aan don dood. Sedert lang vervult hij dio taak, als prijs van deze vol houdende en moedige daden de vergiffenis afwachtende. Maar de vergotolheid der wereld bedekt zijne misdaad nieten* zelfs wanneer de goddelijke barmhartigheid over hom hare onmeetelijko schatten uitstortte, zou hij voor do Brotanjer zeelieden nog niets anders zijn dan een onweerdig moordenaar, alleen be kend onder den verséhriltkelijken naam de Kapitein met de roodê handen. In weinige woorden vertelde ik hem wat er gebeurd was ik vroeg hem wat ik moest doen. Hij verwees mij naar den minister. Den volgenden dag nam ik eene postkar en ging naar Breston alles is dus waar Ja, antwoordde de pastoor de edele en ongelukkige Roscoff heeft den dienst moeten verlaten en zijn leven, dat alle schipbrouke-, lingen ten dienste stond, zul morgen wellicht ophouden. Gij zijt geloofd voor uwe terugkomst on voor het eerherstel van Roscoff. God zal Roscoff nog iriet tot zich roepon I riep do jonkman. Ik moet zegge»; dat hij zeer gevaarlijk gekwetst is. Ce kiel van hot bootje hoeft hem eeno diepo sucê aan' het hoofd toegebracht. Door bet bloedverlies is hij zou uitgoj.ut, dat hij niemand meer kont. Vissebers hebben is overigens de doenwijze van al de redenaars dio ofwel niet we-tou wat ze vertollen of van degenen die zeker zijn van hun feit: les extremes se toucheiit. En al de advokalen kunnen niet lijk M. Franck roemen op hun redenaarstalent en op hun orgaan. Het is niet voldoende immers, ingeschreven te zijn ter balie le Antwerpen, om als een leerling van Demosthenes aanschouwd te worden. Het vermaarde Nascuntnr poelae, fiunt oratores heeft mij dees laatste tijden dik wijls ongeloovig gemaakt en doen glimla chen. Maar al het talent van M. Franck was niet voldoende om te kunnen bewijzen dat wit zwart is. Cijfers alleen hadden eene wel sprekendheid in dit debat. Zulks deed M. Levie weldra inzien. De ministor van finan ciën heeft niet, als zijn tegenstrever een redenaarsvoorkomen, maar zijne klare stom, zijn minnelijk voorkomen en de sierlijkheid van zijne taal geven don indruk weer dal men een man boort van overtuiging en van edelmoedigheid, In de uiteenzetting van al die cijfers heeft hij zooveel klaarheid weten to gebruiken, en doed hij alles zoo klaar verstaan dat alle argumonten voor en legen gewikt en ge wogen, elk niet vooringenomen man moet bekennen dat de minister den zegepraal in dien strijd lieeft behaald. Schatkistbons M. Graux, de liberale mister gaf er in dergelijke omstandigheden voor 54 millioen uit. Mot tititels vau Bel gische rente ter beurs le verhandelen deed de Slaatje schoone winst van 60 millioen En wnt hadt gij gedaan, in mijne plaats vroeg M. Levie.. En niemand antwoordde... 't Was bier het geval weeral eens le be kennen dat bet gemakkelijker is iels te bo- Unibbelen dan hel zelf to doen.M. de Minister bowees overigens dat al de ministers van finaciën in al de andere landen juist zoo te werk gingen lijk hij jammer nog, dal do stad Antwerpen, de liberale stad Antwerpen ook zoo to werk gaat. Daarvan had M. Franck geen woord gerept. at Do tegenwoordigheid van M. Masson in do Kamers of in de gangen is voldoende om elkendeen to doen glimlachen. Men denkt onwillekeurig op de gulhartige ontvangst die hem le beurt viel in do tegonsprokolyko meeling waar h>j*zijne handelwijze wou ver ^Ledigen. Daar werd hij uitgefloten on uitgejouwd juist door degenen aan dewelke hij zoo grooten dienst bewezen had. De socialisten waren zoo luidruchtig en <00 opgewonden, dat M. Masson niet kon voortgaan en dat bij de zaai heeft verlaten. Hij zal heel zeker wel gedacht hebben Stank voor dank Harold Men leest in do Moniteur des Intéréts Ma- ténels, die aanzion wordt als een tier ern stigste huishoudkundige organen Eene hevige polemiek wordt thans in de pblilioke pers gevoerd over de uitgave der Schatkistbons. Hot afkondigen van de lijst der in om loop zijnde bons,met do datums (Jer uilgavon, de nayien der inschrijvers enz, hoeft naar het schijnt eenigen indruk gemaakt, op een ze ker publiek, dat niet op de hoogte is van den toestand. Wij gelooven, dal de minister van finan ce», die govraagd beeft dat de intorpellatio zoo spoedig mogelijk zou gedaan worden, niot voel moeite zal hebben dien indruk te verdrijven. Men zal volgens ons vruchteloos beproe ven, te bewijzen dat onze loopendo schuld een teeken is van verval, of zooals men ge schreven beeft, den warboel der openbare financen. Het is builen twijfel,dal de uitgifte dor8chatkistbons onkel voor doelhad.geld te maken voor bet betalen der openbare wer ken, voorzien in de buitengewone b^grooling in afwachting dat eeno groote leening kan gedaan wordon. hem naar huls gebracht, een dokter heeft hem bezocht en Madeleine past hem op. Wie is Madeleine vroeg Hector. Do nicht van Noirot. Noirot, de vriend van Brutus 1 En zijn erfgenaam Noirot bezit thans het kasteel Kéroulas. O! zegde de burggraaf, toen ik in Frank rijk terugkeerde dacht ik er minder aan mijne goederen to herkrijgen. Ik hoopte alleen dat Yvonne... Toon zij u dood waande, heeft zij zich aan God gegeven. Hector zweeg.Do lamp verbleekte; de dage raad was reeds in aantochtde sterren sche nen slaperig de oogen te sluiten, do dauw steeg als een mist op en over de boken sche nen witte vormon te dalen. De prioster be greep, dat Hector verlangde alioen te zijn hij nam zijn brovieron begon te bidden. Het hanengekraai kondigde den dan aan, do kerkklok riep ten gebede op de pastoor en de jonkman verlieten de pastorij en bega ven zich naar de kerk. Nadat do H. Mis geëindigd was, wees de pastoor den burggraaf den weg naar do ka- bion van Roscoff. XH. WANNEER DE HEMEL ZICH OPENT. De kabien van Roscoff bood een droevig schouwspel aan. De eerste kamer, gevuld met buren, was geheel in wanorde. Op het eerste öogenblik van verwarring, veroorzaakt door de vorwonding van den zeeman, ledigde Marlanic de kast om linnen to zoeken en pluksel to maken. Langs de kJceren van Ros- 8 MEI 1913 ...Monweet sinds lang, dat de schatkist, ton gevolge der krisis, welke de Staatsfond sen, de onze zooals dexo onzer gebaren, le doorworstelen hebben, geeno rente aan 3% moer uitgeeft men kan echter daarom de in uitvoer zijnde werken niet stilleggen, en er was dus geen anderen uitweg, dan tot de loopende schuld over te gaan. Dat was in af wachting van bolere tijden,doch ten gevolge der ergo huitenlandscho gebeurtenissen,blijft dien toestand duron en 't is dus maar natuur lijk, dat de het bedrag der in omloop zijnde schatkistbons gedurig klimt. Er is daar echter niet het minste spoor van warboel of financieelerarap en 't is enkel lo betreuren, dat men op zulke lichtzinnige wijze beschuldigingen uitbrengt, welke zeer erg aan het openbaaar krediet kunnen scha den. t In de VoUisgazetnummer van Zondag 4n Mei, is ook de gehoelo lijst der in omloop zijnde schatkislhons afgokondigd, ondor den titel Het Ministerie van den Nationalen Voorspoed, of liever den Nationalen Krot. Dio lijst is natuurlijk gevolgd, van oenige hatelijkheden, waardoor de schrijver wil doen gelooven, dat het katholiek Staats bestuur het geld letterlijk verbrast. Het°arlikel eindigt met de woorden: Boontje komt eindelijk om zijn loontje. 't Is waarlijk jammer, voor de Volksgazet dat zij geen acht dagen gewacht heeft om do lijst af te kondigen. Zij zou dan moteen de uitleg kunnen afkondigen hebben, welke M. Luvie, minister van financen gaf, uitleg, waarin hij klaar en duidelijk bewo^dat allo gouvernementen hun toovluchl icn tot de schatkislhons vóórhel uitvoeren der loopende werken en dat bet laster is, te beweren dat er gebrast wordt. Handel en nijverheid oischen dat de openbare werken voor alge meen nut spoedig doorgedrevon worden. De werken moeten natuurlijk betaald worden en indien zij niet betaald worden, zouden zij stilgelegd worden. Dat spreekt van zelfs. Dan zou er natuurlijk oen warboel zijn. Maar omdat de ministor van financen doot, wat iederep» in zijne plaats zou doen, wal in andere landen gedaan wordt, wordt hij aan gevallen en voor geldverprosser uitgeschol den. 'I Is begrijpelijk, want do minister van financoii maakt deel van bet katholiek mi nisterie... Boontje zal om zijn loontje komen, Volksgazetdoch 't zal zijn om de lasteraars te besehamen... Brussel. Eene goede vangst. M. An- gerliausen, officier der rechterlijke brigade kwam maandag avond langs do Auspaclilaan. In een open rijtuig bemerkte hij twee ver dachte here's, die een'grooten korf op hunne knieën hielden. Een dor kerels slapte af aan don hoek der Wolvengrachlstraat. In den andere meende M. Angerhauson een kwaad doener te erkennen, die reeds meermaals met het gerecht had moeten afrekenen. Hij aar zelde niet, sprong in het rijtuig en hield den kerel aan. Deze was inderdaad een gevaar lijke oud-veroordeelde, Talbot geheeten, die in banbrouk verkeerde. Op bet rechterlijk policiebur.ee!, Koolmarktstraat, werd de schelm afgetast en zijn korf onderzocht.. Daarin ontdekte de policie eeno groote hoe veelheid breekijzers, valsche sleutels, sterke molaalzagon en alle gerief om brand koffers to plunderen. Toen men aan Talbot vroeg wat hij voornemens was met dien korf en don inhoud, antwoordde bij dat bij dit alles naar de Zuidstatio moest brengen, waar een onbe kende het moest komon afhalen. Men hesta- tigde er echter spoedig dat Ij ij loog, want hij had don koetsier hevel gegereu hem naar eene woningdor Beursstraat over to brengen. Tn dit gebouw, waarin zich geen huisbewaar der bevindt, zijn verscheidene bureelen ingo- richt, alsook de juweelwinkel van M. By voort. coff hingen linnen rafels, geheel bedekt met bard geworden bloedvlekken. Een opgerold touw, een vochtige boezeroen lagen op den grond do lantaarn verspreidde een roodach tige schijn. Het was onmogelijk,geweest Ros coff iu zijne hangmat to leggen, waarom men hem naar de kamer van Anaïka^gebrachthad. Do Kapitein met de roode handen kwam niet tot zich zeiven. Zyn gewond en bloedend hoofd bleef op liet kussen liggen, dat geheel met zijn bloed doorweekt werd. De dokter had de wonden verbonden en was naar de stad teruggekeerd mot de belofte, dat hy spoedig terug zou komen. Hij verwyderde zich zonder zorg, niet voor don toestand van den gewonde, maar voor de zorgen, welke aan hem besteed zouden worden. Met den eersten oogslag bad hij in Madeleine het moe dige meisje herkend, dat voor geene vormoeie- nis terugdeinsde en dat den zieke alles zou doen toekomon wat h'y noodig had. Madeleine was diep bedroefd. Zij was bijna uitgeput; zij gevoolde. dat als zij deze be proeving onderstond niets haarjj meer pijnlijk kon voorkomen'en de verbanning, de ar moede werden voor haar bijna verlichting in bare vreeslijke smart. De tijd, dien zij voorzien bad, was gekomen. 'Haar oom zou.ongetwijfeld do keus welke zij 'tusschen bet prijsgeven van het fortuin de Kéroulas en hare tegenwoordigheid stelde, voor ccn kindergril houden. Zoodra zij het gobeurde aan do kust vernam, vertrok zij. Nochtans kon zij zich niet verwijderen alvo rens to weten, datRoscoff buiten gevaar was. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2