08 WeroMtsiitoosisisüïRg Koninklijke buskruitfabriek EUWSBERISHTEH Bij de kartelbroeders DE KAPITEIN Naklank tier Floraliën 08 ontploffing in da Vroeselijks ontploffing in haf arsenaal S MEI 1013 Scutari van wege <Te Monteuegrijnon on der O overgave der stad aan den bevelhebber van liet internationaal eskader. De ontruiming aal ten snelste gebeuren. Vertrek van de troepen'van Essad Pacha Es3ad Pacha heeft aangekondigd dat hij gereed was zijne troepen te Durazzo in to schepen eh hij heeft aan Turkyo gevraagd hem daarom schepen te sturen. Hij logenstraft do tijding,volgens dewelke zijne soldaten met die van Dj avid pacha zou den gestreden hebben aleook het nieuws vol gens hetwelk zijno soldaten zouden geweld daden, gepleegd hebben.- Wij hebben reeds, gemeld, boe M. Mas- Bon liberale volksvertegenwoordiger op eene tegonsprckelijke meeting welke bij tegen M. Popin socialistische volksvertegenwoor diger te Palurages te houden had, door het publiek belet werd te spreken. Hot orgaan van M. Pepin, hot onthaal van M. Matsou besproken de, schijnt er zich zeer om to vermaken en schrijft zelfs Het sprong in 't oog, dat het liberaal bureel der vergadering nooit trachtte het publiek tot kalmte to brengen. Men zou w aarlijk gezegd hebben, dat het rumoer hen goed deed Do Flandre Liberale geoft het echter heel anders af. Dat blad schrijft namelijk De socialistische leiders van den Bori- nago, mot M. Popin aan 't hoofd, hadden zoozeer hunne volgelingen opgemaakt,dat de- zo zich vporstalden.dat dank aan do werksta king, men hen de maan-op een zilveren scho tel zou gebracht hebben. Ton einde het wijs besluit hunner partij, de werkstaking te doen eindigen, beter door hunne volgelingen te doen aannemen, vonden zij niets beters, dan M. Masson lo Lescliuldigen van hoogverraad. ...«Dat is zeer betreurenswaardig en de Teilen verrechtvaardigen ten volle eon woord van M. Masson. .Gij schijnt door uw gedrag, gelijk lo willen geven, aan dezen dio tegen het alge meen stemrecht zijn. - Zeker is hot, dat avonturen als deze van M. Masson, niet van aard zijn, om de liberale parlij ran to zeilen, zich nog meer lo slacht offeren, in de kieskwestie. «Wij hopen dat M. Vander Veldo het ge drag dier schaamtelooze hoeren ten volle zal afkeuren. Dal moest er natuurlijk van komen, 't Is nu balop in bot blauwroode kamp. Do liberale Journal de Liège zegde het dezer dagen nog Alloen het weigeren nog een kartel lo sluiten, kan do liberale partij bare vroegere sterkte bezorgen... Dus schijnt het kartel in Belgie gedaan te kobben... TE GENT Ziehier de feestelijkheden die in de Ten toonstelling zullen plaats grijpen van Zondag 11 tot Zaterdag 17 Mei. Zondag 11 Mei: Internationale Voetbal match Wedstrijd met den groolcn Kruis boog (111 bot oud Vlaanderen) Congres der Onzijdigo Mutualiteiton Gongres der Bel gische drukpers Vlaamscho Mutualisten- dug Socialistisch Bondsturnfeest. Bosten- dig Festival van 10 uro 's morgends, tot 5 ure 's namiddag, voor Zang-, Fanfaren- en ïlarir.oniemaatschappijen vau België, Hol land, Frankrijk en Engeland. Maandag 12 Mei Voortzetting dor Con gressen, den voetbalmatch, do schietwed strijden, bet zangfeest en het Festival Uilvoeringen door hot gemengd koor van Manfield andsons, van Northampton, Enge land en do Koninklijke stadsharmonie van Helmond (Holland) Om 9 ure 's avonds, Groot Vuurwerk af to schieten achtor het galeis van don Belgischen Congo. Woensdag, 14 Mei: La\vii-Tcnnis,wero]d- tampioenaat. MET DE ROODE HAWÖEDISr (CS0 VEHVOLQ.) llot arme meisje verwachtte geeno beloa- »ing voor hare opofferingen. Zij begreep dat bare ziel en die van Roscoff ondereen schier .onmogelijk op te heffon gewicht gebukt gin gen. Als slachtoffers van govoelens, ontmoet ten zij elkaar in do wederzijdsebe gave van "tone genegenheid zonder hoop. Roscoff venvaehtlo niets van Madeleine Madeleine vroeg niets aan Roscoff. Bo oogen van den kapitein bleven gesloten •p zijn goktat vertoonden zich van tijd tot tijd pijnlijke aandoeningen; zuchten stegen uit a'One borst op, maar hij sprak niet, bij vroeg joieis, maar leed, zooals sterke mannen Jyden. €p dezo afmatting volgde eene hevige bloe ding, welke weer werd afgewisseld door eene brandenèe koorts, liet blebke gelaat kleurde, po oogen openden zich en de mond, die zoo lang gesloten was geweest, sprak onsamen hangende woorden. Roscoff bad geen denkbeeld van al 't geen bij zegde, maar toch legde bij al de geheimen Van zijn hart bloot. ferwykhij daarmee bezig was, zat Madeleine ba een boek te bidden. Eensklaps trad Marianic binnon mot oogen Itraleiide vdn vreugde. Zij liep naar hot bed Donderdag, 15 Mei: Lawn-Tennis (voort zetting Aanvang dor bestendige wedstrij den: boogschieten, schieten mot vuurwapens, kolspel Bezoek van Z. M. den Koning Inhuldiging der Belgische afdecling. Vrijdag 16 Mei Lawn-Tennis (voortzet ting) Hondensport, International© honden- tentoonslolling Bolspcl Internationaal Congres der Vrije Rente Mutualiteit, Men schat op 300 duizend bet getal perso nen die de Floraliën zijn komen bezoeken, zij omtrent 40 duizend por dag. De bloemententoonstelling was verzekerd voor 7 millioen frank. En dan hadden som mige bloemisten nog bijzondere verzekerin gen genomen. De hoer Vuylsteke bad eene verzekering voor een millioen. Do lieer Lambeau voor 600 duizend frank. De heer Hye voor 500 duizend frank, enz, Do prijzen uitgeloofd voor de Floraliën, kunstvoorwerpen, medaliën, enz., vertegen woordigen eene waarde van 100 duizend frank, waarvan 25.000 frank geschonken door bijzonderen. Het getal planton in de Floraliën tentoon gesteld bedroog 450.000, zij nagenoeg het dubbel welk in den Casino prijkten in 1008. Dö bezoekers voor Sinksen kunnen gerust naar de Tentoonstelling ko men. Alles is er nagenoeg in orde, enkel nog eenige achterblijvende exposanten. De Belgische, Fransclie, Duilsche, Ita- liaansclie en Ivanadeesc!:e afdeelingen en 't Feestpaleis zijn open. De paviljoenen van Italië, Perzië, Antwer pen de Machionballe (gedeeltelijk), liet Mo derne Dorp, do Fotografio. hot Sportplein, het Koloniaal P.alois, de Attractions (groo- tendcels) zijn toegankelijk. Het bovenstaande kan op geen woek afge zien worden, zoo uitgestrekt is het. Wij willen bovenstaande mededeelen om dat men niet zou voortvertellen dat er niets gereed is. Het Bestuur der Tentoonstelling verzekert tegen einde Mei dat allo zalen zullen open zijn, te "^7^7"ett:ear,oi3. Gisteren om 3 ure, is het Parket van Don- dermonde alhier afgestapt en beeft zich onmiddellijk naar de Koninklijke Buskruit fabriek begeven, ten einde bet eerste onder zoek to doen en lot de ondervraging van den ontsnapten werkman Slaulcmas en andere getuigen over te gaan. Uit alles blijkt dan men nooit do oorzaak der schrikkelijke ontploffing zal kennen, daar ten allen tijde alle voorzorgen in acht genomen worden om alle onheilen te voor komen on hot dus een duister geheim zal' blijven. Het gesprongen werkhuis Groote Knap per is bet eenigste batimont, van al dezen welke langs do linkerzijde der Buskruitfa briek sedert bare inrichting beslaan, dat niet ontplofte. Al de andere zijn beurt op beurt de lucht ingovlogen en sedert meer dan 47 jaren heeft menig gepensionneerde werkman der Koninklijke Buskruilfabriek er 10. 20 zelfs meerjaren in gewerkt, zonder dat zich ooit eenig ongeval voordeed. Hot was hel eenigste batiment dat de werklieden do meeste gerustheid en vertrouwen inboe zemde, een soort van buskruit zifter waar enkel twee werklieden in gobezigd werden, die op een verhoog staande het poeder in eenen trechter gieten en het dan stilaan lus- schct) do cylinders drijven waar bet gemalen wordt. Iedere cylinder beeft drij tanden, om beurt op beurt do voldoende maling te ge ven. Het ontplofte buskruit ging door den tweeden land, toen liet onheil zich voordeed, wat bewijst dat or niets verdachts was, want andors hadden do werklieden het bij de zif ting gezien of bad de ontploffing zich bij do eerste maling voorgedaan. Het ongelukkig slachtoffer, evenals zijne ontsnapte werkgezel werkten nog maar van Roscoff, legde do band op dort schouder van den gewonde en riep met trillende stem Kapitein met de roode iianden, sta op... tde trompet dos engels heeft weerklonken... Ge dooden verlaten hunne graven... gij zult oran uwe handen het bloed wasschen, dat er [aankleeft. Roscoff, zelf3 als ge dood waart, izoüdt gü herleven bij den naam die ik u zal (toeroepenKéroulasKérOulas Do gewonde opende do oogen en zag Marl- lanic aan. Do bedelares boog zich ovor don kapitein en .zegde De arend komt naar zijn nest terug, de tbanneling verlaat zijn eilandin naam van Srtnaïka zegt de zuster van Brutus lot u Ké- jpoulas komt terug. De ongelukkige was nog niet bij kennis ge- Komentoch sprak hij langzaam Kéroulas, de schoone jonkman, de dappere soldaat, Ké roulas Zwijg, Marianic, zegde Madeleine met ge smoorde stem. Ziet go niet, dat ge zijne kwaal verergert door hem aan het verleden to herin- meren? De krisis moet plaats hebben, antwoordde (de bedelares, zelfs al moest hij er aan sterven; Ifcij moet hem zien en horkennen, —-Wie dan? Twijfelt gij ook aan de Voorzienigheid Ik twijfel niet, maar wat ge zegt is «n- jnogolijk. Onmogelijk! Sta op, Madeleine, ga naar ulo kerk, vraagt God een wonder en het zal ge schieden vraagt geluk on hetza) u geworden. Madeleine zog haar ongeloovig aan. enkele maanden in do buskruitfabriek, beide waren twe.o oppassende mannen, waarin bet bestuur der fabriek bet meeste vertrouwen stelde. Het lichaam van Emiel Baert bet slachtof fer was niet meer kennelijk en in stukkon en brokken goslagen. Honderden meters van daar vond men een arm, verder een voet, en alles is om zoo te zeggen moeten samenge raapt worden, zoo erg was het gesteld. Zijne vrouw was op wog met zijn middageten on nog enkele honderden nieters van de fabriek toen de ontploffing zich voordeed. Men stelle zich de verslagenheid dezer ongelukkige voor toen zij het ijselijke dor ramp vernam die haar en hare kleine kinderen trof. Geonc pen kan het; verdriet en de wanhoop dezer vrouw weergeven en alle aanwezigen waren ten zeerste ontroerd en lot weeneus too bo- wogon. Zij werd bij middel van bet gery der Buskruitfabriek terug huiswaarts gevoerd. De meestergast Alfred Dierens bad pas hot ontplofte werkbuis verlaten en was nog geen 500 meters verwijderd toen bet onheil plaats groep. De schrijnwerker Maurits Do Corto welke daar dicht tegenaan werkte was zin nens aan oen der werklieden het uur to gaan vragen, toen hij legenden hoogen dam kwam, groep do ontploffing plaats. De jongeling werd opgenomen, over een groote wal ge worpen en erg gekwetst aan de hand. Beiden mogen dus van geluk sproken on hebben ongetwijfeld de dood van bij gezien. De ontroering der werklieden en inzonder heid van do Bestuurder der Koninklijke Bus kruilfabriek is oneindig groot en zulks laat zich licht begrijpen. Alle verbeteringsstelsels, alle voorzorgen worden in acht genomen om de veiligheid dor werklieden lo verzekeren en niet tegen staande heeft men sedert enkele jaren ver- schillige ontploffingen te betreuren. Do begraving van bót ongelukkig slacht offer zal vrijdag plaats grijpen. fte GZNTBRUGGE Talrijke gekwetsten Woensdag namiddag rond 4 uro 50, is in het Arsenaal van Gontbrugge eon begin van brand ontslaan in bet oliemagazijn. De brandweerdienst van bet gesticht snelde ter plaats en doofde hot vuur uit. Eon weinig tijd nadien boorde men een geweldigen knal en gansch het dak van bet oliemaga zijn werd door eene ontploffing weggesla gen. Het was oen vat alkooi dat ontploft was. Do werklieden dio daar nog in den omtrok waren vluchtten verschrikt wog, doch oen twaalftal worden ineest allen aan bet hoofd gekwetst door do neervallende dakpannen en kopers. Do heer Grootaert, bestuurder dio ook ter plaats was, ontsnapte gelukkiglijk. De gekwetsten werden in. do kliniek van het Arsenaal overgebracht waar do toege snelde geneesheoren Van do Weghe, van Gent brugge, en Do Moerloozo van Ledeberg bun de eerste zorgen toeliendo. Verscheide ne personen zijn ernstig gekwetst, doch geen enkel verkeert in stervensgevaar. De pompiers van Gent waron inmiddels ook toegesneld om denoodigejuiln te bieden. Hut oliemagazijn waar do brand en de ontploffing plaats grepen is eon nieuw ge- bo.uw staande langs de spoorbaan. Dit ongeval verwekt groote ontroering onder hel personeel. Brussel.Verdwijning. Aücia Ritter, vrou wMiko, geboren te Schaarbeek in 1876, is sedert den 27 April 11., verdwenen Gestalie 1 m. 65 blond iiaar, klein voor hoofd, blonde wenkbrauwen, gewone neus, .middelmatige mond, rónde nin, eirond aan gezicht. Men weet niet hoó zij gekleed was bij baar vertrek zij is vergezeld van haar doch tertje. Het is geen wartaal welke ik spreek, hernam do bedelares.(Sleek uw ringen aan den vinger van Roscoff on ga dan heon, ga bidden. Het meisje gehoorzaamde, zonder zich re kenschap te geven van den invloed waaraan zij gehoorzaamde. Zij nam den gouden ring harer moeder van haren vinger, stak hom aan den vinger van Roscoff, vorliot toen het huis en begaf zich .naar do kerk. Toen Madeleine week1 in de lcabien van Ros- 'c.cff trad, was er do priester. Marianic was verdwenen en bad op hare beurt in do kerk om God te bedanken, dat zij [het kind harer meestens had mogen weerzie»-. Het geluk van allen berustte du in de ban den van Noirot. Deze, die door zoovele hartstochten ge kweld werd, scheen onvatbaar voor elk eilol- pnoedig goveol. Gierigheid was zijne hoofdon- (k'ugd. llij had rijk willen zijn, thans was hij het. Slechts eono enkoio goede zijde had die man, fhij hield van Madeleine en wilde haar aan zich binden. Hij stelde alle pogingen in het werk «om haar te doen trouwen, zonder echter daar- fin te kunnen slagon, ofschoon zij zich nooit fluïde daarover uitliet. Dat stilzwijgen vcrontrustto hem. Iloe stiller bet water scheen, hoe dioper hij dacht, dat 3iet was. Op den dag, dat Roscoff bijna hot loven had verloren om mensclron to redden,-zag Ndlrot zijne nicht in haar zwart bijna armoedig ge waad het huis verlaten. Belangrijke diefstal. Bij Mevr. Hu- meort, Tenboschslraat, 30, zijn Dinsdagnacht dieven binnengekomen. Zij hebben in do eet zaal al do meubelen opengebroken on bet zil- vonverk gestolen. In een ander vertrek, maakten zij zich meester van eene partij kostbare juweelen, en van eono welvoorziene brieven tasch. Erg ongeluk. Een huurrijtuig reed Dinsdag in do Wetstraat zoo dicht voorbij eon elektrische tram welke in tegenoverge stelde richting aankwam, dat de tramont- vangor, die eene beweging uitvoerde, or door word getroffen en omgeworpen. Hij is ge wond aan het hoofd. Een veelbelovende jongen. Eon 17- jarig jongeling wonende Andcrlecbtstraat, stal juwoelen on andere voorworpen in do ouderlijke woning, verbraste do opbrengst van zijn buit en loefde als landlooper. Dins dag ontmoette zijno moedor hem op de Anspachlaan, greep hem vast en leiddo hem zelf naar bot kommissariaat op de Nieuwe Graanmarkt. Daar de ouders wei gerden hom nog terug to hunnent te ontvan gen, word do slechte jongen opgesloten tor beschikking van den rechter dor kinderen. Verdwenen. Het Ojarig dochterken Sophie Oourtoy, van Ukkol. do leergangen volgend in eene school der Broeckslraat, is sedert twee dagen te harent niet meer weer gekeerd. Allo opzoekingen dor familie en van do pqlicie bloven lot hiertoe vruchte loos. Goede vangst. De politie heeft Woensdag op do Gongolei een anarchist aangehouden, Joris D..., die over de grens gezet was on bijgevolg in banbreok ver keerde. D... bad in con anarchistisch blad de revolutie aangepredikt en aanbevolon bommen en Browings te gebruiken. Zoodra liij de straf, welke hij voor banbrouk opge- loopen heeft, zal uitgeboet hebben, zal hij terug over de grens gezet worden. Oneerlijke handelsreizigerDe 26jarige S..., laatst gewoond hebbende Koolmarkt,' was sedert Januari vertegen woordiger van een fabriek in gouden eh zilveren werken bier tor stede. Men bad hein voor meer dan 3000 frank stalen toe vertrouwd. Sedert eenigen lijd gaf S.., geen toekon van levon meer, on toen zijn patroon ojndeüjk op onderzoek uitging, vernam hij dat zijn reiziger spoorloos verdwenen was. Onmiddellijk is bij de politie dor 3® afdceling een klacht ingediend. Men gelooft dat S..., zich to Parijs ophoudt. Chlccroe dsr Trappisten Vincart maakt extra koffie. 1500P Schaarbeek. Be verlaten funderen. Vrouw II.., van Ovorijssciie, is Woensdag morgend bare kinderon, dio zij achtergela ten bad in do herberg van M. Vormole, gaan terughalen in het Geslicht dor Verlaten Kiudors. Do vader beeft aan de policio be loofd dat hij zijne vrouw eiken dag 2 frank zou sturen, gelijk hij bij zijn vertrok beloofd bad. Ouder Ij he onvoorzichtigheid. Mov. M.., Nikolaas Dofriricheuxstraat, te Schaar beek,had Woensdag patates frites gereed gemaakt voor het noenmaal. Zij had don ketel mot vet, dat nog kookte, op liet balkon geplaatst. Terwijl zij voortging met baar huiswerk lo verrichten, nam haar kind, oud 2 jaar, plaats in liet balkon om zijn vader te zien aankomen. De kleine gleed uit en viel in bot ziedend vet. Op bet hulpgeroep van het knaapje, sneldo do moeder toe en trok hem uit zijn gevaarlijken toestand, doch reeds word het arm kind vroeselijk verbrand. Men vreest bet ergste.- Be slachtoffers der petrool. Mad. Pt. Messeler,wonende Alsembergschen steen weg, beging Woensdag de onvoorzichtigheid een pelroolvuur te kuischen, terwijl bet nog tyrandde. Hierdoor vatten bare kleoderen vuur. Eer men or in gelukte do vlammen te blusscheu was zij reods erg verbrand over gansch het lichaam. St Gillis.Oneerlijke bediende. Toon M. Leonard, nijveraar, wonende St-Giüs- vourploi», Woensdagmorgen ontwaakte, bo- Noirot zag den almanak na en bemerkte, (lat bet 't tijdstip was door bet meisje vastge steld; zij bad een uitstel van zes maanden ver leend Noirot moest kiezen tusschen Madeleine en zijne millioenen. Mot ongeduld wachtte hij hare terugkomst af. Bij het avondmaal was Madeleine nog niet teruggekeerd. Noirot zond Marthon uit om baar te zoeken. Marthon, zegde bij, gij moet mjj raad geven.' Ik? Het geldt Madoloine. Wees dan gerust, ik zal alles begrijpen. Marthon, wees oplettend en vergevings gezind voor mij. Gij, die eene goede kristin zijt, voor u ben ik een ellendeling, een geluk zoeker, nog erger zelfs. Mijnheer, zegdo Marthon. Laat mij voortgaan. Ik heb daden bedre ven, dio strijdig zijn met uw geweten en uw [geloof. Noirot is eed ellendeling. Ik ben oen [wild dier. Dat wild dier nam op zekeren avond een dammetje meê, dat hij buitenmate beminde. Gij weet dat wat gij do Voorzienigheid noomt, mij op zekeren keer een onbekend kind in de [armen wierp, do dochter van eene zuster, aan wie ik nauwelijks meer dacht on die gestorvon was. r Madeleine had onmiddellijk mijn hart ge wonnen. Hare lieftalligheid, hare bekoorlijk heid boeiden mij. 11c wilde do slaaf zijn van dat kind. Van den eersten dag bukte ik my voor haar tyi}, slaligde hij dat 's nachts dieven in zijne wo ning waren gedrongen. De schelmen hebben liet gelijkvloers doorsnuffeld, al de meubelen opengebroken on den inhoud op den vloer uitgeworpen. Zij hebben al wat eenige weerde had buit gemaakt. Do policie stelde een on derzoek in en kreeg vermoedens op een win kelknecht van M. Leonard. Men doed eene huiszoeking bij dezen, doch ontdekte geen dor voorwerpen, voortkomend van de in braak. Daarentegen Ontdekte men allerlei koopwaren, door den winkelknecht gestolen. Deze werd aangehouden en opgesloten. Elcsne. Poging tot zelfmoord. Ze kere O...., knecht in een handelshuis te Brussel, en wonende Weryslraat, kwam Dinsdag avond rond 9 ure dronken 't huis. Na een twist met zijne vrouw, begaf O.... zich naar zijne slaapkamer, waar Lij zich aan don voet van bol bed verhing. De vrouw, dio eenige oogenblikken later do kamer bin nentrad, sneed dadelijk de koord door, on men slaagde er in de levensgeesten van den zelfmoordenaar op te wekken. Niettemin is do toestand van Onog vrij zorgwekkend. Laken. Aanhouding van twee Fransche dieven. Eon kerel bood zich Dinsdag aan bij Mevr. Cauwenberg, dio een winkel van paardenvlee?ch openhoudt, Rogierstraat, 4, to Laken. Hij wilde haar een paard vorkoo- pon aan zeer geringen prijs. Wanneer hij was vertrokken, kwam een andere kerel weldra mot hot paard en vroeg er 300 frank voor. M. Horeng, politieofficier werd heimelijk door Movr. Cauwenberg verwittigd. Een agent werd gestuurd en hield den kerel aan. .Deze, een Franschman bekende dat bot paard door zijn medeplichtige werd gestolen op de pachthoeve van M. Blarot, te St-Gonesius- Rhode. M. Hereng geluk to er in den mede plichtige le vinden on hield liem Woensdag morgen aan in een logement op do Werkhui- zenkaai. Het is ook oen Franschman. De twee kwaaddoeners werden in do ge vangenis van Vorst opgesloten. M. Biuret werd verwittigd dat men zijn paard te zijner beschikking houdt. Leuven. Dramatische ontploffing In de werkhuizen Dyle en Bacalon, droegen twee werklieden Woensdag morgend een acctyleentoeslel. Eensklaps ontplofte het toestel. Een dor werklieden, zekere Van Dyclc, 19 jaren oud, wonende te Wilsole werd op den slag gedood. De andere werk man «ld licht getroffen. Ghistel Moordpoging Eergisteren waron eenige jengo gasten op gang en be zochten de eene herberg op de andere, allon waren,onder den invloed van den drank, 's Avonds als ze naar buis gingen, kregen ze onder elkander twist. Er werd weldra ge vochten. Florent Blanquaert kreeg twee ge vaarlijke steken in bet hoofd. Hij verloor veel bloed uit de gapende wonden. Allen namen don vlucht, uitgenomen de daders. De landbouwer Poyzier kwam daar juist aan met zijne kar. Do woeslaards randden dezen man aan en brachten hem zes steken toe in het hoofd, do borst en do rug. De man viel doödelijk getroffen in zijn bloed; Zijn toestand is wanhopig. De daders werden aangehouden en in het gevang opgesloten. Gent. Ongeluk. Donderdag morgend rond 9 1/2 ure is een telefoondraad gebro ken in do Heuvelstraat hij viel op den trol leydraad,die doorbrak en juist terechtkwam op don wagen van Dupont, die daar voorbij reed. «Eene der paarden werd getroffen en zwaar gekwetst. Men bracht het dier over naar het slachthuis, waar het moest afgemaakt wor den. Omgeworpen. Gisteren avond rond 7 ure is Ango Vanderslraete oud 8 jaar, wonende Ketel plein, op de Nedorkouter omgeworpen door een wielrijder, dio zich snol uit do voeten maakte. Hij is gekend. Een onderzoek is ingesteld. Het kind word nogal org gekwetst. Lembeke. Verdronken. Woensdag heeft men alhier uit eene diepe gracht bet lijk opgehaald van de genaamde Natlialia Dans, echtgenoot© van Pieter Voet, wonende te Eekloo. Men denkt aan eon ongeluk. «Later heeft zij in hot klooster te Vannes hare opvoeding voltooid, maar zij leerde daar te veel. Zij maakte zich ongerust over de her komst mijner fortuin-, loerde zo kennen en van dien tijd af stootte zij mij terug. Zij durfde mij op zekeren dag voorstellen van mijne rijk dommen afstand te doen of mij van haar te scheiden. Ik geloofde, dat het eone kindergril was, maar ik bedroog mij. Zij schonk mij zes maan den om eene beslissing to nemen. Ik meende dien tijd to moeten besteden om voor bare toe- domst te zorgen, doch zij weigerde en met den dag werd zij koeler jegens mij. Nu zijn dezes maanden verloopen en zal zij Kéroulas vor- latenT Ja, mijnheer, antwoordde Marthon.. De ondankbare! riep Noirot.' O, beschuldig haar niet, zegde de oude vrouwzij beklaagt u meer dau gij denkt. 'Maar boe wil zij aan uwe genegenheid geloo- ven, daar gij uwe fortuin hooger schat, en welke fortuin, dan hare tegenwoordigheid? Madeleine verbergt mij een geheim, her nam Noirot. Zij heeft het mij niet gezegd. Gij hebt hot ten minste .begrepen'! Als gij het weet, waarom vraagt gij het mij daif? O, ik begrijp het, z(j vlucht Kéroulas en dit dorp. Zij is zóówel bang van do hut als van 5iet kasteel. Zij schaamt zioh over haren oom on durft zich niet tocvortrouwen aan den Kapi tein MET DB ROODE JlANDflN. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2