Gruwelijke posing tot zelfmoord te ST-JAH8-M0LENBEEK Vreeseüjk drsma ts Desletëereen De zaak Wilmart Brosselscke Kiekskens DE KAPITEIN Een kind geschaakt 2 nieuwon staatschikkingen voor het bela- Blingssysteem en inrichting van het gerechi volgens dit van Egyplië, bouwen van icholon, aanleggen van wegen en havens leggen van ijzerenwegen, inzonderheid eener Bnijdingslijn tot aanhechtingmet hetTurksch net't zij langs Valona-Monastir 't zij langs Valona-Monastir,'t zij langs Durazzo-Uskub. Essad Pacha Men schijnt in Weenen meer verzekerd te lijn om de inzichten van Essad Pacha die als eene struikelsteen niet meer aanzien zou wor den tot de herstelling van de orde in Albanië. Men gelooft dat Essad Pacha niet weige ren zal om de Turksche troepen van Scutari pp Ilaliaansche en Oosten rij ksclie sehopen in te schepen om naar Constantinopel te worden ovorgebrachl. De Nouvello Presse libra deelt een onderhoud mede van Suroya bey, schoon broeder van Essad pacha, Woensdag in Weenen aangekomen, dat hij met Essad pacha in Durazzo heeft gehad. Sureya bey verzekert dat Essad pacha geene uitroeping heeft afgekondigd noch eene schikking mot Montenegro nam aan- aangaando de Noordelijke grens van Albanië, Essad pacha had iTooit de gedachte zich koning van Albanië te doen uitroepen. In het Bulgaarsch Parlement Ce val van Andrinopel Do verdeeling van den Buit M. Takeff Mouschanof, Bulgaarsch volks vertegenwoordiger heeft Donderdag eene interpellatie aan den minister van oorlog ge daan, betrek hebbende met de laatste ver klaringen door den Servischen minister van oorlog in de Skouptchina uitgesproken in welke omstandigheden Andrinopel viol en hoe Chukri Pacha krijgsgevangen werd. Do minister van oorlog antwoordt dat Andrinopel onder de macht der legeraars viel, Chukri Pacha gaf zich niet over hij werd door de belegerendo troepen krijgsge vangen gemaakt. De minister beroept zich voor de bijzonderheden op 'l verhaal onlangs door generaal IvanofF gedaan waarvan hij <lo wozenlijkhcid bevestigt, en weigert ver deren uitleg teneinde geeno tcgengedachten 'in do vereenigde legers te doen ontstaan. De minister verklaart vervolgens dat nooit een Servisch soldaat to Tchataldja noch te Boulair was. Op eene vraag betrek hebbende met het vorvocr naar Servio van den buit op do Turken in Macedonië door de Bulgaarscho en Servische troepen genomen, antwoorden de zegt de minister dat de ganschebuit vol gens do militaire regels in evenredigheid lusschen do strijders zal verdeeld worden Do minister van 't Binnenland verklaart dat er geen cholera in Bulgarie woedt. Dd bezitting van Scutari Men bericht uit Antivari Hot intornatio- eaal contingent dat gaat ontschepen om Scutari to bezetten, zal uit 1000 man bestaan waarvan 300 Engelschen, 200Italianen, 200 Oostenrijkers, 200 Franschen en 100 Duit Bchers. Hel Italiaansch schip «Garibaldi»» is toe gekomen. I)e Cilta di Messina is aan de monding van de Bojana gekomen, met eer. Italiaanscho expeditie aan boord, bestaande uit geneesheeren, ziekendionors, en zusters, met levensmiddelen on materialen voor Scutari. Het Bepaald Vredestractaat gereed Het vredestractaat*to Londen Engeland dat aan do Balkanstaten en aan Turkyo moet overhandigd worden tot onderloeke- ning door do afgevaardigden dier landen is bopaald opgesteld. Men achtto hot onnoodig, gezien den toe stand, do voorafgaande verwerkingen te teekenen. Men verwacht er zich nochtans aan dat Torschillonde der bondgenooten zullen wei geren te teeltenen zonder verzekerd te zijn aangaande zokoro punten, die de mogendhe den zelf zullen regelen. t DE VOLKSSTEM MET DE nOODIi HAIVTDEra' (09- VERVOLG.) Zwijg, mijnbeer, zegde Marthon, ])y staat wellicht thans voor God. RoscofT Sterft, en Madeleine staat met den pas toor en Marianic aan zijn bed. Ach, indien Marianic wilde, mompeldo iïoirot. Zij wil, evenals Madeleine, dat Kéroulas >an zijnen wettigen meester terugkeero. Komt Madeleine nog niet Zij zal u vaarwel komen zeggen. VaarwelMaar wat moot er dan van mij jeworden als zy weg is? Dan kunt ge uwe winsten berekenen, jiynheer Noirot! —Ach, Marthon, ik hoopte, dat ge medelyden (net mij zoudt hebben. Hebt gij er met Madeleine? Als zij iets om my gaf, zou zij niet heen- taan. Er is eene zaak, welke zy bovon het ge tik verkiest: de plicht! De helft van myne bezittingen wil ik kfstaan. Martbon stond op en naderde Noirot. Ik ben even arm als Madeleine, zegde en ik zou handelen als zij. Uwe medeelin- jen geven mij recht om_n een ernstig woord loo te spreken. Gy hebt groote fouten bedreven, visch ze uit. Men behandelt u als paria nu gij weelde loeft.Wordt weer arm en men zal u De Ninoofsche Steenweg werd Donderdag namiddag in opschudding gebracht door eene vreoselijko poging tot zelfmoord. Do 17jarige Constant Roelandts, wonende Begijnstraat, was wanhopig, omdat zijne vriendin met hem afgebroken had. Vreezendo dat alle verzoening onmogelijk geworden was, besloot bij zich onder het venster zijner vriendin te zelfmoorden. In plaats van Donderdag naar zijn werk te.gaan, goot hij zijne bus koffie uit en doed ze in oen winkel vullen met petrool. Nabij de woning zijner vriendin gekomen, goot hij de petrool op zijne kleedoren, deed een stekje branden en stak cr het vuur mede aan. Onmiddelijk werd de ongelukkige in eene levende toorts herschapen en huilend van pijn, rolde hij weldra ten gronde. Voorbij gangers snelden ter hulp en bij middel van zand en emmers water konden zij er niet zonder moeite in gelukken, de vlammen uit te dooven. De wanhopige was echter vreeselijlc ver brand aan het hoofd, de borst en de handen Hij werd in hoogst bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht. TE CUESMES Eene stoutmoedige oplichting gebeurde Donderdag morgond te Cuosmes. Rond 9 ure hield een automobiel,stil vóór de gemeenteschool voor jongens. Een man stapte uit, belde, en vroeg aan den portier eonige woorden to mogen spre ken tot den 12-jarigen scholier Georges Desmodt. Deze knaap werd door zijne ouders verlaten, opgenomen door hét werk der vor- laton kinderen van Bergen, en bij de eclit- genoolen Delaunois, te Cuosmes uitbesteed. Toen de knaap bij den automobiel kwam, greep deze eensklaps het kind vast, en wierp het ondanks zijn hulpgeroep in den automo biel. Vooraleer de portier en andere oogge tuigen konden tusschonkomen, bad de auto mobilist r9eds den auto in gang gebracht en verdween pijlsnel. Men denkt dat het knaapje door familie leden geschaakt werd. Een onderzoek is ge opend. Een man met een kasseisteen doodge slagen. Gisteren werd deze gemoerle in opschud ding gebracht door een vroeselijk drama, dat gebeurde rechtover de statie van den buurt- spoortram te Destolbergen. Sedert lang was twist ontstaan tusschen Jozef De Clercq, werkman en zekeren B.. doch door den lijd was dit eonigzins vermin derd en ook hadden heide personen elkan- dor sedert eenigon tijd niet meer ontmoet Nu Donderdag namiddag stond J. De Clercq rustig, zondor iemand kwaad to doen naar don buurltram te wachten om in een derde klas rijtuig plaats te kunnen nemen. Eensklaps werd een groote kasseisteen naar De Clercq geworpen, door De aanvaller nam de steen opniouw op en wierp hom inet geweld op zijn slachtoffer d, ten gronde lag. Eoi> derde slag verbrijzelde den schedel van De Clercq. Na zijnen aanval te hebben gepleegd nam de moordenaar de vlucht. Sedert lang bad B-... gezworen zich te wreken op De Clercq Het slachtoffer ligt op zijn uiterste. Me denkt dat B.... zich zal verdronken hebben in de Schelde. lü MEI 1013 achten, gij zult Madeleine behouden en alle eerlijke lieden zullen ude ham! reiken. Ik zal er over nadenken, antwoordde Noirot. Wacht u daarvoor; gehoorzaam aan een plotseling gevoel, spaar uwe nicht een laatste beroep op uwe eer. Teelten don afstand dei- goederen voor haren terugkeer, breng hem haar en gij zult dubbel hare teederheid ver diend hebben. Noirot stond op. In zyne oogen blonk besluit. Ik dank u. Marthon, zegde hij, gij zult tevreden zijn. Noirot sliep niet. Geheel den nacht liep hij door zijne kamer, Bij den dageraad zette hij zich aan tafel en begon mot het hoofd in de handen na te denken. Plotselings greep hij eene pen, schreef een langen brief aan zuster Mario alsook een akte van afstand van het domein Kéroulas aan de erfgenamen van dien naam, opende eene ge heime lade, nam er de diamanten uit, welke hij nog bezat, sloot ze in den brief en ging uit.. Hij ging naar de kust. Eenigo oogonblikkon te voren hadden de pastoor en do burggraaf hetzelfde voetpad volgd. Terwyl dit alles'plaats had, was Roscoffnog niot tot zich zelvon gekomen. Marianic liet hem met rust, maar bemerkte toch dat zyn verstand terugkeerde. Madeleine was toruggekeerd en met haar trad de pastoor binnen. —Mijnheer pastoor, zegde de zieke, uw woord komt uit, ik gevoel, dat ik zal gonezen. Maar helaas, ik zio u cn Madeleine, waar is de andere? Zonder hem sterf ik liever. Wien bedoelt ge, mijn zoon, vroeg de pastoor zijne baud grijpend. TE GENT De afdeeling Canada Wij braclilon gisteren een vluchtig bezoek aan de afdeeling van Canada. Zeggen wij aanstonds dat dezo afdeeling op verre na, als eene der macbtigdle mag beschouwd worden. Alle stands zijn op puike manier gerangsohikt en de toeschouwer weet waarachtig niot goed,langswaar eerst hiyine blikken te wenden. Wij willen hieraan onze lezers een kleine wegwijzer aandui en om alles duidelijk en voltallig te kennen. Bij het binnentreden neemt men de eerste gang links; men vestigt good zijn aandacht op de doorzienbare paneelen aangebracht tegen de rand van liet gebouw,men zal wel bemerken, de wijze der inrichting van eene der groote hoeven en beplanting der velden in Canada. Zeer puik is diekleine jpnoramaopgemaakt. Voortgaande bezichtigt men de stands waarin do voortbrengsels tentoongesteld zijn voortgebracht in Canada. Een tweede panorama treft woldra het oog der toeschouwers: hot is ue trap opgaan de wijze van bet vroegere woeste woud in Canada, lot het beploegde en veldvrucht- voortbrengende land van huidige tijden. Buitengewoon wol opgemaakt is dit deel waar men do groote buffels bewonderde dio de zoo talrijke wouden van Canada bevolken, ook de andere wilde dieren die in do bos- schen rond zwerven. De boomkweekerij en bewerking van bet bout is ook eene groote nijverheid in do Canadajin een stand daarne vens vindt men alles dit betroffende. Het oog van de toeschouwer wordt ook aangelokt door het bezichtigen der ver schillige visschen die in de waters van Canada zwemmen. Men ziet ook in leven twee groote soorten waterratten, die vooral de bowondering op wekken door de aardigheid van den vorm hunner staart. Altijd vöortgaande komt men tot do talrijke standen betreffende de goud nijverheid; men kan achtereenvolgens hot goudorts bewonderen, dan do manier van bewerken van het goud en dan het zuiver goudnietaal ook. Zeer eigenaardig is de voortbrenging van bet soort glas Mie verschillige uitstallingen laten de bezoekers dit toe te aanschouwen. Aan don omdraai der zaal bevindt zich een tafereel of liever ook panorama,de appelteelt voorstellende. Mon ziet in prachtige opeen gestapelde versieringen eene ware pracht- collectie van appelen. In groote glazen be vinden zich allerlei opgelegde vruchten; jen aangename geur wordt levens verspreid door de appelen. m Wij zullen ons een Woinig meer naasten en de bezoeker brengen in den middengang der zaal waar de plafont puik versierd is en doorzichtige panoramas;zijn opgosteld togen do wanden aan het dak-gevestigd. In groote glazen kasten bevinden zich d© verminderdo modellen van do groote schepen de overtocht doende van Europa naar Canada. Wij kunnen niet genoeg aanbevelen aan do bezoekers der tentoonstelling een kijkj te wagen in de afdeeling van de Canada. Luclitvaart Afstandsproeven te Gent Ten gelegenheid der Tentoonstelling zul len .er groote afslandswedstrijden, met ver trek uit Gent, belw ist worden. Belangrijke prijzen zijn voor deze proovon toegekend. Zij zullen geschieden onder het technisch bestuur dor luchlvaarlcomrnissie van hot sportkomitcit der Aero-CJub van België. Deze commissie heeft als voorzitter de lieer Aug. De Breyne. De wedstrijden zullen op 15 Mei aanstaan de aanvangen. Er zal van het speelplein van den gewezen Dierentuin vertrokken worden. Wekelijks zullen er 2 a 3 vertrekken plaats grijpen. Binnen kort zul het omstandig programma verschijnen. Programma van 't beiaardconcert te geven op het Gont- scho Klokkenspel deifZondag 11" Mei 1913, te 6 1/2 ure 's avonds, door den heer G. Brees, beiaardier te Antwerpen 1. Jagerskoor Weber. 2. Menuet Waelput. 3. Lente Matzynen. 4. Muturka Nocturne Chopin. 5. QuartcL l'oiseau chante Tagliafico. 6. Bruidslied Wagner. 7. J'Y pense Gavotte Eilenberg. Gij weet bet wel. don burggraaf do Ké roulas. Op dat oogenblik trad oen man bin nen die buiten de deur had gestaan cn riep f RoscoffRoscoff De oogen van den kapitein met de roode handen blonken van '.eene bovennatuurlijke vreugde, bij hief den arm ten hemel, trachtte den mond te openen, doch het was hem onmo gelijk; en roerloos viel bij op zijn bed neer. XIII. HET BLOED AAN DE HANDEN VAN PILATUS De aandoening deed Roscoff niet in zwijm vallen. De kracht dor/ontroering bedwelmde bom, maar slechts een'enlcei oogenblik bleef bij zonder beweging en .toen hij zich oprichtte was elk spoor van overspanning verdwenen en hij scheen zelfs de smarten zijner wonden niet meer te gevoelen. Hector de Kéroulas wierp zich in de armen van Roscoffbeiden hielden elkaar met eenë innigheid omklemd, welke treffond was bij mannen, die zoo zwaar beproefd waren. De eerste blik van don kapitein met de roode handen was voor Madeleine. Deze welsprekende blik bevatte de de heilig ste beloften, de zuiversto genegenheid. Ik zal dus, zegde Roscoff tot den burg graaf een vlekkeloozd herinnering nalaten. Wie spreekt er van storvon vroeg de pastoor. Een Bietanj'cr hoofd is harder dan onze rotsen; denktge om eene snee in de schedel maar zoo spoedig naar hot kerkhof te gaan De EDgelscliou. hebben er u wol andere toegebracht... Het verdriet zou u doodon.maar nu zijt gij gelukkigwelke redenen zijn or dan om te sterven Gelukkig mompelde Roscoff. Maar toon viel zyn,oog voor het eerst op don ring, welken Madeleine aan zijn vinger had gestoken. Men hoort wel van de zaak niot veel meer, doch hot onderzoek wordt naarstig voortge zet. Vier experlon trachten nu de boeken van Gent-Terneuzen in orde te stellen, wal de grootste moeilijkheden oplovert, daar do zaak moet geschieden zonder medewerking van Wilmart. Er dient vooral te wordej) ge weten wie do overdrachten heeft gedaan en ten profijle van wie ze gebeurden. Dio taak zal voor einde Oktober niet geëindigd zijn. Het vordedigingstelsel van Nestor ver andert niet. Hij herkent voor acht miljoen titels in report to hebben gesteld, maar hij deed dit om de financiën van Gent-Terneuzen le versterken. Hij hoopte alles terug le be talen, wanneer de Staat er toe besloten zou i\ebben de spoorbanen af te koopen iets waar door hij naar zijne berekeningen over dertien miljoen zou beschikt hebben. Nestor beweert ook dat bij zijn eigen for tuin geheel aan de maatschappij besteedde, en dat men hem nu in de steek laat en alles op zijn hals schuiven wil. Van de 8 miljoen welke hij door de val- sclie titels zou moeten ontvangen hebben, zouden er 4 miljoen in den zak der bemid delaars zijn gegaan 't overige zou voor de maatschappij zijn geweest, die nooit een contiem winst opbracht. Om de overname te kunnen bewerken-, zegt bij, moest men aan de stevigheid der zaak doen gelooven. Wat de bemiddelaars en tusschenpersonen be treft, deze zouden heel goed bobben geweten \yelke de waarde der titels was, en dus al zoo wel strafbaar zijn als hij zelf. Nestor beweert ook, dat hij zeer zuir.ig én spaarzaam leefde on slechts zelden eens dn vermaakplaalson of nachlrestaurants -be zocht. Hij werkto gedurig zegt hij, en was altijd 's morgends do eerste en 's avonds de laatste inde bureelen van Gent-Terneuzen. In andere woorden gezegd, hij wil zich voor een slachtoffer van de omstandigheden doen doorgaan. Men weet nog niet of hij voor hot assisen hof of wel voor de Boetstraffelijke Recht bank zal terecht staan. Eeno eeuwigdurende interpellatie. De nieuwe belastingen. De militaire wet en do kristene demokreten, (Van onzan bijzondere], briefwisselaar.) Brussel, 8 Mei 1913. Drij zittingen voor do interjiellalie Franck- Meclielynck. Puike redevoering van M. Liebaert giste ren, Het was eene aaneenschakeling van ha merslagen welke heel liet spel van Franck- Mechelynck kwamen vergruizen. llij riep vooreerst de gedachtenis te binnen van minister Graux die voor 45 millioen §cliatkislbons uitgaf aan 5%, waarvan wij pu nog den achterstel moeten betalen, zulks pm de geldverspillingen van don schoolstrijd toe,te laten. Dan riep bij Antwerpen's voor beeld lo binnen da', eene schuld beeft van 40 millioen in bona. In dezelfde verhouding zou de Staat er wel 995 millioen mogen hebben. Brussel heeft eene schuld van 400 millioen. Zulks maakte voor den Sluat, in alle verhou ding- eene schuld van 15 milliards. De redevoering van M. Lybaert heeft voor gevolg dat de tegenpartij er nog al beteuterd uitziet. M. Levio heeft deze week aangekondigd, dat bij zijn wetsvoorstol aangaande de nieuwe belastingen zou neerleggen, aanstonds na do stemming van de militaire wet. Daar oven vroeg ik aan een voornaam katholiek man, of het ministerie desaangaan- de reeds een ontwerp had Ik geloof, antwoordde men mij, da! nog geen besluit is genomen verscheidene soor ten van belastingen werden onderzocht maar ik heb hot recht niet u daarover meer te zeggen. Bij loeval M. Daens ontmoetende, vroeg ik hem of bij de nieuwe militaire wet zou stemmen. Volstrekt niet, antwoordde mij de leider van de christone demokraten. MM. Beernaert cn Maenhout bebben bet overigons ook ge zegd ««Hot hiilitarisme is de dood van don landbouw Maar hoe dan de verdediging onzer grenzen verzekeren, indien wij het aantal onzer soldaten niet vermeerderen? De wet zal ten minste tien jaar moeien wachten, vooraleer ha^r vol uitwerksel le bobben. Moeten wij aangevallen worden, dan zal het voorvallen binnen dat tijdperk. Waar toe zal dan die nieuwe wet dienen? Natuurlijk geof ik u dat intervieuw wéor als loutere inlichting en ook om eens te meer te bewijzen dat er geen erger dooven zijn, dan degenen die niet hooren willen. Harold. Het meisje, dat door een oogwenk van den zioke geroepen werd, naderde langzaam. Gij verloofdet u aan den dood? vroeg de kapitein. Ja, antwoordde Madeleine bewogen. Dat is uwer weerdig en ik dank u! Vrou wenharten verbergen verheven gevoelens gy zijt boven al de vrouwen verheven. Als eene liefdezuster hebt ge mijn gewonde armen en myn gekwetst hoofd verbonden als een weldoende engel hebt ge van uw medelijden en uwe achting een hemelsclien balsem gemaakt Maar ge hebt te veel voor den dood gedaan dio naar den hemel slechts dien verlovingsring kon meênemen. Pastoor Colomban zegt, (lat ik zal leven en ik zal van uwe edelmoedigheid geeu misbruik maken. Madeleine strekte bevende de hand uit. Roscoff trok langzaam den ring van zijn vinger. H1j liet hem in de hand van Madeleine vallen cn zijn blik werd daarbij alsof er een wolk over heen trok. Hot meisje begreep niet aan welk gevoel Roscoff toegafwerktuigelijk ontving zij den ring, drukte hem onwillig in hare hand en zich omkeeronde, vond zij steun bij de bedelares, Madeleine vergiste zich. Gedurende een oogenblik stond het geluk van haar leven op liet speldie twee verhevene zieleu begrepen elkaar niet. Elk hunner over dreef en speelde eeno verschrikkelijke party, dio heidon zouden kunnen verliezen. Roscoff dacht niet, dat hij genegenheid bij Madeleine had opgewekt; die man van vijf-en- v eer tig jaren achtte zich te oud hij dacht, dat zij had gehoorzaamd aan een gevoel van mede lijden voor den zieke, die in zijn ijlen dien ring had geëischt, zooals een kind een stuk speel goed vraagt. Toen hij de rede terugkreeg en als Lazarus Brussel Op den tram bestolen. Mov. T. Steenweg van Vleurgat, reed, Donderdag avond, per tram van de Schaar- beoksche naar de Naamschopoort. Ter be stemming gekomen, stelde zij vast dat men bare geldbeurs, inhoudend SO frank, uit haar werkzakje, dat zij aan den arm droeg bad weggenomen. Hatelijke diefstal Een oud-veroor- deeldo J. S. stapte voor drie dagen, af in een logement dor Zwaardslraat. Donderdag poolslo bij de plaat, na in de kamers van andere kostgangers bet magere spaargeld en al de kleedoren van deze lieden gestolen to hebben. Do schurk wordt naarstig opgezocht. Een Lransche anarchist aangehouden Op de Kongolaan, hield de heer Erlel, policieofficior Woensdag morgend een Fraiischman aan, ten wiens laste een man daat van uitdrijving werd afgeleverd. Ilot is een anarchist in Frankrijk hij ver stek veroordeeld, lot vijf jaar gevang voor het verspreiden van propagandaschriften. Voor dit soort wanhedrijfmag de uitlevering niet toegestaan worden. De aangehoudone, lie geweigerd heeft zijne woning te doen kennen, bevond zich le Brussel sedert acht dagen en kwam van Amsterdam. Indien de policie er toe komt Vastte stel len dat. hij hier geene bestandmiddelen heeft, kan zij hem laten over de grenzen zetten om die reden. Stoutmoedige diefstal Een voorman M. Leonard Luylen van St.-Joost-ten-Noodo liet Woensdag namiddag namiddag zijn ge span eonigen lijd alleen slaan voor een win kel dor Troonstraat. Toen hij terug kwam bestatigde hij dat tijdens zijne afwezigheid een dief een pak gestolen had, dat voor 500 fr. regenmantels bevatte. uit het graf opsteeg, geloofde hij zich verplicht geen misbruik te maken van het vertrouwen en de goedheid zijner verpleegster. In den grond van zyn hart dacht Roscoff dat, indien Madeleine aan eene neiging vau haar hart had toegegeven, zij hem dien kostbaren talisman opnieuw zou schenken. Maar Madeleine, die van haren kant de treu rige faam van Noirot op zicli voelde drukken, meende te begrijpen, dat kapitein Roscoff, haar bedankende voor haro toewijding, elk onderpand van eene genegenheid weigerde, die ernstig kon werden. Ach! dacht zij, vóór mijnheer de Kérou las terugkwam, kon do kapitein met de roqdb handen er wel aan denkeu zyu lot te binden aan dat van een ongelukkig kind Madeleino herkreeg spoedig hare koelbloe digheid. De hoogmoed kwam haar hart te hulp, Zij mompelde twee woorden aan het oor van Marianicvervolgons wendde zy zich tot den gewonde - Kapitein, zegde zy, gij hebt mij het leven gered, en tot vergoeding daarvoor heb ik slechts weinig voor u kunnen doen een nacht waken, dit is alles, en veel bidden. Ik verlaat u en laat u een machtigen geneesheer over. Ik vertrek naar Vannes waar mij zuster Marie wacht. Geloof mij, dat ik nooit zal ophouden God voor u te bidden. Roscoff miste de kracht om te antwoorden. De pastoor dacht aan eene weigering, maar hy kon niets zoggen om die tweo blinden te dwingen in eikaars hart te lezen. Kent gij zuster Marie, mejufvrouw? vroeg Hector. Zij heoft mij opgevoed, mynheer, ant woordde het meisje. Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2