Kinderen bedreigd met eeuwigdurend dwangarbeid Eene nieuwe uitvinding NIEUWSBERICHTEN BpJos. Noftraans°S^ DE KAPITEIN Geheimvolle moordpoging to Bierges Ongelukkig slachtoffer van hare zenuwziekte Een onbskenda zelfmoord! ziel; fs Egliszés. Spiegelfabrlek A. L. MEYVAERT 2 DE VOLKSSTEM 'op voldoende wijze dat hij don nagel had op rden kop geslagen. Nadien stond M. Bujl recht en met do Rijtende, misnoegde altijd grijnzende laai die hij hem eene gewoonte geworden zijn, vyou hij zijne handelwijze verrechtvaardi gen. v Wanneer er nog tien leden in de Kamer zaten, dan nam M. Denis het woord en dit om te bevestigen dat de huidige interpellatie niet gericht was tegen M. Levie maar wel legen M. Liebaert 1 Of de volksvertegenwoordigers elkander Verwonderd bekeken na dergelijke verkla ring. Ik kom u to zeggen dat or van 5 ure 40 minuten af nog een tiental leden in de Kamer zetelden, wanneer M. Denis het woord nam. Onder hen bevond zich M. Moyersoen, een der volksvertegenwoordigers die altijd op zijnen post is. Daar was ook nog M. Ponce- let, vertegenwoordiger van het verst afgo- legen arrondissemont. Naar De Gazette zou de Staat voorne' mens zijn do uitbating van spoorwegen aan eono bijzondere maatschappij over te laten. Na de zitting vroeg ik desaangaande het oor deel aan den minister van iinanciën. En de heer Lev ie'antwoord do mij Zulks isronjuist. De Slaat denkt er r.iet eens op, de uitbating van de spoorwegen aan maatschappijen over te laten. Maar men zoekt middel om die uitbating een zelfstan dig beslaan te verschaffen, derwijze dat zij aan geone politieke invloeden meer onder worpen weze, lots in den zin dus van de nationale maat schappij van Buurtspoorwegen 3 Juist. Do liberalen hebben leiug moed gevat, dank aan de dagorde Masson-Liebaert. Zij hebben besloten aanstonds in het arrondisse ment Brussel een propagandetocht aan te vangen ten voordeele van het Zuiver Alge meen stemrecht. Vrijdag avond eerste mee ting in den Theatre Lyrique door M.M. Lo- rand' en Lambcrelle. En zoo allo veertien dagen eene meeting. Hot zal no slag geven, zegde mij daar even iemand dat lot onze partij niet toebe hoort. Nuttelooze poging, verklaarde mij een andere het publiek, heel hot publiek blijft ganscli onverschillig aan die poliliekerij. Harold, Men krijgt nadere bijzonderheden aan gaande de zaak van do schoolkinderen dio in de scholen van St-Petersburg aangehouden werden. Uit dio bijzonderheden blijkt dat de aanhoudingen in de scholen veroorzaakt wer den door het ontdekken in het athenaeum van St-Petersburg eener geheime .vereoniging, die voor doel had hot huidig bestuur iurRus- land omver te worpen. De bijzonderste opper hoofden vau dat geheim genootschap werden aangehouden, nochtans bleef do vereeniging beslaan; zij stuurde nog proklamalies in het publiek en spoordo eikendeen aan om samen to werken lot hot omverwerpen van het be stuur en het inrichten van de republiek. Dientengevolge werden er 31 aanhoudingen gedaan en 40 huiszoekingen deze laatste hebben tot de ontdekking geleid van belang rijke doliumenten. Heel dat onderzoek werd gedaan door de Okhruna en daarna door de gendarmerie. Al de leerlingen die aangehou den worden zullen volgens artikel 102 van het burgerlijk wotboek vorvolgd en waar schijnlijk tot dwangarbeid veroordeeld wor sen. MET DE HOODjE HADTIDE1V (70® VERVOLG.) Zij t ge dan voornemens den sluier aan te nemén - Wat kan Madeleine Noirot in de wereld Boen? antwoordde het meisje bitter. Ik gevoel mij niet voldoende onthecht van do aardscbe raken, om do beloften te doen, maar ik heb ien minste genoeg geleden om medelijden te bobbon met de ongelukken van anderen en te trachten hen te troosten. Op den naam van Noirot beefde de jonkman. Vaarwel, mijnheer pastoor vaarwel, ka pitein Roscoff, herinner u, mijnheer de Kérou las, dat ik arm hier gekomen ben en u arm rerlaat. liet meisje richtte zich naar de deur. Madeleine! riep Roscofl, Madeleine! Zij veinsde hem niet te hooren. Met zekere hand lichtte zij de klink op, jnaar terzelfder tijd trad een ander persoon binnen. Het was Noirot. Zijn vermagerd gelaat droeg de sporen van veroudering, welke don vorigen dag nog niet zichtbaar waren. Zijne door tranen gezwollen Dogen waren rood, zijne handen beefden. Hij Dam de hand zijner nicht en leidde haar terug Daar pastoor Colomban. Daarna nam hij de akte uit zijn zak, welke 1Rj een uur te vore» getcekeud had. De onderzoeksrechter M. Fromes, maakt onderzoek aangaando eene geheimvolle moordpoging te Bierges gepleegd in don nacht van Donderdag tot vrijdag* Eon landbouwer van do gemeente, Victor Hanssons. had het grootste deel van den avond doorgebracht tol 11 uro in de her bergen, wanneer hij naar lmis wilde gaau. Nauwelijks had hij eonige stappen op straat gezet, of verscheidene geweerschoten her klonken zoo dat kogels langs zijne ooren ffoten. Hanssensnam do vluchten liep recht naar huis. 's Anderendaags ging hij aan stonds eene klacht neerleggen bij den bevelhebber der gendarmerie. Hanssens ge looft dat de plichtige een inwoner dor streek is met dewelko hij in oneenigheid leeft aangaando eene za^k van belang. Het parket heeft een onderzoek gedaan teBierges. TE GENT De genaamde Falmyre T.. oud 32 jaar gehuwd en moeder van twee kinderen was in hot hospitaal aanvaard, waar men haar verzorgde om haar zenuwziekte. Voor tweo dagen trok zij terug naar huis hot kleine flescbje arsenic meedragende waarvan zij geregold eene kleine hoeveel heid moest innemen. Gisteren avond kreeg de ongelukkige een nieuwe crisis en nam de helft van dat hevig vergift binnen. Gedurende den nacht was zij ganscli ontsteld. Dezen morgend rond 5 1/2 ure stond zij'op en nam al het overige van liet gift. Eenige minuten nadien trok zij het venstor opon en al huilende en roepende, gansch met vlam men omringd, sprong zij op de straat. Voorbijgangers snelden haar ter hulp en gelukten er in de vlammen uit te dooven. De ongelukkigevertoonde erge brandwon den op ganscli haar lichaam.Zij werd in aller- haast naar het hospitaal overgevoerd, men wanhoopt bijna haar te kunnen redden. De vrouw word ondervraagd en zij be weerde dut zij met de kachel aan te steken hij middel van petrool eene onvoorzichtig heid beging, en zoo in vlammen schoot. Mon gelooft nochtans dat zij den dood zal te traag gevonden hebben en tot het vuur haar toe vlucht genomen heeft. De vrije democraten zijn veel gods- dienstiger dan de katholieken. (Werkman van 9a Mei. 1® blad). Daar is elkendeou nu ten vollo van over tuigd. Mon hoeft hot immer gezien Wanneer do krislene domokraten te kie zen hebben lusschen een man van godsdienst en eon ma» zonder godsdienst dan stemden zij allen, alsóén man voor den laatste. Wanneer er te Brussel betoogingen wer den op touw gebracht door logemannen om verzet aan to teekenen tegen een wetsvoor- stol dat aan don vaders van familie de vrij heid der school moest waarborgon, en hem het recht goven zijn dinderon een gods dienstig onderwijs te laten genieten, dan zag men die godsdionsttge demokraten aan godde- looze stoeten deelnemen Dan zag men hunne leiders stappen achter groote plakaten waarop enkel de ministers van onzen godsdienst werden beleedigd. Men zag ook een hoofd van die partij 4n zijne weekbladen gedurig schermen met liet woord - Godsdienst maar gedurig in op stand en ongehoorzaamheid loven met de wettige vertegenwoordigers van dien gods dienst. Sedert zijne partij bestaat heeft M. Daens nooit eenige goedkeuring ontvangen van zijnen Pastoor, van den Bisschop, noch van Mijnheer pastoor, zeide hij, hier zyn de rekeningen van do goederen der familie de Kéroulas. Indien gij het goedviDdt om na de zuster Marie, die in de wereld zich jufvrouw Yvonne de Kéroulas uoemde, gesprokén te hebbeD, mij als rentmeester te behouden van het goed, zal ik mijn plicht eerlijk volbrengen. Noirot keerde zich tot Madeleiuo. Hot meisje wierpxioh aan zyu hals. De priester reikte den ouden Jacobijn de hand. Gij vernedert u diop, Noirotj men zal er rekening van houdön. Marianic deed meer, aij wierp zich op de knieën. De ziel van Antoon zal door uw offer verlicht worden, dat do Heer u zegene en u het geloof in Hem terugschenke! De pastoor wenkte burggraaf Hector, die bij de binnenkomst van Noirot zich iiï een hoek teruggetrokken had. Mijnheer de Kéroulas, zegde liy, zoudt ge uw rentmeester niet eene kwitantie geven? Op den naam van de Kéroulas, uitte Noirot een kreet van ontzetting. Do burggraaf trad langzaam op don grijs aard toe. Beef niet en schaam u niet, zegdo hijik schenk u vergiffenis. Ik verdien baar niet, mompolde de on gelukkige. Uwe fouten zijn uitgewischt door hetgeen ge gedaan hebt; geen enkel menschelijk schep sel lieeff, het recht ze u nog aan to rekenen, en wat God aangaat, pastoor 'Colomban zal u zeggen, dat Hij spoediger vergeeft dan de menschen. De revolutie heeft mij ten grondo gericht den Paus. Enkel vermaningen kwamen hem te bourt, die hij allemaal hoeft van do hand gewezen. Zijne verbittering tegen de geestolijko Overheid dio zijne ongodsdienstigheid niet goedkeuren kon nocli mocht, is zoo groot, dat geen enkel zijner weekbladen nog ver schijnt waar hij niet tracht de geestelijkheid to doen doorgaan als zijnde verkocht aan de liooge wereld. En een priester die verbod krijgt 't pries terkleed to dragen eni de Sacramenten toe te dienoti, die 's Vrij daags vleescli smult aan de hotels, dio leeft van de milddadigheid van een man dio zijnen rijkdom aan de exploita tie van lage drift on te danken heeft, is dat een godsdieqstigman Is dat een priester Do partij der demokraten heeft enkel so cialisten gekweekt, zegde een harer leden. "Ik verlaat ze, want zij is eene partij van ongodsdienstigheid en vrijdenkerij ge wordenantwoordde daarop du Catillon. Lieden die geholpen werden door rijke liberalenoin hunne politiek van scheurma kers door te drijven, dio Anseele hunnen goeden vriend noemen, Ansoole dio al de priesters en kloosterlingen maar met den naam kent van kélkldutsers dio oenen goeden triend vinden* in M. Mechelynck den grootmeester der logo en der kadoschridders te Gent, zulke mannen hoeven niet van gods dienst to spreken; dat woord moet op hunne lippen branden. Dezen morgend heeft men aan de boorden van een waterloop to Eghezee oen man go- vonden van omtrent dertig jaar oud. In zijne zakken vond men cenen brief, aan den burge meester van Eghezéetgericht, waarin hij be kende zich vergiftigd te hebben, omdat men hem beschuldigde vaii eene zaak waaraan hij niet de minste plicht had, maar die hem blootstelde aan hot Talgeroeen misprijzen. Benevens dien brief vond men er nog in oen zakje eene zekere hoeveelheid sulkerzuur inhoudonde.twee sleutels, een ponnemes, een kam, een uurwerk, eene schaar, eene koord en eene som van 1 frj 60 centiemen. De gen darmerie. opende aanstonds een onderzoek*. Do gezelfmoorde heeft eene gestallo van 1 m.i 60 cm., hij is blond van haar; draagt een blauw kostuum, grijze ondervest, bruine overjas, wit hemd, kol geleekend 11. G,, zwarto halsdoek en onderbroek, zijn hoed is herkomstig uit eenen Brusselschen hoeden-, w inkel. Brussel Door eèii auto aangereden Mad. D. wonende Gasthuisstraat, 40 werd vrijdag rond den middag in de Regencieslr. omvergeworpen dÖÜr een auto-taxi. Hel slachtoffer werd in ctflèrhaast naar het St. Pietersgasthuis gevoérd, waar de doktoors bestatigden dat zij den schedel gekloven was en erg inwendig-gekneusd. Men hoeft weini ge hoop haar nog te zullen redden. De auto voerder is gekend en zal vervolgd worden. 214 Verdwenen. Een'policieagent der 2* afdeeling te Brussel, heer C*»sor Adam,' oud 34 jaar wonende in de Bloomenmaaksterslr.' 23, is sedert den 26( April 11. spoorloos ver dwenen. 1 Zijne persoonbesctirijving werd in alle richtingen gezonden. Zijt dan goed ycin hartEen koffio- huisbediendo M. Eimpl R.. wonende Vaart1-6 straat verleende sedert twee dagen de gast vrijheid aar. eon wijhtrekker V.. genaamd"' dio door zijde oudere op straat gezet was. Vrijdag morgend gtng M. R... om 6 ure heen. Toen hij eenig'é uren later terugkwam beslatigde hij dat zijn gezel verdwenen waè en eon goud uurwerk alsook vier obligaliëh dat gij een der agenten Van deze revolutie zij-.t geweest is mogelijk.ï. ik wil er niet meer aau denken... ik zie in u cl en wettelijke», zoo niet den wettigen eigenaar van het goed mijner voorouders en op mijn beurt stel ik voor waarden,. Daar de rentmeester Noirot plotseling en edelmoedig alles heeft teruggegeven, kan een burggraaf de Kéroulas zulk een geschenk zoo maar niet gevens aannemen. Ik kom weer iri 't bezit mijner rochten en van liet kasteel, dat ge herbouwd hebt; maar ik weiger volstrekt do inkomsten van do Kéroulas, welke deze sedert acht jaren hebben afgeworpen. Zy zul len de huwelijken van Madeleine zyn. Hoe! riep Roscoff, zal nu alles samen spannen om to beletten, dat ik haar huw; zij was reeds jong en schooD, en nu is zy rijk! Madeleine glimlachte. Mijn brui'Jegoiji vraagt geen huweiyk- gift, antwoordde zij. Uw bruidegom, riep Noirot; wie is üw bruidegom? Do KAPITEIN MÉfr DE ROODE HANDEN, OOm. Men moot zyn geluk niet bedorven door eene geldkwestie. Het duurde lang eer men elkaar verstond. Noirot overdreef zijne eerlijkheid en had er vermaak in do rolvan eerlijk man te spelen, waarom hij weigerde de voorwaarden van den burggraaf de Kéroulas aan te nemen. Goed, zegdó deze, om hem to dwingen, zich in zijne leste verschansingen terug te trekken; als rentmëëster wilt ge geono beloo ning en gij weigert 'mij uwe diensten maar ik dan wil ik,dié opKéroulas slechts vrienden en vërknochté menschen vorlang, niet leven dor stad Brussel had medegenomen. Daaren boven had do dief do beste kleedoren van zijn slachtoffer aangetrokken. Kwaaddoener opgesloten Sedert twee, jaar,stal oen kerel op de binnenplaats der koffieliuizon do looden buizen der water plaatsen. Het regende klachten. De plichti ge word gisteren door een verbruiker op heeterdaad betrapt bij don lieer Keyaert, Jozof Stevensstraat. Mon hield hem in bo dwang tot dat een agent bom kwam halen en naar 't kommisskriaat in de Regen liestr. leidde. Het is een dief v^n beroep, tevens landlooper die nooit wefkt. Voor 'toogen- blikishij aan 't mediteren in de gevangenis. Dikwijls verbiedt de goneesheer do koffie. Nooit zal hij do chicoree der Trappis ten Vincart verbieden. 1500R. Elsene. Arbeidsongeval. Een met ser, Frans G..., 50 jaar oud. wonende fe Ottignies, was Vrijdag mordend in deldalie- straat aan een nieuw gebouw aan den arbeid. Hij bevond zich op eene stelling, toen hij op eens, ten gevolge van eon misstap het even wicht verloor en ten gronde stortte. De on gelukkigere van verscheidene meters hoogte stortte, werd erg gewond aan het hoofd. Hij werd naar 't gasthuis overgebracht. Niet slecht. Een sierlijk gekleede lieer, met hot lint der academischo palmen in het knopsgat,stapte over eon tiental dagen af in een familiepensioen te Elsene. Hij gaf zich uit als gepensioneerden professor in do talen. Op twee dagen liet de nieuwe kost ganger verstaan, dat hij zich'tijdelijk zonder geld bevond. Hij wachtte eenön wissel af, dio den 4® opgestuurd was door eeno fran- sche bank en nog niet toegekomen was. «Kunt ge mij voor een dag of twee niet wat geld leenen, vroeg hij, in afwachting dat mijn wissel toekomt.» Dozen kleinen dienst Icon men zulken booggeplaalston hoor niet weigeren. Mon leende hem geld, doch dien dag zag men den kerol niet moer terug. Vrij dag werden zijne valiezen geopend, waarin men enkel stukken hout ontdekte. Talrijke afïruggelarijen. Bij een koopman, M D..., Vredestraat, deden leve raars sedert oenigon tijd rekeningen aanbiodon vooi bestellingen van koopwaren welke hij nooit deed en niet ontving. Zoo eischte oen goudsmid in de Kroonprinsstraat de betaling van twaalf zilveren couverten een andere handelaar, deze van twaalf hémden, enz. M. D... deed eindelijk eene klacht bij de politie. Twee agenten- kregen voor zending dozo zaak klaar te spinnen. Het bleek uit bun onderzoek, dat M. D... liet slachtoffer was vaneen zijner gewezen vrachtvoerders. Do agenten hielden hem Donderdag aan op eene zolderkamer in de Koolenstraat. Meer dan vijfiig afïruggelarijen te zijnon laste werden roods vastgesteld. Do plichtige word opge sloten. Vilvoorden. Uit zijn spoor. Ongeluk on den spoorweg Brussel-Antwerpen. Vrijdagnamiddag kwam epn 'koopwarentrein van Brussel, nemende de richting voor Ant werpen. Eon weinig voorbij de static» van Vilvoordon zijn er vijf wagons van het sjioor geloopon, hetgeen eene groote vertraging aan den dienst veroorzaakte. Al de treinen, ko mende van Antwerpen, moesten in Eppeghem sloppen en konden niet verder. De reizigers, die naar Brussel moesten, zijn te voet van Eppeghem naar Vilvoorden gekomen en heb ben daar den tram genomen. Er zijd goluk- kiglijk ge6iie menschonlevens te betreuren. Twee piocheerdera, werkzaam aan het spoor, zijn gekwetst en hebben de eerste zorgen ontvangen van twee geneesheore». Borgerhout. Vechtpartij. In do Raapslraat kregen de tw eo gebroeders X twist en geraakten handgemeen. De ouds'e, 20, jaar, word met eeno wonde in don buik naar het Sl-Erasmusgasthuis overgebrasht. Volgens do gekwetste hééft zijn jongere broeder die 16 jaar oud is, hem mei eene schaar gestoken. Deze laatste loochent dit editor en beweert dat hij zich zelf heeft ge kwetst met de schaar uit den zak te willen halon. De aujunkt Ooms heeft de schaar, dio geheel gekromd is, aangeslagen. naast een man, die zyno belangloosheid hoo- ger stelt dan mijne dankbaarheid. Roscoff, mijn edelmoedige redder, zal my nooit verlaten en met mij het huis bewonen, dat ik niet kon hopen ooit nog te betreden. Mejufvrouw Madeleine zal als zyno vrouw haar man volgen. Indion Noirot de gastvrijheid niet aanneemt van hem, wien by zyno fortuin teruggaf, houdt zich de burggraaf de Kéroulas voor beleedigd. Ik neem hot aan, gaf Noirot ten antwoord. Maar voegde Madeleine er bij, er zyn nog vele arme menschen drie blinden, de ouden Marthon, Hubertine... Dat zyn uwe beschermelingen, nietwaar, mejufvrouw welnu, zij zullen ook de mijne worden. En ik? vroeg Marianic. --Gij zult de zieken van het gasthuis Ros coff verzorgen, zegde do priester. Deze hut van (lei) KAPITEIN MET DE ROODE HANDEN zal 60D toevluchtsoord worden voor reizigers en zie ken, die hulp noodig hebben. De smarten van Roscoff zijn groot genoeg geweest, dat men zo eeno vrome stichting wijde. Een gedeelte van den dag verliep in bijzon dere gesprekken. Roscoff wilde weten wat er van Hector geworden was sedert hij hem redde. H(j hield niet op met vragen, hij slaakte onophoudelijk vreugdekreten. Noirot en Madeleine brachten den burggraaf Ilector naar Kéroulas, on zijne terugkomst, welke als een wonder beschouwd word, ver oorzaakte eeue algemeene vreugde, die des te grooter was, dewijl men eeno groote onrecht- veerdiglieid kon horstellon. Den volgenden dag begaven zich de maritime Antwerpen. Botsing tusschen twee locomotieven. Gisteren heeft er in de Zurenburgstraat eone botsing plaats gehad tusschen tweo locomotieven, waarbij de machinist, Th. Lauwers, woonachtig Maat- slraat, erg gewond werd aan het heen. Het slachtoffer is tor verpleging naar het Slui- venberggasthuis overgebracht. Arbeidsongeval. Vrijdag morgend is Alfons Simons, 33 jaar oud, wonendo te Merxem, door den haak eenor ketting aan boord van de stoomboot Anna gemeerd aan afdak 18, tegen het hoofd getroffen. Men lieeft hem in het verbandhuis der Waal- schekaai verzorgd. Aangehouden. Vrijdag morgend werd zekere Jozef D., uit de Broedermin» straat, onder afdak 15 aangehouden met drie pakken katoenen stof, van diefstal voort komende. Op heeterdaad betrapt. Door de policie is een onderzoek ingesteld tegen een onderbrigadier van don toldionst, die door dokwerkers Vrijdag morgend betrapt zoo verklaren de dokkors toen hij eene kas in do gesloten omheining openbrak en daar uit twee doozen reukwerk roofde. De dok werkers verwittigden een kaaiagent, maar de beambte verbood hem de toegang tot de afsluiting. Terwijl do kaaiagent de policie ging verwittigen, moet volgons een paar ge tuigen de onderbrigadier in kwestie de doo zen in de Schelde hebben geworpen. Eene oude misdaad. Inliet jaar 1908 werd eeno logisthoudster Dymphna Franc- ken, geboren in 1860, wonende in de Lamo- rinièreslraat, vermoord gevonden in hare slaapkamer. Het lood geen twijfel, demoor denaar moest een logistgast zijn en de ver moedens vielen op een kerel, die een deol van .den nacht der misdaad in het huis door gebracht had en die 's anderendaags spoor loos verdwenen was. Men dacht dat hij naar Frankrijk gevlucht was, doch mon vond nooit zijn spoor. Over eenige dagen hield eene vrouw in eene herberg dor Blauwe Moeselslraat een bezwarend gesprek voor haren man, dio» zij ronduit van de misdaad beschuldigde. Zij voegde erbij dat haar man uit Frankrijk woergekeerd was en nu ziek in het Sl° Elisabelhgasthuis lag. Zij schreef zelfs op eeno opene kaart aan haren man dut zij wist dat hij de moordenaar was. De man, dat gelezen hebbende, verliet het gast huis, zeggendo dat hij in de Burbureslraat ging wonen. Toen de policie hem daar ging opzoeken, was hij er niet te vinden. Mon denkt dal hij terug naar Frankrijk gevlucht is. De huisvrouwen ondervinden dat de cliicorei TALPE de gesparigste is. 1063 Schoorisse. Doodgebliksemd. Vrij dag namiddag werkte Fodor Schiettecatto mot twee kooien op het land toen hij plot seling door een hevig onweder verrast werd. Do ongelukkige werd door den bliksem getroffen en viel dood neder, alsmede de beide koeien. Al de kloederen wierdon van liet lichaam tgebrand* Zyno beide zusters die in de nabijheid werkten bleven ongedeerd. Het lijk van liet ongelukkig slachtoffer werd naar zijne woning gedaan. De droefheid der ouders en familie is onbeschrijfelijk. SpiegelsKacf arsVitraux Baguetten Werf,3,Aalst. Stoomfabriek in Gent 382 67 Burght. Nog het onweder. Een schrikkelijk onweer heeft Vrijdag namiddag over onze gemeente gewoed. Do donder rommelde on ratelde, bliksemschichten door kruisten onophoudelijk de lucht. Gedurende eene halve uur viel er eenen zondvloedsclien regen gemengd met hagel; de riolen konden op sommige plaatsen het water niet slikken, onder andere rechtover hot gemeentehuis was het eeno zee van water. Aan do fruiiboome», die door de late vorst veel geledon hebben, is nu ook weêr veel schade aangericht door den hagel, alsook aan do jonge moeskruiden en de vroege aardappelen. overheden van Best naar de hut van Roscoff. Do mannen, die zijn gedrag hadden gelaakt, verzochten hem hun ongelijk te vergeven. Hy deod het met groote zachtheid en antwoordde slechts, dat de schijn tegen hem was en men alleen over feiten kon oordeelén. Hét ministerie van Marine ontving eon uit- voerigen brief over het gedrag van Roscoff se dert zijn dienstneming bij de marine tot op den dag, dai hy zijn ontslag vroeg. Van datoogon- blik werd het leven van den soldaat eene groote toewijding, welke te meer verdienste had, wijl niemand haar loonde, zelfs niet met achting. Altijd en overal zag men in hem den schuldige, die de hemelsche toorn zocht te bedaren, en niemand vroeg zich af of die hel denmoed niet voortkwam uit een mannelijk en schoon karakter. Het klooster, waarvan zuster Marie overste was, werd door Hector koninklijk begiftigd. Ter gelegenheid van het huwelyk van Made leine hadden er op het kasteel groote feesten plaats. Den dag, volgende op dien, waarop Made leine de gelukkige echtgenoote van Roscofl was geworden, trad Noirot de kapel binnen. Hij bleef or twee uren. Een volgende dag klopte hij aan de pastorij'. God on do pastoor wisten alleen wat er iu dat onderhoud gezegd werd. Toen do Jacobijn geëindigd had, waallij nederig en kalm. Dit bezoek, dat hot werk van Madeleine be kroonde, was de laatste episode uit de geschie denis van den kapitein met de roode handen. r* EINDE.

De Volksstem | 1913 | | pagina 2