Het Rood Kruis VERVALLEN GROOTHEID. Onze bedevaart naar Loordos 11 EN AZ MEI 1&3 ■mend© maatschappijen uitgereikt, waarna er nog een langen tijd ware vreugde onder de '^Aanwezigen heerschte, om eindelijk allen opgeruimd en versterkt door het krachtig vroord van den E. Pater en door de weder- ïijdsche stichting huiswaarts te keoren. I Iedereen sprak met verrukking over het feest, met zooveel zorg door den E. H. Smet op touw gezet, Hadden wij verleden Zondag een dag van 'vreugde en feest, den Maandag daaropvol gende was een dag van rouw en droefheid. Zulks is immers 's menschenleven. 't Was alsdan de plechtige teraardebestelling van onzen braven gewezen pastoor, de E. H. Ka- miel Van Landuyt. Te Aalst gestorvon den 1 Mei 11., was het verlangen van al de parochianen, alsook van [den nieuwen Herder, dat de stoffelijke loverblijfsels van hunnen Herder, welke rauwelijks 6©nige weken geleden, gepraamd door de ziekte, hor, kwam lo verlaten, in Hum midden zoude rusten. Een lange stoet, waarbij gansch de ge beente zich had vervoegd, geleidde den duurbaren afgestorvene van dG gre ïzen der gemeente naar de kerk en var.daar naar zijne -laatste rustplaats. Aan allo huizen hing treurig het rouw- vaandel, terwijl de katholieke fanfaren hare droeve doodmarchen speelde. Benevens de familie vergezelden een aantal priesters het lijk tot aan het graf. Daar sprak de heer gemeenteontvanger Vorhegge oene roerende lijkrede uit, waarin bij het verdien stelijk leven van don afgestorven Herder af schilderde. E. H. Van Landuyt, rust in vrede tot be looning van uw verdienstelijk priesterleven. Maïs is een voortreffelijk voedergewas dat door al'de landbouwers zou dienen ge kweekt to worden. 't Geeft immers eene overvloedige op brengst, ea ingekuild met vilsen of rapen, bewijst het groote diensten in de wintervoe- ding der huisdieren. Onder oogpunt van grond ia deze plant niet moeilijk 't is voldoende dat hij vrucht kaar en goed bewerkt zij. Mais wordt gewoonlijk in Mei gezaaid na -takarnaatklaver of snijrogge. Het is best deze plantin rijen te zaaien die BO tot 40 era van elkander verwijderd zijn bh in do rijen behoudt men eenen afstand van ongeveer 10 centimeters. Eene variëteit die veel opbrengt en dus- volgens aanbevoling verdient is de paar dentand De vroege Maïs der - Laodes groiit sneller, zoodat men hem minstens echt dagen vroeger kan verbruiken. Dat is insgelijks een voordeel dat niet mag uit het oog verloren worden. Daar de voedermaïs zich zeer sterk ont wikkelt, dient men voor eer.e goede en doelmatige bemesting to zorgen. Ofschoon zijn wortelgestel niet zeer diep doordringt, is hij niettemin uitputtond, en aangezien dezo plant zich ras moet ontwikkeleu is het nood zakelijk meststoffen te gebruiken die tamelijk «nol doch aanhoudend, huDne werking doeu gevoelen, Benovens eene goede dosis stalmest en Zondag-mengelwerk. 44s Vervolg. Door de natuur kwistig bedeeld met al de 'aantrokkelijkhedon, dio aanspraak geven op de hulde vail hot mannelijk geslacht, maar die tovens niet zelden do noodlottige aanlei ding tot ijdelheid en behaagzucht zijn. waaruit weder een aantal andoro gebroken voort spruiten, was Virginia sedert haar vijftiende jaar steeds een voorwerp van bewondering 'sn vleierij gyweest, zonder echter ooit wel gevallen of bevrediging daarin gevonden te hebben. Zij was van zulk een bedaard karak- ler, haar hart was zoo vrij van alle ijdelheid, flat zij nooit het voornemen opvatte om te willen tehagen, of daaraan althans n" .ïmer senig g'ivolg gaf, zoo het al bij haar opkwam. Arm en reeds vroeg ouderloos, groeide Virginia onder vreemden op. Zij volbracht gewillig al wat men van haar vorderde, en werd om haar zachtmoedigheid en gedienstig heid bemind, zonder iemand weder te bemin nen, of de behoefte te gevoelen om bemind te worden. Zij voolde zich niet ongelukkig en <wi8t niet, dat hot anders in do wereld kon toegaan, want hare onverschilligheid was geenszius bet gevolg eenorslechtebohandeling. Zij lag In haar geheole.wezen, dat door niets hoegenaamd uit het evenwicht te brengen was. Omtrent noodlijdenden toonde zij hare deel neming door de Jaden, zonder echter haar gevoel in woorden uit to drukken. Door den verkoop van handwerken, die zij in haren vrijen tijd vervaardigde, was zij iu staat wat beir is het hoogst aan to bevelen de vol gende scheikundige meststoffen per hectare aan le wenden 300 400 kgr. Superposfaat. 300350 kgr. Zwavelzure potasoh en 200 250 kgr. Zwavelzuur Ammoniak. Dezo meststoffen worden zorgvuldig ver mengd, na het omploegen op den a[kker gestrooid en duchtig ingeëgd. Mot dergelijke bemestingkan men gemak kelijk 100,000 kgr. groen voeder per heet. winnen. Dat de landbouwers dus niet aarzolen onzen raad tevolgen. WILLY. IN -19-13 Reeds meermaals spraken Jwij in 't voor bijgaan den naam van ziekendrager of bran cardier uit. Die mannen verdienen waarlijk, dat wij er een oogenblik mede bezig blijven. Echte Samaritanen, zijn zij altoos op werken van bormhertigheid uit. Waar er zieken of gebrekkelijken te vinden zijn, troft men ook de brancandier aan. Zij staan van 's morgens tot 's avonds in 't gareel. En waarlijk zij staan ingespannen in een gareel van bretellen en op het hoofd eene platte wollen muts. 't Zijn mannen, jongelingen, priesters en kloosterlingen. Er zijn ervan allo beroep en ouderdom, grijze kerels en baardeloozo col- legiegasten,edelen van geboorte, hoogst ver dienstelijke door weldaden aan de maat schappij bewezen, door kennis en geleerd heid. Ilier komen er velen hun jaarlijksch verlof ovorbrengen en smaken dan slechts genoegen als zij Christus in zijne lijdende broeders bijstaan en helpen kunnen. Zij zijn altijd bij der hand, nacht en dag. bij koude en hitte, in regen en wind, overal waar hunne sterke armen iets nuttigs doen kun nen, hun vriendelijk en opbeurend woord onderrichten of troosten kan. De hoofdmannen, de generaals van dit kleine- heilleger (zou ik het noemen) zijn mannen met jaren trouwen dienst en die dan ook het voorrecht gekregen hebben hunne koorden betrellen tegen lederen draagriemen te veranderen. Dat is hun eereteeken, daar voor heeft men ontzag. Zij ook mogen er tier- op wezen, want hunne lederen draag riem vertellen ons hunne jaren lange op offering en heldhaftige toewijding. Bij vele leggen tij grootere getuigenis af dan menig gekleurd lintje in 't knopsgat van ver waande hanzen en pronkers. Zeker vindt men ze op hunnen post in het gasthuis. Een ziekenwagen komt met den tram voorzichtigjes aangereden, en houdt stil voor de poort van 't gasthuis. Wel twin tig brancardiers haken hem af en duwen hom langs hot wisselspoor binnen, doch zoo stil, zoo voorzichtig en zoetjes om toch de lieve zieken en kreupelen en gebrekkelijken maar niet zeer te doen. Kan men er eens mede binnen slenteren, dan zal men zien hoe hier in de zalen bed tegen bed staat, en tus- schen de bedden er nauwelijks plaats is voor de trippelende voetjes dor verplegende non- nokens, ten minste zoolang als 'tgoddelooze Frankrijk er geene wereldsche en vaak ver achtelijke schepsels als ziekendiensters op dringt. Hopen Wij van noen. Nu is er alles toch zoo proper en net en rein. De lijder is goed te doen nooit zag men haar echter ge roerd door do aandoening van hen, aan wie zij liare woldaden bewees. Hot scheen haar aangenaam te zijnde armen te kunnen helpen, maar zij was daarby kariger met een vriende lijk woord of eenen deelnemenden blik, dan mot haar geld. Tegen den tijd dat zij hare geloofsbelijdenis moest afleggen, onttrok zij zich geheel en al wat buiten haar was. Hare inwendige wereld was haar eenig en onverdeeld oigendom, niemand mocht daar eenen blik inwerpen; maar, wat er ook te dier tijd in liaro ziel om ging, Virginia bleef naar het uiterlijke zich volkomen gelijk i koel, afgetrokken, zonder belangstelling in iets en ontoegankelijk. Zoo was zij, toen Wirón haar leerde kennen. Door haar uiterlijk schoon getroffen, vroe-j hij haar ten huwelijk, zonder op hun verschil in geaardheid to lotton, Virginia's vrienden rieden haar aan dezo partij niet af te staan, daar zij toch eenmaal trouwen moest en er zich niet licht eene betere voor haar zou op doen en zij volgde dien raad. Wirén ontving hare belofte van liefde en liet was ook haar voornemen, die naar haar beste vermogen te vullen. Gedurende de eerste dagon van haar huwe lijk hield zij zich ook ten volle overtuigd dat haar echtgenoot met haar te vroden was, en z'y verzuimde van haren kant niets, om de plichten te vorvulien die zij op zich genomen had. Deed zij niet zonder tegenspreken alles wat hy verlangde? Zweeg zij niet, wanneer hij driftig werd? Was zij niet stipt en ordelijk in het bestuur van het huishouden? Zorgde zij niet telkens wanneer bet zijn verjaardag was, dat zij iets fraai voor hem gereed had, door haar zelve vervaardigd? Zij zag nooit naar andere mannen om, en beantwoordde nauwe- DE VOLK SST EM: «u^-^ er getroeteld, opgepast als een koningskind, Zij verzachten zijn lijden en gebeurt het soms »dat de lijd van aardsch lijden voor den eene of andere uit is, dan spreiden zij hom een zacht doodsbed. In de gangen staan de huif- wageptjos en de draagbedden, in andore ka mers liggen banken en leunstoelen,buiten op rustbanken onder dó gaanderijen zit het vol kreupelen en kranken. 't Meestendeel bidt don rozenkrans, andere lezen, enkele schrij ven naar huis, haastig en met potlood op hunne knie, postkaart of briefkon om hunne •helerschap,bunnen moedof troost te melden. Immer aan en toe is liet 2ieken in- en uit dragen, bijzonder op 't uur der baden en der Sacramentsprocessie. Do vertrekkende bede vaarten nemen hunne zieken mee, doch de aankomende brengen de hunne mee, en do ontruimde plaatsen zullen weldra ingevuld zijn. En de brancardiers klagen niet,oh noen, hun hert omvat met dezelfde teederheid al dozo zieken tot welke taal of natie of land zij ook mogen behooren. Het bureel der bestati- gingen is slechts voor de ontwikkelde, voor de ingewijden, 't Zijons genoog te weten dat doktoor Boissario en zijn collega een opene, onpartijdige en onmeedoogende vier schaar of tribunaal houden. Alle certificaten van geneeaheeron worden streng onderzocht en woord voor woord uitgepluisd. De zie ken worden onderzocht, uitgevraagd, alle9 gewikt en gewogen, en als dan eindelijk na rijp onderzoek en blijvende jaarlijks vast gestelde genezing, dun mag men met zeker heid de uitspraak der Kerk afwachten. Eer- tropheen van O. L. Vrouw treft men er aan en wel van belgischen oorsprong t. w. bron zen afgietsels der beenderen van Petrus De Rudder, zoo mirakuleus genezen te Oostak ker, op 7 April in 1875, gestorven te Jab- beke bij Brugge op 22 Meert 1898. Onnoo- dig er langer bij stil te blijven. Diepgeleerde en bevoegde mannen hebben er meesterlijk en onwederlegbaar de waarheid van ge staafd in hunne schriften. Dit is Lourdes in breede lijn en weergege ven. Nu gaan wij ons- gereedmaken tot in pakken en vertrekken, doch eerst zullen wij er met de gauw te van profiteeren en een uitstapje doen naar Cautorets of Gavarnie. Doch dit is voor naaste keer want dit hoort feitelijk niet bij do bedevaart. LUC. WV MEDEDEELINQEN CHERSCAMP. Jubelfeest. Op 5£öndag 15 Juni viert de Zang- en Tooneolschappij Kunst naar ver mogen» van Chorscamp, liuar 50 jaar be staan, de wijding vatbaar prachtig vaandel en de inhuldiging van haar nieuw lokaal Alle Katholieke maatschappijen, zonder onderscheid van doof, zullen het ten plichte rekenen, dion dag met de vrienden van Chers camp to veibroederen, hen daarvoor eonon blijk van genogenhoid geven. Katholieken, ondersteunen immer» graag wederkeerig en zóó den feeslstoef, om 3 ure ingericht^ groolsch en indrukkend maken. Elke deelnemende maatschappij ontvangt een prachtig gedenkmetaai. Vrienden maatschappijen stuurt zonder uitstel uwe koslbaro deolneming aan hot Be stuur, zo zal er geestdriftig on dankbaar ont vangen worden- Katholieken, dien'dag naar Gherscamp lijks de toespraak dei"; zulken, die haar niet door don assesor zeer in het bijzonder aanbe volen waren. Wat kon er dus haperen Niets, daar was Virginia zoo vast. van overtuigd, dat het niet eens bij haar omkwam zich de vraag tp. doen, of zij anders zou kunnen wezen, en in dien dat al het gevaj ware, of dit wol tot ver meerdering van het geluk baars echtgenoots zou strekken. Zij zou zich zQjve pchter uit een aftier oog punt leoren beschouwen en haar eigen hart wedervinden, waarvgn de geheimo schuilhoe ken haarzelvo nog dnbekond waren. Te Strömstad ontmjoettezy in Borgenstjerna den eersten man, dje bij haar oene soort van belangstelling gaan.de,maakte. Doch verre van zich aan het gevool van toegenegenheid over te geven, dat zijn zwaarmoedig voorkomen bjj haaT opwekte, was z;ij joge'ns hem zoo moge lijk Dog koeler dan jegens anderen. Vermoedde zij het rnvaar, of spöorde haar een soort van instinkt aan te vlieden? Na den afloop dor badreis haalde de assessor zijnen vriend over, om ©eiijgon tijd bij hom door to brengen, en^Virginia kwam dus in do gelegenheid om dagelijks den man te zien, wions gezelschap hqar een geheim, zonderling genoegen verschafte. Dikwijls, wanneer do assessor door bezigheden op zijn kantoor te ruggehouden word,jzat Borgenstjerna alleen tegenover zyno jonge schoone gastvrouw en niet zelden was bij ais verloren in een bewon- dorend aanschouwefi van hare heerlijke ge stalte, dio op hem den indruk van een in mar mer gebeiteld meesterstuk maakte. Doch ook hare geringste boweging was hem hinderlijk want pijnlijk was hem het denkbeeld dat een wezen, dat züllc oeifcn eigenaardigon indruk op hem maakte, evenmin lovend als onbezield Dr RUBBENS. Beteugeling der overtredingen en mis bruiken. Art. 27. De landsbesturen wier wet geving niet van nu af zou voldoende zijn nemen de verbintenis maatregelen te nemen of voor te stellen, om ten allen tijde te be letten, het gebruik door bijzonderen of ge nootschappen die er geen recht zouden op hebben, van het zinnebeeld of do benaming van Roode Kruis en Verdrag van Geneve, namelijk uit handelsbelang, door fabriek merken. Dit verbod van het zinnebeeld of do bena ming te gebruiken, zal uitvoerbaar zijn van af een bepaald oogenblik door iedere regee ring vast te stellen, en ten laatste vijf jaren na het in voege brengen van dees verdrag. Van dit oogenblik af, zal het niet moer ge oorloofd zijn een fabriek of liandelswerk aan te nemen tegenstrijdig met dit verbod. Art. 28. De landsbesturen verbinden zich te nemen of voor te stellen aan hunne wetgeving, in geval het militair strafrecht onvoldoende zou zijn, de noodige maatrege len om in oorlogstijd te beteugelen allo per soonlijke dadon van plundering, mishande lingen jegens gekwetsten of zieken, alsook van te straffen het onrechtveerdig gebruik van de vlag of den armband met roode kruis, zoowel door militairen als bijzonderen die geen recht hebben op bescherming krach tens dees verdrag. Zij zullen, door tusschen- komst van don Zwitserschen bestuurraad, kennis geven van de maatrogolon die zij tot beteugeling hebben genomen, ten minste vijf jaren na de goedkeuring van dees verdrag. Ziedaar do bepalingen van het verdrag van Geneve. Iedereen die zich de moeite zal heb ben gegeven, die bepalingen te lezen, zal overtuigd zijn dat het getrouwe toepassen en naleven dezer voorschriften, eenen voordee- ligen invloed moeten uitoefenen, om de wreedheid, do akeligheid van den oorlog te verminderen. Onderzoeken wij nu hoeverre de leden der vrijwillige genootschappen van 't Roode Kruis, in de krijgsverrichtingen kunnen worden betrokken. Daarom is het noodig eene kleine schets te geven over don gezondheidsdienst in oor logstijd. De krijgsgezondheidsdienst van 't leger .ontmoet men op de slrijdlijn en in de hulp- tposton. De ambulanciedienst vangt aan in do ver- bandposten, gaat voort in de vliegende hos pitalen en wordt ook waargenomen in de vaste hospitalen van het binnenland. De strijdlijn. De dienst heeft voor doel aan de gekwetsten de hoogdringendste zor gen toe te dienen, ze op te nemen, te leiden, 'of te verdragen tot in de hulpposten. Het zijn de regimentverplegors onder de leiding van een bataillongeneesheer of hulp- geneeslieer met drij bijgevoegde geneeshee- ren per regiment die den dienst der slrijdlijn waarnemen, 't Zijn soldaten die aan den linkerarm eenen geel-oranjekleurigen arm band dragen. Zij beschikken over draagba ren verbandknapzakken en drinkflescli. Zij mogen krijgsgevangen genomen worden en worden door 't Roode Kruis niet beschermd. Deze dienst volgt de strijdende troepen, blijft op eenen afstand von ongeveer 50 m. om bij le springen als er manschappen val- kon lieeten. Meermalen zat hij haar zoo lang aan te starou, tot dat het hem voor de oogen begon te schemeren; maar bij kalm nadenken moest hij toch zijnen vriend beklagen, want met eiken dag word hij meer overtuigd, dat Wirén met zulk eene vrouw niet anders dan ongelukkig kon zijn. In Virginia's borst bewogen zich veelerlei gewaarwordingen eerst zacht, vervolgens ge durig sterker. Zij voelde zich geboeid door Borgenstjeriia's donkere sprekonde oogeD, in welke zij soms voor een oogenblik eenen blik wierp. Wat hij sprak, het was zoo kort, een voudig, mannelijk en juist, verwierf haren bijval. Zij hoorde hem gaarne, maar liet zich nooit met hom in gesprek inintegendeel, hield meermalen den adem in, om toch niet oen enkel woord te verliezen van hetgeen hij zegde. Het was voor haar een zalig gevoel in zijne nabijheid te wezen; en om den indruk daarvan niet te verstoren, vermeed zy elke beweging, die haar het genot had kunnen ont- rooven, datzyn tyjzijn haar aanbracht. Nog was deze zonderlinge betrekking voor Virginia zelve niet duidelijk geworden, toon zij op zekeren avond door eene onwillekeurige uitbarsting van baar gevool verrast werd. Wirén had eene kloine vischpartij voorge slagen, waarbij het gezolschap zelf het net trekken zou. In de kleine boot bevonden zich buiten den assesor en zijne vrouw enkel Bor genstjerna on een jongen. Toen do heeren de hand aanlegden om het net uit te werpen, boog zich onze held te ver buiten boord, verloor het evenwicht, en stortte in hot water, bij welke gelegenheid hij bijna ook hot kleine vaartuig had doen kantelen. Op hetzelfde oogonblik, dat Borgenstjerna in het wator viel, stiet Virginia onwillekeurig een luiden gil uit. Wirén zag verwonderd om, 6 len. In geval van neerlaag of aftocht ver laat hij den gekwetste op 't slagveld doch neemt al vluchtende zijn materieel en het grootste getal verdraagbare gekwetsten. In geval van vooruittocht laat hij den gekwet ste aan eon voldoende persooneel over, in afwachting op do komst der hulpposten. De Hulpposten. Dio posten hebben voor doel zonder vertoeven de gekwetsten in staat te stellen, naar de verbandplaats te worden overgebracht. Voor ieder regiment is er eon hulppost, gewoonlijk plaatst men ze op 500 a 1000 m. achter de strijdlijn, doch dien afstand is ge ring en zal moeten vermoerdord worden, daar de hedendaagsche wapens verder dra gen. Men verkiest plaatsen een weinig van de wegenis afgewijderd, bij voorkeur in dieptens, of beschut achter gebouwen, bos- schen, in nabijheid van waterbronnen, ont trokken aan 't vijandelijk vuur en als 'tzijn kan belommerd, Het zijnliier nog do soldaten, regiment- vorplogors dio dienst doen. Hun materieel berust in do rijtuigen van 't regimont. In de hulpposten gaat men enkel over tot de behandelingen dio goenen uitstel dulden. Do velddienst of ambulanciedienst zendt zijne rijtuigen en verplegers om de gekwets ten die men in den hulppost vervoerbaar heeft gemaakt, naar den verbandpost to brengen. Evenals de verplegers der strijdlijn, gaan deze dor hulpposten met het strijdend leger mede achter- of vooruit. Do hulppost als beweegbare gezondhrids- vorming heeft recht op bescherming en draagt do witte vlag met rood kruis do verplegers echter zijn soldaten met geelen armband, en deze vluchten enkel een ge neesheer blijft bij do gekwetsten die men niet kan meo doen, vertrouwt zo aan den vijand en keert dadelijk bij zijne manschap pen terug. De verbandplaats. Hier is 't waarlijk hot middenpunt der verpleging, dat men op 2000 a 3000 meters achter do strijdlijn heeft ge vestigd. Do dienst wordt hier gedaan door den velddienst of ambulancie 't 2iju de ge- neesheeren en do verplegers van 't rood Kruis. Do verplegers van don hulppost duiden aan do gekwetsten die kunnen ga«tn de plaats waar do verbandplaats is, deze die niet kun nen gaan worden er naartoegehracht door velddienstrijtuigen of opgeeischté vervoer middelen gevoeglijk daartoe geschikt. In do verbandplaats worden de gekwetsten onderzocht, de noodverbanden door besten dige verbanden vervangen, do operatiën die in do hulppost niet. konden gedaan worden, doet men hier in regel. In geval van optocht van 't leger verzot men do verbandplaats tot op een punt waar vroeger een hulppost was; in aftocht echter vlucht men mot materieol en gekwotston en men zoekt oone nieuwe welgelegene plaati om bestendig eenen afstand van ongevoei 3000 meters te behouden. Bevinden er zich gekwetsten die niet ver draag-of vervoerbaar zijn, dan worden die ook overgelaten in de handen van den vijand ovenals het in den hulppost geschiedde. Van zoodra de noodige zorgen zijn toege diend in de verbandplaats voert men de ge kwetsten naar de vliegende hospitalen. eD de eerste onwaarhoid ging over hare lip pen. terwijl zij zegde ik dacht, dat de boot omsloeg. Voor ditmaal nog niot, hernam Wirón, en reikte zijnen vriend de hand, met behulp waarvan Borgenstjerna uit den buitendien niet zeer diepon stroom spoedig weder in de boot geraakte. Virginia zweeg doch van dit oogenblik af was zy te moede, alsof de in baar hart verre- zene vlam op haar gelaat teruggekaatst werd. Na Borgonstjerna's vortrek keerde zy wol is waar tot hare onverschilligheid terug; maar aan zijnen eorsten reeds medegedeeldcn brief was bet voorbehoudou, baar uit den dommel op te wekken, in welken zij zoo langen tyd een betreklcolijk golukkig leven geleid had. vergeleken met dat 't welk thans een aanvang nam. Zij besefte thans duidelijk, dat zij het be oogde doel om haren man gelukkig te maken, volkomen gemist had. Zij voelde met de diep ste smart wat haar ontbrak, zy zag, dat hy die eenig en alleen in staat was haar te redden, eenen afkeer van haar had, en zijnen vriend niet bezoeken wilde, ten einde niet met een wezen in aanraking te komen waarvan het ijskoude op hem werkte, zoodat hy niet alleen den man beklaagde, die zyn lot mek liet hars verbondon had, maar ook door hetgeen hij in het huis zijns vrionds had opgemerkt, zelf van het hertrouwen afgeschrikt word. Dat was hard en meer als toereikend ora een vrouwenhart te verbrijzelen doch Virgi nia's krachten hieldon haar voor het oogenblik nog staande. Zoo zy zich in den beginne alge heel aan het hartzeer overgaf, dat zy ontwaar, de', dan ontwaakte tocli spoedig daarop een nieuwe geest in haar en zij besloot, van nu al aan voor haren echtgenoot een geheel andef wezen to worden. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1913 | | pagina 6