Laatste Berichten DE KAMER m Stadsnieuws Lodewijk IV1EERT T De ronde van België Et. EE1AN, lug. Chimiste, Alost Weerkundigs waarnemingen ■5 13 EN 14 MET 1913 iww DE VOLKSSTEM cfoor den lieer de Muyter, viel op den wijk Mortelhoek om 12 ure 15. Hij was te Brussel opgestegen om 10 ure 40. Korls nadien waren zes andere opgestegon. Doze die dichtst nabij den ballon chasse da len zou, won den prijs. Om 12 ure 30 kwam do heer Liefmans mot zijn luchtbal beneden, nabij de statie, op slechts zes honderd meters van den ballon ehasso. Nog twee anderen vielen rond 1 ure, de eersto op den wijk Bokstraat, de tweede op de grensscheiding tusschon Belcele en Sint Pauwels. Al de luchtreizigers zijn ontvangen ge weest bij do hecren Van Damme en Van Geertruien. Lebbeke. Trein ontriggeld. Maan dag rond don middag, toen een reizigerstrein voor Brussel de statie binnenreed, ontspoor de de lokomolief en vier waggons. Zulks veroorzaakte natuurlijk eone hovigo paniek tusschen do reizigers, doch, builen de ma chinist werd niemand gekwetst. Alles bepaalt zich bij wat stoffelijke schade en eeno belangrijke ontreddering in den dienst. De lekkerbekken beweren dat de cliicoree TALPE do smakelijkste is. 1063 Wetteren. Inbraak. Gisteren bij klare dagen, hebben 4 gekende kerels niets beters gevonden dan bij zekeren Engelbert Dauwo, in bot Bauwensdreefke alhier, eeno ruit uit te slaan, dan in buis te dringen om zich onmiddellijk wol te doen aan den drank uie ze in do herberg en in den kelder vonden. Daarenboven hebben ze bet herbergschof ge ruimd waar rond de 2 fr. inlag. liet zijn vier gekende gasten wonende in de gebuurte, op de Collegiebaan alhier, die door don zoon Dauwe op heeterdaad betrapt ■worden, toen deze rond 1 urs 's noons te huis kwam. De stoutmoedige gasten, die de ergheid van hun schelmstuk niet hegrijpen hadden gebruik gemaakt van de afwezigheid van hel gansche huisgezin Dauwe om hetzelve te be drijven. Do politie beeft de zaak in handen on er is ten bunnen laste proces-verbaal opgemaakt. Zele. Het parket. Zaterdag namiddag is hot parket van Dondermonde alhier om 5 ure afgestapt, ten einde het onderzoek voort te zetten, nopens den brand, bij Joannes Sui Dp Zele-Durme. De magistraten hebben een aantal getuigen onderhoord. Diamanten Bruiloft. De gemeente Zele was Maandag in volle feest, Ier gelegen heid van de diamanten bruiloft der echlgo- nooten Pieter Hülpiau, wonende op do Lokor- sclie Baan. De gebuurte dor gelukkige oudjes was smaakvol versierd. Van in den vroegen morgen werd bet feest aangekondigd door k-aiumgeschut. Om 8 1/2 ure werden de jubi larissen, gevolgd van hunne twaalf kinderen en talrijko kleinkinderen, stootsgewijze ter kerk geleid, waar eene mis van dankbaar heid werd opgedragen. De Zeer Eerw. Heer Deken wonschte hun van harte geluk. Middags werd do jubilarissen oen maal tijd aangeboden. Zij ontvingen talrijke ge schenken. De volkspolen die ter hunner eer gegeven werden, brachten veel volk bij. 's Avonds sloot bel feest met een puik vuurwerk. Piotcr Ilulpiau werd geboren in 't jaar 1834, zijne vrouw in 1833. Zij hebben 16 kin deren geliad, waarvan er nog 12 in leven zijn. Allen zijn getrouwd en hebben vele kinderen. Tot over enkele jaren was Pieter Hulpiau nog wever bij den beer Haegens, waar bij jlaren Jang gewerkt beeft. Wij wenschen de gelukkige oudjes nog vele-jaren. Hevige brand. In de woning van Theofiel Raemdonck, wijk Durmo, ontstond Dijnsdag morgend, rond 7 ure, brand. Het vuur nam spoedig grooto uitbreiding on daar de aanpalende huizon bewoond door B. Cal- laert en Lodewijk Dl.ondt, ook met strooi gedekt waren, stonden do drie woningen weldra in laaie vlam. Aan blusschen viel niet te denken, en slechts mot groole moeite, konden enkele meubelen gered worden. De drie huizen werden vernield. Alios is door verzekering gedekt. Antwerpen. AanhoudingenZondag heeft de policie verschillende aanhoudingen gedaan. In een logementhuis van de Groote Kraai wijk heoft mon een kerel, 29 jaar oud, aan gehouden, wiens uitlevering gevraagd was wegens verscheideno aftruggelarijon te Keu len gepleegd V...., een Nederlander, werd opgesloten wogons banbreuk van uitdrij ving een 17jarige Duilscher word aango- houdon wegens hot verbrijzelen van een brandsein en een Duilsche pianist, op loge ment in do Zilvorsinidstraat, wegens aan slag op de oorbaarheid. -VVV- Begankenis. Maandag morgond had, ©ndor oen overgroolon volkstooloop, de jaarlijksche vcreering plaats der relikwieën van den II. Cornelius, alsmede de tradilio- neolo i grijzersmis talrijk bijgewoond door moeders met hunno kinderen. Dez« begankenis jaarteekent van <1737. In 1787 tverd het plechtig zilveron jubelfeest gevierd on maakte de schoolmeester Du Can, te dier gelegenheid «cronicams on de jaerschril'ten.» Tentoonstelling:. Wij vernemen dat onze stadgenoot Jan Van Malderon een nieuw klein salon voorbereidt, dat eerstdaags zou geopend worden. Brutale kerel. Zondag namiddag wierd de poliliengent Odilon De Bruyn onver wachts aangevallen door zokoron K... bijge naamd Wasjken, eene oude kennis van bot Gerecht. De kerel bracht den agent een zoo geweldigen stamp toe, dat bij overvloedig bloed uit den mond verloor. Vervolgens ging bij te werk als een bezetene en bet lcostlevrij wat moeite hem in bedwang to houdon. Museum. Binnen eenige dagen zal in 't stedelijk museum bet portret gehangen worken van Simon-Lucas Charité. dichter en factor dor Barbarislen, geschildord door Petrus Van Nuffel. Moeskopperij. Sinds geruimen tijd baalden konijnenkweokors bun volle harte ken op met de meerschen van M. M. Gheeraerdls en Am. D'Hondf, gelogen in Schouwbroek, to verwoesten en heele zak ken gras weg te dragen. Zondag namiddag is de agont Biebaut erin gelukt, drie dor daders op heeterdaad te betrappen. Zij gaan rechterlijk vervolgd worden. Een monster. Het gerecht onderzoekt ergo feiten van mishandelingen op een 14- jarig meisje gepleegd door haar eigen vader, oen bewoner van den Ouden Dcndermond- schensteenweg. De dader heeft bekentenissen gedaan, en gezegd dat zulks geschiodde on der don invloed van den drank. Het parket wordt verwacht. Baldadigaards. Zondag nacht zijn op kermis-St-Job, verscheidene gazlantaarns verbrijzeld. Onmiddellijk werd een onder zoek ingesteld, waaruit bleek, dat dezelfdo kerels ;weer andere baldadigheden hadden uitgerecht. De policie kent reeds een der daders. Zij zullen hunne welverdiende straf niet onlloopen. 't Zijn mannen van Nieuwor- kerken. Gouden bruiloft. Op 20 Mei aanstaande zal de Stoofslraat in feest zijn ter gelegenheid van het gouden bruiloftfeest van Jan Van do Velde en Justina Van Assciie. 'I Js Lu reeds bet derde jubelfeest dat Van de Velde viert. Hij is namelijk reeds 25 jaar lid van don Werkmanskriug en 25 jaar lid der Xave- rianen. Het gouvernement heeft ook den bha- ven man reeds beloond, want hij werd roeds drijmaal gedekoreerd. Beste wenschen dan bet gelukkig echtpaar en... nog lange jaren. Dat kan tellen. Met de Sinksendagen beeft Jean De Bruel, onzer stad, voor de 51® maal de jaarlijksche bodevaart naaivP. L. Vrouw van Scherpenheuve! gedaan. Moge hij liet nog vele volgende jaren doen. BEGKAFEKTIS van den beer oud-schepene der stad Aalst Dezen morgend greep de plechtige teraar debestelling plaats van den achtbaren over ledene. Eene talrijke menigte hield er a'an eene laatste hulde te brengen aan dein vromen man, die zooveel diensten bewees aan handel en aan stad. De Koninklijke Harmonie opende den stoet. Talrijke burgers hadden de rouwvlag ten top geheschen. De beer burgemeester en de leden van het schepencollege gingen ih koprs liet lijk van den afgestorvene ten sler|- huize groeten. M. Gheeraerdts, burgemeester, bad bot op zich genomen in naam van bot Stadsbestuur een laatste vaarwel aan zijnon afgestcrveii vriend toe te sturen. Maar hij was zoodanig door de ontroering aangedaan, dat hij dije taak aan M. de schepen De Hert moest over laten. Deze drukte zich als volgt uit MIJNHEEREiN De catholieke partij heeft in den tijverloop van een jaar hier inde stad drij oude, dapperje politieke strijders zien verdwijnen de lieereh Rudolf Eeinau, Clemens Van de Putte en Lei- rens-Eliaert. Nogmaals wordt zy diep getrof fen door het smartelijk verlies van don heejr Lodewijk Meert, oud Schepen der stad. Voor zitter der Bes'urende Commissie van do ste delijke Spaarkas. Gemeenteraadslid gekozen den 26 October 1895, kwam M. Meert in bet politiek leveit, dan wanneer do bestuurzaken der stad, mijl bevolkt, min uitgestrekt de aanzienlijke be langrijkheid niet opleverden die zij sedert diou hebben verkregen. Door het koninklijk besluit van 20 Januari 1879 tot lid van het Schepencollege benoemd, weigerde bij deze eervolle bediening te aanvaarden. Gedurende acliticn jaren vervulde hij met iever en verdienste zijne plaats in den Ge meenteraad, wanneer hem den 23 December 1893, door bet vertrouwen zijner ambtgeno ten de gewichtige maar tevens lastige taak werd opgedragen van Schepen van openbare werken in vervanging van wijlen M. Emieï Borreman. Onder de ervarene leiding van Bur gemeester Van Wambeke, door do behendige fluancieele bewerkingen van Schepene Gheo- raerdts, was aan onze moederstad op weinige jaren tijds eeno buitengewone uitbreiding go- geven in de uitvoering van al die openbare werkon waarop bet catholiek gomeentestuur met fierheid wijzen mag, verleende Schepene Meert eeno kostbare medehulp. Terwijl de stad in het pas geopend kwartier de Hertshage met een prachtig nieuw hospi taal werd bedeeld, wiorden langs alle kanten werken begonnen tot gezondmaking en ver fraaiing, en onder deze was wel het aller noodzakelijkste, alhoewel min bemerkt, do stichting van onderaardscho waterleidingen in alle straten, ondertussehen ontstonden nieuwe wegenisontwerpon wier verwezent- Hiking, naarmate nieuwo bouwingen worden opgericht, niet zonder zorgen en moeilijkhe den geschiedde. De nieuwe parochio in Myl- beko vergde de opbouwing van kerk en pastorij ook is de Albrechtlaan aangelegd, de eersto der sierlijke wandelingen rondom de stad. Met grenzonlooze dienstwilligheid bracht Schepene Meert liet zijne bij om deze belang rijke werken te besturen, en hierin deed hij de bijzondere hoedanigheden waardceren die hem zoo zeer kenmerkten. De grooto openbare werken veroorzaken aanzienlijke gelduitgavcn Steeds was M. Meert bezorgd ze in do mate van het moge lijke to verminderen door zuinig bestuur en door voorzichtig beleid. Telkens hij de zitting van ons Collego bijwoonde, en dit deed bij met voorbceldigo regelmatigheid, bewonder den wij in hem deze ongeveinsde behandeling der zaken, deze volledige rechtschapenheid die andersdenkenden wel misnoegen kan, maar nooit verbitteren noch vijandig maken dan wou hij soms mot herhaald aandringen, den waarom en de gebeurlijke gevolgen van iedoro beslissing nagaan en gaf slechts zijne goedkeurende bijtredriig wanneer alle twijfel was woggeruimd dan liet hij niet na aan zyne bevriende collegas in volkomen© open hartigheid, ja soms met eenige vergeefbare ruwheid, zijne oprechte meening uit te druk ken. Man van innig pljchtbesef, onverbiddelijk voor zich zeiven, kende hij maar alleen de strenge toepassing van allo bestuurlijke ver ordeningen, hield hij'een vakend og op het uitvoeren van alle on5ze beslissingen. en be streed hij onmeedoogend al wat den schijn kon hebben van voorrecht of misbruik. Eeno eervolle loopbaan van zes en dertig jaren in een openbaar bestuur geeft wel recht op eenige rustdeze gedachte deed M. Meert besiuilen in do laatste gomeontokiezingen de vernieuwing van zij'» mandaat niet meer te vragen. Dan nog, wanneer zijn lichaamsge stel door de ziekte was aangetast, verwaar loosde bij liet behoervder stedelijke Spaarkas niet, en, tot de laatste dagen, zagen wij hem den weg naar het Stadhuis inslaan om de be langen zijnor medeburgers te beharttgen en voor de toevertrouwde spaargelden de voor- deeligste en zekerste opbrengst te verzeke ren. De langdurige en verdienstrijke loophaan van M. de Schepene Meert, moest de aandacht der hoogere Bestuurlijko Overheden op hem trekkenzij vereorden hem met het ridder schap der Leopoldsorde, het Burgerlijk eere- kruis van 1° klas on, do Ilerinneringsmcdalie der regeering van Zfl|M. Leopold II. Herkentelijk zal <}o Aelsterscke bevolking het aandenken bewaren van de verhoven bur gerdeugden van onzen diepbotreurden vriend, en, komt het afscheiden van zijne dierbare familie hem en de zijnen pijnlijk treffen, toch zal de Allerhoogste, aan wiens opperste ge rechtigheid niets ontsnapt, aan zijnen trou wen dienaar, die stepds meer voor zich zeiven dan voor zijnen naaste, naar do rechtvaar digheid streefde, dm eeuwige kroon dor goe den hobbon geschonken. Zitting'Jvan 13" Mei De sitting wordt geopend om 2 ure 1 onder voorzitterschap van M. Nerincsc, lc ondty'voorsitter. De dood van M. Hector Deni3. M. DPI VOORZITTER brengt hulde aan do nagedachtenis vtfp M. Donis. M. Carton de Wiarl. in naami van hot gouvernement, Van dor Velde, in naam der socialisten, Go- blof, in naam der. rechterzijde, Flechet. in naam der liberale linkerzijde en Truclot in naam der Luikscho afgevaardiging sluiten zich bij die lofredon' aan. Ordemotie. M. DESTRÉE vraagt, of België zich niet kan doen vertegenwoordigen op do interna tionale vredesvergadering van Borne. De ondervraging'Royer en Jourez. M. CARTON DEjWIART, minister van justicie, verrccbtvaardigd de maatregelen welke bij voorschreef en toont aan dat zij wel gewettigd waren* Vermits gij de staking vreedzaam wildet inlost gij niet gewapend zijn. M. DESTREE. Gij hebt alles gedaan wat gij kondot om do vreedzaamheid te sto ren. M. CARTON DEJWIART. Talrijke werklioden zijn aanbevallen geworden, dus gingen do gendarmen hun dienst niet te bui len. Het pouvernem^ht doet zijnen plicht en ik hoop dat alle eerlijko lieden ons zullen gelijk geven. (Zeer w$l rechts.) M. WOESTE verhechtvaardigt op zijne beurt liet nemen der maalregolen. De gendarmen moeten ons en onze bezit ting beschermen.Steedsheeft do gendarmerie zulks gedaan en wij vijagen dat zij het blijve doen. Er zijn voor do werkstaking door do socialisten vele revolvers gekochtdo gen darmen hadden ten plicht, lo beletten dat zij er gebruik van maakten. M. Royer vraagt meor recht en min gendarmen. Wij vragen meer recht en zooveel gen darmen als er noodig zijn voor het behoud der orde. Spreker legt' de volgondo dagorde neder Do Kamer, zonder'zich aan te sluiten bij de aanvallen tegen do gendarmerie uitge bracht, keurt de vorklnringen van het gou- vernementgoed en gaat,over lot do dagorde (Zeer wel rechts). r M. DAENS vraagt loonsvorhooging voor eenige gendarmen, zegt dat zij bun dienst niet goed doen en dat hot gouvernoment ben exploiteert. Hij sluit zich aan bij de beknib beiingon van MM. Royer on Jourez en vraagt ten slotte bol algemeen stomreclit. (Gelach rechts. Toej. links) M. BUISSET tracht te bewijzen, dal de gendarmen niet tusschen te komen bobben, 7.ondor uitnoodiging van de lokale overheid. M. DELAL1EU, De dragers van verboden wapens moolen streng- vervolgd wordon. De maatregelen welko genomen werden, waren hel in het belang van de werkende klas zelve. De ondervragers zouden den minister moe ten golukvvenschen in plaats van hem to be knibbelen. (Zeer wel rechts, gehuil links) Do zitting word om 4 ure 45 geheven. PER TELEFOON De keizes1 van DuiischSas;t3 sBachtoffeï» van een diefsïsl- STRAATSBURG 13 Keizer Willem II, op reis van Straatsburg naar Wiesbaden is ontlast van twee kostbare reiszakken. Men veronderstelt dat diegenen, diozich aan deze stoulmoedigen diefstal hebben plichtig gemaakt, niet alleen kunnen gehandeld hebben. Een streng onderz.oek wordt geopend. EB© ovsr-têjeSoft dec* ftSpen GENEVE 13 De Zwilsersche luchtvlieger Oskar Bider, de overwinnaar van de Pyrcneen, vloog vandaag van Berne naar Sion langsover de Berne Alpen, op eene hoogte van S400 meters. Geschil tusschen de tfereenigde S^atsn en EVÊexEfco MEXIKO 13. De president Hu^rla van Mexiko hoeft aan de:i gezant der Vereenigde Staten verklaard, dat, mits de Vereenigde Staten hem niet als Voorzitter willen erkennen allo betrekkingen tusschen heide landen zullen ophouden, uilgenomen voor die zakon die builengewonen spoed zouden veroischen. WsB*ksiakiBïg P<Bij ©BasB3laseB*a De glasblazers van Boussu ton getulle van 200 zijn in werkstaking gegaan om eene kwestie van dagloon. Gisteren avond hielden zij eene vergadering en men verhoopt dat men binnon eenige dagen tot verstandhouding zal geraken. Eene vrouw door eenen knecht wermoerd Verleden nacht werd Mevr. Michause bij middel van hamerslagen door een barer knechten verinoord. Daarna beeft de pliclilige haar de keel bijna opengesneden,ging dunde banden wasschen in zijne kamer eu nam de vlucht. De plichtige is R. V. II. geboortig uit Korlrijk. WIELRIJDEN De zeyende en laatste rit ANTWERPEN-BRUSSEL (294 kilometers) Om 7 ure 5 vertrokken de 17 overleven den. Gautby moet eenige honderden meters verder reeds een band herstellen. Onmidde- lijk geven Masson, Buysso, Van den Berglie enz., volle gas en vijf kilometers verder, zijn er nog slechts Kippert, Hector Heus- ghem, Cooinans, Scieur, Masson, Buysse en Van den Bergbe in de hoofdgroep. Hector Heusghem botst togen een boom en zijn rijwiel is siulc. Kippert rijdt op eenen paal te Rolliy en valt. De Fransclie kam pioen kan niet meer voort. Hij moet bij een geneesheor gevoerd worden. Gautby kan er niet in gelukken de hoofd groep in te halen. Nabij Maaseik moet Mar cel Buysse een andoren band leggen. Van den Borghe tracht lo ontsnappen to Maaseik, doch Coomans, Scieur en Masson waken en zijn er spoedig achter. Nabij het kerkhof van Molenbeek wordt Van den Berghe schielijk ongesteld en valt van zijn rijwiel. Het duurt eenige minuten vooraleer hij Icon voortrijden. Masson, Scieur en Coomans slrijden dus voor do oereplaatsen en 't is Scieur die do .zegepraal behaal t. Orde der aankomsten 1. SCIEUR, 4 u. 46m. 12 s.; 2. Coomans, op 10 centimeters 3. Masson, op 1 lengte 4. Van don Bergl e, te 4 u. 54 m.; 5. Buysse Marcel, te 5 u. 6 m. 14 s.; 6. Harquot, lo 5 u. 14 m. 19 s.; 7. Palier, te 5 u. 26 m. 9 s.; 8. Christophe. to 5 u- 26 m. 14 s.; 9. Figuot, te 5 u. 27 m. 1 s.t 10. Gautby, te 5 u 37 in. 3 s.; 11. Molliat, te 5 u. 39 m. 48 s. 12. Everaerts, te 5 u 40 nr. 20 s.; 13. Heusghem Hector, to5u. 44 m. 5s.; 14. Leliaert, te 5 u. 57 m.; 15. D'Haen, te 6 u. 55 m. Algemeens rangschikkinq 1. GAUTHYDIEUDONNÉ.3,2,2,3,1,1021 2. Masson Emile, 5,6,1,5 9,3 29 3. Buysse Marcel, 8.1,13,2,3 27 4. Scieur Leon, 22,4.4,6.7.1 44 5. Faber Frans, 9,12,6.9,6,7 49 6. Vandenberghe Rene, 12,21,15,1,2,4 53 7. Heusghem H.. 7.10,8,3.4,5,13,10 60 8. Coomans J., 27,5.7,7,12,2 60 9. Christophe Eug. 15,13.8,10,10,8 64 10. Molliat Louis, 35,9.5.8,8,11 76 11. Figuet Gabriel, 33,24,10,15.4,9 101 12. Everaerts Piorre,21,31.12,1S.17,12 102 13. D'Haen Fr., 41.28,15.13,16,15 122 14. HarquetR. 38,39,18,17,17,6 135 15. Leliaert M. 42,41,1G,15,14,14 142 Algemeens rangschikking der afgezonderde renners 1. Masson Emiel (111111) 6 punten 2. Everaerts P. (3 10 2 5 2 3) 25 punten 3. DTIacn Fr. (14 7 3 2 4 5) 35 punten 4. Harquet R. (12 13 5 4 2) 36 punten 5. Leliaert M. (15 14 4 3 3 4) 43 punten Wat zij gewonnen hebben Gautby 2795 fr. Buysse, 1555 Masson, 1525; Scieur, 1020; Vandenberghe, 800 E. Engel, 475 Faber, 795 II. Heusghem, 540 Cooinans, 510 Mottiat, 310 Dcfraye 275 Rossius. 265 Christophe, 235 Fi- guet, 175 Harquet 115 Alavoine, 100 Hostein, 95 Masselis, 75 Everaerts, 75 Dhaen, 75 Leliaert 50 L. Heusghem, 50 Pelissier, 40 E. Paul, 25 Verschoore, 25; Monseur, 25Luguet, 25 Lamon, 20 Spiessens, 20. De afzonderlijken winnen daarbij nog Masson, 250 fr. Everaerts, 150 Dhaen, 100Harquot, 50. Daarbij moeten natuurlijk nog govocgd worden, de bijzondere prijzen en prcmiön, links en rechts door pporlliofhebbors enz., uitgedeeld. Moorsel Op Zondag 25 Mei 1913, groote velokoor- son. 100 fr. vooruit. De inschrijvingen wor den ontvangen bij Karei De Wover,Moorsel- Dorp 1.10 fr. let 23 Mei na dien dag tot 25", 1,60 fr. Anaiyees dosages fSattères fertili- santes Esux EJinerais Alliages Eflatières grasses Aibumine. 101 MARKTPRIJZEN Aalfit.— 13 mei Hop beschikbaar, markt kalm, fr. 91—92. Nieuw gewas, markt vaster, koopers fr. 95. Gecraarstibergen 13 mei Tarwe <le 100 kilos 22,: 0; Masteluin 18,50; haver 21,50; Rogge 19 00 boonen 23,00 Aardappelen 5,50 lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,30 a 2,50 eieren per 25, fr. 2.10 ruw vlas 0.93. Hoornbeesten 220,Vjggenen 279. Andarlecht, 13 mei Vevkensmarkt.tekoop 3101, prijs per kilo op voet 0,94 a 1.14. Leuven, 12 mei Landbouwtarwe 20,50 a 2i ,50 lumdelstarwe 21,00 rogge 17,50; voe- derhaver 17,— brouwhaver 20,UO koolzaadolio 70,00; lijnolie 02,00 strooi 4,20 hooi 7,U0 bo ter 3,00; tarwebloem 28,25 gort ltemy 32.25 tarwezemelen 13,50; lijnkoeken 17,50 eieren 2,34. aardappelen o,00a 7,00. Dendermcside, 12 mei Tarwe 21,00,rogge 17. haver 21,00: lijnolie 61; Koolzaadolie 70,id. gezuiverd 74,50; lijnkoeken 18,00;koo)zaadkooken meststof 15,50 boter 2,95 eieren 2.36 aardap pelen 0,50; graan van La l'lata 28.5u id. Indió Camphore 31,50. Sinte Eiaihariina-Lonibeek. Wckelijksche markt. Boter p. k. 2 80 tot 2.90. Eieren p. 25 2.tot 2.25. Viggens, 't koppel 70 tot 60. Aard appelen p. 100 k! 7.00 tot 8.00. Runders verkocht van 4Ö0 tot 550 fr. Knappers van 180 tot 225 fr. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen 1® kwal. 1.30 de k. jonge konijnen, 0.80. oude duiven 0.80 jonge duiven, 1,52 't koppel, boter 2.80 tot 0.00. eieren de 25, 2,25 tot 0,00; viggens 't koppel 00 fr. ouïvbe LUX - is dc beste der minerale «waters. De* po i Jos. VAN DEN EYNDE, (O, Leopold* straat, Aalst. 231 To huren 2 kleine burgershuizen aan de Fabriekplaals, (Botanieken hof), n. 10en 12. Te bevragen n. 18, Alb. Liénarlstr. 292 van M. Camiel Praet, opticien specialist# Aalst, Lango Zoutstraat, G 13 mei. 15 ure: Barometer 757° Wind: west Thermometer 14° Vooruit*.: veranderlijk

De Volksstem | 1913 | | pagina 3