De WereldtentGoiistellin o Ds misdaad derWillamsstraat NIEUWSBERICHTEN te St-Joost-ten'Noode. ZIJNE MOEDER Nog de zaak Vergouts Een drama te Wasmuel ons you lubber. 2 DE VOLKSSTEM 16 MEI 1913 'den bepaaldelijk vernielt die Turkyë aan "Albanië vereenigden. Wanneer de laatste Turksche soldaat, zal ingescheept zijn, zegt hij, zal er jvoor de oogen van Turkye geen verschil meer be- ataan tusschen Albanië, Montenegro, Grie kenland of gelijk welk ander land. Gevechten tusschen Grieken en Bulgaren De Embros geeft nieuwe bijzonder heden nopens do botsing die op 9 Mei plaats greep tusschen Grieken en Bulgaren, nabij Elentera. Het gevecht om 3 uren 's morgens begonnen, duurde tot 's middags voort,maar daar de Grieksche schutterij in het strijdperk trad zijn de Bulgaren moeten vluchten en hebben ze de witte vlag goheschen. De Grieken zijn meester gebleven van van Paloelori, Nikissani en Morto. Do Bul garen zouden 250 dooden en verscheidene gekwelsten hebben; 80 krijgsgevangenen en twee kanonnen zijn in handen der Grieken gebleven. Do Grieksche gouvernementele pers, die deze incidenten opheldert hoopt dat zij in niets op de wederzijdsche gesteltenis der beide landen zullen invloed uitoefenen, daar fcij besloten zijn ton gunstigstoallo geschillen te regelen. Het drievoudig verbond en de kwestie der Epirische kust Men meldt uit Rome aan den Temps liet'Italiaanse!» staatsbestuur heeft aan de gezanten laten kennen dat het officieel ge machtigd is te verklaren dat de Duitsche, en Oostonrijk-Hongaarschegouvernementen het zullen onbeperkt steunen in de kwestie der zuidelijke Epirische kust. Do Armeniërs De Armeniaansehe aartsvader deelt een cnelbericht uit Bitlis mede, meldende dat de Armeniërs, van hot dorp Dadiz, ten einde raad over de verdrukkingen van den Kurdi- «chen bandiet Seid-Ali, zich in Bitlis schuil houden. Do inwoners der Armeniaansehe \ilajet8 van het distrikt van Erouni, door de Kurden geplunderd willen uitwijken, maai de Armeniaansehe bisschop verbiedt hen zulks. Hij vraagt om de Kurdische bandieten op voorbeeldige wijze te straffen. De moordenaar nog niet teruggevonden Ondanks de naarstige opzoekingen door de Brusselsclie voilighoidspolicie gedaan, is men cr nog nipt in gelukt, Richard Verheust terug te vinden. Men is nu te wéét gekomen, dat do moeder van Richard Verheust zich in Amerika be vindt en dal zij hem onlangs oene som van 300 frank zond, om hem toe le laten haar 1® gaan vervoegen. Hot parket van Brussel heeft onmiddélijk hot signalement van Richard Verheust' naar alle aanlegiiavens van het vasteland gezon den, mot verzoek, de booten te bewaken die naar Amerika vertrekken en den vermoodo- iijken moordenaar aan te houden. Opzoekingen wordon ook gedaan in den omtrok der Fransch-Bolgische grens, daar men denkt, dat Richard Verheust zich daar ■wel zou kunnen schuil houden tot er over de zaak wat stilte gekomen is. De buit van den moordenaar Men had eerst gedacht, dat de moorde naar slechts eeno som van ongeveer 450 fr. had kunnen buitmaken. M. Michaux die zich nooit de boekhouding had aangetrokken, daar zijne vrouw al do rekeningen na zag enz, heeft nu eens zijne hoeken overzien, en bevonden, dat in dc laatste dagen, talrijke kliënten hunne notas betaald hadden. Dicntengevolgo moet er dus veel geld in huis geweest zijn, misschien wel «ene som van rond de 3000 fr. Deze som 2* VERVOLG Nadat do oude man een gcruimen tijd had zitten peinzen, nam lig een glas wiju, zonder echter iets te eten, stond op en sloeg deu weg naar de stad in. Hij had in de eenzaamheid geen lust in het werk en wilde dus hot gezel schap van een paar oude vrienden te St Malq gaan opzoeken. TWEEDE HOOFDSTUK De vriend in nood. In eene kleine herborg van St Malo, aan den zeekant gelegen, zat des avonds van dien dag Marco Montraorillon. Hij was geheel anders gekleed dan 's morgens, want hij droeg nu de kleeding van een gewoon matroos. In een klein vertrek achter de grooto gelagkamer had hij aan een tafeltje plaats genomen, en tegen over hem zat eon man in do kleedij vaneen britschen zeeman, en'die ook werkelijk tot de bemanning van het engelsch oorlogschip be hoorde. Deze had op de rechtermouw van zijD wambuis het treken van een anker, waarbo ven in zilver eeno kroon was gestikt, 't geen hem als een onderofficier deed konnon Mont- morillon had hom op straat aangesproken en hom verzocht om als kameraad een glas met hem te drinken, wat de andere had aangeno men. De engelschman was juist iemand zooals de smokkelaar noodighad, en hij had hem uit gekozen onder con vijftigtal zijner scheepska meraden, die van hun verlof gebruik maakten om in do havenstad StMalo eens rond te zien. De ongolscbman was ongoveer van dezelfde moest in de lade van de nachttafel liggen, hetgeen de moordenaar goed wist. De ellendeling heeft zich niet vergenoegd bij hef stelen der geldsom. Hij heeft de gou den oorringen, welke zijn slachtoffer droeg op het oogenblik der midaad ook medege nomen. Hoe was de moordenaar gekleed toen hij de vlucht nam Wij zegden reeds, dat na de misdaad, Richard Verheust naar zijne kamer is gegaan en daar van kleederen verwisselde. Het parket hoeft M. Michaux en de werk gezellen van den moordenaar ondervraagd, om te welen, welke kleederen hij droeg toen, hij op de vlucht ging. Uit dat onderzoek is gebleken, dat hij een donkergrijs gestreept kostuum moet aange trokken hebben. In zijne haast heeft hij echter vergeten den gilet of ondervest aan te doen. Hij heeft ook geen hoed, maar wel eene groenachtige jockeyklak aan. Men zal nu onderzoeken of niemand aan een persoon, overeenkomende mot de be schrijving van don moordenaar, sinds Dins dag morgend kleederen verkocht heeft. 't Is dus Maandag aanstaande, dat het Verbrekingshof over de voorziening der ge broeders Vergouts zal te beslissen hebben. Er zijn verscheidene punten opgerakeld door de advokaten, om de Verbreking van het vonnis te bekomen, en daaronder zijn do volgende 1® Den eersten dag van het verhoor, riep de griffier enkel de getuigon op voor den tweeden dag, en niet allen. 2® Do gezwoornen logden den gebruike- 1 ijken eed af, zonder er bij to voegen Zoo helpe mij God en al zijne Heiligen 3® Er is eeno verkeerde vertolking ge geven aan artikel 475, van het strafwetboek, onderscheid makendo tusschen moord en doodslag. Deze redenen worden èn door de advokaten van Gaston én door de advokaten van Richard ingeroepen. Deze laatste voegt er nog eene andere reden hij, welke wellicht voor hem do be langrijkste is, namolijk de beruchte strik vraag, waardoor het den juryleden onmoge lijk gemaakt werd afzonderlijk te antwoorden voor elk der belichten. De gebroeders Vergouts zullen zelf niet vorschijnen. Hunne zaak zal verdedigd wor den door M. M. Muls en Vorspeyon. Een 18jarige mijnwerker doodt zijn mede dinger Tweo achttienjarige mijnwerker», Alaxan- der Demoustier on Edgard Tonneau, beiden van Wa3nmel leefden sinds eonigen tijd in veote wegens eene moisjeskwesiio. Tonneau had roeds herhaalde malen be dreigingen laten hooren aan het adres van Domouslier. Eeuige dagen geleden ontstond nogmaals twist tusschen beidon en Tonneau herhaalde zijne bedreigingen. Dinsdag nacht ontmoellondo tegenstrevers zich op do Gambryplaats. Onmiddélijk was het er wederom op en weldra waren zij aan't vechten. Eensklaps liep Tonneau naar zijn logement, greep er een groot keukenmes on kwam Demoustier opzoeken. Deze, ziende dat Tonneau gewa pend was, nam de vlucht, doch hij werd wel dra ingehaald en Tonneau plofte hom het mes in den rug, waarna hij hel nog een twee tal keeren in do ijselijke wonde omdraaide. Het slachtoffer stortte ten gronde, zonder zelfs een kreet le slaken. w De moordenaar trad een weinig vorder gestalte als Montmorillon, en ook zijn knevel had in snede en kleur veel overeenkomst met dien des smokkelaars. Zooals ik zeg, ik moet nu gaan,sprak de Brit, door het venster ziende* en bespeurende dat de laatste zonnestralen reeds verdweuen waren. Wat hebt gij haast, antwoordde do smok kelaar, terwijl hij den tegenover hem zittende nog een glas grog deed geven en het hem toe schoof. Ik moet te negen ure aan boord zijn, en gij weet, 'tgaat bij ons gestreng toe. Waar achtig, 'k heb weinig trek om mot do kat met negen staarten kennis te maken. Nu, heb daar geen vrees voor. En bij den grijzen baard van Neptunus, 't is nog niet later dan acht uur, zei Montmorillon, die do engel- sche taal even zuiver sprak als een inboorling van het Britsche rijk. Maar als gij werlielijk zooveel haast hebt, dan zullen we nog even te zamen eene flesch wijn ledigen en daarna da delijk opbleken. Op mijn woord uw gezelschap bevalt mij zoo buitengewoon, dat we ton min ste nog één flescbje moeten kraken. Onze oude waard beeft nog een heel bijzonder wijntje, dat u nog jaren lang zal doen water tanden. Daarom du geeD grog meer, wo zullen iets beters nomen. Dit zeggende belde do smokkelaar met eene bol, die naast hem op de tafel stond, en dade lijk kwam de dienstaardige waard binnen. Montmorillon bestelde eeno flesch ouden Malmsey-Madera, en ofschoon hot trekken dor gelaatsspieren van den ongolscbman ver ried dat hij gejaagd was, scheen de wijn toch een te groote verzoeking'voor hom te hebben, om die to kunnen weerstaan. De uit oude rum en brandy gebrouwde grog, dien hij had ge dronken, deed reeds zijno werking gevoelen, eeno herberg binnen, dronk er een borrel en zegde dat Demoustier buiten lag, getroffen door een messteek. Daarna nam de ellende ling de vlucht. De herbergier, geholpen door zijne vrouw bracht Demoustier in zijne woning, waar hij enkele minuten later bezweek zonder tot het bewustzijn terug te kieren. Spoedig werd do jiolicie verwittigd en kort nadien werd Tonneau ontdekt nabij het gemeentekerkhof. Hij1 bood hovigen tegen stand, doch kon weldra overmeesterd wor den. Het wapen waarmede do misdaad gepleegd werd, werd in de brookpijp van Tonneau teruggevondon. Do moordenaar werd in het policiokommissuriaat opgeslo ten. Toen hij Woensdag naar het gevang van Bergen overgebracht werd, moesten do gen darmen krachtdadig optreden, om le be letten dat de moordenaar in handen dei- toegesnelde menigte .viol, die hem wilde lyncheeren. Het parket is ter plaats geweest. TE GENT llc Internationaal Kongres der Vrije Rentemutualiteit Het 2® Internationaal Kongres der Vrije Rentcmutualiteit, onder het. eere-voorzilter- schap van M. G. Cooreman, staatsminister en lid van do Kamor van Volksvertegen woordigers, M. de Baron de Kerckhove d'Exaerde gouverneur van Ooost-Vlaanderen en M. E. Braun, lid van de Kamor van Volksvertegenwoordigers, burgemeester van Gent, zal gehouden worden op 17-18 Mei, in do Internationale Wereldtentoonstelling van Gent 1913. Dagorde en feestelijkheden Vrijdag 16 Mei. om 7 ure 's avonds, gezellige ont vangst van de vreemde afgevaardigden in het Hotel Ganda Brabantdam. Zaterdag 17 Mei, om 10 ure 's morgends in hot Feestpaleis der rTentoonstelling, ope- ningszitting, samenstelling van het bureel, redevoeringen, Om 2 ure, onderzoek der dagorde, be spreking en stemmingen. Om 7 ure, officieele ontvangst ten stadhuiz®. Zondag 18 Mei, om 10 ure, bijeenkomst op de Graaf van Vlaandorenplaats (Zuidsta tie) voor de ontvangstvun de afgevaardigden uit de provincie. De kongresloden die in Gent St-Pieters afstappen noinon tram nr 7 die hen recht streeks naar do Graaf van Vlaanderenplaals (Gent-Zuid) voort. De stoet, ondor geleide van verscheidene muziekkorpsen, zal zjch hegeven naar hel Feestpaleis der Tentoonstelling, waar om 12 uro de plechtige slotzitting zal plaats grijpen. Om 11/2 ure groot banket in de salons van den Restaurant,«Ajtalea» van het feest paleis in de Tentoonstelling. Prijs per in schrijving 3 50 fr. recht goveiide aan eene halvo flesch wijn. Na, net banket,bezoek aan de Tentoonstelling van de Federatie der Vrijo Mutualiteiten. t) Maandag, 19 Mei.-pVertrek naar Brugge om 8 ure 21 uit Gqnt-Zuid, aankomst te Brugge om 9 ure 01 en gezellige ontvangst in het lokaal dor Vooruitziende Bruggolin- goil. Om 10 ure officiéele ontvangst ten slad- huizè. Bezoek dor staff. Om 12 1/2 ure, ontbijt in het lokaal der Vooruitziende Bruggelingon. Om 2 uro ontvangst aan boord van een stoomboot van de Maatschappij der Zeevaart instellingen, voor het bezoek aan de haven1 van Zeebrugge. Do luchtvliegpost te Gent. De luchtvlieger Ci'ombez, die te Gent der luchtpost verzekert en, naar wij reeds meld-,; den, naar Parijs per^poor afreisde om daar en zijne wilskraoht was daardoor reeds eenigs- zins zwakker geworjden. Wilt gij zoo goed zijn, kameraad, de kruik mot grog achter u op 't tafeltje te zettèh en mg don kurketrojtker te geven, die op da't tafeltje ligt? vroeg do smokkelaar. Do geen kwaad vermoedende Brit stond oji, om aan 't verzoek van zijnen kameraap to voldoen, en in 't oogenblik dat hij dozen den rug toekeerde, wierp Montmorillon iets in zijn glan. 't Was slechts' eene kleine hoeveelheid slaappoeder. Daarna ontkurkte hij de flesch en schonk do glazerj vol. Beiden dronken, on do wijn werd als voortreffelijk geroemd. Bij het tweede glas begonnen de oogen van deu Brit te schemeren op zijne spraak verward te worden. De edele wijn, na den sterken grog gedronken, had dadplijk de door Montmorillon gewenschto werking. A propos, zei de smokkelaar, eensklaps het verhaal afbrekende van eene wonderlijke heldendaad, die de andere zich beroemde eens bedreven te hebbeir, hebt ge wel eens van Uen beruchten smokkelaar van St Malo hooien sprekon Och, stotterde'do andere met zware stem, gij meent dat galgenaas, dien zekeren Mont morillon? Juist! Zeker heb ik van hem gehoord dat heb ik en gij zult,'hoop ik, ook spoedig van hem hooren't zal gauw met hem gedaan zijn, dat zeg ik u. Hoe zoo? Hoe zoo? Dat zal ik n zeggen. Maar gij moet niet... Eerst nog een glaasje!... Hij is goed, die wijn, dal is hem... Maar gij moet er niet over spreken.)gij moet or u geen woord van laten ontvallen want dat zou me schade doen, begrijpt ge? een nieuwen aoroplaan van 80paardenkracht in ontvangst te gaan nemen, kon er gisteren noch lieden aan boord van zijn nieuw toestel opstijgen, door den regen verhinderd. Crombez zal, van zoodra het weder op klaart, zich in liet luchtruim verheffen, om naar Gent te stuwen. Hij hoopte zeer, hier Donderdag namiddag, tijdens het koninklijk bezoek, aan de Tentoonstelling, te kunnen neerdalen. De luchtvlieger Sarteel De luitenant-luchtvlieger Sarteel, die Woensdag morgend, om 6 ure, van den mi litairen aerodroom van Brasschaat vertrok en op het plein van St-Denijs (Gent) om 6 u. 50 neerstreek, poogde gisteren, rond 5 ure 's avonds, don terugtocht naar Brasschaat aan te vangen. Hij steeg het luchtruim in, maar pas had hij een kring beschreven, of hij zag zich verplicht, gezien den sterken wind, te landen. Luitenant Sarteel hoopte heden namiddag le kunnen vortrekken. Bolspel Kampstrijden in Mei, Juni, Juli, Augustus en September. Inlog por peloton 2 fr., recht gevende op 2 ingangen in de Tentoonstel ling. Inlichtingen en inschrijving bij M. Theofiel De Grie, Sint Pharaïldoplaats, 11, Gent (rechtover 't Gravenkasteel) 2500 fr. prijzen. Duivcnspcl Het was reeds lang gestemd dat tijdens de Tentoonstelling oen monslervlucht zou ingericht worden. Daardoor zijn 100.000 fr. prijzen gesteld en men rekent op minstens 20.000 duiven. De groote vlucht heeft Jplaats op Angou- léme, den 22 Juni. Op 15 September echter zal, binnen de .Expositie eene monstorloslaling plaats heb- :ben. Talrijke eereprijzen zij te winnen. Men wende zich tot den heer sekrelaris M. Gaston De Geest, Antwerpschensteonweg >21, Gent. Voetbal Het eerste tournooi is nu voorbij. Wij hebben het regionaal tournooi dat misschien Zondag zal beginnen (clubs II® en III* af- deeling). Den 17° en 31° Augustus het nationaal tournooi tusschen de Union St-Gilloise, de Cercle van Brugge, de Beerschot en eene gemengde Genlsche ploeg\ Beker van 500 fr. •waarde. Brussel. Omxyergexoorpen. Eene vrouw wilde Woensdag namiddag de Zand straat overstappen, toen zij verrast en omver gereden word door eenon tram, van Schaar beek komend. Gelukkig slopte de tram Onmiddélijk. De vrouw werd erg gewond aan liet hoofd. Men bracht haar naar de woning van Dr Monnot, Broekslraat, van 'waar zij, na verzorging, huiswaarts gevoerd werd. Behendige bedrieger. Een kerel, als 'werkman gekleed,is or Dinsdag namiddag in gelukt,bij middel van con valschen bon, voor 450 fr. koopwaar af tetruggelon, ton nadeele van M. C.., metaalhandelaar. Woeste herels. Eeno bende van een vijftiental kerels kwam Woensdag morgend, rond 4 ure, zingend langs de Kapelleplaats on de Oud Koornhuispluals. De policioagent Flitmand verzocht hen to zwijgen en kalm huiswaarts le keeren. Zulks beviol de kerels niet. Zij sprorgon naar den agent toe,smeten hem ten gronde en ranselden hom af. Zijn collega Deurwaerder kwam hem ter hulp gesneld. Deze trok zijnon sabel, doch hij werd ontwapend. Zijn sabel werd ver brijzeld. Andere agenten snolden toe en hiel den de vijf bijzonderste aonr&ndors aan. Geen sterveling zal er iels van te weten ko men. Ga voort. Als 't u maar gelukt den smokkelaar in te pakken. We zullen hem inpakken, riep de Brit snoevend, waarbij hij met het glas boven zijn hoofd zwaaido. Ja, dat zullen we stellig! Dat wensch ik u. Maar ge moet me nog vertellen hoe gij dat denkt uit te voeren. Ja, maar denk er aan laat u geen woord ontvallen hoort ge. Montmorillon beloofde het, en de andere ging voort: Go moet weten, dat we bewijzen hebben dat de smokkelaar zich thans te St Malo be vindt, maar hij zal zich niet laten zien zoolang ons schip daar voor anker ligt. Als we dus weer in zee steken, laten wo een luitenant mot twintig man achter, allen als gewone burger lieden gekleed, en die zullen hem zoodia hg den neus uit zijn hol steekt inpakken.Vatge't? Ja, ja, ik vat het heel goed, antwoordde Montmorillon lachend 't is een kostelijk ge dacht. Ja, 't is k—oste—lijk, stotterde do an dere, wiens tong zoo zwaar als lood begon te worden, en wien 't voor de oogen schemerde, 't is eon he melscii gedacht hé? Ja', Maar daar zou ik haast wat vergeten, zoi do smokkelaar, zeer snel sprokende en blijkbaar ontsteld. Bij alle donders... ik heb het ordowoord vergeten. Wat? Het ordowoord? Ja, het ordewoord, herhaalde de smok kelaar opspringend, waarbij hij zijnen kame raad do hand op den schouder legde. We kun nen niet meer aan boord komen, als we het ordewoord niet weten. Do arme Brit was echter reeds te ver weg om te begrijpen wat er met hem gehem de of in welk gezelschap hij zich eigenlyk bevond, Dozen werden ter beschikking gestold van het gerecht. Chicoree der Trappisten Vlncart, groot merk. 1500 V Anderlecht. Lijk opgehaald. Een policieagent van Anderlecht zag Woensdag morgend hot lijk drijven van een jong meisje^ in de vaart van Charleroi. Hot lijk werd aan kant getrokken en vervoerd naar het dooden- huis. Do verdronkene was netjes gekloed. Volgens papieren op het lichaam gevonden, zou het meisje Emilie G... zijn, in dienst in een huis op de Leopold II laan, te Koekel- berg. Zij was sedert Zondag 11. verdwenen. Men weet niet of het hier een ongeval of oene zelfmoord geldt. Akelige ontdekkingDinsdag avond vond mon in eene riool der Pottengoedstraat te Anderlecht,- het lijkje van een pasgeboren kind van hetmannelijk geslacht. Het was ge wikkeld in een witlinnen, omringd van twee dagbladen. Een dokter verklaarde dat het kindjo levend ter wereld kwam, wel ge vormd. Het lijkje werd naar het lijkhuis dor ge meente overgebracht.ton einde aldaar onder zocht te worden.De poiicie zoekt de plichtige moedor op. St Gillis. Doodelijk'traxnongelitk. - Nadere bijionderheden. De persoonlijk heid van don man, dio Maandag avond op de Baraplaats het slachtoffer werd van een doodolijk ongeval, werd Woensdag nog niet vastgesteld. Het lichaam werd overgebracht naar het doodeiihuis op het kerkhof van Ukkel Calvoet, waar het, op hevel van het parket, onderzocht werd door twee wets- doktoors. St-Joost-ten-Noode. Kind sxoaar ge kwetst door een auto-taxi. Dinsdagavond had op den hoek dor Liofdadigheidsstraat en van den Leuvenschen stoenwog, een erg automohiolongeluk plaats. Eon meisje, Jeanne Vandenhove, wier ou ders op de Sinter-Goedoleplaats wonen, ver gezeld van oene vriendin en van hare meid, ging over den openharen weg, wanneer een auto-taxi mot snelheid aankwam. Het arm kind had den lijd niet meer om te vluchten, werd omgeworpen en verdween onder hot voertuig. De autovoerder stopte onmiddélijk en bracht hot slachtoffer over naar eene apo theek, waar de eerste zorgen haar werden toegediend. De dokters vreesden eene sche delbreuk en een specialist zou heden Woens dag de wonde onderzoeken. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Brand. Woensdag morgend. rond 9 1/2 ure, is brand ontstaan hij M.Frans, handelaar in koflie, 28, Marktstraat. Het vuur brak uit in een klein gebouw waar vele inpalckassen stonden. De pompiers van den post in de Kruisvaartenstraat waren spoedig don brand meester. Ganshoren. Leeuw ontsnapt. Ter gelegenheid dor kermis Was do diergaarde Canaille, hier voor de eerste maal eene ver tooning komen geven. Rond 3 uur, Maandag namiddag ontsnapte een leeuw. Hij liep de Van Overbekelaan op, waar hij zich in een in opbouwzijnde huis verschool. Daar kon het roofdier door don temmer bemeeslerd worden. Aarschot. Erg ongeluk. Dinsdag middag was men in don hof van Achiel Van don Brouck, wonende Aurodei'.herg, bezig een dool aan 't plaatsen. Rond 7 1/2 ure was alles omtrent geëindigd, en Jan Rogmans, schrijnwerker, legde de laatste hand aan 't werk, wanneer eensklaps heel het ding inviel en Rogmans onder de puinen bleef liggen. Met veel moeite kon men hem er onder uit halen, en naar zijn huis leiden. Woensdag morgen moest hij bedlegerig blijven en zijn toestand boozemt onrust in, daar hij klaagt van inwendige pijnen. en met geweldige inspanning beproevende zijn oogen open te houdon, zeide hij Hoo? weet gij het niet meer? Gij hebt ook een slecht geheugen, gij. Wellington is het weer go 't nu? zeg? Juist, zoo is 't. Het verwondert me nu alleen nog maar waarom de boot ons niet komt afhalen. Wat? Wel, gek, daar gaat geen boot moer van het schip, zoodra het duister is ge- worden. De brompot heeft immers gezegd, dat als we tot na don kor uitbleven, dan moesten we zelf een boot zoeken om Ja, dat zei hij. gaf Marco ten antwoord. Zacht drukte hij het hoofd van don ouden zee man op de tafel, en een oogenblik later snurkte deze reeds als een os. Nu riep hij deu kastelein, wees hem op don bewustcloozen man en sprak: Draag zorg voor hem en sluit doze deur goed, opdat niemand hem te zien krjjge. Hebt go mg begrepen? 't Zal geschieden zooals ge beveelt, ant woordde do kastelein. Maar wat denkt gij nu verder te doen Help mij eerst een handje, dan zult ge het dadelgk hooren. Vooreerst moeten we diea snaak zijn wambuis uittrokken. De kastelein hielp hom om den engelschen zeeman van zijn uniform te ontdoende smok kelaar trok z'gn eigen wambuis uiten dat van den andere aan. Daarna zette hij ook den hoed van den engelschman op en wendde zich toen tot den verwonderden kastelein. Wel, wat dunkt u, vroeg hij hardop la chend. gelijk ik nu niet sprekend op dien man? Of liover zooais hg er een uur geleden uitzag? (Wordt vervolgd)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2