De misdaad der Willemsstraat tegen automobilisten IPOWSBERICHTEH Bitter8 Jos. Notermans^ De aanslag op koning Wphonso XSil Gewestelijke Landboawwefistrijfi te SWoosMen'Noüfle. ZIJNE MOEDER Spleyetfaliriek A. L. MEYVAERT DE VOLKSSTEM' Ik geloof u, uitgenomen hier en daar in eenige kleine arrondissementen, waar hij rols trekt noodig is. En uw gevoelen desaangaande Ik verheug er mij om. Ik ben nooit partijganger geweest van die overeenkom- iten met progressisten wier programma na genoeg het onze is wat de andere libe ralen aangaat, hunne broederlijke gevoelens jegens ons zijn genoeg bekend 1 Na werk komt rust, zegt men En som mige volksvertegenwoordigers zeggen dat ook en spreken reeds won hun verloftijd Men zal in verlof gaan den 18 Juli, daags voor de nationale feesten om dan in October te herbeginnen. 7oo sprak daar even ©en lid der Kamers die wel op de hoogte is van de gebruiken. Volstrekt niet antwoordde daarop een ander Kamerlid, men zal zetelen tot einde September. En gaat men zelfs dien datum niet voorbij, dan zal bet enkel zijn, omdat acht dagen nadien de internationale confe rence aanvangt van de kamerloden, In allo geval er is werk en veel werk op den winkel voor de kamerleden. Wie zal president zijn van die studiecom missie Die vraag werd herhaalde malen opgeworpen Een katholiek zegde mij M. Van don Heuvel is natuurlijk bekwaam genoog om dergelijke commissie voor te aitten. Maar alhoewel Staatsminister is hij totaal buiten de beweging, hij is noch volks vertegenwoordiger, noch senator. De kamer moet me dunkt een voorzitter aanstellen, die in baar midden zetelt. En wie dan zou er voorzitter zijn M. Liebaert oud-minister, staatsminis ter, die do ingewikkelde redonen van de wet geving kent. Dat is de man die gansch aan geduid is, om dergelijke commissie voor te tillen. Ge zult het zien. 't Zal M. Liebaert zijn. Harolix XE MADRID Do plichtljs wordt ter daori veroordaeltl Zooals men weet werd op Zondag 13 April taaist een aanslag geploohd op den koning van Spanje, door oen anarchist, Rafaël Gan- chez Alotre, oud 26 jaar, van spaansche af komst en een vurig vereerdor van Ferrer. Terwijl de koning to peerd, en omringd van zijno stafofficieren, van cone troepen- scRonwing terugkeerde, kwam Rafaël in de Alcalaslraat te Madrid, uil de rangen van de nieuwsgierigen gesprongen liep naar den koning, greep zijn peerd bij de teugels on losle twee revolverschoten. Do koning deed zijn poerd steigeren, en werd door de kogels, die rakeling voorbij hem vlogeu, niet getrof fen. Hot Assisenhof van Madrid beeft Vrijdag namiddag don plichlige tot do dood veroor- deold, daar het bewezen was dat hij don aan slag met voorbedachten rade geploegd bad. zich in eeno herborg de banden gewasschen heeft. Daar heeft men bemerkt dat de kerel talrijke schrammen droeg aan de handen. De kleederen welke Verheust in een win kel had afgedaan, na er zich nieuwe aange schaft te hebben, zijn teruggevonden. M. Michaux en zijne andere bediendon hebben ze onmiddelijk herkend als toebehoorende aan Verheust. Verscheidene policiemannen zijn naar Rijsel en Roubaix vertrokken en hebben er zich in betrekking gesteld met do Fransche policie. Men weet dat Richard Verheust te Zotle- gem een koepon heeft genomen voor Rijsel. Hij heeft echter familie wonen to Roubaix en mon denkt dat hij deze wel zou durven gaan bezoeken en trachten er zich te verber gen. Ook worden do havens van Kales en Boulogne bijzonder bewaakt, daar men ver moedt, dat Verheust zou trachten langs daar Engeland on zoo Amerika to bereiken. Vrijdag avond hadden al de gedane opzoe kingen nog geen uitslag opgeleverd. IJet signalement van Verheust, met eene photographic, welke niet al te zeer gelij kend is, daar zij reeds van over drie jaar dagteekent, is door de Noorder policie aan al de dagbladen der streek medegedeeld, mot verzoek ze te willen inlasschen. TE GENT ingericht door de Provinciale Landbouw- maatschappij van Oost-Vlaanderen onder de Hooge Bescherming van Z. M. den Koning met de medewerking van het Ministerie van Landbouw, van de Provincie en van de stad Gent. Deze wedstrijden gegeven alleenlijk voor Oost-Vlaanderen, zullen plaats grijpen van den 4 tot 14 Juli en de volgende afdeelingen bevatten 18 EN 10 MEI 1913 Het spoor van den moordenaar Hel is wel zeker, dat do kerel wiens spoor ie Zoltegem gevolgd werd, niemand anders is dan Richard Verheust, de moordenaar van Madame Michaux. Uit l)6t onderzoek is gebleken, dat de ellendeling Dinsdag heel dón dag te Zoltegem vorbleof. Het is M. Ertol, officier der rechterlijke policie van Brussel, die te Zoltegem hot on derzoek heeft gedaan. Deze is te weot gek/Tnen, dat Verheust 1® afd. Paardenras, 5, 2® 3® 7 Juli 18.000 Hoefsmederij, 4 Juli 1.500 Geiten en schaponraa, 5,6,7 Juli 3.000 .•Trekhonden, 6 Juli 1.500 Runderras, 12, 13, 14 Juli 20.000 Varkenras, 12,13, 14 Juli, 3.000 Hoender en konijnenteelt, 12, 13, 14 Juli 2.000 Bijenteelt in Augustus 1.000 4® VERVOLG Een oogenblik bleef liij staan, om zich to overtuigen dat de schildwacht in eenen vasten «laap was; daarna ging hy tussehen de ka nonnen. Hij blies zacht tussehen de tanden, tegde tegelijk zijne hand op den arm van den jongen Fretart en fluisterde: Maak geen gedruis. Ik ben gekomen om a vrij te maken. Sluit uwen mond en gebruik ïwe beonon. Mijne boot is in de nabijheid. Kunt gij zwemmen? Ja, antwoordde Henry snel, zonder ech Ier te begrijpen waartoe hem dat van nut zou (unnon zijn. Houdt u dan oen oogenblik stil, opdat ik i van uwe boeien bevrijdo. Montmorillon want deze was het boog Ie handboeien met zijn zakmes vun elkander, >n nadat hij Henry er van had bevrijd, brak lij de sterke voetboeien met eene der hand boeien, die bij er tussehen wrong, eveneens tpen. Daarna keek hij rond om te zien of er liemand in de nabyheid was en ging, door Jenry Fretart gevolgd, de trap op, welko naar «et bovendek leidde. Volg mij steeds en houdt een rechte lijn fan den boegspriet af. Zwem alsof 't uvs leven jold. Dit zeggende liet Montmorillon zich snel jangs het schip in 't water zakken, een oogen- >lik later was Fretart naast hem in do golven. De jongeling zwom meer instinktmatig dan (net een bepaald doel, want hij had er niet 't «inste begrip van, wat dat alles te beduiden fcad. Hy wist alleeu dat zijn toestand niot ver- Totaal. 50.000 Dus vijftig duizend frank prijzen. Deze wedstrijden waaraan een overgroote bijval beloofd wordt, zullen plaats hebben in de omheining van hot Hedendaagsche Dorp Villago Moderne Wij achten het noodig diegenen te ver wittigen welke begeeren zich te laten inschrij ven,dat zij zonder verwijl zulks moeten doen aangezien de inschrijvingslijsten binnen weinige dagen zullen gesloton werden. Wij herinneren ook dal voor het bekomen van het programma alsook voor de inschrij- vingsbulletijns en verdere inlichtingen men zich wenden mag tot den heer Baron Frans Korvyn de Volkaorsbeke, Frère Orbanlaan, nr 19 te Gent. Handboogschieti*gen Wekelijksche en bijzondere schietingen Beker der tentoonstelling voor pelotons van 6 mannon eener zelfde maatschappij. Beker des Konings. Persoonlijke wed strijd tussehen al de schutters die in do af zonderlijke schieting den hoogvogel zullen geschoten hebben. Boven de wedstrijden voor geld,, zullen ge durende gansch de schietporiode, 60.000 fr. prijzen toegekend zijn, in zilverwerk, kunst voorwerpen en in geld, op verschillende aangeduide vogels. Voor inlichtingen bij den heer Bossu, Brussolschen steenweg, 48, Lodeborg. ergeren kon, en eene schemering van hoop kwam bij hem op, dat het werkelijk om zijne redding te doen was. De schildwacht aan den boegspriet had evenwel het plassen in het water onder zich gehoord; hij riep derhalve aan, doch kreeg natuurlijk geen antwoord van de beide zwem mers, die daarentegen nog sterker met armen en boenen begonnen te werken. Nog eenmaal koerde Montmorillon het hoofd om, en hg zag een lantaarn to voorschijn komen door het luik, waardoor zy gevlucht waren ook kon hij don klank van lnidroependo stemmen hooron. Nu lostte de schildwacht zijn geweer, en de kogel kwam vlak voor de zwemmenden terecht. Een weinig verder riep de smokkelaar om zjjno boot; na een paar minuten was die aan hunne zijde, en beiden werden er in opge trokken. In tussehen was er aan de officieren kepnis gegeven van de vlucht van den gepresten ge vangene, en overal wcrdoD lichten zichtbaar, terwijl de bemanning haastig op het dek heen en weer liep. Zo zetten eene boot uit, ,zoi de smokke laar; gy moet nu ook een riem grijpen, mijn jongen, en laat ze ons dan maar nazetten. Heb geen vrees we kunnen met onze kleine boot tussehen de klippen aan den oever ge makkelijk uit hun bereik komen, al doen zij ook al het mogelyke om ons in to halen. Beiden, Marco en Henry, grepen nu naar de riemen en 't duurde niet lang, of zij waren in hun lichto boot buiten alle gevaar om inge haald te worden, hoewel zij duidelijk de krachtige en snelle riemslagen van do beman ning dor hen achtervolgpndo boot en ook do bovelen van den meovarenden officier konden hooren. Montmorillon stuurde z'yuo boot recht, in don stroom, en nadat zij ongeveer eene Schietwedstrijden s<?n let wed strijd en met vuurwapens zijn begonnen op 17 en 18 Mei, in do stands nevens het sportplein der Tentoonstelling-. Op 8 Juni, Echielir.g per pelotons 15 Juni, idem. Op 22 Juni, Fransch-BoJgisclie match tus schen de ploeg- der Association du Nord et du Pas do Galais en do Gentsche Cody-Club, Op 29 Juni en 6 Juli, pelotonschieting 18 Augustus, schietwedstrijd met pistool 25 Auguslds, sluiting van den prijskamp op korten afstand, Op 8 September algemeen© sluiting dor verschillende prijskampen en in October prijsdeeling. Sekretariaat Eendracbtstraat, 30 Gent. De paviljoenen der Steden De inhuldiging der vior paviljoenen van Brussel, Antwerpen, Luik en Gent, zal plaats hebben Donderdag, oin 11 ure 's morgends. De magistraten der verschillige steden zullen vergaderen in het paviljoen der stad Antwer pen. Na afloop der plechtigheid, zal het gemeen tobostuur van Gent den burgemeesters, sche penen en gemeenteraadsleden oen feestmaal aanbieden. Branden Zaterdag morgend, om 11/2 ure, word de brandweerpost in de Tentoonstelling opge beld door den brandmelder, aan do galerij der machienen geplaatst. De pompiers rukten onmiddellijk met bun materieel ter glaats. Onderwijl was de mid- denkazern verwittigd geworden en de hulp auto vertrok oogenblikkeHvk. Het vuur was ontstaan in een deel van den plankenvloer der Machionenhall, Natielaan. De brandweer was het vernielend element in een klein kwartuurs meestér. Rond 8 ure 20 min. werd de post der Ten toonstelling andermaal opgebeld. In een bij zonder paviljoen, dicht bij Canada, was bet vuur ontslaan in eene parüj hout, in de kel dering geborgen. Men vermoedt dat de brand veroorzaakt werd door de vuring der verwarratoestetlen. De pompiers waren aldra het vuur meester. Ook de hulp-auto der middenkazerne was ter plaats, doch de manschappen dienden niet tussehen te komen. Schade onbeduidend. Senegalaesch dorp. Verlaat de ten toonstelling van Gent niet, zonder hot Se- negaleosch Dorp bezocht te hebben 150 inboorlingen, werken, zeden, gebruikèn, dan sen, tam-tam. 612 Men zal zich herinneren,\me eeuigo weken geleden misdadigers te Berlijn eene sterke koord over de baan hadden gespannen en oen opon automobiel er juist onderreed, met hot gevolg dat de inzittenden door de koord ge dood of zwaar gewond werden. Soortgelijke aanslag werd dezer dagen ge pleegd, op de groole baan^ tussehen Namen en Brussel. Alleen aan de omstandigheid dat hier gesloten antomobiolen in 't spel waren, is het te dan kon goene dooden te betreu ren te hebben. M. Maurice Lóonard, van Brussel, keerde rond 11 ure 's nachts per auto uit Namen terug. Behalve de autovoerder en hij, zalen in zijn rijtuig, Mev. Franssen en M. Tous- sawit. In dezelfde richting-reed de automobiel van M. Michel, wisselagent te Brussel, met den autovoerder en drie personen. De rijtuigen warent gekomen tussehen Brieniol oo Rhisnes,als een geweldige schok werd waargenomen zij waren gehotst togen een stalen kabel, welke een misdadiger over de baan had gespannen, lussclien twee hoo rnen, op ongeveer lm. 50 hoogte. Drie van de personen in den auto van M. Léonard, bekwamen geen letsel, doch Mev. Franssen word zwaargewond aan hetgelaat. Het voertuig werd l^ovpiidion zeer erg be schadigd. In de auto van M. Michel worden de drie reizigers ernstig gekneusd en de auto- voerder werd zwaar gewond. Nog een andere auto kwam in dezelfde richting en kon stoppon op pas eenige centi meters afstand van den kabel. Een streng onderzoek is geopend en de daders dezer laffe moordpoging worden naar stig opgezocht. ïïeilig© "Wijciing;. Bisdom Gent.Zijne Hoogwaardigheid M21' Stillemans, heeft Zaterdag de HH. wij dingen toegediend. Werden subdiaken Do Brauwere Ra phael, van Gent; Do Feyter Garolus, van Nukcrke Delfoss© Vedaslus. van Ronsse Demanot Adelinus, van Gavere De Meyer Raphael, van Gent Do Rouclc Petrus, van Gent; D'Haese Paulus, van Segelsem Hoo ren s Alphonsus, van Aspclaore Melchers Raphael, van Sl® Marguerite Rodts Jozef, van KnesselaereRoozeii Carolus, van Gent Tack Arlh., van Munckzwalm Van Coppe- nolle Frans, van Geeraardsbergen Van Nieuwenburgh Victor, van QuaremontVan Hecke Audomarus, van Desteldonck Van Peteghem EmiUus, van WynckelVercraeye Vedaslus, van Sl Laureins. Brussel Erg motocicle ongeluk De molccyclist RenéM., wonend Andorlechtstr. te Brussel is te Westen de, aan den draai eener baan legen de lokomolief van den buurttram gereden. Roné M. werd verscheidene meters ver geslingerd en over eene haag geworpen. D© ongelukkige beeft verscheidene lede maten gebroken en talrijke kwetsuren op het lichaam. De gekwetste werd naar Brussel overge bracht. Zijn toestand is onrustwekkend. 214 Hasselt eviiiideD in 1874 halve mfjl stroomopwaarts hadden geroeid, legde hij aan op eene plaat© waar verscheidene visschersbooten bij elkander lagen. Volg my, zei de smokkelaar, toen zij do boot verlaten hadden. Als de engelsch9n aan land komen om u te zoeken, zullen ze natuur lijk 't eerst naar do hut van uwen vader gaan. Gij zoudt daar niot veilg wezen voordat ge onder de bescherming zijt van de stedelijke overheid. Kom dus mede, en we zullen zorgen dat gij niets te vreezen hebt. Henry deed tot nu toe geen enkele vraag, want alles had zich zoo snol en onverwacht toegedragen, dat hy aan niets anders dacht dan het pad te volgen, waarop zijn zonderlinge vriend hem voorging. Zooveel begreep hij echter dat hij uit de klauwen der Britten ver lost was, en met een daukbaar hart volgde hij zijn geheiinziunigen geleider, overtuigd dat dit raadsel spoedig voor hem zou worden op gelost. 1; DERDE HOOFDSTUK De Roovers. Des avonds van dcnzelfden dag waarop het in 't vorige hoofdstuk medegedeelde was voor gevallen, toen do duisternis reeds begon te vallen, reed oene zware .reiskoets langs de zeekust op den weg van SJ Malo naar Reunes. Op do portieren dier koets prykte het vergulde wapen van een markies Van den ouden cdcl- dom. Tweo personen zatën er in. De oudste was een man van ongeveer vijftig jaar mot een trotsch uitzicht; hoewel zijne gestalte fijn en sierlijk was, verried zij toch spierkrachten vlugheid, terwijl in zijne oqgen scherpzinnig heid en een vlugge geest te lezen waren. Zijn haar begon reeds de eorsto sporen der grys-, heid te vertoouen, en de hand 'des tyds had -M Soldaat-diefDe policie hield Don derdag avond op de An3pachlaan een soldaat der1 grenadiers aan, die in volle vaart en zondër licht per motocyclot reed. De moto- cycletrijder werd naar bet policiebureel ge leid, waar proces-verbaal ten zijnen laste opgemaakt word. Korts na het vertrek van den soldaat vernam men dat hij eenen val scheti naam had opgegeven en dat het machien waarmee hij reed, ten nadeelo van den genaamden Frans R,. van Boschvoorde, gestólen was. De dief wordt ievorig opge zocht. In den trein bestolen. Een duitschor» M. S..., was Donderdag naar de tentoonstel ling van Gent gegaan. Bij den terugkeer viel hij in den trein in slaap. Men oordeele over zijne verwondering toen hij bij zijne aankomst te Brussel bestatigde dat men hem tijdèiis lie reis van zijn brieventesch ontlast had. Deze bevatte eene belangrijke som gold in bëlgisóhe en duitsche bankbriefjes. Men heeft vermoedens. Oneerlijke rekenplichtige. Donder dag namiddag zond een rijwielhandelaar der Gamuselslraut, zijn rekenplichtige Jules Th..., 38 jaar oud, wonende Koolstraat, in een bankhuis een wissel van 4500 fr ont vangen. De rokenplichtige ging het gold op strijken. doch in plaats van 'naar zijn pa troon terug te keeren, begaf Inj zich naar huis trok er zijne boste kieeren aan en poet ste de plaat. Zijn signalement in alle richtingen rondge stuurd. een paar schaduwlijnen van den naderenden ouderdom op zijn gelaat getrokken. Hij droeg eene kleeding van eenvoudige burgerlijke snede, maar van echt zwart fluweel, en had tot aan den knie reikende laarzen aan. Het eenige teeken van zijn adellijken stand, dat aan hem to zien was, was het kleine gouden krulö der Johanniter-orde van Jerusalem, het well<; met een scharlakenrood lint op zijne linkerborst bevestigd was. Zoo was het uiter lijke van den markies Philip do Montigny. Wat zijn innerlijke betreft, hij was een goed hartig, welwillend man en werd ten hoogste geacht en bemind niet alleen door alle boeren maar ook door de overige bevolking, in wier midden zijn oudvaderlijk slot lag. Evenwel was hij in zijne denkbeelden een echt aristo- kraat, die op het onbevlekt houden van het edele bloed en het behoud der voorrechten van zijnen stand ton zeerste gesteld was en ze steeds mot de grootste stiptheid trachtte to handhaven. De andere persoon was een meisie, in den leeftijd waarin do vrouwelijke schoonheid zich zoo heerlijk begint to ontwikkelen, 't Was do dochter van den markies en zyn ©enig kind. Zij was nauwelyks achtion jaar, maar toch was zij reeds rijk aan ervaring en ondervin ding, want van af hare geboorte was in haar vaderland de eene omwenteling op de andere gevolgd©n al was ook haar vader gespaard gebleven voor de rampen, die velen zijner landgenooten hadden getroffen, had zij toch veel lijden gezien en bijgewoond. Haar schoon gelaat droeg den stempel van eene lieftallig heid en zachtvaardigheid, waaraan zelfs haar schalksheid, levendigheid en buitengewone geestkracht geen afbreuk konden doen. Dat gelaat was in volkomen overeenstemming met beur donkerbruin haar en do heldere, lnsge-J Dievegge aangekouden. Moeshove niers die hunne pakken voorloopig in de herberg haddon gezet van do echtgenooten D..., Hallenstraat, zagen ze sedert eenigen tijd void wijnen, zonder do hand op de dieven to kunnen leggen. Een pak werd heden mor gend opzettelijk op een stoel gelegd. liet bevatte allerlei afval on men had het dor- wijzo geschikt, dat eenige vischkoppon uit het pak staken. Eene vrouw, die men ver moed had de daderes van de gepleegde dief stallen te zijn, maakte zich van net pak meester. Do dieveggo werd aangeklaagd en door een agent naar het kommissariaat ge leid, met het pak onder den arm. Het is eene vrouw van St-Gillis. Er wordt verondersteld dat zij aan stcelziekte lijdt. Bedrieger geknipt. Voorzien van eon bon, geteekend door eenen handelaar der Kruidtuinlaan, kwam verleden week een boodschapper een elektrisch toestel van 180fr. halen bij een nijveraar der Opvoedingsstraat. Donderdag bood zich een tweede boodschap per aan met een soortgelijken bon en vroeg een elektrisch toestel. Ditmaal vatte de nijveraar vermoedens op en verzocht den boodschapper wat te willen wachten. Intusschen werd de policie ver wittigd. Men gehaarde van niets aan den boodschapper. Mon gaf den man een pak moe eenige steenen bevattende en de policie volgde hom op. Hij had aan den nijveraar verklaard, dat hij liet pak moest afgeven aan eenon heer,die hem wachtte in eene herberg dor Vlaamsch© Poort Inderdaad,do policie zag dat de bood schapper het pak aan eenen kerel overhan digde Deze werd aangehouden. Het is zekere O.., gewezen bediende bij den handelaar der Kruidtuinlaan, en die wist dat zijn gewezen meester in handelsbetrek kingen was met den nijveraar der Opvoe dingsstraat. AangeslagenIn gevolge de verkla ringen door twee onlangs aangehouden dieven gedaan, heeft de policie in eene kamer der Koninginnelaan, twee koffers ge vuld met gestolen linnengoed aangeslagen. Men vraagt overal goede meiden onnoo- dig zich aan te bieden, indien zij bun koffie niet maken met CHIGORÉE DER TRAPPISTEN VINCART 1500X St-Joost ten-Noode. Aangehouden. De policie heeft vrijdag morgen do genaamde Jan R.., en C.., bijgenaamd De Witte aangehouden. Beiden zijn 19 jaar oud en hebben sedert eenigen tijd talrijke diefstallen gopleegd in Brussel en omtrek. Anderlecht. Hengst gestolen. M. Lu- cien L..., rentenier, wonende Bergenschen steenweg, 120, to Anderlecht, bestatigde vrijdag morgend, dat zijn peerd, dat op eene weide stond te Veeweyde, verdwenen was. Een kwaaddoener was 's nachts over de haag geklautord en had het beest gestolen. De be schrijving van het paard, een hengst van 8 jaar, is in alle richtingen gestuurd. St-Pieters-Woluwe Doodelijke afloop Over eenigen tijd werd de genaamde Anthoos, wonende in de Kerkstraat, door eenen auto mobiel overreden op de Torvueronlaan. De ongelukkige is nu aan de gevolgen zijner be komen wonden overleden. SpiegelsKadersVitrauxBaguetten Werf%3% Aalst. Stoomfabriek in Gent 382 67 Mechelen. Geheimzinnige dood. Donderdag nacht vonden personen die op den Brusselschen steenweg aan 't kesteel Grisar kwamen, een velo langsheen de baan en e6ii man ten gronde liggen. Hij werd in een huis gedragen, waar de geneesheer Mertens, van Sempst, den dood vaststelde. In den zak vond men een kaartje met naam en adres van M. Theofiel Van Poyer, van Schaarbeek. Daar het rijwiel gebroken was en men ook stukken van een ander rij wiel in de buurt vond, denkt men dat eene^ botsing hoeft plaats gehad tussehen twee wielrijders. Hel onderzoek duurt voort. lijks donkerbruine oogen. Zij die baar dage lijks zagen en hare edele hoedanigheden en karakter kenden, beweerden dat zij onbe twistbaar het sehoonste meisje uit de geheel© provincie was; en ofschoon wellicht bij menig een de edele hoedanigheden barer ziel op de schatting harcr lichamelijke schoonheid in vloed hadden, moest toch iedereen bekennen dat zij waarlijk schoon was, hoewel aan enkele meisjes van haren leeftijd op het eerste gezicht de prijs, eener nog regelmatiger schoonheid zou zijn toegekend. Isidoria de Montigny zou niet geschikt zijn geweest tot model van een beeldhouwer, want hare gelaatstrekken be hoorden niet tot die welke, in marmer gebei teld, eflekt maken, maar zij waren de juiste en zuiverste afspiegeling harer reine ziel, welko zachte en lieflijke hoedanigheden aan 't golaat eene verrukkende bekoorlijkheid ver leenden. Het rijtuig kon slechts langzaam voortgaan langs den oever der rivier, en toen de schadu wen van den nacht allengskens begonnen te vallen, waren onze reizigers nog verre van het doel hunner reis. Hoe ver moeten we nog, vader? vroeg Isidora, nadat zij door haar hoofd buiten hot portier te steken beproefd had te ontdekken waar zij waren, wat haar echter door de duis ternis niet gelukt was. We m'oeten minstens nog eenen weg van vijf mijlen afleggen, antwoordde de markies. Is deze streek u niet bekend, kind Neen, papa, zei Isidora, terwijl zij weder naar buiten zag. Herinnert ge u het ongeval niot meer, waarbij wij nu tweo jaar geleden zooveel ge vaar liepen en zekere persoon met zijn geleide ons het leven redde? (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2