Banqas Centrale de la Dendre Laatste Berichten Rechterlijke Kronijk Eoststraffelijke Rechtzaak van Brussel Stadsnieuws Onrustwekkende tijdingen. VB§ UWEN 18 EjN 19 MEI 1Ö13 DE VOLKSSTEM Steenhuyze. Brand. Gedurende den nacht brak er brand uit in do woning van Omer Haogeraa», Krómmestraat. Do bewoners moesten zich door de vlammen heen redden. Do beeslialen. het landbouw- almmeubels, kleederon, enz., zijn in don brand geblevon.Er blijven enkel gescheurde muren over. De schade is groot. Appelterre Diefstal Donderdag nacht zijn dieven op het l.of gedrongen van Petrus Van Vreckera en stolen er 15 kiekens uit hot kiekenkot. De gendarmerie van Santbergen is ter plaats een onderzoek komen doen. Do Scheidkundigen bewijzen dat de CHICOREI TALPE de zuiverste is. 1063 Gont. Tragische zelfmoord. Eenige tijd geleden had men de zonderlinge bandel- wijzo van leven beinorkt van een man, oud 58 jaar, wonende Ficchiaslraat. Nu heden morgend rond 4 1/2 ure, heeft men den man verhangen gevonden in zijne woning. Reeds dikwijls had hij gesproken van zich te zelf- snoordon. Gevaarlijke slagen. Zaterdag mor gend ontstond twist tusschen werkvolk in de fabriek La Gantoise een 14jarigen knaap wonende Van Crombrugghe's straat, ontving een ergo slag op bot hoofd waardoor hij oone erge wonde bekwam boven het rechter oo; Men moest hem naar een kliniek over brengen. 'Zele Schrikkelijk ongeluk.Zaterdag morgend werd do gemeente in opschuddii gebracht dooreen afgrijselijk ongeluk.Rond 4 ure rood landbouwer Jozef De Coene wonende op de wijk Wezepoel met zijne driewiolkar naar den akker om klavers. Do zoon zijner zuster vergezelde hem. Toen zij een uur later terugkeorden en aan de huizen kwamen, roed de genaamde D'hondt hen met eene hondenkar voorbij. De honden blaf ten en hot paard verschrikte. Het dier sprong vooruit en de geleider werd ten grondo geworpen. Eon der wielen liep hem over hot hoofd. Ooggetuigen brachten den ongelukkige in eene naburige woning. Een bijgeroepen geneesheer kon enkel do dood vaststellen. Lokeren Hofstede afgebrand Zater dag nacht is brand ontstaan op bet bof van Leopold David, op de wijk Everslaer. Rond 2 ure werd deze gewekt door het ge huil van zijn hond. Huis en stallen stonden reeds in laaie vlam en de huisgenooten kon den slechts mot do grootste moeite gered worden. Al het vee is in do vlammen omge komen. De schade door de verzekering ge dekt is zeer aanzienlijk. Charleroi.Ben briefdrager verdioenen. Een briefdrager van het middenpostbureel te Charleroi, Emiel Flament, is sedert dön tweeden Sinksendag, om 3 ure 's morgends. verdwenen, en sinds dien hoeft men nog geen nieuws van hem vernomen. Flament was een voorbeeldige bediende; ongeluk kiglijk speelde bij op do koersen. Hij bad gansch zijn vermogen verloren, en had reeds belangrijke sommen ontleend. Men vreest dat do ongelukkige zelfmoord gepleegd heeft. Krlebalachtig.Stien zat op de coovooi met eenige heorkos die zoodanig schenen leute te hebben met Stien zijne ooren (en oïn te zeggen lijk hot is, Stien was daarin nog al wol medegedeold). Nu, achter vele woorden den huls gekraakten aanzienlijk ge- lachon on gespot te hebben, zegt er een van die heerkesaan Stien «Maar, pachter, zegt hij,ge moet algelijk bekennen dat uwe ooren veel te groot zijn voor ne m6iisch. «Dati; waar, zoi Stien. maar de uwe zijn veel te klein voor nen ezel Pea'sossen die eene plaats zoeken, of eene aanvraag willen doen, huizen of k mers huren, voorwerpen verloren hebben, «iiz., zullen door onze «Kleine Aankondigin gen» den besten uilslag bekomen. EEN OS GESTOLEN TE ASSCHE Men zal zich herinneren dat op 6 April laatsledon, te Assche 's nachts een oa gesto leirword ten nadeele van Jozef Sqhaumans, handelaar aldaar. De dieven werden geknipt denzel^len dag reeds, dank aan de wakkere opzoekingen van den bevelhebber dor gendar merie van Assche. Het waren de genaamde» J. Do Smedt en C. Van Mollo van Assche- Krokegem. Zaterdag werd deze zaak voor de Boet straffelijke Rechtbank van Brussel opgeroe pen. Van Mollo kreeg acht maand gevang en De Smedt 1 jaar. Do burgerlijke partij bekomt 400 fr. scha devergoeding. Do twee betichten waren en blijven aangehouden. -W* KAATSEN Gemeente Moorsel Grooto Lutte met. den dikken bal naar 150 fr., op 29 Mei (Kermis Donderdag), om 2 1/2 uro, tusschen de 3 volgende partijen éiussel Frans Taelemans met Jules Jacqnomain, Philippe Taelemans van Brus sel, Louis De Scliaepdry.ver van Aalst en Van Lierdo van Ninove. Aalst Camiel De Groot mot David Van Nuffel, Valery Janssens, Alfons Dh Groot van Aalst en Jan De Nil van Erembodegem. Moorsel Omer Macharis met Frans Moortgat, Désiré Van Moesieke van Moor sel, Honri Moons van Herdorsem en Acbille Morckx van Wieze. Onnoodig te zeggon dat er voel strijd zal gelevord worden en bot spel,door de konink lijke harmonie opgeluisterd, zeer aantrek kelijk zal zijn. KERKELIJK NIEUWS Kerk van den H. Martinus Zondag 18 dezer wezende II. Driovuldig- hoids-Zondag. Plechtige Feestdag van don IIDonatus bijzondere patroon tegen de vreeselijke uitwerksels van Bliksem en Onwedors. Om 10 uro do Solemnele Mis. Om 4 ure plechtig Lof en Sermoen. Van 's morgends tot na het Lof zal de relikwie van den H. Donatus vereerd wor den. Kerk der Arme Claren J. M. J. F. C. G. G. Z. J. C. Solemnoole Octaaf van het Allerheiligste Sacrament des Autaars in do Kerk der Arme Claren Colelienen. Donderdag 22 Mei, feestdag en de vol- endo dagen der Octaaf, zal hot Allerheilig ste uitgesteld worden. Om 5 1/2 uro, mot de gewonelijko mis, tot na bet lof, welke zal geschiedon om 3 ure namiddag. Vrijdag 30 Mei, feestdag van het Hoilig Hart van Jezus on gedurige aanbidding. Om 5 1/2 ure de eerste mis met uitstel ling van bot Allerheiligste Sacrament tol na bet lof om 7 ure de tweede mis om 3 ure het lof met Te Deum. Grot van O. L. Vr. van Lourdes te Aalst Mijlbeek. Zondag 18 Mei, groote plechtigheid ter gelegenheid van de 25* verjaring der op richting van de Grot. Te 6 ure bedevaart en offerande door de inwoners der' Brusselscbeslraat. Akte van toewijding. LoFzang. Sermoen cloor don E. P. Torfs. Lofzang. Vereering del' relique. Parochie van V. L. Vrouw Bijstand Dijnsdag 27 Mei, om 9 1/2 uro, plechtige mis en wijding van 't Klooster, Werkschool en Apostelbuizen. 's Namiddags om 3 1/2 uro wijding en inhuldiging van het nieuw orgel. ZONDAGRUST. Zondag 18 Mei 1913, zal de dienstdoende apotheek van M. Calle- baut, Botermarkt, alleen open blijven, van 12 ure tot middernacht. Ontaarde vader. Zekere D.B., wonen de Dendermondscbe steenweg, beticht van ergerlijke mishandelingen op zijn* 14jarige dochter heeft gedeeltelijke bekentenissen gedaan. De zaken duren reeds oon jaar. Don derdag avond waren de gendarmei).,op zoek achter hem, doch men verlolde, dat, hij afwe zig was en zich bevond op het Sas van Gent. Aardig. Donderdag morgend bood een kerel te Gent een splinternieuw rijwiel te koop voor 70 fr. De politie onderzocht do zaak en kwam to weten dat die persoon het rijwiel slechts verleden Maandag, gekocht had bij een mecan-icien onzer stad,, en zulks voor 225 frank. Hij toonde oen lcwjjtschrift. Wat schuilt daarachter Is het k>yijtschrift valsch ?'Dat wordt onderzocht. BERICHT De Zwemkom zal geopend worden, voor liet Publiek, j Maandag toekomende, 19 Mei. Burgemacht van Aalst Hedep Zondag zal de Lt. Kolonel, de Burgerwacht in oogenschouw nemen op do Graanmarkt. Bijna getroffen. Terwijl, Vrijdag avond de automobiel van M. Odilon Vainjer Schue- ren voorbij de afbraak van het pud huis Torfs kwam gereden, wierpen stoutmoedig hengels met steenen naar het voortuig,waar in verscheidene personen zaten. Een groote zwaro steen, met geweld weggeslirigord,trof bijna een der kinderen van M. Vander Scliue- ren. De kereltjes, die gekend zijn, verdienen eene heilzame les. Gevonden.Een lanlaarnaansteker vond bij het aanvangen van zijn werk, in de Korte Zoulslraat, een pak, bevattendo een dertig tal tafellakens, waarvan eenige gemerkt zijn met de initialen H. G. Do oigenaar kan dezel ve terugkrijgen op het poliliebureer. Domheden.Op den Geeraardsbergsch steenweg woont de genaamde W., een half onnoozel vrouwspersoon, die standvastig het doelwit is van allerhande ongeoorloofde pla gerijen. Een dezer dagen had men zelfs, bij middol eener koord, gepoogd haar te vër- wurgen. Onnoodig to zeggen dat dergelijke domheden lot een slecht einde leiden. Eene klacht werd vandaag bij do gendarmeriq in gediend. JAN VAN MALDEREN.— Heden morgen kwam in or.zo stad de tijding too, dat onze stadsgenoot, schilder Jan Van Malderen, de tweede geklasseerd is om deel te nemen aan don groolon prijskamp van Rome. Wij ver haasten ons, den jeugdigen kunstenaar ge luk te wenschen met die eorsto schitterende ondorscheiding en hopen, voor den kunst roem onzer stad en als helooning voor zijn streven, zijne bekroning als primus te mogen vieren Herinneren wij hier, dat Jan Van Malde ren gehoren'werd den 6 Juni 1883, en dat hij voor eerste leermeester op hot hobbelig pad der kunst niemand anders had dan den vcrsieringsschilder Jef Van Cauwenbergh, die voor Jan lange jaren een wijzen en beza- digden raadsman was. Vervolgons was hét do kunstschildor Isaby, bestuurder onzer schilderschool, dio Van Maldefen onder zij ne leiding nam en hem, om zoo te zeggen, vertroetelde." Jan Van Malderen zal die tweo eerste ne derige, maar vordienslvolle professors, die hem de eerste grondbeginsels inplantten, nooit vergeten. Na zijne studiën tor stedelijk kunstgesticht voltooid le hebben, werd hij leerling aan de academie van Brussel, waar hij voor leer meester had Montald, en waar hij zich in twee verschillige vakken primus deed uit roepen. Daarna vestigde zich onze stadsge noot te Nieuwerkerkon. Ziohier de namen der 6 mededingers, die tot den eindprijskamp toegelaten zijn': IVan Belle Karei, van do academie van Gont 2. Van Malderen Jan, der academiën van Aalst en Brussel3. Van Riet Willem, der academie van Antwerpen; 4. Claeys Alhrecht.der'aeademio van Gent; 5.Moitroux Alfred,der academie van Bergon en Brussel; 6. Regnart Victor, der academiën van Ber gen, Brussel én Antwerpen. Hst concours zal beginnen Maandag 9 Juni eerstkomende, en gegeven worden,vol gons gewoonte, op een geschreven tekst. Do schilderwerken der laatste 30 me dingende kunstenaars zullen tentoongesteld worden in do Academie van Antwerpen (ingang Vcnusstraat), van Zondag 18 tot Dijnsdag 20 Mei, van 10 lot 17 uur. Diefstal. 7- Zaterdag morgend word ten nadeole van vrouw Karei Wellekens, markt- kraamsler, Molenstraat, op do Botermarkt van huren geldbeugel beroofd. De geldbeu gel bovatte do patent van vróuw Wellekens alsook het geld dat zij reods ontvangen had en eene som van 10 fr. welke zij van huis had medegebracht. Gevonden.]— Zaterdag morgend werd op den Keyenborg een landdraad gevonden. Terug te bekomen op het policiebureel. Mishandeling van dieren. Zaterdag morgend was een voerman van Erembode- gem bezig met op onmonscholijke wijze zijn paard to mishandeion. De ooggetuigen van die wreedheden, MM. Prosper Guillot en en Pol Eechoüt, deden hiervan eene klacht aan den politieagent Pyck, dio den dader naar het politiehureel onlhood. llior stelde de voerman zich zoo onbeschoft tegen den politiecommissaris aan, dat hij weldra ken nis maakte met het Salon-Pierre. Goed nieüws voor onze waterleiding. Wij lezen in het verslag van den Beheerraad on hot Kollege van Commissarissen van do Compagnie Intercommunale Bruxelloise des Eaux, hetgeno, volgt Leiding der Vlaanderen Do werkelr voor de inrichting der leiding genaamd dor*Vlaanderen zullen korte lings aanvang nemen. Het leggen der leidingen is aangenomen aan horderee) prijs, door M. Bonna; zij moet geëindigd zijn in een tijdverloop van 36 maanden, te rekenen van af 16 Maart 1913 (42 maanden voor de bijgevoegde leiding van Assche tot St Nikolaas) De verschillende leidingen te leggen zul len bedrageöt volgens vooruitzicht 21,684,7v(rn. van lra00 doorsnede, van Ucclo tot Ajjs.che. 40,291,75 m. van Óra90 doorsnede van Assche lot Gent (door Aalst). 43,199,90';,pi. van 0m70 en 1.353,70 m. 0ra60 doorsnede van Gent tot Brugge. 22,169,90, m. van Üm50 doorsnede van Brugge tot Qoslende. II,645,7CL m. van 0n,30 doorsnede van Brugge tot Ölankenherglie. 13,707,80 m. van 0ra30 doorsnode van Assche tot Déndormonde. ÏÖJIS.OO1 m. van 0,n25 doorsnede van Dendei mondó tot St Nikolaas. 't Zij eenè gezamenllijke lengte to leggen van 170,766,45 m. eene drukking berei kende tot 12'atmosphèren. Elektrieke verlichting. Wij hebben deze week in' onze slad de aankomst besta- digd dor eerste eloktrieke kabels. Na genomen inlichtingen zal de plaatsing ervan kortelings beginnen,©» de Aalstenaars zullen, volgens men ons verzekerd, van 1 Oktober a. s. van elektrieke licht en drijf kracht kunnen genieten. Reinlgheidadienst Sedert drij dagen, doet de Stad hot reinigen der straten, en wolko verandering en verbetering bespeuren wij reeds, bijzonderlijk in de volkswijken, en dit in drij dagen Indien dit zoo voort gaat zullen de Aalslonaars trotsch woröon over hunne stad, en men zal met recht kun nen zeggen dut Aalst een der reinste steden is. i Wij betreuren nog, dat sommige personen de straten kuischen en hoopén vei wekken 11a den doorgang der vuilkarron. duch wij zijn overtuigd, vermits het Gemeentebestuur al doet wat mogelijk is, om de roinigheid der slad zoo sned te verbeteren, de inwoners van hunnentrtége, niet zullen nalaten haar te helpen in haro taak. Van oenen anderen kant vernemen wij, dat do Policie, to dien opzichlostronge beve len ontvangen) heeft van het Schepenkollege, om do verordeningen te doen nakomen. BURGERLIJKE STAND VAN AALST fiFROOTITFNMannelijk geslacht 5).. GEBOOItILIV Vrouwelijk geslacht 6) 11 ^HUWELIJKEN V. Colpaert, smid, met F. Var. Mulders zonder beroep* F. Do Latlro, twijnder, mot B. storek, twijnster. OVERLIJDENS II. Boelaert, weduwenaar De Goster. mc&lstofbewerker, 72 jaar, Groenstraat. M. Podevy», zondor beroep, 57 jaar. Ouden Dendermondscbe steenweg. C. Do Frenne, weduwe Malfroy, zonder beroep, 82 jaar, Ledehaan. heer L. Meert, man Schuer- mans, hopkoopman, 73 jaar, Houtmarkt. R. Ven den Abeel, vrouw De Goninck, zon der beroep, 67 jaar, Arhoidstraat. R. Phi lips, vrouw Van Damme, zonder beroep, 27 jaar. Gentschen steenweg. T. Haenljens, zonder beroep. 28 jaar, Koolstraat. M. Corrfelis, wedtnvé Koppens, zonder beroep, 71 jaar, Mooi'ielhaan 2 kinderen onder de 7 jaren. PER TELEFOON Een Japaansch-AmepiStaansch gescfoaS, Zooals men wéét heeft de gouverneur van Californie (Vereenigdo Staten, Amerika), oen wetsontwerp opgemaakt, waarhij het den Japanners verboden wordt zich in Californie le vestigen. Dientengevolge heerscht in Japan eene gomakkolijk te begrijpen opschudding en 'tis nu zoover gekomen, dat de Japaaiizche gezant, in Amorika eene officieelo nota heeeft overhandigd aan den Amerikaanschen minister van Buitenlaandsche Zakan, waarin de onmiddelijke intrekking van dat ontwerp gevraagd wordt. Minister Bryan hiold eene vorgadering met do ministers van oorlog, marine en spoor- wogen, om over den toestand to boraadslagen en middelerwijl bleef de Japaansche go- zant, in het hotel van den minister zelf wachten, om onmiddelijk antwoord te hebben en te kunnen naar Tokio seinen. To Washington werd Vrijdag nacht gezegd, dat een oorlog onvermijdelijk schijnt, daar de gouverneur van Californie beweert dat zijn ontwerp wettig is en de internationale ver dragen niet overtreden zijn. Het Japaansch ministerie zal denkelijk zijn ontslag moeten geven onder den drang v/m het Japaansch volk en men vreest, dat een oorlogsgeziud ministerie aan 't bewind zal komen. De toestand is zeer netelig. Wereldtentoonstelling wan Gent. Inhuldiging wan het Ne- llerSandseh paviljoen. Zaterdag namiddag had om 3 ure do olficieele ope ning plaats van het Nederlandsch Paviljoen bij de Gentsclie Tentoonstelling. Om 3 ure komt de beer Hubert, minister van Arbeid en Nijverheid. Dadelijk neemt de heer Staart, algemeene kommissaria, het woord en bodankt de beer minister, de boeren lo den en de heeren gouverneur en burgemeester voor de medowerking die zij bij hunne deelnoming ondervonden. Na een antwoord van de heeren Hubert, Cooreman, Voorzitter der Tentoonstelling, OU Braun, burgemeester, verklaart do heer Stuart de afdeeling geopend. MEDEDEEL IN GEN AALST De leden met hun huisgezin van den u Onpartijdige Bond van Neringdoenders en Ambachtslieden dor slad Aalst worden verzocht op Zondag 25 Mei aanstaande, ten 7 uro 's avonds, ten lokale «Café Univorsel» Groote Markt, de algemeene vergadering met voordracht, omlijst met muziek en zang, gevolgd van een danspartijtje hij te wonen. HOFSTADE Zondag 25, Maandag 26 on Dijnsdag 27 Mei, tentoonstelling in don kring, van pa tronen, kleeren en linnenworken, gemaakt door de leerlingen der snijschool 011 door de linnenwerksters van het leerwerkhuis. Vrijo ingang. GIJSEGEM Donderdag aanstaande, 22 Mei, zal plaats hebben de plechtige wijding van het nieuw Kerkhof van Gysegem. Te 9 ure, solemneel© Hoogmis, waarna Sermoen door den Z. E. II. Kanunnik Roe- landts, pastoor-deken van Aalst. Daarna zal de Eerw. Heer Dekon het nieuw Kerkhof plechtiglijk inwijden. X-.XJ3S: - is de beste des* imneraie waters. 0e- pots JffiS. VA?J EYNDE, 10, LeojpoSd- straaf, Aalst. 231 MARKTPRIJZEN Aalst. 17 mei Hop nieuw gewas, prijzen in opslag koopers fr. 100. Aalot, 17 mei Aardappelen de 100 kilogr. fr. 6.00; Boter de 3 kilos fr. 7,18 a 8,00 Room botei* de kilo fr. 3,00 Eiers de 25 fr. 2,25 a 2.50; Ajuin de 100 kilos fr. 1.50 Viggens 'tkoppel fr. 90 a 100. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 234 klonten, wegende te zamen 1890 k. Cojnpagnie Hollandia, 15, Bergemeer- scheslraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 2,90 per kilo. occssaa Zijl gij in het geval van u eenen bijgang te moeten leggen, wendt U tot Stanislas Van Geert, kasseilegger, Boudewijnkaai, 34, Aalst, nevens liet zandmagazijn. Platimien volgens reglement van de stad. Prijzen huilen allo concurrentie. 234 Ptrioditche Pillrn van Iloktor Husjin. Die alle* zonder uitslag beprectd hebben, zullen raet genoegen vernemen dat er een oprecht sterk cn onfeilbaar middel, zonder gevaar voor de gezondheid bestaat, tegen vertraging en acblcTbliiven der Maandstonden, 6 fr. de does. Brevet 1488. Overal geheim verzon den tegen postbon.posi zegels of remboursement. Debrieven van bestelling wordrn met de p:llen tcrugsczonuen. tpolhsck MHOES- Sf TEN, optoigerApotheek du Progrêt, ruc Er.lu Oem-Ponfs. 60. LlüH. VERMAKELIJKHEDEN CENTRAL-CINEMA, Lange Ridderstraat, Aalst. Programma van 17 tot 22 Mei 1913 1. Zijne schoonmoeder, klucht2. Kracht overwint, buitengewoon indrukwekkend drama 3. Do hijenteelt, wetenschappelijk 4. WAPEN EN LIEFDE, bewonderensweerdig drama in 2 deelen 5. Gavrocho op den hui ten, klucht 6. Eclair-Journal, belangrijk, laatste nieuwigheden 7. Het geheim der gele hamer, groot policiedrama in 3 deolen 8. Gontran krijgt een gunsthriefjo, klucht. Bericht. Opdat eenieder de twee groote films, Wapen en Liefde en Het Geheim der Gele Kamer zou kunnen verstaan.zul- len de verschillende ondertitels, naarmate da film verschijnt, in het Viaamsch afgeroepen worden. SchouwburgGn. BbhioscB ZONDAG 18 en MAANDAG 19 MEI Koninkl. Vlaamsche Schouwburg. Geena vertooning. Muntschouwburg.Geene vertooning. Olympia. Le Briquet. Alhambra. Le Barbier de Séville. Gaité. Le bec de Gaz Le Paradis Bois-Sacré. Allez-Alors, Molière. Gigolelte. Waux-Mall. Om 8 1/2 ure Concert, dcor het orkest van den Muntschouwburg. Vaudeville. Le grand Guignol de Paris Luna-Park. Alle dagen om 3 ure na- middagverlooning om 8 uro avöndver- looning met volledig gezelschap.Om 11 ure 's avonds/ groot hal. Zomerpaleis (Grétrystraal).Verscheiden heden. Avomlvrrtooningon om 8 1/4 ure. Palais de Glacé, Wurmoesberg. Schaat senrijden op echt ijs. Drie zittingen peir dag. Royal Nord Cinéma (Théalre Gaumont), Noordlaan, 98 tot 104. Toegang van 2 1/2 tot 11 ure. WATERBREUKEN, ZAK- miLUllLri ADERBREUKEN.Genezing door den dokter-specialist V. BASTIN, van Fontaine-TEvéque, tegenwoordig te Brussel, 83, avenuo Besme. Persoonlijke werkwijze, welke gedurende 22 jaren harebewijzen afge legd on tot op heden 12.105 volkomen gene zingen gegeven heeft, steeds bekomen in slechts 8 dagen. Algehoele afschaffing van don breukband. Brochure kosteloos toegezon den, en eerste raadgevingen gratis, alle da gen van 1 lot 3 uro.Telefoon: B. 2837. 544 SVIen vraagt voor depot van bieren, to Brussel, een poortior, op zich nemende do wacht der paarden gedurende den nacht, kunnende vorvullen het ambt van voerman of magazijnier. Zich te bevragen ten hureelo dézer. 285 NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP der Sosiété Générale de Belgique SuccursaaJ van Aalst20, Nieuwstraat TELEFOON -1-13 Dépots van geld aan 3 °/0 en 4 °/0. Disconto en invordering van wissels. Voorschotten op litels. Aan- en verkoop van checks, vreemde bankbiljetten en munten.Beursorders.Uitbetaling van koepons. Inbewaarneming van waarden VERHURINGSTARIEF DER BRANDKOFFERS BRANDKOFFERS Afmetingen binnenwaarts PRIJS DER VERHURING HOOGTE BREEDTE DIEPTE 1 PER MAAND PER 3 MAAND PER 6 MAAND PER JAAR meter meter meter frank frank frank frank Model A 0.12 0.30 0.55 2. 5.— 9.— 15.— B 0.20 0.80 0.55 3. 8.— 15.— 25.— - C 0.50 0.30 0.55 5. 12.— 20.— 35.— D 0.50 0.62 0.55 8.— 20.— 30.— 50.— E 0.53 0.62 0.55 1 9.— 22.— 35.— 00.— De za?,'< der brandkoflers is toegankelijk voor het publiek alle werkdagen van 9 tot 4 uur, ('s Zaterdags van 9 tot 2 uur). 069

De Volksstem | 1913 | | pagina 3