VERVALLEM GROOTHEID. Onze bedevaart naar Leurdes Boekbeoordeeling FEESTWIJZER Tli. Stevens, OFFICIEEL Ë~KWO TEERING 6 moeidbaren Pastoor die zich zoovele moeite en laat getroostte om eerstbeginnende too- neelspelers en zangers zoo kunstig op te ileiden. Dank ook aan onze moedige jongens die alle moeilijkheden onder den voet hebben 'getreden en met zooveel geduld en volhar ding die lange uren hebben besleed om hunne zaken wel te leeren. f Dank nog aan de vreemde medewerkers >Mad. E. Colaes, G. Van Damme, Cosyns en jPh. Stevens. Deze ware kunstenaars ver. dionen eenieders achting en bewondering 't Zijn zij die veel bijdroegen tot het welge- lukken van ons concert j Ons laatste woord van dank zij gericht tot al dezen die ons vereerd hebben met hunne égenwoordigheid. Dank vrienden voor uwe talrijke opkomst zoo den 2° als den 1® dag. Een Xaveriaan. -WV Veortien Kruisweg-oefeningen met korte onderrichting, door weteerw. Pater G. Kallen, S. J. Klein in-8vo. bl. 170. Sint- Augustinus' Drukkerij, Desclöe, De Brouwer «n Cgnio, Brugge. Wio in Aalst heeft den goeden P. Kallen niet gekend Jaren lang bestierde hij de con gregatie der Jongelingen, bezochten troostte zieken en stervenden, maar wel inzonder heid de armste. Dat hij hier veelgoed heeft gesticht, zullen allen moeten beken nen. j Nn, onze oude vriend P. Kallen heoft in zijn liefderijk hert geput en met vaste hand neergeschreven eene reeks Kruiswegoefe ningen, welke we allen ten zeerste aanbeve len. Hoevele geloovigen doen niet wekelijks den Kruisweg en hoe dikwijls gebeurd het niot, dat ze vermoeid of door bekommering verstrooid, weinig of geen gedachten vinden tot vrome" mediteering Hoevelen zijn er liet, die tot meer devotie soms eens van be- tehouwingon en gebeden zouden willen ver indoren Voor hen allen is liet boekje ran P. Kallen een kleine schat. Moeilijk lal hij zijn, wie daar zijn gading niet vindt, *1 te veel ei schend wie nog grooter verschei denheid zou vragen. Ook aan do Eerw. Heeren Geestelijken tal het werkje goede diensten bewijzen. Bij dö openbare oefening van den H. Kruisweg, gebruiken ze veelal oen of ander boekje Door hen ook zal afwisseling ook wel be geerd worden de oefeningen van P. Kal den zulle die in ruime mate mogelijk maken. SZTSLJÏIOi ZEDIVJ 3VOOPID Eene Bioemlezinz uit de besta Zuid- en Noordnederlandsche schrijvers, door P. Ev. BAUWENS, S. J. In-12. Ingebonden Eerste deel. voor min gevorderde leer lingen. Tiende omgewerkte uitgaaf 324 bladzijden. (1913) fr. 1.40 Wilt ge weten, wat een schoolboek waard Is zie door hoeveel leeraars het gebruikt wordt. Staat deze regel vast, zoo is P. Bau- wens Bloemlezing opperbest. - Op vior jaar, too meldt het voorwoord, werden veertien luizend exemplaren aan den man gebracht. Zondag- mengelwerk. 46' Vervolg. Het ontbrak hare ziel, wier eigenlijk leven thans eerst aanving, geenszins aan kracht doch aan haar zelve overgelaten, dreef Vir ginia in eene onbekende zoo rond, niet om "golijk aan oenen schipper,die op zijnen tocht poor een onbekend vaarwater, do klippon -'£fi zandbanken niet kont, welke de bedrieg lijke golven dekken, en daardoor schipbreuk lijdt. Virginia's oogmerk was, de plaats eoner liefhebbende gade aan de zijde van haren ichtgenoot to vervullen. Zij wilde nu alles njn voor hom, voor wien zij tot heden too zoo Weinig geweest was ja, zij wildo aan hem like gedachte, elk gevoel wijden, dat zy aan Iemand anders verspild had, die haar zoo diep lernederd had? Zij wilde beminnelijk, inne- tneml, gezellig en vriendelijk als andere brouwen worden. Zij wildo Borgenstjerna loonen, wat zij door eigon poging van zich frist te maken en de Hemel weet wat niet al ./leer. Ilaro ijdcllieid was geprikkeld gewor- leu maar dezo was niet vermogend genoeg, laar karakter, hare gehoele natuur en haar kart te bedwingen. Wiren begreep den gemoedstoestand zijner rouw niet. Hij dacht soms Zou het mogelijk kun non zijn, dat Borgenstjerna indruk op 'Paargemaakt heeft-? Op haar, do onverschil- pgo Zeker haar géheele karakter cn voor komen hooft cono groote verandering onder gaan. Een dwaas echter, wio liet goedo niet Of zulk ecnMjval ons verwondert? O neen! Ieder wil weten wat in de letterkundigo wereld omgaaton dio begeerte wordt im mer voldaan door Zuid en Noord. Het werk is en blijft een trouwe weerspiegeling van de altijd veranderende litteratuur. Treedt een jonge schrijver naar den voorrang, go vindt hem vermeld werd een nieuw werk gunstig besproken door de critielc, het wordt aangehaald. Voeg daarbij, dat het boek, door het Huis Descléo, Do Brouwer en Cul° gedrukt, zijn oorsprong waardig is, en go zult begrijpen, dat we aan die tiende uitgave een nog ruimeren aftrek durvon beloven, dan aan hare voorgangster te baurt viel. Tweede deel, voor meer gevorderderde leerlingen Zesde omgewerkte uitgave, met 54 portretten, rv-824 bladz. (1912) fr. 2.50 Derde deel, mot levensschetsen, beoor deelingen, overzichton, 45 porlrotton voor leerlingen der Poësis. Vijfde omgewerkte uitgave iv-536 bladxijdon. (1910) fr. 2.45 Vierde deel, mot Middelneöerlandsche Spraakkunst en Metriek, aanhalingen uit de schrijvers dor Middeleeuwen, tooneelschrij- vers en redenaars der volgende eeuwen, le vensschetsen, beoordeelingen, overzichton, 45 portretten voor leerlingen der-rhetorika. Vijfde omgewerkte uitgave rv-498 bladzij- dm. (1910) fr. 2.25 Te verkrijgon in den Boekhandel J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. IN 4 943 UITSTAP NAAR GAVERNIE. Wij hadden reeds zoo dikwijls in onze schooljaren over de Pyrencön hooron spro ken; ar.dere beevaarders, die ons haddon voorafgeweest, spraken met zooveel lof over de schoon© uitstappen rond Lourdes, dat wij de grootsto bekoring hadden, nu wij toch zoo ver gekomen waren, eenige fran ken meor uit te geven en hot een of ander gedeelte der Pyroneën te gaan bezichtigen. Doch waar henen Canterets of Gavernie Elke uitstap vraagt een dag en worden dan zolden beiden gedaan gedurende een verblijf te Lourdes, Beêwegen is immers geen pls- zierreis doen. De streek is hier zoo schoon, dat men allicht er eenen dag afnijpt. Ik deed do twee roisjes, Canterets en Gavernie. Canterets voor 't vermaak en Gavernie uit loutere bermkertighcid of zoogij Jt liever hobt Gavernie voor 't plezier on Canterets uit goedherligheid 't een is het an,der. Er was spraak tusschen een kliksken van onze caravaan naar Lourdes, '3 Zondags eens naar St. Sebastien in Spanje to gaan. Dus viel er Zatordag to zorgen wildo men Cante rets of Gavernie niot mankeoren. Daarbij ik deed zeker oen goed werk met 's Zaterdags medo te gaan. naar Gavernie. Twee oude malanton zochten reeds sinds eenige dagen naar n'en goeden reisgozel om naar Gaver nie te trekken. Eindelijk geraakten zij tot bij mij. Zij aanzagen mij als een onvermei- haren toerist, want in Parijs hadden ze onze vreedzame discussie afgeluisterd, waar het er op toeging of wij Parijs hij den avond gingen afrijden of rotsen of niet. Een zwaro plassende regenvlaag had ons dan doen afbrekon met redetwisten eu doen thuis blijven. Wij geraakten spoedig 't akkoord en geniet waar het hom aangeboden wordt,maar eerst de oorzaak tracht uit te pluizon en een nog grootere dwaas, die zich niet aan de hel dere bron laaft, maar haar eerst ontroert om te zien, van waar ze ontspruit. Virginia heeft zich verbeterd zfl zal in het toekomende nog meer voor mij worden dan zij thans reeds is on ik zou do moeite, die zy zich geeft, slecht beloonen, zoo ik den grond daartoe ergens anders in zocht dan in hare ontwaakte liefde vóórharen echtgenoot. Voor hot overige kan ik er gerust op zyn, dat zelfs in een ander geval geen gevaar te duchten is. Ilaar hart is uiet voor open in drukken geschapen, zij kan niet bemin nen. Men ziet hieruit, dat Wiren op dit punt eenigzins vrijer dacht dan de meeste mannen, die hunne vrouwen beminnen, anders doon. Het laat zich dan ook licht begrijpen, dat de assessor met dezo zijne denkwijze nog zeer weinig gevorderd was in de kennis van het karakter zijner vrouw. Hij bespeurde slechts haar streven om hom te behagen de meor- dere zorg, die zy aan hare kleeding wijdde, hare oplettendheid om hem zoo veel mogelijk op zijne lievelingsgerechten te onthalen, den vriendelijken toon barer woorden, en haren veeltijds glimlachenden mond. Maar haren bitteren, pijnlijken zielenstrijd, haren angst, de vurige gebeden, waarmedo zy knielend den Allerhoogste smeekte haarde kracht te schenken om hom te leeren vergeten, dien zij niet durfde noemen, ofschoon hij haar nooit uit do gedachte was, van dat alles bemerkte Wirén niets. Hy had geen begrip van den ge weldigen harstocht, die de, naar het uiterlijke to oordeelen, zoo ltalino borst van Virginia verteerde. Do hartstocht, zegt een beroemd schrijver 's anderdaags ging bet gang naar den cirk van Gavernie. Gewoonlijk doot men do rei3 per rijtuig on dit is in vole opzichten aan to prijzen. Ilodbndaags is er reeds een dienst van automobielen. Hoe men 't neme of niet, 'nen vollen dag blijft er toch aan. Wij gingen er met don trein op af. Om 7 ure, half aobt vertrokken wij uit do statie van Lourdes. De tweo'matanten had don don proviand hij. Een boelen korf vol met smakelijke koeken,lokker vloesch, enfin oten en drinken wel voor zes gezonde kerels De reiskaart koste iots van 12 franken weg en weer. De trein omschrijft de stad Lour des en laat links de lijn liggen op Tarbes. Wij rijden op den rephlen oever dor Gave van Pan 011 komen in de schoone vallei van Lavendan. Men trekt over do Gave en komt in de schoone vallóPvan Argèles waar do slatio ligt van Argèle-Gazost. Argèle telt 1900 inwoners en is lief gelegen in 't begin der uitgestrekte vallei van Azun en in 't midJonpunt van 7 andere schoone valleien. Ik zou hunne namen wel kunnen geven, doch dat mooten ginder de gidsen maar doen. Die menSêhen moeten er hunne kost mede verdienen. Argèles ligt op eene hoogte van 466 nieters, tusschen hooge hergen. Het is zeer vruchtbaar en liet gezicht is er overheerlijk. Iir een woord 't Is wel de schoone vallei, dio wij te zien kregen. Argèles is eeno bekende badslad, doch voorts ging het naar Pierrefitto. De gansche streek is wonderschpon. De lijn volgt de Gave van Pan, ovorscbrijdt de Gave van Aucun,doorsnijdt schoone weelderige wei landen. De vallei kripapt in, op de bergen ziet men do puinen van een oud kasteel en de trein staat stil to Pie^fille. Hier moet men afstappen, wil men naar Canterets cf Gaver nie. Groot is Pierfifle wel niet. Een 700 inwoners ten hoogsle? gelegen op den linker oever der Gave, daarachter ontvouwt zich do vallei van Canterets en van Lutz St. Sau- veur. Builen de statie staan de elektrieken trams voor Canterotsen Luz te wachten. De afstand van Pierfitte lot Luz is 13 kilomot. en wordt in 45 minuton door den electrieke tram afgedaan. Hier dient er op te letten, want er is veel te zien, heel veel.Wij bleven buiten op 't platteform staan om goed te zion, doch de reis ging veel te rap. De kronkelende en schuimende Gave ligt nu eens ter linker, daii weer tor rechter zijde Soms ligt zij ons tegeyj te gapen, wol 50 of 60 meters diep, men wordt er duizelig van als men er henen ziet. Langs alle kanten hoogo horgen, waarvan ieder top eenon bij- iderbn naam draagjh Eensklaps verdwijnt tram in de rots em komt er 420 meters verder uit neersohieilen. Het landschap is overheerlijk en verandert bij eiken stond; de weg volgt al kronkelende en zwenken, bruggen brengen u van de eenen oever naar den andere der Gave. Een dezer draagt de pyramide met een opschrift De stad Barèges aan koningin Hortense 1807 Rechts ontwaart men de waterval Viscos en voor u reizen de bergtoppen op de Montogut en do Bergoii8. Hier en daar tussehon de hooge bergen een klein dorpken, de puinen van eon oud; kesteel en wij zijn in de statie van Luz. Over de Gave van Bastan ligt er eene marmeren brug en men treedt 't stadje binnen. Luz is de hoofdplaats van 't kanton en telt is gelijk aan den Sphinx der Ouden. Eerst ver heft bij in 'thart van den menschhet schoonej met de bloemen der fan taisie omkranste hoofd, 011 richt met den glimlach der onschuld liet oog ten homelspoedig echter verkeert hij in eenen leeuw, wiens sterkte des to geduchter, hoe edeler het hart is, dat hem koestert. Drei gend zit li'y aan don; rand des afgronds, ant woord vorderend op liet raadsel des levens, en wee dengene die te kort schiet. Wiren stond met den brief zijns vriends in de hand tegenover ^ijne vrouw, en hoorde haar op haren voojmaligcn ijskouden toon zeggenDat zijn vau die dingen, wellco dage lijks gebeuren!» doqh hij ontwaarde ook ter stond daarop om haren mond den glimlach,dio steods zijn hert verkwikte. Eensklaps was het hem echter alsof h(j uit eenen droom out 's* aakte en voor't eerst kwam hem die lach ge kunsteld voor. Een akelig kontrast vormde hij mot hare blecke wangen, op welke de kleur niet scheen to zullen torugkeeron. Gij lacht Virginia. Waarom lacht gy? vroeg Wiren op eenen bijna strengen, koelen toon. Virginia lachte piet meer. Zij stond op en hare houding was statiger dan ooit, toen zij met eeno zachte beweging van het hoofd ant woordde: Gij zult geene reden meer vinden om my ditto vragen, w^nt ik zal niet meor lachen. En in deze, bijna met eene wanhopige smart uitgesproken woorden ik zal niot meor lachen lag de gansche biographic van haar binnenste de hartverscheurende bekentenis van een met zich zeiven in strijd vorkeerend gemoed? Wiren bleef eenige oogenblikkon eprake- loos; zoo had hij hHÉRi' nooit "ge/.ieu. Diep ge troffen door hare hevige gemoedsbeweging, zegde li ij eindelijk met de warmsto deelno-.; een 1590 inwoners. 'tLigt op de hoorden der Gave van Bastan op 739 m. hoogte, 't Is een allerliefste gezicht. Hier staan de Chars a Banes te wachten om naar Gavernio te voeren. Was me dat een geharrewar hier! Men zou bijna wel dienen te bevelen hebben. In don regel geen bloodaard zijn, op zijnen poot spelen als 't noodig is, doch good zien goen slag te krijgen. Vau 't geroep en gelier der koetsiers verstaat men niets. Eindelijk geraakten wij gekanseerd met zes man,rede- lijk dicht opeen, doch alvorens weg te rijden moesten wij eenen dikken hoer en eene zwaarlijvige dame opladen. Tegenprintelen hielp geen zier. Gelukkig de dikzak ging bij do koetsier op dGn bok zitten, mot groot, ge vaar heel het spel te doen omklinken. In alle geval dit paar zag er echte toeristen uit. Do andoren gezellen waren treffelijke bee vaarders uit Nancy. Fatsoenlijke, heel treffe lijke menschen, vurige kristenen en hevige howonderaara van hunnen bisschop. Mgr. Turin az. Stippen wij gauw aan wat er to Luz is te zien voor degene die over lijd te veel beschik ken. De kerk der Templiers uit de X1II-XIV eeuw is een heelo sterkte met muren, torens on schietgaten. In don. toren is heel liet museum opgericht, te zien togen 0,50 fr. per persoon. Er staat nog eene kapel, Solférinokapel genaamd, op de hoogte gebouwd. I)aar staat ook eene pyramido, met boven een kruis in top. Men leeet er op dat ze word opgericht uit bevol van Napoleon III in 1864, daaronder ligt ook den pater capucion Lombez hegraven. Hier moesten wij lachen willen of niet. Nauwelijks waren wij aan 't rijden of halt koetsier. De dikke heer klom van zijnen bok en ging voorraad koo- pen. Good gedacht voor gezonde magen. Weldra kwam hij terug en deelde broeder lijk met de dikke dame, welke uit plaatsge brek half iu en half uit 't voiture meerijden mocht. Vooruit nu koetsier, madame est servie Ja waarachtig. Zij hield een klein fransch brood in zijn geheel va«t. Zoo iots van een dertig lot veertig centemeters lang, met een dikke saucisse ingehakkon. In Antwerpen noemt men zulks een wor stenbrood met carnaval, 't Word aanstonds zonder komplimenten aangepakt, zolfs 'do handschoenen werden niet eens ujtgotrok- ken. 't Was niet noodig ook, want zij begon gelijk onze kat thuiss zonder kruis. De boter smolt van de danige warmte en liop mondje pek^ al vet zoo groot zo was besmeurd tot aan de ellebogen, 'nen oprechte votdas. Do flosch moeat ook aangesproken worden om 't ding todoen schuiven. Van op don bok waar Jan de das troonde, ging do bierftesch langs onze handen tot bij zijne weerdige wederholft. 't Was wel koddig zijne vraag, doch wij hadden heimolijk te veel leut in hunne toeren om te kunnen wei geren. Een glas was er niet noodig en zonder oen spier te vertrekken zette zij den nok der Hescl; aan har© dikke kraag. Doch de heer vond het vaslhoudon wat to lang en riep reeds II 11e faut pas prendre tout Wat kost het schaap al bolor doen dan om willo der vrede in 't huishouden, do ilesch gedwee weergeven. Uit haren knapzak haalde zij zooveel te meer deugd, en nu kondon zij er tegen om te zien. Zij waren ons vooral vooruit, want 't ging in Gavernio ons bliksems togonslagen. Lug. ming: Virginia, dierbare Virginia, waarom spreekt gij zoo? Waren die glimlachjes, dio voorkomendheid, was alles wat mij zoo ver rukte niet het vrijwillige geschenk van een kalm hart. Wiren zag zich eensklaps alleen, en ont waakte nu eerst volkomen, Virginia had hem in don storm dier aandoeningen verlaten, waarvan hij geen getuige mocht zijn. Hij zocht haar in het eenigszins verwijderd slaapvertrek, doch vond haar niet. Hij ging naar do keuken, de provisiekamer, den kelder maar Vir ginia was in hot gansche huis niet te ontdek ken. Nu vloog hij naar buiten inden tuin. De sneeuw viel in dichte vlokken, alles was koud somber en woest, Virginia! mijne Virginia! weerklonk het door don lodigen tuin, de dienstboden kwamen op de beenzij wisten niet, wat zij van hot wedervaren hunner meesters denken moesten. XIV. - MAN EN VROUW Bij de tweede vraag van haren echtgenoot en by den blik, waarmede hij die deed, was het plotseling uit met Virginia's schyubaro bedaardheid en uitwendige rust. Dio vraag en die blik beide zegden haar, dat hij de ontrouw van haar hart niet alleen vermoedde, maar die inderdaad reeds aanwezig achtte. Wat stond haar thans te doen? Waartoe diende allo vermomming, waartoe had zij ooit gediend Een krampachtig gevoel neep haar do borst, en vergunde haar nauw adem to halen. Zij snelde het vertrek uit, don trap af, over de plaats don tuin in, en trad een zomer huisje binnen, waar zy op eono bank neder- zeeg. De koude, die hare leden verstijfde, gevoelde zij niet, evenmin als de sneeuw, dio hare voor de Stad en het Arrondissement Aalst AALST 18 Mei. Kunstavond door de Koninklijke Harmonie. 6, 7, 8 en 9 Juli. Tentoonstelling en prijs kamp van Bloemen op de Boter markt. 6 en 13 Juli. Gelegenheids-cantate, ter gele genheid der Jubelfeesten van O. L. Vrouw ten Druiven. 7 Juli. Veldfoest door de Koninklijke Har monie. 20 Juli, om 10 uren, Pontificale Hoogmis in open lucht, ter gelegenheid der Jubelfeesten van O. L. Vrouw ten Druiven. 20 en 27 Juli. Groote Historische Stoet ter gelegenheid dor Jubelfeesten van O. L. Vrouw ten Druiven. 23 en 24 Augustus 1913. Algomoene Land dag van de Katholieke Vlaamscho studenten van heel het land. 31 Augusli. Jaarlijkscli Feest van den Bond der Gedekoreerde van Aalst. 14 September. Kunstavond door de Konink lijke Harmonie. 21 September. Ste Barbarafeest der Vrije Brandweer. HERZELE 18 Mei. Jaarlijkscho vergadering der Katb. Grondwettelijke Vereeniging van het^Arrondissemont Aalst. Om 10 ure plechtige Mis, om 1 ure banket. N. B. Be katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer can ons blad mede ie deelen. Personen die eene plaats zoeken, of eene aanvraag willen doen, huizen of kamers huren, voorwerpen verloren hebben, enz., zullen door onze Kleine Aankondigingen den hesten uilslag bekomen. WISSEL. AGENT, 16, Onderwijsslraat (Achterstraat), Aalst, Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend, liostelooze uitbetaling vau coupons eu nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 16 MEI Leen van Staat, Provin., Steden Belgische leening 1« r. 3 77. Belgische leening 2e r. 3 77. Belgische leening 3° r. -3 77.— Belgische leening 2,5 Belgische schatkislbon 4 99.75 Kongo uilkeerbaar 4 92.95 Kongo (Loten) 75.50 Annuïteiten 3 Gemeentekrediet 3 Gemeentekrediet 1S68 3 98.25 Buurtspoorw. Jan -Juli 3 77.— Buurlsp. obl. MehNov. 3 Buurtspoorw. (loten) 2,5 Andcrleclit 1907 3,5 Aalst 3 Antwerpen 1887 2,5 81.75 82.— Antwerpen 1903 2 72.75 73.— Brussel 1902 2,5 Brussel 1905 2 72.- Brussel Zeehaven 2 66.50 Charleroi 1905 3 Gent 1896 2 Elsene 1880 3 Elsene 1908 3,5 Laken 1902 3 Luik I860 \3 131. Luik 1897 2 66.— Luik 1905 2 73.25 Mechelcn 1885 3 77.05 Mechclen 1897 3 Oostende 1852 Ooslendc 1898 2 Sint-Gillis J904 3 St-Joos-ten-Noode 1881 3 Schaarbeek (100 fr.) 2 64.64.50 Schaarbeek (500 fr.) 3 75.- Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) 3 50.59.50 Verviors 1873 3 101.50 Vorviers 1893 kleedereu doortrok. Zij voelde slechts een ver- teereudo gloed in hoofd en hart, zij voelde dat zij mot hot vertrouwen baars echtgenoot» ge speeld had, cn slechts dos te dieper gezonkon was, toen zij ten einde te vervullen, wat zy voor baron plicht hield, niet de oogen on lip pen henl liefde en teederheid was gaau voor- huichelen. Bij Virginia even als by elke vrouw van streng zedelijke beginselen stond de ontrouw van liet hart gelijk met echtbreuk. Alle bezoe deling zoowel van den geest als van 't lichaam verafschuwde zij,terwijl zij van de enkele ge dachtc aan grover misdrijf terugdeinsde. De achting van haren echtgenoot, de ach ting voor zich zelve verloren te hebben, geen steunpunt meer te vinden in de overtuiging Hij zal mij no afdwaling nooit leeren kennen, want mijn onafgebroken streven, om hem het leven to veraangenamen, zal mijne boete zijn, dat is grievend, bitter, ontzettend. Ontzetten- der nog is het echter, geen moed en vertrou wen genoeg gehad te hebben, om aan de borst eens echtgenoots schuld te belijden en in zijne kracht eene scbutsweer tegen eigene zwak heid te zoeken. Weinige mannen misschien zijn in staal zulk eon vertrouwen naar waarde te schatten en to beantwoordendoch het is te vermoeden dat hun aantal grooter zou wezen, zoo de vrouwen in dergelijke gevallen niet doorgaam haren toevlucht tot list namen, ofschoon zy ook daarvan veelal het slachtoffer worden Er zijn ongetwijfeld mannon, die eene beven de, borouwhebbondo gade, die zich mot op- rocht vertrouwen aan hun hart wierp, met be leid en zachtheid op den rechten weg zoudei terugbrengen, (Wordt voortgezet)

De Volksstem | 1913 | | pagina 6