De Wereldtentoonstelling NIEUWSBERICHTEN te gent ZIJNE MOEDER DE VOLKSSTEM 21 MEI 1913 fler van drie kinderen. De man had een kogel floor den Behouder gekregen en had ver scheidene loodkorrels in het aangezicht. Ka door een geneesheer verzorgd te zijn geweest, werd hij naar het gasthuis van Luik overgebracht. De gendarmerie werd verwittigd en deed Ier plaats een onderzoek. Maandag morgend werd in eenen gracht het lijk gevondon van een tweeden wildslroopor, de genaamde Constant Paquay, 25 jaar oud, gehuwd, wonende to Seraing. De man was door een kogel getroffen in de borst en had nog enkel eenige stappen kun nen doen, vooraleer dood neer to storten, liet lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Op de aanduidingen van den gekwetste werd ook de derde wildstrooper ontdekt. Deze was niet gekwetst. Hij word aange houden en in het gevang van Luik opge sloten. Het parket is Maandag namiddag ter plaats geweest. Handboogschieting Het is M. Isidoor Verniers, van de maat- schappij De Lieve vaii Meulostede, die Zondag den hoogvogel (Koningsvogel) school en Koning uitgeroepen werd. Er •waren 198 schutters. Herinneren wij voor Donderdag een be- echrijf van 400 fr. Begin om 2 ure einde om O ure* Internationaal kongres Het XXIII0 Internationaal Kongres van Redding en Openbaren Bijstand zal gehou den worden in do Tentoonstelling, van lo tot IS Oogst. Op dit kongres, geplaatst onder do bescherming van den Koning en de Koningin der Belgen, zullen vertegenwoor digd zijn Haïti, Frankrijk, Nederland, Runienië, Engeland, do Vcreenigde Staten van Amerika en het Groot-Herlogdom- Luxemburg. Bijtredingen (10 fr.), te zenden aan M. De- radder, avoué, Defacqzstraat, 76, Brussel. Afdeeiiny van Bolivia Deze afdeeling zal gereed zal gereed zijn legen het einde van do maand Mei. De ten toongestelde voorwerpen zijn meest kostbare ertsen, die verzameld zijn in eene hervoorl- bronging van een ouden lompol der Inca». Do wanden van don tempel zijn versierd met beeldon dor Goden en verschillige tee- kens, die herinneren aan do hieroglyphen van Egypte. Hot Paviljoen zal ook een diorain bevatten, verbeeldende Indianen- goudwasschers. Voor de dames Do Katholieke Internationale Meisjesbe- schecming (Qent) heeft voor dames die de tentoonstelling schikken te bezoeken, opge richt het Home Marie José in de Lange Kazernestraat ur 13bis (1 minuut van den in gang der Tcnloonslelling, Kunstlaan, loges en ontbijt kosten één frank (25 fr. per •naand.) Door de tusschenkomst van het komileit kunnen do daar gehuisveste dameu in de Tentoonstelling zelf, het eetmaal nemen aan zeer voordeeligo prijzen en beste restauratie (voorbehouden zaal voor dames.) Zeer deftige kamers en kwartieren bij burgers der stad worden ter beschikking go- houden. Patronaton doen best in tijde to verwit tigen. Bijzonder aaubevolon voor dames bedion- den in de Tentoonstelling. Cz groots internationale Ruiterswedstrijd De groote internationalo ruiterswedstrijd, ingericht in de Gentscho Tentoonstelling, zal 6® VERVOLG De markies zag angstig naar zyno dochter óm en was ten innigste verheugd, toen hy, die )»aar uit de banden der roovers had verlost, baar in zijne armen terugbracht. Is mijn dierbaar kind gekwetst? vroeg bij mot do meeste bezorgdheid, terwijl hy haar Innig aan zijn hart drukte. Neen, vader, antwoordde Isidora, my is liet 't minsto leed wedervaren. God zij geloofdEn moge voor hetgeen zij voor ons gedaan hebben zijn zegen op onze redders nederdalen riep de markies. Do persoon die den vluchtenden roover was öagcyld kwam nu terug. Ik heb van de verderf vervolging afgc- iien, sprak hij, zwaar hijgend van de vruchte loze jacht. Do schelm is in do rivier gespron gen, toon heb ik hem aan zijn lot overgelaten. De weg is nu veilig, mijnheer, on ik geloof •liet dat ge op uwe verdore reis nog verontrust «uit worden. Wees zoo goed plaats te nemen, ie postiljon zal dadelijk weor op den bok zyn. Hij ging naar den postiljon, sneed mot zijn lollc de touwen door waarmede deze aan den Doom gebonden was, en groetto den markies »n z'yne dochter, om zich met zijn kameraad Jo verwyderen. Noon, neen, beste vrienden, zóó laat ik u liet gaan, riep do markies, die intüsschén ge- »eel van zijnen schrik bekomen was. Ik bid u, .legt my, wien ik mijno rodding en die van jiijn kind te danken heb. We zyn lieden, die het toeval hierheen teeft gevoerd, om u uit de verlegenheid te Zaterdag 24 Mei, om 2 ure, aanvangen, en zal den 28° gesloten worden. Zooals wij reeds zegden, zullen de leden van den Ruiterskring vrijen ingang hebben op vertoon der kaart die hun werd overhan digd. Do ingang in do Tentoonstelling voor den ruiterswedstrijd zal zijn langs de Heuvel- poort. De leden van den Ruiterskring zullen langs een bepaalden ingang, toegang hebben tot het feestpaleis. De overige personen zul len kunnen binnengaan langs oenen der in gangen van do warme serre der Floraliën. De te volgen weg zal door eenen aanwij zer aangeduid zijn. De prijs voor de tribunen is bepaald op 5 fr., op 2 fr. in de wandelgangen. De ruiterswedstrijd belooft zeer schitte rend to zijn; de deelneming aan de vorschil- lende wedstrijden is overtalrijk. De twee restaurants (achter de tribunen) zullen al de dagen van den wedstrijd voor het publiek toegankelijk zijn. Eöne kontrooi zal ingericht zijn aan don in- on uitgang dezer restaurants. -VN/W Brussel. Het drama der Hoogstraat. Zondag namiddag is hot parket naar hot policiebureel der eerste afdeeling gegaan om er den man van Joanna Triest, die er ter be schikking van bot gerecht bewaakt bleef te ondervragen. De man houdt staan dat zijne vrouw zelf moord heeft begaan. De magistraten hebben echter een mandaat van opsluiting tegen hom afgeleverd en D.., werd dan ook to Vorst opgesloten. Maandag werd de lijk schouwing van de vrouw gedaan. De heer Gody, deskundige, zal met den revolver proefnemingen doen om te onder zoeken of de vrouw D...., zich zelf do wonde kon toebrengen die don dood voor gevolg had. De policio gelooft niet veel van de praatjes die worden verteld, als zou vrouw D...., acht dagen geleden hebben verklaard een einde aan haar leven te willen stellen. Door eene automobiel gewond. August Lindekens, Metaalstraat, 49, te St- Gillis, word Zondag avoïid op do Louizalaan door eene automobiel omgeworpen. Zijn schedel werd gekloven en oen zijner schou ders ontwricht. De autovoerdor bracht don gewonde over naar de woning van een dokter. Na vorzorging, werd de gekwetste vervoerd naar zijne woning, Vrouw verbrand. Zondag nacht struikelde de echtgenoote Brabandts, oud 66 jaar in bare woning, Kleino Voslstraat, togen een tapijt dal voor do deur barer kamer lag. Zij viel on de pelroollamp, welke zij in do. hand had, .ontplofte. De vlammen Mastten liaro lsloèderen «un. Ondanks spoedige hulp, werd de ongelukkige verbrand aau de bórst, den hals, do armen on het gelaat. Haar toestand is zeer bedonkelijk. Brand. Zondag avond ontstond er brand in eon huis der Fabriekstraat. Een telefoondraad was gebroken on raakte een eleklrieke kabel aan dor economische spoor wegen. Eono kortsluiting had plaats en het vuur deelde zich aan het dak mode. De pom piers snoldon toe en gelukten erin, na eenige minuten werkens, liet vuur te overmeeste ren. De schade is niettemin groot. Lijk her Tiend. Het slachtoffer van het tramongeluk der Baraplaala is zondag herkend. Het is een genaamde Jozef Claes, geboren te Anderlecht den 27 juli 1883 on wonende Miuiemenstraat te Brussel. Het lijk werd herkend door den vader en verschei dene bloedverwanten van den verongelukte. Diefstal verijdeld. Eene aanhouding De agent Leblus van de 4® afdeeling be vond zich Zondag morgend ten 3 ure in de redden, en die icderen rechtschapen man en elk meisje in dergelyko omstandigheden hun bijstand zouden hebben verleend; ge zyt ons dus daarvoor geen dank schuldig, antwoordde de oudste der verlossers. Integendeel, mijne heeren, hernam de markies, ge hebt my ton hoogste aan u ver plicht, want ik beu meer dank verschuldigd aan hem die uit rechtsgevoel mij beschermt dan aan hom die uit achting en vriendschap zijn leven voor my waagt. Mijn kasteel ligt niet ver van hier, nauwelijks eene mijl. Gaat met my, lieerei^ en blijft ten minste dezen nacht bij mij. Komaan, aarzelt niet, ge moogt niet weigeren. De twee vreemdelingen spraken fluisterend een paar woorden mot elkander en verklaar den toen dat zij aan zijne uitnoodiging zouden voldoen. Zij namen in 't rijtuig plaats en, een paar minuten later werd de reis weer voort gezet. Morgen vroeg, zei de markies, zal ik lie den afzenden, om de lijken der roovers te halen en aan het gerecht over te leveren. Bij den heiligen Michael, voegde hij er bij, uwe tusschenkomst was hoogst noodig. Ik heb enkele staaltjes van doze roovers gehoord, en daaruit blijkt dat zij laaghartige, wreedaardige schurken zijn. Maar zQ zouden u toch niet gedood heb ben, vader? vroeg Isidora sidderend. Daar zoudou ze niet veel bezwaar in ge vonden hebben, lief kind! Doch dat was niet het ergste wat wo van hen te vreezen hadden. Was dat niet het ergste, vader? Neen, Isidora! o'hemel, neon! Wat zouden ze dan nog erger kunnen doen, vader? Herinnert go u niet meer dion roovors- aanval, nu oiïgoveer eono maand geleden. Greepslraat. Hij bemerkte do zonderlinge houding van drie kerels, die aandachtig de vitrienen dor magazijnen onderzool:ten. Don- kende dat hij met dieven te doen had, ver borg de agent zich in den hoek een er deur on hield de mannen goed in hot oog. Weldra zag hij een der kerels met een diamant do ruit van hettnagazijn van den heer D..., ju welier, uitsnijden. De agent loste vier revolverschoten in de lucht, om do aandacht zijnerkollega's, van dienst in den omtrek, op te wokken. Da kwaaddoeners vluchtton in verschil lende richtingen. De agent Leblus achter volgde den kerel, die poogde de ruit door te snijden en hield hem aan op de Koolmarkt, mot de hulp van den agont Van Bo, toege sneld op het gerucht dor losbrandingen. Naar het kommissariaat der de Ligne- straat geleid, vond men op den plichlige een volledig diovongerief. Het is een mijnwerker, geboren te Lutgen Bortmund (Duilschland), oud 22 jaar. Hij beweert zijne medeplichtigen niet te kennen. De kwaaddoener werd opge sloten. Opgepast Madame, gij zult extra koffie drinken, indien gij altijd den naam Vincart Fils op uwe pakken Cbicoree der Trappisten eisqht. 1500 St-Joost-ten-Noode. De moord der Willemstraat. Mot het oog op den moord" te St-Joost-len-Noode, werden Zondag mor gend nieuwe opzoekingen gedaan in do loge menthuizen van Brussel en voorstedon op bevel van onderzoeksrechter Coirbay. Zij hadden geen anderen uitslag dan de aan houding van eenige landloopers. Richard Verheust, de n^oordenaar van vrouw Michaux, is er tot higrloe nog in go lukt to ontsnappen aan de opsporingen der policie. De opzoekingen worden nochtans met veeliever gedaan. M.Ertel, rechterlijke policieofficior van Brussel, is;uit het noorden van Frankrijk weergekeerd on zal zijne opsporingen in eene andere richting voort zetten. Oneerlijke winkeldochterM. Olieu, pastijbakker. Bolvverklaan,! 15, had over oenigen tijd eene nieuwe winkeljuffer aange nomen. Sinds dan bemerkte-hij dat de dage- lijksche ontvangst op onrustwekkende wijze verminderde. De vermoedens vielen op de nieuwe win keljuffer, doch men gelukte - er niet in haar te betrappen. De policie der Kruisvaarten straat werd verwittigd en deed eenige ge mérkte twee-on vijffrankstukken in do kas plaatsen. Mad. Olieu deed zulks en toen zij s^anderendaags do kas onderzocht, bestatigde zij dat verscheidene gemerkte stukken ont braken. De policio werd op de hoogte ge bracht van dit feit, snelde too en ondervroeg de winkeljuffer, zekere Aline O... Dezo zag zich weldra verplicht do diefstallen te be kennen. Mad. Olieu heeft aan de policie verklaard dat de oneerlijk» winkel juffer haar oene som van meer dan 400 fr. ontvreemd heeft, Leuven. Schrikkelijk ongeluk. Een genaamde Hermans, werkzaam in de remisie der macliienen van den Stadsspoorweg, is het slachtoffer geworden vap een schrikke lijk ongeluk. Op zeker oogonblik werd bij gevat door den riem van een dynamo; dio hem meesleepte. De ongelukkige werd op genomen met zware verwondingen aan 't hoofd, boenen, enz. Daarbij had hij drie rib ben gebroken en kloeg zeer van inwendige pijnon. In den netdigsten toestand werd hij naar het krijgshospitaal overgebracht. Men vreest een noodloltigen afloop. Sint-Gillis. Brand. Zondag avond, rond 10 1/2 ure, is brat.d op 1st aan in eene zolderkamer bewoond door den schildersgast Gannons, de Ti.yslraat, 10. Gebaren gaven het alarm, want de huurder was afwezig. Do pompiers snolden too en waren meestor van het vuur, na een half uur werkens. Do meubelen, do kieedingslukkén, hét linnen, in waarbij een meisje van uwen leeftyd zoo wreed mishandeld werd? ;l Isidora herinnerde zich nu dit voorval en slaakte een zwaren zucht, want de (lood kwam haar minder verschrikkelijk voor. dan bet lot dat het jonge meisje getroffen had. Maar ik weet nog altijd niet wie zij zyn, die mij heden zoozeer verplicht hebben, sprak de markies, zich tot zijne bevrijders richtende. Ileb slechts geduld, antwoordde een der vreemdelingen, wiens gelaat in dat oogenblik eenigszins door het licht van do rijtuiglan taarn beschenen werd, ge., kunt u daarvan overtuigen, zoodra ge in uw kasteel zijt aan gekomen. V Bij den hemel, ik meen die stem te her kennen, hernam de markies. Dan zult ge misschien ook het gelaat herkennen, zoodra ge het zult zien, zei de vreemdeling lachend. De markies vroeg niet vérder en sprak met den vreemdeling nog oenigen tijd over roovers on hunne gruweldaden. Isidora had intusschen een gesprek begon nen met den reisgezel dio tegonover haar zat. Eerst deed z(j beschroomd een paar vragen, maar toen zij bemerkte dat do vreemdeling zich zeer wellevend wist uit te drukken, werd zij minder angstvallig en hét gesprek levendi ger en ongedwongeuer. Zooals liclit te begrijpen ds, was zij nieuws gierig te weten met welke, lieden zij te doen had. Dat de vreemdeling jong was, daarvan was zij overtuigd, niet alléén door den klank zijner stom, maar ook door den vluchtigon blik, dien zy op hem geworpen had, toon z(j door hem van den grond was getild en' in het rijtuig geplaatst. Natuurlijk gevoelde zij zich door dankbaar heid tot hem aangetrokkén, 't verheugde haar, een woord al wat de zolderkamer bevatte werd do prooi der vlammen. Do oorzaak is onbekend. Schaarbeek. Aanranding. Mev. Al- fons Cabray, wonende Lambormontlaan, to Schaarbeek, van eeno reis terugkeerendo, word nabij bare woning aangerand door een kerel, dio baar liet-- werkzakje ontrukte dat zij aan den arm droog en welk een som van 200 fr. en verscheidene zeer kostbare juwee- lon bevatte. Hot bandzakje draagt de begin letters A. M., in zilver. Mevr. Cabray heeft eene klacht bij de policie ingediend. Elson®. AutomobielongevalEen 40jarige inwoner van Assche, werd Zaterdag avond, op den steenweg van Elsene, door eon auto-taxi omgeworpen. Ilot slachtoffer, met wonden overdekt, verloor veel bloed en werd in een jammerlijken toestand naar het gasthuis dergemeonto overgebracht. De po licie stelde een onderzoek in. Jette. Eene danszaal afgebrand. Zooals alle Zondagen, word er Zondag ge danst in de zaal Arys, Jottoschen steenweg. Te middernacht werd de zaal gesloten, vol gens 't reglement. Kort daarna bemerkte M. Arys, dat zijne danszaal, ingericht in een uitgestrekt achtergebouw van 50 meiers diepte en 20 breedte, in brand stond. Hij gaf het noodsein en de pompiers van Jelte, ge volgd door die van Koekelberg, verschenen ter plaats. Het vuur was ontstaan achter het orgel, werkend door middel van een gasmo tor. Het werd krachtdadig door de pompiers, bestreden, twee uren en half lang. Dan was men meester van het vernielend element. Van hetgeen de danszaal inhield en van de zoldering blijft niets meer over. De oorzaak van doze ramp is niet gekend.. Antwerpen. Juweelendiefstal.Inbre kers zijn Zondag namiddag op rondo ge weest, en hebben eenen goeden buit gemaakt bij den goudsmid P. Zimnier, Lange Kiovit- slraat, 23. Tijdons do afwezigheid der be woners-zijn ze in gezegde woonst gedrongen en bobben er gouden ringen, uurwerken, kettingen, diamanten oorbellen, gouden pot loodhouders, enz, gestolen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Slimme bedrieger. Zondag kwam bij den juwelier M. Baronheid, Carnotstraat, een welgekleed franschsprekendheer en koclit.gr een kostbaar gouden uurwerk, dat hij met eene aktie betaalde. Later werd be- staligdjdat deze valscii was. Diefstal van lotgn. In een buis der Handelsstraat, beeft men ten nadeele van de familie.Beaupais, 16 Antwerpsche loten der leoning 1887 gestolen. Aanhoudingen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de policie aan do Schijn nooit twee kerels aangehouden, die er zoor verdacht uitschenen ei; ook op de komst der agenten wilde vluchten. In hun bezit werden stukken kloerstof gevonden, die zij uit eenen wagen, in de statie aan de Schijn- poort staande, gestolen luidden. Beide kerels zijn ter beschikking van den prokurenr des konings opgesloton. Aan de Schijnpoort werd zekero Van D... uit de Van do Weverstraat aangehouden, die gestolen kiekens bij zich bad en ook nog koperen staven en kranen. Hij beweerde dit alles gestolen te hebben in eon klooster te Morxem. Bressoux. AanhoudingEen Duit- sche mijnwerker, wiens uitlevering door hot Duilsch gerecht gevraagd was wegens ver scheidene misdrijven, is door de policie van Brosséux aangehouden. Hij zal uitgeloverd worden. h Charleroi. Jonge wereldreizigers. Maandag avond vond de policie hier, nabij de Sa#)her, twee jonge knapen, dio schier bewusteloos op eene bank lagen. De kleinen werden naar het policiebureel gebracht en na er eene versterking genomen te hebben, kondep zij verhalen dat zij de gebroeders Arthur en Louis Lompain. 14 en 11 jaar oud, waron, geboren t6 Sallaumines (Pas de Ca- dan ook werkelijk, toen zij ontwaarde dat hij even beschaafd al3 welwillend was. Misschien hoopte zij wel dat hy wat zijn uiterlijk betrof even (begaafd zou wezen als by ten opzichte van zynen geest toonde te zijn. Hoe het zy, het jonge meisje verlangde vurig zijne gestalte en gelaat duidelijk te kunnen onderscheiden. We zijn aangekomen! riep eensklaps de markies, toen het rijtuig eene breede, door statigo hoornen gevormde laan insloeg. Wéldra hield het rytuig voor dehöoge stoep van 't kasteel stil. Do beide vreemdelingen sproh'gen er uit, en de oudste was den markies by bét uitstijgen behulpzaam, terwijl do jong ste Isidora do band reikte. Zij zag hein uitvor- schend aan, doch daar hij met zynen rug naar bot lichtstond gekeerd, kon zij zijn gelaat niet onderscheiden, en eenigszins teleurgesteld giugrzij het kasteel binnen. Do oudo heer verzocht do vroemdelingen hem te volgen, en leidde hen naar eene kleine huiskamer. VIERDE HOOFDSTUK Eene zonderlinge onthulling. Een aan de zoldering hangende albasten lamp verlichtte de kamer, en een helder vuur brandde onder den schoorsteen, want daar de naclit koud en nevelachtig was, hadden de bedienden gezorgd dat het vertrek bij do terug komst van hunnen heer goed verwarmd was. Zoodra de markies zijnen overjas uitgetrok ken en aan een dor bedienden overgegeven bad, wondde !iy zich tot zijne redders. Hij aan schouwde het rustige gelaat van den oudston en was blijkbaar ten hoogste verrast, want die schitterende donkere oogen en die zwart© knevelbaard waren hem niot onbekend. Montmorillon! riep hij. i lais). De knaapjes waren dooreen leurder meegelokt geworden, die hen beloofde dat zij in Bolgiö veel geld zouden kunnen ver dienen. De ellendeling had hen echler ach-1 tergelalen. De ouders der kinderen zijn verwittigd. Couillot. Doodelijhe messteek. Over eenigen tijd ontstond oneenigheid tussehen Folicien Wartiquo en Frans Vandorbraoken. Zondag namiddag, om 3 ure, ontmoetten zij elkander in de kanlien der koolmijnen van Fieotaux en opnieuw vielen zij in ruzie. Op straat gekomen bracht Wartiquo een messteek too aan Vandorbracken die in volle horst werd getroffen. De dood was oogeu- blikkelijk. De dader is. aangehouden. Viilers Poteries. Akelige ontdekking Hoogst verwonderd, den gonaamden Frans Riddele, sinds verscheidene dagen niet meor gezien te hebben, besloten de ge- buren do policio te verwittigen. De deur van den ouderling- werd opengebroken en men vond den armen man dood te bed lig gen. Volgens de verklaring van den genees heer zou de man sinds een achttal dagen overleden zijn. Luik. Wanhopige daad. De 24jarigi» Adriaan Bovy, van Grace Berlenr, wanhopig omdat zijne beminde met hem afgebroken bad, heeft zich achter het stadhuis een revol verkogel in den mond geschoten. De kogel doorboorde de iiersenen en de wanhopige was weinige minuten later een lijk. Eene poging tot zelfmoord in het stads- gevang. Een inwoner van Grivegnée, Ade- lin T...., was door de Luiker policie aange houden wegens openbare dronkenschap en nachtrumoer. Toen men eenige uren later naar hem ging zien vond ir.on hern met zware hoofdwonden, badend in een groeten bloed plas liggen. De man bad gepoogd zich legen den muur het hoofd te verbrijzelen. Een ge neesheer heeft hem verzorgd. Gent. Droevig ongeval. Zondag avond, rond 9 ure, is liet tweejarig kindje van M. De Clerck, tapissier, wonende Peer- denstraat, door het venster van het hoogste verdiep op de straatsteenen gevallen en op den slag gedood. Dokter Gilles, die onmid dellijk ter plaats geroepen werd, kkon enkel de dood vaststellen. Omgeworpen. Eon kind van 6 jaar oud, wonende Jozef II straat, werd zondag morgend in genoemde straat door oen onbe kende velorijder omgeworpen en erg ge wond. Eene Gentsche dame te Brussel be stolen.Mad. D..., echtgenoote van een Gentsche nijveraar, werd op de Noordlaan te Brussel, aan don ingang van een cinema, van hare handtasch beroofd. De kerel nam ijlings de vlucht, achtervolgd door de dairie die gedurig riep Houdt don dief. De kerel gelukte er in langs de Rogier- plaats te ontsnappen. In de handtasch slak eene som van 80 franken, twee reiskoepons van Geut, sleutels en verschillige voorwor pen van waarde. Inbrekers. Maandag nacht, rond 12' ure, toen M. Grymonprez, koopman in meu belen, wonende Oltergemschensteenweg 11, te huis kwam, vond hij zijn zoon Henri op den koer ten gronde liggen.Deze verklaarde dat, toen hij rond 11 1/2 ure tehuis kwam, hij op dbii koer twee personen aantrof; tor- wijl hij met uon eenen worstelde, stak de andere hom met een vork; daarna namen de twee schurken langs eene ladder de vlucht. Do geneesheeren De Vos en De Wanne- maecker hebben den gekwetste verzorgd. De lieer policiékommissaris Piron heeft een onderzoek ingesteld. Meerbeke. Schielijk overleden. Zondag namiddag, na met zijn huisgezin het noenmaal genomen te hebben, was M. Jozef Barbé een weinig gaan rusten; oenigen tijd daarna vond men hem dood op zijn stoel zit ten. M. Barbé, die sedert vele jaren bet ambt van schepene vervulde, was in do gemeente Ja, antwoordde de smokkelaar, glimla chend. Doet het eenige afbreuk aan uwe ach ting voor uwe redders, nu ge weet wie ©en van hen is? O neen, niet in 't minst, sprak de markies haastig, want waaHijlt, ik weet niets slechts van u; integendeel, ik heb veel goeds van a gehoord. En wie is uw gezel? Hebt gij hem niet reeds vroeger ontmoet? vroeg Montmorillon. Ik meen zyn gelaat wel meer gezien to hebben, 't is waarschijnlijk een engelsch zee man? Sprak hij dan als een engelschman? O neen! En hy is 't ook niet. Go kent toch den goeden Pier Frotart? Den ouden visscher? Dezelfde. Zeker ken ik hem. Ha, nu herinner ik mij: uw gezel is zijn zoon. Het gelaat kwam ,my wel niet vreemd voor, maar de engelsohe jas dien hij draagt, bracht mij in de war. Eene omstandigheid, die met dien jas in botrekking staat, is de oorzaak dat wo u ont moet hebben, zei Montmorillon, en ook do. reden, welke ons bewoog uwe uitnoodiging aan te nemen. Deze jongeling is namelijk door de officieren van het in do havon liggend oor logschip geprest gewordenheden avond heb ik zijne bevrijding beproefd, en zy is mij ge lukt. Nu zullen do engelschen waarschijnlijk reeds morgen jacht op hem maken, en daarom waron we op weg om eene veiligo verblijf plaats voor hein te zoeken, toen wy het geluk hadden, u van dienst te kunnen ziji). Als gij, mijnheer do markies, hem hier voor eenen korten tijd eono schuilplaats wilt verleeuen, zal hij volkomen zeker zijn. (Wordt vervolgd)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2