Banqne Centrale de la Dendre BREUKEN DE NTS NOL Men trekt yoen tanden meer DE KAMER Mevrouw de Gravin Liénart Stadsnieuws SPORT Rechterlijke Kronijk Reeht&ank van BonSermiinSe. - P 22 MEI 91913 DE VOLKSSTEM er rijluig naar de Rogierstraat docli zij •eweerdo hare woning niet meer lo herken non. Men denkt dat zij do uitslagen eoner huiszoeking vreest. Dievegge. Eene winkeljuffer werd op hcelerduad van diefstal betrapt in het ma gazijn baars patroons. Ilenegouwlaan. Huis zoeking lo liarent leidde tot de ontdekking an I woo koffers, gevuld met gestolen koop waren. De plichtige deed bekentenis. Een inderzoek werd door de policie te baron lasto □gestold. Men denkt dat zij zinnens was zelf een winkel te openen... Wat vraagt het Volk De chicoreo der Trappisten, welke bet mark Vincart Fils op iet pak draagt, liet Volk weet dat bet do goedo is. 1500 St Jans-Molenbeek. De moordpoging. Do toestand van Taverniers, dio getroffen werd door een rovol verschot, door zijne vrouw gelost, was Dinsdag wat beter. Hij kon dan •oh door bet gerecht onderhoord worden. Vrouw Taverniors beweerde dat "zij zicli in 'laat van wettige zelfverdediging bovond, ..angezien baar man baar de keol-wilde over- •nijden. Do gekwetste daarentegen houdt 'taan dat zijne vrouw geschoten had ztrudcr dat bij eemgo daad verricht bod, dio deze noordpoging bad kunnen uitlokken. Vrouw tlaverhiers is otidcr aanhoudingsmandaat in t gevang van Vorst opgesloten. Ter Hulpe Erg automobielongeluk Maandag namiddag werd d© 14 jarige Jozef 7'elis, zoon van den brievenbesteller van Genval, omvergeworpen door een automo biel toebohoorendo aan doktor K... De knaap bevond zich met zijn broeder op eene kar met twee paarden bespannen. Op zeker oogenblik sprong bij af om een natuurlijke behoefte te gaan voldoen. Juist op dit oogonblik kwam de auto afgereden. De geleider bad den lijd niet meer te sloppen en de arme kleino werd ten gronde geslin gerd en overreden. De knaap werd armen -n beenon gebroken, verscheidene ribben ingedrukt en erg gewond aan het hoofd.Men •Irocg hem naar de woning van den dokter Sliévenart, niet ver van daar afgelegen. Deze diende bet slachtoffer de beste zor gen toe. De toostand van de kleine is zeer org. De gendarmerie van Waterloo beeft een ODderzoek geopend. Ukkel. Stoutmoedige diefstal. Een herbergier van de Alsembergschen steenweg, M. KarelS.., stelde bij zijn ontwaken vast, dat 's nachts dieven in zijne woning waren binnengeraaklbij middel van valsche sleutels. /Sij stolen een motocyclot, van eene waarde van 1000 fr., een rijwiel en moer andere voorwerpen. Alvorens been te gaan, ledig den zij eei.e ffesch likeur. Vorst. OnrustïoeJikende verdwijning De 17jarige Maria Ghysel, is sedert dei: 11 dezer maand verdwenen groote gestalte, donker kastanjebruin haar, fyruine oogen, rond aangezicht, Zeer zwaarlijvig. Bijzonder kenleeken rechterarm lichtelijk gebogen. Elsene. Overal gauwdieven. Rond een leurdor, die, Maandag avond, op den steenweg van Elsene, zijne waar aanprees, had eene same, s ho'ing van volk plaals. Bij de aankomst van een agent, nam do kerel do vlucht. Do heer Drentenier, Eendracht straal, stelde vast dat een gauwdief hem had> ontlast van zijn gouden zakuurwerk met ketting ter waarde van 500 fr. Gent. Aangehouden. Ferdinand Xavior Stampaert, 50 jaar, leurder van be roep, een zeer goed bekende van Moeder Justicia en vooral bekend buiten deBrugsche poort, tegen wion door bet parket van Gonl een aanhoudingsbevel was uitgevaardigd, is Rijsel door de voiligheidspolicie aange houden. De kerel, die reeds verwozen werd kol 20 jaar gevang en 15 jaar waakzaamheid der policie, was den 13 November 1912 bij verstek voor aflroggelarij vorwezen tot 7 maanden gevang en 20 fr. boet en op 7 Mei laatst voor diefstal in de Schildstraat. bij verstek t^t 3 jaar gevang en 5 jaar lang waakzaamheid der policie. Laarno. Laffe aanranding. Eene jonge dochter dio 's avonds huiswaarts ging, werd op eeno eenzame plaats door een jon geling der gemeente aangevallen; hij poogde liairr lo mishandelen, doch op baar geroep kwamen tweo personen toegesnold, waaroj den laffen dader, die gekend is, de vlucht nam. Hel slachtoffer is ziek. ton gevolge van den ondersla non schrikEon onderzoek is door den veldwachter ingestold. Hamme. Kind overreden. Dinsdag avond kwam de bierkar van Ernost Boel, in dollo vaart door do Broekstraat gereden. Hot kindje van Jan Van de Meerscho, liep juist over de straat en werd overreden. Hol armo wicht was zeer erg gekwetst en zal zijne wondon niet ovorloven. Eon onderzoek is geopend. Rijwiel gestolen. Ten nadeele van Prosper De Kimpe, beenbouwer, Poper straat, is een rijwiel gestolen. Antwerpen. Verdrojihen. Dinsdag nacht is een onbekende man aar. do Waal- sclio kaai in 't Scbippersdok gevallen en verdronken. Een geneesheer heeft gedurende bijna een uur vruchteloos do kunstmatige ademhaling toegepast. In een der zakken van het slachlollor vond men een kwijtschrifl van den toldienst van Hamburg op naam van Berger, voor inkomrechten van eenige sigaron. BEGRAFENIS VAN Nooit zagen wo zooveel volk in do St Martenskerk. Al de geestelijken van stad en omliggonde haddon er aan gehouden aan do doorluchtige overledene eene laatste hulde te brengen. Daarom ook stuurden verschoi- deno klooslerorders eene afvaardiging de Benediklijnen van Afüigem, do E. P. Capu- cienen van St-Job, do broeders der Christe lijke scholen, de Broeders van Maria enz. De inwoners van bot oud mannenhuis, van hel Oud Vrouwenhuis en bet Weozengesticht wilden ook hunne Weldoenster een laatste vaarwel toesturen. Men bemerkle nog in den lijkstoet de beoren Burgemeester en Schepo- nen der stad, nevens heeren Volksvertegen woordigers, Senators en Provinciale Raads leden, talrijko burgemeesters van andere gemeenten, do militaire overheid dor pupil lenschool mot kolonel Delvaux aan bun hoofd. Do Zeer Eonv. Heer Kanunnik Roelandts hield er aan zelf bet II. Misoffer op to dragon en zelf hel lijk tot aan den grafkelder te vergezollen. In den offer bemerkten wij nóg Mgr. M. Everaerts, bisschop van Tadama, Apostolisch Vicaris van Zuid-Houpé (China). Op den tocht naar liet kc-rkhof trok de lijkstoet door eene samengeperste meuiglö, ouders en kinderen uil de volksklas. Aan die ouders had zij zoo dikwerf onder stand verleend en aan dio kinderen had zij een degelijke en chrislene opvoeding ge schonken. Die algemeene hulde var. gansch eene be volking aan de doorluchtige overledene zijl, hopen wij, oenigen troost gebracht hebben aan de smart van de diep beproefde familie leden Sterfgeval. Onze konfraler lieer Ed. Neut, beslmmler der Pa trie, van Brugge, komt pijnlijk ge troffen te worden door het afsterven vanYdj- nen broeder, eerw. pater Thoodule Nout, overste der zendelingen van Ceylan (Inttjê). te Napels overleden in den ouderdom van 55 jaar. Van af zijn achttiende jaar trad dóE. P. Neut in de Jesuielenorde en vertrok in 1895 naar de zendingen van Ceylan.. Over eenige weken ondernam hij voor do eerste maal de terugreis naar Europa, om aan de bijeenkomst der zondingsover8tejn,te Rome doel te nemen. Daarna besloot hn to Brugge zijne familie, welke bij sinds 18 /aar niet meer gezien bad, te komen bezoeken, doch te Datana (Italië) werd hij door eene verkoudheid aangedaan. To Napels moest hij zich te bed leggen en Maandag is bij al daar aan eene inwendige bloedstorting over leden. Aan den beer Ed. Neut bieden wij onze innige deelneming aan. Weggeloopen. Heden morgen, zijn tij dens do krijgsoefeningen op do Graanmarkt, drie pupilion uit de rangen gcloopen. Men kon ze niet meer inlulon. Waarschijnlijk zijn Ie kinderen vertrokken in de richting van Brussel. Zitting van 21u Moi fj De sitting icordt geopend om 2 urè onder voorzitterschap van M. Schollaert. De taaikwestie in het leger M. DE BROQUEVILLE doet uitschijnen, dat het welsvoorstol voör hoofddoel hééft, den gedurigen taalstrijd in België te doen ophouden. Daarom is bot eerst en vooral noojlig, deze taalkweslio in bet leger te regolen.j Ons land tweetalig zijnde, zijn er natuur lijk bijzondere maalrogolen noodig. Öns wetsontwerp is een werk van goedon yrjil, om liet juiste evenwicht te herslollen, tus- schen al do belangen. De officieren zouden moeten verplicht zijn de twee talen te kennen. Men beweert dat zulks voor de Waal6cho officieron onmogelijk is, maar zij kunnjeu wel Engelsch en Duilsch leeren. Ons wel: ontwerp kan alleen eene toenadering lus sclicn ouzo twee nationale rassen bowerkeln. Onder oogpunt van gezondheid is het hoogst noodig, dat er veranderingen kome, wajnt een Waalsche geneesheer moet toch epn Vluamschen soldaat kunnen ondorvrageb. De wet zal daar in voorzien.Door de nieuwe wet zullen al degenen dio een graad hebben in liet leger do twee talen moeten machtig zijn. Ons wetsontwerp zal slechts op 1 Januari 1917 in werking treden, zoodot allen rui n schools den lijd zullen bobben zich op voor hand to bereiden. Het leger is eene school, waar de burgers vereenigd worden om bet vaderland toleerbn dienen. Waarom twee rassen, geschapen om elkander to verslaan en te beminnen, vim elkander scheiden Na in het leger ingelijfd geweest te zijn, zijn de Belgen meer vereenigd. Wij vragen dat or lusschen de nijverige Walen en do oude Vlaamsche leeuwen meer dan ooit eendracht zoude bestaan. (Toej.. rcchls.) M. DESTREE. Het is M. Van Cauwe- laort, dio hier de bijzonderste aigumoiite» ten voordeóle dor bestuurlijke scheiding hooft aangebracht. M. VAN CAUWELAERT onderbreekt. M. FRANGK. Al de Vlaamscho porso- nalileilon hebben zulks beaamd. M. HENDRICKX. Wij zijn er niet be nauwd van. M. FRANCK. Dat is eene andero zaak. M. DESTREE. Gij zijt nu tegon do bestuurlijke scheiding en wat zouden de Waalsche on Vlaamsche regimenten dan zijn? Reeds dikwijls was daarvan spraak en nu moet do zaak ten gronde besproken worden. Er moet ernstig gosproken worden, om alle misverstand te verdrijven. Ik wil bier spreken zonder politieke voor ingenomenheid, omdat alle politiek uit dezo kwestie moet verwijderd blijven. In iedere pari ij ten andere zullen er voorslaandors en tegenstrevers van bet ontwerp zijn. Do Koning beeft te Antwerpen gezegd, dat hij grootelijks wensclile, do taalkwestie in Bolgië, op eerlijke en minzame wijzo ge regeld te zien. Ik Jioud er aan te verklaren dal ik met don minister 't akkoord ben om to zoggen, dat onze voorspoed hieraan te dan ken is, dat wij bier juist in den samonloop van do bijzondorste wereldtalen wonen. Wij willen dus die samenvloeiing van tegenstrij dige beginselen niet verbreken. Maar om op eerlijko en minzame wijze bet geschil te regelen, mag het niet zijn, dat een der rassen liet andere overwoldige en over- bcersclio. (zeer wol pp alle banken) Zulks was vroege!1 bet geval. Van af 1830 was er in België eene waal- sclift overlieerschiug. Gij hebt recht op vergoeding, doch, dat wil niet zeggen, dat gij nu op uwe 'beurt de Walen moet overhooischen. Hier wordt dus hut voorstel klaar en dui delijk. Wij moeten de betrekkingen regelen lusschen twee nationaliteiten welke gelijke rechten hebben. M. I1YMANS. De betrekkingen tus schon Iwee stamrhai, doch geene twee na tionaliteiten. M. DESTREE. Ik wil u mijne ziens- wijzo niet opdringen, doch laat mij ten min ste mijn gedacht ontwikkelen. Gij zult dan zien welke beweegredenen ik inbreng om te bewijzen dal ik gelijk heb. Bnlgië hoeft zijn bestaan te danken aan do Europoesche diplomalen. (Onderbrekin gen reel ils) M. HOYOIS. Gij wilt België vernieti gen. M. DESTREE. Ik heb integendeel ge zegd dat Belgio heel én onverdeeld moet blij von, Bolgie Acrd dooi* onze vaders en groot vaders geslicht. Daarom wil ik dat land ver dedigen. Het welsontwerp van het gouvernement brengt dal land in gevaar. Hoe kan men nurn hetleger de taalgelijk- heid invoeren Hoe kan men zondereen «Ier rassen te verdrukken het ander voldoen? Zijn er redenen om de beslaande toestanden tc voranderen Ik heb er nog niet van hooren wagen. Mon heeft bier gesproken van een Waal scliü krijgsgeneesbeer, die een Vlaamsche soldaat ïiiis'ueeslerde, doordien bij den jon gen niet kon ondervragen of bom verstaan. Indien dat waar is beeft de geneesheer zijn plicht als Waal en als mensch verzuimd. Docli mon heeft geene juiste inlichtingen. Men kan niet juist zeggen waar do feiten ge baurd zijn. Mon nppmi de kazerne niet. M. VAN DE PltRRE. Te Antwerpen zijn er op de 24 jkrijgsgoneesheeron 6 Vla mingen on 18 Wal^n, waarvan er twee wat Vlaamsch verslaag M. DESTREE.igir- De Vlaamsche fbewo- ging is veeleer et;ne klerikale beweging, om :de Vlaamsche boegen, op. hunne hoede to st ellen logon de Franscho gedachte, zoo zogt men. Ik zal hier niet onderzoeken wat daar van waar is. Hot js, nipt aan te neroon, dal een Vlaming zwaarder dienst moet leveren dan een Waal. Men mag met zulke beuzela rijen niet afkomen'. Sommige personen vreezen eene bestuur lijke scheiding. Wanneer men ben vraagt waarom, dan kunnen zij niet antwoorden. Evenwel bestaat de bestuurlijke scheiding roeds. Is Brabant niet gescheiden van Heno gouw Zijn do gemeenten onderling mot gescheiden 't Is overal hetzelfde de min derheid kent geene vrij beid. Ik zal hot amendement Delboke en Van Cauwelaert stemman, omdat ik niet wil dat do soldaten om eene taalkwestie lijden moeten. Wij moeten tweetallige officieren hebben en zoo zal men aan.,de wettige eischen kun nen voldoen. Wat Qiilooclioubaar is, is, dal do Walen de Franscho taal alleen genegen zijn, terwijl Brussel en de Vlamingen do twee talen genegen'zijn. Het ware dus eone hatelijkheid do Wakuifto willen verplichten Vlaamsch te leeroni Er is meer te wiunen met de Franrcho taal dan inet de Vlaamsche. En indien men 'de Walen wil dwingen, Vlaamsch te leeren; zullen wij liovor Belgio verlaten. Wij zullen ons dan in don zelfden toestand bevinden als in 1S30. (Opschud ding.) M. PERSOONS sprekende onder genees kundig oogpunt, zegt dat liet niet aan lo nemon is, dat Vlaamsche soldaten, door Waalsche ki ijgsdokiors zouden moeten be handeld worden. 1 Wij willen van d'e bestuurlijke scheiding niet weten, on ik Aal liet ontwerp van bet Gouvernement stemmen., M. AUGUSTEYNS. De kazernen zijn nu voor do Vlamingen ware folterplaatsen. D© gegradeerden inhet leger verslaan de Vlaamsche soldaten niet. Do Vlamingen wor den er gebezigd voor liet vuil werk en allo onaangename posten. PER TELEFOON WIELRIJDEN Moorsel Op Zondag 25 Mei, groote volokoorsen voor beginnelinge», 56 kilometers, 100 fr. prijzen fr. 25, 17, 12, 8, 7, 6, 4, 3. Parochianen fr. 9, 6, 3. Inschrijvingen te zenden bij Karei Do We ver, Moorsel-Dorp,-l,10 fr. vóór 23 Mei, en la tor 1,60 Cr. Roeds ingeschrevene renners: 1. Arthur Arys, Aalst 2. Jules De Corte. Ilekelgem 3 X.. 4. Petrus Béeckman, Moorsol5. Louis Coppens,Asscho G. Albert DeSmcdt Assche 7. J. Bugeiihouf, Zollick g. e! Gocroms, Anderlecht'; 9. Jan De ^jngbo j 10. Henri Baeyens 11Geeror^j13" L. Troch, Mocrsol, S3© Esijzondsro coretsnsssie gelast wiet de herziening va» fiet Eciesrecht vohbs* |2s*0^5jteis en geeroeesifce. Mon verzekert, dat mijnheer Van den Heuvel, om wille van zijne talrijke bezigheden, do laak heeft van de band gewezen, het voorzitterschap van dio bijzondere commissie op zicli te nemen. Dit las tige ambt 7.al aangeboden worden aan den lieer Liobaert, Staatsminister. Be incidenten usn TaiïB.PARIJS, 21. Generaal Pau, gebruik ma kende van de hem gegeven macht, hoeft het bevel gogeven al de soldalon, in de laatst» muiterij van Taul betrokken, aanstonds naar do Afrikaansche nfdcelingon te sturen. Do policio deed talrijke huiszoekingen. In bot huis van een wijnhandelaar vond men eene karrevraebt omzendbrieven, door do C. G. T. uitgegeven en waarin mon de soldaten aanzet aan do antimilitaire betoogingen deol te nemen. EiasdSe vais de werkstaking der gDashlazers te Bomssm. Na eene samenkomst van bazen en werklieden, werd er besloten dat liet werk zou iier- nomen aan den ouden tarief. Do werklieden zullen olkandor aflossen, totdat do tweede oven terug aangestoken weze. ScfoHSkkcBijk ongeBwk te Gisteren avond word do genaamde J. Ponloise, tussclien bet raderwerk eenor machien gevat en zijn arm was letterlijk ver pletterd, vooraleer de machien slil lag. Hij overleed kort nadien en was maar 16 jaar oud4 Be 2Eaak van ATHENEN, 21. De Mea Emera bevestigt dat recblstreoksche onderhandelingen aangeknoopt zijn lusschen Italië en Griekenland. Dit laatste land heeft aaii Italië bewezen dat liet geen onderscheid maakt lusschen de Europeesche mogendheden. M. Venizolos had gisteren desaangnande een lang onderhoud roet den minister van Italië. DUIVEN N IEUWS Wichelen Vereenigdo Duivonmaalscliappijen Zui- (lerbond, Rocht en Vrede, Wichelen, Vrien denkring, Uytborgen, De Zwaluw, Schelle- bolle. Prijskamp met duiven uit NOYON. op Zondag 25 Moi 1913, bij Leo Van don Bo- gaerd, Margoot. Vooruit 200 frankon. BOLLEN Aalst-Mijlbeek Prijskamp door do stekken bij Emiel Do Moor, Langcslraat, op Zondag 8 Juni 1913. 50 fr. prijzon 25-15-10. Begin om 3 uren ka in pon om G uren. MEDEDEELINGEN DENDEBIIAÜTEM Op Zondag 25 Mei, juarlijksch muziek feest, te geven door do Katholieke Fanfaren a Moed en Volharding De verschillende deelnemende maatschappijen zullen om 4 ure vorgadere». VOOR DE 46e MAAL Karel-Lodewijk Lepagie, van Aalst, krijgt 2 maand gevang en 100 fr. boot, om op den openbaren weg met ankers cu zonnen ge speeld te bobben. Jlet is reeds de 46 maal dut hij daarvoor verwezen wordt. SLAGEN De S... Karei, metserdiener té St Gillis- Den derm0ndewas op 2 Februari in gezel schap van verscheideno gemaskerde perso nen toen hij een wachtmeester dor gendar merie ontmoette. Bij middel van een stok, be zet mot nagels, bracht bij don gendarm een 3lag toe in liet gelaal. Boloofiing: 2 maand gevang. OPSTAND EN SLAGEN Inden nacht van 17 10' 18 Maart was Frans Van de M... fabriekwerker ie Aalst, dronken in eene herberg gekomen en verwekte er wanorders. Een policieagent bracht hem naai de wacht, doch werd gesmaad, geslagen en gestampt door den dronkaard. Deze krijgt 1 maand gevang en 50 fr. boet. MISBRUIK VAN VERTROUWEN St. Van G... van Zole, die voor ongeveer 20.000 fr. misbruik van vortrouwen ploegde, krijgt 2 jaar en 3 maand gevang en 300 fr. boet, met onmiddellijke aanhouding, en 5 jaar berooving zijner burgerrechten. De bur gerlijke partij bekomt 19.550 fr. schadever goeding. MARKTPRIJZEN Aalst.21 mei Hop. niarlil vaster, prij- zan in opslnjj beschikbaar 9293. nieuw gewas, 107—108. Aciderlecht. 21 mei Ossen ,644 prijs per kilo op voet 0,90 a 20. Stieren 555, prijs per kilo op voet 0,82 a 1,05. Koeien 1146, prijs per kilo op voet 0,70 a 0.95 Hinove, 20 mei Tarwe 22 a 23; rogge 17 al8; haver 21 a 22 gerst 00 a 00; koolzaad a 00 bonnen 00; aardappels 6,50 a 7.50 boter 2,50 a 2,75 eieren 2,ïö a 2,5c viggens 00 a 00. SoStcgem 20 mei Tarwe 23,00. masteluin 19,o0. rogge 18.00. haver 22.50. hoonen 22,00 aardappelen, 5,50 konijnen 3.00 a kiekens 3 a 6; boter 2,60, eieren 2,20. viggens 20 a55. Assche, 20 mei Tarwe 19,00 a 00,00 rogge 16.00 a 00.00 haver 17,00 a 00,00aardap pelen 6,50 a 7,00; boter 2,75 a 2,90; eieren 2.25 a 2,50 kiekens 2,50 a 3,50 konijnen 2;00 a 3,25; hesp 0,00; viggens 35 a 45, hop 90 a 95. WATERBREUKEN, ADERBREUKEN. Genezing door doktor-specialist V. BASTIN, van Fontaine-TEvêquo, thans te Brussel, S3, avenue Besmo. Persoonlijke werkwijze, gedurende 22 jaren zijne bewijzen afgeleverd hebbend0 on op beden 12.190 genezingen, schriftelijk betuigd en gewaarborgd,.altijd op slechts 8 dagen tijd bekome». Volledig© afschaffing van den band. Brochure kosteloos toegezonden en bezoek kosteloos, alle dagon van 1 lol 3 ure. Telefoon B. 2837.544 Aanstonds gevraagd Goede panloffelraa- kers en schoenmakers hij M. Van den Br6int Martin, Burgemeestersplaats, 10, Aalst. 292 Rflen vraagt eenen goedon kleermakers gast goed op do hoogte van den stiel, bij Alfons Segors; kleermaker, Esschcne-Loin beuk. 29i De hevigste tandpijnen worden ALTIJD radikaal genezen door een enkel stop DEFJTtf'QL» Gij die aan randpijn lijdt, aarzelt niet, eiseht een echten DENTIftiQL bij uwen apotheker, gij zult in eenige seconden genezen ziin. Fr. 8,25 il« fiesch* Om alle verwarring te vermijden, gaat met deze annonce bij uwen apotheker. Gent Apotheken De Moor, De Meulenaere, Cruyt, Colardin en Boss, Twaalfkamerstraat. Aalter Apotheek Ta vér nier of mits fr. 1,30 aan het Laboratorium van den Deniinol Boussu-by- Bcrgen. 471 NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP AjjEntscSssnsj der Socaéié Gésïés-aSe de Selgasjis© Succursaal van Aalst20, Nieuwslraat TELEFOON 1-13 Dépots van geld aan 3 0/o en 4 °/c. Disconto en invordering van wissels. Voorschotion op litels.Aan- en vorkoop van checks, vreemde bankbiljetten en munten.Beursorders.Uilbetaling van koepons. Inbewaarneming van waarden VERHURINGSTARIEF DER BRANDKOFFERS AFMKT1NGRN BINNENWAARTS IIOOGTE BREEDTE DIEI'TB PER MAAND PER 3 MAAND PEP. 6 MAAND PER JAAR meter meter meter frank fïank frank frank Model A 0 12 0.30 0.55 2 5.— 9.— 15.— B 0.20 0,30 0.55 3i 8.— 15.— 25.— G 0.50 0.30 0.55 5.— 12.— 20.— 35.— D 0.50 0.62 0.55 8.— 20.— 30.— 50.— E 0.53 0.62 0.05 9.- 00 35.— 60.— PIIIJS DER VERHURING De zaal der brandl^'Jsrs is toegankelijk voor het publiek alle werkdagen va» 0 tot 4 uur, ('s Zaterdags van 9 tot 2 uur). 909 f

De Volksstem | 1913 | | pagina 3