Ds opvolgers van Bonaot NIEUWSBERICHTEN De moord op een'jacSitwaeltter ts Houihem-bij-Vilvoortle ZIJNE MOEDER Ds bokspriij te Dent DE VOLKSSTEM 23 MEI 1913 wijzigingen een aannemelijk karakter zullen Tertoonen zonder moeilijkheden, 't zij onder terzekeringsvorm, 't zij onper wijzigings- Torm van het opstellen van hot ontwerp. Bulgarië is mistevreden De mi8tredenhoid is overgroot in Bulgarië. Men verwacht er zich aan dat oo afgezanten te Londen aanstonds gaan voetstappen aan wendon bij do verbonden Balkanstaten. In geval zij tot goene overeenkomst gera ken, dan wil Bulgarië geene verantwoorde lijkheid in de verwikkelingen dio er kunnen uil voortspruiten. Een stoomboot gezonken. Do Daily Mail zegt dat hij de tijding ontvangen heelt dat do stoomboot Sénégal gezonken is op hot oogonblik dat hij do ha ven van Smyrna verliet. Die stoomboot hoorde toe aan de Messa- gëries Marilimes. Ilulpschepen werden afgestuurd om hulp te brengen aan de - Senegal Hel ongeluk word door eene mijn veroor- laakt. Wij deelen die lijding onder alle voorhe boud medo, daar men er te Parijs noch te Rijsel geen de minste bevestiging van ge kregen heeft. Weener beocrdeelingen. Do Neue Wiener Alberdbladt merkt, met misnoegen dat de beraadslagingen van Dijnsdag in de vergadering van Londen aan gaande do gron<7v)t van Albanië niet een rnerkelijken vooruitgang deden tot do be sproking der kwoslie. Hel Weener blad, zegt dat men inderdaad vcrschillige voorstellen hot Ilaliaansch voor stel heeft tegenovergesteld, alzoo trachtende van zoolang mogelijk een bepaalden staat der zaken te vorwijderon. Men heeft beproefd sich door alle voorloopige middelen uit den ïlag te trekken. Het verklaart tevens dat men zou moeten verstaan dat de reden waarom hot noodig is do vredesvoorwaarden te teokonen gepaard gaan met eone volledige oplossing der Alba- neesche kwestie. Hetzelfde blad eindigt met te besluiten dat de Europeeselie rust, die overal zeer ge- wenscht wordt om do traagheid van de on derhandelingen lijdt, daar zij de deur openen lot allo verwikkelingen. Voorstel der bondgenooten Woensdag avond hebben de afgevaardig- digden van do bondgenooten aan Sir Edward Grey de veranderingen laten kenner, welke zij aan de vredesvoorwaarden wenschen Zij zijn van gevoelen dat die veranderingou geene ernstige opwerpingen kunnen maken. Worden zij aangenomen, dan zullen de boml- genooton aanstonds de vredesvoorwaarden teekenen. Oosten rij ksche kritiek Het Neue Wiener Abendblalt betreurt iol de redotwistingen van Dinsdag op de vergadering van Lpmlen geen den minsten vooruitgang aan de zaak van den vredo heeft doen doen. Men wil zicli mot voorloopige bpmaatrogels uit den slag trekken. Kog de bandioterij van den deserteur Duvignon. Het verhaal van M. Dardenne. Gisteren deelden wij eonige bijzondorhe den mede nopens den laffen aanslag, waar van M. Dardenne het slachtoffer is geweest. Hierna laten wij nadere bijzonderheden rolgen Dë agenten der veiligheid, en het parket ran Pontoise gingen met hun onderzoek voort te Pontoise en te Louvres. Het hoofd der veiligheid is naar hot ziokenhuis gegaan waar M. Dardenne, die door acht browing- jcboten is getroffen verzorgd wordt. M. Dar- 8® VERVOLG Ik w&ardeèr ten hoogste hetgeen ge voor mij gedaan hebt en wil gaarne doen hetgeen ge van mij verlangt, hernam Henry, maar mijn eergevoel verbiedt me, my schuil te hou- flen. Ik wil hot recht, waarop ik aanspraak Dob, inroepen, en indien dan een vreemdeling lich aan mij vergrijpen wil, zal bij er zwaar voor boeten. Ik zeg u hartelijk dank, mijnheer, biï gevoel mo zeer aan u verplicht, maar niet temin kan mijne ziel geen vrede hebben met hetgeen ge mij voorstelt, en morgen vroeg zal Ik naar St Malo gaan en mijne zaak aan den gouvornour bekend maken. Do blikken van den jongeling schitterden van een edel vuur, en do smokkelaar zag hem met van vreugde stralende oogen aan. Ik besef zeer goed wat'go gevoelt, sprak hij na eenige oogenblikken stilte, maar toch moot ik u aanmanen, mijnen raad te volgen. Geloof mij, ik weet boter dan gij hoe de zaken itaan. Gij hebt machtiger vijanden dan ge vermoedt. Blijf dus hier totdat ge weer iets van mij hoort. En waarom totdat ik weer iets van u hoor? Omdat ik het hoogste bdang in u stel. Die betuiging is voor mij niet voldoende, Ik wil er meer van weten. Ge zijt onbillijk, Henry, sprak de smok kelaar bedaard en vriendelijk. Go moet hem niet teveel metvragon lastig vallen,die immer Ibereid is voor u to doen wat in zijn vermogen !is. Er zijn omstandigheden, welker openbaren voor 't oogenblik nuttig noch raadzaam voer denne is 32 jaar oud en groot van gestalte. Alhoowol hij veel uitstaat behoudt hij toch een buitengewone wilskracht. Htj heeft aan het hoofd der veiligheid het verhaal godaan van den aanval waarvan hij het slachtoffer werd. Maandag morgend rond 10 ure, ontving M. Dardenne in zijn bureel, op den Boulo- vard der Italiens gelegen, een persoon die zich uitgaf voor zokeren Lancien. Hij was zoo zegde hij van België naar Parijs per motocyclo gekomen, en woonde mot zijne vrouw op don Boulevard de Strasbourg in het Hotel de l'Europe Ilc ben voornemens zegdo de kliënt een automobiel to koopen. Ik ben reeds in ver scheidene magazijnen geweest maar ik zou een rijtuig willen dat oogenblikkelijk zou kunnen geleverd worden. M. Dardonne leidde den zoogezegde Lan cien naar zijne fabriek van Genevilliors. Zulks geschiedde met don persoonlijken automobiel vail M. Dardenne. De man deed zijne keus onder eenige rijtuigen en om 4 ure zou hij terug komen naar het bureau. Het was 2 1/2 uro en de kliënl bood zich hij M. Dardenne aan. Ik heb mij overdacht, zegdo hij. daar ik aanstonds een rijtuig moot hebben en dat dit waarmode wij dezen morgend gereden heb ben mij zeer bevalt, kom ik u vragen om bet mij le verkoopen. Indien gij toestemt be proeven wij liet op do baan van Marly, die naar ik weet eene zeer moeilijke baan is. M. Dardenne stemde toe. Zij bereden dus de baan van Saint Nom Bretecbo tot Marly. Onder weg verzocht de kerol hot rijtuig stil to houden daar hij zich ontsteld dacht. Dar denne hield stil en sneed do ontploffing af. Na een oogenblik te hebben gewacht steeg de kliënt in hot rijtuig terug on men stoomde naar Parijs zonder incident. Tijdens den torugtocht. vroeg Lancien aan M. Dardonne om naar zijn hotel to willen rijden ten eindo reeds 2000 fr. op rokemng te betalen. Aan het hotel gekomen bedacht hij zich opnieuw en zegde dan van 's andoren- daags 's morgens do 8,000 fr. in eens le be talen. Daarop verliet hij M. Dardenne. Deze zag hem 's Dijnsdags om 9 ure terug in zijn bureel komen. De kliënt verzocht M. Dardenne naar Sonlis te gaan, waar zijn oom woonde, die het geld zou storten. Beiden reden per automobiel naar Senlis. Onderweg steeg Lancien eone eerste maal uit het rij tuig te Bourget. M. Dardenne sneed op nieuw de ontploffing af. De kerel steeg eene tweede maal uit don automobiel te Louvres, maar ditmaal verzaakte-M. Dardenne den moteur stil le leggen. Het was rond 10 uro, toen opeens M. Dardenne, die in hot rijtuig aan het stuur zat, con schot hoorde afgaan on hij een sekok aan de rechter schouder plaat gevoelde. M. Dardenne sprong uit het rijtuig cn trok op zijnen aanvaller af, die met 2 browning-revolvers onophoudelijk vuurde. M. Dardenne word op vorsehillende plaatsen gewond én kreeg zelf een bal in volle borst. De bandiet nam de richting van Parijs en liet zijn slachtoffer achter. Zou hij in België geraakt zijn T De verschillende snolborichton zijn het eens om te verklaren dat Duvignon Dijns dag rond 6 1/2 ure door Cliauny getrokkon is, gereden op een honderdtal kilometers bonoorden Parijs, wat doet veronderstellen dat hij de richting van België heeft geno men. M. Doreau politie-kommissaris van Chauny, heeft onmiddelijk telegrammen naar de grensposten gezonden die de pholografie van den moordenaar zullen ontvangen. Het onderzoek te Parijs Het onderzoek dat hier geopend goworden is heeft doen vaststellen dat Duvignon reeds meermalen getracht had automobielen te stelen. Laatst beraadslaagde hij ovor eon automobiel in eon magazijn'de la Grande u zou zijn. Wees dus verstandig, volg mijnen raad, twijfel niet aan mijne goede bedoelin gen en tracht niet uit te vorschen wolke mijne beweegredenen zijn. Iktwijfel geenszins aan uwe goede be doelingen, mijnheer. God weet het. Maar ik kan geenen vrede hebben met de gedachte, mij hier als een misdadiger te verbergen, tor- wijl ik 't recht heb mij overal vrij te bewegen. Montmorillon zweeg weer eene poos en hield zijne blikken strak op den grond gericht, toen sprak hij op zoo overredenden toon als hem slechts mogelijk was Ilenry, go moet hier blijven, ge moet blijven totdat ik u zeg dat go van hier kunt gaan. Belooft gij mij dat De jongeling was diep getroffen door den toon waarop de smokkelaar tot bom gesproken had. Er lag zooveel goedhartigheid, zooveel deelneming, ja iets vaderlijks in de uitdruk king' van zijn gelaat en geheele wezen. Maar toch kon hij nog niet toegeven. Neen, neen, sprak hij na eenige aarze ling, ik wil alles doen om u welgevallig te zijn, maar 't mag niet strijdon met mijne denkbeel den van onafhankelijkheid ik kan me niet schuilhouden als eenen vluchteling. Henry Fretart, zei nu Montmorillon met diepen ernst en op plechtigen toon, dwing me niet, u meer te openbaren dan ik voornemons was. Maar daar go, naar 't schijnt, wilt vol harden bij uw voornemen om op uw rocht als gpboren franschman aanspraak te maken,beu ik genoodzaakt u mede te deelen, dat T u moeilijk zou vallen de bewijzen te leveren dat ge op dat recht aanspraak hebt. Hoe? wat? riep de jongeling verbaasd, zou 't mij moeilijk valion, te bewijzen dat ik recht heb op de bescherming mijner landge- nooton! Armee, en de bestuurder deed met Duvignon eene rondo in het Bois de Boulogne. De be stuurder weigerde nochtans verder te rijden en daarop slapte Duvignon uit het rijtuig zonder zich te verontrusten over dengei.e waarmede hij in don automobiel gezeten had. Mor. denkt dat Duvignon een profession- neele dief is van automobielen maar echter geen bandiet die do bende Bonnot zou wil len naapen. Het is nochtans heel zonderling tebesta- tigen dat de automobiel uit hetzelfde maga zijn komt als dezo door de auto-bandieten bereden. HET ONDERZOEK. Uitliet onderzoek is gebleken, dat de ver moorde jachtwachter, .Antoon Verschaeren, zeer gehaat werd door tie wildstroopors, daar hij zeer streng, misschien wel eens te streng was. Het parket hoeft Opgemaakt hoe Antoon Verschaeren is vermoferd geworden. Hij heeft rond 7 1/2 uro Maandag avond, zijn huis verlaten, eene ijzeren staaf in de hand houdend. Daar hij niet meer beëedigd was, had hij geen geweer. Aan de haag van den hof, liet hij zijno kloefen staan en liopeon aardappelveld in. Kort nadien weerklonken twee snol op el kaar volgende vuurschoten. Antoon Verschaorert keerde niet meer te rug en 't is slochls 's anderendaags dat do opzoekingen begonnen. Men vond eerst in een aardappelveld een bloedplas en eene afgevuurde kardoos. Verschaeren moest daar dus in de heenen getroffen zijn. Hij achtervolgde zijn aanval ler langs het boscii van Houiliem en daar, op den boord van den gracht, werrt hij afge maakt. Het schot moet gelost zijn. toen de jacht wachter pas op eon sjlap afstand van den wildstrooper was, want do prop der kardoes hing in de kleederen van Verschaeren, toen. het Jijk gevonden werd. DE VERDACHTEN. Hot parket is Wdènsdag nogmaals Ier plaats geweest om de vWdachten, Van Steen- winckol en Minnaert te ondervragen. Deze. loochenen voor iels in de gruwelijke mis daad betrokken to zijn. Het lijk is door do wetsdoktors geschouwd geworden. TE GENT Den dag dat Gharpeptior en Bombardier Wells elkaar zullen ontmoeten voor 't Eiiro- poesch kampioenschap- zullen ook de vol- geudo matchen plaats hebben 1. Voor den titol vaji Belgische kampioen gemiddeld gewicht r'-j Demlen (Waal) en Tyncke, Gentenaar, die den titel voert. 2. Minor, de gekende Engelschman, die te Brussel woont, tegen^Papin, Fransch kam pioen van licht gewich(. Miner heeft reeds Ëustacho, Bernstein, Paul Til, Brochet, Bróvière en Vitel over wonnen. Om aan onze lezers een gedacht te geven wat belang men hij de sportmannen aan deze matchen en bijzonderlijk dien van Carponlier Wells echt, zeggen wij dat do bureelen van locatie reeds open zijrf te Parijs, te Londen, to Now-York, to Amsterdam en te Keulen. Do groote vreemde bladen geven er de adressen voor hunne lezers bij. Do prijzen zijn gestold op fr. 100, 70, 60 50, 30, 25, 20. 10 en 6. In do feestzaal kflmr.en zoowat 12.000. menschon zitten. Bcnegaleesch dorp.Verlaat de tentoonstelling van Gent niet, zonder hot Senegaleesch Dorp be zocht te hebben 150 inboorlingen, werken, ze den, gebruiken, dansen, tam-tam. 612 Zoo is het! Wat meent ge daarmedo? Ge hebt nooit deu eeil van getrouwheid aan (lit land on zijne regeering afgelegd. En waarom zou ik dat behoeven te doen? Ben ik niet een inboorling van 't land? Dat moge zijn, maar 't zou u niet gemak kelijk vallen, daarvan het bewijs te leveren. Het woord mij us vaders is daarvoor be wijs genoeg. Dat zou het zijn, indien uw vader leefde. De jongeling sprong op en zag den smokke laar strak in 't gelaat. Evenwel scheen hij minder verwonderd over hetgeen hij zooeven had gehooid dan ni^n wel zou denken, en reeds eenig vermoeden te hebben gehad van de daadzaak waarop de smokkelaar zinspeel- do. Hij ging langzaam tot bom en legde de band op zijn sclioudoil. Marco MontmorHIon, sprak hij op bijna smeekenden toon, zeg mij wat die woorden beteekenen. - Gij weet wat ze beteekenen, antwoordde deze, en moet mij nu niet met verdere vragen lastig vallen. Gij hebt een vijand of verschei dene vijanden, daar bon ik zeker van, en als ik de hand op hon kon leggen, zou ik het doen, maar ik kan het vooreerst nog niet. Ik hoop echter dat weldra liet uur zal slaan dat ik hen treffen kan. Maar in elk geval is hot best dat go hier blijft, want indien ge do bedoelde be scherming wildet inroepen, zoudt ge die mis schien bekomen, maar 'tis nog waarschynly- ker dat men bot bowys uwer identitoit zou vorderen, en gij, noch do oudo Pier Fretart kunt zeggen waar geboren zijt en wie uwe ouders zijn. En kunt gy dat? Kunt gij my zeggen wie mijne ouders waren? vroeg Ilenry mot toene mende opgewondenheid. Bruss9l. Een deserteur op een dah aangehouden. Een kanonnier werd sedert twee maandon opgezocht. Hij had zijn regi ment verlaten. Dinsdag avond wilden tweo agenten hem aanhouden op de Hoogstraat, doch de soldaat vluchtte in oenen gang.der Spiegelstraat en wist de daken te bereiken. De agenten volgden hem met don revolver in de hand, hielden hem aan en leidden hom naar het kommissariaat dor 2° afdeeling. De weglooper werd ter beschikking der krijgsoverheid gesteld. Dramatisch ongeval. Picter Van Doorselaer, voorman, 49 jaar, Gierstraat, 21, word Dinsdag avond op de Kiekonmarkt dooreen bloedopdrang getroffen en viel van do hok zijns kamions.Hij word met eene diepe en zeergevaarlijko wonde aan het hoofd naar het gasthuis overgebracht. Er in geloopen Eon brouwersgast van Jelle, die vroeger tot 18 maand govang wegens diefslal werd verwezen, kreeg Dins dag avond, dronken zijnde, twist met een heerschap in een herberg der Priemstraal. Ilij ging in 't politiekantoor eene klacht neer leggen, doch daar werd hij herkend en op gesloten. Hij zit nu te Vorst, om zijne 18 maand uit te doon. Door eene verleidster bestolen. Een persoon van Jelte, Leopoldslraat, maakte op de Noordlaan te Brussel, kennis met eone jonge vrouw en bezooht mot haar menig kof -helmis tot laat in den nacht. Na het vertrek der jeugdige schoone. stelde bedoelde per soon de verdwijning vast van zijne brieven- Toscli, inhoudende 1.050 fr. in bankbriefjes. De bestolene ging troost zoeken in hot poli- ciebureel. In den tram bestolen. Movr. Devos, van Antwerpen, stapte gisteren aan do Noordstatie, te Brussel, in de tram voor do Beurs. Toen-zij afstapte, stelde zij de ver dwijning vast van haar handzakje inhoudend oen geldbeurs met 400 fr. in bankbriefjes, haar reiskaartje en een bos sleutéls. Een bankbediende, wonend te Schaarbeek, nam Dinsdag morgend, te Elsene, do tram voor do Beurs. Hij was drager van een zak, inhoudend vier andore zakjes, te zamen be vattende 5000 fr. in vijffrankstukken. Hij ilad do zak naast hem gelegd op de bank wanneer hij van de tram slapte was het gold verdwenen. Maar ja,buurvrouw, mijn koffie is altijd goed. want ik bisch den naam Vincart Fils op mijne pakken chicoree der Trappisten. 1500 Schaarbeek. Onrustwekkende verdwij ning. Een 16jarig meisje, L online Van dorsteen', wonende bij hare ouders Konin- yinneplaats, 2, is sedert verscheidene dagen .verdwenen. De policie hoeft hare persoons beschrijving in alle richtingen gestuurd. Van eene kar gevallenDe metser Verlongen, Eenenstraat, 44, werkte gister- namiddag op eene Iiooge ladder, in een in- ópbouwzijinie huis der Max Roozesslraat. Èensklaps werd hij duizelig en viel achter over. Men nam hem bewusteloos op en vervoorde hom naar hot gasthuis. De dokters stolden vast dat liet slachtoffer zeer gevaar lijke verwondingen droog. St Pieters-Jette. Stoutmoedige inbraak. Onbekende dieven zijn Dinsdag bij middel '^an valscho sleutels in eene cinema van den Jotschen steenweg gedrongen. Zij hebben 'hot cineiiKilograaflöeslel buitgemaakt met de Tafel, waar hot op stond. De policiokommis- saris van Sl-Pieters Jotte werd onmiddelijk 'verwittigd en oponde een onderzoek. Tot nu itoe bezit men echter nog geen de minste inlichting over de dieven. Laken. Jongeling verdwenen. Do genaamde Pielor Maerschalk, goboren te Laken den 23 Mei 1896, en wonende Baro- •mulerslraat, 20, is sedert 16 Moi uit de ouderlijko woning verdwenen. Over tweo Dat is niet de vraag waarop het hier aan komt, antwoordde Montmorillon. De vraag is thans: zou de openbaring van 't geheim uwer afkomst u heipon, en zou dat gelioim u, zonder gevaar onthuld kunnen worden? Dat moet eerst uitgemaakt zijn, eu daar wil ik mijn werk vau maken. Maar go zult mij toch zoo niet verlaten? Neen, ik zal u niet verlaten voordat ge u hebt beleid verklaard, hier te blijven, en ik hoop dat ge dit zult doen. Gij hebt mij genood zaakt reeds meer te zeggen dan ik wilde, maar meer kan ik niot zeggen. Maar mijn vader ge wilt mij toch wol zeggen of ge hem kent? Ik weet alleen dat by dood is. Hij stierf toen gy tusschen de dry on de vier jaar oud waart. Met deze woorden verliet de smokkelaar de kamer, en Henry deed geene verdere pogin gen om hem terug to houden. Toen do zonder linge man hem verlaten had,ging de jongeling op den rand van zijn bed zitten cn verviol weder in diep gepeins. Wat liij vernomen had was niet geheel nieuw voor hein. llij had reeds sinds lang vermoed dat de oude visschorzijn vader niet was. Dat had hij uit enkole woor den opgemaakt, die Pier Fretart een paar maal ontvallen waren, eu daarna was zijn vermoeden door een onbestemd gevoelen ver langen versterkt geworden. Maar wie was de smokkelaar, en in welko betrokking stond deze tot hem? Honry kloedde zich uiten ging te bed,maar nog binst zijn slaap verdrongen zich in zijnen ge» t allerlei tegenstrijdige gedachten. Ilij droomde van het schip, van zijne oplichting, van den smokkelaar en van het meisje, hat hij uit de handen der roovers had bevrijd. Dan werd hij weder wakker en Jacht nog eens dagen ontvingen de ouders eenen brief, daj men hem nooit meer zou woerzien, dat bij zich ging zelfmoorden. Zelfmoord. M. De C..., wonende Antwerpsohe steenweg, te Laeken, ontving Dinsdag morgend eer.on brief, waarbij zijne ondorliuurster, mad. Joanne W.,., 55 jaar oud en afkomstig van Herenthals, hem aan kondigde dat zij zich gingzelfmoorden. Daags nadion werd haar Jijk uit de Willebrooksch® vaart gehaald. Liefhebbers vangeuze-lambic.Dins dag werd een stoutmoedige diefslal ge- pleogd inliet huisnr222 van don Waverschen steenweg. Do deurwaarder Demal had er over eenige dagon al de meubels in beslag genomen. Toen de bewaker van hot huis er Dinsdag kwam, bostaligdo hij dat 's nachts dieven in huis waren gedrongen en meer dan 600 flesschen geuze-lamhic hadden gestolen. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Elsene. Zelpnoord op het kerkhof. Dinsdag namiddag hoorde de bewaker van liet kerkhof te Elsene, het gerucht eonor losbran ding. Ilij snelde toe en vond op oon der gras perken een jong meisje levenloos uitgestrekt. Naast haar lag oen revolver van groot model, waarmede zij zich een kogel in het hoofd had geschoten. De dood moet oogon- blikkelijk zijn geweest. Het lijk werd naar hot doodenhuis dor begraafplaats overge bracht, doch geen enkel papier werd op hot meisje gevonden. Het graf waarop de ongelukkige zelfmoord pleegde is dit van een jongeling, in den loop der maand Februari begraven. Men denkt dat de wanhopige uit liofdever- driet heeft gehandeld. Kerkdief geknipt.Woensdag mor gend, rond 5 uro, betrapte men in eene kerk van den Waverschen steenweg een kerel, die bezig was een offerblok le ledigen hij middel van een stokje met leer bestreken. De dief poogde te vluchten, doch hij word achter volgd door den koster en een policieagent en na eene nogal lange jacht ingehaald en aan gehouden. Toen de belichte op hot policiobu- reel kwam, werd hij zoo woedend en ging hij zoo woest te werk, dat 5 man noodig waren om hem te overmeesteren. Hot is zekere Henri Billo, 32 jaar oud, een franschman, die zich zonder middolen van heslaan bevond. aa» ossse werkoo- g9C3*S 8 Genoveva van Brabant, prachtig hoek met gravuren. Prijs 0,70 fr. Lede. Eene ladder op reis. Dinsdag morgend. toen Alfons Brondeol van de wijk Gucht, zijno ladder wilde nemen, om te gaan werken, stelde hij vast dat deze verdwenen was. Hij ging op zoek en vernam weldra dat tusschen Lede en Wanzole, ovor het wator- wiel van M. De Smet oene ladder lag. Bron deol ging zien en herkende dat hot zijne lad der was. Waarschijnlijk zijn dieven met do ladder op reis geweest. Belcele. Been gebroken. Toen land- houwer Verlee, wonende op de DrieGaaion, Dondordag morgend eene zijner Jtggien uit den stal haalde om naar de jaarmarkt te gaan, sprong het dier op zijde. L'o landbouwer viel en brak zich het heen. Dokter Van Namen heeft hem verzorgd. Erge val. De 15 jarige Hendrik De Dycker, van den Kouter, is in het fabriek Roos, te Waasmunster van een hoop balen gevallen. Hrj werd erg gekwetst aan 't hoofd on klaagt over inwendige pijnen. Dendermonde. Brand. Dondordag morgond rond 11 1/2 ure is brand uitgebor sten bij Dosideer Chrisliaens, kleermaker, Grdole markt. Hot vuur is begonnen op don zolder, waar vcol Bloffo lag. De pompiers moesion hunne beslo krachten aanwendon om de aanpalende woning te vrijwaren. De schade is zocr aanzienlijk. Pers©wesv die eene plaats zooken, of eene aanvraag willen doen, huizen of ka mers huren, voorwerpen verloren hebben, enz., zullen door onze «'Kleine Aankondigin gen» den besten uilslag bekomen. over alles na; maar wat het meest zijn geest bezighield, was de persoon van Marco Mont morillon, en hoe meer hij over hem nadacht, des te minder begreep hij hem en des te meer werd zijne nieuwsgierigheid geprikkeld. VIJFDE HOOFDSTUK EEN GEHEIME VIJAND Niet ver van de bezitting van den markies lag het groote en prachtige slot van graaf Ar- naud Do Montefero. Do eerste lag aan den oe ver der rivier Ille, terwijl de landgoederen van den graaf zich meor oostwaarts uitstrek ten. Een brcede stroom liep door de lager ge legen landou en vlooide tegenover de stad Di- nan in de Ille. Montefero werd da rijkste man in de provincio Ille en Villaiue genoemd, cn voorzeker was zijno bezitting eene der schoon- sto van gansch de streek. Ook was zijn slot een dor prachtigste en werden zijne landerijen als de beste en vruchtbaarste beschouwd. En niettemin was Montefere een der hebzuchtig- ste eu gierigste menschen van 't geheele land. Hy was een stevig gebouwd man eo begon reeds tamelijk gezet te worden. Zijn baar was lichtblond, bijna rood, en zijne oogen waren donkergrijs. Hij had een blozende gelaatskleur maar voor don opmerkzamen boschouwer was het duidelijk dat de volheid zijner wangen meor een teeken van opgeblazenheid dan van gezondheid was. De graaf was namelijk een goede vriend van den edelen wijn en gewoon daarvan dagelijks meer dan eene behoorlijke hoeveelheid te gebruiken. Den dag na dion waarop de pas beschreven gebeurtenissen waren voorgevallen, bestoeg do graaf De Montefero zijn paard en sloeg den weg in naar St Malo. (Wordt vervolgd)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2