Hei Rood schandaal Ifios, fMeroians^lr- Ds misdaad der Willemsstraat De Wereldtentoonstelling Eens geheimzinnige Zaait ZIJNE MOEDER TE ST'J0G3T-TEH-K0GBE Aanranding cp een meisje TE OOSTAKKER levensmiddelen misschien. De bevoegde iriugen weten niets aangaande eene ont- tjheping voor eene militaire operatie. De Sénégal Men hoopt den Franschen stoomer Sénégal» te redd on, die te Smyrna op )one mijn geloopen is. De verklaringen van Essad-Pacha De briofwirselaar van don Messagero le Tirana heeft Essad Paoha ondervraagd ivaarop deze hem het volgende antwoordde De standvastige bemoeiing van Europa is noodlottig voor Albanië. Peter ware dat Europa aanAlbanië overliet zijne binnenland- sche zaken te regelen. Essad-Pacha bekent dat in geval Europa hem den titel van prins cf gouverneur van Albanië toevertrouwt bij ifj) twee maand tijds in gansch Albanië do nrdo herstelt, met Albanië onder do Suze- reiniteit van Turkyo in le richten. Uij is vijandig aan de gedachto eenen rroomden prins lo verkiezen. ITij wil wel werken voor Albanië maar niet voor een Europeeschen prins. Voor wat het vertrok der Turkscho troepen, alsmede zijn eigen vertrek aanbelangt, heeft Essad Pacha ver klaard, dat hij aan do hevelen van Constan- Ünopel zal gohoor/.amen. De houding der Bulgaarschs afgevaardigden De Sarr.ouprava beknibbelt op zeer hevige wijze de houding der Bulgaarsclie gedelegeerden te Londen die onmiddelijk de vredesvoorwaarden teekenen wilden voor aleer al do verbonden voldaan zijn. Het orgaan merkt op dat deze strijdigheid van zienswijze het Balkaansch verbond verzwakt voor de taak voor dewelke het nu staat, on beschouwt dat de zedelijke banden lusschen de verhondon fel verslapt zijn. Het is betreurenswaardig, schrijft de Samouprava, dat de Bulgaarsclie afge vaardigden zich zoo weinig genegen toonden om do gemeenschappelijke doeleinden der Balkan-Stalen to steunen. Het dagblad ver gelijkt dezo doenswijzo met de nauwe ver bintenis dor verhonden in Januari laatst wanneer het or op aan kwam do Bulgaareche cisehcn le ondersteunen. Het Bu'yaro Grieksch Konfiikt Uit Athene De Heslia geeft de vol- pendo bijzonderheden nopens het Bulgaro- Grieksch Konfiikt. Een Bulgaarsch legerkorps dat de statie ran Anghistta, op de spoorlijn va:i Dedea- gaicli tot Salonika, bezelto, trok op de fSriekvche voorwachten af. een ander Bul gaarsch korps kwam over do rivier Anghista :e Voullchista, on te Cotsaki. De vervoeging jüi' Bulgaarsclie legermachten, bracht deze lot meer dan twee regimenten. Het doel der Bulgaren was van de bergpassen leidende van Rodolivo naar do hoogten van Panglaino le bezetten. Deze stategische punten zijn van groot gewicht. De Griekscho voorposten boden den ganschcn dag hevigen weeraland. Eeno andoro Grieksclie krijgsmacht kwam, tangs den berg Flaviuan in het dorp Solo aan. Waar is M. Furnémont Moot het gezegd worden, dat do zaak van bv*** Furnémont. boel het land door druk besproken wordt De socialistische afgevaardigden werden Vrijdag in de Kamer zeer omringd en met vragen overstelpt. Zij kondon echter niet ■veel antwoorden. Alleenlijk weton zij, dat M. Furnémont tot hiertoe nog zijn ontslag niet gegeven beeft als volksvertegenwoor diger. Waar gezel zich echter bevindt weton lij niet. P/I. Furnémont gedagvaard M. Fromès, de onderzoeksrechter met bet onderzoek dozor zaak gelast, heeft M. Fur némont verzocht zich Zaterdag morgend oin 11 ure in zijn kabinet aan te bicden,ten einde 10e VERVOLG Die arme Henry! De graaf had hem van ^ene schandelijke daad beschuldigd. Doch 't kon hem weinig schaden, want geen van allen die hem konden, zou 't minste of geringste van zulk eene beschuldiging geloofd hebben. Werkelijk bad Henry nog nooit een speelhuis Tan binnen gezien, en wat den door hem ge- 'ruineerdon vriend van den graaf betrof, had do graaf dio moeten doen voor den dag komen, dan zou 't hem moeilijk genóeg geweest zijn, want nergens in do geheele wereld had die persoon ooit bestaan. 't Was reeds lang namiddag geworden voor flat de graaf weer naar zijn slot op weg ging. Hij bad iutusschcu do zekerheid verkregen dat Henry niet in zijns vadors hut was terug gekeerd en evenmin in de stad was gezien ge worden. Terwyl hij naar huis reed, sprak hij druk tot zich zelvon, en we zullen eenige in lichting bekomen omtront hetgeen in zijne ziel omging, als we eenige oogenblikken naar tyne alloenspraak luisteren. Ik was dom, toen ik op den inval kwam, Jon jongeling te laten pressen en aan boord van 't engclsch schip to brengen, want als hij In 't leven gebleven was, zou hij later toch gelegenheid govondon bobben om te ontsnap pen en hier terug te koeren. Maar er is nog niets meo verspeeld. 'Pollings koestert geenen argwaan tegen mij, en niemand anders weet /ets van de gansc.he geschiedenis. Eigenlijk mag ik blij zijn dat do zaak zoo afgeloopen want nu zal ik er voor zorgen dat ik hem vokorder in mijno macht krijg. Ik ken hem, hem te ondervragen. Men zegt echter niet, waar de dagvaarding aan M. Furnémont is kunnen besteld worden. M. Furnémont zou niet uitgeleverd kunnen worden Naar hot schijnt zou M. Furnémont, in dien hij zich in Frankrijk bevond, niot kun nen uitgeleverd worden, daar do feilen waarvoor hij in België vervolgd wordt, iu Frankrijk niet als misdrijven aungeteokend staan. De uitleveringsverdragen tusschen twee landen, zijn enkel gesloten onder voorwaar de van wederkeerigheid... De dagbladen De dagbladen houden zicli naturlijk ook met de zaak bezig. Dat Vooruit en Le Petiple er niet veel over zoggen, is licht to begrijpen. De liberale bladen zijn zoo nogal wat ver deeld. Do eenen trachten gezel Furnémont te verschoonen,terwijl anderen willen wach ten tot M. Furnémont terugkomt om to hooren welken uitleg bij geeft. Zoo zegt de Matin van Antwerpen, dat het monsterachtig is, iemand lo oordeelen en to vonnissen zonder zijne verdediging ge hoord te hebben... Dat zal ongetwijfeld door onza katholieke Atwerpsche konfralers onthouden worden, want de Matin bezondigt zich ook wel eons door iemand te oordcelen en le vonnissen, vooral wanneer er een priesterkleed modo bemoeid is. Do Flandre Libérale draait het hom nog best van al af. Zij schrijft namelijk Is er eene misdaad gepleegd, dan moot de dader gestraft worden, en dezes verantwoordelijk heid is zooveel te grooter, daar hij eene in aanzien staande plaats bekleedt...» 'I Is maar zooals het zijn moet ook. Dezo die do wellen hebben helpen maken, moeten zooveol to stronger gestraft worden, indien zij ze overtreden. Welk is ds straf, voorzien door de v/et? Vroeger waren aanslagen op do eerbaar heid zonder geweld gepleegd, volgens artikel 372 van liet strafwetboek, strafbaar, wan neer het slachtoffer minder dan 14 jaar oud was. Door do wet van 12 Mei 1S92 wet go- zegd van de kinderbescherming werd de beteugeling verscherpt. Zoo het slachtoffer minder dan zestien jaar oud, wordt het ver grijp gestraft met opsluiting,d.w.zeggen dat het geding afloopt voor hot assisenhof en niet meer voor de boetstraffelijke kamer. De opsluiting wordt uitgesproken voor minstens 5 jaar en hoogstens 10 jaar. Wanneer er verscheidene aanslagen ach tereenvolgens werden gepleegd mag de straf vermeerderd worden met vijf jaar boven het maximum, zoodat in het geval Furnémont de uit te spreken straf vijftien jaar op sluiting kan bedragen. Hij is zet Volgens VExpress van Luik, zou men in do socialistische middens beweren, dat M. Furnémont sinds eoiiigën tijd reeds teekens gaf van zinsverbijstering! Ook herinnert men, dat hij eenige jaren geleden, ten gevolge eener ergo ziekte, in opmerking gesteld werd Inderdaad, 15 jaar geloden heeft gezel Furnémont eenige maanden in een sanato rium doorgebracht. Vóór dien tijd, en nadien, word hij door socialisten, vrijmetselaars, enz., in do wol ken verheven. Iladde men pas veertien dagen geleden, aan Furnémont moeton zeggen, dat zijne vrienden hem weinige dagen later zot zouden verklaard hebben, men zou wat gehoord hebben.... Wij herhalen het, do socialisten hebben het oogenblik slecht gekozen, om Furné mont zot te verklaren. Zij hadden zulks vroeger kunnen doen.... liij moet uit den weg geruimd worden, hij is mij hier te veel. Gedurende den gebeden rit huiswaarts sprak de graaf alzoo tot zich zeiven over den jongeling en over de plannon, dio hij omtrent hem ontwierp. Wo kunnen er uit opmaken dat Henry Fretart minstens eenon vijand had: doch wat do reden der vijandschap was, zou hij voorwaar niet kunnen raden hebben, al had hij geweten dat do vijandschap zelve be stond. ZESDE HOOFDSTUK. HET VERWOEDEN BEVESTIGD - Toen Henry Fretart den volgenden morgen opstond, vernam hij dat Montmorillon werke lijk reeds vertrokken was. Hij ontmoette den markies in do groote zaal, cn de oudo man groette hem vriendelijk. Uw kameraad is reeds vertrokken, zei de markies lachend. Heeft hij voor mij geen boodschap achter gelaten, vroeg do jongeling. Dat juist niet, maar wel verzocht hij mij nogmaals dat ik u eene schuilplaats zou ver kenen totdat hij terugkomt, en dat heb ik hem gaarne beloofd. Zij t go een vriend van lezen? Ja, beer markies, ik houd veel van lezen. Dan geloof ik dat ge u niet zult vervelen. Ik heb eene uitgobreide bibliotheek, en zij is zoolang g e hier zij t geheel te uwer beschikking. Ilenri betuigde zijnen hartolykou dank voor dit aanbod. Eenige oogenblikken lator kwam een der bediendon molden dat liet ontbijt gereed stond. Henry ging naar de eetzaal on zag dat bij daar den kamerdienaar, don stalmeester en den DE VOLKSSTEM Ondanks alle opzoekingo kan men er maar niet in gelukken, den moordenaar van vrouw Michaux terug te vinden. Men weet dat de kerel te Sotlegem ge weest is den Dinsdag morgend na do mis daad en zich daar andere kleederen beeft aangeschaft. Daar heeft hij den trein gonomen naar Rijsel. Men hoeft er inderdaad don koupon Sottegem-Rijsel teruggevonden. Niet zoodra had de Busselsche p.olicio zulks vernomen, of twee rechterlijke officieren werden naar Rijsel gezonden om opzoekingen te doen. Deze policiemannen waren vergezeld door een bediende van M. Michaux, dio samen met Richard Verheust gewerkt had en dezen dus op 't eerste zicht moest herkennen. Verscheidene dagen lang bezocht het drie- lal, alle logementen, herbergen, verdachte huizen, enz. van Rijsel, Roubaix en Tour- coing, docli vruchteloos. Zij doortrokken heel de streek te voet,gin gen op do hofsteden inlichtingen vragon, doch zonder uilslag. Zij trokken dan naar Duinkerke en Kales, doch daar lukten zij al niet beter. Thans zijn zij op zoek in de Vlaanderen... GENT Een vlaamsch feost in Ond-V.'aanderen Het feestkonr.iteit van dit zoo schilderach tig kwartier richt op Zondag 25 Mei oen groot vlaamsch feest in, namelijk de inha ling van den oudsten inwonorvan Oud-Vlaan- deren Peetje Pruis Om 3 uren ontvangst van Peetje Pruis door de neringdoendo.aan de statie van Gent St-Pietcrs.Feeststoet bestaande uit do waoht, inwoners, vaandeldragers en de harmonie van Oud-Vlaandoren, allen in de kleederen van den ouden lijd. Peetje Pruis zal met het feestkomiteit plaats nemen in open rijtuigen. Ontvangst in Oud-Vïaanderen door de in woners. Om 5 en om 7 ure op don kiosk der Groote Markt, uitvoering on aanschouwe lijke voorstelling der Oud-Vlaamscha volks liedjes, geschikt door Jozef Vermeulen, uit le voeren door do harmonie en de kooraf- deeling. Van af vier ure namiddag, door geheel het kwartior, oude volksspelen inastklimming. loopen met hinderpalen,waterspelen,hoentje pik. Van 9 lot 11 ure, volksbal op den groo te» markt. Om 111/2 ure, taptoe door do harmonie van Oud-Vlaanderen. Binnen kort zal men nog groote feesten inrichten waaronder een reuzenstoet, kinder bal on algemecne verlichting. Vreeselijk ongeluk in de Tentoonstelling In de afdoeling der mpchienon is men nog volop.aan 't werk. Rond vier ure, gister namiddag werd met de kraan een batli, vijf tot zesduizend kilo zwaar opgehaald. In hot neerzakken vilde eon monteur van hot huis Van de Korckhove het zwierende stuk oen weinig wegduwen, doch eensklaps brak oen der kabels en het stuk sloeg naar beneden, den ongelukkigen werkman onder zijn ge wicht gedrukt houdend. Het was vreeselijk om aan te hooren, ver telden ons ooggetuigen, hoe do man schreeuwde en om hulp riep. Gelukkigiijk' had hij niet het volle gewicht op hem, daar ie nevenstaande machien, welke erg be schadigd werd, min of meer als schraag diende. Toch was het onmogelijk den werkman ei- onder uit te halen, zoodat eerst een kabel er onder moest gestoken en zoo weggehevén worden. Dit duurde zeker wel vier tot vijf minuten. jager tot dischgenooten bad. Zonder lang daarover na te denken, liet.hij zich de spijzen goed smaken. Van don kamerdienaar vernam hij, dat men op het slot in drie partijen at: vooreerst de markies en zijne dochter, die Al tijd te zameu aten ten tweede do voorname bedienden, die als er niet veel gaston wareb, in de eigenlijke eetiaal bun maal namen voorts de kok, do vrouwelijke dienstboden, de tuinier, de staljongens en de overige be dienden, dio allen in de keuken aau don disch zaten. Ilenry had do dochter van den markies nog niot wedergezien, en toch stond haar beold' steeds levendiger voor zijne verbeelding. Nauwelijks was bot ontbijt afgoloopen, toen mon den jongeling kwam melden, dat iemand in de benedenzaal hem wenschte lo spreken. Hij ging er liecn en zag zijnen ouden vader. Pier Fretart bad immors altijd als een liefde rijke vader voor hem gezorgd en do jongeling eerbiedigde hem als zoodanig, hoewel hij reeds lang vermoed had dat de oudo visschcr niot zijn eigenlijke vader was. De goedo grijsaard was bijna zot van vreugde, toen hij zijn bra ven jongen weer gezond en welvarend voor zich zag, on zoodra hij een weinig kalmer was geworden, deelde hij Henry mede (lat de smok kelaar dien morgend reeds in zijno hut was geweest als de dag nauwelijks begon aan te breken. Hij zei mij, ging Pier Fretart voort, dat ik u uwe beste klocron moest brengen, dat bob ik dus gedaan doch daar ik meende dat 't u genoegen zou doen, als gij ook iets liadt om don tijd to verdrijven, hob ilc tevens een paar andere zaken medegebracht. Ik heb van buurman Gaspard zyn paard geloond en kon dus gemakkelijk 't een en ander meenemen. Ilenry volgde den ouden man naar den gaug Na de eerste zorgen van hot plaalsolijke roodo kruis le hebben ontvangen, word liet slachtoffer naar do Refuge gevoerd. Daar stoldo men vast dat hij eon arm en een been gebroken had en hier en daar, vooral aan 't hoofd, kwetsuren had hekomen. Aanstonds werden do doeltreffendste verbanden gelegd. Do ongelukkige, alhoewel zeer erg gesteld, kou do laatste H. Sacramenten toogediond worden. Om 9 ure 's avonds was zijn toe stand een weinig beter, zoodat voor den nacht geen doodelijken afloop te vreezen was. De gekwetste is de genaamde Ilenri Van Moutte, 20 jaar oud, wonende Ossenstraat. Senegaleesch dorp.Verlaat de tentoonstelling van Geut. niet, zonder het Senegaleesch Dorp be zocht te hebben 150 inboorlingen, werken, ze den, gebruiken, dansen, tam-tam. 612 TE3 GEStAFiT .'FIKOI Een geheimzinnig drama is Vrijdag te Charleroi ontdekt geworden. Sinds verscheidene dagen was do 39ja rige Maria Meiante, wonende rue Pigé au Croly, niet meer gezien geworden. Hare woning bleof gesloten en geen der geburen had haar sinds Maandag avond gezien. De policie werd verwittigd en deed de deur openbreken. In de keuken vond men het lijk dor vrouw, bodekt met lompenen reeds in vergevorderden, staat van ontbin ding. Uit bet onderzoek is gebleken dat de vrouw, die van haren man gescheiden leefde, Maandag avond tehuis gekomen is in gezel schap van een kerel, wonende te Dampremy. Deze kerel werd Dinsdag morgend, rond 4 ure. bemerkt toen hij liet buis verliet. Bij zijn vertrek heoft hij de deur zorgvuldig achter zich gesloten. Dinsdag werd deze kerel niet ten zijnent gezien, docli woensdag kwam bij tehuis en na er eenige oogenblikken vertoefd le heb ben, is hij terug vertrokken. Hij word sinds dan niet meer gezien en alle opzoekingen om hem terug to vinden, zijn tot hiertoe vruchteloos gebleven. Het parket is vrijdag namiddag ter plaats geweest om een onderzoek to doen. Een Gen tsche mossel verkoopcr zag Vrijdag morgend tusschen 8-9 ure op do wijk Walpul oenen manspersoon met een meisje over een gracht springen. De man verhaastte zich ter plaats te zijn met zijn gespan «n sprong over don gracht op dezelfde plaats waar hij don persoon zien loopen had. Doze laatste was in het koren, dat reeds 1 meter hoogte heeft, verdwenen, doch do man kon gemakkelijk hot spoor volgen. Toon hij eönigö meiers in liet koren was, zag hij den schelm met het meisje ton gronde ®oéört- Groot waa zijne ontsteltenis en hij wierp zicli oj) den kerel, dio zicli zoo dapper ver weerde, dat de man moest lossen. Ondanks zijn hulpgeroep en dat van liet kind,kwam niemand aangeloopon en de kerel die de richting van Gent had genomen heeft zich uit de voelen kunnen maken, zonder door iemand gezien lo zijn; hij was per velo. De schelm had den tijd niot gehad eenen Aanslag op het kind to plegen en de mossel- Venter gaf dadelijk kennis van het voorval aan de gendarmerie. Een streng onderzoek werd geopend, dat echter geenen uitsiag opleverde. Ten huize van den mulder Lievin Oude- naerde, wiens kind hét was, verklaarde hel laatste dat do vreemde man haar gedurig achterna liep, toen zij met andere kinderen naar school ging. er vond daar werkelijk al wat hij gewenscht had. De goede oude man had niet alleen zijne beste lüeercn medegebracht, maar ook zijn kleinen lessenaaren zijne portefeuille, wat hem bijzonder genoegen deed, want deze be vatte alles wat tot teekenen nooodig is pot- looden, penseeloD, oost-indischen inkt, toe- kenkryt, enz. Een paar jaar geleden had hij, van een ouden kunstenaar onderricht in het teekenen ontvangen. Deze had hem namelijk in dienst genomen, om bom in een bootje op de rivier rond te roeien, terwijl bij van do verschillende oeverpartijen schotsen nam. De oudo kunstenaar was verre van rijk, en Ilenry was de eenige geweest, die bereid was, in plaats van zich te laten betalen, ter belooning voor zijne moeite onderrichten het toekencn te ontvangen. Do jonge Fretart had zicli met ijver op de toekenkunst toogelegd en ook later zijne stu diën voortgezet, want hij voelde den eorzuch- tigon wenscb, zich zooveel mogelijk to bescha ven, en hij zag in do toekenkunst een der middelen om daartoe te geraken. Reeds een paar maal had Henry eenige zijner schetsen voor een goedo som aan eenen kunsthandelaar in de stad verkocht, wat hem in staat had gesteld, zich zoowel nieuwe mate rialen torvoortzetting zijnor studiën tokoopen als eene betere kloeding te verschaffen. Do oude visschor hielp Henry om hot door hem medegebrachte naar het vriendelijke ka mertje to brengon, dat de markies hem tot verblijf had aangewezen, en toen dit geschied was, was 't eerste dat Henry deed do gehate ongelsclie uniform uit te doen en in plaats daarvan zijne eigeno kleeron aan te trékken. Nadat beiden over enkele zaken van min der bolang gesproken hadden, leiddo Henry hot gesprek op het onderwerp, dat bom zoo 25 EN 26 MEI 1913 In het korenveld, toen hot kind goweldig riep, zegde do bandiet dat hij hare keel zou overgesneden hebben als zij blocf roepen. Het aangezicht van liet kind is gekrabt van den kerel, alsook bet lichaam van de kleine. Twee geneosheeren kwamen ter plaats. De mosselventer beeft van den aanrander eenen steek in de hand hekomen, teen zij in hot koren aan liet worstelen waren. Evenals vorige jaren schijnen dus lage ellendelingen het wederom op do schoolgaan de kinderen gemunt te hebben. Ouders, een waakzaam oog over uwe kleinen gehouden, want reeds al te velen zijn het slachtoffer dier schurken geworden. - Brussel Dievenbende geJtnipt Sedert oenigon tijd stal men veel lood en zink in de inopbouwzijnde huizen te Woluwo en te Etterbeek. Donderdag avond zag de agent Casteels, van Etterbeek, op St. Pietersteenweg, vijf kerels elk geladen met een welgovulden zak. Hij volgde hen tot in oen huis op don Steen weg van Tervuren. De bende vluchtte en liet den zak in brand. Een der kerels oud 17 jaar werd aange- houdon,legde in het koromissariaat volledige bekentenis af en deed zijno vier medeplichti gen kennen. Ilij duidde ook de personen aan bij wien zij gestolen lood en zink hadden verkocht. Vrijdag morgend werden de vier medeplichtigen aangehouden. Allen werden opgesloten. 214 Rijioiel gestolen Een loopjongen Prosper Jonckmans, Pastorijstraat, te Mo- lenbeok, die Donderdag namiddag eene be stelling moest doen in do Zes Penningenslr. had oen 15 jarig knaapje verzocht eonige stonden te willen blijven bij zijn rijwiel dat hij tegen den govel van heihuis liet staan. De knaap poetste de plaat met het rijwiel. Denzelfden dag stal men in een in opbouw zijnde huis, der Barlhelemylaan, het rijwiel van een werkman, Jan Noose,metser wonen de te Jttorbeek. Noodlottige gevolgen van een tramon geval Een grijsaard van 76 jaar M.Pieter Sleyaert, wonend in de Rollebeekstraat, 28, die op 15 dezer, het slachtoffer werd van van een tramongeval op de Anspachlaan is in liet St. Pietersgasthuis overleden ten gevolge zijner wonden. Een der genoegens van den haard isde fijne las gemaakt met de chicoree der Trap pisten Vincart. 1500N Schaarbeek. Jonge dief. Een liaar- kapper, W... genaamd, wonende Koninklijke Sto.-.Mariasliqat, had over twee dagep een nieuwen leerjongen aangenomen, Jozef L,,.., 16 jaar oud. Vrijdag morgend liet hij,den knaap een uur alleen in huis. Dozo maakt0 er gebruik van oin al de meubels opepl te breken en eene som van verscheidene lipn- dovde franken, buit te maften. De jonge',p,iet- deug is aangehoudon. Erg verbrand. De caoutchoucfa- briek der Stefonson^traat, te Schaarbeek, werd donderdag namiddag het looneel van een schrikkelijk ongeval. Twee werklieden, Ed. Verstreken, 27 jaar, Ernest Descaille- straat, en Kamiel VandeWaele, 24 jaar, wonende lo Denderleeuw, werkten in de machienzaal, nabij een bak naphle, waarin men caoutchouc vloeibaar maakt. Eensklaps vatte hot gevaarlijk vocht vuur en een ge weldige ontploffing vulgde. De twee werk lieden werden van het hoofd tot de voeten door vlammen omringd. Zij werden erg ver brand aan het gelaat, de armen en de han den. Na voorloopige verzorging door een dokter, werden de twee slachtoffers naar het gasthuis dor gemeente overgebracht. Hun toestand is zeer onrustwekkend. Verstreken is gehuwd en huisvader. na aan 't harte lag. Vader, sprak hij, een stoel naast dien van den ouden man zettende en daarop plaats ne mende, ik wilde u eeno hoogst gewichtige vraag doen en hoop dat ge mij daarop oprecht en zonder omwegen zult antwoorden. Hebt ge ooit ondervonden, dat ik u op andore wijze antwoordde? vroeg de oude vis- sclier ernstig. O neen, vader! Doch ik wil dndeiijk ter zake komen. Is het waar dat ilc uw kind niet ben? Niet mijn kind? herhaalde de oude man, verrast opziende. Wie heeft u dat gezegd, Henry Ik heb hot reeds lang vermoed, vador, en gisterenavond verzekerde mij Marco Mont morillon dat het zoo is. Sprak hij do waarheid? Dé smokkelaar is een zonderling man, prevelde Pier tot zichzelve, waarbij hij echter den jongeling aanzag. O, spreek niet over hem, sprak Henry met aandrang: zeg mij slechts openhartig of ik al dan niet uw zoon bon. 't Scheen den ouden man zwaar to vallen hierop to antwoorden eindelijk zegde hij Welnu, weot het dan. Ilenry, go zijt niet van mijn bloed. Maar ik hoop toch dat go mij in mijn ouden dag niet verlaten zult. Ik lieb u liefgehad, Henry, alsof ge mijn eigen kind waart, want do Hemel liad mij geene kinderen geschonken. Gij zult daarom toch niet van mij heengaan, nietwaar? Noen, neen, vader! Hoe 't mij ook in de wereld moge gaan, niets zal ons scheiden. Doch vertel me meer vertel me alios alles wat ge omtront mij weet. (Wordt vervolgd)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2