Vreoseiijk cnooSuk in Caüfornio Een Engeischs stoomer gezonken De WereldtepioonstelÜDg Ecu afdak Ingestort 30 deader, en 50 gekwetsten ZIJNE MOEDER Eene andere klok aangaande den Congo NAAR ONZE KOLONIE 2 heeft met M. Streït een langdurig onderlïöud gehad. Daaruit spruit dat de verbonden erop nadrukken in de artikels 3 on 5 de woorden en de verbonden Souvereinen te behou den waarvan zekere verbonden do opschor- ling vroegen. Turkyë, verzet zich in niets tegen de wij- ligingen van het tractaatontwerp, voor wat do vraag van Griekenland aanbelangt, no pens de toepassing aan de zaken van het vroeger regiem. Turkyë doet opmerken, dat zulks niet aannemelijk zijn zou in hel Iractaat eene for- »Ymle te voegen, dio door Griekenland on de Porto niet zou kunnen aangenomen worden. Het Ollomansch antwoord, wordt als niet geëindigd aanzien. Hel dient echter nog tot bespreking-basis. Do verbonden zoeken druk de mogelijk heid op, om eene formule te vinden die allo liens wij zon gaat verzoenen, zonder daarom aan den vorm van het vredeslraetaat te ra ken. Eene Grieksnh-Servischg overeenkomst Do Correspondance Sud-Slavo kondigt de volgende inlichtingen uit Athenen af Eon verdrag, dat door eene militaire over eenkomst volledigd is, komt tusschen Sorviö en Griekenland geleekend te worden, waar door aan boide Stalen de door hen geeischte grondgebieden, toegekend worden. Mon gelooft in de welingelichte kringen van Athene, dat de eensgezindheid met Bul- garië eerstdaags zal verworven worden, op den grondslag van die nieuwe overeenkomst. Tusschsn Grieken en Bulgaren Do Alheensche openbare opinio toont ziel) kalmer en de taal door de dagbladen gevoerd is nu meer gematigd, als govolg op do ont vangst van een telegram door den koning aan het gouvernement gezonden, waarin gezegd werd dat do laatste botsingon met do Bul garen fol overdreven worden. De dagbladen kondigen aan dat de Bulga ren le Solio en te Flamenii door aanzienlijke Gricksche legermachten werden terugge houden. Te Nogrila zouden de Grieksche verlie zen tot 200 dooden bedragen, waaronder verscheidene officieren. Volgens do laatste inlichlingon hebben de Grieken de verschil- lemlo stellingen hernomen, dio zij hadden moeleu ontvluchten, en hebben do Bulgaar se!.© detachementen achtervolgd, die aan zienlijke verliezen leden. Co vergadering der Verbonden-afgevaardigden Zondag avond had eene vergadering plaats dor afgevaardigden der Balkan-Stalen met de Turksche gedelegeerden. Osman Nizami heeft de verzekering hekomen, dat niet een dor verbondon het inzicht meer had, nieuwe ■wijzigingen voor te stellon voor de vre desvoorwaarden, builen dozen die roeds aangevraagd zijn. - Men aanschouwt datdilfeit een machtigen slap lol de overeenkomst daarstclt, daar de Turksche afgevaardigden vreesden, dat indien eene wijziging van de vredesvoor waarden aangenomen werd, zulks de deur ©penen zou tot nieuwe aanvragen van wege de verbonden. Uit Longbeac (Galifornio) wordt gemeld, «lat tijdens de verjaringsfeesten van het Engolsch keizerrijk, een groot afdak, waar op lalrijko personen hadden plaats genomen, ingestort is. Volgons do eerste berichten waren er weldra een twintigtal lijken, meestal van vrouwen en kindoren uit de puinen opge haald. Het afdak was opgetimmerd hoven het lle VERVOLG Dat wil ik, mijn kind, en ik zou het reeds vroeger gedaan hebben als ik geweten had dat de kennis daarvan u nuttig had kunnen zon. Do smokkelaar is een zonderling man een zeer zonderling man. Hij hoeft iets over tich, dat ik niet kan doorgrondon. Laat hij zijn wie hij wil, viel de jongeling hom een wciuig ongeduldig in de rede ik be geer nu iets omtrent myne geboorte to weton. Ja, ik bogrijp het, ou ik zal u mededeolon wat ik woet. De oude man liet hot hoofd op de hand steu- Don als om na te denken, en begon toen 't Is reeds meer dan achttien jaar geleden ja, juist, 't zal iu Novomber aanstaande negentien jaeft- zijn dat ik u voor 't eerst *ag. 11; herinner mo het jaar en den dag nog icor goed, want 't was in dezelfde maand waarin onze groote keizer de trotsche stad Woenen innam en den slag bij Austerlitz won. 't Was een koude, stormachtige nacht, en ik zat met mijne vrouw hij 't schoorsteen- vuur, daar waar gij later wel duizend maal gezeten bobt. 't Was bijna negen uur, toen we zacht op de deur hoorden kloppen. Ik haastte mij open te doen, en eene vrouw met con kind op don arm trad binnen. Zij zette zich hij ons neder, om zich te warmen, en mijne vrouw gaf haar iots te eten. Toon zij hot knaapje op den grond had gezet, zag hij vrijmoedig om zich heen en zoodra bij mij bespeurde, kwam bij naar rnjj toe en omvatte mijno knieën, als of ik zijn vader was. De arme vrouw begon lo weenen toen zij dit zag en deelde ons mede tooneel van den stadsschouwburg. Meestal de bestuurleden der Engelscho kolonie had den er met hunne familie plaats gènomon. Eene vreesolijke paniek ontstond op het oogenfclik der ramp. Do plaatselijke policie was onmachtig de orde te handhaven en de policie van Los Angelos inoest ter hulp ge roepen worden. Deze kwam per auto ter plaats gesneld. De laatste -berichten luidon, dat dertig personen in de ramp het leven lieten, ter wijl een vijftigtal ernstig verwond werden. Do toestand van verscheidene dezer zou zeer gevaarlijk zijn. Verscheidene slachtoffers. Ten gevolge van den dichten mist, heeft de stoomor Maiorèse van Liverpool, in de waters van Holyhead schipbreuk geleden. Destoomerhud Liverpool verlaten, met eene belangrijke lading allerhande koopwa ren, in bestemming voor Genua, Door den mist bolste het schip op do klip pon en bleef or meer dan een uur vastzitten. Toen het schip loskwam, dacht do kapitein de reis ongestoord te kunnen voortzetten, doch de beschotten sloeg onder den druk van het water door, en de sloomer begon dade lijk le zinken. Do twee machinisten, die op hunnen post gebleven waren, verdronken in do machien- zaal. De kapitein bleef tot den laatslen man op do kommandobrug, en verliet slechts liet schip nadat hij het gobruikclijk - Redde zich wie kan uil geroepen had. De matrozen sprongen te water en zwom men naar de kust. Zij werden gered door ocne reddingsloej), welke hunno signalen bemerkt had. Twee matrozen, niet genoeg kunnende rvemmen, verdronken. De kapitoin, zijne vrouw en zijne twee kinderen, konden ook door de reddingsboot 'in veiligheid gebracht worden. Uit do Gazette de Cologne Ganscii België staat in rep en roer ten gevolge van do kwaadwillige geruchten door zekef-e pers in dat land verspreid. Alle tweo maanden verschijnt daarin regulier de lijding dat Duilschland zijnen Congo wil inslikken. Al wat van het Oosten komt schijnt aan de Belgen immer eene ceuwigo bedreiging. Nu gebeurt hetzelfde en tot voorwendsel van die opschudding haalt mon een paar citaten aan van twee pangermaniste dag bladen, alsmede het persoonlijk govoelen van den bestuurder eener Fransche agent schap, dagbladen en bestuurder dio voorzeker geene aanspraak mogen maken, op do ver tegenwoordiging van de nationale gozind- beid,... Het "Belgisch Staatsbestuur en de politieke lieden van dat land werden meer dan eens in de gelegenheid gesteld de ware inzichten van Duilschland jegens nen to keiuien.De tegen woordige onrust is waarschijnlijk weeral eons hot werk. van zékere midden3, waar men zeer misnoegd is, omdat de internatio nale vrede zoolang beslaan blijft en die om hun prohjt eenen algemeenen oorlog zouden willen uitlokken en met dat doel gebruik maken van eenige dagbladen van minder be lang. Het gevoelen vanParijzer blad en van zijne Belgische trawanten dat eene toenadering tusschen Engeland en Duilschland een groot gevaar voor België zou daarstollen, is oen klaarhlijkend bewijs van de geheime inzich ten van den huidigen tocht. dat de vader van het knaapje dood was dat hij in het leger van Napoleon had gediend en in een veldslag' doodelijk gewond was. Wij trachtten haar te troosten zoogoed we konden, en zy bleef den geheelën nacht by ons. Don volgenden morgend smeekte zij ons voor hot kind te willen zorgen totdat zij van ltennes terugkwam, waar zij hoon moest om don gou verneur te spreken. Eeno week later kwam zij terug en bleef toen drie dagen bij ons. Wij h addon intussclion höt kind reeds lief gekregen alsof 't ons eigen was want 't was een aller liefste knaap, die zich ook wonder snel aan ons hechtte. Toen de arme vrouw te tweede male afscheid van ons nam, vroeg cn bad zy ons, of wij den kleinen knaap bij ons nemen ei) voor hom zorgen wildon alsof hij ons eigen kind was. Wij beloofden dit van ganscher hartodoch hoe we do vrouw ook verzochten om hij ons te blijven, we kondon haar er niet toe bewegen. Zij verliet ons cn wij zagen haar eerst weder wanneer het lente geworden was. Toen bleef- zy weor eene week. In :len zomer kwam zij nog eons, en nog eens in don herfst daarna hebben we haar niet meer wedergezien on ook niets van haai' meer gehoord, hoeveel nasporingon ik ook naar haar heb gedaan. En bon ik dio knaap? vroeg Henry met bevende stem. Ja, gij zijt dio knaap, cn ik kan mijn hand op het haft loggen on voor God bezwoe ren dat ik do belofte gehouden heb, dio ik aan uwe moeder heb gedaan. Gij gelooft dus dat dio vrouw mijne moeder was? Ik weet het. Mijn hart wordt nog smarte lijk aangedaan, als ik or aan denk hoe be droefd zij was telkens zij naar u kwam zien. Zy nam u in haar armen en woonde en snikte luide. Dan zette zij u op don grond, knielde DE VOLKSSTEM üe inhuldiging der Mijn. Zaterdag namiddag had in de hovingen der Tentoonstelling do inhuldigiugplaals van do mijn, in do kazomatteiwler citadel ingericht. De ontvangst had plaats aan den tunnel, nabij de lampisterie. De veertiggenoodigden. waaronder het UitvoerèmlKomitoit der Ten toonstelling, waren daar vereenigd, en Int was M. Dejardin, algemeon bestuurder hij het ministerie van nijverheid cn arbeid en algemeen bestuurder bij do BelgischeMijnon, die hen het woord toerichlte on dankto voor het bezoek en de belangstelling in doze in stelling. Daar bemerkten wij do hoeren Cooreman; Jan de Hemplinne; Denis, ingenieur; Paul Ilabets; Ilenri de Hemplinne; Dercley; Cop- pieters; Coppée zoon; Deladrière en Soupart, van Charleroi, enz. Do heer Cooreman dankte £en ieder bezoe ker kreeg dan zijne lamp. Dan bezocht men de mijn. Eerst in den ophaalbak, dan in de gangen, dan in do ga lerij der boringen, enz. Dat alles is zeer be langrijk, bijzonderlijk voor degenen die nog in de gelegenheid niet geweest zijn in eeno mijn te gaan. Het laatste was het depot der ontploffings- tuigen, te dier gelegenheid in eeno ontvangs- zaal hersohopen, waar de genoodigden ont vangen werden on waar M.Jan de Hemplinne het woord voordo. Elk deukte zijn genoagen uit, over do leerrijke instelling. Voor lezers die do mijn zouden willen be-; zoekon, zij is gelegen rechtover het Senega- leesch dorp. Een brand in de Tentoonstelling Zondag namiddag, rond 31/2 uré, ont stond or brand in hot Döitsch drankhuis Zil- lerthal en in het Indiaansch Paviljoen gelegen in de Natiedreof gelukkig werd de brand gauw bemerkt. De pompiers waren spoedig lor plaats met de policie en de wachters. Piketten soldaten van liet 1® en 2° linieregiment werden ont boden en waren in weinige oogenblikkon tor plaats. Do groote bezorgdheid.was het paleis van Schoone Kunsten, dat om zoo te zeggen aan hetIndiaansch paviljoen paalt, te vrijwaren. Daarin is men gelukt, maar het koffiehuis en het indiaansch paviljoon, waar tapijten, potten en reukwerken verkocht worden, zijn de prooi der vlammen gewerden. Dank aan het vooruitzicht van den bouw kundige, die de gehouwen afzonderde, en dank aan don goeden ordedienst en de wach ters der Tentoonstellingc.was do brand gauw uitgedoofd en alles bepaalt zich bij de ver nieling van een koffiehuis en van het pavil joen van Imlië. Alles is verzekerd door eene Engelscho maatschappij. Vertrek der Albsrtville Do Congoboöt Alb'ërlville is Zaterdag avond, om 5 ure, uit Antwerpen naar Congo vertrokken, hebbende aan boord 102 passa giers, waarvan 50 van eersto en 52 van tweede klas. Te La Pulico zoude:; -nog an dere passagiers aan boord komen. Uit Congo meldt men het afsterven van den onder officier Iiagg, ovorleden le N'Guli op 8 April 1013. Een telegram uit Boma meldt het overlij den van Madame Fahrizi, die met Karen echtgenoot, bestuurde!' van werken, op 26 October laatstleden naar Congo was ver trokken. M. Edmond Adler stierf te Elisabethvillo, oud 32 jaar. bij u neder en bad voor. u. Als zij weer hare tranen had gedroogd, deed ze mij en mijne vrouw nogmaals beloven dat we zoo goed'voor u zouden zorgon alsof gij ons eigen kind waart. De oogen van den jongoling worden met tranen gevuld, een gei uimen tijd was hij niet in staat te spreken, eiudelyk zegde hij Ja, zy moet mijne moeder zijn geweest, want ik heb haar beeld zoo vaak voor mijnen geest gc/.ien. Ik weet npet of 't in een droom dan wel bij een gewichtig voorval in mijne kindsheid is geweest, maar ik meen haar ge laat te hobben gezien en kan het mij nog voor stellen. Ik lieb haar in rnijne droomen gezien alsof zij levend voor mij stond. Weet ge niet wat er van mijne moeder geworden is Ik kan or u niets1 van zeggen, Henryal mijne opsporingon bleven vruchteloos. Denkt ge dat zij dood is? Ik vrees het. Bedeilk slechts: sinds zeven tien jaar is zij niet hier geweest, zou zij, in dien zij nog in leven Was, een zoo langen tijd h'chben laten voorbijgaan, zonder naar haar kind te komen zien O neen, zeker niet, zei Ilenry, innig be wogen. Ook ik vrees dat zij niet meer in leven zal zijn. Maar ge sprurikt van den smokkelaar alsof hij met mijn persoon in bijzonder© be trekking stond, wat weeïge daaromtrent? Ik kau mij daar geen begrip van vormen, alleen weet ik dat hij,een zonderling persoon is. 't Kan toch niot izijn dat... Neen. dat is niet denkbaar neen, neen! Wat bedoelt ge Go zult mo misschien zeer dwaas vinden, maar ik bedoel 't kan toch niet zijn, dat hij dat hij mijn vader is Neen, toch niet! riep de oude man drif tig, dat is niet mogelijk. Ten eerste was-uwe Brussel. Schielijk-overleden. M. Viohoof Pioter, oud 50 jaar, wonendo Lom- bardiëstraat, 24, te Sl Gillis, werd Vrijdag namiddag plotseling ongesteld op de Ander- leclitlaan. Ilij begaf zich in een hotel van den omtrek en huurde er eone kamer om or een paar uren uil le rusten. Wanneer de hotelhouder een half uur later ging verne men of do heer Vichoof niets noodig had, vond hij hom beweegloos op het bed liggen. Een doktor werd ontboden, maar al zijne zorgen bleven vruchteloos. Do heer Vichoof was reeds dood, bezweken aan eeno hart kwaal. De familio werd verwittigd. Do hoor Michel Dosmedt, oud GOjaar, wonende in do Kurthuyzersllraat,zakte plot seling: ineen in do Magdalonastraat. Men snelde den zieke onmiddelijk tor hulp en droeg hem in een naburig thuis. Een doktor, in allerhaast ontboden, kon slechts don dood vaststellen, veroorzaakt door bloedopdrang. Behendige gauwdief. Mevr. Mario Teugels, wononde op den steenweg van Waterloo, te Sl Gillis, begaf zich naar do Vischmarkt. Opeen gegoven oogenhlik be vond zij zich to midden eener talrijke me- niglo aan den ingang der markt. Eonige stonden later stelde zij vast dat zij slechts den'riom van haar werkzakje in de hand hield. Een behendige schelm had er de strik ken van doorgesneden en was met hot zakje, eone goede som geld bevattend, verdwenen. Bestolen op eèn trein. Een Hol- landsch nijveraar, wonendo te Amsterdam, steeg Zaterdag namiddag te Antwerpen in den trein voor Brussel, met liet inzicht zich rtaar de tentoonstelling van Gent te hegeven. Ilij nam plaats in een rijtuig van 2° klas. Onderweg-sliep hij in. In de Noordstatio zag hij dat twee mannen, die zich in hotzelfde rijtuig bevonden, verdwenen waren en dat zijne brieventesch, inhoudende verscheidene honderden frank, gestolen werd. De policie der 3® afdeeling werd vonviltigd. Onrustwekkende verdwijning. Mevr. Roelandt, geboren Theresia Fleremans, 60 jaar oud en wonend Kanonstraat, was Zaterdagnanoen met haar kieindochlerken naar hol Josaphatpark gaan wandelen. Naar buiskeerend, liet ze 't kind suikergoed in één aanpalonden winkel gaan koopen. Toen do kleine terugkeorde, was grootmoeder verdwenen. Weenend doorzocht het meisje hot park, doch te vorgeefs. De vordwenene is sinds oemgen tijd ziokeliji; en hare familie is zeer ongerust, over haar lot, AftruggelarijEene belangrijke verzekeringsmaatschappij in de Lakens!raat, gevestigd, werd dezer dagen verwittigd dat tdlrijko bordereelen der kwijtbrieven te ontvangen hij. do verzekerden, hun niet toe kwamen. Het bedrag dezer kwijtbrieven, beloopen tot verscheidene honderden frank, werd nochtans ontvangen. Eene klacht werd gedaan aan de politie. Tot nog toe is men er nog riot in golukl don dader van deze aftruggelarijen le ont dek kon. Diefstallen op de markt. Dagelijks wordt or op de markten van Brussel en voorsteden gestolen. Zondagmorgond, werd Mevr. Vandoorselaer, wonend Biijde In- komsllaan, op dcSt-Kalharinamarkt ontlast van hare geldbeurs, inhoudend 230 frank. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de chicoree dor Trap pisten Vincart. 1500 N Elsene. Op heeterdaad betrapt. Een kerel sloop Zaterdag namiddag in de beon- 'jioawerij der cchtgenoolen W..,Waverschep Steenweg, brak do kas open en ledigde deze. Vorder legde hij do. hand op al do koperen gewichten. Een loopjongen, die zulks gezien had, verwittigde een agent. Do dief J. V.., óud-voroordoolde, werd aangehouden. Men vond het gestolen op hem. Hij werd opge sloten wegens landlooperij en diefstal pioeder bij uws vaders begrafenis tegenwoor dig. Hij was doodeljjk gewond van 't slagveld naar huis gevoerd en stierf daar. Ton andere is Montmorillon niet oud genoeg om uw vader to kunnen zijn. Gij heet gelijk, zei Ilenry. En eindelijk, vervolgde do oude man, kendo do smokkelaar uw vader zeer goed en was hij hem aan zijn sterfbed. Maar ge kent toch den naam van mijn vader,, ge weef toch wat mijn familienaam is' Neen, uwe moeder verzocht mij, u mijn eigen naam te geven, en zij hoeft uw familie naam nooit genoemd. Nu liep het gesprek nog een geruimen tijd over den smokkolaar, doch het eonig besluit waartoe heidon kwamen was, dat deze over wlen zij redeneerden, een zonderling persooD was. De oude visscher bleef tot 's middags op hot sloten nam toon afscheid. Voordat hij vertrok verzocht hij Ilenry nogmaals de belofte to her halen, dat hij den armen ouden man niet zou verlaten, die zoolang een vader voor hem was geweest. De jongoling beloofde dit met tranen in de oogen, en indien hij ook goon woord gesproken had, zou reeds zijn gedrag den ouden visscher overtuigd hebben dat zijn vu rigste wensch zou vervuld worden, in zoover dit van de innige liofdc van zijn pleegkind af hing. Toen Henry, nadat zijn oude beschermer hem verlaten had, naar zyno kamer terug keerde, had hy genoeg te denken en te over wegen, en eerst toen men hern voor hot mid dagmaal kwam roepon,ontwaaklc hij uit zijne diepe miji. -ring. £7 MEI 1013 Laken. Verdwijning. Do 17jarige Petrus Mnerschalckis sedert 16 dezer maand vordwenen Gestalte lm75 omtrent, blond haar, hoog voorhoofd, blauwe oogen, dileko neus, kleine mond, eirond aangezicht. Bij zonder kentoeken verminkt aan do rechter hand. Schaarbeek. Doodelijk werkongeval. Zaterdagnamiddagbeklom de metser, Filip Blaise, oud 50 jaar, ongehuwd, wo nend op den Schaarheekschon weg, te Brus sel, cene-hooge ladder in een in ophouw zijnde huis der Lamhermonllaan. Hij droeg op den schouder eene mand sleenon. Eens klaps ward hij duizelig en viol in do ruimte. Do ongelukkige werd op hot gelijkvloer» opgenomon met don schedel en het kaaks been gebroken. Hij werd naar het gasthuis van Schaarbek overgebracht en stierf er nog donzolfden avond. St. Jans-Molenbeek. Revolverschoten Wij meiddon in ons vorig nummer dat Iwoe vonnooteh, Hovoniersslruat, te Molenbeek, Zalordag morgend twist kregen. Een hunner haalde eensklaps een revolver to voorschijn en schoot vier maal op zijn medevennoot, die gevaarlijk werd gewond en noar hot gasthuis word overgebracht. Do dader werd ter beschikking van het gerecht opgoslolen. Zalordag avond hebben de magistraten don plicbtige langdurig ondervraagd. Zij hobben zich vervolgens naar het gasthuis van Molenbeek begeven, mot het doel hetslacht- oftor to ondoihoorei). De bedonkelijken toestand van den ge- kwetste liet zulks editor niot toe. Deze werd door een kogel getroffen in do bil, door een tweedon in den rug, een dorden in den buik on een vierden in de rechterhand. De oerste kogel werd Zaterdag namiddag uitgehaald. Leuven. Diefstal. Wanneer de maat schappij van het Noorden alhior de elck- trieko geleiding gemaakt had voor de ver lichting, legde men een 6tal groote bobijnen kabels in een hangar achter de werkhuizen van do Buurtspoorwegen, hij de werkhuizen van Uij 1 e en Baccalan. In don loop der week ging do besluurdor eons zien hoe de daar geborgen koopwaar zich aanbood. - Groot was zijne verwondering wanneer hij vaststelde dat de groote rollen leououiaal ledig^waren. Al die kabels waren verdwenen en werden met stukken. en brokken gestolen. Men schat do waarde der gestolen kabels op tien duizend frank. St. Pieters-Leeuw. Messteek. Een fabriekmeisje, Malvina W...., 21 jaar oud, in do gemeente woonachtig, ontmoette haren gewezen verloofde, G...., 19 jaar oud, wo nende te Vlesembeke, mot wion zij alle be trekkingen had afgebroken. Zij dronk eo.n glas bier in gezelschap van den jongoling en ging vervolgons eenige stappen met hem mede. Onderwog vroeg D...., aan Malvina of ze Zondag met hem naar't bal ging. Daar hij eeno woigering opliep, haalde hij een mes te voorschijn en plofte dit "t meisje in den nok. Hij keerde vervolgens rustig huis waarts. Hel meisje werd door hare zuster, dio zij ontmoet had, naar do woning van eenen dokter geleid, die haar verzorgde. D.... word nog denzelfdnn nacht aange houden. Hot parket van Brussel, dat Zater- lag morgend ter plaats is geweest, heeft henï onder aanhoudingsmandaat naar 't ge vang van Vorst doen overbrengen. Antwerpen. Die/stal van graan aan de haven. Zaterdag namiddag, bemerkten de politieagenten Vulclto en Van don Bergh aan afdak 26 der Rijnkaai, werklieden aan den arbeid, die van eene partij gelost graan, op de kaai, voortkomende van den stoomboot Kroonlandeen gedeelte in een lichter laad den, en eon ander gedeelte op eenen natie* wagen. Daar de wagen in kwestie niet toehoorde ZEVENDE HOOFDSTUK. De leermeester. De zon neigde reeds ten ondergang, toen Ilenry Fretart dèu markies weer in de groote zaal aantrof. Sedert 's morgens hadden zij el kander niet wedergezien. Do markies stond verbaasd toen hij hein zag on meende in het eorst een geheel vreemde persoon voor zich te hebben. Op mijn woord, sprak do edelman zoodra hij zijnen gast had herkend, do verandering in uwe kleeding is gansch in uw voordeel uit gevallen. Uw uitzicht is er aanmerkelijk door verbeiurd, cn ik ben er blijde om dat ik u hier aldus aantref, want mijne dochter verlangt zeer u te zion. Ze heeft reeds om u gezonden, want zo is, wat ik trouwens goed begrijpen kan, zeer nieuwsgierig, den man te leeren kennen, die haar een zoo grooten dienst be wezen heeft. Dit zeggende ging de markies do trap op en wenkte don jongeling hem te volgen. Henry deed dit zwijgend, want bi.. ;as te opgewon den om een woord te kunnen uiton. Zijn vurige wensch zou nu vervuld, worden, en hij was wonderlijk gestemd. Hij beproefde zijne ge voelens to ontraadselen, om te ontdekken of ook hij alleen door nieuwsgierigheid gedreven werd. De markies had immers gezegd dat zijn dochter zeer «nieuwsgierig» was hom te zien. Doch hij had slechts weinig tijd tot nadenken, want weldra stond hij met den markies voor Isidora's kamer. Demarkies ging eerst binnen en toen onze hold hem gevolgd was, bevond hij zich in eone prachtig gemcubleerdo kamer, voor welker veusterskarmozijnroodegordijnen hingen. By een dier vensters zat Isidora De Montigny. (Wordt vervolgd)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2