Koning Albert in tie) kamp van Bavsrloo De Wereldtentoonstelling HEVIGE GASONTPLOFFING IpüWSebiCHTEN - ZIJNE MOEDER Een slachtoffer 2 cm zich met de zaak Furnémont bezig to ■houden. Het was gezel Bi unet, die do zaak uitlegde. Niemand trachtte gezel Furnémont te verschoonen of hem voor zot te doen doorgaan. Alleman was 'takkoord, dal in belang der partij on om de klerikale pers geen aanleiding te geven tot onaange- r.ame zinspelingen, het noodig was, spoedig «en besluit te nemen. Er werd dan eene dagorde gestemd, waarin gezel Furnémont verzocht werd, onmiddo- lijk zijn ontslag te geven. Gezel Van der Smissen werd gelast, zich zoo spoedig mo gelijk in heirekking te stellen met gezel Furnémont en zijn ontslag te eischen. In ge val hij zou weigeron, zou mon hem dood eenvoudig uit do partij sluiten. De Pcuple heelt daarvan nog geen woord can zijno lezers gerept. Mogelijks hehben dezen daar geene zakens mede ook. Wal hunne bazen doen moeton zij maar goedwil lig aanvaarden. Te Namen is men zoor mistevreden over hel geval van gezel Furnémont. Volgens hel oordeel der roode leiders aldaar, zal zulks veel schade berokkenen aan do Naamscho socialisten. Reeds is oen eerste maatregol genomen door de socialisten. Gezel Furné mont is als afgevaardigde, hij het Interna tionaal socialistisch bureel, vervangen door gezel Brunei. Ook de Balie dor advokaten, van Brussel, zal kortelings maatregelen nemen tegen advokaat Furnémont. Een spiegelgevecht Zooals men weet had Koning Albert aan den generual-bövelhebbor der 4* legeraf deling gemeld, dat hij Dinsdag morgond do krijgsoefeningen zou bijgewoond lubben. Om 4 ure uit Brussel por auto vertrokken kwam hij lo Leopoldsburg aan om 71/2 ure. Heel do gemeente was bevlagd on ver- siord en de bevolking bracht don vorst eene langdurige ovatie. Koning Albert begaf zich onverwijld naar hol koninklijk paviljoen, waar hij door lui tenant-generaal de Bonhomme ontvangen werd. Om 8 ure steeg hij to paard en vergezeld door luitenant-generaal do Bonhomme en zijn aide-de-camp, begaf hij zich naar hei kamp van Beverloo, waar de legeroefening moest plaats hebben. De thema der legeroofeningen was bot volgende Twee legers rukken op olkandor of.Het eerste (do roode partij) komt van Ven- loo bet tweede (do blauwe partij) komt van Thionen. In don nacht van 26 tot 27 Mei Jiebbon do voorste troopen vernacht die der roode partij, Ie Klein-Brogel (richting- van 's Hertogen-Bosch), die der blauwe partij lo Roeringen (in de richting van Thienon). Dézu twee voorste lcgerafdeclingcn ontmoeten malkander. Do roodo partij, aangevoerd door genoraal-mujoor Dossin, beslaat uit liet 1® jagers to voot, aangevoerd door kolonel Jacquet bol 2® jagers, onder bel bevelheb berschap vanden luitenant-kolonel Vinckior; bet 3° jagers, aangovoovd door den luitenant- kolonel Rucqiioy; al deze regimenten vor- mén twee bataljons de wielrijders, bet 1e artillerie, beslaande uit een groep van3bal- terijei), onder bot bovelliehbcrsschap van kommandat Denis en 3 schadrons van liet 2° jagers te paörd. De blauwe partij, aangevoerd door gene- raal-majoor baron do Stein d'Altensloin bo- vat de grenadiers,.in 2 bataljons gesplitst liet schoolbataljou, govonnd door do regi mentsscholen der 3 regimenten jagers en dor grenadiers, alles onder hot hovel van kom- inandant Mouloman het 1® jagers to paard en 2schadronsvqn hot2ejagers, aangevoerd 13® VERVOLG Ja, mejuffrouw, antwoordde IJonry, ter- Wijl hij het papier in de hoogte hief, om er het Jicht beter to doen opvallen. Jk heb de kunst om twee redenen lief gekregen ten eerste omdat ik geloof dat de beoefening er van er toe bijdraagt ons gemoed te veredelen en ons verhevene gedachten in te boezemen ten an dere, en dit is misschien do voornaamste re den, omdat zo mij weliicht eens voor gebrek en armoede kan beschutten. Welk een fraaie teekening! riep Isidora. Hoo zacht en lieflijk, zoo geheel naar de na tuur! Ik kan werkelijk door deze boomen in bet park zien, enjt is mij als hoor ik hot fluis teren van den zcfler,die dat prachtige loofwerk zacht beweegt, lloo natuurlijk In dit obgenblik smaak to Henry reiner vreugde dan 't hem zou verschaft hebben, in dien men hom de grootste schatte?) had aange boden. Die warmo, ongeveinsde lof van hol •clioone meisje drong als een weldoende «troon* in zijne ziel en doed zyu hart sneller kloppen. Als ik u er niet mee bolecdig, mejuffrouw, zegde hij, dan wilde ik u verzoeken,dit geringe geschenk van mij aan te nomen als een bewijs van de hoogachting, welke ik voor u gevoel, die niet schroomt eon werk te prijzen, of- zchoon de vervaardiger in rang en stand verre beneden u is. Ik zal het met het grootsto genoegen aannemen, sprak Isidoi'a. Maar ik bon zeer zelfzuchtig, ge moet mij ook leeron teekenen. Wilt go? door kolonel Wouters en eene kompanie pionniers (zoo heet men voorlaan de genie). Het invallend leger bovalte dus 6 bataljons voetvolk, 3 batterijen geschut, eene koin- pagnie wielrijders, 3 schadrons ruiterij het andere leger, 3 bataljons voetvolk, 3 batte rijen geschut. 6 schadrons ruiterij en eene kompagnie pionniers. De legeroefening begon rond 7 ure 'smor- gendff. De troepen der roodo partij begaven zich langs Hechte], Het Fonteintje en Cour- sel naar Beeringen om den vijand to ver voegen. De blauwe partij kreeg bevel het bezit van een front to verzekeren ten Noord-Westen van Hechlel, lusschen Wiscbbiddon en Rccliter-Heide en het vooruitrukken van den vijand zooveel mogelijk tegen te houden. De blauwe partij was voor do roodo mogen vertrekken. Zij stuurde do Iwoo derdon barer ruiterij vooruit, 't is lo zoggen vior schadrons jagers, gesteund door eene batterij artillerio en door milrailleuzen. Deze ruiterij trok naar de brug van Schaaps-Schoore, waarvan do bezel ting uiterst belangrijk was om het front lusschen Wiscb biddon Rechter-Heide te overheerscben. Terzelfder lijd doed zij al hot voetvolk voor uitrukken. Wat de twee andere schadrons betreft, het eene vertrok langs den linker vleugel om bet Oosterterroin te onderzoeken; bet ander trok naar Rochtel. Het overige dor artillerie vergezelde bet voetvolk. De roodo partij kende bet doel niet, de blauwe partij opgelegd de postvatting op bot front van Wischbidden-Recblcr-Heido. Ook trokken do trdepeiï van generaal Dossin vooruit naar het Zuiden on lieten de vijande lijke ruiterij op den rechter kant, daar zij niet vermoedden dat dezen zich daar bevond. Weldra kwam een schadron der roode ruiterij op do haan van Hechlel. Zij werd er ontvangen door de blauwe kanonniers die onmiddolijk het vuur openden. Het alarm was gegeven. Generaal Dossin wijzigde dan de opmarsch zijner troepen en dood zijne mannen een hal ven kring beschrijven van aan do brug van Schaaps-Schooro tot aan het gemeente- bosch. De blauwe ruiterij werd spoedig van de brug van Scbaaps-Schoore verdreven door bet roode voetvolk. De blauwen trokken achleruit voorbij Hechlel ten einde hunne artillerie niet to belemmoron. Weldra waren allo kanonnen in liet ge vecht gemengd. De blauwe troepen kwamen stap voor stap uit het gemeentcbosch. terwijl de rooden, in hal ven kring opgesteld, een moorddadig vuur openden. Dank aan het werk der verkennors van generaal Dossin waren de twee legers dus geheel aan '1 werk. Voorliet gomeentobosch was hot een onophoudend afvuren van ge weren, kanonnen en milrailjouzon. De twee ofdeélingen voetvolk, roode en blauwe, rakten springond vooruil. Bij iederen slap gronds weikon zij bezetten, lieten zij jubelkreten höoren. Op eeno breedte van ongeveer drie kilo meters.ruk ton 10.000 man dus tegen elkander op, onder liet aanhoudend geschut. De Koning bevond zich juist in bet midden der woeling, en zijne tegenwoordigheid droeg er niet weinig toe bij, om den geest drift der soldaten nog aan te vuren.' Om het toonool nog indrukwekkender te maken, kwam luitenant Wallis met zijn vliegtoestel boven de beido legorafdoelingen zwev'on. Nu v/as er geen houden meer aan. Roodo en blauwo linielroepen wierpen zich op elkander, terwijl de kanonnen onop houdend bulderden. De officieren-scheidsrechters snelden too, om bet gevecht te doon ophouden, doch het duurde ruim een kwaart uurs, ondanks het klaroengeschal, vooraleer do tegenstrevers elkander losten. Als uw vader er in toestemt, mejuffrouw, zal ik met de grootste vreugde dio taak op mij nomen. O, zeker zal hij zijne toestemming geven, antwoorddoIsidora met schitterende oogén. 't Zal hem verheugen, als ik hem zeg dat ik mij ook in die kunst wil oefenen. Ik bob reeds meermalen den wensch geuit, teekone» te loeren, en mijn vader heeft mij beloofd zich de eerste de beste gelegenheid, die zich daartoe aanbiedt, ten nutte te zullen maken. We kun nen de zaak dus als beslist beschouwen. O, als ik zoo teekenen en kleuron kon als gij, dan zouden binnen 't jaar al de muren van !t slot met schilderijen bedekt zijn. 't Blijft zoo afgc- sprokou, mynheer; en van heden af zijt ge mijn leermeester. Maar ge moet geen al te ge strenge meester zijn, want tot nu too was ik gewoon oon beetje mijn eigen weg te gaan. Omdat gij steeds don rechten weg wist to kiezen, antwoordde IIcnry met vuur. Ge vleit mij, feijuheor! Waarheid is geen vleierij, mejuffrouw! Ge houdt mij dus voor een volmaakt wezen Dat wildo ik er nu juist niet mede zeg gen sprak IIcnry, waarbij hij het meisje vrien delijk in 't lachend gelaat zag. Ik wilde alleen zeggen, dat een gemoed cn eene ziel als de uwe aan geen indrukken zullen toegoveven, die tot het plegen van iets onrechtvaardigs of iets onredelijks zouden verleidenIk zat echter, als go 't voroorlooft, nog ecnige schaduw aan brengen voordat ik de schets in uw bezit stel. IJoe zooals ge wilt, maar wij moeten in allo geval do schets nog hedon avond aan mijn vader laten zien, dan kant ge morgen de schaduw aanbrengen. O, hoe verlang ik er .naar, mot de lessen een begin te maken. Wat dunkt u, zou ik het toekenen spoedig leeron DE VOLKSSTEM De slag van het Gemeentobosch was dus zoor lovondig en zooals liet bij spiegelge vechten bohoort, waren er noch overwin naars, noch overwonnenon. Rond den middag liep do oefening ten eiudo en de troepen rangschikten zich langs de baan van Hechlel. Rond den Koning plaatsten zich al de officieren to paard, ton getalle van ongeveer honderd. Generaal de Bonhomme maakte hel kritiek van het spiegelgevecht. Om half een nam'do Kening plaats op een heuveltje langs dé'haan en de optocht der troepen begon, terwijl de krijgsmuzieken de Brabangonne speelden. De optocht dezer 10.OÖOsoldatengrena diers, jagers, karabiniers, jagers te paard, pionniers, kanonniers cn linielroepen was prachtig. Alhoewel geheel met stof bedekt, toonden de solduloii zich zeer geosldriftig. Het weder had zich hooi den morgend goed gehouden, doch toen de Koning rond 2 ure, na hot ontbijt genomen te bobben in hot paviljoen van den minister van oorlog, naar Brussel terugkeerde, brak over de streek oen geweldig onweder los. Donder slagen volgden elkander onverpoosd op, en 't was waarlijk alsof hot gevecht van 's mor- gends nog steeds voortduurde... VAN De «Imperia! Choir* van Londen. DeEngelsche spoorwegmaatschappij South Eastern et Chatham, heeft den zoevaartdienst Oostende-Dover-Londen, verwittigd dat 1750 leden van de koorzangraaalschappij «Impe-i rial Choir* van Looide», Zaterdag voor de Wereldtentoountelling van Gent, over zee moeten. Den 30Mei zullen 650 ledon in bestemming 'voor Oostende, om 9 ure 's avonds uit de statie van Charing-Cross vertrekken, om zich om 11 ure 's avonds to Dover aan boord van, de Belgische postboot in te schepen. De overige 1100 leden zul Ion denzelfden avond om 10 ure uit do statie van Charing- Cross mol hijzonderen trein in bestemming voor Oostende over Dover vertrekken. Een bijzondero Belgische passagiersboot zal om middernacht uit Dover vertrekken en om 4 uro te Oostende aankomen. Bijzondero treinen, van Ooslendokaai ver trekkende, zullen de verschillende groepen zangers naar de Wereldtentoonstelling van Gent brengen. De 2 Juni zal een groep van 300 loden van de «Imperial Choir* por 'bijzondoren trein naar Brussel worden gebracht. Deze groep zal voor Z. M. den Koning zingen. i Gouwdag voor do Gem9entasekretarissen van den Provincialen bond van Öost- Vlaanderen. Dinsdag namiddag, om 3 ure, was een bijeenkomst belegd^ van den Provincialen -Bond der Gemeentopolirolarissen van Oost- Vlaanderen, in hel .stadhuis op de grooto markt van Dost-Vlara&eron. Ruim 125 gemoehlosekrotarissen uit de verschillende arrondissementen der provin cie, woonden do vergadering bij. Hot doel der bijeenkomst was hijzonder- lijk do bespreking en regeling van liet pro-' grammo voor hol Landelijk Kongres dat van, 14 lol 18 Oogst lo Gent zal plaats hebben. M. J. Van Mouter, voorzitter van dén Provincialen hond van Oost-Vlaandoren, dip de vergadering voorzal deelde onder dq toejuichingen der aanwezige ledon do lijst mede der voorname en hooggeplaatste pei> sonen die hunne hijlreding tol het kongifes hebben toegezegd. Er worden verscheidene beroepskwesliën besproken, waaronder bijzonderlijk deze deé jaarweden, van denttoestand van don secre taris tegenover hei schepencollege en don gemeenteraad, enz.'1 i Als ge er u met ijver op toelegt, dan zult ge dat zeker. Nu, daarvoor hoeft ge niet bevreesd te zijn. Als ik eenmaal aan iets begin, dan doe ik het met lust en ijvoiv Toen Isidora dit zpgdo, gaf zij de schets aan Honry terug, want zij had die, zonder te vra gen, reeds in bezit genomen, en ging naar do plaats waar zijno penseeion en teekenbehoef- ton lagen. Kom mee, sprrtk zij, ge moot uwe zaken bergen en mot mij naar huis gaan. Myn vader is nu juist in zijne kamer, on ik wil zoo spoe dig mogelijk weten (vat hij er van zegt. Zwijgend pak to Henry alles bijeen en beiden gingen den weg naai' bot slot op. Henry's hart klopte onstuimig in zijn boe zem, en 't duurde geruimen tijd voordat hij weder in staat was een geregeld gesprek te kunnen vooron. Isidora daarentegen babbelde met do beminnelijkste levendigheid. Hare ge dachten stemden haar blijmoedig, en zij be merkte niet dat haar geleider uit eene andere oorzaak dan aangöborene bedeesdheid zoo weinig spraakzaam was, want zij scheen die door haar vroolijk' gesnap te willen vordrijvob. Ten laatste evenwel overwon Henry zijne ver legenheid, en hij sprak weder levendig en met vuur, en naarmate hij spraakzamer werd, werd zij stiller en dpmerkzamer. Hij vertelde van eone reis. die hij voor ceuigen tijd naar Amerika gemaakt fiad, en Isidora luisterde aandachtig. Ilij had zyn verhaal nog niet ge ëindigd, toen zij. reeds, tot hunne verwonde ring, voor de slotpoort stonden. ACHTSTE HOOFDSTUK. KENE V00RL00PIGE OVEREENKOMST Voordat Henry dien avond te bed ging had Na het verslag van den algemcenen sekrc- taris van den bond,zegt M. Jozef Meiresonue sehalbowaarder, een woord ovor de gelde lijke aangelegenheden on waaruit blijkt dat do toestand Jer kas bloeiend is. Do vergadering werd gesloton om 5 ure, en de hoeren gemeentesekretarissen brach ten verder een bezoek aan de aantrekkelijk heden der Tentoonstelling. Het Fransch paviljoen der voeding De inhuldiging van het Fransch paviljoen der voeding zal plaats hehben Woensdag 4 Juni, om 4 ure. Het panorama van Kongo. Dit panorama dat zooveel bewondering wekt op de Gentsche tentoonstelling, zal na de sluiting der Wereldfoor behouden blijven. Hot Staatsbestuur, inderdaad, heeft zijn inzicht bekend gemaakt, in de warande van Tervuren, achterliet koloniaal museum, een hijzonder paviljoen op te trekken, waar liet panorama weder zal opgesteld wordon. Paviljoen van Gent. Do inhuldiging van hel Paviljoen der Ko ninklijke Akadomie van Sehoone Kunsten te Cent, zal plaats hebben Donderdag 29 Mei, om 3 ure 's namiddags, door het Kollege van Burgemeester en Schepenen. Senegalecsch dorp.Verfaatde tentoonstelling- van Gent niet, zonder liet Senegaleesch Dorp be zocht te hebben 150 inboorlingen, werken, ze den, gebruiken, dansen, tam-tam. 612 t© Antwe3.-^5 QJEL Dinsdag morgend rond half drio heeft eene geweldige gasontploffing plaats goliad in het huis Schorpioenstraat, 2. De bewoners der 1®.verdieping, M. Loyn- ders, waren daags te voren verhuisd en hadden natuurlijk ook al hunne gastoeslcllen meegenomen. Rond gezegd uur werd den bijzonderslen bewoner van liet huis, M. Jozef Van Ryn, 55 jaar oud, Ion gevolge den geweldigen gasrouk wakker. Do man beging do onvoor zichtigheid van mot eene braiulendo kaars op zoele te gaan. Gekomen op dat verlaten kwartier had er eene geweldige gasontploffing plaats, waar van do slag zeer verre gehoord werd, zoo danig dat polieio kwam toegosnold. M. Van Ryn zag zich geheel van vlammen omringd en ook zijn nachtgewaad had vuur gevat. Do ongelukkigo niet meer wetondo wat doon sprong als een brandende toorts door het venslor, die uitgeeft op do binnen plaats. Gelukkig was er spoedig hulp. Dit belette echter niet dat de ongelukkige brand wonden aan armen, handen, hals en hoofd had hek omen. Ter plaats was ook gesneld dokfêr Snackon, die de ongolukkigo do cers'.o zor gen toediende, waarna deze mot do aulomo- biêl van hot verbandhnis naar het Sluiven- berggaslhuis werd overgebracht. De andere bewoners van het huis werden bewusteloos op hun lied aangetroffen. Deze waren spoedig lot hot bewustzijn gebracht en hadden gelukkig geen ander letsol. Door do ontploffing is er in liet huis nog al wat schade aangebracht. Brussel. Fransche jinocelverkoopers aangehouden. Do poiilie werd Dinsdag avond verwittigd dat twee kerels trachtten gouden uurworken en armbanden lo vor- koopou aan spotprijzen, in de horborgen rond de Rouppoplaals. Een officier en twee agen ten gingon op zoek naar do kerels en trollen ze aan op de terras van oen koffiehuis op de Anspachlaan. Zij werden naar het policie- de markies hem reeds verzocht, zijne dochter onderricht in 't tcokenen te geven. De voor waarden waren vastgesteld, en de jongeling bevond zich nu in eene positie, dio voor hem evon nieuw als onverwacht was. Ilij nam zich echter voor, zijüe taak moedig te aanvaarden en zijn best te doen. Vroezende dat oen ver trouwelijke omgang met zijne leerlinge voor zijne rust gevaarlijk kon worden-, zou hij er zooveel mogelijk voor zorgen, met haar niet langer tesumen te zijn dan 't volstrekt noodig was, en elk ander gevoel dan dat van achting dadelijk te onderdrukken. Dit was zeker een verstandig besluit. Mis schien had Isidora ook een dergelijk besluit genomen. Zoo niet, dan zou 't llenry niet véol baten. Drio dagen nadat de tockenlessen waren aangevangen, kwam graaf Arnaud De Monto- fero op 't slot Montlgny een bezoek afleggen. Ilij had zich naar gewoonte sierlijk gekleed. Nadat hij was afgestegen en zijn paard had overgegeven aan een stalbediende die op 't ge luid van het hoefgetrappel was toegesneld, ging hij den markies in de gezelschapszaal opzoeken. Do markies kende don graaf niot anders dan als den rijksten man in de provincie en als een edolman van onbesproken gedrag. Misschien bad hij er wel van gehoord dat de graaf zich nu en dan aan den wijn to buiten gi-'g, maar dit gebrek kon aan zijno achting vuur hom niet veel afbreuk doen. Komt ge mij nu toch eindelijk eons be zoeken? zei de markies, de hand van den graaf hartelijk schuddende. Op mijn woord, ik meendo dat gij de provincie hadt verlaten. O neen, maar ik heb het zeer druk gehad, antwoordde do graaf mot eene ongedwongen heid die in 't geheel niet in zijne natuur lag, 29 MEI 1013 kantoor der Priomstraat geleid en afgeftaf. Mon vond op bon gouden uurwerken eu armbanden. Zij beweerden die te Parijs van een onbekende gekocht te hebben en slechts sedert twee dagen in Brussel te verblijven. Daar ze zonder middelen van bestaan zijn, werden zo opgesloten ter beschikking van hot gerecht om over de grens le wordon gezet. Stoutmoedige inbraak.In den nacht, van Maandag totDinsdag is inbraak gepleegd in liet magazijn van den kleermaker Minsart, Magdalenasti'aat, 56. In den winkel is alles overhoop gebracht, en de brutale dioven hebben voor verscheidene duizende franks kleersloffen meegenomen. Het is nu reeds do derde maal dat de lieer Minsart het slachtoffer van dergelijke in braken is. De policie, dio onmiddelijk ver wittigd word. en haar onderzoek reeds aan ving, is overtuigd dat al deze inbraken door dezelfde schelmen werden gepleogd. Voestaard. Een agent maakto een dronken korel wakker dio sliep op den drem pel van een huis in de Hoogstraat. Deslapor was nauwolijks opgestaan of hij viel eou voorbijganger aan en bracht hem met een perinemes twee stoken too in de bil en in don hals. Ondanks zijn hevigen weerstand, werd de woestaard naar het kommissariaat in de Rogontieslraat geleid. Hij werd in den amigo opgesloten on een onderzoek geopend. De dader is woont in de Kindorkribbegang. liet drama in de De/nisseauocgang Albert Celel is Maandag vóór de Raadskamer verschenen die, na lezing van het verslag van den onderzoeksrechter, lieer Bahut du Marès, het aanhoudingsmandaat heeft be krachtigd. Zooals men weot bood Delol zich in don nacht van 17 tot 18 dezer aan in het gast huis en vroeg dat men zijne vrouw zou halen die zicli een kogel in liet voorhoofd had ge schoten, naar hij beweerde, 's Anderdaags stierf de gokwetste in het gasthuis. Men gaf maar weinig geloof aan de ver klaringen van Dolel over dezen zelfmoord en li. Bahut du Marès doed hem aanhouden. 't Was Maandag morgen.l zooals wij hier boven zegdon, dat dit aanhoudingsmandaat door de raadskamer werd bekrachtigd* Dinsdagmorgend word Dolel uit de gevan genis gehaald en tusschen twee gendarmen naar do Defuisseaugang geleid. Het tragiek tooneel.werd werd hersteld vóór onderzoeks rechter Bahut du Marès. Al de bewoners van do gang waren te been en het kostte moeille do orde te handhaven. De uitleggingen van Delel kwamen den heer onderzoeksrechter zeer onwaarschijn lijk voor- Ook word do aangehoudene terug in do gevangonis van Vorst opgesloten. De liefhebbers eener fijne las gebrui ken altijd dochicorei der Trappisten Vincart. 1500 O. Schsasbeek. Erg ongeluk. Maandag avond had een schrikkelijk ongeluk plaats in do 8lalio alhier. Een piocheerdor, Ileclor Derail, 27 jaar oud, wonende lo Meire-bij- Aalst, wilde op eenen trein springen, terwijl deze nog in gang was. Do ongelukkige gleed uit, viol en rolde onder do wielen. Ilij word den linkervoet afgereden. Na in 't verpleeg huis der statie do eerste zorgen ontvangen lo hebben, werd Derail naar "liet gasthuis van Schaarbeek overgebracht. Hot vermink! lid maat is er moeten afgezet worden. Derail is getrouwd on vader van zes kindors. GEVRAAGD. Techn. en handelsbesluurder voor breifabr. in 't VI. land;, voord, voorw. Deelname in winsten. Verz. stilzw. Sclir. L. D. P. Ag. Reclame Godls, Place Bourso, 2, Bruxelles. 635. St-Gi 11 is.VerdwijningDe jongeling Emiel Supply, geboorlig van Horstal, oud 17 jaar, is Zondag 11. spoorloos uit de ouderlijke woning verdwenen. Watcrlooschen steenweg 258. Tot hiertoe hieven alle opzoekingen vruchteloos. maar waarvan hij zich altijd het voorkomen trachtte te geven, als hij zich in 't gezelschap vau iemand als de markies bevond. Ik had het waarlijk zoo druk, dat ik mij 't genoegen u te zien voortdurend moest ontzeggen. De markies geleidde de graaf naar zijn ka binet, er werd wijn gebracht, en weldra waren de hoeren in een ernstig gesprek over de gewichtige gebeurtenissen der laatste dagen? 't Duurde echter niet lang, of de graaf schoof zijnen stoel dichter bij dien van don markios en zei Ik \ulde, mijn waarde markies, een on derwerp ter sprake brengen, dat reeds lang mijnen geest bezighoudt en waarop ik ook reeds in een vorig onderhoud met u gezin- spoeld heb, hoewel ge, naar 't my voorkomt, mijne bedoeling niot bobt begropen. Go weet dat onze bezittingen aau elkander grenzen. Zeker, antwoordde de markies, die aan dachtig geluisterd had, ze grenzen vlak aan elkander, en twee schooner bezittingen zijn in 't graafschap niet te vinden. Juist! Ik twyfel er zelfs aan of er in 't ge- lieelo koninkrijk wel schooner te vinden zijn. Misschien niet, meende de markies. En, ging do graaf voort, waar zou mei» twee bezittingen aantreffen, dio heter geschikt zijn om tot ééno bezitting samengevoegd te worden? Waar zijn twee landgoedoren, die een zoo goed afgorond geheel zouden vormen? Ik heb er nooit aan gedacht, maar wat ge daar zegt, is waarlijk zoo dwaas niet, sprak de markies nadenkend. Ja ja, ge hebt gelijk. Maar, voegdo hij, de graaf aanziende, lachend er bfi, ik ben er nu niet op voorboreid, uwe bezitting voor dó som, die ge er zeker voor vragen zult, te koopen, en evenmin ben ik go* neigd de mijne te verlioope». (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2