Het Roei! schandaal De Wereldtentoonstelling NIEUWSBERICHTEN Laffe moordpoging ZIJNE MOEDER Gruwelijke rnisM naöij Fleurus Verbetering van het paardenras. C r-. Hatelijke daad van gezel Furnémont. Zooals men woet, was het ideaal van biv. Furnémont, do katholieke, A pos tol ij ke en RoomscheKerk voet voor voet le bestrijden. Zulks hoeft hij le Gemblours op eene mee ting /.elf gezegd. Eo.i recht afschuwelijke trek van zijnon anli-godsdiotisligen haat wordt thans aan 't licht gebracht. In 1861 werd op het kerkhof van Namen een praalgraf opgericht ter nagodachtenis van M. Honri Magis. Onder op het steenen kruis prijk ton de woorden Bid God voor zijne ziel. Do dochter van M. Magis trad in het huwelijk met M. Julos Furnémont. Na M. Honri Magis werden achtereenvol gens Mevr. Magis, mejuffor Laura-Cornélie Furnémont, dochtertje van M. Jules Furné- nont-Magis, M. Jules Furnémont zelf en zijne echtgcnooto, gehoron Victorino Magis, op dezelfde plaats begraven. M. Jules Furnémont en zijne echtgenoot© waren de ouders van gezel Furnémont, van ■wien thans nog al wat gesproken wordt. Sinds de dood zijnor moeder in 1904 heeft gezel Furnémont hot steenen kruis doen verdwijnen en vervangen door eene kleine kroon in porcelein, welke heel slecht verbergt waar het kruis afgebroken werd. Ondanks don wil zijner ouders en groot ouders, heeft gozel Furnémont, in zijn on verzoenlijke» haat tegen liet Kristendom. het kruis doen afbreken, in wiens schaduw en onder wiens bescherming degenen ruston die hem het leven schonken..-. Kan het hatelijker Een adres. Men verzekert dat gezel Furnémont Zon dag laatst als oen gewoon klienl zijn ape ritief n of eetlustwekkend -borreltje nam. op het torras van de Taverne Pousset, Boule vard des Ilaliens, 14, le Parijs.... Nog een ontslag. Gezol Furnémont heeft aan het Schopen- collogie var. Brussel con brief gezonden, waarin hij laat welon dat hij zijn ontslag geeft als gemeenteraadslid. Daar hij geen plaatsvervanger heeft, zal lOJio godooltelijko kiezir.g noodig zijn. TE CARNIÈRES Eon mijnwerker, Noël Motte, gescheiden van zijne vrouw le'vonde, lokte Dinsdag avond eene buurvrouw, de ochtgonoole Al- fons Gillet in zijne woning, ondor voorwend sel haar groenten te geven, welke hij te veel had slaan in zijnen hof. Wat er gobcurd is tusscben hen weet men nog niet, doch oonsklyps weerklonken drie revolverschoten, waarna alles stil bloof. Benige minuten later zalmen Motte zijne woning verlaten en zich verwijderon. Toon Alfons Gillet oen paar uren later zijne vrouw niet zag torugkeorën, ging hij op zoek en vernam woldfa dat men haar in de woning van Motte had zien binnengaan. Hij giog aan dezes deur kloppen', doch kreeg geen antwoord. Alsdan ging bij den policiekommissaris verwittigen,die tor plaats kwam en de deur docd openbreken.Een vree- celijk schouwspel bood zich aan. Vrouw Gillet lag builen kennis in een grooten bloedplas ten gronde. Zij had twoe revolvorkogels in hot hoofd en een derden in don huik gekregon. Spoedig was een geneesheer ter plaats die haai* do nOodigo zorgon toodiendo en haar daarna naar hot gasthuis deed overbrengen. Zij kon nog niet ondervraagd worden, Eon onderzoek is geopend. Do moordenaar is nog niet teruggevonden. De echtgenoolon Gillet hebben drie kin doren waaronder een gobrekkelijk knaapje. 14* VERVOLG Ho! ho! beste markies, go zijt geheel op een dwaalspoor. Welke waarde zou ik aan mijne bezitting hechten, als ik uw gezelschap en dat uwer familie moest missen Verkoo- pen Neen, neon! Vat go't niet dat ik iets geheel anders bedool De markies zag den graaf eens aan, maar antwoordde niet. Men kon 't aan zijne gelaats trekken bespeuren dathy geheel in gedachten verdiept was. Begrijpt ge mij niet vroeg de graaf. Niet al te bést! antwoordde de markies. Dan zal ik me duidelijker uitdrukken. Gy hebt slechts éene erfgename. Ja, slechts eene. Mijne dierbare Isidora Is mijne eenige erfgename. En ge denkt or zeker niot aan, te her trouwen Neen. daar ben ik te oud voor. Dat dacht ik ook, zoi de graaf, en hij flronk voor do tweede maal z'yn glas ledig, wellicht om zijnen moed aan te wakkeren of omdat zijne keel bègon droog te worden daarna ging hij voortEn ik, heb geen naaste bloedverwanten. Als ik nu stierf, zou mijne bezitting versnipperd wordon ondor een troep verre neven en nichten. Ik moet dus eon erf genaam hebben, beste vriend, opdat als ik van dezo wcrold scheid, ik mijne geheele bezitting aan iemand nalaat, die er goed zorg voor draagt en er prijs op stelt. Ik heb om op do zaak te komen uwe dochter leeren ken nen ik heb met haar gereden on ben met haar nit waDdolen goweost, dikwijls hob ik met Woensdag avond, rond (5 ure, word te Ileppignies, bij Fleurus, eeno vreosolijke misdaad ontdekt. Op eeno kleine afgelegene hoeve wonen do eciitgenoolen Buys. De man is voerman in de samenwerkende maatschappij La Con corde. De 14jarige zoon is leerling in de arheidshoogeschool to Charleroi. De vrouw, 50 jaar oud, deed het huishouden. Toon vader en zoon Buys Woensdag avond tehuis kwamen, traden zij binnen, daar de deur tegen aan stond. Zij bevonden zich tegenover oen akelig tooneel. In het midden der voorplaats lag het lijk van vrouw Buys, bijna van alle kleederon beroofd. Vader en zoon Bujs riepen om hulp en talrijke personen, die ook van hun werk kwamen, snolden toe. De gendarmerie was ook weldra ter plaats en deed een eerste onderzoek. Men steldo vast dat alle meubelen opengebroken waren en oene som van ongevoorSOO fr. verdwenen was. Eon geneesheer kwam ook ter plaats en dezo bestatigdo, dat de arme vrouw op waar lijk beestige wijze om hals was gebracht, na eorst gruwelijke mishandelingen to hebben ondergaan. Hij stelde ook vast, dat do mis daad hoogstens eene uur le voren kon ge pleegd zijn. Op dat oogenblik nochtans moet do bewe ging- op den grooten straatweg belangrijk zijn, daar talrijke werklieden rond dion tijd naar huis lerugkoeron. Zwaro vermoedens wegen op drie onbe kenden, die in de streek gezien geweest zijn. Een hunner spoelde op eene harmonica. Men hoeft hun spoor niot kunnen terugvinden. Do ontroering is zeer groot in de streek. Het parket wordt Ier plaats verwacht. VAN GENT Een prachtige avondstond. liet Komitoit dor feesten van onzo wereld- foor komt eon wonderbaar en buitengewoon violist te verbinden voor een recital te gevon op Maandag 9 Juni, om 8 1/2 ure 's avonds. Raoul Bacot, pas 12 jaar oud, een verba zend vonljo, die viool speelt met een onge- loollijko behendigheid,die de zwaarste viool- stukken van hot klassieke en inodorno reper torium met een weergaloos gemak en zeker heid uilvoort. Mej. Edith Buyens, de schitterende zange res on laureaat van den Prijs der Konin gin zal bij hetzelfde recital optreden. Dus, een prachtige avondstond in 't ver schiet. Schoone Kunsten. Maandag 2 Juni, om 2 1/2 ure, officieelo opening van het paleis dor Bouwkundo, af- deeling der Schoono Kunsten, door den heer Minister van Wetenschappen on Kunsten. Het Hedendaagsch Dorp Do officieele opening zal plaats hebben Maandag, 2 Juni, om 4 uro, onder hot voor zitterschap van don heor minister van Land bouw. Het 35° turnbondsfeest te Gent Tot heden werden do volgende bijlrodin- geu ontvangen 77 Belgische turnvereoni- gingon, 29 Fransche, 23 Nedorlandsche, 3 Lnxemburgsche, 1 Italiaansche, 1 Zwitser- sche, 1 Tunisiaansche, 1 Algeriaanscho en 1 Kumeensche. Gewestelijke Landbouwwedstrijd Ailorlaatste verwittiging De aanvragen lot inschrijving worden niet meer aanvaard na don 1 Juni. Voor de wedstrijden mot loten voor iedere haar gesproken, on 'tis alzoo geen wonder (lat ik haar licb liefgekregem Dit zeggende legde de graaf de hand op zijn hart en ver volgde op zoo teoderon toon als hem slechts mogelijk was Ik gevoel het levendig dat, zoo ik op aarde gelukkig wil zyu, ik harten hand van Isidora de Montigny moet verwerven. En naar ik hoop, mijn vriend, zult ge mijn aan zoek niet afslaan. De markies liet minder verwondering blij ken dan men zou verwacht hebben, en hot aanzoek scheen hem wel te bevallen. De graaf merkte dit dadelijk op, en op overredenden toon, de hand nog altijd op zijn hart, sprak hij verder Op die wijze zouden onzo bezittingen voreenigd worden, zooals ook onze belangen dezelfde zouden zijn. Aan hen,die dan eenmaal als onze opvolgers, onze namen en den titel e:i de waardigheden van de twoe vereenigde huizen zullen voeren, zullon wij een aanzien lijken schat van aardsche goederen nalaten. En, wat vooral mijno keuze bepaald heeft, ik weet dat uwe dochter eeno gade zal zijn, van wior lippen alleen woorden van waarheid en wijsheid zullen vloeien. Mijne verklaring moge u eenigszins verrassen, omdat ik ze u zoo geheel onverwari-» doe, maar wat ik u op.enbaardo, is roeds lang mijn vurigste wensch geweost. Hoe denkt gij er over Wol, besto graaf, uw voorstel komt wer kelijk zoo geheel onverwacht, antwoordde de markies langzaam en bedaard. Dergelijke ge dachten, ik beken het gaarne, zijn nu en dan ook wel bij mij opgekomen, maar zo waren zeer onbestemd en meer het fantasiebeeld van het mogelijke dan .wel eene duidelijke voor stelling van 't waarschijnlijke. Thans evenwel zult ge, naar ik hoop, er ernstig over nadenken. Gy kont nu myne DE VOLKSSTEM afdeeling moeten de inschrijvingen gonomon worden voor don 1 Juni, doch de loten zullon mogen samengesteld \vord$t) op hot oogen blik van den prijskamp met dioren volgens keus. In uitvoering van artikel 15 van hot pro gramma wordt aan elk lid der landbouwko- inice, op bekoorlijken- lijd, oen lidkaart ge geven wclko zooveel ingangsbiljetten zal bevallen als er dagen van prijskamp zijn. Op vertoon dezer biljetten zullen zij koste loos toegang hebben lot don wedstrijd on 50 t. h. op den inkomprij3 der Wereldtentoon stelling. Wij doen ook opmerken dat de biljetten van de lidkaart afgescheurd, van geener waarde zijn het zijn de bedienden geplaatst, aan do ingangen, die ze moeten afscheuren. Voor alle inlichtingen en tot het bekomen van hot programma on inschrijvingsbulle tins mag men zich wenden tot M. baron Frans Kervyn de Volkaersbeke, Frère- Orbanlaan, 19, ter stede. Koninklijk bezoek. Donderdag 5 Juni, in don namiddag zal koning Albert do Fransche en Engelsche af deeling komen bezoeken. Den 21 Juni zal onze v.orst zijn officieelo intrede te Gont doen. llij zal per boot aan komen en aan de voorhaven ontsohepen. De HaH der Sports Do officieoio opening van den stand der sports zal plaats hebben Zaterdag 31 Mei, om 21/2 ure 's namiddags in de Belgische afdeeling. 1 Wedstrijden voor kweekmerrieën en voor merrioveulons van 2 lot 3 jaar. 1913 De wedstrijden zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen--hierna aangewezen a) Voor de omschrijving Eekloo, te EekToo Croole Markt, den Maandag 10 Juni, om lO.u. b) Voor do omschrijving Geeraardsbergenj to Gceraardshergon, Groote Markt, den Don derdag, 19 Juni, om 9 uro. c) Voor do omschrijving Gent, te Gent, Beestenmarkt, Zaterdag, 21 Juni, om 9 ure. d) Voor de omschrijving St-Niklaas, to St- Niklaas, Wandelplaats, Maandag, 23 Juni, om 9 ure. e) Voor de omschrijving Oudenaarde, te Oudenaarde, Stadhuis, Woensdag, 25 Juni, om 9 ure. f) Voor de omschrijving Ninovo, te Ni- nove (Graanmarkt), den Donderdag, 20 Juni om 9 ure. Do plaatselijke overheden dor steden en gemeenten 'van de provincie zijn gelast aan de belanghebbenden-konnis le geven van de plaatsen, dagen en m$n lol hol houden der wedstrijden bepaald. Brussel. Een dure hus. M. G.., van Berlijn komend, stapfo Dinsdag avond af in de Noordstatio. Op 't(le llogierplaats vloog eene jonge vróuw aa'n zijnen hals on gaf' hem een luidklinkenuen kus. zeggend Mijn lieve oom, wat ben ik gelukkig u to out-' moeten M. G... verrast, deed het lievo kind opmerken dat hij te Brussel geene nichtjes kende en zij zich denkelijk vergiste. De jongo vrouw herkende hare dwaling, verontschuldigd» zrch en verdween ietwat aangedaan. 3 Eenige stonden nadien, stolde M. G... vast dal hij ontlast werd van zijn gouden zakuur werk mot ketting, ter waardo van 2.000 f Van zijn oorsto pleziqr kwam liet tot oen bé- drukkolijk gezicht en de b1,avo heer G... vond dat dion zoen hopi wel wat duur kostte.'; AanhoudinglEen loopjongen, oud 17 jaron, dio voor eepige maanden de ouder-' wenschen. Maar ge moet mij in mijne hoop niet teleurstellen, ge moogt my het hart niet breken. Op mijn woord, als edelman, sprak do markies haastig en op vasten toon, uw aan zoek bevalt me wel. .Gij zijt wel reeds op ge vorderden leeftijd, maar ik geloof Diet dat bit een groot bezwaar zal zijn. Hoe zou dit een bozwaar kunnen zijn viel (le graaf hem haastig in de rede, waarbij zijn blik verhelderde, want de woorden van zijnen buurman hadden hem hoop gegeven. Ik stem gaarne tóe dat er in ons land ver scheidene jongere lieden zijn die naar de hand uwer dochter kunnen dingen, maar waar zult ge eene betere party "voor haar vinden? Ik ben nog geen veertig -r-j nog geen veertig, beste vriend, en ik ben zeker dat als gij aan uw veertigste jaar terugdenkt, go u zult herinne ren dat ge u toen gö'voeldet alsof ge nog een jong man waart. Jonger dan ik ira ben in alle geval, ant woordde do markies lachend. Maar ik ben ook nog geen oude man oerst vijftig. O neen, doch tien jaar moor of minder1 is op middelbaren leeftijd een aanmerkelijk ver schil. En op zijn veertigste jaar mag men wel zeggen, is de man eerst in den vollen bloei zijner krachten en Itteoft by eerst de noodige ervaring opgedaan. Zoo is het. zoo is het, waarde graaf, en ik acht u dan ook goonszins te oud. Evenwol moei ik de zaak nog teens rijpelijk overwegen. Neem er gerust* den tijd toe, zei de graaf op gcvoeligeren toon, want 't is eeno zaak van groot gewioht. Ook ik heb haar lang en ernstig overwogen. Toen de liefde voor uwe dochter in mijn liört bogop te ontwaken, dacht ik or niet dadelijk aan, haar tot gade to Le geeren. Ik ging or bedaard over redenecronr lijko woning verliet en belicht wordt van talrko diefstallen ton nadèele dor patroons bij wie hij in dienst is geweest, werd Dins dagavond aangehouden aan den ingang van het Luna-Park, waar hij bedelde. Hij word naar het kommissarirat der 3° afdeeling go- leid en opgesloten tor beschikking van het parket. 7en jong inbreker. ]Eon 14-jarige knaap die op verdachte wijze Dinsdagavond stilhield aan de uitstallingen van verschei dene bazars, aan da Anspachlaa.-werd door een agent aangehouden. Hij was in het bezit van 200 fr. In het policieburool verklaarde hij ten zijnent, namelijk te Dilbeck, te zijn woggeloopon, na 200 fr. aan zijn ouders te hebben ontstolen. De jonge schelm werd tor beschikking van den kinderrechter g- Told Poging tot zelfmoord. Een Fransch- man, geboortig van Armenlières, oud 42 jaar, wonend met zijno vriendin in oene kamer der 3e vordioping, St-Roclmsslraat, word dezer dagen door de vrouw verlaten. Het voroorzaakto hem grooto'smart en hij liet hooren dat hij een einde aan zijn loven zou stollen. Woensdagmorgen d stond hij op, nam een scheermes cn sneed zich de keel over. De wanhopige zakte ineen op den planken vloer ou verloor zeer veel bloed. Medehuurders, zijn zuchten gohoord leuhond, snelden toe te zijner hulp. Een dokter, in aller haast ont boden, verzorgde hem voorloopig en deed den wanhopige in erbarm el ij ken toestand, naar het St-Jansgasthuis overbrengen. Overleden. Een 21jarige jongeling. Laurent D.., wonende steenweg van Vleur- gat, had den 22 Mei laatstleden op de Zuid laan gepoogd zich te zelfmoordon, mot zich een kogel in don rechterslaap te schieten. De ongelukkige is Woensdag morgend, na oen dongen en pijnlijken doodstrijd in 't gasthuis overleden. Mad. Chapelle, 66 jaar oud,wonende Veil- gang, dio ijsclijk verbrand werd ten govolge van het ontploffen eoncr pelroollamp, is to midden der ijselijkste pijnen, in '1 gasthuis overleden. Chicoree der Trappisten Vincart maakt extra koffie. 1500 P St Jans-Molenbeek. Het drama der Hovenierstraat. Dood van het slacht offer. Onzo lezers zullen zich het drama herinneren, dat Zaterdag plaats had in hel huis n. 75 der Iloveniersstraal, te St-Jans- "Molenbeek. Een werktuigkundige, M. Lo- >blanc was bezig inert verhuizen, toen hij,voor cenen blok hout, ruzie kreeg mot don bij zonderste!) huurder, M. Abel Pauwels. Op zeker oogenblik haalde Leblanc, huiten zich 'zelve van woede, een revolver te voorschijn on loste vier scholon, waarvan er drie M. .Pauwels troffen. Dezo word naar hot gasthuis overgebracht terwijl do dader zich op het policieburèel "ging gevangou gevangen geven on er ter beschikking gesteld werd van don onder zoeksrechter. M. Pauwels is Dinsdag in het gasthuis van St-Jans Molenboek overleden. Hevig gevecht. Revolverschoten. In do Dubois-Thornstraat, is een hevig ge- yecht ontstaan tussche» eenige dronken per sonen. Er word aan boide kanion duchtig geklopt. Een dor worstelaars haalde een revolver te voorschijn en loslo vuurschoten. Policieagênton snelden toe en wilden dezen woostaard aanhouden, doch hij vluchtte en kon niet ingehaald worden. Daar luj gekend i9, werd proces verbaal opgemaakt. Laken. Botsing tusschen twee wielrij ders. De wielrijder Thomas Rijcknians, oud 16 jaar, to Laken, kwam Dinsdagnamid dag op de Meysselaan, aan het Rood Punt. in hotsing met eon anderen wielrijder, 'ko mend van Slrombeok. Hij werd erg gekwetst aan het gelaat en de knieën. Een dokter diondo hom de eerste zorgen toe in een naburig huis. Na verpleging werd Ik vroeg my af, of ik wel een goed en getrouw echtgenoot zou zijn, en of ik eene dierbaro, beminde vrouw werkelijk gelukkig zou kun nen maken. En dan vroeg ik my af, of ik een jong en beminnelijk wezen als uwe dochter al de zorg en oplettendheid zou kunnen wijden, die zij rechtheeft te verwachten. Ik hob al die punten zorgvuldig ovorwogen, en eerst nadat ik ze met koel verstand en oon warm hart bc- -redeneerd bad, besloot ik tot dezen stap, dio over miji) lot zal beslissen. Ik zou zeer onge lukkig zijn als ik mij in mijne hoop zag teleur gesteld, maar niettemin zal mijne vriendschap voor u steeds dezelfde blijven, onverschillig welke beslissing uw vaderlijk gevoel u mocht ingeven. Slechts éene zaak is er, die my eenige vrees inboeremt. En wat is dat? vroeg de markies.Daarbij was 't op zijn gelaat te lezen, dat het zooeven door den graal gesprokene een goeden indruk op hom had gemaakt, en. uit den toon zijner stem was het merkbaar, dat hij zelf hoopte dat er geen grond voor vrees meer bestond. Wellicht, zei de graaf, zal mejuffrouw Isidora toegeven aan don eersten indruk, dien de mededeeling van mijn aanzoek op haar zal maken, en dio kan, zooals ge waarschijnlijk ook denkt, misschien ongunstig zyn. Want 't is mogelijk.dat zij niet dadelijk inziet welk eeno voortreffelijke en verhevene plaats daar door baar deel zal worden. O, dat vrees ik i-iel van haar. Maar ge weet, beste markies, hoe sterk het vooroordeel dikwijls bij jonge meisjes is en hoe hardnekkig zij daarbij volharden.* Dat weot ik zeer goed, maar ook weot ik dat ik nog niet van alle vaderlijke macht over mijn kind heb afstand gedaan. Wees vorze- kerd, mijnbeer de graaf, dat als ik oordeel dat 't voor Isidora het beste zal zijn, dien stap te 30 MEI 1913 het jeugdig slachtoffer naar zijr® vroiung overgebracht. St-GiIlis. Dronkaard verhangen. Een 50-jarig persoon, met zijne vrouw en 2 kinderen wonend in de Egide Walschaert- slraat, was aan den drank verslaafd. Dinsdag avond, terwijl zijne echtgenooto zich in de buurt bevond, hing do ongelukkige zich op aan liet voeteindo van zijn bed. Wanneer men hem ontdekte, had hij reeds opgehouden televen. Het lijk werd door de zorgen dor politie naar het lijkhuis vervoerd. Lubbeek. VerdwijningDo 17-jarige Bertha Andrics is verdwenen Middelmatige gestalte, kastanjebruin baar, gewoon voor hoofd, kastanjebruine wenkbrauwen, grijze oogon, gewone neus, groote mond, ronde kin» Duffel. Doodelijh tramongeluk. Toon Dinsdag avond de trein uit Antwerpen in do stalio van Duffel stond, gereed om naar Mechelen af te stoomen, wilde een werkman achterom don trein gaan, toen juist do bloklrein van Brussel kwam aange- stoomd en don workman omver stootte. Toen do trein voorbij was, liep men- toe men vond het lijk in stukken, het hoofd lag open. Dg man was naar huis geweest om te gaan- koffie drinken, daar hij niet ver van daai woont. Het is de 35 jarige Alf. Smits, vader var familie. Hij was overste van den ploeg dit aan de sporen werkzaam was. Mechelen. Soldaat gekwetst. Er'ge- beurdo een erg ongeval in de kazerne van hol 3® rogimont artillerie, op den Lierschen steenweg. De soldaat-trompetter, Albert Adriaenssens, was op den koer tegen de stal ling zijn paard aan 't kuischon. Op zeker oogenblik kreeg hij een geweldigen hoefslag op het hoofd. Adriaenssens werd zwaar ge wond naar het krjjgsgaslhuis overgebracht. Antwerpen. Door het venster gespron gen. Eene 17-jarige ondeugende juffer, dio voor haar gedrag in een geslicht op het Kiel was geplaatst, kreeg het gisteren in hot hoofd door oen venster der tweede ver dieping-te springen. Zeer erg gokwtest werd hot meisje naar hot St-Elisabolhgaslhuis overgebracht. Hongaar aangehouden. OpRynkaai werd door do agenten Van Vaeck on Van Den Boel) aangehouden, zekeren André B.., een 37jarige Hongaar, die opgezocht werd voor een diefstal van 1100 kronen, te Buda pest gepleegd. Zijne uitlevering is gevraagd. Werkongevallen. In het noorder- verbandhuis werd gisteren verzorgd Jan Buts, Maiiglicidsstraat, 35, die aan boord van do stoomboot Lancastrian gemeerd aan af dak 28, door oenen liijsch aan 't hoofd werd getroffen. P. Rouiants, 38 jaar oud. werd aan boord van de Zeeland gemeerd aan af dak 27, aan 't linkerbeen geknousd. De man moest in 't vorbandhuis der Kipdorpvest verpleegd worden. -T. De dokwerker Frans Sloysmans,, wo nende Sl Autoniusstraat, is aan boord van de stoomboot Etonian gemeerd aan af dak 7, van oene stelling gevallen en werd met gekneusd rechterbeen opgenomen. Gent. Brand aan boord. De stoomer Ziesel casllo dor Galvestone-liue met oeno lading verscheidene koopwaren onder meer voorwerpen voor do Wereldtentoon stelling en balen vlas, in de haven van Gent aangekomen, heeft tijdens de reis op zee, brand aan boord gehad. Een deel der koop- waron is gehavond of de prooi der vlammen geworden. Lokeren. Aangevallen. De heer Dliondt van hot fabriek dor heeren Willems, Vyl on C'® werd Dinsdag namiddag door den genaamden E... voermansknecht aangeval- Ion cn in oenen gracht geworpen. De werk man was erg bedronken. Later in don avond sloeg li ij met de hand eene ruit uit en kwetste zich erg aan den doen, zij liem ook doen zal, sprak do markies langzaam en met nadruk. Graaf de Montcfere, niet in staat de opwol- ling van dankbaarheid daarvoor te bedwingen» vatte do hand van den markies en drukte die hartelijk. Ik mag u natuurlijk zulk eeno handeling niet aanraden, zegde hij, maar 't is zekerde beste weg. We mogen toch niet dulden dat onze kinderen zich tegen ons verzetten, vooral niet £^s we overtuigd zijn dat we alleen hun welzijn beoogen. Doch zooals ik zegde, ge zult alles ten beste schikken. Ja,dat zal ik. En op onze goede overeen stemming in deze hoogst gewichtige aangele genheid zullon wij nog een fieschje ledigen. Do markies strokte de hand naar de bel koord uit, en do graaf werd op dit ooogenblik door zeer tegenstrijdige gevoelens geslingerd. Ily aarzelde, en het trekken zynor gelaats spieren bewees hoe zwaar 't hem viel oen be sluit te nemen, doch voordat de markies aan de koord had kunnen trekken, greep hij den arm van zijnen vriendolijken gastheer. Halt,.mijn beste markies! riep hy. Ik ge loof dat wij genoeg gedronken hebben. Moge lijk weet gij dat ik vroeger wel eens te voel dronk. Hebt ge er nooit van gehoord? Misschien wol, doch dit weegt bij mij zoo zwaar niot, antwoordde de markies, die, naar 't scheen, in zijnen gast geen enkol gebrek meer wilde zien. Maar bij my wel, hernam de graaf met oon voorkomen van groote oprechtheid. Vroe ger behoefde ik mij om niemand te bekomme ren, on ik leefdeniet altijd zooals hem betaamt die ook aan 't geluk van een ander geliefd we zen moet dónkon. Neen, mijn vriend, geen wijn meer, voortaan laat ik aan fleschen glas geeu macht meet «ver my (Wordt ver?.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2