Brasselsche Kiekskens De Wereldtentoonstelling De gruwelijke misslaat! fan Heppignies NIEUWSBERICHTEN De misdaad van Hculhem hij-Vilvoorde ZIJNE MOEDER DE VOLKSSTEM 31 MEI 1913 pos(», achten de woorden Tan M. Pachitch voor louteré uitdaging. De Zeit daaren tegen verklaart ddt de redevoering geen ant woord tegen Bulgarië gericht, behelst, en eene koude teleurstelling zal zijn voor degenen die reeds van een Serbo-Bulgaarsch konflikt ffroomen. De indruk in Duitschiand In de officieele kringen wordt do redevoe ring van M. Pachitch, met veel kalmte ont haald. Duitschiand schijnt bereid te zijn, sa men met de andere mogendheden, voetstap pen aan to wenden, ten einde te Sofia en te Belgrado, hel bolang dat Europa stelt in eone vredelievende oplossing to doon gelden. Servische voorbereidselen Luidens een snelhericht uit Belgrado aan de Daily Mail is een leger van 100.000 man te Piro samengetrokken op 50 mijlen ten Noordoosten van Sofia. Sinds Woensdagavond is dereizigersdienst per spoorwegen opgeschorst ten einde de troep on to vervoeren. Dit besluit is door het hoofdkwartier geno men geworden. Bulgarië is vredelievend zegt koning Ferdinand Men meldt uit Sofia aan don Temps Koning Ferdinand heeft twee "telegrams ge zonden aan den keizer van Duitschiand en den Russischen Czaar, die hem uit Berlijn gesoind hadden om hem aan te bevelen niets te laten verrichten dat den vrodo/ou kunnen bedreigen. Koning Ferdinand stelt in zijn antwoord bloot.dat Bulgarië niramoriemand uitdaagde, dat hij zelf. zoowol als zijn Staatsbestuur wenscht alle konflikten te vermijden, en hij hoopt in Belgrado en Athene dezelfde ge voelens te zien deelon. Bulgaarsch Pessimisme, Men leest in de Mir uit Sofia, dat do verklaringen van M. Pachitch aan do Servi sche Skoupchlina weinig hoop laten, tot eene overeenkomst nopens liet konflikt dat tus- 8chon Servië en Bulgarië is ontstaan. Do belegdo samenkomst van MM. Guo- ehof en Pachitch zal waarschijnlijk geen plaats hebben. o Dd dader doet bekentenissen Pondordug morgend werd het ondorzoek der moord op den jachtwachter Antoon Vor- schaeren, voortgezet. Zooals men weet werd deze in een boschjo mot goweorschöten afgemaakt. Maandag waren de genaanulen Van Sleenwinckel en Mannaertaangehoudon geworden. Het waren iwoo kerels van Eppeghcm, gekonde wild- slroopers. die reeds dikwijls met den jacht wachter af te rokonon haddon. Donderdag morgend word Van Steen- winckol in het kabn'Tet van den onderzoeks rechter gekonfronteerd met eon meisje, dat verklaard had hem in gezelschap van Man- naort gezien te hebben, niet vorre van do plaats waar hot lijk van don jachtwachter gevonden werd, den avond dor misdaad. Ingovolge dezer konfrontalie besloot Van Sleenwinchel eindelijk hekentennissen te doon. Ilij vorhauldo als volgt het tooneel der misdaad. Van Sleenwinckel en Mannaert waren samen gaan slroopen. Zij liadden een afvij- zorgewoer medegonomen, waarvan de emie don loop en den andere de kolf droeg. Een hunner droeg ook eene duivenmand, waarin liet wild moest geborgen worden. Nadat zij eonigo minuten het veld in wa- ron, zagon zij een haasje, dat geschoten word. Zij namen het op en verborgen het in hunne mand. Nabij heibosch zagen zij dat do jachtwach ter Verschueron hen achtervolgde. De wild- 15* VERVOLG De markies twijfelde niet in 't minst aan do oprechtheid van dit gezegde en van al dit oogenhlik stond zijn besluit vast, dat Arnaud do Montoferezijn schoonzoon zou worden. Hij zelf was een rechtschapen en eerlijk man, hij geloofde dit ook van zijnen gast en meende dat de graaf werkelijk de man was, die zijne dochter gelukkig zou maken. Mijn waarde graaf, sprak hg, hem de hand reikende, uw aanzoek doet my het grootste genoegen, en uwe woorden bewgzen dat ge den wensch koestert, een goed en lief hebbend echtgenoot te zgn. Ja, antwoordde de graaf, de hand van den markies in de zijne klemmende, 't is mijn vurigste wensch, dat ge spoedig er toe beslui ten moogt, mij het heil te doen smaken, waar naar ik zoo innig verlang. God alleeu weet boe gelukkig go mg er door zult maken. Dit werd op zoo ernstigon en tevens zoo hartroerenden toon gezegd, dat zelfs oen hart vochtiger man dan de markies er door getrof fen zou zijn geworden deze antwoordde dan ook dadelijk Ge moogt hopen, iftgn vriend, ge moogt hopen, want terwgl we dit onderwerp bespra ken, heb ik het zorgvuldig overwogen, en ik zou u wel tot schoonzoon, willen hebben. Ik woet toch niet wanneer misschien eerdor dan ik denk ik van deze wereld zal geroe pen worden, en dan zal mijn kind een goedon steun en beschermer hebben. Onder al mijne bekenden ken ik bovendien geen enkele wen- sche) ijke partij voor baar. Go moogt dus hopen, stroopers vluchtten, doch Vorschaeren was vlugger dan zij en had hen weldra ingehaald. Vorschaeren wierp zich op Van Sleen winckel, die hot geweer droeg en poogde hem te ontwapenen. Volgons Van Steonwinckcl zou Verschae- ren hom een vuistslag in liet aangezicht toe gebracht hebben.'l Is alsdan dat,door woede verblind, Van Sleenwinckel rakelings oen schot loste, dat Vorschaeren in volle borst trof. De jachtwachter viel neder, docli sprong onmiddelijk weer op. Van SteenwinckcJ loste dan een tweede schot, waardoor Ver- schaeren aan de beenon getroffen werd. Dit maal viol bij om niet moor op te staan. Ondervraagd over het geweer, beweerde Van Stoenwiiickel, dat hij het ia eene afgo- legene plaats van het bosch verborgen had. Na de konfrontalie werden Van Sleen winckel en Mannaort terug naar het gevang overgebracht. Men verwacht er zich even wel aan, dat dezo laatste binnen kort zal in vrijheid gelaten worden. De onschendbaarheid der volksvertegen woordigers. Een luidruchtig maar voorzichtig man. Letterkundigen. (Van onzen bijzondoren briefwisselaar). Brussel, 29 Mei 1913. De onschendbaarheid der volksvertegen woordigers is eene schoorie zaak, voorwaar Maar zij kan ook, lijk de taal van Esopus afschuwelijk leelijk worden, Daarom is liet voldoende er zich van te bedienen lijk do heer Daens. Die heer had in zijn weekblad het ComitGil van Werkmanswoningen van het arrondisse ment Aalst beschuldigd, slechts ouderdoms pensioenen te verlecnen aan personen die katholiek-gezind zijn. De beer Daons werd eerst verplicht een recht tot antwoord op te nomen. Maar, lijk naar gowoonte hield hij zijne leugens staan on hij herhaalde ze. Zulks gunde hein oene rechterlijke veroordoeling. Meent ge dat M. Daons nu gaat zwijgen Ge kont hom niet; hij weet dat men in de Kamers al mag zeggen wat men wil, zonder dat er iemand hem rekening daaromtrent vragen kunne. En gisteren, in volle Kamer, is hij met die oude leugens terug voor don dag gekomen. Ongelukkiglijk voor hem, M. Moyorson heeft hem een antwoord gegeven dat heel bedaard was, maar tevens zeer doeltreffend; dat waren nagels mot koppen. Al de beslui ten van die afdeeling van hot Comiteit, waarop M. Daens zinspeelde, waren geno men met eenparige stemmen door de vier leden. Onder die vier is er een daönsist en een liberaal. Ergo dus Neemt een stoeL en slaat een woinig. Wat blijft er nu van de aantijgingen van don boer Daens Niels, zult ge mij zeggen. Verschooning. Daarvan blijft hot besluit, dat de parle mentaire onschendbaarheid maar al te dik wijls als schild dient, om laffe en oerlooze leugens onder to verbergen. Daar is in de Kamer een man die veel la waai maakt altijd en overal komt bij er tusschen hij hoeft kennis van alles, van alle zaken die men weten kan en nog oenige andoro daarbij de omni re scibili et qui- busdam aliis. Die volksvertegenwoordiger heeft in allo ministeries oen hoop vrienden en kennissen, die hom eene hoelo vracht kloine papiorkens on dokumenljcs bczor-en, wélke de grooto man dan in de Kamor komt aflezen. Het minste argument stopt hem den mond on dan heeft hij hot uitzicht van iemand die mijnheer de graaf, en ik twgfel er niet aan of uwe hoop zal verwezenlijkt worden. Arnaud de Montefere had voor liet oogen hlik het toppunt zijner wonschen bereikt, want hg konde den markies genoeg, om te weten dat doze zich niet gemakkolgk van een geno men besluit zou laten afbrengen. Rdeds lang had hij Isidora tot echtgonooto begeerd, want hoe dom hg ook was. Wist bij toch hare schoonheid naar waarde te schatten, en bij bominde haar werkelgk, evenwol niet met de reine liefdo van een edel jongeling, maar zoo* als een verzadigd woesteling nog beminnen kan. Omtrent des graven zedelgk karakter wist de markies, om zoo te zeggon, in 't geheel niets, want in zgne tegenwoordigheid had de graaf zich altgd zoo goed mogelijk voorgedaan. Hij was bekoord door de schoonheid van Isi dora, maar nog meer door de schoonheid der bezitting, die zij eenmaal erven zou. Steeds had hij begeerige blikken op die bezitting ge- geslagen, en wel om bijzondere redenen, die geen zijner vrienden vermoedde en hij alleen kende. Bovendien was de bezitting van den markies eigenlijk nog voordeoliger gelegen dan do zgne, want zg lag aan de breode rivier do Ille, waarop veel scheepvaart was. Mijn beste, brave markies, riep de graaf opstaande en den markies omhelzende, go weet niet hoe gelukkig ge mg hebt gemaakt. Ik hoop dat wij beiden nog lang mogen loven, opdat ik u mijne dankbaarheid ook door daden kunne bewgzon. Ik hoop verder dat ge uwe dochter zult kunnen doen beseffen wat voor haar het beste is. Wees onbevreesd, zei de markies, met warmte, ik zal mijne dochter alles medcdeelen wat tusschen ons besproken is, en zg zal zfch daarnaar moeten regelen. Nu zullen we eene niets meer weet wanneer zijne opslokers nevens hem niet meer zitten. Maar M. Buyl is niet alleen heel luidruch tig hij is tevens ook heel voorzichtig. Ge woet voorzeker dat hij oud onderwijzer is en gepensionneerd werd voor dreigende klots- hoofderij hij is volksvertegenwoordiger van Oostende en schepene van Elsene. Hij zit dus in eenon dubbelen kaas, maar is er des te voorzichtigeriom. De kiezers van El sene hebben dikwijls eene andere meening dan die van Ooslonde Maar M. Buyl vindt middel voor alles. Wanneer er spraak is van een wetsontwerp waarover hij zich zonder do minste vrees niet kan uil laten dan is hij, bij dè slem ming, de gaten uit. Zoo handelde hij met de wet over de handelsvennootschappen en met do wet over do vrijmaking van de visschorsin zake mili- tiowetien. Zoo komt hij nog te handelen met de laatst gestemde militaire wet. M. Buyl kent hetsprookwoord De voor zichtigheid is de moedor van den porselein winkel. M. Carton de Wiiirt, minister van Juslicie. was fel verbitterd, j.omdut hij bemerkte dal bedienden van zijn departement de Fransche taal radbraakten. Ilij heeft daarom bevel gegeven in 't vervolg geen bedienden meer te aanvaarden die <óaii een gegrond examen in de Fransche taai niet hebben voldaan. Harold. De groote.boksmatchen. q Pas eenige uren scheiden ons nog van het grootste sportfeesj, dat ooit in Gent en zelfs in Belgie plaats gi'cep, namelijk do boki1 kampioenalen welke in het Sportpaleis dér Wereldtentoonstelling te Gent zullen plaats hebben. Het is inderdaad Zondag namiddag dat to Gent de Engelsche 'kampioen aller kategon riön, Bombardier Weils, en de Fransche kampioen aller kategoriën, Georges Carpeiw tier, zich zullen meien voor den titel van kampioen van Europa. Om to doen inzien, welk belang er aan dozen kamp gehecht wordt zullen wij enkel zeggen, dat reeds van Zaterdag speciale trei^ nen uit Frankrijk do bewonderaars van Gar-; pentier zullen aanbrongen, terwijl de parlij- genooten van Bombardier Wolls Zondag morgend te Oostende zullen aanlanden en ook roeds bijzondere treinen gevraagd heb ben. Uit Brussel, Antwerpen, enz. zijn ook reeds bijzondere treinen aangekondigd. Wie zal den kamp winnen? Van den eonen kant beeft Bombardier Wells voor hem zijne gestalte, zijne, kracht, zijue ondervinding.' Carpentier echter, ,ip lichter gebouwd, docli hij is zoo vlug, zijne slagen zijn zoo wel be- rekond, zijne aanvallen zoo afwisselend, dat' men wel mag zeggen, dal het do prachtigste bokser is welke ooiAjiï een «ring» verscheen. Zal de brutale kiyicht het op do kunstig aangowendo inspanning winnen Wij zullen het Zondag weten. Een andere, niet'min belangrijke match is deze, welke de Belgische boksers Tineke; van Gent, en do WaalDomlern zal tegenover* elkander brengen voor het kmnpioenaat Van Belgie. Tyncke bezit nu den titel/ Zal hij. hem weten te behouden Nog een vraagr leeken Om te sluiten, is er nog een bolangrijke match, tusschen den Franschman Papin ep den Engelschman Miner, twoe gunstig geT kende boksers. Zeker is het, dat al wat Gent aan sport, liefhebbers telt Zondag in hot Sportpalais zal aanwezig zijn en alhoewel er plaats is voor 25.000 man, is het nog te vreezen dat er plaats zal te kort zijn, als men hoort wat er al uit den vreemde komt. Gent zal stormenderhand door de sportlief hebbers ingenomen- wordon. De prijzen dt»r wandeling maken ép eenige mgner landerijen gaan bezichtigen. Sinds ge de laatste maal bier waart hob ik nieuwe wijngaarden aange legd, en mijn tuin ,is met eenige buitonland- sclie gewassen verrijkt geworden. Kom mede. Dograaf volgde Jsg nen gastheer naar den tuin, en terwijl hiji daar heenstapte als een reus naast den voel kleineren markies, lag op zijn gelaat qe uitdrukking van eone innige vreugde, die hij niet in staatwas te verbergen. NEGENDE HOOFDSTUK EENE ZONDERLINGE ONTMOETING. Henry had do morgendies met zijne schoone leerlinge geëindigd, en terwijl Isidora nog:be zig was om aan eene teokening, dio zij den vorigen dag naar een door hem gegeven kopie bad gemaakt,.hier en daar iels te verbeteren, was lig aan 't vensier gaan staan eD liot zijne blikken over den tqin weiden. Do markies en cfe graaf kwamen juist van hunne wandeling terug. Eerst dacht Hehïy dat de persoon die naast den markies ging hem geheel onbekend was, toen echterj do wandelaars het huis meer genaderd waiJen, meende hg het gelaat van den vreemdeling reeds vroeger gezien te hebbeu, en nadat hg een oogenblik had nagedacht, herinnerde hg zich ook onder welke omstandigheden. Hij had hemnamelgkeens rondde hut zijnsvador« zien sluipen, ook Jiad hij hem verscheidene malen, zooals 't h^in had toegeschenen, op een afstand en met» bespiedendo blikken hem zien volgen, 't Was alzoo zeer natuurlijk, dat hij bij zgn aanblik meer dan bloote nieuws gierigheid govoeldè, cm te weten wie die per soon was. Mejuffrouw, zégde hij, wilt ge zoo goed zgn een oogonblik bier te komen? plaatsten zijn als volgt100 fr. 70 fr. 60 fr. 50 fr. 30 fr. 25 fr. 20 fr. 10 fr. en 5 fr. Ziehier bet volledig programma der mat chen 1. Om 2 u. 45 Kampioenaat van België voor half-middelbaar gewichtTyncke, titel- voerder, tegen Dcmlom, in 10 rounds van drie minuten. 2. Om 3 u. 40 Bombardier Wells, togen Carpentier, in 20 rounds van 3 minuten. 3. Om 5 urede Engelschman Miner togen Papin, kampioen van Frankrijk voor licht gewicht. Eene muzikale gebeurtenis. Het is den 31 Mei en den 1 Juni, dat de beroemde Imperial Choir van Londen met twee duizend vijf honderd uitvoerders, zich in de Gentsche Wereldtentoonstelling zal laten hoorei). Voor de eerste maal sedert zijne slichting" zal de Imperial Choir de zee over steken en konnis maken met liet vasteland. Zijne machtige koren zullon onder de leiding van D' Harris, zeer belangwekkende nationale zangstukken laten uitvoeren zij zullen door hot orkest Ysaye worden begeleid. Onder de voornaamste uitvoerders van dit kolossaio zanggozelschap telt men Miss Esta d'Argo, soprano Miss Gertrude Lous dalé, konlrallo M.^Ben Davies, tenor. De Impérial Choir gaf onlangs in het Crystal Palace te Londen, ter eer en op aanvraag van den Koning en de Koningin van Engeland, een concert dat ovei'grooten bijval verwierf. De prijzen der plaatsen voor de concerten van 31 Mei en 1 Juni in de Tentoonstelling van Gent zijn bepaald op 10, 5, 3, 2 en 1 fr. Men zal wol doen want do vragen ko men toegestroomd zijne plaatsen voor te behouden bij M. Berte, muziekbandelaar, Savaenslraat, te Gent, of in het Fooslpaleis der Tonloonslolling. Ter gelegenheid der concerten door den beroemden Impérial Choir van Londen, zullon na de uitvoeringen van Zaterdag 31 Mei en Zondag 1 Juni bijzondere treinen in gang gezel worden. Deze women zullen uit lent-Sint-Pioters vertrekken naar Brussel :not stilstand te Wetlcron en te Aalst naar Antwerpen (Waas) molrslilstand te Lokeren en te Sint- Niklaas naar Brugge mot stilstand te Ec- kloo. De programma-'s der concerten van 31 Mei en 1 Juni zullen gansch verschillend zijn, docli er zal enkel moderne EngolscLe mu" ziek uitgevoerd worden. Maandag, 2 Juni, zal een groep van 300 zangers van den Impérial Glmir in het koninklijk verblijf te Laokon, zingen voor den Koningen do Koningin. 'Vijf oii-veertig muzikanten van het orkest Ysayo zullen deze uitvoering begeleiden. Do policiedienst in do Tentoonstelling. Aan bctpoliciecommissariaat dat gevestigd is in een bijgebouw van het Pöstburoel, zijn twee adjunct-policiecomniissarissen gehecht. De nachtwacht wordt gedaan door 25 man schappen, gewapend met oen rovolver en ieder oen hond bobbendo. Zij slaan altijd op dezelfde post omdat zij do plaats goed zouden kennen. Nachtronden van 24 gofidarmon in burger- kleeding verslorken nog den nachtdienst. Buiten de afsluiting der Tentoonstelling wordt de wacht uitgeoefend door een briga dier en 6 agonten-wielrijdors, en 10 nacht wakers mot honden. liet park wordt te middernacht gesloten in de Eerelaan en doNalielaan werdt men na 11 uro 's avonds niet meer toegrlalnn. De electriscbe verlichting wordt om 11 3/4 ure uitgedoofd en al do gestichten moeten ont ruimd wordon. Isidora legdo haastig do teekening, waaraan zij bozig was. ter zijde en ging naast Henry aan 't venster staan. Kunt go mg niet zeggen wie de man is, die uw vader vergezelt' 't Is de graaf de Montefere Arnaud do Montefere, antwoorddo Isidora, terwijl haar eene lichte buivering overviel. Henry bespeurde dit, en een eigenaardig ge voel, waarvan hij zich echter op dit oogenblik geen rekenschap kon.geven, folterde zijne ziel. Kont gg hem niet nader vroeg weer do jongeling. Hij is de eigenaar van het slot de Baux, aan do andere zijde van den heuvel. Ja, maar ik bedoel wat zgn karakter be treft. Ik kan u alleen zeggen dat hij een zeer onaangenaam gezelschap is, en dat zijn gelaat geen gunstig denkbeeld van hem geeft, voor zoover ik mij op mgne gelaatkunde durf ver trouwen. Hij is in langen tgd niet meer hier geweest. Hij schijnt alles zeer nauwkèurig te be schouwen, merkte Henry op. Dat komt me ook zoo voor, antwoordde Isidora, opnieuw huiverend. Ik hoop toch niet dat mijn vader hem het landgoed zou wijlen verkoopen. Ho#? Is daarvan dan sprake? Heeft de graaf plannen op zulk een koop? Ik herinner mij dat hij er eens op zin speelde; hij zegde namelijk dat de beide bezit tingen eigenlijk moesten vereenigd zijn, en dat hg hoopte dit nog eens verwezenlijkt te zien. En was dat alles wat hij zegde? Ik geloof ja! Ilenry zag het meisje scherp in 't gelaat, want eensklaps was eene gedachte bij hem op- Hei onderzoek Donderdag morgend is het parket van Charleroi te Heppignies afgestapt, ora een onderzoek te doen, nopens de vreeselijke moord gepleegd op vrouw Buys. Hot lijk zou slechts Vrijdag geschouwd wordon, doch een eerste onderzoek deed on middelijk uitschijnen, dat de vrouw, voor aleer vermoord te worden, erg mishandeld was geworden. Men heeft ook bemerkt, dat buiten de tal rijke hoofd wondon, welke mot eene bijl moeten veroorzaakt zijn, hot slachtoffer drie revolvcrkogels in de horst heeft gokregen. Uit het ondorzoek is gebleken, dat dn vrouw zich rn hare woning opgesloten liad, toen de moordenaar er binnen drofig. Dezo moest het slot openwringen om binnen to geraken. Verrast terwijl zij bezig was linnengoed to herstellen, verdedigde de vrouw zich wan hopig tegen do bandieten. Tusschen hare vast opoengoidemde vingeren vond men een klos je haar, en een stukje klcerstof van don moordenaar. Do drie jonge landloopors, die met eeno harmonica in den omtrek van het huis ge zien geweest zijn, zijn aangehouden. De oudste is 20 jaar en do twoe anderen 13 en 10 jaar oud. Men heeft in hun bezit niet de minste som golds gevonden. Daar hot bewezen is, dat de moordenaars ongeveer 200 frank moeien buitgemaakt bobben, denkt men, dat deze jonge landloo- pers voor niets in de misdaad kunnen be trokken zijn. Het onderzoek wordt naarstig voortgezet. Brussel Automobielongeval Eon vraebtvoerdor de genaamde Jan Van Lierde, wonend Sint Mariastraat, te Molenbeek, word omgeworpen en gekwetst door een automobiel op do Slachthuislaan. Het slacht offer word vorzorgd in eeno apotheek. Diefstal Onbekondo diovon hekben Woensdag avond eon bezoek gebracht in -de woning van Mad, C. Bluomistenslraal.Zij hebben ai de meubelen opengebroken en oen belangrijke som geld, alsook oon aantal juwoelon buit gemaakt. Gevaarlijk verbrandEen handelaar dor Troonslraat, M. C. had Woensdag avond alvorens zich te bed te begeven, bet hoofd gewasschon bij middol van oon licht ontvlambaar scheikundig produkt. Hij na- derdo lo dicht bij eenelamp en bierdoor vatte zijn haar vuur. Mad. C. doofde bij middelr van eon wollen deken de vlammen uit. doch de ongelukkige was reeds erg verbrand aan liet hoofd gelaat en de handen. 1Slachtoffer van de hitte Frans Her- pigny, daglooner Hoogstraat, zakte gisteren namiddag aan don Steenweg van Elseno plots ineen. Men bracht hom over naar het gasthuis. De dokters stolden vast dat de ongelukkige, dio nog altijd bo'wusteloos was getroffen werd door bloedaandrang verwekt door de hitte. Rjioiel gestolenWoensdag namid dag liot Devriese, wonende Bergenschen Steenweg, 202, zijn rijwiel eenigen tijd alleon staan in den gang van hot policiebu- reel.van de Barthelemylaan. Uit voorult- zichtigheid maakte hij den velo vast bij middel van oen lederen riem.Toen hij echtér terug kwam bestatigde hij dat de riem over- gesnedon was en oen dief met zijn rijwiel weggetrokken was. Twee vliegen in één slag Eon heel sierlijk gekleede hoer, to oordeelen naar zijn tongval oen Duitscher, verklaarde Woons- dag avond aan eenen policieagent, dat eeno vrouw hom oen bankbriefje van 20 frank gekomen, die Isidora zelve tot nu too vreemd scheen gebleven te zijn.^üj sprak evenwel die gedachte niet uit, daar zg hem pgnlijk aan deed, maar vroeg zich af, wat in dozo omstan digheden voor zgne leerlinge kon gedaan wordon. Ik hoöp dat hij zal vertrokken zij'n vóór dat ik naar beneden moet, zei Isidora, zich van het venster vwwijderend, nadat zg beide mannen achter een-gebouw bad zien verdwij nen ik zou hem niet gaarne ontmoeten. Maar't lieve msisje zag zich in hare hoöp bedrogen, want nauwelijks bad zg die woor den geuit, of een bediende naderde, om baar uit naam van haren vader te verzoeken, in do gezelschapszaal te komen. Toon zij binnen kwam vond zg er Arnaud de Montefere; hg scheen haar verwacht to hebben. Zg groette hem zoo beleefd als haar mogelijk was. Spoedig bemerkte zij dat zgn gedrag haar haar boter beviel :lan anders. De oorzaak hiervan was, dat de graaf nu nuchter was en zich alle moeite gaf om zich beminnelgk voor te doen. Hij sprak over za ken waarin, zoools hij wist, Isidora belang stelde. In den loop van het gesprek deelde zg hem mede dat zg les in 't teekencn ontving. Op zijne vraag wio haar dat onderricht gaf,, kreeg lig alleen ten antwoord, dat hot oen arm kunstenaar was, die zich voor korten, tgd op het slot ophield. Er werd geen woord gesproken over hot onderwerp van de vorige samenspraak, want. de markies had beloofd dat hg zijne dochter daarover zou onderhouden, als hij het oogen blik geschikt achtte. (Wordt vervogld)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2