Het onwedér van Vrijdag Brusselsche Kiekskeos NIEUWSBERICHTEN fiefios, Notermans«s£r™ s Zij snakken naar (Ie vacantie. Een boek van greote waarde. Een verwer met eene groote maag. ZIJNE MOEDER Ce misdaad van Houliiem bij-yiivoortfa Doodelijk werkongeluk H. VORMSEL 1 :I= Splegolfaiii'lek A. L. iEYVAERT de invloedrijke leden dor partij en voorzit* n ter van versclieidyno kalholieko maat- schappijen. De «Patriote» heeft die tijding uitgeknipt, aan het goed adres gestuurd en gevraagd ■wat er van is. Donderdag 29 Mei hoeft hij volgend antwoord ontvangen n Volgons de bladencataloog Mosse be staat er geen blad met name Ostschlesische Post. n Volgens den officieelen almanak der kalholieko geestelijkheid van Ooslenrijk- Hongarie, bestaat erin 't bisdom Krakau geen priester die Schoutcliik heet. Dus hot vermelde blad bestaat niet en de vernoemde priester bestaat ook niet. Wat kan er dus van de feiten waar zijn Do lijding van den rooden Peuple was bijgevolg slechts eene laffe lasterlijke wraak neming van Furnémonlisten. (Van onzen bijzonderon briefwisselaar)» Brussel, 30 Mei 1913- Do volksvertegenwoordigers zien or meer en meer vermoeid uit. Men ziet dut zij er genoog van hebben van al dat scbermusolon. Volgens do laatste berichten zou men in verlof gaan einde Juni. Indien men liet verstand had eenige zittin gen te houden in den aard van dio van van daag, dan zou alles goed gaan en dan nog konden zij nog veel vroogor in verlof komen. Maar met Paclia's lijk MM. Buyl, Lorand, Ozeray en Daons en nog andere, mag men zich aan alles verdachten, behalve aan iols redelijks. Een hoogst belangrijk werk van den E. P. Jan Bapt. Paquet, S. J. komt liet daglicht le zien. Het draagt als titel- l)e verwereld lijking der hospitalen Onnoodig hier den lof to maken van den schrijver, loderoen weet immers dat de E. P. J. B. Paquet even goed de pen als het woord hanteert. Al degenen die meedoen aan politiek, aan sociale werken enz. zullen nochtans dat werk in hunne bibliotheek hoeven to hebben. Het sluit iinmors mot een lieol dossier of i.nkwest aangaande do verwereldlijking d«r hospitalen in Frankrijk en België. Het is uitsluitelijk samengesteld uit feiten met datums en namen en ook uit cilaton aan on godsdienstige personen en dagbladen ont leend. Dat werk is wonder van gedachten, puik van vorm en rijk aan documenten, het is dus geroepen om de vade-mecum te wor den van al degenen die het goed mconen. Gisteren ontmoet cën vertegenwoordiger van eon huis van stoffen, een oude kennis uitliet zuiden van Frankrijk. Hij zag or mij hoelwat beteuterd uit on ik vroeg hom de ooraaaic van zijne misïïooguneui. Wel, ik had een heel doel stoffen Ju België verkocht, en ik ben verplicht ze terug te nomen; de verwing was doorslecht; onzo kloerverwer heeft ons die pert gebakken. Dat is een groot verlies vooru en voor uw huis Niet voor ons, maar wel voor den kleerverwer die eeno fout boging. Weet g© wel wat hij daarmee verliest Misschien vijftig duizend fr., raadde ik. Zes honderd vijftig duizend Maar dan is hij totaal geruineerd Volstrekt niet, verklaarde mij de Franschman. Hij verdient minstens 5 milli- oen por jaar. Vriendje liof, gij komt waarschijnlijk van Tarascon on gij schiet met spek, veel beter nog dan Tartarin van Tarascon zulks kon. Maar de Franschman begon mij uit te 16" VERVOLG Do graaf bleof dineeren on was zoo vriende lijk en voorkomend, dat Isidora meende dat zijn gezelschap wel een© poos te verdragon was, mits liy niet te dikwijls kwam en nuch- ter was. Maar zij merkte iots op in zijne trek ken, dat haar belette ooit vertrouwen in hem te stollen. Die trekken waren gemeen en zin nelijk. Zijne lippen waren dik, vooral do on derlip, en zijn neus scheen half platgedrukt. Maar vooral zijne grijze oogen hadden iets af- itootonds. Hij had een gluipendon, dwalondou blik, en 't ontging Isidora niet wanneer zijne jogen fonkelden en wanneer zij dof en gevoel loos voor zich staarden. Als er over wijn en tafelgenot gesproken werd, heldordon zijne oogon op; kwam bot gesprek op geld en goed, dan schitterden zij van een oigonaardigen glans, die voldoondo bewees hoezeer zijne ziel daaraan gehecht was. Maar wanneor ovqr kansten en wetenschappen werd geredeneerd waren die oogen koud en onverschillig. Kort om, Isidora had hem spoedig genoeg door- grond, om te weten dat hij noch een edel en rechtschapen, noch oen oprecht en waarheid lievend man was zij was dan ook recht blij. toen h\j opstond om te vertrekken, en kon maar in 't geheel niet begrüpen hoe haar va der hem zoo dringend kon bidden, zijn bozoek eoo spoedig mogelijk te herhalen. De weg van 't slot de Mortigny naar 't slot de Baux, do woonplaats van den graaf de Mon- tefore, liep ongeveer een kwart mijls in zui delijke richting langs do rivier de Ille en volg de dan ongeveer drie mijlen oostwaarts don leggen hoeveel fabrieken die groote kleer verwer bezat heel Europa door, zoowel in Rusland als in Frankrijk. - De rekening van mijn vriend was zoo klaar en zoo duidelijk opgemaakt, dat ze mij 't water in den mond deed komen. Maar allo laattijdig spijt dient tot niets en mij is het on mogelijk nu nog van ambt of bediening te veranderen. Zijn er onder u, lezers van «DeVolks stem lieden die naar «ene winstgevende kedieng zoeken, hewel daar is er eene, waai* ge waarschijnlijk nog nooit hebt op gedacht: wordt kleerverwer Hakold. NOG DE BEKENTENISSEN. M. De Vos, onderzoeksrechter, heeft Vrij dag namiddag, Mannaert, do tweede aan gehoudene r.uar de plaats dor misdaad ge bracht. De onderzoeksrechter, eenmaal in 'l bezit der bekentenissen van Van Steenwinckel on dervroeg heel behendig Mannaert. Deze heeft op zijne beurt bekentenissen gedaan. Zijn verhaal over het drama komt in de groote trekken overeen met dit van Van Steen winckel, met dees verschil, dat Antoon Ver- schaeren den slrooper Van Steenwinckel geen vuistslag zou toegebracht hebben, zoo als Van Steenwinckel beweert, zoodat do jachtwachter zonder uildaging zou vermoord goweesfzijn. Mannaert voegde erbij dat Van Steen- winckol het geweer niet in den grond gedol ven, noch in de Zen no geworpen heeft, maar dat het wapen verborgen was bij zijne zns- ter, die to iioulhem woont. Nadat liet plan van de plaats dor misdaad opgemaakt was, werd eene huiszoeking ge daan ten huize der zuster van Mannaert. Het geweer werd or aangeslagen. TE SERAING Een doode en een doodelijk gekwetste In den nacht van Donderdag tot Vrijdag had in de koolmijnen van Vieille-Marihaye een vreeselijk ongeluk plaats. Twee mijnwerkers, Hubert Van Swoselt, 31 jaar oud, gehuwd en vader Van 2 kindo ren en Einiel Delvigne, 32 jaar oud, gehuwd en vader van 4 kinderen, waren samen aan don arbeid in de galerij gelegen op eene diepte van 572 meters. Eensklaps had eene instorting plaats.Daar de andere werklieden op «enigen afstand aan don arbeid waren, haddon zij het onge luk niet bemerkt. Het was slechts rond 6 ure, toen een vriend van Van Swevelt en Delvigne hen kwam roepen om liet werk to verlaten, dat hij ontdekte dat de galorij gestremd was on eeno instorting had plaats gehad. Onmiddelijk werd hot alarm gegeven en göiuimil n vIIlo 4-ii.il dadelijk aan 't werk zette. Het werk ging echter zeer langzaam vooruit, daar er nog gedurig steenbrokkon van het gewelf afvielen en ook de redders liepen gevaar bedolven te worden. Weldra kon men met Delvigne spreken. Deze kon zeggen dat hij slechts met het hoofd en de horst van onder de gevallen sleeubrokken stuk en dat zijne becnen en den buik bedolven waren. Van Sweselt was niet te zien en deze moest ongetwijfeld geheel bedolven e:i reeds dood zijn. Hot was slechts na verscheidene uren werkens, dat de redders Delvigne uit zijn neteligen toestand konden verlossen. Do man was echter zwaar gekwetst en moest, naar hot gasthuis overgebracht worden. Er is weinig hoop hem in 't leven te kunnen houden. Wat Van Sweselt betreft, deze had reeds opgehouden te leven toen mei: hom ontdekte. loop van de kleine rivier de Baux. Nadat Isidora hem verlaten had, nam Henry zijn toekenge reedschap en sloeg dien weg in, om eene schets van do kleine rivier te maken ter plaatse waar een oude watermolen stond. Ilg had do teekening afgemaakt cn was weer op weg naar huis, toen hij op don straatweg ge komen, in zijne nabijheid den hoefslag van een paard hoorde. Hij wendde zich om en zag don graaf de Montefere, Zijne eerste gedachte was, den straatweg to verlafeircn zijnen weg dwars door liet land to nemon, maar hij wist dat do graaf hem roods had gozien, en wilde uiot don schijn aannemen alsof hij hom wilde ontwijken. Integendeel hij hoopte bij deze ge legenheid den graaf nader to loeren bonnen. Bovendien was bij gowapend en vreesde geen gevaar. In weinige oogenbliklcen was de graaf aan zijne zijde, en den wandelaar herkennende, hield hij zijn paard staan. Halt' riep hij op half verwonderden, half bevelenden toon den jongeling toe, wie zijt gij? Zooals ge ziet, mijnheer, een eenvoudig wandelaar, en bovendien- een vrije Fransch man, was des jongelings antwoord, waarbij hij den graaf strak in 't gelaat zag. Ge zyt in allo'géval zeer vermetel, naar 't mij voorkomt. Wat voert u hierheen Een ontwijkend antwoord lag op de lippen van den jongeling, maar hy bedacht dat het best was, eenvoudig do waarheid te zeggen, en hy antwoordde Ik had 't genoegen, van gindschen ouden moleiT eene schets te maken. Eene schets van een molen, wat bedoelt, gij daarmee? Ik bedool eene teekening, eeno schilderij, zei Ilenry langzaam, alsof liij aan een kiixl DE VOLKSSTEM Zijne Hoogwaardigheid de Bisschop van Gent «al liet H. Vormsel toedienen Zondag 1 Juni, om 10 1/4 ure, to Hofstade, waar de vormelingen komèn van Herdersem; om 3 1/2 ure, to Gijsegem. Maandag 2 Juni, om.9 ure, te Moorsel, waar devormelingen komen van Baardegem; om 11 ure, te Moldert: om 3 1/2 ure, lo Erenibodegem, waar de vormelingen komen van Terjoden. Dinsdag 3 Juni, om 9 ure, te Haaltert, waar de vormelingen komen van Wello om 11 ure te Denderleeuw om 3 1/2 ure, te Dendorhaulem, waar de vormelingen komen van Idegem. Woensdag morgend to Aalst do leerlingen der Damon van Maria welke dien morgen» hun Plechtige le Communie doen. Woensdag 4 Juni, om 9 ure, te Helder- gem, waar do vormelingen komen van Korkxken en Woubreohlegem; om 11 uro, te Herzele waar de vormelingen komen van Ressogem, Aygem en Borsbeke; om 3 1/2 ure, to Bambrugge, waar de vormelingen komen van Burst en Zonnegem. Donderdag 5 Juni, om 9 ure, te Meiro, waar de vormelingen koguon van Nieuwer- kerken en Ottergem enn 11 ure, to Erpe, waar devormelingen komon vanVleckem on Erondegem; om 3 1/2 ura, to. Ledo. Vrijdag, na geheel den dag eene overlol- ligo hitte gehad le hebben, is er in den na middag een vreeselijk onweder over het Vlaarascho land losgebroken. Bliksemschichten volgden elkander onver poosd op, terwijl de donderslagen onophou- dond ratelden. Een vreeselijke regen- en hagelbui verge- zeldo het onweder, en veroorzaakte veel schade aan do landerijen.'To Moldert, Baar degem, Opwijck, Mercfttem, enz., werden gqhoele aardappel-, koo'rn- en ajuinvelden door den hagel vernield. Ook do hop had or erg to lijden. De schade in deze streek is zeer aanzienlijk. Te Roesselaere op 't gehucht «vierwegen» viel de bliksem op de woning van den brou wersgast Emicl Callebeit. De kinderen be vonden zich in huis en hielden zich angstig samen in ©enen hoek. Do bol vuur sloeg door do schouw de woonkamer binnon on trof het achtjarig dochterken Emilie, dat op don slag dood bleef. Daarna trok do bliksem builen zonderbrand geslicht le hébben. Dn droefheid der beproefde ouders is hartverscheurend. Te Deorlijk viel do blikem op het huis van briefdrager Pallyn. Hol dak, de meubelen on eene aanzienlijke hoeveelheid keukengorief worden vernield. De bliksem viel op 1 don kerktoren en richlto er groote schade aan, gelukkig zonder brand te slichten. Hii veroorzaakte brand in dq ka pol v^u. O. L. Vrouw-tor-Rust. Bé brand kon spoedig beperkt worden. De sclrödo is groot. Brussel AftruggelaarEen kerel van rond de 20 jaar, kwam over eenige dagen bij een koopman in poerdedekens der hoofd stad. Hij gaf een bon af, waarbij een lclanl van het huis tien dekens vroeg. Deze werden hem onmiddelijk afgelovèid. Doch toon de koopman zijn factuur naar den klant stuurde, vernam hij dat hij zich had laten beet nemen door oen behendige aftrugolaar. 214 Belangrijke vondstEen policieagent der 3® afdeeling vond Donderdag avond in de Zwarte Lieve Vrouwstraat oone brievon- een eenvoudig woord wiïdo verklaren. De graaf werd bleek en in zijne grijze oogen schitterde een onheilspellend vuur. Gij zyt dus een kunstenaar? vroeg hij, terwyl hy do teugels v^tor aantrok, om het beven zijner hand te verbergen. Ik maak nu en dan eene teekening, ant- woorddo Henry koel. Dan zijt ge misschien do kunstenaar, die aan Isidora de Mortigny on dor richt geeft? Die ben ik, zei onze held, waarbij bij eene schrede achteruit weck, omdat do bewe gingen van don graaf hem niet bevielen. Deze sprong uit den zadel en yldo naar den jongeling. Eensklaps bleof hy staan en tastte in zijn borstzak. Ilenry-deed hetzolfde, want hy had daar eveneens zfin pistool verborgen. Ge zijt een desorteurriep de graaf, die van woede bijna niet spreken kon. Go zijt ge deserteerd van 't ongelèch oorlogschip, dat voor ©enigen tijd in do haven lag. Gij zijt mis, mijnheer; ik ben geen deser teur, sprak Ilenry snel cy op vasten toon, tor- wijl opwellende toorn zjjn gelaat dued ver- bloekcn. Ik ben op eene lage manier overrom peld en aan boord van dat schip gesleurd, en, voegde by or bij, terwijl plotselings eeno won derlijke gedachte bij hein opkwam, ik geloof dat gij daarbij do hand in 'tspel hebt gehad. Ik? Ha ha ha! zoi dè graaf lachend. Maar 't was een gedwongen la'ch, en hij kon 't niot verhelen dat dio boschuldiging hem eenigszins getroffen had. Ik? herhaalde hij, go zijt wel grappig, jongeling! v Ik heb u om mijns vaders hut zien rond sluipen, hernam Henry, en ook heb ik opge merkt dat go mij op straat hebt nageoogd. Een geheime vijand heeft dio schandelijke ge welddaad op mij doen 7plegen, en waarom zoudt gij dio vyand niet kunnen zyn tcsch, waarin eene som van rond de 6 duizend frank sdak. De eerlijke vinder droeg hot geld naar bot policiehuroel, waarde verlie zer het eeno uur nadien kwam terughalen. Onrustwekkende verdwijning. Men is uiterst ongerust over het lot der 14jarige Jeanne D..., wonende Handelsstraat, dio se dert Woensdag avond uit do ouderlijke wo ning verdwenen is. Allo opsporingen om haar to vinden zijn tot nu too vruchteloos gebleven. De policie heeft in allo richtingen de persoonsbeschrijving gestuurd van het meisjo. Arme vrouw. Eeno deftig gold eede dame zat Donderdag avond aan liet torras eoner herbergop de Anspachlaan. Op zeker oogênblik stond zij op, begaf zich naar eeno andero damo, ontnam deze het kabasje, dut zij in de hand hield en stuurde haar in 't Duitsch allerlei beloedigingon toe. Daar de vreemdelinge weigerde liet kabasje terug te geven, werd oen policiebediende ontboden, die haar naar 't bureel leiddo. Daar bemerkte men spoedig men eone zinnelooze to doen te hebben. De dokloor die haar onderzocht, schroef deze aanval van zinneloosheid toe aan een bloedopdrang, door de warmte ver oorzaakt. Volgons papieren, in haar bezit gevonden, is het eene genaamde Paula Fer- ber, afkomstig van Elberfeld. Mon kont haar vei blijf niet to Brussel. Iu baar bezit vond men een klein koffer met tulrijlco juweelen en meer dan 4,000 fr. in bankbriefjes. Do ongelukkige vrouw werd naar het StrJans- gaslhuis geleid en er in de afdeeling voor zinnelooze» opgesloten. Dieven op de vlucht. Een policie agent ontmoette Donderdag avond in de Her- derinneslraat twee kerels, dio een wissen mand droegen. Hij wilde naar hen toetreden, doel» de kerels kozen in allerhaast het hazen pad. Zij gelukten erin te ontsnappen. Do ma/id befalt© allerlei voorworpen, in een onbewoond huis der Loxumstraat gestolen. Een magazijnier van St-Joost-ten-Noode kwam Donderdag avond langs de Zuidstraat. Op zeker oogênblik zag hij een verdachte kof-el snel langs don bijzonderen uitgang uit oeh hotel komon. Overtuigd met concn dief lo doon te hebben, zette hij dezen achterna. Da kerel liet do valies vallen, die hij in do hand had en vluchtte. Hierdoor verloor hij ook zijnen hoed. De magazijnier nam valies en hoed op en droeg zo naar hot policiebureol dor Priem- straat. De valies bevatte een gestolen pholo- graaftoestcl. Dikwijls verbiedt de geneesheer De koffie. Nooit zal hij de cliicoreo der Trappis ten Vincart verbieden. 1500 R Slachtoffer van een aftruggelaar. Willem G., 22 {jaar, Marnixlaan, maakte kennis met een vreemdeling, die hem een bediening beloofde. Deze zou schrijven naar zijn broeder, dio naar hij zegde, aan 't hoofd staat van eeno der grootste Banken te Pa rijs. Over drio dagen nu, bood Je vreemde ling zich aan bij Mevr. G., moeder van den ionireIinc._en zeurde haar dat hij eene plaats van 200 ir. per maand had gevonden voor haar zoon. Donderdag avond vertrok Willem G.,, vergezeld van zijn beschermer* naar Parijs. In twee koffers, wolko hij meenam naar hot bureel der reisgoederen in do Zuidstatie, lagon kleedingslukken, linnen, enz., bene vens eene som van 800 fr. voor hot dekken dor onkosten. In afwachting van het vertrek des treins, begaf de onbekende zich in een naburig kof fiehuis en nam de biljetten van de kofiers mee. Mij zou spoedig weorkomon. Na ander half uur wachlens, ging Willem G. zien waar de vroemdoling bleef. Deze was spoor loos verdwenen on had de koffers reeds af gehaald in hel bureel der reisgoederen. De politie werd verwittigd. Op de vluchtDegenaamde Malhilde Jafcquemin, 13 jaar oud, die door don kin derrechter veroordeeld was om opgesloten r— Ha ha ha! wat zou my tot zulk eene vij andschap tegen u bewegen? Dio vraag was do oorzaak, dat eensklaps eene reeks gedachten des jongelings brein doorkruisten. Ten eerste schoot liem de op merking te binnen, die do smokkelaar over zijne gevangenneming had gemaakt, daarna dacht hij aan liet geheim zyner geboorte, en hij meende dat de graaf wellicht voor hem on bekende redenen kon hebben, om hem te vreezen. Henry week nog eene schrede ach teruit en sprak Ik ben er thans niet op voorbereid, die vraag ttf beantwoorden, mijnheer. Ge zult echtor bet best toonen dat ge mijn vijand niet zijt, door uwen weg te vervolgen en mij onge hinderd den mijnen te laten gaan. Ge zijt een desorteur, dus mag ik u niet laten ontsnappen. En gij zijt alzoo een beulsknecht in engcl- scho soldij! riep Henry met bitteren spot. 'k Wist niet dat fransche edelen 't verachtelijke werk van pressors verrichtten. Nauwelijks waron die woorden over Ilonry's lippen, of do graaf sprong woedend op hem los. Henry trok zijn pistool, doch voordat hy den haan had kunnen spannen, was zij hem uit do hand geslagen, en in 't zelfde oogênblik had de graaf de zijne op des jongelings borst gericht. Ik zal u leer en, togen een franschen edelman een pistool te trekken, riep hij, van woede tandonknarsond. Zijn vinger was aan den trekker; Henry zag het en begreep dat do booswicht het voor nemen had hem te dooden. Met een enkelen krachtigen vuistslag wierp hy den graaf aan do andero zijde van den weg. Hy meende hem ook de pistool uit de hand geslagen te hebben, doch dit was hem niet gelukt. Ziju eerste werk 1 EN' 2 JUNI 1913 to worden in het Sto-Magdalenagestlcht, Nieuwlandstraat, {is Donderdag morgend, toen men er haar wilde heenbrengen, kun nen ontsnappen. Aulomobielongeval. De heer Jant- cheff, oud 20 jaar, Faiderstraat, iElsene, werd Donderdag avond op do Louizalaan door eone automobiel omgeworpen. Hij werd erg gekneusd en een zijner beenen gebroken. Na voorloopige verzorging door een dokter, werd de gekwetste vervoerd naar het gast huis, De politie heeft een onderzoek, ingesteld. Belangrijke diefstal. Een handelaar dor Inzamelaarslraat, te Anderlecht, M. M., gelastte Vrijdag namiddag eenen zijner be dienden Einiel De B., naar de nationale bank een wissel le gaan ontvangen van 5.099 fr. De B... ontving de som als volgt2000 fr. in bankbiljetten van 50 fr. ;2000fr. in bank biljetten van 20 fr.'en hot overige in dub#ële en enkele franlteiu Het geld werd in eenon zak gedaan dien De B., bij het verlaton der bank op Jen schouder droeg. Nauwelijks op de straat werd Do B., aan gesproken door een persoon dien hij aan.het zelfde guichet had gezien. Deze toonde aan Do B... eeno brieventesch met banknoten ge vuld die bij zegde zooeven ontvangen to hebben. Beiden begaven zich in do richting der Bergstraat. Daar werden zij aangesproken door een ouden heer van deftig voorkomen dio Jiot adres vroeg van don voorzitter van het wel dadigheidsbureel. De gezel van De B., meende dat do voorzitter iu do Loxumstraat moest wonen. Op-dit oogênblik toonde de oude hoor zich levendig ontstemd hij had vergeten, zegde hij, postzegels van 25 centiemen to koopen. Do gezel van Do B... bood aan dezelve te gaan halen, en do oude heer gaf hem een briefje van twintig frank. Terzelvorlijd stelde de gedienstige persoon aan Do B... zijne brieventesclv ter hand, zeggendo dat dit den ouden heer vprlrouwen zou inboezemen. Weldra keerde bij terug met postzogels van 10 centiemen. Dit was niet naar do goesting van den ou den lieer, en De B... stelde voor dat hij naar hel poslbureel zou gaan om te halen wat verlangd word. Terzelvertijd gaf hij hooi achteloos zijnen geldzak aan zijnon makker in bewaring. Toen De B... eenige oogenbliklcen nadien met do postzegels van 25 centiemen terug keerde, waren de twee onbekende gaston met don geldzak verdwenen. De B... die lo laat bemerkte dat hij met bedriegers had to doon gehad, kon onkel zijn wedervaren naar liet poliliebureel gaan vertellen. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf,3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 382 67 Etterbeek. Schrikkelijk ongeluk. Op het nieuw kerkhof alhier, Beeldhouwkunst- lei, gebeurde Vrijdag namiddag, oon"erg"on geluk. Een voerman, Karei Van Hbecke, 58 jaar oud, woonachtig to Oostcamp, wilde zijn peord achteruit doen gaan om eene reeks wagonnoljes door te laten. Doch, Ongeluk kiglijk, bleef hij mot zijn voet vastzitten tusschen de riggels. Hij werd omgeworpon en verscheidene wagonnetjes liepen hem over de beonen. Hij werd den rechten voet vermorzeld. Na van een doktoor do eerste zorgen ontvangen te hebben, word hij naar het gasthuis overgebracht, waar het rech terbeen moest afgezet worden. Men vreost dat liet linker ook zal moelon afgezet wor den. SI Gillis. Erge val. De foorkramer, Michel Stoefs, van Antwerpen komend, was Donderdag bezig met hot plaatsen van zijne barak, Jamaarlaan. Eensklaps viel hij. Ver scheidene zijnor ribbon weiden gebroken. Hij werd naar het gasthuis vervoerd. was aanstonds naar zijne eigene pistool te zookon, maar 't duurdo eenige sekonden voor dat hij dio zag, en toen liij er heen wilde snel len om haar op te rapen, hoorde hy eone zachte beweging van zijnen tegenstander. Hij bleef staaiij keek om cn zag hoe do graaf, zich met do linkerhand oplichtende, met de rech terhand de pistool op hem hield goricht. Uw laatste levensuur heeft geslagen, jongo visschersbastaard mompelde do graaf. Gij zult hot niot moer beprooven, een franschi edelman op's koningswegen neer te schieten. Horiry begreep wat de graaf met die laatste woorden bedoelde. De schurk zou hem dooden cn dan beweren dat hij het tot zelfverdediging had moeten doen. Hij zou zeggen dat hij Ilenry had willen gevangon nemen, waartoe hij het recht had, en dat de jongeling zijn pistool te gen hem had gericht. Bat verhaal zou veel schijn van waarheid hebben, en niemand zou vermoeden dat de graaf een moordenaar was. In tusschen hield de graaf de pistool op het hart van den jongeling gerichtHenry's wa pen lag te ver van hem, en al had hot voor zijne voei gelegen, dan zou 't hem toch van geen nut zijn geweest, want zijn vijand kon elk oogênblik vuur geven. Halt! riop de graaf voortdurend, met don vinger aan den trekker, do pistool .op Henry goricht houdende. Vóór ik u neerschiet, wil ik u zeggen dat ik u ken, on juist daarom moet gij sterven; wij kunnen niet beiden in Frank rijk leven. Gij zoudt dus halt! verroer u niet, of ik vuur, en Arnaud de Montefere heeft nog nooit zijn doel gemist, evenmin als zijne pis tool nooit weigert gij zoudt verstandiger gehandeld hebben als gy aan boord van den engelschman gebleven waart. Maar 't is nu t© laat, want gij weet t© veel. Gy moogt nog een laatsten blik op de aarde werpen. (w. v.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2