Vreeselijk vliegersongeJsk Ds moord van St-JoosHen-Noode De Wereisteotoenstelliag ZIJNE MOEDER Nieu wskerichten Z IIV Jb'iPtAIVKZRIJK Een vlieger met zijne pas6agierster gedood. Donderdag morgend was de vlieger Ber nard te Buc opgestegen in gezelschap van jnejuffer Amicel. Het toestel zweefde boven bet vliegplein, toen eene zwenking te kort genomen werd en liet toestel ten gronde jplofte. Onmiddelijk snelde het personeel van bet vliegplein lor hulp. De twee vliegers ■wérden vroeselijk gekwetst van tussclien de puin en van het toeslol gehaald. Bernard gaf weinige uren later den geest. Mejuffor Amicel scheen het te boven te zul len komen, daar zij slechts aan de lenden gekwetst sc'heon, doch haar toestand ver- slochlte schielijk en zij bezweek insgelijks. Volgens de ooggetuigen moet bot ongeluk gebeurd zijn alsvolgt M. Bernard was leer meester dor vliegsohool van Buc. Hot was op een schooltoestel dat hij in gezelschap van mejuffer Amicel opgestegen was, daar deze zich bereiddo om do proeven van loods io ondergaan.Nadat reeds verscheidene goede proefvluchten gedaan waren, verwisselden zij van plaats en de jonge vrouw bestuurde liet toestel. De opstijging lukte goed, doch in den draai belde bet toestel te veel naarden eenen kant. Met) donkt dal mejufiër Amicel alsdan verschrikte, de stuurstang losliet en zich aan de hefboomen vastklampte, aldus makende dat M. Bernard bot toestel niot terug recht kon brengen. Daar liet ongeval slechts op eene hoogte van 20 meters gebeurde, konden de vliegers den motor niet meer stilleggen en zoo kwam men in volle vaart beneden. De ramp beeft onder do vliogers eene groole ontroering verwekt, daar M.Bernard, een ervaren vlieger, dio reeds vole leerlin gen vormde, algemeen gekend was en enkel vrienden telde. De moordönaar aangehouden in de Tentoonstelling te Gent Men zal zich het drama herinneren, dat op 42 Mei laatstleden, in do Willemsstraat le St-Joost-ten-Noodo voorviol. Mev. Miehaux. echtgenoot© van oen bakker-patissier, werd «r door een harer knechten, Richard Ver- heust, 18 jaar oud, op lafl'o wijzo vermoord, waarna de booswicht eene som van rond de 3000 fr. stool en op de vlucht ging. Men bad den schurk 's anderendaags ge zien lo Zottegem, alwaar hij zich nieuwe kleederon had gekocht. Men vermoedde ook dat hij naar Fransch- Noorden was gevlucht, daar er juist den dag, dat Verheust te Zottegem gezien werd, een reisbiljet naar Rijsel in deze statie ge nomen werd. Demoordenaar komt thans heol toevallig te Gent, in de Tentoonstelling aangehouden te worden. Ziehier in welke omstandigheden de mis dadiger aangehouden werd. M. Stockmana, rechterlijk agent te St- Joost-ten-Noode, was uitgezonden, om Richard Verheust op te sporen. Men had hem eerst naar Manage gezonden, daar men dacht dat de moordenaar wel in de glasblaze rijen zou kunnen gaan werken zijn. De agent vond er evenwel niets, dat op Richard Ver heust trok en was voornemens naar Brussel terug le keeron. Hij besloot echter langs Gent over te reizen, en meteen eens te gaan zien of hij eems zijn man niet zou vinden in de Ten toonstelling. Zooals men zal zien, had M. Stockmans een goeden neu9 Als een ware speur hond had hij het spoor geroken. 21® VERVOLQ Do markies was door die woorden geheel ontstemd, zulk een verzet had hy niet ver wacht; en eenige oogenblikken was hij in verlegenheid wat hij zou antwoorden. Tot nu toe had hij in Isidora geen enkelen karakter trek opgemerkt, dien hij anders zou ge- wonschl hebben. Zij was vriendelijk, liefde rijk, deed nauwgezet haren plicht en was iteeds bedacht om hem genoegen te doen en voor zijn gemak te zorgen. Als bij ziek was verpleegde zij hem met do teederste zorg, en altijd was zij de vreugde van zijn huis. Maar thans zag hij tot zyne verbazing, dat hare schroomvalligheid plotseling geweken was, nu hot gold de dierbaarste reebton van het bart te verdedigen. Doch hij had zijn woord gegeven en een be sluit genomen en was niet geneigd zijn woord to breken en van zijn plan af te zien. Ge zult wel spoedig tot andere gedachten komen, miju kind, nam hij eindelijk weder het woord. Nimmer, antwoordde Isidora haastig. Evenmin als bot vreesachtige kind den wolf zal lokken, of bet schuwe paard het hol van den leeuw zal opzookon, evenmin zal ik Ar- naud de Montefere huwen. Hij is oud genoeg om mijn vader te kunnen zijn, hij is ruw en heeft een boosaardigon blik. Bovendien is hij een dronkaard, een woesteling en een dom, hoogmoedig, slecht meusch. Nu, nu, mijn kind, ge laat uwo tong al te veel den vrijen teugel. De graaf drinkt te genwoordig slechts zeer weinig, en al 't geen Donderdag begaf hij zich dus naar Gent, en na er eenige» tijd in de stad rondgewan deld te hebben, ging hij de tentoonstelling binnen. Hij bevond er zich nauwelijks oen uur, toen hij daar een sterk gebouwden Turk in 't oog kreeg, wiens golaat, gestalte, enz. enz. veel gelijkenis bad met deze van den ontvluchten moordenaar. M. Stockmans besloot de kans te wagen. Hij naderde den tchouk-tchouk schijn baar om iets te koopen en zegde eensklaps Dag Richard, wat nieuws De Turk werd beurtelings rood en bleek en keek verschrikt op. Hij antwoordde Richard Richard Ik heet geen Richard. Ik ben Gustaaf Van Houtte. Ah gij zrjt Richard niet, wedervoer de agent, dat doet er niets aan. Kom maar eens mode. Een kwaart uurs later bevond M. Stock - mans zich met zijnen Turk op een policie- kommissariaat. Daar bemerkte de kerel al spoedig dat bot onnoodig was nog langer te loochenen. Hij bekende dat bij Richard Verheust was, de moordenaar van Mevrouw Miehaux. Verheust had zich na de misdaad naar Gent begeven vandaar keerde hij terug naar Denderleeuw en Zottegem, om dan te Gent zijn intrek te nemen. Hij verbleef er sinds drie weken in een logement der Vlier straat. Op bet. oogenblik zijner aanhouding had Richard Verheust slechts 1,75 fr. op zak en een boekje met tickets, voor het doen van uitstapjes per boot. Dat hij niet veel meer zal moeten varen is zeker... BK SE IfCEOBKQSSIIJtfERHEB®. De inhuldiging der afdeeling Voedings nijverheid is een ware zegepraal geweest voor de Sucrerie Tirlemontoise. Men beeft slochls oen oogslag te werpen op do vergelijkende statistiek dezer firma, om overtuigd te zijn dat de voortreffelijkheid harer voortbrengselen, do eenige oorzaak is van haren stijgenden bloei. Dergelijke firma's doen eer aan de Belgi sche Nijverheid. 't Is hetgeen de overheden deden uitschijnen bij hot bezoek aan de Su crerie Tirlemontoise. Een der meest bezochte uitstallingen, is deze der groote fabriek van ingelegde eet waren, La Corbeillo, van Wespolaer. Do faam dozor firma is de wereld doorha kend. Geeiie fanlazij in bare prachtige uit stalling, niets dan natuurlijke voortbrengse len van hare fabrilcatio, zooals dozo aan de kliënten worden afgeleverd. De bijval der Corboille is gewettigd en ton vollo verdiend. Wat moeten wij zeggen van do uitstallin gen der heeren Gebroeders Delhaize Cie, uithangbord De Leeuw Alleen in de Groep X (voeding) stonden de bezoekers in bewondering voor dezes vol gende uitstallingen 1. Stand Koffie, waar men onder andere do befaamde koffie Idéal Mélange kan proe ven. 2. Do uitstalling chocolade en fijnge bak. Men kan er de volgende uitmuntende merken bekomen Chocolade der Bloemen- feoston, Flandria-Cbocolade en Chocolade De Vlaamsche Leeuw, alles aan 1,25 fr. het pak. 3. De vitrien waar de verschillende soorten lekkerkoek worden tentoongesteld, alsook koeken van Reims en van Dinant. 4. Hot Beschuit Delhaize, merk De Leeuw heeft insgelijks eene zeer lieve uit- ge verder in hem meent te misprijzen te heb ben,berust op onbillijke vooroordeelon. Ik wil er niot meer van hooren eD hoop dat ge mij niet zult noodzaken, mijn vaderlijk gezag to doen golden, om u naar mijnen wensch te doen bandelen. Isidora verbleekte, want haar vader sprak de laatste woorden op eenen toon, die omtrent de bedoeling geenen twijfel overliet. Nog één woord, sprak zij met samenge vouwen handen, zijt ge vast besloton dat ik den graaf huwen moet? Ja! Dan kan ik alleen zeggen dat ge eenen twistappel in ons huis geworpen hebt, die den vrede zal verstoren en het huis in eenen puin hoop zal doen verkeeren. Maar ik kan nietge- looven dat go in uw besluit zult volharden 'l komt mij voor alsof ge my zoudt willen dwingen, mij zelve eenen dolk in 't hart te stooten. Ik verzoek u dat ge den tijd neemt om er over na te denken. Spreek nu geen woo/d moor en wacht totdat ge kalmer en bedaarder zijt geworden. Gij hebt ray begrepen en woot wat ik verlang, 't Is beter dat ge uwe vooroor- doelen overwint dan dat ge my zoudt noodza ken tot iets wat my tegen do borst zou stuiten, doch waartoe ik niettemin zou overgaan, lie ver dan te duldeo dat gij uit dwaze onbezon nenheid u tegen myn vaderlijk gezag zoudt verzetten. Wat kon het arme meisje nu nog zeggen? Zij dacht aan Henry Fretarten vergeleek hom met den graaf, en zij werd diop bedroefd bij dio vergelijking. Zij nam hot vaste besluit don laatste niet te huwenhare ganscho ziel kwam in opstand tegen dien eisch liever zou zij sterven. En toch deed het haar leed, haren vader le moeten bedroeven. Welk een donkere DE VOLKSSTEM stalling. Men bemerkt er de bekende droge beschuiten, Cakes en klein gebak. 5. De stand likeuren, eene specialiteit van bet merk De Leeuw. De beste voort brengselen der stokerij zijn er verkrijgbaar. 6. In de uitstalling Champagne kan men den uitmuntenden champagne Louis Delder proeven. Ten zeerste aanbevolen. 7. De suikerbakkerij Delhaize Gebroe ders (merk De Leeuw) stelt er de besto voortbrengselen ten toon. 8. De fijnste en beroemdste likeuren vindt men ook in deze afdeeling. De likeur stokerij heeft er bare puikste voortbrengse len tentoongesteld. Dat de overheden aan do firma Dolhaize Gebroeders, uithangbord De Leeuw, hunne beste gelukwenschen toestuurden, hoeft ze ker geen verder betoog. Vergelijkende Tentoonstelling der Steden De opening der vergelijkende Tentoon stelling der steden zal plaats hebben op 26 Juni, om 10 1/2 ure 's morgens. Het pavil joen bevindt zich novens datgene der stad Brussel. Eene groole uitbreiding wei d eraan gegeven ten gevolge van de talrijke inge zonden documenten uit den vreemde. De afdeeling die eerst maar 2000 vier kante meters besloeg, zal er nu 3000 inne men. Denzelfden dag zal in bet paviljoen van Gent, onder voorzitterschap van den heer burgemeosler Braun, eene vergadering go- houden worden der afgevaardigden van Bel gische steden en gemeenten, tol het vormen van do Vereeniging der Belgische gemeen ten zooals dit in Duitschland, Zwitserland en Zweden bestaat, waar doze inrichtingen grooto diensten bewijzen. Het Koninklijk bezoek aan dd Tentoonstelling van Gent Niettegenstaande het onzekere weder, ver drong zich heden morgend eene dichte me nigte in den omtrek van don Eerekoer. Om 9 ure 59 stopt© in de statie van Gent, St-Pielers een trein uit Brussel, waar eene koninklijke berlien aan gekoppeld was. Zijne Majestoit stapte hot rijtuig uit met zijn ge volg, de heeren kolonel baron de Moor, aide- de-camp dos konings, en den bevelhebber baron Buffin. De vorst slapte in zijn prachtige, gesloten auto, opzettelijk van Brussel gekomen en die hem en zijn govolg langs de Clementinalaan en den Kortrijksclien steenweg naar den mo numentalen ingang bracht, waar een bijzon dere ordedienst door de policie was ingericht, onder bevel van den heer commissaris Piron. De koning, in klein uniform van generaal, en zijn gevolg verlieten bet rijtuig. Do vorst werd in den Eeresalon ontvangen- door de heeren Jan de Hemptinne, algemeen commissaris der Belgische regeering hij de Tentoonstelling Coorerrtan en Braun, voor- zittors van het Uitvoerend Comitcit. Toen delconingop 't perron, op den Eero- koer verschoon, werd hij geestdriftig door 't1 volk toegejuicht.Minzaam molde hom omring gende heeren koutend, bleef bij eon poosje op bet perron slaan, om van den aanblik op don heerlijken Eerekoer te genieion. Hij v.er-' klaarde er zich verrukt over. Zijne Majesteit ging dohallen der Belgisch# afdeeling binnen, langs don Salon der Monu-' mentale Kunsten, dien hij officieel opende. Dio salon, met zijne heerlijke geschildord^ panneelen en hot smaakvol gerangschikt^ prachtigo boeldhouwwork, is waarlijk i>^ drukwekkend. Na ruim een kwaart uurs in een salon doorgebracht te hébben en er zicb onder meer do kunstenaars J. Van den tiende.; Samuël, Ingels, Monlald,Vilain LangaskenS, Marin, De Breemaecker, J. en O. Van Hol der, Dierickx, De Vreeso, Dólville, Van Biesbroeck en Slurbelle te hebben laten wolk kwam dreigend over den jeugdigen bloesem der liefde,, die pas in haar hart was ontloken! Hoe kon zij nu nog de hoop voeden dat haar vader ooit jegens den armen, nodefi- gen en in zijn oog onbeleekenenden leermees ter gunstig zou gestemd worden? Evenwel gaf Isidora zich niet aan vertwijfe ling over. De gedachte, als bruid met den graaf naar het altaar te gaan, kwam haar al te dwaas voor, om haar voortdurend te kun nen beangstigeu. 't Was alsof eene geheim zinnige stem haar toefluisterde dat er wel iets zou gebeuren, waardoor bet onzinnige huwe lijksplan van haarvader zou verijdeld worden. Ik vertrouw flat ge ernstig over mijn voorstel zult nadenken on u herinneren wat ik u het laatst zegde, sprak de markies op staande. En, miju vader, antwoordde Isidora met eene kalmte waarover zij zelve verbaasd was. zult gij dan ook nadenken over hetgeen ik u gezegd heb? Ach, mijn kind, ik zal zeker nooit de taal vergeten, die go tegen mij hebt gevoerd. Vader, riep Isidora, naar hem toe ijlende, ge doet mij onrecht door zulke woorden. Be denk hoe innig ik u altijd bemind heb, hoe trouw ik u ter zyde stond sinds mijne goede moeder ons van 't harte werd gerukt, en met hoeveel toewijding uw kind u in alles gehoor zaamde. Bedenk dit alles, en als ge u bij do herinnering daaraan gelukkig govoelt, bedenk dan ook wat uw kind zegde, toen go haar een voorstel deedt dat hare ziel met afschuw ver vult en haar hart als met eenen dolksteek wondde. O, weos liefderijk en oprecht, en ge zult in uwo dochter niets berispelijks vinden. Ik ben overtuigd dat ge mijne woorden billij ken zult. Een traan vlooide over do wang van den voorstellen en de werken van de Lalaing, Russeau, ViiiQOlte. Le Roy, Knoff, Ciam berlani, enz., geloefd lo hebben, zette bij zijn bezoek aan de Belgische afdeeling voort. Voordracht. Gisteren was het de beurt aan den beer Frederik Van Eeden om eene voordracht te houden, over de Nieuwe Noderlandscho Dichtkunst. Talrijke toehoorders, waaronder veel da mes waren opgekomen. Brussel. De Russische gauwdieven. De Russische gauwdiovon, wier aanhouding wij gisteren meldden, hebben na lang aarze len hunne namon opgegeven. Do eerste is een genaamde Kallestoin, 22 jaar oud, geboren le Kelz (Polen)de twoede heet Borislaw Lyszkevig, geboren te War- schouw, den 30 October 1860. juwelior te Parijs en de laatste verklaarde Preidel Pins- berg te heeten, geboren te Kichinef (Rus land) in 1872. Zij beweeren malkander niet te kennen, alhoewel hunne koffers de num mers 883 .en 884 dragen, hetgeen bewijst dat zij met denzelfdon trein afgekomen zijn. Men denkt do daders in banden te hebben van eenen diofstal van 6,900 fr. over acht dagen door drie Russen te Antwerpen ge pleegd. Diefstal in \t midden der stad. Don derdag morgend, stelde de meid van den beer Fischman, koopman in kant, Sinler- Goedelstraat, vast, dat de magazijndeur open stond. De kas, inhoudend verscheidene bon derden franks, was opengebroken en gele digd. Veol kant werd insgelijks gestaien. De policie der l6 afdeeling onderzoekt de zaak. Onrustwekkende verdwijningEene inwoonster der Zandstraat, Mn'° Marie M...., 28 jaar oud, leed sedert eenigen tijd aan ze nuwziekte. Woensdag is zij uit de echtelijke woning verdwenen. Men is uiterst ongerust over haar lot. De familie vreest een ongeluk of eene zelfmoord. Op het oogenblik barer verdwijning was M1U0 M...., ganscli in 't grijs gekleed. Zij droeg een zwarlen hoed met pluim. Stoutmoedige diefstal. Een dief sloop Woesdag namiddag langs den bijzon deren ingang in de woning van M. Velghe, pasteibakker, Nieuwstraat, 84. Op do 2® ver dieping brak hij do depr der kamers open en de koffers van verscheidene bedienden. Hij stal juweelcn on geld. Vruchteloos poogde hij ook in do slaapkamer van den pasteibak ker te dringen, waar bij eene som van 5.000 frank en kostbare juweelen zou gevonden hebben. Do politie heeft een onderzoek ge opend. Een agent door een dronkaard ge- kioetst. Tijdens eene worsteling welke de agenten Lambert en Berger uit le staan had don tegen oen dronkaard, wonend in de Spiegelstraat, word laatstgenoemde agent op don grond geworpon tengevolge van een stamp, en opgenomen met gobrokeii been en ontwrichten schouder. Men moest hem over brengen naar het St-Pietersgaslhuis. Dief geknipt. Een policieagent, van dienst in do Koningsgalerij, zag Donderdag morgend, om 11/2 uro, oen kerel op loer slaan op den hoek der Prinsengalerij. De agent trad naar don onbekende toe. Doch deze liep weg en vorvoegde twee andere kerels, met wien hij de Predikheerenstraat invluchtte. Een der kerels trad er oen winkel binnen, terwijl de twee anderen buiten bleven. Zoodra deze laalsten den agent zagen naderen vluchtten zij weg. De policieagent wachtte dan eenige oogenblikken en hield den derden kerel aan, loon (lozebuiten kwam. In dezes bezit vond bij drie breekijzers alsook allerlei ander iubrokersgerief. De aangehoudene werd naar bet policiebureel geleid waar hij spoedig berkend werd. Hel is een genaamde Frans G.., rijknecht, ge- niarkies, maar by wilde toch niet laten blijken dat hij door Isidora's woorden getroffen was, en na eene korte poos sprak hij -— Ik berisp u Diet, Isidora, ik verlang alleen dat go allo kinderachtige grillen laat varen en bedaard nadenket ovor hetgeen ik u gezegd heb. Bijlfl mijne handelingen werd ik alleen door de zorg voor uw welzijn geleid. Overweeg dus rijpelijk en laat uw oordeel niet door dwaze eigenzinnigheid belieerscht wordon. Isidora had geenen tijd om hierop te ant woorden, want baar vader stond toen hij dit gezegd had dadelijk op en verliet de kamer. Toen liy vertrokken was, stond zy insgelijks op, ging naar het venster en zag in den tuin. Zij was treurig on teneergeslagen. Zij dacht over alles wat haar vader gezegd had, en hoe meer zij er over nadacht, des te zekerder werd zij dat zij nimmer de gade van den graaf zou worden. Zij beschouwde hem als een vermetel, ruw en slecht meii3ch en hield zich overtuigd dat liaar vader zijn waar karakter zou leeren kennen en dan de eerste zou zijn om 't huwe lijksplan op tegoven. Maar zij wist niet hoo vastbesloten do markies op dit punt was, en voor den vrede barer ziel was hot good dat zij dit niet wist. DERTIENDE HOOFDSTUK. Db overrompeling. De gedurende eenige dagen gevallen regen had opgehouden, en de warme zonneschijn van den ten einde spoedenden dag had reeds alle vochtigheid opgetrokken, zoodat de we gen weder droog en begaanbaar waren. Henry Fretart had den goheelen middag bezig ge weest aan eene schets, dio hij voor zyne schoon© leerlinge ontwierp, daarbij weinig 7 JUNI 1913 boren te Ocquez (Frankrijk) den 27 Septem ber 1874. Hij werd opgesloten. Zijne mede plichtigen beweert hij niet to kennen. Men vraagt overal goede melden on noodig zich aan te bieden,indien zij bun koffie 'niet maken met de cliicorce der Trappisten Vincart. 1500 X Schaarbeek. Aftrug gelaar. Een persoon vestigde zich vóór eenige maanden op hot gelijkvloers van eenhuis op do Markt plaats en opende er zijne bureelen. Bij mid del van dagbladen, beloofde bij aan vrouwe lijke bedienden goede plaatsen in deTentoon- stelling van Gent. Tulrijk waren de vragen, maanden lang, en eene som van 5 tot 10 fr. werd van elke vrouw, die zich persoonlijk of schriftelijk aanbood, geeisclit. Zeer zeldzaam waren de vrouwen die eene plaats bekwamen en over oen liontal dagen verdween de aftruggelaar. Talrijke klachten worden aan de politie in het kommissariaat op de Marktplaats ingediend en de beer pro- kureur des Konings van do zaak ingelicht. De schurk wordt opgezocht. St Jans-Molenbsek. Doodelijhe val.— Woensdag avond ging de 17-jarige Frans Van Buggenhout, wonende in do Rudder- 8traat, in een in opbouw zijnde buis aldaar. Op liet tweede verdiep gekomen, viel bij naar beneden op bet gelijkvloers. Voorbij gangers boorden bet gekerm van liet slacht offer en brachten hem naar zijne woning over. Eon dokior stelde vast dst de jonge ling verscheidene ledematen gebroken had; bovendien was bij zwaar gewond aan bet hoofd. De geneesheer oordeelde de toestand van den ongelukkige zeer onrustwekkend. St Joost-ten-Noode. Dievegge op de vlucht. De genaamde Antoinette F..., 28 jaar oud, geboren in Algerië cn wonende in oene gemeubelde kamer in de Groenstraat, heeft Woensdag namiddag baro woning ver laten, na ten nadcole van den bijzouderslen huurder eene som van 800 fr. en talrijke juweelen gestolen te hebben. Dn persoons beschrijving der dievegge is in alle richtin gen gestuurd. Sempst. - Automobiel verbrand. Donderdag morgend, rond 3 ure, troffen landbouwers op don steenweg van Brussel een praclitaulomobiel aan, die ganscli in brand stond. De auto is geheel vernield. De vuurgloed moet zeer hevig geweest zijn,want de boomer., langs den steenweg staande, in de onmiddelijko nabijheid van den auto, zijn verschroeid. Hot zonderlingste van al is dat de eige naars van don automobiel nergens te bespeu ren waren en zich Donderdag namiddag nog niot hadden doen kennen. De auto droeg hot plaatnummer 22289 B. St-Martens-Lennick. Verstikt. De genaamde Frans Lelie, 27 jaar oud, was Woensdag avond in gezelschap zijner moeder aan 't avondmalen toen hem opeens een stuk eten in de koel bleef steken- De ongelukkige stortte weldra verstikt ten gronde.Zijne moe der liep hulp balen in de buurt, doch alle zorgen waren vruchteloos. Frans Lelie was cenigo minuten later een lijk. Op-Hain. Vreeselijk ongeluk. Eene genaamde Alfonsine Massart, wonende bij hare moeder alhier, leed aan vallende ziekte. Woensdag, terwijl hare moeder eenige bood-- schappen was gaan doen in de buurt, kreeg de dochter opeens een nieuwen en hevigen aanval. Zij viel en trok, mei er zich te wil len aan vastklampen, de sloof om. De kloe- deren der ongelukkige vatten vuur en toen hare moeder eenige oogenblikken later terug thuis kwam, vond zij hare dochter ijsclijk verbrand ten grondo liggen. Zij riep om hulp, geburen snelden toe en legden het arme slachtoffer te bed. Een doktoor werd ontbo den en diende hot ongelukkig meisje de eerste zorgen toe. Daarna deed bij haar naar het St-Elisabethgastbuis le Ukkel overbren gen. Mej. Massart is er 'a nachts, te midden der ijselijkste pijnen overleden. vermoedende wat er tusschen haar en haren vader was voorgevallen. Juist was hij met zyne schets gereed, toen hij bespeurde dat do zon weldra zou ondergaan. Het tehuis zitten had liern ©enigszins mismoedig gestemd, hij besloot dus nog eene wandeling te maken naar den achter het slot zich verheffenden heu vel, om de zon te zien ondergaan. Hij laadde zyne pistolen, stak ze in den borstzak zijner jas, zette zijne muts op en ver liet het slot. Terwijl hij door den tuin ging, kwam de gedachte bij hem op, hoe genoeglijk het voor hem zou zijn, als Isidora hem op zijne wandeling vergezelde;liij bleef een oogenblik aan de achterdeur van den tuin staan, beslui teloos of bij al dan niet zou terugkeeron, om haar op te zoekenmaar liy herinnerde zich dat de markies thuis was, en deze zijn gedrag vreemd zou kunnen vinden, daarom ging hij alleen op weg. Het door hem gekozen pad leidde door een dicht bosch, dat zich links van den slottuin tot dicht aan den voet des heuvels uitstrekte. Hij was juist op den heuveltop, toen do reeds diep gedaalde zonneschijf nog even de moest verwijderde kruinen van het voorgebergte vergulde, en weldra zou verzinken in den aanblik van het beorlijke schouwspel, waar door hij geon acht sloeg op hetgeen om hem voorviel. Indien hij had teruggezien naar het pad, dat hij zooeven had verlaten, zou hij tweo of drie mannen hebben bespeurd, die voor zichtig den heuvel naderden, en tevens hebben opgemerkt dat zij niet den rechten weg hiel den, maar zich aan den voet des heuvels noord- en oostwaarts sluipend naar hot hout gewas richtten. (wordt vervolgd)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2