Het drama van Forciiies-Marciie Gekiirfetsissea in de Balkanen Esas gruwelijke Misdaad gf Job. NotermansSr Vrseseip drama der ZIJNE MOEDER Piiosterlijks benoemingen Nieu wsberichten DE VOLKSSTEM 8 EN O JUNI 1913 éen© gestalte van min dan lm62;102 inschrij vingen. 1° prijs 7Ö0 fr. Sodard du Fosteauaan "ij. Grisard-Lejoune, te Biersol-Awans, Luik. 6e prijs 50 fr., Beaumontaan M. Do Moor, van Oombergen. Eervolle melding: Albrecht van- Melle, aan M. Verslraoten, van Kalken; Je/ de Tollacreaan M.VaneenBorre,vanNiuove. 7® reeks Ilongstenveulena van 2 jaar, hebbende eene gestalte van lm6Q en daar boven; 77 ingeschrevenen. 1* prijs 600 fr. Mon Souhait des Anlnes, ©an M. de Sénépart, van Chapelle-a-Oye, Henegouw. 3® prijs 300 fr. Indigène de Croiocaan M. Van den Bossche-Van der Schucren, van Vollezeele Brabant; Mandarin, aan M. Van dor Schueren, van Appelterre. 4® prijs 100 fr. Cromate II, [aan M. Tem- mornaaii. van Buggenhout. 5® prijs 50 fr. Mon Beau de l'IIappeaan M. Van den Bossche-Van der Schueren, van Vollezeele (Brabant). Eervolle molding Appolondu Meirentioeh aan M. Van Peleghem, van St. Lievens- Esscho. 8® reeks. Hengstonveulons van 2 jaar, hebbende oene gestalte van min dan 1 m. 60. 92 ingeschrevenen. 1® prijs 500 fr. Farceur d'Aerseele aan M. De Clerck van Acrseelo. 2. prijs 400 fr. Chambéryaan M. Van den Bossche-Van der Schueren, van Vollezeele. ras, 9® reeks. Hengsten van 4 jaar en meer, hebbonde eeno gestalte van 1 m. 60 en daaronder 34 inschrijvingen, 1® prijs 500 fr. Empereur, aan M. Van den Bossche-Van der Schueren, van Volle- leelo, (Brabant). M. Malhieu, van Bastenaken, behaalt den tweeden, twee derde, tweevijfde prijzen en twee eervolle meldingen, mot de hengsten Voild, Senateur d'AlvauxMajor de Bolin- nesDameret, Bizory, Defiant en Diffcrt. 10° reeks Hengsten van 3 jaar, geboren en gedekt in de Ardennen,bobbende oene ge stalte van 1 m 58 en daaronder. 35 inschrij vingen Dezelfdo M. Malhieu behaalt den eersten, den tweeden, twee derden, twee vierde prij zen, en twee eervolle meldingen met Ec lair, Echelon, ErinEperlan, Espion, Ber- tauxEfjendi en Espalin. 11® recks. Hongstenveulens van 2 jaar, geboron on gekweekt in de Ardennen. 13 inschrijvingen M. Malhieu zot zijne reeks zegepralen voort en behaalt een 1°, oen 2®, een 3° prijs en eeno eervolle melding met Factieux, Talot, Furnaux en Faquin Zaterdag hadden de prijskampon der morriön plaats. Zondag de kampioenaten en de prijskamp voor loten van 4 merriën. Koning Albert zal 's namiddags de prijsuit reiking voorzitten. Do prijskampen hebben plaats in de groote hallo van bot Jubelpark. Dit verschrikkelijk drama, dat bet leven kostte aan den soldaat Sevrin, en dat voor daders had twee ander© soldaten, Romme- iaero en Van Geluwe, zal weldra zijne ont- Unooping hebben. Men weet dat Rommelaere zich in 't go- vang gezelfmoord heeft. Wat Van Geluwe betreft, di© onder be waking was gestold in een krankzinnigen- geslicht to Mecholen, dezo is te Bergen teruggebracht, daar de goneesheeren tot zijno volle verantwoordelijkheid besluiten. De zaak zal, meer dan waarschijnlijk, Dinsdag voor don krijgsraad van Honegouw opgeroepen worden. De vergadering van Londen De afgevaardigden kwamen Vrijdag sa men. De vergadering duurdo 3 1/3 uren. De af gezanten van Griekenland woonden de ver gadering hij, al hebben zij van Turkye de waarborg niet verkregen welke zij eischten. Hunne tegenwoordigheid wordt als eon goed voorteeken aanzien. Verscheidene voorstellen werden ge maakt, welke de afgevaardigden verplichten eerst inlichtingen te nemen hij hunne res pectieve landsbesturen. De buigaren ontruimen Rodosto De Bulgaren hebben de stad Rodosto. op de kusten van de zee van Marmara verlaten en het bestuur van die stad in handen gege ven van de mudirs. Onderhandelingen Uisschea Grieken on Bulgaren De onderhandelingen tusschen Grieken Jen Bulgaren te Salonika aangeknoopt gaan goed vooruit. Men begint te geloovcn dat minister Venizelos on generaal Saratof tot eene over eenkomst zullen geraken en dat een komaf, zal gemaakt worden mot al die opeenvol gende oorzaken van twist en misnoegdheid lusschen de twee landen. Rusland en het Serbo-Bulgaarsch konfiikt Volgens eene mcdedeoling die men giste ren te Londen ontving, zou Rusland in het Serbo-Bulgaarsch geschil totaal ingewikkold zijn en veel meor dan men kon veronderstel len. Heel de invloed van Rusland in de Bal kanen hangt van deze zaak af. Geeft Rus land toe aan do overdreven eischen van Bul garia, dan mag bet voorzeker afzien en voor lango jaren van alle vriendschappelijke be trekkingen met Servië. Reeds zijn er van nu af aanzienlijke dagbladen die doen uil schijnen dat Servië groote voordeeion verloor met immer Ruslund's raad te volgen. Van den anderen kant doen zij tevens uit- schijnen,dat het voor Servië veel beier ware nauwer betrekkingen aan te knoopen mol Oostenrijk. In diezeifdo kringen verklaart men ronduit dat, do Balkanstalon aan een draaipunt der geschiedenis gekomen zijn en dat Rusland zal hoovon goed uit de oogen te zien om niet allen invloed to verliezen in die gewesten. Rtimsnië zou willen in troebel water viBsehen. Eene tijding uit Londen bevestigt het nieuws, dat wij gisteren avond in onze laat 9te tijdingen afkondigden, namelijk, dat Rumodië zich goncgen voelt van do omstan digheden gebruik te waken, om een aanzien lijker grondgohiod aan Bulgarië te onttrek ken. Hot aast op eene gronslijn, gaande van Tulrokan naar Ballchik. Men verhoopt dat Oostenrijk er zal aan houden den al to groóten eetlust van de Rumeniërs wat te bedaren. Ill Albanië. De militaire overheden van Sorvië leggen groote vestingswerken aan rond Uskub Aanzienlijke versterkingen worden ook aan gelegd rond Kalchanik. Eono gansch nieuw legerdivisie werd bijeengebracht to Kuma- novo, waar de gomoederon fel opgehitst zijn. Om dia reden ook heeft men aan de Alba- neesche opperhoofden verbod gegeven gedu- nog van de eeno pluals naar do andere te reizen. Eeno aanzienlijke bende Albanezen zijn in de streek van Ipek gedrongen, waar zij een gevecht aanvingen mot Servische troepen Zij ondergingen aanzienlijke verliezen en worden lot den aftocht gedwongen. Eene andere bende, versterkt door Malissoren heeft ©enen Servischon goederentrein, dicht bij Prichtina aangerand en maakte ziel) daar meester van eeno aanzienlijke hooveelheid monds- en oorlogsvoorraad. Zij w aren ge wapend met Mauser- en Manlichergeweren en eenTurksche gendarmerieluitenant voerde bevel over die bende. Ontslag van het Bulgaarsch Ministerie De offleieuse Mir verzekert dat juist op 30Moi, aanstonds na het teeltenen van den vrede M, Guechof, kabinetsoversle in Bul garië het ontslag van het ministerie aan den koning heeft ingediend. De koning heeft roeds een onderhoud gehad met do leiders der tegenpartijen. Wéldra zal hij M. Danef den voorzitter der Sobranië in gehoor ont vangen en daarna zul een nieuw ministerie' samengestold worden. IN AMERIKA In Atlantic City is dezer dagen door een zinnelooze een vreeselijko misdaad gepleegd. George Wals, een bekende politieker te Atlantic City, bevond- zich mot zijno drie kinderen aan het strand. Do vador rustto wat uit en intusschon werden de kinderen aangesproken door een man, die hen mee troonde achter een rotsblok, daar een kuil groef, de kinderen erin wierp en do kuil met zand dicht wierp, i De kinderen schreeuwden en dat bracht den vader ter plaats. De dader trachtte hem van hot spoor te brengen, dool) als bij inge ving begreep Walls wat er geschied was. Ilij vond den kuil, sloeg don schuldige later bleek het een gek tezijn bewuste loos, on dolf de kindoren weer op. Twee zullen wel blijven leven hot derde kind verkeert in levensgevaar. De dader, die weer was bijgekomen ter wijl de vader met graven bezig was, nam do vlucht, maar werd later aangehouden en in een krankzinnigengesticht opgesloten 22° VERVOLu Onze jongeling bospenrdo. er echter niets van, hy z«g alleen het heerlijke schouwspel voor' zich en verwonderde zich er over hoe Iemand zulke tooneelen ,kan aanschouwen tonder in aanbidding neer te knielen. Nu ging de zon onder, on do jongeling blikte nog geruime» tyd in do zee van vloeibaar goud, dio den westelijken gezichteinder ver gulde. Doch allengskens verdween die zee van |icht in de schaduw van de invallende duister nis. Henry's verrukking en bewondering maakten nu plaats voor een gevoel van droef heid en verlatenheid, en zijn geest verwijlde weer zwaarmoedig bij de schaduwzijde zijns levens. De dauw begon koud op hoornen en velden te vallen, en Henry besloot naar het slot terug te keeron. Hij ging den heuvel af, doch had nog slechts enkele schreden gedaan, toen hij achter zich een dof gedruisch vernam en op korten afstand do gostalte van een man zag. Dadelijk vormoeddo hij eon gevaar, en snol greep hij nr^eene zijner pistolen maar nog voordat hy het uit zijn zak had kunnen halen, kreeg hij een hevigen slag achter op 't hoofd, die hem tegen den grond wierp, en eer hij weder tot bezinning wasgekomen, voelde bij sich door drie sterlcë kerels aangogrepen, die hem de armen op den rug bondon. Hij was niet zoo bedwelmd, dat bij niet opmerkte wat met hem gebeurde, en toen hij woder op zijne voeten stond, was hij geheel tot bewustzijn gekomen. Zie zoo, vriendje, du zult go toch wel met ons willen meegaan, zei een der mannen op spottenden toon. Ilenry spande al zyne krachton In om zich van de boeion te bevrijden, doch 't gelukte hem niet de touwen waren atork, en hij had zich lievige pyn veroorzaakt.. Wat beteekent dat alles, schurken? riep hij, terwijl hij dengene die hom had aange sproken stoutmoedig in 't gelaat staarde. Niets anders dan dat wij u met ons willen meenomen, antwoordde de andere koelbloe dig. Ga dus goedschiks mee en hóud ons niet langer op, Zeg mij eerst waarom. Stel u nu zoo onnoozol niet aan, beste jongen, want dat kan u toch niet baten. Z'yt ge niet een deserteur Ha, ellendelingen gy wilt daarmee uwo gewelddaad dekken. Neen, ik ben geen deser teur Gij zijt het wel gij z'yt van het engelsch oorlogschip gedeserteerd. Uw tegenstribbelen helpt u niet. Vooruit dus zonder verdere praatjes. Henry moest wel gehoorzamen, want wat kon hij geboeid togen drie sterke kerels uit richten? Hij begon over zijnen toestand na te denken. De schurken hadden zijn© pistolen niet ontdektby hoopte dat zij dit ook later niet zouden doen, wellicht kondon zo hem nog eens te pas komen. Natuurlyk vormoeddo hij dadelijk dat de graaf de Montefore de aanleg ger van doze tweede overrompeling was hij hield het er voor dat den graaf hem uit den weg wilde ruimon, en twijfelde er niet in 't minst aan dat men hom 't leven zou benemen indien de graaf dit voor zijne plannen noodig achtte. Henry zag dadelijk in dat weerspan nigheid geheel vruchteloos zou zijn en zijn toestand slechts verergeren zou, wantin het te St Gillis-Brussel, Eene poortiorss met dcï'csteken afgemaakt De moordenaar aangehouden. De Jourdanslraat te SlGilii? werd Vrijdag avond door eeno gruwelijke misdaad in op schudding gebracht. In de huizen 32 en 34,slechts eene woning vormende, woonde Mejuffer Besme, rento- nierster, 38 jaar oud. Sinds een 15lal dagen had zij als poortie- res, de genaamde Markt De Wette, geboren te Terneuzo» in 1880, wier echtgenoot bood schapper is in hot ministerie van Openbare Werken. Vrijdag tegen avond, kwam de neef van moj. Besme, de22jarige Victor Van Dooron aan het huis nr 32 bellen. Daar Mojuffer Bosmo stoeds door baren neef om geld lastig gevallen word, had zij bevel gegovon te zeggbii dat zij niet thuis was, indien Van Dooren nóg kwam. Do poortieres zegde'dus, dat hare mees teres niet tehuis was, waarop Van Dooren vroeg, of bij cenige woorden op een slubje papier kon schrijven.Zulks kon hem niet geweigerd worden, en li ij werd in een klein bureel binnengebracht op hot gelijkvloers. Daar baalde hij enn visiotkaartje uit den zak en schreef or oenige woorden op, doch schielijk trok hij een dolkmes, sprong op de poortieres en brachtjbaar verscheidene ste- kon toe. Het slachtoffer riep luidkeels om hulp en vluchtte in den gang, waar zij door den moordenaar vervoegd word, die haar nog verscheidene steken toebracht. De ongelukkige stortte ten gronde. MejufforBesme, har.ohulpkrelon hoorende kwam beneden geloopen en wierp zich op den moordenaar. Dezo, schielijk verschrikt door de aanwezigheid zijner nicht, licht zich ontwapenen, vluchtte op den koer en ge raakte langs de andere deur huiton. Mejuffer Besme was zoozeer ontroerd, dat zij terug naar boven liep en zich in hare ka mer opsloot. Hot ongelukkig slachtoffer had nog do kracht terug recht te staan en de straatdeur open te trekken, doch dan stortte zij wederom ten gronde. Twee dienstmeiden uit een naburig huis zagen de poortiores heel bebloed ten gronde liggen en gaven het alarm. Een gebuur tele foneerde om de policie en weldra was deze met twee geneosheeren ter plaats. In den gang werd liet dolkmes, het wapen dor misdaad teruggevonden. De genoesheeron wijdden hunne beste zorgon aan hot slachtoffer, doch het was vruchteloos. Hare longen waren drie of vier maal doorstoken en zij gaf den geest, na ge~- zogd te hebben, wie do moordenaar was. Het parket was ook weldra in het huis er misdaad en de policie word achter Van Dooren gezonden. Daar de plaats waar de misdaad gopleegd Ewerd, alsook de gang langswaar demoorde naar vluchtte, geheel mot bloed besmeurd, waren mocht men veronderstellen dat ook do kleederen van den ellendeling moesten bebloed zijn. Men dacht dat bij naar Antwerpen bij zijnen broeder zou getrokken zijn, doel) niettemin besloot men, hot buis zijner min nares, Botaniokstraat in 't oog te houden. De ellendoling werd er inderdaad aange houden, toen hij rond half lion uro dezer woning wilde binnen treden. Hij werd on- raiddelijk naar het policiobureol en van daar naar het huis der misdaad overgebracht. Zijne kleederen waren heel bebloed en zijne broek gescheurd. Hij werd met zijne nicht gekonfronteerd en bekende weldra. Hij voegde er bij dat bij het hoofd verloren bad en niet wist wat bij deed, toen hij de laffe misdaad pleegde. Debandiot is in net gevang van Vorst opgesloten. schemerlicht kon hy duidelijk onderscheiden dat zijne geleiders woeste en vermetele lcorels waren, en hij had reden om te veronderstellen dat zij evon ruw en bnbarmhartig als sterk waren. Hij ging das bedaard tusschen hen voort en begon een liedje te fluiten, om ben in den waan te brengen dat hij zich in 'tgc heel niet ongerust maakte. Men leidde hem in noord-westelijke rich ting, en weldra was hij op dezelfde plek waar by onlangs de ontmoeting met den graaf had gehad. Een weinig verder stond eon open w gen ter zijde van deri wagen was een paard aan een boom gebondon. Daarheen leidde men den jongeling, en nacUit men den wagen van het zijpad op den groc/ten wegglad getrokken dwong men hem er in te klimmen. Twee der mannen plaatsten-zich naast hem, om hem te bewaken', terwijl de dferde voorop ging zitton en de teugels greep. Hot rijtuig sloeg ffèn weg naar StMalo in Toon zij liet slot do Montigny voorbijreden was het reeds geheel donker, en Ilenry kon hot licht in de kamer van den markies zien branden. Hij tuurde naar het venster van dè kleine kamer, waar Isidora gaarne zat, maar er was gecu licht in. Zy was dus waarschijn-; lijk in hare eigene kamer naar de tuinzijde misschien dacht zij op dit oogenblili: aan hem Weldra bad men liet slot verre achter zich en Henry zat in gedachten verdiept voor zich heen te staren. Ik denk dat dit ry toertje u niet bijzonder bevalt, zei de kerel die aan Henry's rechter zijde zat, blijkbaar wenschende eon gesprek rfhn te knoopen, om den tijd een weinig korten. Verplaats u zelf eens in mijnen toestand en vraag u dan af ofliet u bevallen zoo, ant woordde Ilohry, Dc macliien mag onder do grool6lo won* dei'hedon der Tentoonstelling worden ge rangschikt. Zij werkt in de Belgische afdeeling, groep tabak, rechts nevens hot .hoofdingang en ia een bezoek overwaard. Natuurlijk dat er steeds talrijke bezoekers hot wonderluig in oogonscliouw nemen. Wij achten bet overbodig de cigarette Luxor aan lo prijzen. Do kenners verkiezen baar boven alle andoro, zoo voor d© eerste hoedanigheid der grondstoffen waarmede zij gemaakt wordt, als voor hare afwerking. Het is ongotwijfold eene cigarette van alleroersten rang. Senogaleeseh dorp.Verlaat de tentoonstelling van Gent niet, zonder het Senegaleesch Dorp be zocht te hebben 150 inboorlingen, werken, ze den, gebruiken, dansen, tam-tam. 612 Internationaal Landbouwcongres te Gent Mdandag O Juni Om 10 ure en om 2 ure vorgadoring der afdeelingen. Om 5 1/2 ure ontvangsten bezoek aan het Moderne Dorp. Om 8 1/2 ure groot kunstfeest in Oud- 'Vlaandëren, den kongresleden aangeboden (loor den voorzitter van bot uitvoerend komi- loit van het congres M. Maenhaut. Dinsdag 10 Juni Om 10 uro en om 2 ure vergadoring der afdeelingen. Om 81/2 ure 's avonds ontvangst op het. Stadhuis oil raout de leden van hét X® inter nationaal Landbouwcongres aangeboden door hot stadsbestuur. Woensdag 11 Juni Om 10 ure Zitting der Afdeelingen. Ort) 2 ure Algemeen© Slotvergadering. Om 7 ure Banket. Donderdag, Vrijdag ©n Zaterdag land- bouwuitstapjes. Eon Wonder Een der grootsto wonderheden der Tentoonstelling, is voorzeker de machien waarmede do beroemde cigarellen LUXOR worden gemaakt. Onmogelijk zich een gedacht le vormen van dit merkwaardig werktuig, dat met groote snelheid de cigarellen Luxor ver vaardigt. Zijne Iloogw. de Bisschop van Gent zal het II. Vormsel toedienen Zondag 8 Juni, om 11 ure, te. Ninovo, waar do vormelingen komen van Olcegem; om 3 1/2 ure, te Öultre, waar de vormelin gen komen van Nederbassclt. Maandag 9 Juni, om 9 uro, te Appeltorre- Eichem, waar.de vormelingen komen van Voorde; om 11 ure, te Idegem, waar de vormelingen komen van Schondelbeko en Grimmingen; om 3 1/2 ure, to Onkerzele. Dinsdag 10 Juni, om 9 ure, te Nieuwen- hove, waar de vormelingen komen van Waarboke; om 11 ure, te Zaalbergen; om 3 1/2 ure, le Denderwindeke. Woensdag 11 Juni, om 9 ure te Neigem, waar de vormelingen komen vanLiefferingen; om 11 ure le Meerbeke, waar de vormelin gen komen van Pollare. Zijne Iloogw. de Bisschop van Gent heeft pastoor benoemd te Ruyen, den E. H. Ver dicht, onderpastoor te Geeraardsbergen, Brussel. Lijh herkend. Het lijk van den onbekende, dat den 2 Juni uit de vaart van Charleroi werd opgovischt, rechtover do kazerne van het Klein-Kasteel, le Brussel, en dat naar het lijkhuis werd overgebracht, werd gïstoren horkend als zijnde datgene van August Garperitier, geboren te Oostende, on gehuwd, handelsbediende,wonende mei zijne ouders, Georges Henrilaan,te St-Lamberlus- Wol uwe. 814 Jonge schavuiten. Vier knapen van rond do 15 jaar, zijn Donderdag namiddag de ouderlijke woning ontvlucht. Zij hadden aan speelmakkers verteld dat zij allerlei aansla gen gingon plegen lijk Bonnot, Gamier en consoorten. Drie der knapen,wier geest ophol geraakt is door allerlei lozingen, haddon chloroform meegenomen, do vierde stool driehonderd frank en een geladen revolver ten nadeel© zijner ouders. De policie zoekt de vier kna pen. ieverig op. Akelige ontdekking in Ter Kameren bosch. Vrijdag morgend, rond 6 ure, ont dekte een workman, van Ukkol, in Tor Ka merenbosch, een pak, inhoudend het lijkje van pasgeboren kind. Hij droeg het naar het kommissariaat.Eon doktor stolde vast dat hot kindje wel gevormd was en levend ter wereld kwam. Het bezweek aan verstikking. Het parket werd verwittigd. Een onderzoek werd door de policie ingesteld, die hoopt de plicli- tige moeder weldra te vinden. De rijivieldieven. Een genaamde Louis Fossë, wonende Si® Calharinaplaats, liot Donderdag namiddag zijn rijwiel slaan in don gang dor ouderlijko woning. Toen hij or eene uur later wilde mode wegrijdon, besta- tigde hij dat hot gestolen was. Nu, ik donk dat ik or ook niet veel schik iin zou hebben. Maar dan liadt gij ook niet moeten deserteereu. Houdt u toch stil met die gekkenpraat gy weet wol dat ik geen deserteur ben, riep Henry. Nu, wat licht ge dan misdaan Ge weet toch wel dat wy u als deserteur moesten aan pakken. Of weet ge dat niet Neen, dat weet ik niet. Werkelijk niet? En waarom, zouden wij het dan moeton doen hebben. Vertel ons dat ins. Ilenry wilde hun zeggen dat hij geloofde dat de graaf do Montefere de aanlegger van die gewolddaad was, maar gelukkig bezon hij zich. Do kerel had zijne vraag zeer bepaald gesteld, en toch lag in den toon zijner stem iets dat oenigen twijfel verried. Ilenry be dacht dat als hij zijn vermoeden ten opzichte van den graal te kennen gaf, hij zyn toestand misschien nog verergeren zou, vooral als zyn vermoeden gegrond was, en daarom twijfelde liy oen oogenblik. Komaan, zog eens, waarom zouden we u dan moeten aanpakken hebben herhaalde de kerel mot aandrang. Welnu, houdt heter voor dat ik een de serteur ben en dat gij eene goede belooning voor uwe vangst zult bekomen, antwoordde Honry schijnbaar onverschillig. O zoozei de andere met een gr'ynslach duidelijk genoeg latende blijken dat dit ant woord hem niet voldeed. Ik bemork dat hy langzamerhand zyne zinnen weer bij elkaar krijgt. Honry bemerkte dat zijne bewakers elltan der eenen eigenaardigen blik toewierpen want'twas nog licht genoeg om de trokken der naast hem zitteuden te kunnen, onder scheiden, on hij was blij dat bij zijn vormoe* den omtrent den graaf niet had geuit... VEERTIENDE HOOFDSTUK. De Naamlooze. Het geheim ontdekt. De dag was nauwelijks aangebroken, of onder de dienstboden op hot slot de Montigny werd het gerucht verspreid dat Henry Fretart vermist werd. Hij had den vorigen dag niet aan het gemeenschappelijk avondmaal deelge nomen, doch hierop had men minder gelet, omdat het wel meor gebeurd was dat hij met zijn ouden vador, als dezè hem bezocht, ia eene andere kamer at. Maar reeds zeer vroeg, even na het opgaan der zon, was eene vrouw in 't slot gokomon, om naar den jongeling te vragen. Een derbedionden was naar zijne ka mer gegaan om hem to roepen hij was er niet, on het bed was niet gebruikt geweest. Toen de vrouw dit vernam en haar tevens werd medegedeeld dat Henry den vorigen avond eene wandeling had gemaakt, en 't hu bleek dat hij daarvan niet was teruggekeerd, ontroerde zij hevig. Zij verzocht den markies te mogen spreken, doch kreeg ten antwoord, dat hy nog niofc was opgestaan. Pas was echter dit antwoord gegeven, of de markies verscheen in den gang. Monseigneur de Montigny, sprak de vrouw in hevigen angst, waar is de jongeling, die dezo laatste dagen op uw slot vertoefde - In,zyne kamer, denk ik, antwoordde de markies, wien de verschijning en de spraak der vrouw zeer schenen te bevreemden. Hy is in den afgoloopen nacht niet hier geweest, Monseigneur. Heeft hij u niet gezogd waarheen hij gisteren avond gegaan is (word vervolgd).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2