WEEKKRONIJK DE TROONOPVOLGING VAN BRUNSWICH De verd.ed.ig;ing "ter zee eneraal SAVOFF opperbevelhebber der Bulgaren Het spoorwegongeluk van Dilbeek 1, M. Joris Cl nmnc* au 2 De Troonopvolging van Rrunswich. 3. Generaal Savoff opperbevel lebber der Bulgaren 4. De verdediging ter zee 5 Een Vorstelijk geschenk 6. Het spoorwegongeluk van Dilbeek 7 Uit onze 'Kolonie 8. De Vergiffenis van den Monnik 9. Woi chre kracht der Liefdewerken 10. De boksmatch Carpentier-Bombardier Wells. 11. Wereldtentoonstelling van Gent 12. Allerlei Oud-Voorzitter van den raad in Frankrijk, heeft terug alle oogen op hem gevestigd. Voorzitter Poincaré heeft den tijger Clemenceau aan het Elixum ontboden en had met hem q langdurig gesprek. Wat er daar verteld of verhandeld werd weet men voor den oogenblik gniet. Een ding is zekers, Clemenceau verre van de antimilitarische beweging te steunen, eft ze geschandvlekt lijk het betaamde, en heeft in de laatste bespreking der kamers zijnen llen steun verleend aan een ministerie dat naar ieders meening onder zijnen aanval ging twijken Prins en Prinses Jan-Albert van Brunswich. Het gasthuis Leon Leblanc van Aix-les-Bains !r wordt thans in Duitschland heel wat gewag gemaakt over de troonopvolging van Bruoswich ns Jan-Albert behoort tot de eerst-oprangkomende kandidaten voor dien troon. Eene gift van wijlen den miljardair Pierpont Morgan, aan de stad onlangs te Aix-les-Bains ingehuldigd. Een watervliegtuig, een onderzeeër en een gepantserden kruiser, doen samen oefeningen De twintigste eeuw zag reeds eene heele omwenteling in zake oorlogvoeren, tengevolge der nieuwste verbeteringen aan de oorlogswapens toegebracht, Bovenstaande photo toont een watervliegtuig, een onderzeeër en een gepantserden kruiser Dreadnought» welke samen vlootoefeningen houden inde omstreken van Toulon, De lokomotlef van dan koopwarentrein 't Was Maandag namiddag een vreeselijk wauroel op de spoorbaan, tusschen Brussel en Denderleeuw, ten gevolge van het spoorwegongeluk dat te Dilbeek had plaats gehad. Een lokomotief welke een koopwaren- treil moest voortslepen, was te Dilbeek aan 't versporen, toen eene reizigerstrein in bestemming voor Kortrijk, er in volle snelheid kwam op te botsen. De lokomotief werd half verbrijzeld, buiten de rigels geworpen, terwijl de lokomotief van den reizigerstrein en ver scheidene waggons ook buiten de riggels sprongen en verbrijzeld of erg beschadigd werden. Een dertigtal reizigers werden gekwetst alsook het personeel van den reizigerstrein doch er zijn geen doodelijke gekwetsten. Spoedig wa.. er hulp ter plaats. De Broeders der Christelijke Scholen van Groot-Bijgaarden toonden zich in deze omstandigheid goede verplegers en ston den de geneesheeren dapper ter zijde om de ssekwetsten te verzorgen. De koning is dood. Leve de koning I roept men wanneer het overlijden van eenen vorst een anderen prins op den troon dringt. Hier zou men moeten zeggen De oorlog is geëindigd. De nieuwe oorlog staat voor de deur. Nauwelijks is de bloedige krijg geëindigd die zes maan den lang heeft geduurd, nauwelijks hebben de schrandere vorstendommen van de Balkanen door een verstandig samenwerken hunnen eeuwenouden verdrukker weten uit hunne gronden te jagen of daar komt de nijd de twee dracht die vroegere bondgenoten tot vijanden herschapen. Reeds meldt men dat de dappere soldaten van generaal Savoff nu hunnen strijdlust moeten bot vieren om dorpen te plun deren en te branden, Reeds spreekt men van eenen nieuwe oorlog van Bulgarië tegen Servië en tegen Griekenland. In alle geval, die volkeren bieden nu het belachelijk schouwspel van machten die wel in staat zijn eene natie te overwinnen maar niet bij machte de vruchten van hunne overwinning te plukken.

De Volksstem | 1913 | | pagina 9