Qebeurteoissefi in de Balkanen Brosselsche Kiekskens BsWerelittiffionstelIihy ZIJNE MOEDER Schrikkelijk Wiidslroopersörarna Eene bijzondere zittiug. Alle hoedaniohsdon en spreken, Nieuwsberichten 2 worden dat hij zich lusschen do sociale om- wentelaars bevond. 't Is uit dien groep dal de hora geworpen word. Hij werd door bel springtuig aan liet been ©r, den onderbuik goraakt. Do wondon zijn leer bedenkelijk. Woensdag nacht nog werden talrijke aan houdingen gedaan. De rust is hersteld on men neemt de noodige voorzorgen om ver dere incidenten te vermijden. Alle dagbladon erin begrepen de Socia- fisto en de wekelijkscno anarchistische uit gave - Terro Libre schandvlekken dien lanslag gelijk hel past. De liio.sk der Dom Pcdro-plaats die gekend jlaat onder den naam van. anarchistische rergaderplaats, werd door de burgers in Irand gestoken. De vergadering der afgezanten. Haar eene medodoeling aan do dagbladen \an Londen gedaan, zijn do afgezanten der groolo mogendheden verleden Woensdag na middag vergaderd, on na eene redetwisling van 2 1/2 ure, is die vergadering uiteen ge gaan tot toekomenden Woensdag. Sofia in staat van befog. Men meldt uit Belgrado aan de Gazette de Cologne dat de staat van belog uitge roepen werd te Solia en in al de gebieden die aan de grenzen van Sorvië palen. Do te- lographische betrekkingen lusschen Sofia en Belgrado aijn gestaakt. Russische bemiddeling. Haar do Novoie Vrema vorzokert, zou Rusland aan het Bulgaarsch Staatsbestuur dringende opmerkingen gomaakt hebben, om cone algemeene en onmiddelijke ontwape ning te bekomen. Grieken en Bulgaren. Volgons eene inlichting van Bulgaarschen oorsprong zijn do Grieksche troepen samen getrokken rond Salonika, en de Servische lusschen Holen en Perot, dicht bij de grens van Bulgarië. Zulks maakte do bewegingen dor Bulgareu volkomen noodzakelijk. Aangaande dio bewegingen wordt dogroot- ste stilzwijgendheid en geheimhouding bo- waard. Do kansen van gewapend konflikl lusschen Servië en Bulgarië zijn voel minder talrijk lan voor eenige dagen. Naar zekere aandui dingen, mag men nog verhopen dat, niette genstaande do ophitsing der gemoederen, do >01 log toch niet zul losbreken, Rumenië en Bulgarië. Hot Bulgaarsch Staatsbestuur heeft Maan dag aan het gezantschap van Rumenië de lijst med^redeeld van do personen, dio aan geduid werden om deel te maken van do commissios, voorzien in uitvoering van'den protocool van St Petersburg. Deze afdeelingon zullen in den loop van toekomende week in Silistriebijeenkomon. De inzichten van Rumenië. Een telegram van Brasso verzekert dat Rumenië geen do minste verbintenis heeft aangegaan mot geen onkelen slaat der Bal kanon. Rumenië zal zijne houding regelen vol gens zijne persoonlijke politieke als econo mische belangen. Rumenië zal ook niet dul den dat het ovenwicht in Oost-Europa ver broken worde. Dit land zal zulks beletten, al was het met bet gebruik dor wapens. Bij het herbeginnen van eenen oorlog in de Balkanon is Rumenië boslotcn handelend op te treden. 2G' VERVOLG Honry word naar het tusschendek geleld en van daar naar eon klein vertrek dat, naar het scheen, in tijd van nood tot gevangenis moest dienen. Er waron twee hangmatten in, en men gaf hem te kennen dat hij kon uitkiezen van welke hg wilde gebruik ma kon. Daarna ver- wijderdo'zich zyn geleider, de deur werd ge sloten, en hij was alleen, 't Was tamelijk licht in 't vertrek, want er was eene kleine, van tralies voorziene opening boven de deur, en daardoor vielen van 't bovendok eenige licht stralen in de enge ruimte. Weldra hoorde Henry dat hot anker werd gelicht en daarna het klapperen der zeiion, waaruit hij begreep dat de brik in zee zou ste ken. Ilij kroop in de onderste hangmaten be gon over zijn toestand na te donken. Die was zeker niet bemoedigend, want hij was over tuigd dat de graaf de Montefere ook de bewer- kor van deze tweede oplichting was en naar zijnen dood verlangde.'t Is dus niet te verwon deren dat by treurig gestemd was. Evenwel had hij nog niet alle hoop verloren men had zijne pistolen niet ontdekt. Hij beschouwde ze als een laatste redmiddel, want zy waren geladen, en hg kon er op vertrouwen. De brik was nu in boweging, en Henry be speurde dat zij haren koers noordwaarts nam. Hij sliep den geheelen nacht slechts weinig, maar toch genoeg om zich den volgendon morgend uitgerust en weer eonigszins opge wekter te gevoelen. Hij had opgemerkt dat do brik twee maal van koers voranderd was, en hoewel de wind was omgoloopen, moest zij nu De afgevaardigden van Turkyë zijn ver trokken Naar eene modedeeling aan de dagblad pers van Londen gedaan, hebben de afge vaardigd on van Turkyë de hoofdstad Londen verlaten, zonder eenig gevolg te geven aan de vraag der Grieksche afgevaardigden, die de regeling vroegon van eenige punten, in liet Iractaat niet voorzien. De vergadering der afgezanten. Een flaso. Eone nota aan do dagbladon medegedeeld bestatigt dat do vergadering dor afgezanten niet tot don minsten praliokon uitslag- kwam. Elke afgezant liet zijn standpunt kennen aangaande do zuidergrens van Albanië ei) aangaande de eilanden van den Archipel. Maar verder geraakte men r.iot on hier mag men weeral eens de vermaarde verzen van Vader Cats loepassen Zo dronken oen glas En eon plas En lieten lijk 't was. TE Op don eigendom van den heer baron de Formanöir de la Gazorie is Dinsdag avond, rond 8 ure, een verschrikkelijk wildstroo- 'persdrama voorgovallen, waarhij een pens jager het loven verloof. Het slachtoffer woonde in de Zandstraat, te Sint-Andries; hij was 38 jaar oud en vader van vijf kinderen, waarvan.het oudste nog geon 15 jaar oud is. Hij werkte als metser Lij M. Florimond Dewispelaere, aannemer to Brugge. Pas thuis gekomen, was hij met zijn geweer op ponsjagerij uitgogaan. Ziehier do verklaring van don jachtwach ter Polfliot Toen hij de gebroeders Daelman Gustaaf en Camiel die, gewapend mot een geweer, achter konijnen joegen, betrapte, gonadord was, ten einde procos-verbaal op te maken, sprongen zij naar hem; hij week eenige stap pen achteruit, met hol geweer in de twee handen om zich te vordedigon; eene worste ling groep plaats; oen der gebroeders wil lende Polfiiet ontwapenen, deed don haan van dezes geweer toeslaan, het schot ging af on Gustaaf Daelman, die zich op twee stap pen afstand bevond, kroeg den kogel in de rechterzijde; de ongelukkige viel ten gronde; hij leefde nog slechts eenige oogenblikkon. Zijne laatste woorden warenIk ga sterven n Schrikkel ijk lijdend wen tolde lig zich hor- haalde malen over don grond, totdat hij met hot aangezicht in hot gros bleef liggen. De droefheid der wedywe, die door dit drama in de ellende gedompeld is, is hart verscheurend. Camtel Daelman is 33 jaar en ongehuwd. Hol parket van Bruggen» Woensdag mor gend te St Andries afgestapt. De jachtwachter Pol/liet en Gamie] Daol- ipgn zijn langdurig,bij hot lijk onderhoord geweest. De jachtwachter Polfiiet is gekwetst aan het voorhoofd. Hij beweert dat hij een slag gekrogen heeft van den loop van het geweer der Daelmans. Gustaaf Daelman droeg den loop en Camiel do kolf van 't geweer. Het is tijdens de worsteling dat Gustaaf Daelman hom mot den loop van het geweer op het hoofd sloeg. Camiel Daelman beweert dat Gustaaf het heel geweer droeg. Wal do worsteling aan gaat, verklaart Camiel dat Polfiiet, wanneer hij hen op 6 of 7 stappen genaderd was, hunne namen vroeg on onmiddelijk gescho ten heeft. Om 12 1/2 ure was hel eerste onderzoek geëindigd en keorde hot parket naar Brugge terug. in de richting van't Noord-Oosten zeilen. Te middernacht en te vier ure in den morgend had hij het aflossen der wacht gehoord, on tolkens als hij ontwaakte, voeldo hij dadelijk naar zijne pistolen hij had zo zoo goed ver borgen, dat ze slechts hij 't nauwkeurigste onderzoek konden ontdekt worden. Des morgends, om 8 ure, wen! de deur zy- ner gevangenis geopend. Wel, kameraad, hoe gaat het - vroeg de binnontredende. Ik zou wol eon beetje frissche lucht wil len scheppen, antwoordde Honry. Wilt gij niet eerst ontbijten IV /.ou hotliover op 't dek dooi). Welnu, we zullen zien of 't zijn kan. Dit zeggende sloot <le man <lo deur en ver wijderde zich. Een weinig later kwam hij terug. Ge kunt naar 't dek gaan, zegde hij, maar onder eene voorwaarde gij zult niet spreken als gy niet aangesprokon wordt. Stemt gij daarin toe, dan kunt ge mij volgm. Gaarno, antwoordde Henry, dio besloten had in alles too te stemmen, waartegen hij toch niet bij machte was zich to verzetten. Kom dan mode. Eö de man deed zijnen gevangene op het tusschendek voor zich gaan. Zie zoo,zegde lig toen zij op't dek waren, wacht hier, ik zal u dadelijk uw ontbijt bren gen. Henry zag om zich hoen en telde in 't galmei acht man. 't Waron sterkgespierdo kerels mot een ruw en barsch uitzicht't schenen allen Franschen te zijn. Deze die hij na nauwkeu rige beschouwing voor den kapitein hield en die ook, zooal3 hij spoedig zag, het bevel voorde, had het vermetelste uitzicht van allen, 't Was een breed geschouderde, lompe vont, van ongeveer veertig jaar, met een vreesolyk (Van onzen bijzouderen briefwisselaar.) Brussel. 11 Juni 1013. Demorgendzilling van vandaag was buiten gewoon flauw do avondzilling was zooveel to ernstiger. M. Lovie, minister van financiën legde zij no fiscale weiten neder. Aanstonds zag men gansch de linkerzijde herleven. Volgens de volling van La Flandre Libérale was do tegenpartij gansoh versla gen maar nu hervat zij moed. Daar is nu eene groote on b$I\oo»o gelegenheid eens voor good het staatsbestuur aan te vallen en do aandacht te roepon op geld verkwisting, op slechte financieel) wat weet ik al. MM. Vanuorvelde, Franck, Meehelynck, Ilynians en Buyl hébben gezworen dat zij nooit de nieuwe lasten zouden stemmen. De minister van fiéancen had de hoogdrin gendheid govraagd voor de wet op den aleool om do speoulatios te vermijden. Maar wan neer hij bemerkte dat heel de linkerzijde zich legen dio hoogdringendheid ging verzetten, dan stolde hij aanstonds voor aan de wet slochls een voorloopig karakter te geven. Meent ge nu dat al, de leden der linkerzijde het voorstel stemden. Ja 1! De 67 tegenwoor dige lede» der linkerzijde stemden tegen als één man. Alloen M. Huysmans L. onthield zich. En de socialisten, zy hadden nu taksen op den rijkdom, op de fortuinen en geon de minste op do werkende klas, noch op den landbouwer En to.cj» stemden zij tegen 1 sn Tijdens de vergadering dor linkerzijden dezen namiddag, ontmoette ik M. C. Dom-, blon. IToo, M. Demhkon, gij woont de zitting, niet bij van uwen grtfép Noen ik drink nooit alkooi en ilfc wensch dat het werkvolk er ook geen zou drinken daarom kan dat wetsvoorstel mij niet aanbelangon. Gij zijt dus cen'léclolabor Ja en dan nog oen vegetariaan 1 - Toe maar. Lijk ik zog, met dat verschil dat ik soms eieren gebruik. Dan is er niet veol verscheidenheid o]/ op uwe spijskaart Verschooning, heel veel, meer dan gij u kunt inboeldon. En bevindt gij udaarmede goeden wel te pas? li Ik bon nooit .moede en kan dag eni nacht arbeiden. Harold.. TE GENT De groote duivenvluchtop Angou&nta liet is op Zondag 22 Juni dat de groote duivenprijskanap op lAngoulëme.plaats beeft,' ingericht door het bestuur der Tentoonstel ling. Hot inrichlingskemiteit is samengesteld als volgt «erevoorzitter heer Janssen*!, van Brussel ondereerevoorzitters heeren Wittouck, Hulsto, Oh H. Bouckaert, Gont. Uitvoerend komiteit heer baron vaii' Pottelsberghe do la Polterie, burgemeester van Melle, voorzilier. h OndervoorzittersMM. De Schrijvory Loochrisli, Carlos Williams, Do8telbergoh',': Th. Boucqué, Geilt. .Secretaris M. Dc Geest, Gont scha$ewaardor M. Van de Wiele, Gent. - Leden MM. baron de Péliehy, Seever- gom Cesar Do Clercq, Selzaole Van door de pokken geschonden gelaat. Ofschoon het schip geene kanonnen aan boord had, scheen hot voor smokkelhandel In gebruik, doch nu weinig of geeno lading aan boord te hebben. Ook bespeurde hg dat het een vlugge zeiler was, 't Duurde niet lang of (le persoon die hem naar 't dek had gebracht kwam met het ontbijt* dat uit eon hord bouillon, con kop koffie en een paar sneden "wittebrood bestond. Henry at, met meer smaak dan hij had durven hopen. Toen hij zijn sober maal had geëindigd, kwam de man terug en nam de borden weg, waarna Henry zijne beschouwingen van hot schip voortzette. Hij zagUat do zeilen oud waren en het gotuig slecht. De brik kon nagenoeg eoi) inhoud van 300 ton hobbon en was waarschijn- lyk in Engeland gebouwd. Honry kook nieuws gierig rond, of hij nog moor lieden zag, doch daar er niet meer .verschenen, besloot hij ér uit dat de acht man do gehoelo bemanning uitmaakten. lig stond bedaard'tegen do verschansing te leunen, toen hij aan stuurboord eene strook land ontdekte, dat ongeveer zos mijlen ver wijderd kon zijn hij begreep dadelijk dat het 'fc Ailand Guernsey was, dot op eenen afstand van 70Engelsche mijlen van Malo ligt. Ter wijl hij naar de verwijderde kust staarde, na derde hem de kapitein. Wel, hoe bevalt het u hiorl vroeg deze op een spottenden en verachtolijken toon, dio den jongeling z&er mishaagde Natuurlijk niet al te best, antwoordde Honry ontwijkend. Nu, dat is to begrijpen. Gij zoudt liever dus naar land villen teru^keeren, hé? Zeker, on ik hoop dat dit spoedig zal ge beuren Hoe spoedig denkt gij wel Iloorebeke, Langerbruggo O. Baole, Schel- dowindefce A. Blondeel, Waeroghem - Cb. Cornells, Gen (brugge J. Dusoeor, Gent- brugge. Do naam van don beer voorzitter van liet uitvoerend komiteit is eene waarborg voor het wellukkon van don kampstrijd. Volgendo ^maatschappijen, die de beste liefhebbers lellen, hebben den kampstrijd ingericht Eerlijk moet niemand vreozen de Vriendenhond - Noordorbond Beschermmaatschappij Er zijn niet min dan 100.000 frank prijzen te winnen, gewaarborgd,daarbij nog 5000 fr. gratisprijzen, geschonken door hot komiteit dor Tentoonstelling 10 kunstvoorwerpen, gouden medalio, enz. Tot nu toe zijn er reeds 12.000 inschrij vingen. Men aanvaardt nog inschrijvingen in hel lokaal - Nouveau Grand Hotel Dioren- tuinlaan, 4, op de volgende dagen Zondag, 15 Juni, van 2 lot 8 ure des avonds Dinsdag 17°, van 2 tot 8 ure des avonds Woensdag 18u, van 5 ure 's mor gens tot 5 ure 's avonds. De inkorving hoeft plaats op hot Sport- plein der Tentoonstelling. De heer Vando Vyvero, Minister van Spoorwegen, heeft oen bijzonderen trein in gericht tot bet vervoeren der lieve diertjes. Do aankomst zal plaats grijpen Vrijdag na middag, omstreeks drie uro. Wanneer het weder wal gunstig is. zal de oplating don Zondag 22 Juni, zoo vroeg mo gelijk geschieden. Het is do hoer Vleurick, zoon, bijgestaan door een zevental vrienden, die onderweg dc duiven zal verzorgen. Hot is eone waarborg dat alles op wielk6ns ,zal ailoopen: Programma van hel Beiaardconoer! wolke zal gegeven worden op hot klokken spel van het Belfort te Gent, op Vrijdag 13 Juni, door M. Karei De Melle, van Aalst. 1) March© Nuptiale Mendolsl.onu 2) La voix des Chênes, Romance Goublior 3) Gavaleria rusticana. Intermezzo Mascagni 4) Moedertaal on Vaderland, Strijdlied Loo Van der Haegon 5) Souvenir de «Mignon» A. Thomas Brussel. Zijt dan goedEen kofflo- huisbodiende, wonende Dominikanehstraaj, ontmoette over eenige dagen een franschman, die in den grootslen nood verkeerdo. Hij had modelijdon m^et hém', ham hom' in zijne woning op on bezorgde hem voodsel en slapen. J)e franschman was;ér zijn weldoener hiët dankbaar vóór, want toen déze Diiïsdag avond thuiskwam, vond hij zijne woning ge plunderd. Zijne kleederen en spaarpenningen waren verdwenen. Hij kroeg onmiddelijk vermoedens op zijnen beschermeling dio verdwenen was, en verwittigde do policie. De kofiiehuisljedièndo herinnerde zich dat deFranschman in betrek king was met een zijner landgenoolon, wo nende Onderwijsstraat. Een polioioofficier begaf zich naar het opgegeven adres en ontmoette er do tweo franschmannen, die aangehouden weidon. - Een berouwhebbende dief. Een linnenbleeker werd gisteren avond op de Gulden Vlieslaan aangesproken door oen man van een 40tal jaren, die hem een zwaar pak overhandigde en hein verzocht dit te dragen naar den patroon van een koffiehuis op den steenweg van Elsene. Voor zijne moeite, ontving de bleeker van den onbe kende één frank. De koffiehuishouder opende liet pak en vond er 30 zilveren koeverten in, daags to voren Zoodra 't bewezen is dat ik geen deserteur ben. Ha ha gij meent alzoo dat hot daarop aankomt? Nu, vriendje, dan geloof ik dat de reis u niot zal meevallen. Er iag iets in de manieren, in den toon van dien man, dat Honry het ergste deed vreezen, en hij stond op 'tpunt een scherp antwoord to geven, doch bedwong zich en zei na eenige oogenblikken stilzwijgen Mil werd gezegd dat ik als deserteur ge vangen genomen was. Is dat dan niet zoo 't Kun wel zijn, was het lakonieke ant woord. Maar gij moot toch weten om welke reden men mg hier aan boord heeft gebracht. Word ik naar Engeland gevoerd 't Schijnt alsof gij den koers zoudt willen bepalen. Die man verschol in zijn golieele gedrag van allen met wie Ilenry ooit in aanraking was gekomen Hij scheen er genoegen in te vin den, zijne macht door ruwheid en lage grappen te toonen. Wilt go mij niet zeggen, mijnheer, wat ge eigenlijk met mij voornemens zijt? vroeg Henry op zoo eerbiedigon toon als hem slechts mogelijk was. Dit zult ge vroeg genoeg gewaar worden, woes dus maar niet zoo nieuwsgierig. Gij wilt het dus niet zeggon Dat heb ik nog niet te kennen gegeven, antwoordde de kapitein met oenen grijnslach, alsof hij er schik in vond den jongeling te ter gen. Henry's gelaat werd gloeiend rood, zijne handen balden zich krampachtig. Ge moet u althans als eon fatsoenlijk man gedragen jegens iemand die in uwe macht is, sprak hij langzaam en met nadruk. te zijnen nadeole gestolou. ïii hot pak lag ook een briefje met do volgende regels Door wroeging or. spijt geknaagd, geef ik terug wat ik gestolen heb Een af Ir uggelaar aangehouden. Eon jengeling kwam over ongeveer acht dagen in oen handelshuis der Gurogohem- 8traat. Hij vorklaardo gozonden te zgn door oenen nijvoraar der AndoiJechtstraat, oen klant van hot lmis on pood zich hij middel van eenen val?chon bon allerlei koopwaren afleveren. Tweo dagen Ju ter weru de uftrug- golarij ontdekt. Aangemoedigd door dit welgelukken wilde de aflruggelaar Dinsdag avond herbeginnen. Doch ditmaal werd hij in den winkel opgo- slolen tot de komst van eenen agont, dio hem naar.'t policiebureel leidde. Hot is eon ge naamde Leo S..., wonende Annecssons- plaals. De ongemengde koffie van Brazilië of elders wordt bijzonderlijk uitmuntend, wan neer men or voor de helft ehicoree der Trap pisten Vincart bijvoegt. 1500D Schaarbeek. Moordpoging door een neger. De bewoners van een huis der Keulschestraat, werden Woensdag morgend, door hulpgeroep uit hunne slaap gewekt. De kreten schonen voort lo komen van eene kamer van het tweede verdiep, betrokken door eon neger en Géne jonge vrouw. Zij snelden er heen en vonden den neger bezig zijne gezellin te verwurgen. Do geburon in zijne kamer ziende, liet deze los en vluchtte. Hij kon echter aangehouden worden. Naar hel policiebureel geleid, bokende hij dat hij geld góstolen had ten nadeele zijner gezellin on haar hij de koel neep om haar het roepen to beletten. Gestolen. Onbekende kwaaddoeners hebben in do Rogierslalie, ten nadeelo van M. Lombard, een pak gestolen, dat 1Ö.OOO sigaren bevatte. Het pak was uit Virion verzonden. Vorst. Een voerman door drie jonge bandieten aangerand. De voorman Pie- ter Deslagmolen, wonende Vanderslichelen- straat, te Molenbeek, moest Dinsdag namid dag koopwaren leveren in de Gordelstraat, le Vorst. Nauwelijks was hij afgestapt, of hij word vastgegrepen door drie jonge kwaaddoeners van 18 tot 20 jaar, die zich in een deurpor taal verborgen hadden. De deugnieten sloe gen hun slachtoffer geweldig, poogden den man op den grond te werpen en hem den zak af le nomen wolkon hij drceg. Deslagmolen riep om hulp, verdedigde zich dapperen kon zich ontlasten. Personen ziende toesnellen, vluchtten de jongo bandie ten in de richting der Longchampslaan. Ter wijl de eenen zich met den voerman bezig hielden, achtervolgden de anderon de dieven. In lusschen snelde ook do agent Ar mand Fpuyn, van Ukkel-St-Job, tor plaats en liep insgelijks do schelmen achtorna. Hij gelukte er in een der kwaaddoeners, V...,, aan to houden, oud 10 jaar, wonende op hot gehucht Do Kat, te Ulckel. Doze werd naar hot commissariaat van Ükkel- Midden geleid. V,... eindigde met zijne medeplichtigen te doei) kennen. Hij werd opgesloten ter bo- schikking van den hoer prokureur des ko- nings. Hot slachtoffer word slechts lichtelijk ge wond, doch moest naar zijne.woning weer koeren. Antwerpen. Belangrijke diefstal aan de haai. Dezer dagen is aan de kaai weer oen diefstal gepleegd, die met do tegenwoor dige bijzondere bewaking, geen plaats zou mogen hebben. Onder afdak 13 zijn niot min dan 40 vaatjes verf ontvreemd, ten nadeole der firma De Goninck, Kloosterstraat. De vaatjes wogen elk 25 kilos. Do gestolen koopwaar had-dus een geza menlijk gewicht van 1000 kilos.Zoo iets kan men toch maar niet onder zijnon lciol wog- Ho ha Meent ge my de welgovooglijk- lieid to moeten leeron. Ik wil u niets leeren, maar alleen doen verstaan dat ik een eerlijk man hen en als dusdanjg wonsch behandeld te worden. Voorts herhaal ik dat ik niet weet waarom ik hier ben en wat mei) omtront my voornemens is. Weet gij dat niet? Wel, da's jammer... Maar ik zal 't u niot vertellen. Als gij op den rechten tijd uwe opgen goed opeu doet, zult gij het gewaar worden. Met diepe verontwaardiging keerde Henry dien schaamteloozon man den rug tóe, vastbe sloten geene enkoio vraag meer tot hem to richten, maar zijne oogen werkelijk goed open te doen en verdere onboschof te bejege ningen, die men tegen hem mocht beproeven, krachtig te beantwoorden. De kapitein werd in ditoogenblik geroepen; een poosje later gaf hij bevel om van koers ta veranderen. De wind was noord-westelijk, en dit scheen ook de richting te zijn dio 't schip zou nemen, want liet laveerde en hiold den koers west waarts. Een half uur later ging de wind lig gen, en dit duurde do grootste helft van don dag. Te twaalf ure kreeg Honry zijn middag eten, dat niot veol van het ontbijt verschöl, en waarbij men een glas water met kopjak had gevoegd. Don geheelen namiddag sprak hij tot niemand der schepelingen een enkel woord; hij bemerkte intusschen dat zij dikwijls over hem spraken, want hij zag dat zij ouder hun gesprek heimelijk naar hom gluurden. En naar de uitdrukking van hun gelaat te oordee- lep,.scheen het onderhoud nu on dan hunne hartstochlon op te wekken. (wordt vervolgd)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2