Laatste Berichten BREUKEN DE KAMER mmmns Vergadering der rechterzijden Weeikiindige waarminp Stadsnieuws SENAAT FORT Rechterlijke Kronijk Rechtbank van Dendermonde: B EC RIC lï T nGRicwno 14 JUNI 1913 DE VOLKSSTEM Ook slond het geheele ruim in vlam loen de pompiers onder bevel van luitenant Posoh ter plaats kwamen. Daar aan de koopwaar niet aan te komon was, werd maar besloten hel ruim onder water te zetten. Eenige kassen met speelgoed, die in oen neven liggond ru.lh lagen, zijn ook bescha digd. Donderdag morgend werd liet ruim weer leeggepompt. Internationale dief aangehouden. Eenige minuten voor het vertrek van don 'rein Amsterdam-Parijs, die om 5 ure 55 m. toekomt, werd een rustend majoor van de artillerie, in do gang van een spoorwagen, •loor twoe mannen tegen het lijf geloopen, •lie hem van zijn brieventesch poogden te herooven. Do officier achtervolgde de twee kerels, die verschillende komparlimenton van den trein doorliepen om te ontkomen, maar eon hunner kon door den commissaris der statie worden aangehouden. Het is een kerel van Griekschen oorsprong, die in bezit werd gevonden van een paspoort, in de maand Januari te Athene afgeleverd. De aangehoudene is ter beschikking van den procureur dos konings opgesloten zijn me deplichtig© wordt opgezocht. Uit den mast gevallen. Donderdag morgend is de matroos Fritz Reuter, 21 jaar oud, uit den mast van do stoomboot Helios, gemeerd op nr34, Kempischedok, gevallen, zijnde van eeno hoogte van 7 meters. Hij werd met eene wonde aan het hoofd opge nomen en kloegtevei)8 van inwendige pijnen. Na verzorging in het verbandhuis, werd hij verder naar het Stuyvenberggaslhuis over gebracht. Aarschot. Laffe aanranding. Woens dag nacht keerde Theofiel Kiesocoms, werk man aan den tram, wonende te Hauwaért, rond 12 ure huiswaarts. Aan de Bracke- poort werd hij aangesproken door vier ke rels, dio hom zonder de minste reden vast grepen en Ion gronde wierpen. Do ongelukkige werd zoodanig geslagen, dat hij twee gaten in het hoofd had, een tand uit den mond en gansch het aangezicht bedekt met wonden. Kiesecoms zal verscheidene dagen zonder werken moeten blijvon. Ilij kent zijne aan randers niet, doch zware vermoedens wegen )p iomand met wien hij 's avonds nog ruzie gehad had. Een onderzoek is geopend. Pamele. Laffe aanrandingDo landbouwer G...., van Pamele, keerde Vrij dag morgend, rond 1 ure, met zijne vrouw, lijno twee zoons en zijne 17jarige dochter van eene kermis huiswaarts. Het meisje stapte het laatste, Plots word iij door twee kerels vastgegrepon. Zij riep pm hulp. Haar vader snelde toe. De schurken staken hem verscheidene ma len met een mes, en namen, door de zöons achterna gezet, de vlucht. De misdadigors konden eöhter niet ingehaald wordöfr. Do loestojpd vati het'slachtoffer is zeer epnstig. Hel parket van Brussel is ter plaats géweest. Gent. -— Lijh'omgehaald. Donderdag morgend, rond 8 ure, hoeft'men uit* de'i^ieve, omtrent de Onlhoofdingsbrug, het lijk Opge haald eoner vrouw dat in ver gevorderden staat van ontbinding verkfeèrdo. Men stelde vast dat handen én voeten reeds aan liet ver gaan waren. Begin van brand. Donderdag na middag, rond 2 1/2 ure, was brand ontstaan in bei werkhuis van den aannemer M. F. Schanpvliege, De Smelstraat, 43. Het vuur. ontstaan boven de sin.ds, werd door de ge boren en werklieden van den ondernemer spoedig gebluscht. De pompiers, die ook lei- plaats waron gesneld, moesten niet werken. Twüo der werklieden bekwamen bij liet fclussohen, kwetsuren aan do handen. Somergem. Zevende dochter In bet huisgezin van de echtgenoolon V. Marlens, wonende op de Lange Broeken, werd eeno zevondo dochter geboren. De vrouw van M. don Burgemeester vertegenwoordigde de Koningin op den doop. Over eeno maand werd in de familie Marlens, indeZandstraat een zevende zoon geboren. Deseelgem. Schrikkelijk ongeluk. De kiMHiht Hendrik Chrisliaen, oud CO jaar, gehuwd en vader van verscheidene kinderen, reed met eene zwaar geladen kar langs de groolo haan. Hot paard sprong eensklaps op zij en de ongelukkige ward de borst inge drukt, tusschen liet gerij en een boom. De man moest bij dringendheid berecht worden. Hij is stervend. Audenaarde.In de Schelde. Donder- dag ging eene dochter langs den tragel der Sclieldo, aan het geslicht van D' DeMeule- meesler. Een wielrijder kwam ook langs daar gereden,en de weg er zeer smal zijnde, rankte hij hel meisje die in de schelde viel. Op liet geroep kwam er volk loegoloopen on do dochter kon gered worden. Leupegem. Dieven. Binst den nacht *ijn dioven in hot huis van den velomaker Dhuyvoller gedrongen en hebben er twee nieuwe velos gestolen. Lokeren. Ongeval. Vrijdag namid dag rond 5 ure, deed landbouwer Brugge- man van de wijk Iloyonde, zijn paard loopon daar liet moest gekeurd worden voor do ver zekering. De landbouwer gloed uit en brak zicli den arm. De geneesheeren Vercauleren en Larno bobben hom verzorgd. Zele. Poging tot inbraak. Wij heb ben gisteren do diefstallen gemold bij don boor Mailhys en den winkelier Van Wese* poel. Denzelfden nacht hebben dieven ook gepoogd in te broken hij M. Van Haute, op Zele Hoek. Do bowoners door gerucht gowekt,droven de dieven op de vlucht. Men zag zo per rij wiel wegvluchten. Men heeft de kerels later ontmoet op don weg naar Lokeron. Petrsones) die oene plaats zoeken, of eeno aanvraag willen doen, huizon of ka mers huren, voorwerpen verloren hebben, enz., zullen door onzo «Kleine Aankondigin gen" den besten uilslag bekomen. jubelfeest van Sint Vincentius a Paulo. Feestrede over Ozanam, in 't Vlaamsch, door de Eerw. Pater Stracke, S. J. op Zondag 15 Juni, onder de Mis van If uro, in Sint Martinuskerk. Na het Sermoen, omhaling ten voor- deele der armen. Overreden. Gister avond, rond 8 uur, kwam de genaamde De Winne Arthur, oud 18 jaar, zoon van Constant, wonende alhier op den Dam, op de Kat met eene kar gereden. Op het voertuig lag eene schup, dio afrees on tusschen een der wielen terecht kwam de steel der schup trof Do Winne, die dien tengevolge van de kar geslingerd werd en onder do wielen viel. Hij werd de beide bee- nen verpletterd en in deerniswekkenden toe stand huiswaarts gebracht. Doktoor Van de Velde heeft den ongelukkige de eerste zorgen toogediend. Vrijdag morgend was de toestand van Do Winne alleszins voldoende. Eerbied voor de dooden. In de Ondor- wijsstraat, in het voormalig beluik van ons oud hospitaal, zijn de knechten van M. Peyn- saert bezig met de fondeoringen te schioten voor 't bouwen van een nieuw schoollokaal, ten dienste der Dames van Maria. Woensdag namiddag vond men in don grond, daar tor plaatse, de geraamten eeniger vroeger aldaar begraven hospilaalzustors, waarvan de hoof den ongoraoen goed bewaard gebloven zijn. Do politie word verwittigd en de ondercom- missari8 Van Nuffel heeft Vrijdag morgend bevel gegeven dezo eerbiedwaardige over blijfsels in gewijde aarde te begraven. Zulks is des namiddags geschied. Naklank der werkstaking. Heden mor gend zijn voor don heer Vrederechter onzer stad niet minder dan 42 personen vorschérton, beticht van samenschoüngon in den omffrok der fabrieken, ondanks het bevel van den heer Burgemeester. Allen werden veroor deeld, de eenen tot 5 frank, de anderen tot 10 fr. boet. Verdwenen. Do voortienjarige Héclor D'IIaens, zoon van René, wonende Oude Gentschebaan, was op zijn werk, een vierlal dagen geloden doorgezonden. De knaap,is sindsdien niet meer naar hui» teruggokeerd en alle opzoekingen om hem te ontdeklccjn, bloven tot hiertoe vruchteloos. De oildérs vorkeeren in doodsangst. Ziehier het signale ment van Hector JD'Haensgroenachtige iluwcelon broek, zwarlo veslon, grijze klep- muts, kloofen. Hij was drager van zijiv ge- wonnon loon, 3,90 fr., en een pakje, bevat tende zijne werkkleodcrcn. m' Veelbelovend. Een veorlionjarige snot hek vanSt Jöhj die het sinds lang bij y.ijne ouders,, al te bont maakt, had Donderdag avond andermaal zijn kwade luim den vrijen teugel gegeven. Wanneer men hem buitjen stak, sloeg hij met do hand do vensterruiten in hetoudorshuis aan gruis. Hij ontving daardoor talrijke verwondingen aan dehan- don. 's Avonds werd hij in den omtrek; der statie gezion, gansch bebloed. f! - w Moedige daad. Donderdag avond, r,ond half elf uur, vergezoldon verscheide perso nen onzer stad do hoor Lodowijk De Vocht, toondichter van de cantate der Jubelfeesten naar zijn tijdelijk verblijf, in de kliniek,,-un Mijlbeek. Gokome» aan do Sle Annabijug, kwam aldaar een peerd in wooslon rit aan gestormd. Elk sprong verschrikt uit den weg en niemand diorf hol naderen. M. Jan Van Molle, niets dan zijn moed raadplegende, sprong voor liet hollend dier en gelulteer in, het tot staan te brongen, na echter ver scheidene melors ver meegesleept te zijn. Dit verdient eene schoone belooning. Gevallen. Maandag avond, rond kwpart na 8 uur, kwam de genaamde Huylehroeck Gustaaf, per rijwiel gemlon, in een dreef op het grondgebied van Hofstade. Plotsolipg stootte hij op eenige aldaar liggendeboomqrt, met het ongolukkig gevolg dat zijn rijwiel gansch voibrijzeld werd en dat hij eene roote wondo bekwam aan het voorhoofd. Huylehroeck, die daarenboven van inwen dige pijnen klaagt, heeft tot boden zijn werk niet kunnen hernemen en wordt verzorgd doer Doktor Wauthier. De gendarmerie beeft een onderzoek iugeslold. PER TELEFOON LucfotwBSegjGB* c3o©s2gevaBleüi. NEW-YORK, 13 Juni. De luchtvlie- gor Drew, is te Lima (Ohio), met zijn toentol van eene hoogte van 70 meters neergeploft. Hij werd op den sl^g gedood. Ge Serwiëps aangevallen. SALONIKA 13. De Bulgaren hebben den 10dCD Juni zich stormenderhand willen meester maken van eeno versterkte plaats door de Serviërs bezet, aan de plaats waar de Serviërs mot de Grieken bijeenkwamon. De slag was bijzonder hevig en duurde heel den namiddag. Tegen den avond krogen do beido legers versterking, 's Anderendaags herbegon hel gevecht- Do aanval der Bulgaren werd afgeweerd. (Telegram in de overgave achterhouden). De moord wan den Gro©L»Vi;zBr.CONSTANTINOPEL 13. Gene raal Sali-Pacha is anngehouden. De automobiel, door do moordenaars gebruikt, werd teruggevonden op de hoogten van Calane en boorde aan den generaal Sali-Pacha toe. De plichtigen hebben veel geld gebruikt om hun plan uit te vooron. Do policie zoekt van waar die geldelijke onderstand kwam. CONSTANTINOPEL 13. Vijftig aanzienlijke lurken zijn betrokken in de zaak van de moord op Mahmont Cliefket Pacha. Deze werd door twee vreemde afgezanten verwittigd dat men het op zijn leven gemunt had. Omroer igf de PfoSSsppïjnen. NEW-YORK 13. Do Amerikaansche troepen hebben eenen opstand met de wapens moeten beteugelen. Zij telden 6 dooden en gekwetsten. Een gouverneur afgest-sld. PEKING 13. De militaire gouverneur van een dislrikt van China werd afgezet voor onkunde on ontrouw. tlasïon tsgesi wBiegtnaehieia. ROME, 13. Belangrijke proeven wer den gedaan met schutterij tegen luchtballon en vliegmachienen. Al de luchtschepen wer den getroffen en men heeft speciale hommen gebruikt waarmode men gemakkelijk de vliegtoestellen verfiielonkan. Mgr. KEESEN, zal het wetsvoorstel stemmen. Wij betreuren hot wel dat het noodig is do opofferingen te doen doch onze onafhankelijkheidkaat op het spel, en van dan af is het onze plicht, opofferingen te doen. Do zitting wordt om 4 ure 30 geheven Vrijdag morgend om 10 1/2 uro hielden de rochtorzijdon van Kamer on Senaat eene vergadering onder voorzitterschap van MM. Schollaort en de Faveroau. M. LEVIE, minister van financiën, zette in t lang on in 't breed de nieuwe iiscusWoi uiteen. Deze werd zonder opmerkingen good- gokcurd door al de aanwezige ledon der rechterzijden. Zitting van 13 Juni. Zitting geopend om 2 «re, onder voorzitter schap van M. de Favereau. De militaire wet BARON RUZETTE, verslaggever, ont wikkelt zijn verslag en bestrijdt het alleman soldaat. Hij is van oordeol dat de algemeen gemaakte diensplicht reeds meer dan vol doende is, voor do noodwondighedon van ons land. M. ROLAND zal logen het wetsvoorstel stemmen, omdat hot niet beantwoordt aan de verzuchtingen dor werklioden. Zitting van 13 Juni 1913 De zitting wordt geopend te 2 ure onder -voorzitterschap van AI. Schollaert. Ondervraging. M. DEVEZE ondervraagt den minister van landbouw en openbare werken, over de on toereikendheid der Belgische vaartwogen en over de traagheid in het uitvoeron der yor- bcteringswerkon. Volgens hem zouden allo werlron door den Slaat zelf moeten gedaan worden en niet overgelaten zijn aan vereenigingen of bij zondoren. I'"' 'O v: Hij vraagt oökde afschaffing often minste de eenmaking der-v-aartfechten. Begrooting van Buitenlaodsche Zaken Ilot eejiig artfkel der begrooting van Buiteiiladsche Zaken wordt aangenomen met 85 stemmen legen.42 Ordemotie M. A. DELPORTE, vraagt of er dit jaar geene gedeeltelijke kiezingen moeten ge houden worden voor provincie en gemeente. M. BERRYER, minister van*Binnonland- sche Zaken. Het is niet noodig die kiozin- gen te houden, daar er thans eene bijzon dere kommissie, samengesteld uit bevoeg de mannen allot partijen, bezig te on derzoeken of het noodzakelijk is de gemeen te en provincL e kieswetten te herzien. Nog eëne ordemotie M. LORAND vraagt of voor den staat geene belangrijke schade kan voortspruiten, uit bet feit, dat de nieuwo wet op den alkooi in bet Staatsblad niet verschonen is. M. LEVIE. De Koning is in Zwitser land en kon zo dus biet teeltenen. M. LORAND. Ik wil niet betwijfelen dat gij ter goeder trouw gehandeld hebt, daar ik hoop dat de tekst der wet morgen zal verschijnen, dooli zou het niet mogelijk ge weest zijn, dat er gjespekuleerd werd? 't Is daarop dat ik de aandacht der Kamer en van het gouvernement trekken wil. M. LEVIE. Wij hebben gedaan, wat met de andere wetsontwerpen gedaan wordt, 'tis te zeggen onmiddelijk ter onderteeke- ning aan den Koning gezonden. Ik had echter alle maatregelen genomen, voor wat betreft den invoer van alkool en ik mag u verzekeren, dat de stokers den taks goed aanvaard hebben. De tusschenkomst van M. Lorand via^dus voorbarig. Herneming der bespreking. M. de JONGHE p'ARDOYE vraagt ver beteringen voor de vaart van Charleroi, welke zeer ontoereikend is, hetgeen veel schade borokkent aan talrijke nijveraars. M. de WOUTERS d'OPLINTER vraagt dat men zoo spoedig mogelijk zou beginnen met de kanalisoering van den Demer. De zitting wordt om 4 ure 45 geheven. DUIVEN NIEUWS Gemeente Wanzafe. Jaarlijksche prijs kamp met oude en jonge duiven, afzonderlijk, bij Ivo Molckonbeek, te Wimzelo. Vooruit 100 frank, waarvan;50 fr. gewaarborgd. Vlucht op Zondag;15 Juni 1913. Inbrengst van tot 5 ure 's morgens. WIELRIJDEN Baardegem. Koers voor ondorbeginnelingen, op Zon dag 15 Juni, bij Raymond Van de Velde, vooruit 20 fr. gowaarborgt. Inleg 1 frank. Het kampioenaat der Vlaanders bad Donderdag reeds 87 rijders vereenigd en nog komen gedurig inschrijvingen toe on danks de moeilijkheden die de inrichters der W. V. O. V. ontmoeten. Roeds hebben wij onze lezers ingelicht over de prijzen (den eerste een koersrijwiol) enz., maar allen luister zal aan liet IXe kam pioenschap gegeven worden. Om 12 ure zullen de rijders hun rugnum mer in het Café dos Arts Schouwburg- straat, Gent, kunnen afhalen. Om 1 uro, naamfroeping en gezamentlijk vertrek naai de Ster. De fanfare Do Velovriendcn van Lede- berg zullen den stoet openen en om 1 1/2 uro officieel vertrok op don Kortrijkschon Steen weg (achtor hot Sporplein der Tentoonstel- ling). Voor hot vertrek zullen de rijders nog ee nen stempel ontvangen. De weg is Gent, Deinze, Thielt, Ingelmipi ster (kontrool), Waregom, Kruishouten), Eecke, Gent (sportpléin). De rijders wordon verwacht om 4 1/4 ure. MARKTPRIJZEN Anlst.13 juni Hop. markt vaster. prij4 zen in opslag, nieuw gewas, koopors fr. 115.00 Anderlecht.—wekclijksehe Markt Kalveren 1509, prijs per kilo op voet fr. 0,95 a 1,27. BruaaeB.wekelijksclie markt, kalveren 153, fr. 1,10 a 1,40. Audenaarde 12 juni Aardappelen 5,50. boter2,81. eieren 2,31. viggens 45. konijnen 2,50. Gent Veemarkt van vrijdag getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 3; Melkkoeien 2; Groote ossen 0; Jonge ossen 7; Vaarzen li; Stieren 14. Varkens 400 Kalveren 265; Ma gere boesten 184; Schapen 6, Lammeren Vig- genen 640. De goede stalbcesten golden van 1,75 tot 1,95. Do kalveren van fr. 2,2u tot 2,50 per kilo, ge slacht vleesch. De schapen van fr. 1,80 tot 2,00 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,00 tot fr. 1,10, volgens kwaliteit. GeeraarscSberoen 13 juni Tarwo de 100 kilos 23,00; Masteluin 19,00; liaver 22,00; Rogge 18 00; boonen 23,00; Aardappelen 6,50:- 1 ijnzaad 35,00 koolzaad 00.00boter de kilo 2,7fl 2,90 eieren per 25, fr. 2.50 ruw vlas 0.93. WATERBREUKEN, ADERBREUKEN. Genezing door dokter-specialist V. BASTIN, van Fontaine-l'Evêque, thans te Brussel, 83, avenue Besme. Persoonlijke werkwijze, gedurende 22 jaren zijnobewijzen afgeleverd hebbende en op heden 12.190 genezingen, schriftelijk betuigd en gewaarborgd, altijd op slechts 8 dagen tijd bekomon. Volledige afschaffing van dun band. Brochure kosteloos toegezonden en bezook kosteloos, alle dagen van 1 tol 3 ure. Telefoon B. 2837. 544 OPENBARE VERKOOPING van CO koopen schoon en allerbeste TZEJ op don Bocht, achter do kerk, in do Kerke- moerschen, in den Bekeling en op do Beek- dijken, op Donderdag 19 Juni 1913, om 2 uren namiddag. Door bot ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, lo Aalst. To beginnen op don Bocbt. 323 Boetstraffelijke Rechtbank van Brussel. De beruchte speetkaskens. Wij meldden reeds een en andorever bet aanslaan der beruchte speolkaskens, daar er hier te Aalst ook nog al oenigen tijd op ge speeld werd on dozen ook allen aangeslagen wierden. Do herbergiers zij» nu nog steeds in af wachting, wat er zal van komen. Naar thans gemeld wordt, zou het parket besloten hebben, niet alleen de plaalsersde zer toestellen, maar ook do herbergiers waai zo geplaatst waren, te vervolgen, wegens overtreding der wet op de kansspolen. Gisteren morgend begonnen dezo zaken op tie 8° kamer der korrekliormeele recht bank. Er waren 12 beliohten. De experten beweren dat dezo speeltoe stellen tot de soort der kansspelen hehooren en dat de houders ervan 45 tot 60 winst moeten doen. De substituut Lacroix eisclile voor de bo- tichten eene straf, vooral op zedelijk en so ciaal gebied. De advokaten echter beweren dat hot hier behendigheidsspelen zijn, en dat met eenige kennis men zeker is to winnen. De uitspraak zal later plaats hebben. WOESTE KEREL. Victor Bick, rondleurder te Melsële, drotv ken zijnde, kwam met paard en kar in volle vlucht door Beveron-Waas j,. 'on. Een po- licieagent deed hem stilhouden, doch de man kreeg een zweepslag in het oog. Een bon dordtal meters vorder kreeg zekeren Coppens ook een ergen zweepslag. Bick krijgt 1 maand en 15 dagen govang en 67 fr. boet. VERMAKELIJKHEDEN Schouwburgen. Brussel 14 JUNI Alhambra. Veranderlijk apeclakel. Molière. Le Juif Errant. Waux-Hall. Om 8 1/2 ure Concert, door het orkest van den Muntschouwburg. Zomerpaleis (G ré try straal).Verscheiden- beden. Avondvertooningon om 8 1/4 ure. Luna-Park. Alle dagon om 3 ure na middagvertooning j om 8 ure avondver- tooning met volledig gezelschap.Om 11 ure 's avonds, groot bal. Verloren omtrent Aalst, een rood plak voor automobiel n. 4740. Goede belooning voor den lerugbrenger, aan A. De Ryclc Limpens, Aalst. 325 Alle Donderdagon en Vrijdagen gezondere groote keus van vole sooiten verschea ZEEVISCn aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voórdeolige prijzen voor Avondma len, Hóteliers, enz. Ph. V&1M STYVES3GAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jartu in do Ooslendsche Visscherijen gevestigd. Vi9scherij LANGE ZOUTSTRAAT 38, AALST Leveraar der bijzonderste huizen der stad TELEFOON N' 44. 879 vud M. Camiel Prnet, opticion-apooialiste Aalst, L an go Zoutstruat, 0 -juni, 15 uro; Barometer 768* Thormometor 16°5 Wind: noord-west Vooruitx. schoon weer QoV« Vt'C

De Volksstem | 1913 | | pagina 3