DeWereMténtooasteilmi Eene paniek in een Cirkus TE HASSELT Het Jubeljaar van den Duitstfien Keizer ZIJNE MOEDER Een ijselijk ongeluk Eene greotmoeder met hare twee kleinkinderen vermorzelt! Nieu wsberich ten HlitMJl 'Tg? voorwaar door do wcorgestollenis begunstigd wordt, kwam weidra Opdagen. Toon hij na eeneprachtige gestrekte vlucht neerdaalde, op ongeveer drie kilomeiers afstand van de stad, was do policio niet bij machte de menigte te bedwingon. Als een •wervelwind drong deze naar den vlieger en in inin dan geen lijd was deze uit* zijn toestel geheschen en in triomf werd hij naar Sl- Pelersburg gedragon. Zijne mecaniciens hadden de 'grootste moeite om te beletten, dat do bewonderaars van Brindejoncdezes vliegtoestel verdeelden. Vijftig gekwetsten Zondag avond woonde cene talrijke monigle do Yerlooning bij van con rondrei- zonde cirkus, welke thans op de Leopold- plaals to Hasselt zijne tenten had opgeslagen. Eene paardrijdster was juist in de renbaan mol de uilvoering vau haar nummer bozig, toon eensklaps eone geweldige ontploffing- gehoord werd. Op hot zelfde oogenblik doofden alle lichten uit on hoorde men een gesis van ontsnappenden stoom. Do cirkus was in eene volslagone duister nis gedompeld, als oon der aanwezigen het ongelukkig gedacht kreeg, Brandte roepen. Onmiddolijk ontstond eene vreeselijke paniek en do verschrikte menigto sprong «ver de borstleuningen ena. in de renbaan, waar eene verwoede worsteling aanving om buiten te geraken. In de duisternis vonden de aanwezigen de deuren niet en intusschen hoorde men maar steeds het dreigend gesis van don stoom. Daar men echter geen vlammen of rook gowaar werd, en de bestuurder en het per soneel van den cirkus tusschen de verschrikte menigte drongen en hen kondon doen ver staan dat er niets was, kwam de kalmte wel dra terug en kon hel volk huiten geraken. De paniek was veroorzaakt geworden door het springen van de stoA* eener klep. Dit had eene ontploffing verwekt, welke de sloom- ontsnapping ten gevolge had. In de woeling waren oen vijftigtal perso nen min of meer gekwetst geworden en moesten door geneesheeren verzorgd worden. Hun toestand is echter geruststellend. De Pers. Al deDuitscho dagbladen Zondag r»10fgend verschenen, bevallen lofartikelen over Wil lem II. In verscheidene vindt aaen de beolie- nis van den Keizer. Al de dagbladen, troslatigen met fierheid en geluk, dat hoe 7angor hoe meer ook alle an dore mojj£p<lheden ontzag on eerbied gevoe- 1«'A voor de Duitsche natie en dat deze vol komen aanspraak maken mag op een oyer- wegend dool in de internationale hegemonie. Godsdienstplechtigheden te Potsdam. Zondag morgend had in de garnizoenskerk van Potsdam eon dienst plaats ter gedachte nis van koizer Frederik. Het keizerlijk paar, do prins van Cumber land en zijne vrouw, meestal de kindoren, broeders en zusters van den keizer woonden de plechtigheid bij, bonovens den minister van oorlog en den algemeenen stafoverste. De keizer had zelf don tekst gekozen welke do predikant in zijne aanspraak hoefde te behandelen. Na do plechtigheid trok heel do koizerlijke familie en het gevolg naar don grafkelder, waar kronen neergelegd werden. Nadien ontving de koizer eene afvaardi- 29° VERVOLG We begropen dat we vervolgd werden om dat we den joDgeliug aan boord hadden, en na een kort beraad werd besloten, ons zoö spoe dig mogelijk van hem te ontdoen en als het vreemde schip ons ingehaald zou hebben, te zweren dat we hem niet aan boord hadden en evenmin iets van hem wisten. Wo zouden twee ijzeren stangen aan zijne voeten binden en hem dan overboord werpen, dit plan werd floor alien het beste gekeurd. Maar gij ondervoudt dat de uitvoering niot zoo gemakkelijk ging als gij wel gedacht hadt, viel Montmorillon hem met een spot lach in de rede. Niettemin hebt gij alles in 't werk gesteld om dio laaghartige daad te bedrijven,'t is dus niet meer dan billijk dat gij uw loon daarvoor ontvangt.» Vorgeving, kapitein wees edelmoedig Btraf ons, ellendige werktuigen van onzen bevelhebber, niet voor zijn misdaad. Aanstonds zal ik het niet doen. Ik zal eerst zien hoe gij u gedraagt. Ik zal u in vrij heid laten gij kunt gaan waarheen ge wiU. Hebt go niet ecno lading voor ons vroeg Maton, wien mon hot, evenals zijne kamera den, kon aanzien hoe dankbaar hy was voor do hun betoonde genade wo zullen die, dat weet go, goed overbrengen. Neen, ik heb niets te verzenden. Maar misschien zult go spoedig iets hebben. We verzoeken dringend, ons dan iets to laten verdienen. Niet waar, kapitein, ge zult ons eone lading bezorgen ging van hot regiment aan wiens hoofd hij stond van 1877 tot 1880. De keizer drukte vriendelijk de hand aan al dio afgevaardig den on sprak met elkeen hunner. Barmhartigheid van den Keizer. Ter gedachtenis van de 25® verjaring zij nor troonbeklimming, heeft de keizer een aantal straffen kwijt gescholden on vele an- dero verminderd en verzacht. De kwijtschelding dio meest opspraak zal verwekken, is dio van luitenant Ruger dio terug in de rangen van 't legor aanvaard wordt. Luitenant Luger had eer. brooder, militair gonoeshoer, dio dienst deed in dezolfde gar- nizoer.slad. Eene innige genegenheid veree- nigde do twee broeders. Zekoren avond, op oen gala-avondmaal, kroeg do arts oen hevig woordengeschil met zijn kapitein Adams, die hem in tweegevecht uitdaagde mot den sa bel. Adams was gokend als een uiterst be hendig sabelman. Lugor integendeel, [goede huisvader, hield zich immer weinig- [met hel hanteoron der wapens onledig. Kortom dal tweegevecht moest met don dood van den gonoeshoer Lugor eindigen. Do luitenant, zulks vreezende, wou hot uiterste wagen en ging kapitein Adams vinden. Eene hovigo woordenwisseling greep plaats on dejongo luitenant schoot kapitein Adams op den slag dood. Hij word aanstonds aangehouden en veroordeeld tot afzetting, lot banning uit hel leger en tot acht jaar oplluiling in eene ver sterking. Twee maand nadien werd de laatste straf veranderd in gewoon gevang, en 6 maand later werd hij,idank aan den keizer, in vrij heid gesteld. De gewezen luitenant nam daarna dienst ia de gezondheidscompagnieën van Afrika. Daarna kwam hij naar zijn va derland terug, waar hij nu eene bediening bekleedde in een handelshuis. Luitenant Lueger wordt nu eindelijk met zijn graad terug in het leger aangenomen. Viering van het jubeljaar door de Duitsche Kolonie van Brussel In den morgend werden langs allo kanten godsdienstige plechtigheden gevierd. 's Namiddags greep een vaderlandslievend feest plaals in do feestzaal van do Broek straat. Er was eene massa volks. Al do Duitsche maatschappijen van Brussel waren vertegenwoordigd en 'l is onder kunne be scherming dat de foest plaals greep. Men bemerkte in de zaal op de eerste rij den prins Hatzfeldt-TuaChenberg, zaakge lastigde, de konsul c;j al de voorzitters van maatschappijen en vereonigingen. De *r.Uziek der Karabiniers verleende hare hulp. Dr. Karl Lolimejer sprak do feestrede uit. Daarna hoorde meu den zaakgelastig de en dan weerklonk in de zaal do Braban- gonne en de «Heildirim Siogerkranz Een ijselijk ongeluk is in de volgende omstandigheden voorgevallen in de statio van Clermont (Oise). Do kinderen van M. Chocart. dienstdoende burgemeester te Blaincourt (Oisc), Gaston, 10 jaar, en Gormaine 13 jaar oud, verblijven in do week bij hunne, grootmoeder, Mevr. Genly, rentehierster te Glermont, waar do kinderen op school gaan. Zaterdag avond leidde de zestigjarige grootmoeder hare klein-kinderen naar de statie, om niet den trein naar Banville to vertrekken om or den Zondag over to brongen. De grootmoeder, kwam mot de kinderen aan hare hand naar den trein dio voor Com- Montmorillon zweeg eonige oogenblikko» en schoen in gedachten verdiept daarna sprak hij Ja, als ik eens iets te vorzendeu heb, en ik het zolf niet kan overbrengen, zal ik 't u laten weten maar gij moet or niet to veel op rokenen, want ik bob mot de zaken genoeg verdiend. Eenigen tijd geleden zegdet ge nochtans dat u van al uw geld niet veel was overgeble ven, hernam Maton. Dat is ook zóó. En toch bob ik mij eenen grootcn schat verworven. Maar ik heb dien gewonnen in de harten van menschen. Met mijn gold heb ik voorspoed en zegen vor- spreid in kleine huisjes langs de geheele kust van Cherbourg tot Brest, waarin nu vrede en geluk wonen. Ja, ik heb het tot't heil en welzijn der menschen aangewend, en er zijn in Frankrijk honderden deuren, die by mijne nadering dadelijk im gaarne voor mij geo pend worden, en honderdeu harten, die mij toebehooren, uit dankbaarheid voor de wel- dadeu en do hulp, die ik hun heb bewezen. Ik behoef dus niet voor gebrek te vreezen, als ik eenmaal de zaken geheel vaarwel zeg. Ik weet hot, mompelde Maton naden kend. Ik weet dat ge u vrienden hebt weten tc verwerven daar ge steeds voor het welzijn van anderen werktet. Er zijn ook een aantal douron, die op mijne nadering zullen geopend worden, maar dat zijn gevangenisdeuren.» Die woorden werden niet lichtvaardig, maar met diep gevool gesproken, want in dit ooge.nblik scheen Maton werkelijk te be seffen welk een slecht menschhij was. Montmorillon liicld zich echter niet langer op, om naar de betuigingen van Maton te luisteren. Nadat hij dezen van zyne boeien had laton bevrijden en den nog altijd hem DE VOLKSSTEM peigne ging vertrekken, zij trok ongelukkig lijk over de baan. Pas op Pas op werd op holzofde oogen blik geroepen. De dame aarzelde, en do sneltrein Kales-Parijs, die bier niet stopt, holde de statie binnen en vatte do drie onge- lukkigen. Het was juist marktdag te Clermont, en do kaaien der statie waren op dit oogenblik door 4 tot 500 reizigers ingenomen. Een algemeono angstkreet steeg op, en verschei dene vrouwen violen in bezwijming. De statiebodiondon gingen onmiddelijk aan 't werk om do onkennelijke overblijfselen op te zoeken. Grootmoeder en kleinkinderen waron totaal aan stukken gereden. TE GENT Tentoonstelling van pluimgedierte In de-zaal der Azaleas wordt eeno tentoon- stoling van pluimgedierte gehouden. Zater dag werd deze geopend en Zondagnamiddag werd deze bezocht dooi1 den heor Hellepuilo, minister van landbouw en openbare werken. Die tentoonstelling, zooals overigens al de vorige, ingericht door de maatschappij Het Neerhof is ten volle gelu.,.. nu lieor minister drukte er dab ook zijne tevreden heid over uit aan liet inrichtend korniteit, waaronder de hoeren Tollenaere, advok.tal-, Firmin de Smet, burgemeester en Vinder- houte, enz. De derde Vlaamsche Burgersdag De derde Vlaamsche Burgorsdag, Zondag begonnen, bekwam een ongehoorden bijval. Om 10 ure 's morgens werd aan de Ant- werpsclie statie een prachtigen stoet gevormd en, voorafgegaan door do fanfaren De Vrede toog men naar het lief gemoentohuis van St Amandsberg. De ruime gemeonteïaadszaal was veel te klein om de deolnemers van het Congres lo bevatten. Op het verhoog hadden plaals genomen de zoo geachte lieer burgomeesler Van Cleem- pulle, hoeren Siffer, volksvertegenwoordi ger, Verniers, schepene, Kickx, Van Goe- Lhem en L. Vandeubroecke, gemeenteraads leden,'! bestuur der ipi'ich lende maatschappij van den Burgersdag, alsook de voorzitters dor afdeelingon van Antwerpen, St Niklaas, enz. De heer burgemeester Van Cleemputte wenschte in hartelijke bewoordingen wel kom aan de deelnemers van den Burgersdag en spoorde al de aanwezigen aan tot samen werken, ten einde den middenstand op to beuren. Spreker dankte het bestuur voor al' het goedo door de maatschappij Do Belan gen van don Middenstad van St Amands berg verwezenlijkt. De hoer Rooms, in' naam der inrichters van den Burgersdag, dankt den heer Burge meester en wonscht aften welkom.Hij maakt de vergadering bekond dat GO maatschappijen met 14.000 leden hunne toetreding lieten ge worden. Do heor Rooms treedt in breod- voerige beschouwingen over het ontslaan der Vlaamsche burgersdagen. Vervolgens wordt hot dagordo aangeval. De voorzitter dor ai iing Antwerpen, heer D. Vander Heyden, gaf verslag over de wet' do handelspolieie. Heer Van Haver, voorzit ter dor sectie St-Nikplaas, over het krediet dio zou moeten toegestaan worden aan do; kloino burgerij. Beido sprekers bekwamen grooten bijval toen ze een beroep deden op de meordere vorbroedoring onder de noringdoeners, tot het veroveren hunner rochten. De heer Siffor, verzocht zijndo ocnigo woorden te zeggen, spoorde de aanwezigen aan hot voorbeold der werklieden le volgoip en zich sterk te vereenigen. Daarna verklaarde de heor voorzitter verbluft aanstarende matrozen gozegd had, dat zy hun schip mbchten sturen waarheen zij wildon, verzocht hij Henry hem te volgon. Do jongeling stak zijne pistolen in 't zak en ging met zijnen goheimzinnigen vriend aan boord van de andere brik. Dadelijk werden do enterhaken losgemakkt en de zeilen gehe schen, en Weinig oogenblikken later waren beiden schepen reeds op een kanonschot af stand van elkander verwijderd. Honry zag naar de verrichtingen van do bemanning der brik, die hij zooeven verlaten had, en bespourdo dat zij nog altijd in een ernstige beraadslaging op 't achterdek stond, 't Duurde nog eene geruime poos eer liet sobiji zijner koers nam, en' toen het dit deed, ging het terug in do richting van waar het geko men was. Montmorillon liet zijn brik dadelijk in de richting van Sl Malo sturen. Nu was Honry aan boord van oen vaartuig, dat er geheel anders uitzag dan hetgeen hy pas had verlaten. Het dek was, helder on schoon, liet tuig was, in de beste orde, evenals dezeileu, hot ijzerwerk glom als een spiegel. De bespanning bestopd uit stevige lieden, dio allen goed gokieed waron. Wel waren er ook eon paar wnest uitziende kerels onder, )T)aar geer. van allen had het voorkomen van eenen schelm, 't Waren allen wakkere stoutmoedige zeelieden. 1 Het schip voorde zos kanonnen, vier ach- torladders op hot tusschendok en twee op het voordek. Ik hoop dat gij oiiofc zult donkon dat ik zulke lieden in mijnen dienst heb als gij op gindsclio bl ik hebt abngotroffen, zei Mont morillon, tot zijnen med^rr'*,-®r. 't Zijn ovorigen's bekwurnozeelieden, en vroeger heb ik hen menigmaal eene lading naar Engeland Jatoii overbrengen, want ik Rooms de zitting geheven. Om een uur zou zij hernomen worden in het feestpaleis der Tentoonstelling. Om 11/2 ure werd do zitting hernomen. De hceron De Bondt, door den heer Rooms daartoe aanzocht, zit de vergadering- voor. Hij verleent het woord aan den heer K. Vandercruyssen die, na hulde gebracht te hebbon aan do inrichters van don dag, eene kleine voordracht houdt over do belan gen van den middenstand. Eindigende wak kert spreker de aanwozigen aan tol moedig optreden tot vordediging hunner rechten. Daarna neemt dehebr Pol.Goossons,zoon, van Gent, hot woord en spreekt eene politie ke^ redevoering uit die hevigeprotestaties uit lokten. Na nog'enkele woorden van don heer Goossens, vader, werd do zitting geheven. Om 3 1/2 ure werd in hel Burgerhuis het banket opgediend. Er waron moor dan 500 deelnemers. Aan do eeretafel Heeron Rooms, voorziitor der afdeeling S. Amands berg, K. Vandercruyssen, voorzitter van God en Vaderland schepene Verniers en de voorzitters dor verschillige afdeelin- gen. Do slotvergadering had Maandag morgend "plaats. Brussel. Gevaarlijk nachtverblijf. Eou persoon var. St-Gillis, welke diép in het glas had gokeken, viol in slaap op eene bank dor Louizalaan. Wanneer rond 2 1/2 uur 's morgends een polioieagent lieni wakker maakte, steldo hjj vast dat men hem had ontlast van zijn gouden uurwerk met ket ting hebbende eene waarde van 600 frank. Een jonge dief. Vóór drie dagen kwam een löjarig knaapje, in dienst als leerjongen in een huis der Zavelslraat. Gisteren avond, de afwezigheid van de andere werklieden te baatnomend, sloop hot kereltje op de slaap kamer zijner meesters. Hij legde do hand op 'hunne kloedereo on spaargeld. Hij wilde •vluchtten met zijn buit langs de deur van don bijzonderen ingang, doch werd ontmoet door een zijner slachtoffers dio hem vast greep en overleverde aan een politieagent om naar liet kommissariaat in do Ligncstraat .geleid to worden. Policieofficier Hannecart heeft ten laste van het weinig belovend vent je proces-verbaal opgemaakt. Onvoorsichtige knaap. Een Gjarig knaapje uit do Blaasstraat, wierp Zaterdag Tivond een stool on> aan hot terras van een koffiehuis der Hallopoortlaan en vluchtte. Hot kind liep onder een rijdenden wagen en werd zwaar gewond aan het hoofd on de boenen. Men braoht den kleine over naar het £t Pietersgasthuis. Diefstal.Dieven zijn verleden nacht gokomen inliet huis n°2 op den Vilvoord- sclien stoomveg, waar de lokalon eener brus- solscho maulscbappij gevoesligd zijn. Al de pieubolen werden opengebrokon cn door snnffold. Eene som van verscheidene hon- 'derde fr. in bankbrïefkens werd gerobberd. Maar ja,buurvrouw, mijn koffie is altijd good, want. ik.gebruik de cliicoree der Trap pisten Vincart. 1500 N Andcrlecht. - Knaapje verloren ge- loopen. Uitgeput door vermoeidheid, kwam een 12jarig jongetje Zaterdag avond in het policiekommissariaat te Anderlccht. Het kind zegde dat zijn vader in do tentoon stelling van Gent, Duitsche afdeeling. werkt. Do knaap was verloven geloopen en 'had ganschdcn dag gegaan zonder lo weten waarheen. Hij weid in het kommissariaat verzorgd en geherbergd in afwachting dat zijne ouders, die verwittigd werden, hom komen halen. Jette OnrusUoekkeyide verdwijning en 'Lenaort Frans ia sedert den 4 dezer 'maand verdwenen. 25 jaar oud dikke neus [uitkomende knevel eirond aangezicht. Roode oogleden. ,had dikwijls meer goederen dan ik met den besten wil zelf kon vervoeren. IIcnry moest bekennen dat hij van dezelfde meening was, en na nog eenige opmerkingen over het karakter dier lieden vroeg hij Maar hoozytgo my op't spoor geko men Dat zal ik u vertellen, zei Montmo rillon. Gisteren ochtend werd my meege deeld dat go op het slot vermist werd. en kort daarna wist ik reeds dat men u naar de oude vlsscherschutten aan de oostzyde der stad had vervoord. Ook had mon de signalen gezien, en uit do beschrijving, dio mon van het sig naal gaf dat men uit de haven liad gezien, be sloot ik dat liet van Rougisses schip was ge komen. Ik vernam tevens welke ontmoeting gij eenigon tijd te voren op den weg naar het slotdoBaux hadt gehad, en toen ik al die omstandigheden met elkander in verband bracht, begreep ik al spoedig dat men u met geweld naar do brik had gevoerd. Mijn schip lag in een kleine bocht van de Bancallebaai ik sprong te paard en voordat bet negon uur was, was mijn schip reeds in vollo zee. Ik wist dat liet vaartuig waarop men>u ontvoe ren wilde, een vlugge zeiler, maar het tuig slecht eu do bemanniug te gering is, en hoopte liet dus spoodig in te balen. Ik was daarbij overtuigd dat liet als gewoonlijk zijnen koers naar de iorsche kust zou nemen, en zooals ge zult opgemerkt hebben, had ik goed geoor deeld. God zij gedankt dat ge nog juistrbijtijds kwaamt riep 'de jongeling, want zoo ge iets later waart gekomen, zou men my over boord goworoei hyi.>n. Maar wio bracht u het eerste bentin van mijn verdwijnen Waarom vraagt ge dat Omdat ik Yennóed wie 't geweest is. 17 JUNI 1913 Delöjarigo Carolus Vanwinghe, ge boren to Koekeiberg, is sedert den 4 dezer maand verdwenen Grooten struisch voor zijnen ouderdom, blond baar en wenkbrau wen, rond aangezicht, gezonde gelaatskleur. St. Jooat-ten-Ncode. Nog verdwijnin gen. Do 26 jarige Lolotte, geboren te Verviors is sedert don 22". April 11. verdwe nen Gestalte 1 m. 70 kastanjebruin haar, nogal hoog voorhoofd, kastanjebruine wenk brauwen, bruine oogen, nogal dikke nous, mager en langwerpig aangezicht. De 15jarige Marius Doleu, geboren to Schaarbeek, is sedort den 5D dezer maand verdwenen. Gestalte 1 m. 69, zwart baar en wenkbrauwen,donkerblauwe oogen. mid delmatige neus, uitkomende knevel, middel matige mond. Nogal zwaarlijvig. Tremeloo. Het drama. Wij hebben don de moord gemeld die alhier op den eer sten kermisdag gepleegd werd. Het slachtof fer is De Snert, 30 jaar oud, gehuwd en va- dor van vijf kinderen. Do ongelukkige was getroffen door vijf kogels in het hoofd, on volgens do wetsdokters moet hij op den slag dood gebleven zijn. Het gerecht heefl twee kerels van Schrieck aaugohouden, die bekentenissen godaan heb bon. Een der aangehouden trad zelfs in breedvoerige bijzonderheden nopens het ple gen der misdaad. Elsene Zelfmoordenaar op de vlucht. Een kleermaker P... genaamd was eeno kamer komen betrokken in do Lesbroussurl- straat. Gistoren hoorde men gekerm in do kamer on do deur werd ingestampt.Men zag denman opgeknoopt aan zijne bedsponde han- gen. Dadelijk werd de koord losgesneden doch alle leven scheen reeds opgehouden te heb ben. Men liep om de policie on eon officier met wetsdokter, heiast den dood vast te stellen, kwamen ter plaals, gevolgd door tweo agenten met eene berrie om het lijk wog le voeren. Wanneer men echter in de kamer kwam was er niomand te vindon. De zoogenaamde doode was denkelijk ontwaakt en ging vluchten. Tot dusverre weet men nog niet wat er. van hem is ge worden. Dienstmeid erg gewond. Mej. Rosalie De Winter, dienstmeid in een huis der Tulpstraat, ging gisteren over den steen weg, op den hoek der Viadukt en dor Raad- straat. Zij werd omgeworpen en overreden door een wielrijder. Mej. De Winter word'erg gewond aan het gelaat; zij kloeg van hevige inwendige pij nen. Een onderzoek is ingesteld. St-Catherina Lombeek. Been gebroken De twaalfjarige Jacobus Rype roed op oen oud rijwiel waaraan de keten on.lbrak, een berg af. Door uit te steken voor een© kar, bolste hij tegen den gevel eener woning, met het ongelukkig govolg, dat do onvoor zichtige knaap een heen gebroken werd. Da kleine is ook erg ovor heel het lichaam ge kwetst. Een geneesheer heeft hem verzorgd. Antwerpen. Door een revolverschqt ge kwetst, Zaterdag rond middernaoht be vonden zich twee russen ineen koffiehuis der Groenplaats. Een hunner toonde een revol ver welke hij niet geladen dacht. Eonsklaps ging een schot af en zekere Leo Kuschinsky, geboren le Paenzig in 1890, wonende St Janskaai werd door oen kogel in don buik gekwetst. Het slachtoffer is naar het hospi taal overgebracht. Lokeren Brand In de fabriek van den heer Stanislas Cock, staande op den Kleinen Dam, is brand ontstaan. Het dak van het stofkot werd vernield. Dank aan de spoedige hulp dor werklieden kon men het vuur beperken. De schade is door verzekering gedekt. Gouden bruiloft Maandag vierden do eclitgenooUn Jan Van der Sypt en Maria Wio denkt ge dan Eeno vrouw Ge hebt het goraden. Mijne moeder mompelde Henry en hy zag daarby den smokkelaar mot eenen bijna smeekenden blik aan. Uwe wat? vroeg Montmorillon schijnbaar verwonderd. Mijne moeder O, was zij het niet Zeg my, was zij het niet Wat heeft u op dat dwaze denkbeeld gebracht Dio vrouw uwe moeder Drom mels indieu ik niet overtuigd was dat gij uwe vijf zinnen bij elkander hebt, zou ik er aan gaan twijfelen. Vertel me eens wie u dat in 't hoofd heeft gepraat. Hoe komt gij aan dit gedacht Myn hart zegt het mij het fluistert me toe dat zij mijne moeder is. Haar gelaat, har© gestalte, hare oogen, haar lach....» Zaagt ge haar lachen Ja, en toen zij dit deed. toonde zy mij het ideaal van de droomen mijns harten. O, ontneem mij die zalige droomen niet. Zeg mij, kent gy die vrouw Jaj ik ken haar, antwoordde Montmo rillon, en toen hy dit zegde, wischte hij hei melijk eenen traan uit zijne oogen. Is zij niet eene brave, deugdzamo vrouw Zij is zoo rein als de wolkenlooze he mel, zei Montmorillon. Zy is mijne moeder Zeg my, of ge niet weot dat dit zoo is. Ik moet over velerlei zaken nadenken alvorens ik die vraag kan beantwoorden. Ik vorwaclitte die niet en ben thans niet in staat do waarschijnlijkheid of mógelijkheid van uw© mcening le overwegen. Maar hebt git haar zelve daaromtrent ondervraagd (Verv.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2