Ce Wereldtentoonstelling M onweder van Dinsdag 2 u. Het drama van Forchies-la-Marche Eclitelijk drama te Parijs ZIJNE MOEDER 1400 worklieden, dat is waar maar de bazen hadden hier het recht van hunnen kantde minister kan or niet tusschen- komen, indien zij niet willen do zaak ligt dus alleen aan 't hart van eenige roodo leiders. Oh ja, dat is voldoende om er gauw 'eene interpellate op te bouwen. En het zal wel noodig zijn nopens die zaak gedurendo drij of vier zittingen den tam tam tc slaan. In Augustus zitten we hier nog te zweeten, le zweelen Ouf !1 Ik vond dezen morgend in mijnebrieven bus ecnen hreeden omslag met het volgende opschrift in twee talen Stad Brussel Dienst der gevonden voorwerpen. Daarin een gedrukte brief die aanving als volgt Gij hebt verlorenuwen lijd. Ja, Mij nheer. Hadtgij uwe zakhorlogie verloren zulks was nog lierstelbaar maar gij verliest uwen... lijd enz. Hol slot was Men zal eindigen met u den hussier to zenden om u le overtuigen dat de poeders van doktor Clysterus het beste purgeermid del zijn en de zes cynlinders van de firma Vitesse C10 (limited) do beste automobielen daarstellen. Harold. Een soldaat tijdens eene patroelje door een ander soldaat doodgeschoten. VOOR DEN KRIJGSRAAD. Dinsdag werd voor don krijgsraad van HTonegouw de zaak opgeroepen ten laste van don soldaat Van Gheluwe, van het 4e linie- regiment, beticht van doodslag op don sol daat Se verin. Men herinnert zich de foiten IIet was tijdens do werkstaking. Het 4® linieregimont was in den omtrek van Fon- taino-l'Evêque gekampeerd, om er de kool mijnen en andere nijverhoidsgestichlen te bewaken. Iaden nacht van 20 tot 21 April hadden do soldalon Rommolare on Van Gheluwe hunnen post verlaten en waren gaan drinken. Zij haddon geweer en kardoezen medegeno men. Toen zij nu erg bedronken waren zij hadden schier overal de herbergiers gedwon gen hen gratis to bedienenontmoetten zij te Forchies-la-Marche eene patroelje, sa- mengesiold uit den gendarm Tliys en den jagor te paard Severin. De gendarm, bemerkende met soldaten le doen to hebbèn, sprak bon aan, en de heide soldaten gebaarden naar hunne legerplaats terug le keeren. Eensklaps echter vuurden zij hunne wa pens af op do patrouilje, on soldaat Sovcrin. door een kogel in liet hoofd golrofien, bleef dood tor plaats. De plichtigen namen de vlucht, doch wer den eenige dagen later aangehouden. Ronnnelaero verhing zich weinige dagen nadien. Van Gheluwe werd aan een gooslesonder- zooli onderworpen on door de geneeshoeren ton volle verantwoordelijk verklaard. Toen liet vorlioor Dinsdag geopend werd, .vroeg M. René Aubry, advokaut van Van Gheluwe, onmiddolijk het woord on deed uitschijnen, dat het dossier dor zaak hein .slechts op 11 Juni tor hand gesteld werd en dat hij onmogelijk de zaak tor dege heofl kunnen hcsludoeren. Vorder vroog do advokaat ook nog oen tegon-ondor/.oek voor wat betreft den gees testoestand van zijn kliënt, daar verscheidene zijner familieleden sporen van geesteskrank- beid vortoonen. Zelfs bovindt zijn vader zich thans to Glieel. 318 VERVOLG O, ik vermoedde hot, fluisterde Henry mot bovendo stem, terwijl hij zijne gevouwen handen naar don hemel hief. Grooto God spaar mijne moeder nog lang voor mij! Geef mij haar weder, en ik zal mijn leven lang uwen naam loven Amen zei do oude man. Nog langen tyd spralcon zij over dit onder werp, on beidon werden in hunne meening aangaando do zonderlinge vrouw versterkt. Toen spoedig daarna de jongeling naar bed ging in do hut waar hij was groot gebracht, kon hij in vast vertrouwen bidden, want hij wist nu dat zijne moeder leefdo. Alles ver- Merkte hem in dat geloof. Zoodra do morgend aanbrak, gebruikte de jongeling een eenvoudig ontbijt en ging'op weg naar hot slot van den markies, nadat hij den ouden Frctart had beloofd dat hij voor laan voorzichtiger zou zijn eu niet meer al leen zou uitgaan. Zijn hart beefde van ont roering toon hij do woning zijner geliefde in t gezicht kreeg hij vroeg zich af, of Isidora in dit oogenblik ook aan hom zou donken. Hij twijfelde niet aan hare liefde, ofschoon de gedachte bij hem oprees dat zij hot toch mis schien betreuren zou, dat zij hare liefde ge schonken had aan iemand die op do maat schappelijke ladder zoo ver beueden haar stond. Maar hij sprak zich zooveel mogelijk moed toe. Weldra reed hij het ruime slotplein op. Toen bij van 't paard steeg, schoon 'them toe alsof do stalknechts hem buitengewoon aan- Het openbaar ministerie in zake krijgs- auditor Legavro, in zijn antwoord, doet uit schijnen, dat alhoewel liet Rommolaero is, dio den soldaat Severin doodde, Van Ghe luwe ook eono laffb moordpoging pleegde, doordien hij op den gondann Tliys geschoten heeft. Hij voegde or hij. dat hot jaramor was, dat do gendarm zijne wapens niet gebruikt had, om zijn leven en dat van Severin le verdedigen. Hij verklaarde echter, dat hij zich niet zou verzetten legen een nieuw ondorzoek van Van Gheluwe. Do krijgsraad sloot zich daarbij aan en de g^neoshccren Dewez, Glerfayt on Defrance, werden aangeduid om dat onderzoek lo doen. De zaak zal opnieuw ton verhoor i ge bracht worden, zoodra de experlon hun ver slag zullen neergelegd hekbon. Over eenigen lijd verliet Mev.Grisel haren man. en ging terug hij haren vader wonen in de rue Douchet. Eeno echtscheiding ging volgen, doch M. Grisel ging dikwerf zijne vrouw zien. Hij nam ieder maal do voorzorg zich te doen aankondigen. Dinsdag avond rond 10 1/2 ure kwam M. Grisel terug naar de rue Bonchct. De portier diode familie verwittigd had, leidde don bezoeker binnen. M. Grisel onderhield zicli mot de aanwezi gen. Hot uiterlijke van deze deed niets kwaad? vermoeden hij vroeg dan aan zijne vrouw haar afzonderlijk le spreken, waarin i deze loeslomde. Hun onderhoud duurde reeds drie kwaart uurs, toen opeens revolverschoten weerklon ken. Men snelde naar do kamer van Mev. Gri sel. welker deur met den sleutV- vastgedraaid was. Kort daarop werd de deur geopend en Mev. Grisel, gansch met bloed bedekt, vluchllo weg. Zij had nochtans maar eenige stappen gedaan, of zij viel dood ten grondo. De portior was inlusschen de policie gaan verwittigen. Wanneer do agenten do kamer wilden bin nendringen, was do deur opnieuw met dub belen draai gesloten geworden en was langs binnen goed gebarrikadeerd. Toen men de kamer kon binnendringen vond men den nijveraar uitgestrekt ten gron de liggen. H ij word op eene draagberrie gelegd en naar het hospitaal gevoerd,maar hij bezweek onder weg. Uit het onderzoek zou het schijnen dat de man zijne vrouw hoeft gedood, en daaroa zelfmoord pleegde.Dit is nochtans maar eene veronderstelling. Do lijken zullen geschouwd worden. TE CENT Grooi artistiek galafeest Koté te Gent Bij gelegenheid der komst van Z. M. den Koning te Gent, op 22 Juni, bereidt het uitvoerend komiteit'der Tentoonstelling een ophefmakend feest voor. in de groote zaal van het feestpaleis der Tentoonstelling. Dat feest zal plaats hebbon le 9 ure 's avonds men zal cr nnmolijk de golegen- heid hebben de volgende beroemde artisten toe te juichon Nolé, van het groot opera van Parijs Journet, Dubois, Sylvain en Carbclly, alsook Mevr. Dolma, van hel komisch opera van Parijs, en Mevr. Louise Sylvain, van do Gomédio-Fran^aise. Mojuffers Loa Piron on Meunior, eerste dachlig beschouwden wollicht hadden zij iets vernomen omtrent do oorzaak van zijn lang wegblijven van 't slot. Hij zag hen met elkander fluisteren en verwoudorde zich daar over. Hij begreop ovenwei dat een gedeelte der waarheidaan do dienstboden was bekend ge worden. En zij hadden werkelijk ontdekt dat hunne jonge meesteres op den armen vis- schcrszoou verliefd was. Meer wisten zij niet, maar dit was voldoende om hun eenvoudig gemoed met verbazing en bowondering te vervullen, en zij behandelden den jongeling met meer eerbied dan vroeger, want zij wisten niets van de donkero wolkeu die dreigend bo ven zyn hoofd hingen. Henry ging, zooals hij gewoon was, door de groote poort het slot binnen, en de eerste persoon die hij ontmoette, was Isidora. Zij slaakte eencn kreet toen zy hem zag,'en zon der aan haren vader te denkon, lilde zij naar hem toe en vloog hem om don hals. Een on uitsprekelijk zalig gevoel deed Henry's hart hovig kloppen, toen hij bespeurde dat hare liefde voor hem niet veranderd was, en ver- getonde dat zij op doze plaats licht gezien kon den wordon, sloeg hij insgolijks zijne armen om do lieve gestalte. God zij geloofd dat go leeft en weder hier zijt, fluisterde Isidora, het hoofd op- richtonde en haren geliefde in 't gelaat zionde. O Isidora, sprak de jongeling diep bewogen, mijne redding van oenen vrcese- lijken dood, op het oogonblik toen ik alle hoop had opgegevon, veroorzaakte mij niet half zoovocl vreugdo als dit bewijs uwer liefde mij schenkt. Ik dank daarvoor, '^ge liefde, mijn alles 't Maakt u dus werkelijk golukkig, mij weder to zien Ja, golukkigcr dan eenige aardsche DK VQliSSTIiil rollen van het ballet van het opera van Parijs zijn aangeworven om oude dansen van 1830 uit lo voeren. Zullen insgelijks hunne medewerking vcr- leoncr. aan dat kunstfeest van allereerste gehalte, M. Bouelieri, leeraar aan het Con servatorium van Parijs, Meju'Fer Magliaferro 1® prijs van piano, en M. Cerf Alvaudt van den grooten schouwburg van Bordeaux. Men kan van heden, af kaarten hekomen hij M. Berto, muziokiiitgever, Savaonslraat, in don Franschen Schouwburg evenals in het localieburecl in het feestpaleis der Ten- toonslelling. Do prijzen der plaatsen zijn gestold der- wijzo dat zij in hot bereik vallon van alle beurzen de duurste plaatsen zijn gestold aan 10 frank on de geringste aan 50 centie men. Senegaleesch dorp.Verlaat de tentoonstelling van Gent met, zonder hfet Senegaleesch Dorp be zocht te hebben 150.inboorlingen, werken, ze den, gobruikei^ dansen, tarn-tam. Cltf Na een drietal dagon hevige hitte, is Dins dag namiddag een yr,eeselijk onweder over den Wcslerkant van België en oen deol van Fransch-Noordon losgebarsten, allerwego groote schade aanricht ondo zoo door don stortregen als door hagel en bliksem. TE AALST zijn wij cr nog betrekkelijk goedkoop van af gekomen, daar alios zich hior bepaalt bij eenige waterschade, over strooming, enz. Hot is ongelukkiglijk overal zoo niet vergaan. (Men zie in 't stadsnieuws). Te WELLE sloeg 4° bliksem op het huis van Maria Houtmanen rukte een deel van hel dak on van den gevel af. Het hofhuis van Mevrouw De Mets werd door den bliksem in brand gostoken on ten gronde vernield. Ton gevolge van den hevigen stortregen werd hot hof van Frans Pauwels tot aan de vensterdolpers onder water gezet. Aan don Halt, liep oen in opbouwzijnde huis geheel onder. To ERPE sloeg de bliksem langs don gang in eene herberg van de Vijf Huizen. De ge vaarlijke indringer klom langs do trappon naar hoven, wierp eenige dakpannen af en vloog zoo buiten. TeRessegem, Moire, Burst enz. werd gansch de oogst vernield. Ook de fruitboomon ondergingen groote schade. WANZELE. Verscheidene hoornen werden hier door den bliksem verbrijzeld. Op de Kerkomecrschen werd een meisje dat in liet hooi work te, bijna door den bliksem getrof fen. Een kanada in hare nabijheid word in splinters geslagen. Bèt meisje Üop half zin neloos van schrik huiswaarts. Te LEDE worden Utlrijkoboomon onlwor- told of verbrijzeld, terwijl de stortregen vreosclijko verwoestingen aanrichtte op do volden. Do bliksem sloeg op hot dak van Louis Do Gondlt, herbergier en koopman, en stale or het vuur aap. Al wat pp den zolder bevond werd vernield. Dank aan de hulp dor goburen kon het benedenhuis ge vrijwaard worden. De schade wordi op on geveer 1000 fr. gerekend. TeERONDEGEM zijn een dertigtal hoo rnen verbrijzeld on eonige huizen beschadigd. Te IDDERGEM moesten talrijke landboü- wers hun voe uit de stallen drijven, daar deze, tongevolgo der stortregens, onder wa ter liepen en de dieren dreigden le verdrin- kon. Ook talrijke boomen worden verbrij zeld. To DENDERÏIAUTEM werd ook veel schade aangericht, zoo door den bliksem als door den regen. Heef de wijk Leebeke stond oi.der water. Hier ook moest het vee in vei ligheid gebracht worden. Gansch hol dorp was letterlijk in eeiïe zee herschapon. Hot hooi is op vele plaktsen weggospoeld, en' vele kleine dieren, z'Joals konijnen, kiekens, vreugde my kan maken, lispelde Isidora, en terwijl zy dit zcido, vlydo zij baar hoofd aan des jongelings horst. In dit oogenblik trof het geluid van nade rende voetstappen Ipin oor, en toen hij zich omkeerde, zagen zij den markies op een paar schreden afstand. Op zijn gelaat stonden ver bazing en misnoegdheid te lezen. Isidora slaakte een zachten kreet en omklemde dos jongelings arm, terwijl Henry zijne gedachten weer traditie te regelen. De markies was de eerste die hetzwijgeft verbrak. Ik zag u komen, mijnheer, sprak hij op yskouden toon, en hoopte de eerste te zijn dio u hier zou ontmoeten, maar ik zie dat men mij is vóór geweest. Ge zult mij zeer verplichten, als ge mij dadelijk wilt volgen. Vaarwel Ik blijf de uwe fluisterde Isidora den geliefde toe. Henry was geheel in verwarring. Hij zag don smartolijk trek op Isidora's schoon ge laat, maar kon nie^j langer dralen, om haar nog een paar bemoedigende woorden toe to sproken, want de markies stond met onge duld op hem te wachten. De markies ging hem naar zijne kamer vóór en sloot de dour zoodra Honry ook was binnengetreden. Hij noodigde don jongeling niot uit, eenen stool te nemen, en deed dit zelf ook niet. llij scheen nu weor bedaard, maar 't was ocne gedwongen bedaardheid. Mijnheer Fralart, begon hij op afge meten toon, 't is 5>nnoodig dat ik in wijd- loopige verklaringen zou treilen. Wat ik zoo even bob gezien, heeft my alles volkomen duidelijk gemaakt. Ik .wil u niet berispen, mijnheer, over hiW jS vooro^'^Uen, maar wensch au le vernemen welke som gij genoegzaam acht, om u schadeloos te stellen voor hot tijdverlies dat gij.geledon katten, honden, enz. verdronken. Een zwijn is in zijn hok omgekomen. TeGEERAARDSBERGEN viel de regon zoo goweldig en zoo langdurig neer, dat in verscheidene straten, de kalseidon letterlijk losgcspoeld waren en de straten zullen moa- ton opnieuw gekalsoid worden. De kolders welke onder water liepen, zijn niet te tollen. De schade is zeer aanzienlijk. In don omtrok van Geeraardsbergen, te Overboulare, Sarlardinghe, Goufferdingen, Buizemont, zijn alle voldvruchton door den slagregen vernield. Te Lessen zal ten gevolge van den liovigen regen, het werk een achttal dagen moeten stilgelegd worden in do steengroeven IIop- lon en Gie. To OKEGEM stond alles onder water. Toon het water zakte droef het hooi mede. To VOORDE zijn ook talrijke huizon onder water geloopon. Hot huis van den gemeonte- sekrelaris werd zoo erg beschadigd, dat hel belangrijke herstellingen zal moolon onder gaan on (en deele herbouwd worden. De meubelen dreven op sommige plaatsen in de huizon rond. Beo ten en aardappelen spoelden weg. De schade is aanzienlijk. Te APPELTERKE is eeno haan gedeelte lijk won-gespoeld. Eonige hoornen zijn daar omgeworpen door don vloed. Hior ook wordon beelen cn aardappelen vernield en hel hooi is vernietigd. 'I Is eene ware verwoesting. Te NINOVE. Gisteren heeft de bliksem een gedeelte van liet torentje van het hospi taal vernield, in do Kooipoorlstraat hoeft hij de schouw van Elisa Evenepoel afgerukt. In den omtrok van Ninove zijn verscheidene hoornen afgeslagen. To AUDENAARDE was het insgelijks een .verschrikkelijk wedor. Daar konden de rioolmonden hot water niet slikken en on telbaar zijn de woningen waar de kelders onder water zijn geloopen. Ook in sommige huizon stond liet water tien centimeters hoog. In de fabriek van M. Gevaort word door -liet water voor meer dan 3000 fr. schado Aangericht. Boomen werden ook ontwor teld. Te Marke liepen de hofsteden en stallin gen onder water het vee kon men niet in de weide drijven. De straten stonden in korten tijd een halve meter onder water. Het onweder heeft vooral grooto schade veroorzaakt te Bevcron hij Audenaarde, Elichove on SteMaria-Hooreboke. liet onweder hooft meer dan vijf kwarluurs geduurd. Geen onkel huis bleef daar gespaard van het water. De schade aan den oogst le weeg gebracht, is onberekenbaar. Te HAMME. Hier ook is veel schade. De bliksem is gevallen op het kasteel van M. Vermoire. hij M. Eugelbeon, bij schrijn werker Do Brabander nil M. Jules "Van Damme, fabrikant. Op deze laatste plaats werden twee werklieden door don bliksem omver geslagen. Beiden werden licht ge- kwetst. To DENDERMONDE viel de bliksem op do grooto kork on beschadigde het kruis. Ook bot speelplein van liet geslicht Vincen- tius werd bezocht, doch niemand go trollen. In het gevang richtte do bliksem ook schade aan. Te Sl GILLIS hij-DENDERMONDE liep do fabriek van M. Chevalier onder water. Schade aanzienlijk. Drij hoornen werden 'neergebliksemd. Bij de wed. De Bock. in de Dijkstraat, drong de bliksem langs de schouw binnen, wierp in huis alles ondereon en raakte do oudo inocder van 81 jaar en hare dochter. Do moeder gansch zwart, kwam tot bezin ning, de dochter werd een arm met verlam ming geslagen. hebt door het geven van teekenlessen aan müne dochter. Dc jongeling was niet zoo kortzichtig, om miet dadelyk de bedoeling van den markies to vatton, en de koelheid waarmode hij werd toegesproken, deed don hem aangeboren trots iu hem ontwaken. Als ik u goed begrijp, mijnheer de mar kies, antwoordde hjj op een zoo fijn be schaafden toon alsof hij zijne opvoeding aan een vorstelijk hof had genoten, dan zin speelt gij op eene bolooning voor geleverde diensten. Zoo is het, hernam de markies, on willekeurig eenige verwondering verradende, want hy had verwacht dat do jongeling zou bevou en stamelen. Met die bedoeling heb ik u mijne dion- ston niot aangeboden, mynheer do markies, vervolgde Ilenry. Ik meende alleen hier een verblijf lo vindon zoolang gij wenschtet dat ik uwe dochter onderricht gaf. En hoe hebt ge haar onderricht gege ven riep de oude man bitsig. Naar mijne beste krachten, mijnheer.» En waarin hebt ge haar onderricht Go hebt getracht haro liefde te winnen... Go hebt.... Mijnheer de markies, viel de jonge ling hom in de rede, terwijl eon blos van ver ontwaardiging en gekrenkton trots zijn gelaat ovortoog, ge spreekt iu overijling en zonder uwe woorden to overwegen. Ge begint mot to zeggen dat go mij niot zult borispon. Ik weet wat ge hier wilt te kounen govon go bedoelt dat ik zoo vermetel was uwe bekoorlijke ■dochter te bemin""'i no^ 'ornaetylor dit te bekennen, en uwo due.....:- ^jc- zoo kon ver goten, mijno liefdo le beantwoorden. Maar ik moet u zegg6i), mijnheer dut dio betockenis 19 JUNI 1913 To LOKEREN bracht het onweder veel bij om eon begin van brand in^oene groot» brandramp om le zetten. Rond 1 1/2 ure ontstond brand in de schuur van do wed. ltooms. Gelukkig kon don do dieren gcrod worden, doch do vlam men deelden zich mee aan de stallingen der landbouwors Do Maessclialck on De Bruyne. Terwijl liet daar volop aan 't branden was, kwam oen hovigo wind op, dio het onwedor voorafgingvuurgonsters wordon op de slrooidakken gejaagd van de slullingen der hoeven wed. Do Vleeschhouwor. Karei De Veirman en Leop. Voirman.Bij allen konden enkel de dieren gerou wordon; eeno koe en een verken blevon inde verscliilligo branden. Bij de wed. De Vleesclihouwer word enkel liet Luis gevrijwaard. Bij al do andoren werdonjmis, schuren cn stallingen totaal afgebrand. Bij Karei De Veirman is Diets verzekord en bJcef daarenbovon nog eono som van 4000 frank in den brand. Do pompiers kou den aan don brand niets verrichten. Mon schat de gezamonlijko schado op 40.000 frank. Te STEKENE. Rond 2 1/2 uro viel de bliksem op do schuur van landbouwer F. Van Vlieberghe, wonondo in do Bormle. Het dak vatte vüur on in enkele oogenblikken stond hot golieol in brand. Do vlammen doelden zich mede aan de aanpalende gehouwen en welhaast stond gansch do hofstede in een laaiendon vuurpoel. Do paarden on do koeien kon mon bijtijds redden. Vijf varken» kwamen in de vlammen om. Ook al liet landhöuwalem word do prooi der vlammen. Do schado is zeer belangrijk. Op den wijk Reeko ontstond or brand in de stallen van landbouwer T. Zaman. Hot vuur nam spoedig een groote uitbreiding en aan blusscheii viel niot meer te denken. Hot vee kon men redden, maar al de boerenalem bleef in do vlammen. Het huis werd gevrij waard.De schade is door verzekering gedekt. Te GLINGE.liet onweder van Dijnsdog namiddag heeft alhier veel schade te weeg gebracht. Do regen viel hij plassen en hier en daar hadden overxtroomingon plaats. Op don weg naar de grens werden two© boomon door don bliksem aan stukkon geslagen. Het hemelvuur slak de stallen van Petrus Cappaert, handelaar in vodden, in brand. De drie gebouwen brandden Ion gronde af, en niets kon gored worden.Alleen do stallen zijn verzekerd. To GENT woeddo do stortvloed ook zeer lang, zoodat do stralen spoedig op kleine rivieren geleken. Ontelbare kelders liepen onder water. De middenpost geleek eon heelen lijd eene zwemkom. Tijdens hot on weder is de bliksem gevallen op do schouw van liet huis nr 42, op de Zuidkaai. Do schouw, werd afgeslagen. Tc EEKLOO sloeg do bliksem op de telo- foonieidiug van M. Rogiers, apotheker, Sta tiestraat. Heel de verbinding werd ontred derd. Ook in de woning van Jan Stcure, op do wijk Blommpkons, sloeg do bliksem binnen. Niemand bekwam eenig lolsel, doch heel het gezin zag er uit als een troop negers. Te AALTER Dinsdag namiddag waron do Iwoo dochters van don landbouwer Au gust Hollaert, wijk Brug, met don koeier, en een vierde persoon, achter de höfslode «p hot veld aan hot werken loon zij door het geweldig onwedor werden overvallen. Alle vier werden door den bliksem getroffen. Een der meisjes dio van voor in de twintig jaar is, verkeert in bedunkelijkon toestand, zoodat zij de II. Rechten heeft ontvangen. Hare zuster is min erg gesteld. De koeier en de andere personen wordon min erg getrof fen en zijn reeds gansch hersteld. Te WELDEN werden vele boomen onl- wortold. To SCHOORISSE is het ergst van al go- weesl. Het walor drong in huizen en stallen mij onwillekeurig is ontsnapt. Met alle krach ten heb ik gestreden tegen het gevoel, dat iu mijn hart was ontwaaktik wilde er tegen waken, dat haar beeld zich in mijne ziel plantte ik beproefde alles daartegen. Maar juist toen ik het hevigst tegen mijn gevoel kampte, werd ik er door overweldigd. Ook toen nog was 't mijn voornomen, mijn ge heim voor mij te houden en deze plaats te ontvluchten, doch het lot heeft het anders gowild. In een oogenblik toen ik mij zeiven niet meer moester was bekende ik mijno liefdo niet omdat ik op wederliefde hoopte, maar alleen om te verklaren waarom ik treu rig was en waarom ik de nabijheid uwer doch ter wfido ontvluchten. En ook zij bekende mij hare liefde, toen was 't mij onmogelijk haar to verlaten. Ik kan mijn loven opofferen, maar ik kan me niet het hart uit don boezem rakken on het van my werpen, want haar hemelsch beeld woont er in. Doch laat ons cr niot verder over sprekon. Ge kunt mij uw huis ontzeggen, maar bobt geen rocht m(j te berispen. Ik ben or aan gowoon in de koude, liefdelooze wereld teruggestoolen te worden ik weet recds.lang dat ik vijanden heb, en 't zal ook Diet do eerste maal zijn dat ik lij don moet. De markies zag den jongeling aan, zijne lippen beefden. I-Iij was door die laatste woor den zeer gotroffen, want er lag iets in do ma nieren en in de woorden van den jongeling, dat hem verbaasde. En dan zijn gelaatIloe spraken de munlyko ernst en de edele uit drukking er van in zijn voordeel Go zogdot dat gij vyanden hebt!» sprak de markies na eonigo oogenblikken stilte. (Vervolg*.}

De Volksstem | 1913 | | pagina 2