Be Wereldtentoonstelling Reusachtige brand te Evere Brasselscfie Kiekskeas Euigarië wil noy vijl dagsn wecliien ZIJNE MOEDER Vergadering der Afdcelingen- Ia liet Senaat.—RggM voor de vuist. Nieu wsberichten 2 BE VOLKSSTEM 20 JUNI 1913 t Daarna heeft men de zaak behandeld van de haven van Servië aan de kusten van de Adriatische Zee. Meif herkent in 't algemeen, dat de be- jpreking der verschillende punten eenen tra gen maar toch zekeren vooruitgang maakt. Bulgarië houdt niet aan de vergadering der Bondstaten te St Petersburg. De Correspondancc politique vanWeenen beweert te weten, dat Bulgarië niet zal dul den dat de Bulgaro-Griekscho geschillen be handeld worden tevens met de Bulgaro- Servischo. Volgens hem is er volkomen niets dat ©one samenkomst van do vier Staatshoofden wettigt en dezo zal geen plaats hebben. Naar een telegram uit Solia aan de Nou velle presse librezou liet Bulgaarsch gou vernement boslolon hebben, niemand naar St Petersburg to sturen en enkel nog vijf dagen te wachten. Zoo tnsschen dit en vijf dagen Servië zich niet wil onderwerpen aan do beslissing van een scheidsraad op de basis van het verdrag, dan zou de toestand hoogst kritiek worden. Waarom M. Pachitch zijn ontslag had ingediend De officieuso Samouprava kondigt de volgende tijding aar. Na den boruchten tolegram van den Czar was het noodig Jat hot Servisch Staatsbestuur wist of liet nog de volle eendracht met de openbare meening mocht voortbandelon en ook op welke wijze men de buitenlandsche politiek van Servië nu moest richten. Daarom gaf bel ministerie Pachitch zijn ontslag. Maar hooi de natie heeft van do gelegonhoid gebruik gemaakt om haar volle vertrouwen in het kabinet uit te drukken ©n hot te verzekeren dat niemand beter dan M. Pachitch en zijne ministers de leiding vau Servië's bestuur kondon in han den nemen. Daarom hooft hot ministerie Pachitch besloten zijn ontslag in to trekken sn aan 't bewind te blijven. Eene benzinelabriek vernield. Belangrijke schade. Woensdag avond werd de omtrek van Brussel door een reusachtige brand in op schudding gebracht. Rond 9 ure sloogon schielijk groolo vlam men door het dak der henzinefabriek Modianc gelegen achter het klooster der Heilige Familie, te Evere- Het alarm word spoedig gegeven en gezien hot groot gevaar, ten gevolgo der lichlontvlamhèro stoffen, namen do bewoners eencr groep werkmanshuizen, welke erg bedreigd werden, in allerijl tnet hunne kinderen de vlucht. Een 8jarig knaapje was in de algemcene verwarring vergeten gewordep en rond 10 ore, toen do brand op hot hevigst wooöde, bemorkte de vader slechts dat zijn zoontje ontbrak. Meer dood dan levend drong de vader in lijne woning, welke nog gaaf was en vond *ijn kind nog steeds vast slapend in zijn bedje liggen. Onderlusschen waren pompiei-s en soldaten ter plaats gesneld, doel» aan blusschen viel niet te denken. Iloel tie fabriek vormde nog slechts een ovorgroote vuurkolk. Do vlam- inon stegen hom el hoog en gedurig vlogen vaten benzine met luide knallen in de lucht. Do gloed verspreidde zulke geweldige hitte, dat hot onmogelijk was, op min dan 100 meters te naderen. Eene overlalrijko menigte verdrong zich in don omtrek. Wat lo verwachten was, gebeurde weldra. Achtereenvolgens vatton de werkmans woningen vuur on werden ook vernield. Do 32® VERVOLG Bewijzen de gebeurtenissen der laatste dagen dit niet voldoende, Mijuheer? vroeg llenry haastig. 't Schijnt waarlijk zóó. Maar wie zou den uwe vijanden zijn Do jongeling aarzelde. Eerst was hij voor nemens zijne vermoedens voor zich te hou den, maar spoedig besloot hij ze vrijmoedig te openbaren. Armand do Montefere was met den markies bevriend, llenry bedacht dat do markies zou kunnen besluiten, den graaf de hand zijner dochter to schenken. Overigens wist llenry dat do markies een rechtschapen man was hij achtte hot dus 't bosto, hom alles mede te deolen. Hij sprak van zijne donk- wijze omtrent zijn geboorte, dio reeds lang zijn geest bezig hield hij verhaalde hoe do graaf hem op den landweg had ontmoet wat daar tusschen hon was voorgevallen zijne aanranding en zijn vervoor naar de brik en wat zijn lot zou zijn geweest, indien hij niet juist op het beslissende oogenblik ware gered geworden en ook wat de smokke laar Maton had geopenbaard. Hij deelde alles mede, en toen hij geëindigd had, zat de mar kies, die intussclion eencn stoel had genomen, mot ontzotting vóór zich heen te staren. Neem plaats, mijnheer Fretart, sprak hij na eene lange poos. En toen do jongeling insgelijks eenen stoel had genomen, vervolgde hu »Ge zegdet dat eono vrouw u van den dood heeft gered, toen de graaf u op den landweg bedreigde. pompiers moesten machteloos de ramp bij wonen. Rond 11 1/2 ure verminderden Jo vlam men en konden de pompiers eindelijk den vuurgloed naderen. Van de fabriek, welke 175.000 liters benzine inhield en de buisjes, blijft nog slechts een groote puinhoop over. De schade wordt op 250.000 fr. geraamd. De oorzaak der ramp is onbekend. Men denkt niet dat er slachtoffers zijn. Men zal zulks slechts kunnen vaststellen, wanneer men do familiön zal kunnen onder vragen, welke in do vernielde huisjes woon den en nu rechts en links verspreid zijn. Men zal ook do puinon der fabriek doorzoeken. Do vernielde fabriek moest toekomende maand naar de nieuwe lokalen van Haren overgebracht worden. v/V* (Van onzen bijz. briefwisselaar). Brussel, 19 5-13. Met 82 stemmen tegen 57 bobben do af dcelingen der Kamers dezen namiddag de wetsvoorstellen van fiscalen aard aangeno men. - Een uwer volksvertegenwoordigers ver klaarde mij Eén ding is zeker de recliterzijdo zal die belastingen stommen. Zij hebben de militaire hervorming aanvaard; zij moeten dus ook aan het landsbestuur de middelen verschaf fen die hervorming te verwezenllijken. Zulks wil nochtans niet betoekenen dat zij daaraan geen de minste verandering mogen toebren gen; verre van daar, en zij do oersten zullen vragon van deze of gene belasting weg te laten die groote beletsels zou doen oprijzen. De liberalen die do militaire wet gestemd hebben en dio dus ook do inkomsten moeten verzekeren mils zij de uitgave goed vonden, zouden de fiscale hervorming in haar geheel ook moeten steunen. Maar wacht een oogen blik Politiek gaat voor alles. Geen een van hen zal minister Levie steunen. Zijn er oen paar uilzonderingen dan zal het daarmee ook al zijn. De socialisten zullen er heel zeker tegenstemmen al is er onder de nieuwe tak sen geene enkele die op de kleinen weegt. Hot gaat er nu in don Senaat toe lijk in de Kamer. Gisteren eene heolo zitting verloren; vandaag neg een om naar M. Hanrez te luistoren en naar do lezing van M. Goblet U'Alviella. 't Is waar ook ik ging do scher mutseling vergeten tusschen M. Vanden peereboom on M. Magnelte aangaande den krijgsspoorweg van MalmóJy-Sluvolot. Er was eens té Brussel een jong advo- kaat, heel slim en nog meer boovaardig. Ter balie van Brussel ingeschreven wordt hij zekeren dag geroepen óm te Neufchateau te gaan pleiten. Do jonge advokaat beeldde zich in dat hij daar ging te doen hebben met door en door katholieke rechters wijl hij te Brussol om zijne ongodsdienstigheid reeds gekend was en hij do bijzonderste opsteller geworden was van oen door en door ongodsdienstig dagblad. Wat nu gedaan Slimme menschen vinden middel in alle omstandigheden. En om goeden indruk to malton op de rechters van Neufchateau kocht hij eene horslspeld aan met de beoltenis van don H. Hubcrlus. En zoo kwam hij naar Neufcha teau. Hij won zijn procos en zetelt nu in de Kamer Vraag hem nu eens naar zijnen St-Hubert. Harold. Ja, mijnheer de markies Dat moet dezelfde vrouw zijn geweest, die hier naar u kwam vernemen Dat was dezelfde Montmorillon deelde mij meê dat zij de persoon was, dio hem op mijn spoor bracht. Ja ja, zei de markies, wiens belang stelling zichtbaar toenam. En wie is die vrouw De jongeling aarzelde eenige oogenbliltken; toen terwijl een traan in ziju oog glinsterde, zeide bij Zij is mijne moeder Hoe weet ge dat vroeg de oude man driftig. Zegde zij zelve het u Neen, mijnheer de markies, zij wilde mij niets openbaren. Maar zij omhelsde en kuste mij on druk to my aan hare horst. En Pier Fretart betuigde mij dat zij dezelfde vrouw is, die mij als kind aan hem heeft toe vertrouwd. Doch ik heb nog sterkere getui genis daarvoor, ging Henry met stygendo opgewondenheid voort, 't is de stem mijns harten, de herinnering die in mijne ziel voort leeft, mijne innige liefde voor haar. Ja, waarlijk, zij is uwe moeder riep de markies plotseling in vervoering uit. Uw gelaat is do sprekende gelykonis van het hare. Ja, het moot zoo zijn llenry was ten hoogste vorrast door deze woorden van don markies. Eon gernimen tijd heerschte eene diepe stilte. Do markies scheen geheel in gedachten verdiept, en in Henry's goost verdrongen zich allerlei gedachten en vermoedens. Maar wie is die Montmorillon vroeg de markies eensklaps weder. Ik weet hot niet, mijnheer; Ik lean hem niets ontlokken alleen heeft hij mij gezegd dat hij me wellicht later het geheim TE GENT Wereldkongres der kongressen Gisternoen werden op 't Stadhuis te Gent, door het gemeentebestuur, de loden ontvan gen van het Wereldcongres der internationale kongresveroeniginge'n. Zij werden in do groote benedenzaal be groet door M. Braui), burgemoostor, en de schepenen De Weertnen Do Bruyne. In do Wapenzaal, boven, was een sober, maar degelijk en smakelijk opgediend maal aangerecht door het huis Vander Noot, dat zijn gasten langs om moor tracht te verwen nen. Inlusschen had een symphonisch koncert plaats, dat goed bostqprd werd door M. Louis Arschodt. Heer staatsminister Cooreman, volksver tegenwoordiger voor Gent, was do voorzitter van dit Wereldkongres hoer senator Lafon- taine, ondervoorzitter. Daar waren nog Mevr. de gemalin van generaal Sebert, Mev. Lafontaine markies de Villalobar, Spanje's gevolmachtigd minister to Brussol M. do Walia, vertegenwoordiger van hot groot hertogdom Luxemburg afgevaardigden van Portugal, China, Japan, Bolivia, Haïti, Honduras, Perzië, Ecuador, Hongarië, Co lombia, DominicaanSÖhe republiek, Turkije,' enz. Heer burgemeester Braun zei hartelijk welkom aan de afgevaardigden der vreemde natiën, die samen de internationale vereoni- gingen dor kongrésson vertegenwoordigen, waarvan er zeventig te Gent gehouden wor den in don duur der tentoonstelling. Spreker herinnerde aan Gent's vroeger©' internationale handelsbetrekkingen, die in de laatsto eeuw hernoriien zijn door do hof bouwkunde, welke van Gent de wereldstad' der bloemen heeft gé'maakt. Reeds is onze stad de internationale zetel dor wederlaml-. scho betrekkingen votor do vlasnijverheid, do werkloozenverzekeriwg en het bediendonsyn- dikalism. Dat hebbed we te danken aan de verkenners van den levonsstrijd, die de koiïr, gressisten zijn. Mogen de bolgische steden meer en meer, het center van 't internationaal loven wor den zij zullen werkzame factors in 't vre- desbehoud ziju. (Toej.) M.'Cooreman dankte M. Braun om zijne heilwenschen aan bót Wereldkongres, dat zoo gul ontvangen is. Spreker huldigt de vertegenwoordigde na tiën en inzonderheid de toewijding der aan wezige dames, wier medehulp zeer nuttig is voor de internationale betrekkingen. Gent verdiende boter gekend te worden dan het tot vóór dit jaar was. Het is eene wereldstad geworden, wier schoonheid zelfs do bewon dering der dames afdwingt, zonder nijd of jaloorschheid. Namens het Wereldkongres huldigt M. Cooreman do stad Gent en haar bestuur. De levendigste opgewektheid werd door beide dier aanspraken uitgelokt en in vólle feestvreugde begaven do kongresleden zich per tramcars naar do Tentoonstelling. Nationaal Congres 4er Werkmanswoningen en der Inrichtingen van Vooruitzicht. Dit Congres zal plaats hebben in do Ten toonstelling, op 6, 7 en 8 Juli a. s. Het programma is samengesteld alsvolgt: Zondag 6 Juli, om lt) ure, ontvangst ten sladhuize; om 11 ure, openingszilting van* het Congres, in het Feestpaleis; om 2 1/2 u. zitting. 'i Maandag 7 Juli, óm 10 en om 2 1/2 ure, zittingen; om 4 1/2 üro, bezoek aan bat He- dendaagsch Dorp. Dinsdag 8 Juli, om 9 ure, slotzitting; om. 1 1/2 ure, Uilslap per boot naar Terneuzen. Bijtrodingen te zeipdon aan den heer Secret t.aris, Lombardstraat, 35, te Brussel, vóór 23 Juni. van zijn leven zal nrtededèelen. Het is voor mij een onoplosbaar raadsel. Is hij voorneihens tegen den graaf de Montefere handelend op te treden Dat schijnt zijn plan te wezen. Zou hij den graaf aan het gerecht wil len overleveren 1» Ik denk het niet mijnheer. Te oordee- len naar hetgeen hij in mijne tegenwoordig? beid sprak, moet hij over den graaf zekere macht bezitteneene macht, waardoor hij hein eenmaal kan ontmaskoron. Maar hij schijnt nog de eono of andere gebeurtenis te willen afwachten. Ha veel wordt mij thans duidelijk, wat mij tot nog toe duister was mompelde de markies, waarna/hij opstond en met haas tige schreden do kamer op on neer liep. Na een geruimen tijd Iging hij weder zitten en zegde Op ïftijn woord, 't komt mij alles zoo vroemd voor Enf hij verviel opnieuw in zijn vorig gepeins. Mijnheer, aldus nam Henry ten laat ste weder hot woord, laat ons tot do zaak terngkeeren, waarom go mij hebt verzocht u hierheen te volgen. Go wenschtetdat ik naar u liooren en dan overeenkomstig uw verlan gen handelen zou. Ik ben niet zoo slecht van begrip, dat uwe woorden en gebaren mij niet duidelijk zouden Imbben doen verstaan wat uwe meening is 't-js dus niet noodig dat go mij door verdere vorklaringen nog meer smart zoudt veroorzaken, want hoewel ik arm ben, is mijne ziel voor bittere woordon even gevoelig als de uwe. Ik beken dat het een roekeloos, ja! bijna vraanrinn-jgo daad van mij was, mijne oogen tot un- uochter op te heffen, maar 't was geono misdaad, of schoon 't voor mij voortdurend eene bron van De koloniale dagen te Gent. Op 7, 8 en 9 Juli zal te Gent de tweede zittijd gehouden worden van de koloniale da gen. Het programma werd als volgt vastge steld 7 Juli Kalanga. Do heer II. Rolin, rechter hij do recht bank van eersten aanleg, professor aan de Hoogeschool van Brussel, zal handelen over Kalanga, onder bestuurlijk oogpunt. Do lieer Hennebicq, advokaat bij het Be roepshof van Brussol, leeraar bij de nieuwe Universiteit, zal Katanga beschouwen onder economisch oogpunt. Redevoering van den heer Franclc, volks vertegenwoordiger, over Onderlinge be- trokkingeu der koloniën, alsook heirekkin gen dorzelve met de Metropool. 8 Juli. Economische vraagstukken. Verkeersmiddelen (spoorwegen en water- wogen). Te behandelen door commandant Moulacrt, algemeen commissaris. Ie Leo- poldville. De heer Do Lannoy, professor aan de Hoogeschool te Gent: De financieële toestand onzer kolonie. De heer Verhaegon, volksvertegenwoor diger De economische vooruitgang van Congo. 9 Juli. Over inlandsche vraagstukken Zullen het woord voeren, do hoeren baron Donny, Donyn, kabinersovorsto en Edmond Picavd, oud-senator. Bciaardconcert. Programma van het Boiaprdconcert, te spelen Vrijdag 20 Juni, van 12 tot 1 uur, door M. Cl». Do Motte, van Aalst 1. Marclio do l'Eludiant pauvre Milocker. 2. Ik ken eon lied De Mol. 3. Les Gnomes, karakteristiek stuk Eilenberg. 4. Mijn Moederspraak P. Benoit. 5. Menuet Rüge Groolo wals uit Faust Gounod. Be prijsvlucht uit Angouléme, in de We reldtentoonstelling. te Gent. Voor dezen prijskamp, waarvoor ICO,000 fr. prijzen gewaarborgd worden had men, van over wekon roods 12842 bons uitgege ven. De duivenrampen, omveders en overtol lige regens hebben echter do inrichters wat tegengewerkt. Men hoopte toch op voornoemd getal tot 10.000 inschrijvingen te komen. Woensdag morgend, van af 5 ure, be gonnen reeds de werkzaamheden in 't Grand Hotel, bij M. Van de Wiele, nevens de Zuid stalie. Daar werden de inschrijvingen opgenomen in twaalf bureelen te gelijk. Do toovloed word er om 9 ure 's morgends zoo druk dat eene groote spiegelruit uiige- duwen werd en men de hulp moest inroepen der policio. Drie agenten en een brigadier deden dan de duiv.onliofhebbors een voor oen opschui ven. 't Ging gemakkelijker. Na hunne inschrijving te hebben genomen moesten de liefhebbers met hunno duiven naar do Tentoonstelling om zo lo merken en to ringen. Op don tram herinnert men zich niet ooit zulken drukken dag gobad te hebben op de lijn nummer 7, alsook op de andore lijnen. De inkorving had plaats in eenen haugaar achter den Lusligen Boer» in 't Moderne Dorp. Ieder inschrijver, en men schat ze op5000, kreeg zijne ingangskaart. Toen wij Woensdag avond om 6 ure om de inlichtingen overde inschrijvingen gingen, kon men ons enkel zeggen dat er reeds meer dan 9000 duiven waren ingekorfd. Nog altijd kwamen liefhebbers toe, en leed en kommer zal blijven. Want de liefde, dio myn hart vervult voor het hemelscbo we zen, dat God u tot dochter gaf, kan er niet meer uit verdreven worden, en ik zou liet ook niet willen doen, al kon ik het. Haar in vloed toch zal myne zi<ï T-uièf«T» on verhef fen, als zy door leed is nedergedrukt. Docli ik wil u op geenerlei wijze hinderlijk zyn, en ik weet nu wat uw verlangen is. Een troostende engel heeft zich voor eene korte poos aan myne zijde neergelaten, maar ik mag haar niet langer aanschouwen. Ik hoop ech ter, dat ge uw kind niet zult dwingen mij te vergeten ge zult haar toestaan aan my te denken als aan iemand die haar aandenkon wil vereeren, ja, aanbiddend voreeren tot zyn laatsten ademtocht'. Vaarwel, mijnheer de markies en moge... Ho, ho riep do markies, ik hob u nog nfet gezegd myn huis te verlaten. Henry zag verwonderd op. In uwe eerste woorden lag die bedoe ling toch opgesloten, mijnheer de markies Wellicht is dat zoo, maar toon kende ik u niet zooals ik u thans ken. Neem weder plaats, mynheer FretartIk heb niet bet minste plan u uit mijn huis te verjagen. Maar't zou misschien toch beter zijn dat ik weg ging... Waarom Hoe kunt ge mij zulk eene vraag doen? Kan ik in de nabijheid van uwe dochter blij ven, zonder mij don ongelukkigs ten der men schen te gevoelen Ik dacht dat do liefde de menschen ge lukkig maakte... Mijnhep* ik begrijp u niet. Drijft go niot wreed clou spot met mij Wat bedoelt ge met dio woordon lk bedoel dat ge vooreerst bier moest men had gemeend om 5 ure de werkzaamhe den te zien eindigen. Veel doublagon worden gedaan en de deel neming is groot van do liefhebbers uit Zee land, Brabant, Antwerpen en Henegouw. Evenals voor de Vla'anders, lieten de sterk ste liefhebbershunne beslo beesljes voor den prijskamp inteekenen. Voor de serieprijzon werd er door de Ten toonstelling eene som van 5000 fr. gratis geschonken. Onder het bestuur van M. Richard Vlou- riclc werden do manden achter de machien- hallo naar den trein gebracht. Twintig waggons werden tor beschikking gesteld en iedere mand bevatte 25 duiven, zoodat iedere waggon twintig manden zal bevatten. Do bijzondere trein vertrok Donderdag morgend, om 8 u. 30 naar Angouléme. Aan iedere mand hangen vier loodjes, die te Angouléme zullen gokontroleerd worden. Zeven vergezellers (convoyersï zullen do reis medemaken. Daaronder zij do hoeren Richard Vleurick en A. Do Clercq, van Gent. de andere vergozellers zijn uit Ant werpen, Brussel, Lessen, Leuven en Ber- gen, Do trein zal daar Vrijdag namiddag, om 4 ure aankomen. Door do zorgon van het ge meentebestuur van Angouléme is,voor dezen kampstrijd, eene bijzondere plaats geschikt voor do loslating. Twintig Angoulèmenaars zullen de Bel gische vergezellers in hunne moeilijke taak helpen. De loslaling geschiedt Zondag! morgend, ten 4 1/2 of ten 5 ure, indien hot weder het toelaat. Moest het overtrokken lucht zijn,dan zou men wachten tot 6 ure. 't Is de grootste prijskamp die ooit plaats had. Wijlen M. E. Van der Cruyssen had liet gedacht vooruitgezet en liet mag tei> volle gelukt genoemd worden. Wij hadden nog vluchteu met 5 tot 7000 duiven, maar 10.000 duiven is geen klein spel. M. Van Daele is met den dienst dor cone slateurs gelast en hij rekent dat 3000 codv- staleurs zullen noodig zijn alle stelsels zijn nu ook goed. Men mag niet kieskeurig zijn. Er moeten 1800 verzendingen van constst- leurs gedaan worden en elk bureel of bij- zondore moet vóór Zaterdag namiddag den tijdmeter hebben. 't Is naar liet Grand Hotel, dat Zondag da meldingen per telegram moeten gezonden worden. Dat zal oen builenwerkje zijn voor onze telegrafisten. Vierde Internationaal Congres der tVlas- en Werfspinners. In de Wijk Oud-Vlaanderen Dit Congres werd gisteren avond besloten met een Feest van de XVIP eeuw, in de wijk Oud-Vlaanderen, Een orkest onder het bestuur van den heer Gilson voerde eenige muziekstukken uit. Dan volgden op het verhoog dor Groote Markt, eenige Levende beelden en dan sen door verscheidene danseressen van het Opera, van den Muntschouwburg en het bal- lolkorps Sandrinï, alles uitgevoerd met eene prachtige tooneelschikking. Alles werd geestdriftig toegejuicht. Brussel. Oneerlijke bediende.Eenige dagen geleden werd de policie verwittigd dat een 23jarige joogeling,Gaston H.., wonende Groen dreef, verdwenen was. Men vreesde dat hij zich gezelfmoord-had. Gaston II... was loopjongen bij eenen handelaar en deze kreeg hot gedacht de re keningen te onderzoekon. Alzoo werd vast gesteld, dat H... verscheidene facturen had opgetrokken en zich de opbrengst had too- geeigend. Eene klacht werd ingediend en Dinsdag avond werd Gaston H... aan do Noordstatie aangehouden door de rechter- blijven en dat ge moest beproeven Isidora to troosten, want ook zij gevoelt zich zeer onge lukkig. Ik zag haar weenen en hoorde hare zuchten alsof haar 't hart zou breken, toen ik haar gezegd had dat zij nimmer uwe gade kon worden. Versta mij echter goed ik zeg nog niet dat zij eens de uwe zal zijn ik verbind me door geen enkele belofte maai' eenmaal zult ge toch gelukkiger zijn dan go had durven hopen. En ik wil or wel bijvoegen dat ge het ergste niet behoeft te vroezen, want liever dan mijn kind ongelukkig te zien wil ik u haar ten huwelijk en u beiden mij nen zegen geven. Spoed u, Isidora .weent en jammert terwijl wij hier zitten te praten, en gevoelt doze'fdc ziolesmart, die gij nog voor weinige minuten ondervondt; misschien is do haro nog grooter, want zij is slechts een zwak meisje. Maar, mijnheer de markies, droom ik niet Ge wilt mij niet... Neen, Ik beveel u niet van hier weg ta gaan, maar wil dat go Isidora gaat opzoeken en hare tranen drogen. Is dat nu duidelijk ge noeg n Toen de markies dit zeide, wischte hij een traan uitzijn oog en verliet daarna haastig do kamer... Het slot de Baux, dat door den graaf do Montefere werd bewoond, was inderdaad een der schoonste gobouwen in noordelijk Frank rijk. Hoewel van zwarten steen opgetrokken, was het sierlijk gebouwd, zoodat het met de prachtigste monumenten der noordsche bouw kunde eene vergelijking kon doorstaan. Het was groot en ruim en had zijvleugels, torens, balkons, portieken en veranda's, allen even smaakvol en doeltreffend ingericht. (Vervolgt,)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2