De WereMteMoonstelliing Brtisselscbe Kiekskeas Naar liet Voorbeeld van Miss Davidson De brandramp te Evsre Oramafisclis brand in Buitsciiiand Doodss es gekwetsten Kleine oorzaken, greote gevolgen. ZIJNE MOEDEti EENE GEMEEN TE VERGIFTIGD WEDSTRIJDEN voor Kweskmernën Msrrieveulens Nieu wsberichten 2 llellen tot do herziening Tan het verdrag van 1912, nadat dat verdrag aanleiding heeft gegeven tol zulke schoone uitslagen. Bulga- rië weigert stellig dit verdrag nu te herzien Df eene andere grondgrens aan te nemen dan diegene in dat verdrag voorzien. Voor de betwiste gronden zou men, naar Bulgarië beweert, best doen zoo haast moge lijk de bemiddeling van den opperrechter of Rusland in-te roepen. Al do dagbladen van Sofia eischen dal mon volstrekt alle herziening van het ver drag van 1912 woigero. Zij radon aan M. Danef aan van zijne reis naar St-Pelers- burg af te zien, indien Servië bij zijn eerste standpunt blijft. Een eerste gevecht. Uit Belgrado. Tijdingen uit Istip kon digen aan dat een gevocht plaatsgehad heeft tusschen Serviërs en Bulgaren, aan de grens van Dovian. Ten gevolge een er gasontploffing is brand ontslaan in een huis te Iena, bowoond door \erschcidene gezinnen. De inwoners werden dcor eene vreese- lijk paniek aangegrepen. Verscheidene bun nor sprongen door de vensters op straat. Do vrouw van een glasblazer, die uit een venster der tweede verdieping gesprongen was, werd zoo erg aan het hoofd gewond, dat zij be zweek terwijl men haar naar liet gasthuis overbracht. Een meisje kwam op don geleiddraad der elektrieke verlichting terecht en werd vrceselijk gewond. Een tiental andere per sonen werden ook min of meer erg gekwetst. Eon 22jarige werkman en een achtjarige meisje kwamen in de vlammen om. 'I Is slechts toen do pompiers cr in gelukt waren, de vlammen uit to dooven, dat mon hunne gruwelijk verkoolde lijken in de puin en terugvond. De pompiers hadden de grootste moeite tan de wereld om do aanpalende gebouwen te vrijwaren. (Van onzen brjzonderen briefwisselaar.) Brussel, 19 Juni 1913. De ondervraging aangaande de rijtuigma kers, hoeft vandaag e§ne heel wat onver wachte wending aangenomen ton gevolge van de onverwachte tusschenkomst van don beer Mabiile. M. Vandorvelde bad eene dagorde neerge legd waardoor men als onwettig verklaart de bepaling van bet arbeidskontrakt waar door de werkman zich het recht ontzegt nog deel te maken van do Vereeniging van het Rijtuig syndikaat der socialisten. M. Mabiile verklaarde dat,, naar zijne meening, de bazen artikel 20 van de Grond wet dat do vrijheid van vereeniging waar borgt, onderdo voeten treden. Maar tevens voegde bij er bij dat mon zulks niet onwol lig mocht heeten. Daarop verandert aan stonds M. Vandorvelde zijne dagorde en het woord onwettig door «onverdedigbaar», zulks om eensgezind te worden met M. Ma biile. M. Goblet van Luik verklaarde zich eens met M. Mabiile. Ei dan woonde men dit buitengewoon schouwspel bij twee katholieken en een socialist die samen eene dagorde hadden opgemaakt. Maar mon was nog niet ten einde van alle verassingen. M. Woeste bestreed die dagorde en deed mot recht bemerken dat het aan do tribunalen alleen toebehoort do 33® VERVOLG Het slot lag op eene kleine verhevenheid,» en tusschen deze en de bijgebouwen stroomde do kleine rivier de Baux.-Dio rivier liep dwars •loor den slottuin en verdeelde dien in twoo gelijke helften, welke door fraaie bruggen met elkander verbondon waren. De graaf had eenen tuinman, die niet al leen veel kunde en smaak bezat, maar ook zeer ijvorig was. Aan hem was het te danken, dat de verschillende parken en de geheele tuin, in weerwil dat de graaf zelf zich er wei nig om bekommerde, met het prachtige hee renhuis een schoon geheel vormden. Vele reizigers en toeristen maakten der halve van verwijderde of naburige plaatsen een uitstapje, om het slot de Baux en z(jno omgeving te bezichtigen, en goen hunner bad eoit spijt van zijn bezoek. ACHTTIENDE HOOFDSTUK. TWEE ONAANGENAME BEZOEKEN. Desmorgends van den zelfden dag waarop Henry van zijns pleegvaders hut naar het slot Mortigny was gegaan, zat de graaf De Montefore in zijn studeervertrek, en eender dienstboden had juist het ontbijt opgeruimd. Dat vertrek was ruimschoots van boeken voorzien, maar niet één zag er uit alsof het in den laatsten tijd van zijne plaats was weg ge weest. Do graaf zat in een wijden geheeld- bouwden leuningstoel, die op de achterzyde een wapen droeg op de tafel vOór hem lag wellen toe te passen en niet aan bot Parle ment. M.M. Hymans on L. Huysmans ston den op hunne beurt ook recht om den ouden Staatsman te ondersteunen en zijn gezegde te beamen. M.M. Goblet en Mabiile bleven bij hunne meening on daar kwam nu ook M. Verhae- gen bij. Bij naamafroeping ondervond men dat de Kamer niet meer in getalle was en zoo werd de stemming van die vermaarde dagorde verdaagd tot morgen, 't Zal heel aardig zijn. Men is langs de rechterzijde een weinig verwonderd om do houding van M. Goblet. Harold. Sinds een achttal dagen worden talrijko vergiftigingen vastgesteld te Cellos-bij-Door- nijk. Deze vergiftigingen, meest niet zeer erg, werden toogoschreven aan de slechte hoeda nigheid van het drinkwater en thans zijn nog een vijftigtal inwoners der gemeente lijdend. Het parket van Doornijk is Donderdag namiddag tor plaats geweest, daar de zaak nu eene andere wending dreigt te nomen. Er was inderdaad bij het parket een naam loos schrijven toegekomen, waarin beweerd word dat een landbouwer der gemeente, Ka- rel Duboif, gehuwd en vader van vijf kinde ren, onlangs overleden, bezweken was door vergiftiging. Het lijk werd ontgraven en een wetsdok- toor deed de lijkschouwing. Er wordt nu beweerd,dat de vergiftigingen veroorzaakt werden door het verbruik van bedorven spijzen. Een man offert zich op voor de stemrechtzaak. Dit maal is het geene vrouw maar een man die zich opoffert om de aandacht van koning en publiek op het stemrecht voor vrouwen te vestigen. Gelukkiglijk is er geen ander slachtoffer dan de vrijwillige martelaar. Donderdag was het de bijzonderste sport dag van de meeting van Ascot, waarop do Goudon schaal ging gewonnen worden. DeEngelsche aristocratie en talrijke vreem delingen waren vereenigd op de paardenren baan. De koning en de koningin waren van Windsor gekomen, voor deze feesten. Om 3 ure werd het signaal tot den kamp gegeven. Het is op het einde der paardenkeers dat het incident voorviel. Hot paard Tracery was aan het hoofd en nog vijf a zes meters van bet doel, toen opeens vier mannen over de leuning spron gen en met de armen trachtten het paard te verschrikken. Een der vier kerels, sprong vastberaden naar liet paard toe. terwijl de drie anderen achteruit trokken. De man die de Tracery ging staande houden, hield een revolver in do eene hand en met de an dere wuifde hij eene vlag met de kleuren der stemrechtdames. Whalloy, die hot paard bereed, werd hals over kop vooruitgeworpen. De jockey sproiig dadelijk recht wipte te paard en reed voort. De aanvaller die ten gronde geslingerd werd, bekwam een hoef slag op hot hoofd, die hern den schedel kloof, en bleef hewoegloos liggon. De menigte nam nu de piste in, maar daar kwamen do drie teruggetrokken gasten vooruit, en met een revolver in de handen wilden zij de menigte in bedwang houden. Toen de politie te voorschijn kwam, ver een geopende brief. Hij had dien den vorigen avond uit de hoofdstad ontvangen, en op zyn gelaat was te lezen dat de inhoud hem alles behalve beviel. De brief scheen hem wel niet te verontrusten, maar toch baldo hij onwille keurig de vuisten en was in diepe gedachten verzonken, toen op de deur werd geklopt en dadelijk daarna een knecht de kamer binnen kwam, om hein te berichten dat er iemand beneden was, die hem wenschte te spreken. Wie is het vroeg de graaf. Ik heb hem vroeger nooit gezien, ge nadige heer, antwoordde de knecht, of 't moest dozelfde persoon zijn, die vóór onge veer eene week 's avonds laat op 'tslot was.» Breng hem dadelijk hier, zei de graaf haastigen eenigzinsonrustig. Do knecht verwijderde zicb, en een paar minuten later kwam een lange kerel met oen woest uitzicht de kamer binnen, 't Was de aanvoerder van het drietal schurken, die Henry Fretart overvallen en aan de matrozen van de brik overgeleverd hadden. Ha, zijt gij 't, Baffetzoi de graaf ik heb reeds op u gewacht. En ik op u, mijnheer do graaf, ant woordde de andero op conen toon, die bewees dat hij zich volstrekt niot als de onderge schikte van don graaf beschouwde. Hebt gij op mij gewacht, Baffet vroeg de graaf, met grooto verwondering. Wel zekor. Iladt ge niet mot mij af gesproken, dat wo te St. Malo weder eene samenkomst zouden hebben Hob ik dat boloofd 1 Komaan, ge zuil het toch niot verge ten zijn O, nu herinner ik mij inderdaad, er werd zoo iets dcor ons besprokon. Doch 't komt cr niet op aan, zei DE VOLKSSTEM dwenen de verdedigers maar konden niet aangehouden worden. De toestand van den gekwetste De gekwetste werd naar de nmbulans overgebracht. Hot'gerucht liep rond dat hij dood was. Dit was echter het géval niet maar daar de wond zeor zwaar is, vreest mon dat hij ze niot zal overloven. De verklaringen van den jockey Whalley De jocliey Whallpy gaf de volgende bij zonderheden nopens het incident waarvan hij hot slachtoffer was De kerel, zoo verklaart hij, riep mij toe, staat of ik schietmaar alvorens te schieten, traditie hij do teugels te vatten en daar hij ze miste werd hij omvergeloopen. De koning liot zich inlichten over den toestand van jockey en van den navorscher van Miss Davidson. Op de koershaan heeft men don revolvor van den aanvaller gevonden. Het onderzoek liqeft het spoor der ver dwenen gasten niet laten ontdekken. Wie de martelaar is Policiemaatregel Do persoon die do paardenkoers stoorde is zekeren Harold Hewitt. Hewitt die veel -lijdt verkeert in eenen bedenkelijken toestand. Do policio hoeft £ocno aanhoudingen go- daan, maar Hewitt wordt standvastig be waakt. In zijne kleédoion werd eon revol ver ontdekt met vijf kogels waarvan niet eene afgeschoten is geweest. Nadere bijzonderheden. In tegenstelling met hetgeen eerst gemeld word, is slechts éon werkmanshuisje doorhet vuur vernield geworden. Hot was bewoond door de echtgonooton Van den Heuvel en' Boey. De twee aanpalende woningen werden erg door de vlammen beschadigd, terwijl eeq drietal andere van lipt water te lijdonhadden. Het schouwspel ter plaats is recht bedroe vend. De arme lieden hadden hunne meu beltjes huiten gebracht, in do hoop ze tA kunnen in veiligheid,brengen, doch allen zijn grootelijks beschadigd, tengevolge derkoort-' sigo haast waarmede de redding moest ge schieden. i' De oorzaak dor ramp is nog niet gekend;' De dagploeg had om 7 ure hot work verla-:> ten, en twee werklieden waren in een der magazijnen bezig benzine af lo trekken, toerv eensklaps vlammen in de zaal sloegen waai* zij zich bevonden. Deze vlammen kwamen uit eene aanpalende zaal. De werklieden traphtten niot den brand te bestrijden. Ten govojge der lichte ontvlam bare stoffen, ware hel. eone uitzinnigheid ge weest, langer in d,e zaal te vertoeven. Ook namen zij ijlings de vlucht. Wel bekwam het hun, want pas waren zij builen en haddon het alarm gegeven, of- langs alle kanton sloegen vlammen op en werden vaten benzien in de lucht geslingerd. Het parket is Donderdag namiddag lei- plaats geweest en hg eft exporten aangesteld om de oorzaken dor ramp op te zoeken. Omschrijving vGeeraardsbergen. 30 merriën en liyeulens werden aange-r boden. J De volgende preipien en medalies werden toegekond A. Voor de veplens lepr., 100 fr.,' en zilv. med., aan M. Kontane, Smeerhebbë- Vloersegcm, voor Fleur d'Lidigène »v bruin 2® pr., 75 fr.'en br. med., aan M. J.' Van Temsche, Velzieke-Ruddorshove, voor Manon vos 3®pi\, 50 fr. en br. med., Baffet op spottenden toon ge beloofdet alloep dat ge gisteren voormiddag to tien ure mij in de herberg van Poter Patterson zoudt waeh- ten, en bevaalfc mij pan, te zorgeD, juist om dien tijd daar te zijn Inderdaad, Baffeji, ik geloof dat gij gelijk hebt. m En ik weet het. Maar wie er kwam. gij niet, mijnheer de graaf Ik wachtte te ver geefs van 's morgemjls negen ure tot des na middags. Nu ja, de waarheid is dat ik het zeer druk had, en onze afspraak my daardoor ont gaan is. De graaf sprak echter oen groote onwaar heid. Hij had begrepen dat 't beter zou zijn, dat hij zich niet in gezelschap van Baffet liet zien de aanslag op Henry Fretart lton mis lukt en ter kennis van do policie of justicie gekomen zyn. Maar, vervplgdo de graaf, gij zyt nu hier gekomen, en dat is even goed. Ik heb vernomen dat zekere jongeling spoorloos van het slot Mortigny is verdwenen. Hebt gij er ook soms iels van gehoord, Baffet »Ja, antwoordde Baffit, wiens gelaat eene plotselinge vorwai-i,u'of minstens ver rassing vertoonde. Maar spoedig was hij dié aandoening meester en ging toen voort Wel zeker weet ik daarvan, mijnheer de graaf! Ik heb uwe bevelen nauwkeurig gevolgd en den jongeling in de handen van Rongisse overgeleverd. Ik zag hem aan boord brengen en de brik' onder zeil gaan. Ik hob alzoo mijn werk verricht en bon nu hier ge komen, ora u aan pwe verplichtingen te her inneren. Gij zijtwel haastig. Dat komt omdat ik gro"4 gebrek aan gold heb, aan M. R. Marginet, Steenhuize-Wijnhuize, voor Lady vos 4® pr., 50 fr. en br. mud., aau M. Do Moor, Oombergen, voor Monna vos 5® pr.50 fr. en br. med., aan M, L. Van don Berghe, Sint-Martens- Liórue, voor Joan nette 6® pr., 50 fr. en br. mod., aan M. Van der Stock, Strijpen, voor u Olga grijs. B. Voor de merries van 3 jaar 1® pr., 125 fr. on zilv. med., aan M. H. Van Oude- giiom, St Lievcns-Essche, voor Aurore bruin 2 p., 100 fr. en br. med., aan M. De Moor, Ooinborgon, voor Mireille, bruin 3°pr.,75fr. on br. mod., aan Wwe Van Brantoghem, Eleno, voor Lea bruin. C.Voor merries van 4 jaar en mècr 1° pr., 300 fr, en zilv. med., aan M. J. Van Temsche,Velzieke-Ruddershove, voor Bourguignonno vos, 6 jaar 2° pr., 200 fr. en br. med., aan gebroeders Vidts. Scliehdelbeke, voor Alice bruin 4 jaar 3®pr., 100 fr. en br. med., aan Gebrooders Ceuteriok, Sint-Ma»*tens-Lierde, voor Li- sette bruin, 5 jaar 4® pr., 100 fr. en br. med., aan M. K. Vaii Molclcebeke, GrooLen- berge, voor Coquotle bruin, 6 jaar 5® pr., 100 fr. mod., aan M. O. Van der Stock, Strijpen, voor Alida schimmel 4 jaar. Bewaringspremies van 1000 fr. (annuitei- len van 250 fr.) aan M. J. B. Koppens, Hemêlveerdegem, voor Julia vos, 9 jaar 4® aim. M. De Moor, Oombergen, voor Paulino vos, 10 jaar, 3® arm. denzelf- don, voor Aline vos, 7 jaar, 3® ann. Kinderen Van Haezevelde, Opbrakol, voor Mirza vaal, 7 jaar 2® ann. Aug. Meersman, St-Lievens-Essche, voor Co quotle bruin, 5 jaar, 1® ami. M. J. Van Themsche, Volzieke - Ruddersliove, voor Alice vos, 8 jaar, 1® ann. De wedstrijden voor do omschrijving Sint Nikolaas zullen gehouden worden te Sint- Nikolaas (Wandelplaat, op Maandag 23 Juni, om 9 ure. Omschrijving St-Nikolaas Appels, Aude- gem, Baardegem, Baasrode, Basel, Belcele, Berlare, Boveren-Waas, Buggenliout.Burghl, Callo, De Klinge, Kruibeke. Daknam, Don derholle, Dendermonde, Doel, Elverseole, Exaarde, Sint-Gillis-Waas, Sint-Gillis-Den- dermonde, Gijzegem, Grembergon. Haas- donck, Hamme, Herdersem. Holslade, Kemseko. Kieldrecht, Lobbeke, Ledo, Lo keren, Moerdonk, Melselo, Mespelaore, Moerbeke-Waas. Moerzeke, Moorsel, Nieu- werkerken, St-Nikolaas, Opdorp, St-Pau- wels, Rupelmonde, Schoonaardo, Sinaai, Steondorp, Slovene, Temsche, Thielrode, Verrebroek, Vraceno, Waasmunster, Wiezo, Wichelen, Zelo en Zwijndrecht. TE GENT Het bezoek aan het schoolschip «l'Avenir» Ziehier de liepaaldo regeling- voor hot be- zoek aan het Sohoolachip Dit zal geschieden van af Maandag, 23, tót en mot den Vrijdag 27 Juni, telkens van 2 tot 5 uren 's namiddags. De scholen zijn insgelijks uitgenoodigd op gezegde dagen en uren. '8 Morgens mag niemand aan boord. Het puMiolt, om toegelaten te worden, moet 's morgends, tusschen 9 en 12 uren. eene uitnoodigingskaart halen in het Inlioh- tingsbureel der Lakenhalle (Belfort). Deze kaarten zullen maar eorst te rekenon van den Maandag, 23 Juni, afgelovord worden 'ogen afgifte oener visietkaart of tegen een neer to schrijven handleeken. Zij zijn ei.kol geldig voor don dag, waarop zij afgeleverd werden. Slechts twee kaarten zal men, per liand- teekon of per visietkaart kunnen krijgen. Het Deensch oorlogschip te Gent. Do heer A. de Lanier, consul van Dene marken te Gent, ontving gisteren, in den Nu, ik denk dat ik u thans even goed betalen kan als later, want ik houd het er voor dat Rougisso deD joDgeling niet zal laten ontsuappon. Go kunt er zeker van zijn dat hy nu reeds lang uit de voeten gemaakt is. Ge bedoelt toch niet dat ze liorn zullen gedood hebben vroeg de graaf mot een slecht gelakt huichelachtig gebaar. Wel neen 't Was immers volstrekt uw voornemen niet, hem te laten ombrcD gen, zei Baffet sarkatisch lachend. Ik hoop toch dat men me goed begre pen heeft, antwoordde de graaf, terwijl hij verlegen zijne oogen nedersloeg voor den bom onbeschaamd aanstarende» gauwdief. Doch nu over de geldzaken gesproken, ge weet hoeveel go nog moet ontvangen Twintig guinjes. Neen, slechts tien. Tien voor mij en vijf voor ieder van mijne helpers, dat maakt samen twintig. Ik zal zorgen dat ze het geld dadelijk krijgen ze wachten beiden op dezelfde plaats, name lijk in de herberg van Patterson, waar gy, mijnheer de graaf, me gisteren te vergeefs hebt laten wachten. Nu goed, zoi de graaf en haalde eene beurs uit zijnen zak. Er was echter niet ge noeg in, enhy verzocht Baffet, een oogenblilt te wachten, daar bij het geld moest halen, waarna hij opstond en de kamer vei liet. Duivels mompeldo do bandiet, toen hij alloon was, 'k zal blij zyn, als ik liet geld heb. Wat zal de adellyke schelm vloeken en razen, als hij te weten komt dat de jongeling ftovnuii en woflp in 'fc ]nnd is Ik zon wo» vj|. Inn n non 'tgeUoinoii ig, lat Rongisse aen snaak heeft laten ontsnappen.... Baffet had namelijk ongeveer een uur gele- 21 JUNI 1913 loop van den namiddag, een telegram, waar door de heer Nyliolm, gezagvoerder van den Decnschen gepanlserden kustwaclite Olfert Fischer hem Kennis gaf dat bij Donderdag om 2 ure namiddag, te Terneuzen aangeko men was en boden Vrijdag of morgen Zater dag liet kanaal van Terneuzen tot Gent opstoomen zou. De heer consul stuurde onmiddellijk een telegram terug, don staf en de bemanning van den oorlogsbodem welkom wenschond en den heer Nyholm enkele inlichtingen verstrekkend, den gezagvoorder tevens ver- zookend een dag te bopalen, waarop het schip, te Gent, zou mogen bezocht worden. De staf van de Olfert Fischer bevindt zich thans lo Rotterdam, waarheen hij zich van uit Terneuzen begeven heeft om eeno uilnooodiging van den Deenschen konsul te Rotterdam te beantwoorden. Do Olfert Fischer blijft tot Zondag, 29 Juni, in de haven. De staf zal deelnemen aan de inhuldiging der Deensohe afdceling ter Tentoonstelling, die den Zaterdag, 28 Juni, zal plaals hebben. De leden der bemanning zullen door toe doen van den lieer de Lanier, de Tentoon stelling kunnen bezoeken. Binnen kort zal do datum, waarop het schip kan bezocht worden, bekend -gemaakt worden. Beiaard-Concerten Zondag 22 Juni zullen op volgende uren Beiaard-Concerten gegeven worden Van 101 [2 tot 12 uredoor M. De Mette Beiaardier des Koningsbon Aalst. Program i. BrabanQonne2. Mar- sellaise. 3. Marsch uit Klokko-Roeland (Tinei). 4. God save the King. 5. Haerlsof oak. English songs (Davy). The Bay of Biscay. 7. Preludium Coucou (1756) (Mafhias Van don Gheyn) 8. Die Wacht an Rhein. 9. Rubons- Ganlate (Benoil) 10. Wien Noorlands- bloed... 11. Wilhelm van Nassauwen 12. Arteveldeliod (Gevaerl). Van 12 Ij4 tot 11/4 uredoor M. Van Beersvan Brussel. Program 1. Lied der Vlamingen (Benoil) 2. Ons Vaderland (Blockx). 3. Jubelgalm Boninck, recilatiof en koor (Jof Van Beers). 5. a) Stances (F-legior) b) Roosje uil de dalon (Volckerick). 6. a) Verlolsel voor Beiaard (Jef Van Beers) b) Naar Ooslland willen wij rijden. 7. Lied (Mozart). 8. Feostzang (Hertog van Saksen-Coburg Gallia). Van 1 i/2 tot 2 1J2 ure, door M. Brees van Anticerpen. Program1. Joyeuso Enlrée (Van Gaol) 2. Monuot symphonique (Waolput) - 3. Mijn Moederspraak (Benoit). 4. Aragonaiso (Massenet) 5. Traumeroi, (Schumann)6. Guillaume Tell, romance (Rossini).7. L'Amant jaloux, séróiiade, (Grélry). 8.Lied dor Vlamingen (Benoit). Van 2 3J4 tot 31/4 are. door M.De Metle Beiaardier des Koningsvan Aalst. Program: 1. Taniihauser, marach (Wagner). 2. Gavoile Ydille Lysistrata, (Lincko). 3. Air du Rossignol uit Les Noces de Jeannelte (Mussé) 4. Naar wijd en zijd (Gevaert). Van 3 lj4tot 3 3/4 are, door M. Brees van Anticerpen. Program 1. Ons Vaderland (Blockx) 2. Isa (Spinnelied) (Benoit). 3. Chari- té (Faure) 4. Belgisch Volksliod. Koning Albert zal 'net klokkenspel een bezoek brengen in den namiddag. Brussel. Een ellendelingOnze le zers zullen zicb herinneren dat oen handelaar in blanke slavinnon, over oenigen tijd een minderjarig meisje van St.-Jans-Molenbeek opgelicht had en met haar aangehouden werd te Napels, toen het schip, waarop zij don Henry Fretart gezien, terwijl deze to paard den weg naar 't kasteel Mortigny in sloeg. Hij moendo dus geenen tyd te moeten verliezen en bad zich gehaast om hot geld voor zijne schurkenstreek machtig te worden alvorens de graaf iets van de terugkomst van don jongeling zou vernemen. Hoe het mogo- 1 ijk was geweest, dat Henry had kunnen ont snappen, bogreep hij niethij deed ook geen moeite om hot te begrijpen. Het geld was voor hem do hoofdzaak. Na eenigo oogonblikken kwam de graaf terug én betaalde Baffet, die zicli haastig ver- wijdorde, zonder zich met verdere praatjes op te houden. De graaf zag bem met genoe gen vertrekken, want hij kon 't gezicht niet verdragen van den man, dien hy tot eene zoo schandelijke daad had omgekocht. Toen Baffet hem verlaten had, ging de graaf weer aan do schrijftafel zitten. Hij bleef echter niet lang ongestoord, want reeds een paar minuten later kwam een knecht hem be richten, dat er drie heeron in de voorkamer waren, die hem verlangden te spreken. Do graaf ging naar beneden, en eene rilling over viel hem, toen hij de liecren zag. Een der bezoekers was Marco Montmoril- lon. De graaf had hem meermalen te St. Malo gezien on opgemerkt dat de zonderlinge man hom altijd met de grootste aandacht be schouwde. De twee andero bezoekers waren ambtena ren en droegen het teelten, dat zij tot de poli cie behoorden. Do graaf herkende dat teelten dadolijk, en toen hij opmerkte lioe ernstig de liceren er uitzagen, begon hij zich minder op zijn gemak te gevoelen. (Vervolgt,).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2