Blostlig [Irsinn te Parijs M. Poimré, voorzitter Ier Fransehg repaliek Bg' pM§2iE!|ip feMwïjsIlïi ZIJNE MOEDER Nieu wsberichten Likiufiiandslaars. ■wordt toegekend aan de schoolhoofden die wet eene klasse belast zijn. Deze vergoeding mag do 500 frank niet lo boven gaan. Art. 20. Eene bijzondere Ion lasto van den Staat vallende vergoeding wordt ver leend aan de onderwijzers en de onderwijze ressen die benevens bun gewoon diploma houder zijn van een bijzonder getuigschrift van geschiktheid tot het ambt van school hoofd of van bekwaamheid voor het onder wijs in sommige bij ministerieel besluit to bepalen vakken. Dozé vergoeding, waarvan het bedrag bij koninklijk besluit zal vastgesteld worden, mag niet boven de 100 frank gaan. Art. 21. Bijzondere, ton laste van den Staat vallende studiebeurzen, kunnen te rekenen van bun 14° jaar vorleend worden Ban onderwijzerskinderen dio de Staatsnor maalscholen bezoeken of voornemens zijn to sezoeken. TITEL IV. Kosteloosheid van het onderwijs Ai t. 22.Artikel 3 van de wet van 20 September 1884-15 September 1895 wordt floor do navolgende bepaling vervangen liet lager onderwijs ia kosteloos voor de kindoren van 6 lot 14 jaar. in do gemeente- -lijke, aangenomen en aanneembare scholen, Evonwel, daar waar in de behoeften van bet kosteloos onderwijs door eon voldoondo getal kostelooze scholen of klassen vóórzien is, kunnen betalende kinderen opgenomen Vorden in een zeker getal klassen of scholen. Do gemeente zorgt er voor dat al de kin deren die de private scholen niet bezoeken, Onderwijs kunnen genioten hetzij in eene gemeenteschool, hetzij in eene aangenomene school. De kosteloosheid gaat gepaard met.de ver strekking der schoclbohoeften aan de kinde ren uit niot gegoede gezinnon. - Art. 23. Artikel 7, 2, dor wet van 20 September 1884-15 September 1895, ra kende de bijdrage der provinciën lot de kos ten van het lager onderwijs, wordt door do navolgende bepaling'vervangen De uit de kosteloozo verstrekking dor schoolbehoeflen voort vloeiende uitgave wordt ten lasto gelegd van do provinciën, die er het bedrag aan do gemeenten en de besturen van aanneembare scholen zullen terugbetalen, op" door bGt schooltoezicht echt en waarachtig verklaarde stalen. Do voor terugbetaling vatbare uitgave mag do 2 frank niet te boven gaan por jon gen, noch de 3 frank por meisje. Art. 24. Artikel 76 van do gemeente wet on artikel 86 van do provinciewet wor- don alsvolgt aangevuld Do beraadslagingen der provincie- en ge meenteraden, rakende hel inrichten pn schoolrofLers, schoolkoloniën, üildeolingen van voedsel of kleedingstukkón aan de sch(pol kinderen, van toelagen voor. d,ië werken, worden aan 's Konings goedkeuring onder- tvörpen. Do Koning zorgt cr voor Jat lusscheij do kinderen die het voordeel dier bcraadsl^in gen moeten genieten, geen onderscheid,ge maakt worde volgens het soort school dat zo bezoeken. TITEL V. Bepalingen van allerlei aard. A' t. 25. Lid 2 van artikel 1 van de regelingswet wordt alsvolgt opgesteld': De gemeente, kan eeno of moer private scholen aannemen; in zulk geval kan de Ko ning na inwinning van het advies der Be stendige Deputatie de gemeente ontheffen van het inrichten of bet handhaven van eene gemeenteschool; gemeld© ontheffing kan niet verleend worden, zoo een getal gezinshoof den met te zamen ten minste twintig kinde ren in de schooljarende inrichting of do handhaving van do school voor het onder- DE VOLKSSTEM 261 JUNI 1913 richt hunner kinderen aanvragen en zoo de Bestendige Deputatie oonsluidend uitspraak doet over hunne aanvraag. Art. 26. Artikel 2 van do regelingsvvet wordt aangevuld door een aldus luidend slot- lid Daar waar do aanzienlijkheid der bevol king zulks toelaat, zijn de [gemeenten er toe gehouden klassen voor zwakbegaafd© of achterlijke kinderen on voor abnormale kinderen in te richten. Art. 27. Do leden 2 en 3 van artikel 18 der wet tot regeling van hot lager onderwijs worden door navolgende bepaling vervangen: Het bedrag van do aan waarnemende on derwijzer te betalen vergoeding wordt door den gemoentoraad bepaald vólgens do voor goed aangestelde onderwijzers aangenomen grondslagen'; zij wordt berekend naar het getal dagen gedurende dewelke do waarno- mendo onderwijzer zijn ambt vervuld heeft, vergeleken bij liet getal dagen gedurende dewelke de school in den loop van bot jaar open is. De uit tijdelijke waarneming voortvloei ende uitgave wordt door don Staat, do ge meente, do provincie enden zieken titelvoer- der in navolgende verhouding gedragen 2/5 ten laste van den Staat, 2/5 ten laste van de gemeente, 1/10 ten lasto van de provincie on 1/10 ten lasio van den litelvoerdor. Do uit tijdelijke waarneming in do aan neembare scholen voortvloeiende uitgave wordt door den Slaat gedragen 'in do bij art. 8 van de wet van 18 Mei 1912 bepaalde verhouding. Art. 28. -ƒ Artikel 19. nr2, van do wet van 20 September 1884-15 September 1895 wordt alsvolgt gewijzigd 2° Onder voorbehoud van ilo voor bet einde van dit schooljaar(1912-1913) verwor ven toestanden, moeten do leden van hot leerpersonoel Belgen zijn. Zij dienen gediplomeerd to wezen of bot onder artikel 9 vermelde examen afgelegd te bobben. e Zijn vrijgesteld van bet examen, de be dienden dio voor hot in werking treden van de wet van 15 September 1895 in dienst wa ren en dio sinds dat tijdstip onafgebroken schooldienst gedaan hebben. Vrijstelling van bot diploma of van hot examen, kan, bij ministerieel-besluit, op advies Van bet schooltoezicht toegestaan ton behoeve van onderwijzers boven do 30 jaar die bij het in werking treden van deze wet, sedert meer dan vijfjaar in dienst zijn. Aar, de op don datum vsn 1 Juni 1901 op de aangenomen of aanneembare scholen in dionst zijnde niet gediplomeerde onderwij zers, die liet voordeel van hooger bedoelde vrijstellingen niet genioten, wordt vijf jaar uilslel verleend, mits ingang van de afkon diging dezer wetj oni don v.ereischten titel te vorweryeu. 4° Hot leerplan zal de onder artikel 4 op gesomde vakken omvatten. N1' (3 van artikel 19 vervalt, Art. 29. Artikel 27. 2, van do wat van 20 September -1884-15 September 1895 wordt alsvolgt opgesteld Artikel 1 der wet van 15 Juni 1881 wordt in dezen zin gewijzigd dat het getal konink lijke athenaeums on colleges de 24, hot getal m.iddoibaro jongensscholen de 100, bet getal middelbare meisjesscholen de 50 niot mag to boven gaan. Art. 30. Artikel 27, 3, der wet van 1 Juni 1850 wordt alsvolgt opgesteld De Regeering kan, indien zulks nuttig blijkt, don studietijd op de middelbare scho len verlengen, andere leergangen inrichten of do hooger aangegeven leergangen wijzi gen, volgens d® plaatselijke behoeften. Art. 31. Alle gemeente is er toe geliou- dbn eonon kosteloozon medischen schooltoe- zichtsdienst in te richten, bestaande uit oen onderzoek dor leerlingen bij do opneming uit de school en ton minste een onderzoek por maand. Deze dienst strekt zich uit over al do on der het beheer dezer, wet staande scholen. De algomeene voorwaarden waaronder dit opzicht zal goheuron, wordt bij koninklijk besluit geregeld. Do medische opzier.ors van do gemeente scholen worden door; den gemeenteraad aan-, gesteld; De medische opzieners van do aangenomen en aannoombal'o scholen worden door liet bestuur dier scholen aangesteld on door het schepencollege aangenomen. Na elk onderzoek,jricht de medische opzie ner tot den burgemeester een verslag, waar van een afschrift wordt gezonden aan het gezondheidstoezicht en aan den opziener van hot onderwijs in het,-gebied. Art. 32. Do Regeering is gemachtigd tot instelling van eon of moer beroepsraden waarvan inrichting en bevoegdheid in zaken lucht bij koninklijklicsluit geregeld wordt; Art. 33 De bepaling vervat in d© arti kelen 1 lot 11 Iredeff in voege mot ingang van det schooljaar 1914-1915 do verdere bepalingon treden in werking op 1D Januari 1914. j Gegeven le Oostende, don 19 Juni 1913. jH ALBERT. Van Konings wege Do Minister van Wetenschappen en Kunsten. ;P. POÜLLET Dinsdag avond zalen de echtgenooten Henri Marizet rustig le avondmalen, toen' eon vriend van MariV.et, de27-jarige arbeider Paul Waltebled binnentrad. Deze scheen zeer opgewonden en tosu men hem naar de oor-, zaak vroeg, zegde hij dat hij met zijn palroón govochton bad on naar Duilschland ging ver-' trekken. Zonder meer te peggen, trok hij schielijk een dolk uit den zak; en bracht er Marizet twee steken modèij toe. Vrouw Marizet vlucht to in eeno andero plaats, enkel mot eene vensterdeur van de eerste geschei den en harrikadeordu er zich. Waltebled verbrijzelde de vensters e bracht zoo do vrou\V;, verscheidene steken 3ff do armen too. Hij poogde daarna door de gebroken ruilen le,-kruipen, doch Marizefe greep bom bij do beonen en kon hem zoo: weerhouden. Vrouw" Marizet gelukte er alsdan in op! straat te vluchten ëh riep om hulp. Toen gt-buron toesnelden, vonden zij Marizet en Watlebled bewusteloos ten gronde liggen» Marizet was opnieuiy door don moordenaar aangevallen gewordgn on had verscheidene dolksteken in do borst,gekregen. Dó dpngeiij waren op voi'schoiiteffe plaalson doorbojord en do mail gaf Weldra don geëët. Waltebled had'zich verscheid offë dolkstekeh in dén buik toegebracht. Zijn lóÊhVantf is hopeloos. 'i f Kei lijk van M. Gastelejn ui! da vestin gen opgehaald. Wij hebben gistoren de geheimzinnige verdwijning gemeld-van M. Casteleyn, een der geachlste advokaton der balie van Ant-1 werpen, gewezen katholiek provincioraads-3 lid. Dijnsdag morgend ontving de familie Ca-° stoloyn een brief, jjjarin do advokaat lïot weten, dat hij zich fji de wallen der vestin gen ging verdriukei). Dal deze jobstijding de grootste ontroering verwekte, hoeft niet vormold to worden,c On middel ijk werd ''.eene ploeg werklieden samengesteld en opzoekingen werden ondev-t nomen in de vestingen. Deze strekken zich uil op eeno lengte van verscheidene kilome ters, zoodat liet zeer moeilijk was met goed gevolg iels le doen. Ook was bet slechts Dijnsdag. namiddag, rond 3 ure, dat men tusschon do forten 6 en 7 hot lijk van M. Casteleyn uit de wallen op-, haaldo. Bliksemsnel verspreidde zich do droeve mare door de stad, en daar M. Casteleyn zoor gekend was, verwekte zulks natuurlijk groote opschudding. Sinds oenigen tijd scheen M. Casteleyn zeer droefgeestig on steeds verstrooid. Ook gaf hij in do laatste dagen teekens van zins verbijstering. Men denkt dat hij schielijk door zenuw zwakte overvallen werd en in dien toestand zijno droeve daad pleegde. brengt bszoek aan den koning van Engeland Vertrek isit Cherbourg. M. Poincaré vernam do ramp van hel fort Roule, juist wanneer het avondmaal moest plaats nemen, waartoe hij ongeveer 36 gas ten had uitgenoodigd. De voorzitter wilde eerst datavondmaal van het programma doen schrabben maar reeds bevonden zie!) eenige uitgënoodigden aan boord het was dus onmogelijk zoo te handelen. Het feest maal greep dus plaats, maar alles liep stil en treurig van stapel. Beleefdheid van een lucbtviiegsr. Op het oogenbliik dat do voorzitter aan boord van don Gourbet do Franscho kust ging verlaten, vloog de luchtvliegor Vive- tain boven liet schip on liet er eene bloe mengarve op vallen. Die beleefdheid trof innig den voorzitter. Aankomst te Portsmouth. Om 7 ure vertrokken was do Courbot Dijnsdag morgend, le 10 ure, reeds in 't zicht vuu bel eiland Wight. Engelsche torpedo- booten kwamen de Courbet tot geleide dienen en brachten hem lot in de haven van Portsmouth waar al de Engelsche admiralen don voorzitter kwamen groeten. Daarna stapte deze over, aan boord van eon En- gelsch yacht dat hem naar bet arsenaal overvoerde. Het was juist 1 uur 10 minuien, wanneer de'yacht aanlandde. Al de muziekon spelen do MarseillaisS terwijl'de schepen en do on rechtzinnige en algemeone vreugde eh vriendschap. 08 algemeene indruk Al de dagbladen van Engeland zijn hoogst gelukkig om dat bezoek en heffen allen den Iriomftoon aan overal hoort men denzelf- den kreet i Wij zijn vrienden, wij zijn makkers forten hunne kanonnen afbranden. Daas- slaat de prins van Wales en M. Cambon, afgezant van Frankrijk gereed om don Voorzitter lo ontvangen. Zij stappen samen in don bijzondoren trein die hen naar Londen vervoert. Aankomst te Londen Daar waóh'ten de herlog van Connaught èh de prins Arthur van Cdiülauglit' benevens don' koning 'én M. 'Asqtiilli. Tq 3 ,1/2 urq stoomde do trein do statie binnen1: Nieuwe Marscillaiso, nieuw Jsaffofigebulder. Do voor zitter nam de, koninklijke w aoiifcin oogen- schouyv. en Jaarna stap,t<? bij .met dep koning in een open rijtuig dal midden eene ontzag lijke menigte naar Si-Jamespaleis reed. Do cestdrift der bevolking was buitengewoon Daarna bracht M. Poincaré bezoek aan don koning en do koningin, aan' koningin Alex andria, aan de prinsen jan Schleswig-Hol- slein eri aan de horlogen van Connaüglit., In het paleis van Buckingham Avonds bad een groot galamaal plaats in bet paleis van Buckingham lor eero van Voorzitter Poincaré. Daar werden heildron- kon voorgodragen van boido kanton. Dg matrozen verbroederen Ondertusschen waren al de scheepslieden van do Fransche vloot met de bemanning der Engelsche schepen aan. wal gestapt en volop aan 't verbroederen, 't Was eon gulharlh 3G# VERVOLG Maar mijn vader is van zijn besluit to rug- gekomen en hooft u dit duidelijk, gonoeg gezegd. Ja, mejuffor, maar er zijn tweepersonen noodig, om eeuen koop te sluiten, en insge lijks zijn er twee noodig, om dien te ontbin- don. En ik heb tot bot laatste mijno toestem ming niet gegeven. Ik ben niot van mijn, besluit teruggekomen daarin ligt bet ver* schil tusschen uwen vader en mij. In dergo- lijko omstandigheden doet elk der partijen - Haar best om to winnen,en ik geloof dit maal gewonnen te hebben. Dit is althans zeker, dat ik den vogel heb en dien wil behouden. Ge zult nog heden avond mijne ochtgonooto zijn. Dat nooitriep Isidora ten hoogste ver ontwaardigd. Maar go kunt niet ernstig meonon wat go daar zegt. Zoo zeker als ik leef zult ge voordat do tfag ton einde is mijne vrouw zijn, en we zullen zien of uw vader u dan zal willen terug eischon. Er lag iets in deze woorden, waarvan do heteekenis niet to miskennen was, en Isidora begon to vreezen dat oen ontzettend onheil baar bedreigde. In haren angst blikte zij om zich lïeen en zag toen dat zij zich in eeno kamer bevond waarin geen enkel meubel etond, en dat alleen vlak aan de zoldering een venstor was. Waar ben ik stamelde zij handenwrin gend. O mijn God, waar ben ik 1 Go zijt good bewaard, mijn engel, en op eene plaats, van waar uw liulpgeroop «ie mands oor kan bereiken.. Maar ik zal nog eeno veiligere plaats voor u kiezen, waar do hitte der zon niet zoo hinderlijk is. Dit gezegd bobbende, verliet de graaf de kamer on sloot de deur achter zich toe. Zoodra hij v'ortrokken was, riep Isidora zoo luiddo zij kon. om hulp, maar zij hoorde slechts oen hoonend gelach daarop antwoor den. Woldra was zij overtuigd dat haar roepen tevergeefs was, en zij keek rond of er geen mogelijkheid was to ontvluchten. Doch, helaas, er was niets dat haar daartoe kon dienon. Het venster aan de zoldering kon zij niet bereiken, want do muren waren boog, en er was in 't vertrek geen onkel voorwerp, om er togen op to klimmen. Zij schudde met hare zachte, teedera handen aan do deur, maar die was stork en goed gesloten. Allo hoop op red ding was voor haar verloren Zoo waren wellicht twee uron verloopen, waarin Isidora door allerlei vrcoselijko go- dachten word gefoltord. 't Was in tusschon avond geworden, 't begon in 't vertrek te schemeren, en nog altijd was zij mot hare grievende smart alleen. In den lievigsten angst riep zij weder zoo hard zij kon om hulp, en dezelfde hoonendo lach, zóó kwam liet haar voor, was ook thans liet eenig antwoord. Toen het geheel donker was geworden, kwam de graaf terug en gelastte haar, hem te volgen. Dewijl zij aarzelde, greep lffi haar hij don arm en trok haar mot zich voqrt. Nadat zij eenige trappen waron afgegaan, bond hij haar eenen doek voor de pogen, en kort daarna was zij in (lo opene lucht. Nu moest zij, door haren geleider ondersteund, eoncu langen weg atleggon, cn aan het nat, Brussel. Liefdedrama. Do 25jarigo Maria V.M., wonende Montoyerstraat, wan delde mot haar 12jarig zuslerken langs de Mariemontkaai, loon zij plots in 't water sprong. De drenkelinge kon onkel na tien minuten worden opgehaald. Te vergeefs paste een geneesheer op haarde kunstmatige ademhaling toe; do vorsliklAng was reeds volledig. Uit het onderzoek bleek dat men zich voor een liefdedrama bevond. Mcj. V. M. moest eerlang in hot huwelijk-treden, maar sinds eenige dagen was alles afgebro ken. Gevaarlijke kennis. Een Rus maakte hier kennis met mej. FlcraT..., oud 18 jaar, bezocht mot haar menig koffiehuis cn noo- digde haar in eon hotel, 's Anderdaags was do kerel verdwenen; hij had zijne rekening in het hotel niet vereffend, maar hij bad toch niot vergeten al do juweolen der juffer meê lo nomen, waaronder een schoon gouden zakuurwerk met edelgesteenten. Do jonge vrouw ging de policie verwitti gen, die den kerel een paar uron later aan hield. De Rus toekende lievig verzet aan tegen do beschuldiging to zijnen laste en bevestigde zelfs dat de juffer hom zijne brieventesch had ontvreemd, inhoudende 1500 fr. De policie geloofde don Rus niet en hij werd in 't go- vang van Vorst opgesloten. Tot hiertoe zijn de juweolen nog niet teruggevonden. Gevaarlijk kinderspel. Maandag avond haakte een tienjarig knaapje uit de Heuvelstraat zich vast aan eene tram. Eens klaps verloor het kind het evewiclit, viel en word rnoer dan 20 motors ver overden grond meegesleept. Men nam den kleine op, zwaar gewond aan het hoofd on do beonen. Het jongetje werd na verzorging naar liet gast huis ovorgebracht. Sinte Catharina Lombeek. Laffe daad. Maaqdag nacht zijn ten nadeel© van Egide Arys, op den Esschonewinkel, 150 kuilen hop afgesneden. Een onderzoek is ingesteld om de schelmen op to zoeken. In de hoogs wereld drinkt men altijd de koffie chic...orée der Trappisten Viocart. 1500 \V Houtem. Het toildstroopersdrama. Volledige bekentenissen van den moorde naar. Dinsdag namiddag bad do volledige •Iret-samensielli'iig van liet drama, waarbij do ja'ëhlwachtoT Verschaeren van Houlliöni liet leverrliët, plaal'S; 1 1 De twee verdachten, Van Steeni^ihekel en MamVa'ertö'Wördoii ónder góed goldido.per trein naar Vilvoorde eïi van daar -nAai*;Hou tem overgebracht'. Beiden werden afzonderlijk ondervraagd dat hare voeten bevochtigde, bemerkte zij dat het gras reeds vochtig was van den avond dauw. N 8' Eensklaps trof cèn zacht geluid haar oor, Haar geleider stiet .teenen vreeselijken vloek uit en liet hare hgnd los. Zij vernam Juidé' temmen in hare pabijheid toen werd zij' opgetild en in een snellen loop verder gedra gen.' Doch dit duurde, niet lang. Zij hoorde oenen dofion slag! als op een menschelijls1 lichaam liaar drager slaakte eeifzwak ge kreun en zonk op den grond. Zijne handen lieten haar los im&inktmatig sprong zij ter zijde en rukte den dpek voor hare oogen weg. De lucht was metj sterren bezaaid, en bij t licht dier schitterende hemelbollen zag'zij een groot gebouw dóór zich. 't Was het kas teel de Baux. Isidora, mijn lieveling, zijt gij onge deerd 1 vroeg een haar welbekoode stem, dio haar hart van blijdschap deed trillen. Ja, Henry ja geliefde! riep zij juichend, en zij viel in zijne ahnon. Nu snelde ook haar vader toe en omhelsde haar. Gij zijtin groot gevaar geweest, Isidora, fluisterde Henry, maar Arnaud de Montefere word opgevolgd van af het oogenblik dathy u uit uws vaders tuin ontvoerde. De zonderlinge man, aan vvien ik zooveel-te danken heb, Marco Montmorillon, waakto over u. Maar ga nu mee, vervolgde bij, Montmorillon zégde mij dat we dadelijk in het slot moesten komen... Zie eens, daar wordt Arnaud De Montefere geboeid en als een gevangene er heen gebracht. Isidora zag werkelijk dat de graaf geboeid werd. weggevoerd. Zij ging nu insgelijks met haren vader eiv Ilen'ry bet slot binnen. Zoodra zij in do vestibulo w.pron, kwam Montmorillon hun te gomoet en geleidde hen naar eene der groote gezelschapszalen, waar reeds de lam pen waren aangestoken en Arnaud Do Monte fere, aan handen en voeten gebondeD, togen den muur leunde. Naast hem stonden de twee ambtenaren die eenige dagen tevoren met Montmorillon op het slot waren geweest, om zekere papie ren te zoeken. De markies nam eenen stoel, én Isidora ging naast bom "zitten. Wel, wat beteeken tal die beweging voor een eenvoudige schaking van een meisje? ■iep de graaf met blijkbaren angst, hoeveel moeite hij ook deed om dien te verbergen. Ge zult spoedig gaan weten, mijnheer, waarom ge straks als een gevangene dit slot voor een minuer prachtig verblijf zult verwis selen, antwoorddo Montmorillon. En zich toen tot don markies en Henry wondende, ging hij voort Nu Henry, zult ge iets vernomen omtrent hetgeen waarnaar go mij zoo" dikwijls bobt gevraagd. Luister Vele jaren geleden word dit slot bewoond door eenen edelen rechtsclia- penen man 't was de moedige en onver schrokken graaf John Do Baux. Hij had dit slot laten bouwen en verbeterde de er toe behooreude landerijen. Zijn© eerste eebtge- noote stierf zonder hem kinderen na te laten, en hij hertrouwde. Hij is nooit hertrouwd viel Arnaud de Montefere den spreker in de rede, Zwijg en vergeet niet dat ge onze gevan gene zijt, riep een der ambtenaren hem toe, en, dit wel op het bevel des konings. Als ge nog ongevraagd den mond opent, zullen we er een slot op loggen. (Wórdt voortgezet). en daar hunne'verbalen schier geheel over eenstemden, denkt m'en wei dat zij de waar heid zegden. De twee wiïdstroopers werden door den jachtwachter verrast, toen zij een baas op namen, welke door Van Steenwinckel bij middel van oen af.vijzer geschoten was. Hot geweer werd onmiddelijk losgemaakt, derwijze dat toen zij vluchtten, Mannaerls den kolf droeg en Van Steenwinckel den loop en de kardoezen. Toen Verschaeren hen in het' bosch nog achtervolgde, greep Van Steenwinckel plots de kolf van hot geweer en loslo een schot rakelings op Verschaeren. Deze werd in do horst getroffen en stortte kermend ten gronde. Alsdan herlaadde Van Steenwinkel het ge weer en loste een tweede schot, dat Ver schaeren in do beenen trof. Kort nadien had had de ongelukkige jachtwachter opgehou den te leven. Naar hij beweert heeft Van Steenwinckel liet tweede schot gelost, omdat Verschaeren niet meer zou geleden hebben. Na meer dan twee uron tor plaats vertoefd lo hebben, is liet parket met de twee betich ten naar Brussel teruggekeerd. Eeno overgroole menigte verdrong ziek rond de plaats der misdaad. de officieel© vrachtbrieven, vereischt door de laatste wet op den alkooi. Lede. Beroerte. Maandag avond zat de landbouwer Karei De Cremer, 62 jaar oud, in de Statiestraat te kaarten, toen hij door eene beroerte getroffen werd. Eon geneesheer ter plaats geroepen,deed den man onmiddelijk do H1I. Rechten toedienen. Zijn toestand is bedenkelijk. Bloedig gevecht. In eeno danszaal is een gevecht ontstaan tusschen jongelingen van Lede en Cherscamp. Frans Brondeol be kwam messteken in den rug en de linkerhand. August Praet werd zoo erg gestampt en ge- flagon dat zijn linkerschouder gebroken was. De vechters zijn allen gekend en een on derzoek is geopend. Thlelt. Het gevaar der vinuncapens Dinsdag morgend gebeurde op do wijk Flos- scbo te Thielt, een doodclijk ongeluk. Sinds verscheidene dagen zocht de landbouwer Vital Spriet, 40 jaar oud, zijne kat te dooden, daar dezo al de jonge kiekskens oppeuzeldo. De kat had echter lont gerokoy en liet zicli niet zien. Dinsdag morgend waagde zij zich 'toch op den koer en de,landbouwer greep zijn geweer, geladen met musschen- zaad, óm ze to schieten. Toen hij buiten ging, riepen zijne vrouw en da knecht hem toe, dat er eon stuk papier in den loop stak, om dezen zuiver te houden.

De Volksstem | 1913 | | pagina 2