Dg vreeselijke spoorwegramp Brosselsclie Liköurhandslaars. ';:!:!ZZn I Ontvangsten en Bezoeken. Bet avondmaal in liet Fransch Gezantschap. Betooninyen op do siraaf. Vnit mon ia BuUsGhland zegt Eeno huitengewoaD decoratie Een specials QagSiadventor -- TE MECBELEH isüy Niea wsherichten ZIJNE MOEDER DE VÖLKSSTEMT De dochter van den lord-major bood een I en wonende te Mecholen in de Nieuwe .1... Iilnn "DrtinnirA /lin 70 onflp/ïonetpant <l!n c/»lirilr1f«1 ii!r ffDWHIl Be- foosje aan den voorzitter Poincaré, die ze dan ook mild betaalde. Na in het paleis van St James verschei dene bezoeken ontvangen te hebben, toog M. Poincaré met zijn gevolg op weg om be zoek te brongen aan prinses Ludovika van Argyll en aan prinses Hendrik van Batten- berg. Dit feestmaal wordt onder een der grootste Londenscho feesten gerangschikt, liet werd opgediend in do groole balzaal,die met kost bare bloemen en planten versierd was. De tafels waren derwijze gerangschikt dat zij de drij zijdon van eenon rechthoek vorm den. Op do tafels bevonden zich ovorgroole zil veren kandelabers, elk een twintigtal bougies dragende. Drij groole eleclrisclie lusters hingen aan het gewelf. Al wat voor dit feest maal dienen moost, tafelgerief, fruit, spijzen, wijnen, alles kwam van Parijs. M. Poincaré zat op doj eereplaals. Aan lijno rechtorzijdo bemerkt men den koning van Engeland, M. Pichon, den prins Arthur ▼an Connauglit, do afgosanten van ^Oosten rijk, Italië, Spanje en Japan. Aan do linkerzijde zalon do prins van Wa les, de hertog van Connauglit, de afgezanten van Rusland, Duitschland.en pvan deVeree- nigde Stalen. Geen enkclo redevoering noch koildronk werd uitgesprokon. Heel Londen is in foest. Er is vooral een Btroom van volk op die plaatsen, waar men meent oenigo kans lo hebben don Voorzitter te kunnen zien. Wanneer M. Poincaré mot M. Piohon naar Portman Square reden, dan was de menigte zoo dicht, dat het aan de automobiel van den Voorzitter bijna onmo gelijk was zich een weg le hanen. Hetzelfde bespeurdo men op weg naar Kenninglon. Al do Duitscl.e dagbladen, volgen do ge beurtenissen van dat bezook met overgreote "belangstelling op. Verscheidene organen doen hun best om het politiek fn leriialionaal belang van dat bezook te verminderen. Do koning van Engoland deed aan den voorzitter M. Poincaré, den lialsband van bet ordo van Victoria bostellen. Do luchtvlieger Slack vertrok Woensdag morgend uit Parijs, en landdo te 1 uur il minuten ton Hendon bij Londen aan. Ilij bracht Fransche dagbladen aan M. Poincaré, gaardenstraat, dio schrikkelijk gewond is over ganscli het lichaam. Er waren nog een tiental min of moer erg gekwetsten, waar- lusschen M. en mad. Vorbeenon, van Meche- len, doch zij konden allen na verzorging huiswaarts keeron. Ontelbaar is het getal gekwetsten, die mot schrammen on sneden, veroorzaakt door de gebroken vensterruiten, op do vlucht gingen zonder zich to doen kennen. Ware de botsing eenige minuten later gebeurd, zou men eene schrikkelijko ramp to betreuren gehad hebben. Le worklieden en bedienden,^die zich gewoonlijk alle morgen den naar Vilvoordo on Brussel* begeven, hadden nog geen plaatsgenomen in den trein. Het is daaraan te danken, dat er niet moer dooden en gekwetsten zijn. De machinist van den express, J. Parloo, van den depot van Brussel, en do stoker, J. Vande Ven, van Meohelen, worden in don tender geslingerd, doch bekwamen geen letsel. Wat de seinwachter verklaart. Do sein en wisselwachtor Oynhals, van Hombeek, ondervraagd over do mogolijko oorzaak van do ramp zegde Ik was in mijne kabion aan mijne bezig heden, toen do leerjongen, Hendrik Van Hammo, van Sempst, dio nog maar sedert acht dagen hij mij is, mij vroog Moot ik het vierde spoor sluiten en het vijfde ope nen Ja antwoordde ik, doch hij deed juist hot tegenovergestelde. Men beweert dat ik daarvoor verantwoordelijk hen, doch dat is niet aan to fnemen. Ik kan toch overal te golijk niet zien.... De verklaring van machinist en stoker. Ziehier wat de machinist zegt Het is slechts op eo»ii^Tmeters van den. omnibus- trein dat ik bemerkte dat mijn trein op het zelfde spoor stoomde. lit heb dadelijk do remmen gesloten, doch ik kon de hotsing niet moer vermijden. Ik en mijn stoker wer den tusschon do steenkolen in den tender geslingerd. Ik kan het ongolnk slechts aa» eene verkeerde wisseltrekking wijlen stoker legde dczelfdo vorklaring af. Ten andere mijne collegas Vandoperre en Heyndrickx handelen not lijk ik. Ik verneem uit goede bron dat do fiscale wetsontwerpen heel wat veranderingen zul len ondergaan. Ton andere M. de Broquo- ville houdt er zich zelf mede bezig. Er dient ook opg^morkt te worden dat die ontwerpen niet neergelegd werden ne na- rietur zij waren eerder als eene voorloo- pige formule die tot basis kon dienen aan de besprekingen om zoo do bepaaldo wetgeving tot stand tehrenget). Harold. De slachtoffers In ons nummer van gistcron meldden wij roods, dat twee personen in do ramp het loven lieton, pa mei ijk Karei Van de Poelo, van Mechelen. en een vreemdeling, do genaamde Leeuwen, van Amsterdam. Ziehier nog eene lijst gekwetsten, die naar dó Mcchelscho gasthuizen overgebracht wer den 011 ter verpleging moesten blijvon Bussels Jos., 22 jaar oud, wonendo bij lijne moeder-weduwe, in do Storlingcrslraat, 87, te Borgerhout, werkman in do zeopfa- briek tefVilvoordo Cuypers Calixlus, 40 j. oud, gohuAvd on wonende te Rumpst. op don Vosberg, werkman aan den ijzoronweg. Deze twee hebben verschrikkelijke wonden over gansch. het lichaam. Cuypors verkeert in levensgevaar. Wordon naar do kliniek der Brns.solpoortstraat gebracht, do genaamden Backx Cloment, staa'.sbodionde, 22 jaar oud, De Hoe daaruit geraakt? De stemming van [3. Van Cauwelaert. Veranderingen aan de fiscale wetsontwerpen. (Van onzen hijzonderen briefwisselaar). Brussel, 25 Juni 1913. Niels dan voor het budget van Landbouw en Openbare Werken zijn or nog S2 rede naars ingeschreven Zulks geeft u een dacht wat de bespreking gaat zijn. Daarbij zullen de linkerzijde nog wel middel vinden om daar een half dozijn ondervragingen bij te voegen, zulks om uit do gewoonte niet to geraken. Gisteren was 'tdè viorden keèr dat ©ene volledige zitting aan deondervraging van Massoii-Dcslrée werd toegewijd. Geen van heiden was er te zien op het einde van de zitting. Beide» waron gaan vliegen. M. Dosli éo 3poeddo zich naar do sckoone villa van Spa waar hij gaat rusten en zoekon op wolke manier hij beat do arme proletariërs zal verdodigen on... bodiiogen. Vaivaf 5 ure telde mon bijna geene loden moor aan de linkerzijdo. Daar oven ontmoette ik M. Van Cauwe- laert aan wion ik vroog waarom bij de dag orde Vandorveldo, Mabille-Noblet had ge stemd. Ziehier zijn antwoord Ik denk dat Ik niet anders mocht han delen. Ik mocht niet laten veronderstellen dat er aan do rechterzijde onkel Iwco voor- slaanders waren van do syndikale vrijheid. TE GENT XX0 Nationaal Kongres dsr Belgischs Vleeschhouwers en Varkensslachters Ziehier het volledig programma Zondag 29 Juni. Om 2 ure, ofliciecle ontvangst der kongreslcden iii de grooto feestzaal der tentoonstelling. Om 2 1/2 ure, algemcene openingszilting. Om 3 ure, vergadering der verschillige af- dcalingon. Om 4 1/2 ure, algemeene slotzitting en stemming over de verslagen dor afdeoliu- gen. Om 5 uro, feestmaal. Na afloop, hulde aan den lieer Florent Van dor Auwera. Maandag 30'Juni;'Om 9 ure 's mor- gends, in de Foestzaal, vergadering van dö afgevaardigden der syn dik a ten, aangosloleh bij don algemeenen raad. Aanduiding der stad waar hot kongres het volgond jaar zal gehouden worden. Prijsvermindering liet Bestuur dor Wereldtentoonstelling heeft 50 t. h. vermindering op don ingang- prijs toegestaan aan do leden van den Bel? gisclien Briefdragèrsbond,alsook voor hunriè vrouw en kinderen. Dezelfde prijsvermindering is verleend door het bestuur Van do wijk Oud-Vlaan doren Beiaardc-oncert te geven op Vrijdag 27 Juni, van 12 tot 1 uur, door M. Karei Do Met te, van Aalst 1. Fasbundor, march 2. Gavotte Louis XIII 3.. Les Rameaux 4. Mazurka, sur les motifs «La Mascotte 5. Groot aria uit «Ivvein van Aalst» G.Papo. 6. Nuages roses, valse lento Berger. Senegaleesch dorp.-rrVcrlaat do tentoonstelling van Gent niet, zonder bet Sencgaleescli Dorp be: zocht tc hebben lüü inboorlingen, werken, ze den, gebruiken, dansen, tam-tam. 612 Suppé. Fa ure. Audran. 37* VERVOLG Dit zoggonde liet hij don graaf een ijzer on tuig zien, waarvan de aanblik alleen vol doende was om hem liot bloed te doen verstij- vou. Verschrikt deinsde hij achteruit.... John de Baux, begon nu weder Mont- niorillon, liertrouwde dau, zooals ik zegde. HU was toen veertig jaar en het meisje dat hij huwde, tolde achttien. Maar hij beminde haar, en zij beminde hom wsderkeerig, niet orndat hij een graaf en rijk was, maar omdat hij goed, rechtschapen, vriendelijk en edelmoe dig was. Zij heette Isabella en allen roemden hare schoonheid. Hij had haar medegebracht uit het Zuiden van Frankrijk. Zij schonk hem conen zoon. Hg zag ksm slechts eens hij drukte hom eenigo oogonblikken aan zijn hart, en toon trok hij op met Napoleon, want hij was generaal in hot keizerlijk leger hij behoorde tot de weinige edellieden van don ouden adel, die.den grooten veldheor volgden Then hij terugkwam, was het om op zijn slot en in de armen zijnor treurende gade den 'laalston snik te geven hij stierf aan do in een hevig gevecht bekomen wonde. Napoleon was in dien tijd to Parijs. Onder de bloedverwanten van den graaf do Baux was or een die hem dikwgls belang rijke goldsommen had weten af te persen en nu zijno nalatenschap wilde machiig wordon; 't was een zijner neven, Arnaud de Monlefere. Hij ijlde naar Parijs en ging naar don keizer. Door gedeeltelijk de waarheid en gedeeltelijk leugens to vertellen, .slaagde hij er in, de we duwe uit do bezitting van den graaf te doöü Brussel. Onvoorzichtige icielrijder. Hot 12jarig docbtevken <ier echlgenootei» Reb'reuckor, Gfoot-Eihmdslraat, word in Je Fabriekstraat omgeworpen door oen wielrij der.Zij wérd erg gewond aan don rechter-' slaap en kloog over iinvondigo pijnen. Na verzorging m eene apotheek, werd hel meisjo naar do ouderlijke woning overge bracht. Onder een taxi. Eene jonge kleer maakster, Henrictlo Bergmans, wonende Italiestraat te Elsene, kwam Woensdag langs deze straat. lver hoogte der Monileur1 straat werd zij omvergeworpen door oeij auto taxi. Het arm meisje werd erg gewond aan den rechtor arm on aan hel hoofd. Na iri eene naburige woning de eerste zorgen ont vangen te bobben, werd zij, op l.are aan vraag, per rijtuig naar huis gevoerd. Brand. AVoensdagmorgend rond 2 uur, is brand uitgeborsten in het huis n. 51, Groenclrecf. Het vuur ontstond op eene zolderkamer. Na eon half uur krachtdadige werking, waren do pompiers meester van hot vernielend element. Al wat liet vertrek bevatte, word vernield. De oorzaak is niet gekend. Akelige ontdekking. Gustaaf Ver zeken, 13 jaar, van St-Gillis, vond Woens- dagmorgend op de Sinler-Goodoleplaats, in een hof ken, een pak, inhoudend een kinder lijkje. Hij droeg zijne vond naar het kommissariaat van politie. Hot parket werd verwittigd. De pliehtige moeder werd opge zocht en de lijkschouwing van het arme kindje, bevolen. Een tooestaard. Een losser, van Fransohen oorsprong, wonende in de Hoog straat, werd Woonsdagmorgend in de Groen- drcef, waar hij lag te slapon, wakker gemaakt door twee agenten der 7Ö afdeeling. daar hot begon te regenen. Do kerel viel hen aan en oen verwoed gevecht ontstond. Toch word de razondo naar liet kommis sariaat gesleept en vervolgons in het gevang van Vorst opgesloten. Diefstallen. Een nijveraar, thans verblijvend to Waterloo, wiens bureelen ge vestigd zijn in do Locquenghienstraat, steldé gisteren vast dat do deur van zijn bureel werd opongebroken, alsook de lade van zijn lessenaar Eene som van 1000 frank werd ge stolen. De policie der 3° afdeeling onderzoekt de zaak. Eon kwaaddooner is bij middel van braak, in den gang der woning gekomen van M. Van Tukken, Arduinlcaai, en heeft er een rijwiel gestolen ter waarde van 250 frank. Voertuigongeval. -— De schrijnwerker Alzeur, Bodeghemstraat, werd Woensdag op Anneessensplaats dooi* eene kar omgowor- IIjj werd erg gekwetst aan de armen en liet rechterbeen. Men bracht hem over naar hel gasthuis. Men vraagt overal goede meiden noodig zich aan te bieden, indien zij hun koffie niet maken mot ue cliicoree der Trap pisten Vincart. 1500 X Schaarbeek. Eigendom is diefstal!? Toen do socialistische volksvertegenwoordi ger, Leon Meysmans, wonende Florisstraat van eene reis te huis kwam, slcldo hij vast dat dieven hij middel van valsche sleutels binnengedrongen waren. Verscheidene voor werpen en juweolen ter waarde van 1200 fr, veranderden van eigenaar... Lijk herkend. Gelijk wij gemold hebben, werd den 13 Juni aan de Werkhui zenkaai uit do Willebroecksche vaart het lijk gehaald van eenon" man. Deze kon ondank do iovorigsto opsporingen der policie, niet herkend worden en wérd als onbekend be graven. Dinsdag namiddag heeft de echtge noot© van- den overledene, die sedert drie jaar van hem gescheiden loefde, hem in dc pliotograflo, dio haar in het doodenhuis ge toond werd, herkend. Het is een rekonplich- tigo, Alfons Vanden Brand, 53 jaar oud wononde Munthofslraat. te St-Gilis. St Gillis.Uiteen schommel gevallen Dinsdag avond, is een meisje, rond 14 jaar oud, wonend Birminghamstraat, te Molenbeek, op bet fooreplein, Jamarlaa'n, to St-Gillis, uit oen schommel gevallen. Hol kind word opgenomen met een gebroken ami, wonden aan hel hoofd on erge inwen dige kneuzingen. Dr Martin heeft het meisje verzorgd. Hot anno kind werd vervolgens naar hot gasthuis van Anderlecht overge bracht. Haar toestand is onrustwekkend. Do policie heeft een onderzoek geopend. St-Joost ten-Noode. Brand. In hot huis nr 66, Plantenslraat, is gisteren brand uitgeborsten onder den plankon vloer der eerste verdieping. Hot huis door verscheidene gezinnon bewoond, word onmiddellijk met een stikkondon rook vervuld. De bowoners vluchtten langs allo kanten. De pompiers snelden op het eerste noodsein ter plaats on waren spoedig meester van het vuur. Do schade is groot en do oorzaak van don brand niet gekend. verdrijven cn zich als zijnen algemoenen erf genaam te doon erkennen. Hij zei namelijk aan den keizer, dat mevrouw Isabolla de dochter was van eenen der meest verbitterde van zijne vijanden. Dat was do waarheid. Maar hij vertelde don keizer ook dat zij niet met don graaf gehuwd en slechts zijn bijzit geweest was. Ilij bood aan dit te staven door do verklaring van een twaalftal personen welko personen hij zeker bezwaarlijk zou hebben kunnon vinden doch de keizer over- tuigdezich alleen dat Isabella do dochter was van den graaf Hogart de Chomborant, dio werkelijk een zijner meest verbitterde vijan den was en uit haat tegen dien vroogeren vriend der republiek en tegenstander van het keizerrijk stond do keizer, zonder't minste onderzoek te doen naar do waarheid, hem alles toe wat hij vorzocht, on weldra nam hij bezit van do gocdoren, waarvan hij de we duwe en haar kind op zoo schandelijke wijze had beroofd. Toen werd Isabolla do Baux eene zworve- liuge. Haar vader was gestorven, en Napoleon had zijne bezittingen aan eenen zijner gunste lingen geschonken. Do groote keizer had hier aan echter minder schuld dau mén wel denkt; hij was metzakon overstelpten liet de rege ling van dergelijke aangelegenheden aan zijne ministers-over, dio daarbij hun eigdnbelang niet uit het oog verloren. Isabella do Baux liet haar kind in de hut van Pier Fretart, toen zij zich naai* Parijs be gaf, in de hoop dat de keizer haar in hare rechten zou herstcllon, als zij hom liaro lot gevallen hail verhaald. Maar Napoleon was naar Duitschland, zij keordo dus onverricli- terzake terug. Toen zij-later weder naar Pa rijs ging, was do koizer naar Rusland, en de genen welko hij had belast mot do regeling der burgerlijke aangelegenheden, luisterden wel aandachtig nahr hare mededeelingen, maar verklaarden, op de berichten van eenige ondergeschikten, dat liuu geblekon was dat zij niet met den graaf de Baux was gehuwd gowecst. Ziek naar lichaam en ziel kcerdo zij nogmaals naar dc vjsschershut terug. Ziende hoe innig .do visscher en zijne vrouw aan liet kind gehecht waren, geloofde zij dat liet bij hen beter zou zijn dau bij haar, die nu een zwervend levon moest beginnen. Zij smeekte lion, den knaap bij zich to houden, hem in dougd en godsvrucht óp to voeden en goede pleegouders voor hem te zijn zij zeide dat hij Henry heette, en verzocht den goeden vis-- seller, hem zijnen eigenen familienaam te ge ven. Toen drukte zij den knaap innig aan haar hart, weende bittere tranen kan er grievender smart zijn dan die van eene moe der, die van haar kind moet scheiden! kuste liem vaarwel én ging ronddwalen in de wijde wereld, eenzqam en verlaten, zonder vriend of bloedverwant, zonder hulp of steun. Ten laatste vond de eenzame zwerveünge vrienden en tot liare onuitsprekelijke vreugde werden nu kort.goléden in de kerk van liet dorpje Aradi, in Navare, de bewijzen van haar huwelijk teruggevonden. Toen verlangde do koning ook de overige papieren vjm den graaf te zien. Ik werd met twee polieiebeambten hierheen gezonden, vond zo, zond ze den ko ning toe en kon nu bét zekerheid hopen en verwachten dat de weduwe en haar kind in hunne rechten zouden hersteld worden. Thans zijn daartoe de noodige stukken in mijn bezit. Henry de Baux, ge zijt hier op uw eigen slot, en al do gebouwen en landerijen dio er bij behooren, ziyn de uwe. Had ik niet gelijk, toen ik zeide, dat dö toekomst voor u geluk zou baren Go liegt riep Arnaud de Monlofóre, bijna waanzinnig van woede. Dit slot is hot mijne, en niemand anders heeft er eenig recht op. -» 't Is nooit hot uwe geweest, hoewel ge het onrechtmatig oonigen tijd in uw bozit hebt gehad, antwoordde Montmoriilon bedaard een paar schreden naar do Montefero doende, en voortaan zal uw verblijf de ge vangenis zijn Ge zult vooreerst naar Parijs worden vervoerd, "en eonigo andere personen zullen u daarheen moeten volden, om als ge tuigen op te treden in het rechtsgeding togen u wegens poging tot moord en kinderroof en zich tot de polieiebeambten wendende, voegde hij or bg Voert dien man weg van hier Dadelijk brachten zij Arnaud de Montefero buiten de kamer, nadat zij do ketenen aan zijne voeten zoo ver hadden losgemaakt, dat hij gaan kon. De booswicht vloekte en raasde, smeekte en dreigde beurtelings, en toen dit alles niet baatte, begon hij bijna te weenen en zoi vrijwillig met de weduwe en liaren zoon to willen deelen. Er was echter niemand die eenig acht op hem sloeg, noch op zijne voor stellen. Zoodra hij uit liuune tegenwoordigheid ver wijderd was, zei Montmoriilon, zich weder tot zijne vrienden richtende Ik moet even gaan zien of men goede voorzorgen neemt, dat de schurk gedurende hot vervoer niet ontsnappe, en kom dan dade lijk terug. Daarmede verliet do zonderlinge man ins gelijks de kamer en de ^markies was met Isi- dora en Henry alleen, (Vervolgt.) fe7 JUNI 1913 i Zele. Brand. Dinsdag is brand or:t- staan in de woning van Maria De Backor, op de wijk Durme. Eene kom vet was ontploft en doeldo het vuur mede aan de gordijnen. Do vlammen kondon spoedig uitgedoofd worden. De Klinge. Laffe aanranding. Dins dag namiddag werd do omtrok der grens in opschudding gebracht door eene lafle aan randing. Rond 4 ure, hoorde een landbouwer dio aan den Kappelenburg op zijn veld aan'den arbeid was, een kind om hulp schreeuwen. Dadelijk liep hij zien en bemerkte weldra een lOjarig meisje, dat hem toeriep, dat haar zustertje door eon onbekonde kerel in een koornvold was gesleept geworden. Op het zelfde oogenblik kwam daar ook de veld wachter aan met zijn policiehond. Dozo werd op zoek gezet en weldra vond mon het iljarig moisje Maria Dh... bewusteloos in ocne koornplek liggen. Dank aan spoedige vorzorging kon do kfeine weldra to.t liet bewustzii i terugge bracht worden. Zij kon echter n!cts zeggen over haren aanrander. De Ilollandscho rijkswacht was ook ver wittigd gewordon en langs heide zijdon dor grens werden naarsligo opzoekingen godaan om don lallen aanrander terug le vinden. Weldra werd schurk teruggevonden in een keornveld op Holkindsch groüdgobiod. Men moest hem tegen de volkswoede beschermen. Schielijk overlijden. In den nacht van Dinsdag tot Woonsdag is de genaamde Pietcr Van Can, voerman, schielijk overlo- don. Men vond hem dood in zijn bed liggen, Schoonuarde. Ongeval. In de werk huizen van Les Produits Chbniques iè eon paard, dat eon waggon voorttrok gevallen, met hot govolg, dat hel do vier pooten afge- oden werd. Het arme dier werd onmiddclijk afgemaakt. Het had eeno waarde van 1800 fr, do oflicieelo vrachtbrieven, voreiScht door de laatsto wot op den alkool. St-Gillis-Waas. Doodelijk ongeluk. Woensdag avond rond 7 ure droeg de zoon der weduwe Jacobs, blokmaker, eenigo paren afgewerkte kloefen weg. Terwijl hij deze in de rechterhand droog, had hij in de linkorhand oon mes. Onderweg slootte hij met het mes tegon een muur, mot het onge lukkig gevolg dat hot mes hem in den buik drong. Do ongelukkige zakto weldra ineen. Do ingowandon puilden uit eene gapondo wonde. Spoedig werden geneeslieoren geroo- pen, die hel slachtoffer naar het gasthuis deden overbrengen. Er was geone hoop op redding meer, daar de darmen doorgesneden waron. Do ongelukkige bezweek kort nadien. St-Nikölaas. Diefstal. Woensdag nacht worden bij landbouwer Frans Lamolte, 25 kiekons gestolen. Do diertjes werden op het hof zélf gedood. Men is op het spoor der daders.' Wachteboke. Doodelijk ongeluk. Do löjarigo zoon van Edward Bambos, was met do koeiejj om gras gereden, toon eensklaps dë dieren op hol sloegen, met het ongelukkig govolg dat do jongeling van do kar goslin- gerd werd en onder de wielen terecht kwam, dio hein over het hoofd liepen. Het slacht offer werd het hoofd gepletterden de hersens spatten in het roude. Zijn vader dio ooggetuige was, snelde ter hulp, doch zijn kind was op don slag gedood. Do droefheid der ouders is onbeschrijfelijk. Et i cho veSch ielij k over lij tien.—Woens dag voormiddag, rond 9 ure, bevond zich de landbouwer Joannes Do Voet, wonende langs de kanten van Marie-Louise, in de statie van Elicliove, toen hij plotselings stierf. Do man was 03 jaren oud. Lede. Droevige afloop. Over eenige dagon kwam de 15jarige Ilenri Vergoyïon van zijn work. Toen hij thuis kwam wilde liij do konijnen helpen eten geven. Zijn zuslerken liet een licschjo vallen een vergif inhoudendo. Do jongeling trapte er onbe dacht in, bekwam eene wonde aan den linkervoet. Ilij is Woensdag aan de gevol gen van bloedvergiftiging bozweken. St-Amandsberg. Brand. Donderdag morgend, rond 1 4/2 uro. is brand ontstaan in do Nijverheidstraat, bij do Wed. Ilenri Soys, worslonfabriek. De brand begon in de drogerij en geheol liet dak is afgebrand. Do pompiers waren na oen half uur het vuur meester. De schade is nog al aanzienlijk, doch er is verzekering. De oorzaak is onbekend. Meirelbeke. Ongeluk. Constant Do Meyer, werkende in ocne fabriek der ge meente, werd gisteren in een machion.gevat en omtrent geheel do hand afgesneden. Roesolaere. Doodelijk ongeluk. Op de Sint Amandsplaats waren eenige jongens bezig mot spelen. Daar kwam de ouderling Hendrik Bonte, oud 80 jaar, die door een dei- spelende jongens omvergeworpen werd. D© man kwetste zich inwendig en moest zich to bod leggen. De ongelukkige is nu aan zijno wonden bezweken. Cruyshautem. Doodelijk ongeluk. De genaamde Jules De Praetere, oud 18 jaar, wonende to Petegem. kwam gisteren avond op de wijk Marolle, por velo gereden. Hij moest voor eenen wagen afsteken on viel met het hoofd op do tramriggels. Hij kwetste zich zoo erg dat hij een paai' uren nadien be zweek. Hel parket is ter plaats geweest. St. Denys-Westrem. Opgebrand. Verleden nacht, om 2 ure, kwam oen auto mobiel door het. dorp gereden, in de richting van Kortrijk. De reservoir schoot op zeker oogenblik in brand on boel de automobiel stond woldra in vlam. Op korten tijd bleef er niets meer over dan wat ijzer. R0nse. Dieven. Gedurende don nacht zijn stoutmoedige dieven in do woning van

De Volksstem | 1913 | | pagina 2