Eon drostlg drama nabij Düödeiijk spoorwegongeluk Llksurfiandelaars. Pliillipsille Nieu wsberichten vervoer der koopwaren per spoor is dnder- sreken. Koning Carol lieefl de scclic der artillerie van Dadilov in revue genomen. De Grieksche-Turksche onderhandelingen Uit ConstanlinopelM. Dragoumis heeft reeds vorscheidone officieole samenkomsten gehad, met oen vertegenwoordiger dor Porto. Ei* wordt bevestigd, dal M. Dragoumis ge last is lot ecne verstandhouding to geraken, nopens de kwesties waarvan de staving van liet voorloopig traktaat van Londen afhangt; namelijk aangaande hot princiep lot de her nieuwing der Turko-Grieksche verdragen. Biilgariö en de Gridksche beschuldigingen Do officieuss Bulgaria verklaart dat l3ulgariü bereid is om, middels een interna tionaal onderzook, het gegronde vast tostel len dor klachten, gedaan tegen do Grieken ;li do twee notas, die te Alhonon werden be zorgd, alsmodo dor Griekscbe beweringen, aangaanuo de vervolging van hot Grieksch clement, in do streken door de Bulgaren .bezet. Bulgorië, dal den oorlog begon, om zijne nalionalen van eon «juk» lo ontlosten, zal, voegt do «Bulgaria erbij, ook uiot aarzE- len een Grieksch juk af te slaan. De scheidsraad Tiuidens de laatste nieuwsberichten, be- Btaligl men dat er con grcole neiging in l3ulgario beorscht om bot scheidsgerecht van Rusland zonder voorwaarden te aanvaarden. Voor den vrede Uit wolingolichto bron werdt gemeld, dat do minister van Rumenië, Zaterdag laatst bij: M* "Danef do dringendste voetstappen dood, ten einde don vrede te bewaren. Hij legde de gevaren voor oogon waarin zijn gouvernement bij oen konilikt zou inge- raken kunnen, Zicli van doze inlichting bedienende laat do halfambtelijke Mir wo:en dat Rume- nie's tusschenkomst niet zou kunnen geschie- don. Rusland en de Bcrg-Athos. Do aankomst van den Russisclion gezant, vergezeld door eene Russische afvaardiging op den Borg-Alhos heoft con diepen indruk towooggebracht in do Griekscbe politieke kringen. Rusland maakt hier, naar men bevestigt, oeno machtige propaganda ton cindo zich oen voorloopig protectoraat over den Borg-Alhos te verzokoron. Men verzokert tevens ook dat eenegokoime overeenkomst is gcslolon geworden met Sorvië, door hetwelk dozo de Servische kloosters van don Berg-Alhos niet eon groote grondsuitgeslreklheid aan Rusland zou af staan, in vorwisseling met do Russisch© kloosters van Prizrend. In do militaire kringen zegt mon dat Rus land alzoo den Berg Athos zoekt ii\ .te pal men, om eens tot najalo basis in de Middel- ?andsche zoo te dienen. Een geneesheer, doodt zij no vreuw in eene vlaag van zinsverbijstering Zondag nacht werd do gomeente Treignes, kali ij Philippovillo, in opschudding gebracht «loor een vreeselijk drama. Do echlgenoolo van dokter R... werd door «en rovolverkogcl in hot hoofd getroffen. Ondervraagd over de omstandigheden van liet drama, verklaard M. R..., dat zijné* vrouw zich gokwotst had, toen zij op onvoor zichtige wijze don revolvor hanteordo. De toestand van vrouw R.. verslechtte soodanig, dat zij weldra den geest gaf. De - ongelukkige had den kogel in den slaap ge- Een verhaal uit de dagen der Commune. I. Tweo mannen van zeer verscliilloud uit richten leeftijd zaten te spreken in eon groot kabinet, dat govuld was met merkweerdigo .toronzen voorwerpen, dio meestorstukkon dor oudo kunst mochten boeten. Do oudste, Autonin Pomereul, schoen zes tig jaren oud te zijn. Zijn wit haar, dat zeer gedund was, viel in dikke lokken langs zijne slapen. Zijn gekleurd gelaat, glimlachende mond cn vrije oogslag toonden con edelmoe dig on eenvoudig karakter aan, gepaard aan ccn diepon blik in zaken. Zijn grijs oog Btraaldc helder, cn do handen, welke nu op zijn lessenaar lagen, verraadden den voorrna- ligon werkman. Do andere daarentegon tolde nauwelijks tijf-en-twintig jarou zijn hoog voorhoofd verraadde een ernstigen en suellou geest, zyn oogslag was diep cn men las er evenveol vasto plannen als droomerijen in. Zijno lange gestalte, lang zwart haar en mot witte huid wediovorden met elkaar, om hom een aangenaam uiterlijk to govon. Ecne welluidende cn milde stem bracht er ten slotte "het haro toe bij, om aan dit vurig bezield on ernstig karakter het volle vertrouwon te schenken, Dus, Benedict, vroeg Antonin Pomereul, gij weigert voor mij het doek op te lichten, dat hot standLeeldjo bed.-kt, hetwolk zoo oven door Flóomëne, uw leerling, gebracht is, en dat ik, gij bekent het, geëerbiedigd heb, als bedekto liet oudo Isis tregen en deze was in liet hoofd blijven slekon. Daar de verklaringen van den geneesheer verdacht voorkwamen, werd het parket vorwittigd, dat lor plaats een onderzoek kwam doen. Daaruit bleek, dat M. R.. sinds eenïgen lijd teekens van zinsverbijstering gaf. Behen dig ondervraagd, belcendo M. R.. weldra, dat hij 's nachts in eene nieuwe vlaag van zinneloosheid zijno vrouw gedood had. M. R... werd aangohoudon en naar het gevang van Dinant ovorgobracht, waar bij van nabij bewaakt wordt. te Een barreelwachte doodgereden. Maandag morger.d bad alhier een doodclijk ongeluk plaats. De barreolwachlor L. Simons wilde zich naar zijnen post begeven, loon hij door den trein naar Dendormonde, welke om Gure 28 te Lebboke aankomt, verrast en omgewor- pon werd. Do ongelukkigo werd vreeselijk vermor zeld en do ooggetuigen kondon nog slechts de Yormeloozo overblijfselen in een zak samenrapen. liet slachtoffer was van vóór in do 50 jaar oud, gehuwd en vader van familie. Do droefheid van vrouw on kindoren is hartverscheurend. Brussel. Kamer geplunderd in vollen dag. Toen M. D.., van eone wandeling lorugkeerdo op zijne kamer, Noordlaun, stelde hij vast, dat men or met een vulscho sleutel was opgekomen. Al do meubelen wer den opengebroken. Juweelen en eene som van. 1000 fr. werden gestolen. De beer Hannecart, die liet onderzook instelde, denkt op het spoor van den dader te zijn. Tramongelu/i. Op do Groote Zavel is Zaterdag avond de 38-jarigo Philip Luyting door eon tramrijtuig g3grcpon en verschei dene meters ver mco voortgeslcurd. De man werd ernstig gekwetst, en moest naar het Sint-Piotorsgaslhuis vervoerd worden. Eene internationale dief gehiipt. Onze lezers zullen zicii herinneren dal Einicl D..., in Mei laatstleden 50S9 frank ont ving in de Nationale Bank voor rekoning van zijn patroon er. dit geld hem in de Berg straat werd ontstolen, opzijn Amerikaanse!), door drie kerels, waaronder een ouJq hoor, dio hem postzegels liet halen. Zaterdagnamiddag bemerkte de agènt Vincent, van dionst aan do Nationale Bank, drie kercl3. De persoonbeschrijving van oen dezor kwam zeer goed overeen met diegene van don bierbovon bèdoeldon oudo heer. Daar de agent do drie personen naderde, na- ;inen zij do vlucht in verschillende richtingen., Vincent achtervolgde de oudste, hield hem aan 6r. loiddo hem naar het kommissariaat op de Koolmarkt. Ilij werd gekonfrouleerd met Emiel D..., dio hem ten stelligste her kende. Do oudo heer vorklaardo B... te hoeten, oud GO jaar, van Engelschen oor sprong, komend van Port-Saïu en koopman te zijn in prentkaarten. Ilij droeg op zich voor 420 frank Belgische en Franscho bank briefjes. Hij weigerde zijno verblijfplaats te Brussel kenbaar to maken en werd opge sloten. Kind verlaten. Zaterdag avond werd door eene vrouw, wonende Pioreu- straat een kindje 5 maand oud, naar het policiobureol dor Priemstraat gebracht. Dé vrouw had hot kindje bij bare tehuiskomst in haar bed gevonden. De arme kloine werd naar bet geslicht der Neen, waardo meester, antwoordde de jonkman, plotseling do handen van den grijsaard grijpende, doch ik wilde met eigen oogen zien, welken indruk dit werk op u zou maken, van u het vonnis hooren, dat mij ge lukkig of droevig zal maken, on vervolgens uw hart zoowel als uw verstand raadplegen over liet dubbele oordeel, dat gij zult uitspre ken... Verduiveld zegde Antonin Pomereul glimlachend, dat wordt ernstiger dan ik daclit. Geheel mijn toekomstig leven staat op het spel... mompelde de jonkman. Uwe toekomst als kunstenaar misschien! en nog iets anders want men bedriegt zich, vriend, men bodriegt zich dikwijls in de kuust cn het zijn do zoekers die hot meest dwalen... Zij hebben vast besloten, om den gebaanden weg niet te volgen cn vragen aan het onbe kende nieuwe wegon somtijds verliezen zij den leidraad... de nacht daalt in hun geest... zij kunnen do grootheid dor eerste opvatting niet uitwerken... Doch laat dat zoo zijn, Bene dict hot is beter niet te gelukken als men pogingen doet om iets boter te maken, dan middelmatig on allcdaagsch to blijven. Oordeel dan riep de jonge beeldhouwer vlug het doek wegtrekkende, dat zijn werk aan hot gezicht onttrok. Een standbeeldje, een meter hoog, in prach tig Carrariseli marmer, vertoonde zich aan dc oogen van Antonin Pomeroul. Het stolde er een jODg meisje voor, mot het afhangende li leed, waarmee do graciën wor den voorgesteld. Do oogen waren naar den hemel goricht, cn in een harcr handen hield zij een hamer en een passer, zoodat zij wel de persenifleaiie dor beeldhouwkunst van dat tijdpek geleok, do hemelscho dochter van DE VOLKSSTEM Kinderen Martelaars overgebracht. Zondag namiddag bood ziel) een jonge vrouw in het policickommissariaat dor Priemstraat aan, en verklaarde, dat zij de moeder was van het verlaten wichtje. Zij had het kindje In do kamer der Pieren- slraat gebracht, omdat deze bewoond werd door don vader van liiel kindje, die baar nu laf en hulpeloos verlaten had. Do vrouw is voorloopig in vrijheid go- lateu. Nog eene belangrijke aanhouding Eonigon tijd goledon, werden to Parijs ton nadeolo van een rijk handelaar eene belang rijke hoeveelheid obligation gestolen. Do Brusselsohe policio had do lijst der gcslolon aandeden aan de wissolagonlen medegedeeld, en toe» nu een jongo kerel eonigo gestolen obligation to koop bood bij oen wisselaar te Brussel werd de policio vorwittigd. f. M. Coen, policleofficier, hield den onbo- kendo aan. In liet körffmissariaat verklaarde do aangohoudene E.' N te boelen, han delsreiziger te zijn, oud 25 jaar, wonendo te Parijs. Ilij zegde afgestapt te zijn met zijno vrien din in een hotel der Vooruitgangslraat. Se dert zijn verblijf, te Brussel, verklaarde hij, had liij voor 20.000 frank titels vorhandeld, doch het bedrag verloren op hot biljartspel Petit Courour. Betast, vond men op bom voor 10.000 frank van dezelfde titels. Do vriendin word in gemeld Jiotcl ook aango houdon. liet koppel werd tor beschikking gesteld van het parket en van de Fransclie voiligheidspolicio, dio word verwittigd. Wat vraagt het VolDo chicoreo der Trappisten, welke hei mark Vincart Fils op het pak draagt. Het Volk weet dal hot de goede is. 11 1500 St-Joost-ten-Noodè. Aanhouding van een ontsnapte. De agent Vandonbroeck, van Sl-Joost-ton-Noodo, hield gisteren ten lT-jarigen kerel aan, die veroordeeld weid om opgesloten te wolfden in een verbeter huis lot zijno meerderjarigheid. Ilij w^s ontsnapt aan de gendarmen die liern naai' St-Hubert moesten overbrengon, met door hol portier to springen van een trein, in volle snelheid rijdend lusschon Gcmbloors en Namen. C...was teruggekomen naar Brussel en verbleef in een buis dor St-Lazarusslraat. Vorst. Een slechte vader. Eon kind stal Zaterdagnamiddag koper achter de ijzer en kopergiolorij in do Molenstraat on droog hel metaal bij een kerel, die zie!) in de nabij heid verborgon had. Een agent wildoden man aanhouden, doch do& vluchtte. Ilij werd achtervolgd en aangehouden. In het kom missariaat gaf liij ooi') valschen naam op. liet kind, insgelijks gevlucht, word eonigen tijd later aangehouden; Do kleine verklaarde dal do man,"dien men/had ondervraagd, zijn vader is en hem dwong te stelen. De slechte vader.werd in de gevangenis opgesloten. Ei.sene. Gauwdfcf geknipt.Zondag nacht, rond. 11/2 urej werden in de Parnas- susstraat te Els,ene)r.,t\vee kerels verrast, loon zij bozig waren do zakken to ledigen van een persoon, dip op den dorpel cener woning inslaap gevallen was. Een der dieven kon aangehouden worden. Hot is zekere Cyripl R..., zonder vaste woonst. Hij is nu vOorloopig lo Vorst go- huisvest geworden. Een xooestclinrjZaterdag nacht bracht een kerel de herberg der cchtgenooton* Jacobs, Wavorsche steenweg. 73, in rep on roer, zoodat bij doof enkele verbruikers aan de deur werd gezet. Uit woede hierover sloeg de dronkaard het raam der herberg,lei- waarde van 250 fr. In stukken. De agent Bels, dio toegesneld was, bad; met behulp van andere personen,do groolsto; moeite zich van den' woesteling meester te maken en hem naar het hool'dkommissariaat het gebed, die hare prachtigste werken aan God toewijdt, aan wien zij hare ingeving ont leent. De grijsaard beschouwde liet beeldje langen tijd zonder een woord te spreken, doch reikto daarna met een gclatlfc, waarop diepe overtui ging lag, den jongeling do hand Het is goed, beste jongen, bet is goed Gij maakt mij.gelukkig, zegde Benedict. En wie stelt de^e figuur voor De dochter van Steinbacli, den arohitekt der kathedraal van Straatsburg Sabien hiolp haar vader bij diejgrootscho stichtingen de kolom der Engelen ^raagt haar naam. Heheette de dochter van Steinbacli Sabino ovoualsd^ mijne voegde Pome reul cr glimlachend bij. Welnu, gij moogt te vreden zijn. Uw bo</ld is schoon en verraadt een goeden stijl Er zit eeno gedachte in en uwe bekwamo hand; hooft aan de zuiverheid uwer ingoving niéts bedorven. Bravo ja bravo want al is de figuur niet groot, zij is op ccne grootsclie wijze beliandold. O, moostcr, gij,maakt mij verlegen... In het geheel nietgij zult mij toch niet van vleierij verdenken, hoop ik... Ilorinnert gij u nog, dat gij als kind in mijno atoliers vverktet en ik zooveel van u eisclito Iedor ander zou er ontmoedigd door zyn gewordon Gij dacht misschien dat ik te streng, zelfs to hard was... Ik heb u uit mijno atoliers moe ten verwijderen, \v4nt gij wildet niet begrij pen, dat er een kunstenaar in u stak, en dat gij bij mij niets zoujlt geleerd bobben dan mo dellen malton voor den handel. Ja, antwoordde Benedict, gij lieht mij wogmoeton jagen^ anders ware ik uiot ge gaan Gij hadt raijft welzijn op het oog, ik wilde net geluk dat ik genoot, blijven genie ten j gij droomdet voor mij eeno groote toe- ovcr te brongen. Daar werd bevonden, dat hij reeds dikwijls met de policie liooft af te rekenen gehad. bureele van dit blad, de ofiiciocle vrachtbrieven, vereisclit door do laatste wet op den alkool. Antwerpen. Poging tot vergiftiging. Een zeeman die op logist was in de Amsler- damstraat, cn gepoogd bad do logemonts- vrouw te vergiftigen, werd Zaterdag avond ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. De vrouw klocg over pijnen van rhuma- lism en de zeeman beloofde baar een onfeil baar geneesmiddel te zullen bezorgen. Hij begaf zich bij een drogist van 't Falconplcin, en kocht er een horig vergif dat do fotogra fen gebruiken. Vervolgens overhandigde hij dit vergif aan do vrouw, zeggondo dat zij eone goede dosis moest nomen, om dadelijk van haar verlust to zijn. Do vrouw van het huls der Amsterdam- straat had geen vertrouwen in den zeeman, omdat zij dezen roeds had hooren pochen dal bij destijds eene vrouw bad vergiftigd, on dal hij kortelings een tweede slachtoffer ging maken. Daarom nam zij het zoogezegd go- jieesmiddel niet en doelde haar vermoeden aan haren echtgenoot mods. Deze begaf zich om inlichtingen bij don drogisten vernam er dat de kerel aan zijne vrouw een geweldig vergif bad gegoven. De policie werd verwittigd, die den ma troos aanhield en wegens moordpoging ter beschikking van don prokureur des konings in de gevangenis opsloot. T erdronhen.Een vreeselijk onge luk is gebeurd aan boord van ecu binnen schip gemeerd op nr. 2G der dokken. Een vijfjarig moisje, Paulina Ileydens, }S van het schip gevallen en verdronken. Hot lijkje is twintig minuten later opgo- haald. Da kunstmatige ademhaling werd toege past, doch vruchteloos. Aanhoudingen. Zaterdag avond heeft de policie twee- kerels aangehouden. E011 hunner wordt beschuldigd eon belang rijken diefstal to hebben gepleegd do an dere is verdacht van medeplichtigheid. Zaterdag avond heeft de policio twee kerels aangehouden, op lieelerdaud van dief stal betrapt aan boord van een schip ge- ipoerd op de Van Dijckkaai. Een leeglóoper, die nog een jaar ge- wang te doen bad is in de Drukkerijstraat aangehouden. Mechelen. Dc spoorwegramp.. Toe stand der slachtoffers. Een dor slacht offers der spoorwegramp, E. Mussels, van Borgerhout, 22 jaar oud, die alhier in het burgerlijk gasthuis verzorgd word, heeft Zaterdag gemeld geslicht verlaten en is naar Üo woning* zijher moeder weergekeerd. Zijn toestand is zéér voldoondo. De loostaiid van Guypars Calix" betert Voortdurond, en voor hém beslaat er thans Veel hoop op redding. Do anno man ver klaart in deze ramp een bijzónder slachtoffer Cë zijn. Inderdaad, hij had plaats genomen van voor in den aarigelonpon Irein. Doch hij bedacht zich en, daar hij werkzaam was op do spoorbaan in do statie van Schaarbeek, meende Dij van achter te gaan moeten zitten, om zoo te zeggen op zijn werk te kunnen jifslappen. Noodlottig toeval i Do toestand van Glemont Backx, welke verzorgd wordt in de kliniek dor Brussel- poortstraat, is nog altoos dezelfde. Hij is nog altijd tusschen loven en nood, alhoewel er eene iiclilo verbetering waar to nemen is. Gent. Groote brand. Zondag mor- gend, rond 5 ure, werd do gebuurte der Pe perstraat in opschudding gebracht door een brand, uitgeborsten in de aulomobielgarage van den hoer Claeys-Wallrelos, wonendo Burgstraat. Een stoker,zijne machien willende in gang stollen, zoo schoot de naplitevergaarbak in komst en toch zou ik alles opgeofferd hebben, om pendules en kandelaars voor u te maken. Gij hadt geon ongelijk mijn hart zegt mij, dat ik hot recht voor had ik begin nu be kend to worden, misschien zal ik beroemd worden maar wio zegt mij, dat ik zal hebben wat ik vroeger had De vriendschap van uw ouden meester. Gij zijt lid vau mijne familie gebleven, Bone dict, ik houd van u evenveel als van Suipice, ja meer dan van Xaverius.. Is dat waar Zeker is hot wrar l Als ik dan een verzoek tot u richtte Dan kunt gij er by na zeker van zijn dat ik het u toesta. Maar indien het eene ernstige zaak geldt? Ook dan. Welnu zogde Benedict Fougerois al zijn moed verzamelde, sta mij dan toe, dit beeldje mejuffrouw Sabine te mogen aanbie den Het is morgen haar geboortedag... en... Beste jongen zegde de grijsaard, durft gij niet alles zeggen en toch hebt gij tien jaar in het huis Pomereul doorgebracht Mijne strengheid ten uwen opzichte was niets dan een bewijs vau genegenheid. Toen gij op den dag van uw vertrek wcendet was dit, omdat gij hier hot beste doel van uw verleden en de jeugdige roemzucht van uwe toekomst achterliet... Maar ik wilde, dat het zoo zijn zou. De scheiding was noodig, om uwe ziel tot bedaren to brengen... Daar gij door mijne genogenhoid voor alles beschermd werdt, hadt gij de gevaren der wereld nog niet loe ren kennen... Gij dacht toen nog, dat men er leefde, vlekkeloos van gedrag en onbe schroomd uitkomende voor zijne beginselen, 1 f JULI 1913 brand. I11 onkelo minuten lijJs nam het vuar oeno groote uitbreiding, zoodat de toege snelde pompiers moesten trachten de aanpa lende buizen legen bot vernielend element te beschuiten. De gansclio bergplaats,beslaande uit twee gebouwen, is vernield, alsook 14 auto's. De vier andere,zicli inde bergplaats bevindende, werden groote)ijks beschadigd. liet kamertje, waar de naphle geborgon is, kon gevrijwaard worden. Kwaart over zes ure, waren do pompiers den brand meester. De schade wordt geraamd op 120,000 fr., door verzekering gedekt. Zelfmoord. Zondag morgend, rond 3 ure, hoeft men Lambert Mortier, G1 jaar, wonende in de Abrahamstraat, in de Nellc- slraataan ecne houten afsluiting verhangen gevonden. Men hoeft het lijk naar het doodenhuis dor Bijloko overgebracht. Mortier, dio vier kinderen beeft, leefde gescheiden van zijno voouw on was een dronkaard. Levend verbrand. Zaterdag rond den avond was madame Olaerts, oud 30 jaar, wonendo Laurent Delvauxslraat, bezig haar toilet to maken op bare kamer. Kaar man, dio kapitein is van den staf, verblijft in liet kamp. Eeno lamp nTct wijngeest viol om on de vlammen doelden zich aan do [kloedoren der ongelukkige mede. De dame liep naar bene den en vluchtte de straat op. Voorbijgangers gelukten erin de vlammen uit te dooven, maar de ongelukkige had af grijselijke brandwonden bekomen op heel liet lichaam. Bijgeroepengeneosheeren verklaarden den toestand der dame zeer onrustwekkend. De ongelukkige is eenige minuten later aan de bekomene wonden overleden. Erondegem.Been afgereden. - Za terdag namiddag, rond 4 ure, wilde de ge naamde Emiel Gorthals, 23 jaar oud, spoor wegwerkman, van den ingang zijnden aardo- trein springen welke gebezigd wordt op de nieuwe lijn Gent-Brussel. Do onvoorzichtige kwam onder een der waggons toreclit en werd bet linkorboou letterlijk afgereden, onder de knie. Het slachtoffer werd naar lietgasthuis van Aalst overgebracht, waar liet vermink lo lichaamsdeel afgezet werd. Lode. Zevende zoon. Zondag mor gend is het gezin G. lloelandt-Lemailio, met oen zevende zoon verrijkt. Moeder - en kind zijn welvarend. Het petersohap is den.Ko ning aangeboden. Ongeluk. Zondag namiddag wilde do landbouwer Amcdë Smokens, 29 jaar oud, twee kóeien skineri ïéereii'trókken'. E011 «Ier dieren viel 011 kwam op Smekens le- r'eClil, die liet rechterbeen op twee plaatson gëhrbkèn werd. Dokter Do Smet in der haast'goróépön, heeft het slachtoffer do'noo- dige zorgen toegediend. Vlierzele. Een plezicrrit Zon dag, namiddag deden, een vijftal personen por rijtuig eon tochtje ,nair Burst.; ónder- weg schoot een.dor wiolen af en de reizigers vlogen in oenen gracht. Een tweetal hunner waren gekwetst en met bedrukt golaal werd do terugtocht aanvaard. Zeie. Bloedig gevecht. Zondag avond, rond li uro, is in de Kloosterstraat, oen bloedig govecht ontstaan. Twee haarsnijders, Prosper Verlodt en Raymond Slaes, krogon ruzie voor eone nie tigheid. Van woorden kwam 111011 tot daden on zij ivordon handgemeen.-Slaes gewapend •met eon mes of een ander snijdend voorwerp bracht Verlodt versckillige wonden too aan liet hoofd, zoodat deze overvloedig bloed verloor. Gelukkiglijk is het loven van Ver lodt niet in gevaar. De gendarmen hebbon de zaak in bandon. zonder strijd, zonder kommerIk wilde a door den gloeien den oven zien gaan, en er u gelouterd zien uitkomen, om den strijd des levens met moed to strijden. Gij zegdot mij snikkend vaarwel ik hoopte dat gij eenmaal zoudt terugkomen... En gij zijt teruggeko men... Gij hebt u altijd goed gedragen Gij hebt de ster uvs lovens nooit uit liet oog verloren, 011 uw hart klopt nog altijd van do zelfde aandoeningen als vroeger. Dat is goed, schoon en zeldzaam De kunstenaars' van uwen leeftijd bezoedelen gewoonlijk de muze, die hen moet bezielen Gij echter hebt u staande weten te houden... Immer hebt gij mij als uwen weldoener beschouwd en nu nog noemt gij mij uw meester er blijft och tor nog een naam over, dien gij mij koudet ge ven... Een naam Gij begrijpt mij dus Gij stemt dus toe Omhels uwen vaderzegde Pomereul, de armen naar den jongeling uitstrekkende. Zij omhelsdon elkander innig. Tranen lie pen langs de wangen van Benedict, en Anto nin Pomereul was niet minder aangedaan zij werden hier in hun onderhoud gestoord door den knecht Baptist, die kwam vragen Kan mijnheer M. Andró NiQois ontvan- gen Zeker antwoordde Antonin Pomereul, eenige stappen naar de deur doende. En mijn beeldje is... Het eigendom van Sabine; zij zal niot lang op deze verrassing bohoeven te wachten. De lieer Pomereul wendde, zicli naar deu donkersten hook van zijn kabinet en riep Lipp-Lapp (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2