BROEDER en PRIESTER Brusselsche Kiekskens DE ZAAK WIIMAKT Nieuwe taktiek. Nog eene urir verleren Een slim man. BE ZAAK DER KANSSPELEN Vsrgaflsriag fier aandeelhoüilers vaa aEnt-TernesizsB Nieuwsberichten DE VOLKSSTEM" c 3 JULI 1913 hardnekkig verweerd. Eindelijk gaven do Bulgaren zicli toch over. Nioltegenstaando hot hevig gevecht waren »r weinig dooden en gokwolslen. Kien schat het aantal Bulgaarsche krijgs gevangenen op ongeveer 1700, waaronder 7 officiers. Overwinning van do Serviërs Officioole b.erichlon in de laatste uren toe gekomen uit Uskub en Islip bovosiigen dat do Serviërs met goed govolg geoorloogd bobben tegon lp Bulgaren, ze op heel do lijn achteruildrijvende lot over do rivieren Zlo- torska on Bregalnilza. Mcor dan 500 Bul garen werden krijgsgevangen genomen on onder hen 1G officiers en 52 onderofficiers. De Servische troepen gaan voort mot de Bulgaren to achtervolgen. Do stad Kvupichte werd door de Serviërs jneenomen, na een hevig geveeld, Bijzondere inlichtingen toonen aan, dat de govechtcn van Islip en van Kvupichte bij- zondorwoedend en hevig waren; de verliezen waren cr bijzonder aanzienlijk. Do Servische schutterij vooral hoeft groote verwoesting aangericht in de rangen der Bulgaren. Twee halailjons Bulgaren werden gevan gen genomen. Eene paniek maakte zich van bet Bulgaarsch leger meester en oen groot aantal soldaten gaven zich over. Uit Belgrado seint men dat do'algemeene aanval op lioel do lijn van Pirot aanstaande is en misschien wel reeds aanvang heelt ge nomen. Krupichle, waarvan de Serviërs zich Dins dag hebben meestor gemaakt, ligt op tien kilomotors afstand van Islip, op den weg van Ilotchana. Een Ministerraad. Een ministerraad werd gehouden Dijnsdag namiddag "laatst, in het ministerie van bui- tonlandscho zaken; daarna kwamen demi- nistors bijeen in hot paleis, ondervoorzitter- schap van don koning, ow to beraadslagen nopens don toestand. Men denkt dat, aangezien den aard van den aanval dor Bulgaren verleden Maandag, en do voortzetting van die gevechten op de grondgebieden door de Serviërs bezet, do raad een algemeenen aanval zal bevelen. Om reden van de huidige omstandigheden mu generaal Bouyanovitch wel minister van oorlog kunnen blijven. Wie is nu de plicSitige Ernstige zaken geven soms nog aanleiding tot vroolijke glimlachen. Boeldtnin dat do BuTgaron nu oone olficieele nota toege stuurd hebbbon aan Servië en aan Grieken land om hun hunnen.aanval te verwijten en bon to verzoeken in 't vorvolg die gevechten, to doen staken. Do Serviërs bobbon geantwoord dat do Bulgaren alloen do aanvallers waren. In andere wöordou 't wordt hier nu kindor- jiolitiok 't Zijt gij, u 'k bon; bot ik niet kers. En hot gelukte hem waarachtig goed. Dank aan eone verwarring gelukte hij cr in den minister van Nijverheid ia minderheid to brengen. Maar M. Caelnwaert is geen redenaar lijk M. Vandervelde on hij is nog voel minder een sluw man. Niemand, buiten de ondervraagde minister luisterde naar zijne redevoering en na het antwoord van den heer Hubert bleef do ondervrager zoo stom als oen karpol. Uilslag tweo uron vacantio minder voor do kamerleden en voor de dagbladschrq vers 1 Dan was 't de beurt aan Don Quicholto Verschooning aan M. Daons De kamor bestond nog uit M. Daons, MM. do Broqueville en hot batailjon flaminganten Vandeperre, G. lluysmans, Augusloyns en maar 't was al f Waar waart gij dus, o Van Cauvvolaert, vorm aard o Achillo van deze nieuwe Iiiade, gij Franclc, zijn Nestor, waar waart gij En dan regenden óp die (dichte?) massa toehoorders de donderende aanvallen van den Don Quichotte van Aalst. MM. Iluysmans en Augusteyns schenen builen mate in liunnon schik, natuurlijk omdat de volksvertegenwoordiger van Aalst weeral een katholiek minister hekelde. Maar het antwoord liet zich niet wachten. M. Daens kon geen enkel bewijs aanbrengen van al wat hij beweerde. Hij scheen daarbij de wet op het gebraik der talon niet oons te vermoeden. Kortom, hij had vergoten zijne lantaarn aan te steken on was or slechts in gelukt de Kamer weoral een uur lijd le doen verliezen. echte geschiedenis, cujus waaraan ik een klein deol Een o kleine, pars parva fui had. To morgen beviud ik mij hij een oogmees ter. Daar komt een bejaard man binnen. Ik hegeer eenen bril, zegt hij, met zwartgerookteglazen, maar volkomen zwart. Mag ik welen tot wat doel gij u dien bril wilt aanschaffen Ja zeker, 's Zomers slaap ik met do venster wijd open, do gordijnen op zijde om licht en lucht binnen te laten; maar mijne slaapkamer geeft op het Zuiden, en wanneer de zon opslaat, dan bon ik verplicht uit mijn bed to komen om de storen af le laten. Had ik eonen bril met zwartgerookte glazen, dan mocht ik gerust blijvon liggen. ■Ik herhaal het, die geschiedenis is gansch echt; 't is misschien hare ecnige verdienste. Harold. (Van onzen bijzondoren briefwisselaar.) Brussel, 1 Juli 1913. Do socialisten hebben eene andere taktiek aangenomen. Zij klagen nu gedurig niet meer om de voroordeólingen door de werk lieden ondergaan dio artikel 310 ovortréden maar om de gedurige overtredingen van hooger vermeld artikel door de bazen f Gij hebt gezien dat M. Vandervelde daar Je oorsto mede afkwam tijdens de ondervra ging aangaande den lock out der rijtuigraa Een verhaal uit de dagen der Commune, 2® VERVOLG. Zeker, ik bemin Sulpice als oen deel van mijn hart, maar er zijn oogenblikken, dal zijn karakter en zijne deugden mij tot eerbied dwingen. Br is geen schooner schouwspel dan een jongeling, met een groot verstand en fortuin begaafd, afstand te zion doen van hetgeen de meeston hot geluk van 't kleinste ücel der menstehhein noemen, om zich met het opvoeden van kinderen, hot tróósten van ar men en het lenigen van allo smarten bezig te houden. Allen, die Sulpice kennon, vereeren hein als een bciligo. Men klopt veel meer aan ile deur van zijn kamerke onder dc pannen dat b(j in dit uitgestrekt buis gekozen heeft, dan aan het huis van een rijk fabrikant, die lid *an don gemeenteraad en rechter bij de recht hank van koophandol is. Iedereen staat bier onder den invloed van zachtheid en gods vruchtik wil niet eens spreken van Sabine die een engel is, maar do klanten, vrienden fn een woord, allen, behalve Xaverius... Gij overdrijft zeker eenige jeugdige dwaasheden, welke hij begaan heeft, Pome- i'cul, want het zijn slechts guitenstreken. Maar dio jongensstreken zijn juist de oorzaak van don val van vele joDgclie, Ni tjois Hij zal zoo spoedig niet vallen; het heeft Kavcrius aan een vriend van zijn leeftijd out broken... Sulpice is to strong voor zyn jong- iton broeder, en de deugd van Sabine heeft baar teruggehouden, hem met raadgevingen astigte vallen. Dat Kollegie zal de aandeelhouders mogen bijeenroopon, telkens hol noodig zou blijken, en iedere groop schuldeischors, minstens oen miljooli van het herkond passief ver tegenwoordigende, mag ook eene vergade ring aanvragen. liet kollogio zal ook aan het goreclit do opheffing van het lconkordaat mogen aanvragen, indien de belangen dor schuldeischers zouden gevaar loopen. Al deze voorslelleiS werden goedgekeurd en zullen nu aan de handelsrechtbank onder worpen worden. VEROORDEELINGEM. Eindelijk heeft de Boetstraffelijke Recht bank van Brussel nu toch uitspraak gedaan in de zaak dor- speelkaskons. Tiet geldt bier natuurlijk enkel de Brus selsche herbergiers, .doch waarschijnlijk zal do Brusselsche rechtspleging ovoral gevol worden. "Worden als kansspolen aanzien Le Ve- nard LeJRéserviste Le Favori Le Rendez-vous Le Gharmeur en Le Caméléo». Worden als behendigheidsspelen aanzien Le Bazazzo oolc gjbnoemd Lo Clown en Eureka. De rechtbank beeft geene uitspraak go- daan over do spelen Le Toboggan Lo Cyclone en La Veuve», daar geen der uitbaters dezer spelen in overtreding zijn ge nomen. Het spel Hop-Hop zal onnieuw aan deskundigen van hit parket onderworpen worden, om lo weten-of het eon kansspel of behendigheidsspel is. De herbergiers waarvan de spelen ails kansspelen worden verklaard, zijn allen voorwaardelijk verwezen geweest lot eone geldboete verschillende vau 20 tot 100 fr. De verkoopor dor (pestellen Le Tobo; gan Lo CycloneU en La Veuve wei vrijgesproken, daar hij niet onder do toepas sing der wet valt. De belichten zijn daarenboven verwezen tot lijfsdwang voor d4 kosten. De rechtbank heeft daarenboven de spelen, als kansspelen aanzien, verbeurd verklaard. Om 2 ure namiddag stipt a. Vereeniging der tumors op de Leopold- en Ciladellanen, om zich naar bet Feestpaleis to begeven, waar hot XIX0 Bondsfeest zal plaats hebben. Om 3 ure namiddag, XIX0 Bondsfeest. Om 5 ure, begin der kampstrijden. Maandag, 14 Juli, om G 1/2 'ure 's mor- gends Prijskampen in het Feestpaleis der Tentoonstelling Om 4 ure 's namiddags Uitreiking der prijzen in do Feestzaal der Tentoonstelling. Bezoek van Amerikaansche Kadetten Do kadetten van don Amerikaansche krui ser Illinois dio tegenwoordig de ronde van do wereld maakt, verblijven nu ie Antwerpen ."Zaterdag 5 Juli, om 2 ure na middag, komen 250 dier kadetten do Ten toonstelling bezoeken. Om 2,30 ure zullen zij op het sportploin dor Tentoonstelling oefeningen uitvoeren. Daarna zullen zij aan wezig zijn bij de inhuldiging der Amerikaan sche afdeoling cn in Oud-Vlaanderen een ontbijt nemen. Senegaleesch dorp.—Verlaat de tentoonstelling van Gent. niet, zonder het Senegaleesch Dorp be zocht te hebben 150 inboorlingen, werken, ze den, gebruiken, dansen, tam-tam. 612 Dinsdag namiddag bobben de aandeelhou ders van Gent-Torneuzen eene nieuwe vergadering gehoudenin don zetel der maatschappij, Beniiesteeg. 46-1 bovoorrechte en 954 gewone'aandeèlen waron vertegen woordigd. M. De Clercq, voorzitter, heeft lezing go «•oven van eenige nieuwe vóorstellon, betrek hebbende mot het'koukordaat. Volgens dio voorstellen, zou oen uitstel aan do maatschappij verleend worden, ten einde haar toe te laten, Heel het passief te vereffenen. Er zal geene verdeeling van actief plaats hebben, zoolang hot gerecht geene uitspraak gedaan heeft over de aan doelen door Wilmart uitgegeven. Heel den lijd, dat do maatschappij aldus zou werken, om haar kapitaal to volmaken, zou het uit- batingsUollegie strenge kontrool uitoefenen over de werkzaamheden. TE GENT Het katholiek Turnfeest van 12, 13 en 14 Juli De inschrijvingslijsten zijn gesleten, 470 katholieke turnkringen zonden hunne bij treding, met een o getalsterkte van meer dan 70G0 turners. Do meeston dier turners zullen overigens vergezeld «zijn van een aantal vrienden. Tweo Ilaliaar.scho maatschappijen (van Firenza en Rome), 2$ Fransche, waaronder van Parijs,. Nancy, .Fougóres, Malzéville, Sens, enz., verschijlige Ilollandscho en Duitsche turnkringen hebben hare medewer king verleend. Z. M. Albert I heeft voor de algemeene rangschikking d.er prijskampen een prachti- gen prijs geschonken. Ziehier hol beknopt programma der ver-J, schillige feestelijkheden Zaterdag, 12 Juli, om 7 ure 's avonus Ontvangst der afgevaardigden dor vreemde, maatschappijen in do omheining der Ten toonstelling. Zondag, 13 Juli, om 9 1/2 ure 's mor- gends Bijeenkomst op Sint-Pietersplein, Optocht naar het Feestpaleis, waar om 10 ure de algemeene herhaling der opgelegde ezamenlijke oefeningen plaats heeft. Na de algemeene herhaling Stoet, om zich te hegeven naar do militaire missen in St-Baafs- on St-Nikolaaskerk. Brussel. Paard op hol. Een jong paard in een wagen gespannen en gevoerd door Cesar D'Hont, wonende Volkstraat,ver schrikt over een voorhijsnorrendo auto,sloeg op hol, Dinsdag morgend op de Henegouw- laan. D'Hont word van den bok geslingerd en zwaar gewond. Het hollende paard hotste op de kar van een melkboer en verbrijzelde ze gansch, het paard zwaar wondend. Eindelijk kon con hovenier, de genaamde Leemans,wonende Frankrijkstraat, naar den kop van het paard springen en het bedwiu- en. Eene stoutmoedige bedriegster. Eone jonge vrouw biedt zich sedert eenigen tijd aan bij beenhouwers van Brussel en de voorsteden en doet zich de schoonste stuk ken vleesch bestellen namens treffelijke lie den, wier dagloonster zij beweert te zij. Als later de beenhouwers hunne rekening bij deze personen aanbieden, vernemen zij dat eene stoutmoedige bedriegster hen hooft beet genomen. Do policie, welke reeds vele klachten ten laste van bedoelde vrouw ontving, hoeft hare persoonbeschrijving naar al do kommissaria- ten in den Brussolschen omtrek gestuurd. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik eisch don naam Vincart Fils, op mijne pakken chicoree der Trappisten En ik dan vroeg Pomereul. Gij, gij zijt wel is waar zijn vader, maar gij zijt to ernstig, wijl gij in uwe jeugd mot moeilijkheden te kampen liadt, en uw karak ter verbiedt u Xaverius alles te zeggen.... Zoodra Bonedict uw schoonzoon is, zal dit wel veranderen, want gij hebt mij gezegd, dat gij hem Sabine ten huwelijk geeft. Zeker, met vreugde, mijn vriend Bene dict is een van die jongelieden, die rcyue werkplaats verlaten hebben, om op hunne bourt moester te worden. Ik smaak do innige voldoening jongelieden opgeleid to hebben, waarop het land mag roemen. Een dor voor naamste reden, waarom ik mijn vak lief lieb, is dat bet mij in staat stelt jongelingen, die aanlog bezitten to kunnen voorthelpen. Daarbij heb ik nog een ander doel, namel'yk, om do jeugd van jongs af de weerde van het geld te leeren kennenom liet niet te be schouwen als een afgod, maar als eeno kracht; om haar te leeren, dat het minder voor ons vermaak, doch meer voor onze behoeften moet dienen en dat men het honderd keer verdub belen kan, als men er een goed gebruik weet van te maken. Hoeveel kunstenaars liobbon aan mij hunne toekomst te danken Luc Au- bray, do landschapschilder Jean Loroux, van wien gij verleden week eens schilderij gekocht bobtBenedict Fougerais, die een maal onder onze beeldhouwers eeno eerste plaats zal innemen, indien bij niet verflauwt. Hij kan niet verflauwen, als hij do echt- "genoot van Sabioe is Zal hij echter den moed niot laten zak ken Ik geloof ook niet, dat het hem aan moed zal ontbreken. Ik spreek van verflauwing uit een zede lijk oogpunt. Laken. Van zijn Icamion.gevaUen. Voerman Piet or Dokoyser, wonende Van Gulickstraat, werd Maandagavond op de Koninginnelaan, nabij do brag, van zijn karnton geschokt. Ilij werd mot gebroken been en eend ergo wonde aan het hoofd naar het gaslbüis der gemeente vervoerd. Diefstallen op den openbaren teeg. Eeno bleekster, Antworpsclión steenweg, to Laken, stelde Maandagavond vast dat men op bare rondo bij klanten, van hare kar eene mande had weggenomen, inhoudend voor meer dan 300 fr. linnen en kostumen. Eene klacht werd bij de policie neergelegd. Assche. Gruwelijke zelfmoord. Een baanwachter vond Dinsdag morgend op de spoorbaan het ijsolijk verminkte lijk van eenon jongeling der gemeente, Pieter Do Ridder, 19 jaar oud. Het lichaam was ter hoogte der lenden in twee gereden. Door do zorgen der policie werd het lijk naar het doodenlmi- overgebracht. Tn oen der zakken van den overledene vond men een briefje, met blauw potlood geschreven on waarbij Pieter De Ridder al wat hij bezat aan zijn broeder Jozef overliet. Het parket van Brus sel is Dinsdag namiddag ter plaats geweest en beeft een onderzoek ingesteld. Pietor De Ridder had Maandag avond verscheidene herbergen bezocht le Assche. Hij was op hot punt bij bet leger ingelijfd te worden en verklaarde dat hij don dood verkoos boven de kazerne. Eenige uren later zelfmoordde hij zich. Antwerpen. Internationale dieven ge- knipt. Den laalsten tijd kwamen er aan houdend klachten, bij de politie der Midden statie, van reizigers, die op internationale treinen van hunne brievenlesschon en andore waarden werden beroofd. Op bevel van den overste werd de politieofficier, lieer Gacre- mynck gelast in burgerskleedij [in den trein dio naar Holland rijdt, plaats te nemen, om op die wijze de zakkenrollers met de hand in don zak te betrappen. De policie-officior bad spoedig een id rij lal kerels bemorkt, die in een compartiment het vortrouwen der reizigers zochten te winnen. Aan hunne handelwijze to zien, leed liet geen twijfel of hot waren wel do gauwdieven. Zulks gebeurde met de derde reis die de heer Gaeremynck met den trein naar Holland ondernam. Bij do aankomst van'den trein le Rotter dam werden de drij vreemde 'kwaaddoeners, met behulp van het Hollandsch treinperso neel aangehouden, op het oogenblik dat zij een brieventesch var. een reiziger ontstolen. De dieven worden in banden der Holland- sche policie geleverd en opgesloten. Waalhem.Automobielongeval.Tweo automobielen die in tegenovergestelde rich ting aangereden kwamen, aan de baankrom- ming lo Waalhem, juist toen de tram op die plaats was, botsten met geweld op elkander. De personen dio erin zaten, werden tegen do rijtuigen geslingerd en allen gekwetst. Eeno der auto's word.deerlijk gehavend. Do gekwetsten werden door de soldaten van bet fortbinnengenomen en wel verzorgd. De eene auto werd door den eigenaar Mortier, van Antworpen gevoerd; de tweede, die van Antwerpen kwam, hoort toe aan den heer Van Anroy, bestuurder eener bank le Antwerpen. Deze beer is licht gekwetst; zijn autóvoerder is tamelijk zwaar gewond. St-Gillis-Waes. Goed gevallen. Het groot lot van 15.500 franken der trekking van Charleroi is met bet nummer 421355 n* 2 gewonnen door Weduwe Domien Buy- taert onzer gemeente. Harnme. liet parket. Dinsdagna middag is het parket van Dendermondo in onze gemeente afgestapt om een onderzoek le doen nopens liet werkongeval voorkomen aan Maria Audenaert in de fabriek van den heer Lodewyk Vormeire. Lokeren. Vellendieften, In buiten gewone zitting word Maandag namiddag voor de .boetstraffelijke rechtbank vim Dender mondo, de zaak dor veHendi.cfsla.Heu te Lo keren opgeroepen. Op de bank dor beschuldigden zaten-c de lieer Rnöolf Spiotaols. haarsnijdersbaas te Lok eren,- en zijn knecht, Valerius Woyns, dio sinds ,eenige weken lo Hoogstraten ver blijft. Onze lezers zullen zich herinneren dat er maanden lang in verschillen do haarsn ij derij en vellen gestolen werden. Ook in de. firma «La Durme werden des nachts vellen wegge haald. Men hield den diefstal zeer geheim, in do hoop de dieven te kunnen vangen. Eenigen lijd nadien, bood zicïi de knecht van don beer Spietaols lor «Durme»» aan. In name zijns meesters stolde hij er eone bijzon dere soort vellen te koop en dit aan zoor voordeeligen prijs. De bestuurder dor «Dur- roe kocht de vellen en, bij en al do werk lieden der firma stelden vast, dat het do vel len waren die in de Dunne zelf gostolon waren. Aldus liep Spietaels in do val.Andero vellen hij don heer Jacobs gestolen, werden ook bij hem ontdekt. Door alle mogelijke middelen trachtte do Dat kan niet mogelijk zyn, in eene fami lie als de uwe. Ik hoop hetmaar wie weet wat er 'ge beurt Weet gij wel boe een kunstenaar op een slechten wegkan geraken Benedict ken't alleen de zuivere, godsdienstige en kristelijke kunst. Ilij komt vc\n de scholen van Fra Ejar- tholomeo en van Fra Angelico, die knielendè hunne madonna's schilderen. Maar deze val len niet in den smaak van den tegenwoordj- gen tijd. De kunst is heidense!) geworden, de kunst is van hare heilige hoogte afgedaald; de muze is eeno priesteres van Bacchus ge worden en danst met de saters. Tot nu toe heeft Benedict het gevaar altijd ontweken; God geve, dat hij het immer ontwijken moge! Wees gerust, niot alleen zal hij het vluchten, maar hy zal don verloren zoon op den rechten weg terugbrengen... Gelooft gij dat Zeker geloof ikedatop dion leeftijd be gaan wij allen dwaasheden, gij misschien uit gezonderd... En gij ook, hoop ik vroeg Pomereul, Niqois strak aanziende. Een donkere wolk dreef over het voorhoofd van den bankier. Mijn vriend, aiitwoordde deze haperend, de guitenstreken eiil de ondeugd zijn mtj even eens duur te staan gekomen. Gij hobt my al tijd met witte haroi) gekend Dat is waar In éón nacht zjjn zij wit geworden. En zonder twijfel ten gevolge van een verschrikkelijk ongeluk Ja, zoo is het, ten gevolge van een vree- seüjk ongeluk... Ziende dat deze onverwachte bekentenis Pomereul verbaasde, vervolgde hij Het is van dien tij(l af, dat ik hot geld met woede bemin... Vóór dien dag was cr voor mij maar één weg om eene onafhanke lijke positio te verkrygon nu heb ik het noo- dig om aan mijn hoogmoed en de dwaasheden mijner vrouw te voldoen, om de afgunst van anderen op te wekken, en mij in zulk een draaikolk van zaken cu vermaken to storten, dat ik ton minste voor een enkel uur het vcr- ledene vergeet... Zult gij mij nooit de oorzaak van uw lij den vertellen Ja, antwoordde Ni«;ois, eens zult gij alles weten. Eens zal ik geheel mijn hart voor u blootleggen. Pomereul drukte de hand van Ni^ois, die opstond. Gij hebt mij gezegd, dat het gold over morgen ter mijner beschikking zal zijn 1 Overmorgen zullen honderdduizend frs. in deze portefeuille voor u klaar liggen. Toen Nigois door voorkamer ging, bood Lipp-Lapp liem eerbiedig zijn wandelstok en overjas aan. II. EEN 'VERLOREN ZOON. In liet huis van Pomereul heerschte in alle zaken orde. Pomereul, die als koopman beter dan eenig ander de weerde van den tyd kende, duldde niet dat men zich met een nuttelqos tijdverdrijf bezig hield, want de enkele minu- ten, die bij vele menschen nu en dan verloren gaan, maken op het einde van de week vele uron. Do klokken liepen aflen gelijk, en het ver schijnsel, door Karei den Grooto zoo zeer na gestreefd, werd bij den fabrikant van bronzen voorwerpen verwezenlijkt, want de klokken sloegen allen te gelyk het uur. Om zes ureD ging men gewoonlijk aan tafel Pomereul wachtte nooit, daar hij onachtzaam heid beschouwde als gebrek aan fatsoen. Welk een dwaashoofd Xaverius ook was, steeds verscheer, hij op tijd aan tafel. Toen do bediende dezen dag de familie aan tafol riep, waren Pomereul, Bonedict, Sabino en Sulpice alleen in het salon. Uit de oogen van bet meisje straalde eone zoete vreugde zij zat aan een venster en sprak met Benedict een zonnestraal, die op haar blond hoofd viel, toekende haar een au reool om do slapen. Als ee'nig sieraad, droeg zij op de borst eeno witte roos uit den bloem tuil, dien de beeldhouwer haar zoo even go- schonken had. Pomereul en Sulpice spraken fluisterend over het aanstaando huweiyk, en de jongo priester scheen er verheugd over. Zie, zegde hij tot zijn vader, dat is een van die vereenigingen, welke tegenwoordig zoo zeldzaam zijn... van den eenen kant do nederige deugden der vrouw,, die haar zulk eene blijvende kracht gevon van den ande ren kant kracht, werklust en prijzenswecr- digo naïever. Gij kent de bekwaamheid, hot zedelijk gedrag on het innige geloof van Be nedict en hebt dus niet gevraagd naar zyno fortuin ook mijne zuster vertrouwde daarop en stemt geerne in die verbintenis toe. Ja, dat is een huwelijk, hetwelk de hemel zal zege nen, en waarvan ik my gelukkig acht de ban den te mogen leggen. Daar doet gij mij aan iets denken, zegde M. Pomereul glimlachendBenedict- en ik hebben nog niet ovor do huwelijksgift ge sproken. Uw notaris zal er zich mede helasten« (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2