Oe wworing der IssM BROEDER on PRIESTESS Ee (kieken lieoimen tien algemeenen aanval Zelfde tijding VreessiSjk drama flor zinneioosEioid Lsffe moordpoging fo Eiseno Nieu wsberichten Dig kans tot eene overeenkomst te geraken. Hopen wij nochtans dat do Europeosche mogendheden zullen gelukkigor zijn. Hetgeen nog meer verwondering verwekt in dat Balkaansch imbroglio, 't is dat de bolangliebbendo staatsbesturen spijts alles, al die gevechten aanschouwen als leiten zon der belang. En men woont dan dat aardig schouwspel bij van landsbesturen die elkan der bestormen terzelfdertijd met kanon- en gewecrgcschut cn levens met eene vloot prolestatics, vragen om uitleggingen on bedroigingen. Wij mogen niet hopen dat die Stalen weldra zullen overtuigd zijn van het hatelijke bunnor handelwijze. De rechtzinnigheid isnrnors is totaal onbekend in de landen van hot zuiden. En wat moet bet dan zijn wan neer het diplomatie geldt of do kunst van elkander om bet meest to bedriegen Weerwraak ran de Serviërs. Drij schoone wapenfeiten. Tijdons een gevecht Woensdag geleverd beeft liet eorste Servisch leger de Bulgaren achteruil gedreven op ganscli do linie. De Serviërs maakton zich meester van Drenak, Potrouchine en vondon daarbij 6 kanonnon en 4 schulterijkisten. Een ander Servisch leger maakte zich meester van Drenavo. Men weet ook (zie onze laatste berichten *an gisteren) dat de bijzonderste vesting der Bulgaron, ReLki-Boukvi in banden der Ser viërs is gevallen. Eene erge tijding Do Gazelle van Francfort deelt bet volgendo telegram mode waarvan wij onder allo voorbehoud, aan onze lezers willen ken nis geven Belgrade, 2. 5 uur. Het Servisch loger bcoft bevel gekregen op gansch do linie vooruit tejrukken. Niot alleen zullen bet eorste en bet der do leger, in Macedonië staande vooruitrukken, maar het tweede, liggende tusschen Niscli en Pi rot, zal de grens overgaan om in Bulgarië to vallen en langs den weg van Tzuribrod naar Sofia op to rukken. Belgrado Woensdag 9 ure van den avond De ministerraad voorgezeten door den koning beeft naar alle waarschijnlijk den oorlog verklaard aan Bulgaric. Eon ander telegram beweert dat de mini ■lerraad lange uren heeft geduurd en dat er spraak was do oorlogsverklaring te laten afkondigen. Do Bulgaren geven bevel do vijandolijkcden te staken Alhenon. M. Hadji-Misohef, minister van Bulgario bracht gistoren bezoek aan M. Venizèlos. Hij verklaarde dat M. Daiief aan da Bulgaarscho legers bovel gegoten 'had allo vijandelijkheden te staken, maar hunne huidigo standplaatsen to bewaren. Terzelfder- tijd begon bij oen inkwest om do Verant woordelijkheid van do oerste gevechten vast lo stellen. M. Danof verzoekt M. Veni- zelos dezelfde maatregelen aan te nemen. M. Venizelos antwoordde daarop met een stellig refuus. Hij voegdo erbij dat bij aan do Grieksche soldaten hot bovel had gegeven do Bulgaren uil do betwiste gronden te ver drijven. De koning is mot zijn staf naar Salonika vestrokken om bet bcvol in bandon to nemen van hot legeren van de vloot. Do kamer van volksvertegenwoordigers wordt bij hoogdringendheid samengeroepen. De Grieken behalen ernstige voordooien, Naar inlichtingen uit Salonika verkregen, poogden do Bulgaren Woensdag de vestin- DS VOLKS^TÉM 4 mi 1913 gen van Langaza aan te vallen. Do Grieksche schutterij dwong de Bulgaron tot don aftocht. Do Grieken trokken nog meer en meer vooruit. Men beweert dat zij zich meester gemaakt hebben van Kilkicb. Eon later telegram uit Salonika beweert dat do Griekon zich meestergemaakt hebben van Avrot-Hissar en dan op Kilkicb zijn afgerukt. Do Serviërs hebben Woensdag- morgend toZletevo en loKolchana 513 sol daten en 16 officiers krijgsgovangen geno men. Zij maakten zich daarbij nog meester van zes kanons. Do Grieken kondigon ook de aankomst aan van oenen trein Bulgaar scho krijgsgevangen. De Rumeensche mobilisatie Son telegram van Bucharest aan den Lohal Anzeiger kondigt aan dat Rumo- niö Woensdag namiddag bovel hooft gegeven van mobilisatie. Do Gazette de Vos krijgt dozelfde tijding. Eon ander telegram kondigt aan dat eeno aanzienlijke menigte to Bucharest oeno be tooging hield aan het konsulaat van Servië roepende en builendo Weg met Bulgarië. Wij willen den oorlog. Een verhaal uit de dagen der Commune. 3* VERVOLG. Neen Zulk eene zaak is alleen goed als mon ze zelf doot. Do heer Pomereul wendde zich tot de jon- goliedcn on riep Bonedict, kom eens cvon hier. De jongman ging naar den koopman. Bonedict, zegde Pomereul, gij hebt eene kleine fout begaan, welke bij ccn koopman Mot mag voorkomen; wij hebben nog niot gesproken over do huwolijksgift, wélke ik Sabine medo zal geven. Een huwelijksgift aan Sabino riep Be nedict, ik wil or geep IIoo gij wilt gocn bruidschat? Noen Dacht gij, dat ik cr voor betaald wil worden, om de echtgenoot.van zulk eene dochter to worden Ik zou u gedurende uw loven van uw fortuin berooven Ik geloof dat, met aldus to bandelen, ik Sabino zoube- locdigon en mij zclvon in bare oogon verklei- oen. Ik bon vijf-ou-twintig jaar oud, heb lust in den arbeid, sommigen zeggen zolfs dat ik eonig talent bozit, zoodat ik In mijne eigen behoefton kan voorzien. Neon weerde heer, ik besef te goed mijn plicht om anders te han dden en ik bon zeker, dat Sabine hiormeö met mij instemt. Ja, antwoordde bet meisje met oeno be wogen stem, dat is goed, zeor goed, Benedict Goloof mij, vervolgde do beeldbouwer, uch tot Pomereul wendonde, die ougeluovig het hoofd schudde, hot is niot goed dat jonge lieden lo vroeg r'yk zijn. Brindcjonc des Mon tinnis is te Parijs Zooals wij gisteren in onze laatst© berich ten reeds meldden, was Brindejonc des Mou- linais, de held der reusachligsle vlucht die ooit ondernomen word, Woensdag morgond rond 11 ure to Gorbeaulieu, nabij Compié. ne, neergedaald. In den namiddag is hij dan wederom op- gestegon en in goede voorwaarden op bet vïiegplein van Villacoublay neergekomon Ziehier nog eenigo bijzonderheden over don laatsten tocht van don koenon vlieger. Niot zoodra was Brindcjonc Dinsdag in Den Haag aangeland, of hij telegrafeerde naar Parijs, dat men hem daar Woensdag mocht verwachten. Voor degenen die hem kenden, stond het vast, dat hij woord zou houden. Woensdag morgend, in do vroegte, begaf hij ziel) dus naar don hangaar waar zijn toe stel geborgon was. Ofschoon een stortregen neerplaste, bevond zich eene ovc-rtalrijko menigte in den omtrek van hei plein. Rond 8 ure kwam prins Hendrik der Ne- derlandon onverwachts op liet plein. Hij werd op eeno geesldriftigo ovatie onthaald, vooral.wanneer hij den vlieger gcluk- wenschle. Het regende nog zeer geweldig,loen Brin dejonc in zijn zeteltje plaats nam en aan zijn holper bovel gaf, don motor in gang bo stel len. Om 8 ui*9 55 steeg hij op, en klom onmid- dolijk tot eene groote hoogte om van den hevigon wind ontlast to zijn. Weinige oogonblikkon later was hij reeds uit het zicht verdwenen. Zeer snol ging liet nu naar liet Zuiden, naar huis... Eönige minuten na 11 uro, daalde liij neder op het vïiegplein van Corboaulieu, nabij Compiègno. Hij had dus 2 uren 10 mi nuten noodig gehad om van Den Haag lot Compiègne to vliegen. Daar men te Parijs verwittigd was, dat Brindejonc uit den Ilaag vertrokkon was, stegen de vliegers Gilbert, Prot, Letor on luitenant Renin,van liet vïiegplein van.Villa- coublay op en gingen Brindejonc te Gorbeau lieu afwachlon. Na er samon ontbeten to bobben, vorlioten do vliegoj's, don eene achter don andere' liet vïiegplein om naar Parijs te vliegen. De aankomst te Parijs Op bet vïiegplein van Villacoublay was de menigte op geen duizend na te schatten. Onder do personen van aanzion bevonden zich.do groot-hertog Alexandor van Rusland, grootherlnginAnastasie,groolhertoginKenia, M. Leon Barlhou, bestuurder van het kabi net van den höofdminisler, M. Woil, verte genwoordiger van den minister van open* bare werken, goneraal Ilirschauer, enz. enz. Rond 4 ure 10, ziet mén schier gelijktij dig vijf een vlakkers aan' den gezichteinder opdagen. Daar er slechts vier toestellen ver trokkon waren, is bet dus'zoo goed als zeker dat Brindejonc hen vergezelt. Dezes gezellen dalen weldra nedor. Het ztjn Prot, Letord, Gilbert en luitenant Renin, Weldra landde ook Brindejonc aan, na eene prachtige gestrekte vlucht. Hij werd geestdriftig toegejuicht. Eene menigte bloomer.schoven werden hem aangeboden en de vlïegotf werd officieel ge luk gewenscht door M. Loon Barlhou on generaal Hei schauer. Brindejonc's VJjiegronde Ziehier ccn kort, docluw cl sprekend over zicht van Brindejonc's vjiegronde 10 JuniParijs-Berlijn-Wurschow 1400 kim. 15 JuniWarscliow-Dviiwk 550 kim. 16 Juni Dvinsk-St-Petersburg 450 kim. 23 Juni St-Pelersburg-Roval 350 kim. 25 Juni Roval-Slockholnj 400 kim. 29 Juni Stockholm-Copenhagen 350 kim. 1 Juli Copenhagen-Don Haag 720 klin. 2 Juli Don Ilaag-Parijs 500 kim. Totaal dus 4920 kim. Voegen wij hier nog bij. dat Brindojonc slechts een vijftigtal uren gevlogen heeft om dien afstand af to leggen, en men zal beken nen, dat liet rekord van Brindejonc nog zoo gemakkelijk «iet zal overtroffen worden. Do moordenaar bad roeds zijne kamer be trokken en veinsde te slapen. Mon ontbood een dokter en verwittigde een policieagont. De plichligo werd aange houden on naar het kommissariaat geloid. Hij bood geen weerstand. Aan den hoer Bacs, polioieofficier, verklaarde bij volkomen vreemd te zijn aan don aanslag. Aan dit ver- dedigingsfolsel werd geen geloof gegund en hij werd opgesloten ter beschikking van bot parket. De wondon van hot meisje zijn niet doode- lijk. Het mes waarvan do dader zich be diende, word nog niet teruggevonden. Dat is waar, zegde Sulpico, Benedict de band drukkende. Ook mij schijnt bet toe, zegde Sabine blozend, dat mon een gedeelto dor verdiensten van de vrouw miskent, door haar te schatten naar de grootte barer huwelijksgift. Ik zal nu eenvoudiger moeten loven zooveel te beter Nu ik een kunstenaar trouw, verander ik van stand, maar ik zal dezelfde blijven Wij zul len leven van betgeen mijn man verdient, gelijk mijne moeder zich tevreden stelde met uw werk. Pomereul strekte de armen naar Sabino uit. Geliefdo dochter zegde by, en dierbare zoon voegdo by or bij, Benedict naar zich toetrekkende. Ik ben moor bewogen dan ik kan zeggen, over uwo gevoelens Gij wilt dus arm zijn Gij zult mij toch wel toestaan u eene verrassing to bereiden Van dat genoegen mogen wij u niet be rooven, antwoordde do beeldhouwer. Goed zegde Pomereul, do surprise zult gij in uw servet vinden. Op dit oogeublik ging do deur epen en Bap tist, de knecht, riop Mijnheer, er is opgediend De groote pendule sloeg juist zes ure. Eone zelfde gedachte kwam by Sabine en Sulpice op. Xavorius was nog niet 't buis. Benedikt begreep wat or in bet hart zijner verloofde omging, en vroeg smoekend aal) Pomereul Als wij eens op Xaverius wachtton Neon, vriend, antwoordde Pomereul, met eene vasto stem, hij heeft zijn plicht ver zuimd. Ilij wist niet dat het vandaag niet gelijk andero dagen is... TE Een fabrikant, schielijk zinneloosgeworden, doodt zijne vrouw en zijne twee dochters en zelfmoord! zich. Do familiedrama's volgen elkander in Duilschland snel op, en de laatst gebeurde schijnen do vorige nog in gruwelijkheid le willen overtreffen. Woensdag morgond zat het gezin van M. Polmerss, fabrikant le Frankfort-aan-Mein, aan tafel, toen do vadert eensklaps een ro- volvor trok en schoten loste op zijne vrouw on zijne beide dochters, 16 cn 15 jaar oud. Do twoo moisjes werden op den slag gedood. Do vrouw werd il) bedeukelijken toestand opgenomen en bozwock,, terwijl men haar naar eon gasthuis overbracht., Do moordenaar joeg. zich oen kogel door het hoofd, doch daar de dood niet snel ge noog volgde, sneed hij zjcji, de-boide poison door. Men vond nog slechifl zijn lijk. Mon veronderstelt dat fabrikant, wiens financieeien toestand scüjttorond mag ge noemd worden en zeer gelukkig was in zijn gezin, in eene vlaag vaff- ziiisvéfb ij Storing inoet gehandeld hchbon. De echlgenooten X.., wonen met hunno 16-jarigo dochter Julia,^n, een kwartier, Steenweg van Booudael f In hetzelfde huis verblijft een metser, zekeren Dioricx, ge scheiden lovend van zijne Arouw. Woensdag morgond, to 3 uur, kwam doze thuis on drong in do kamer van bet meisje, waarvan do deur niet 'geslolon was. Hij sprong op baar toe en poogde baar to mis handelen. Eon wanhopige worstoling ont stond en hot meisje riep om hulp. Do korol baalde een mos to voorschijn ten bracht er zijn slachtoffer vier stoken meo toe in den arm. Do ouders van bet meisje snelden too en vonden hunno dochter badend in haar bloed te bed liggen. c il Brussel. Overleden. Wij meldden dat de aulovoorder, Karei D..., vreeselijk word verbrand ten gcvolgo der ontploffing van don naphlebak, torwij 1 hij do automo biel van zijn patroon kuischte in eeno be waarplaats, Washinghtonstraat. Na voor- loopigo vorzorging door een doktor in de buurt, werd bot slachtoffer torug naar zijne woning geleid. De ongelukkige is Dijnsdag avond, na een langen en vreeselijkon dood strijd, overleden. Stoutmoedige diefstal. Toen Mmo Denis wonende in de Telefoonstraat, Dijns dag avond le buis kwam, boslaligde zij dat er dieven in hare vertrekken waren binnen gedrongen. Al de meubelen werden openge broken en doorsnuffeld. Eeno geldsom van 175 franken, juweele» en een dool andere voórwerpon werden geroofd. Eeno klacht is bij do policie neergelegd. De ongemengde koffie van Brazilië of elders, wordt bijzonderlijk uitmuntend, wan neer men er voor de helft Chicoree der Trap pisten Vincart bijvoegt. 1500 o. Elsene. Verdwijning. De22jarige Fornand Van Aalst, is uit zijne woonst sedert den 20 Juni verdwenen Gestalte 1 m. 66. magér, zwart haar, middelmatig voorhoofd, doimerbruine oogen, gewone neus, kleine mond, dunne lippen, verwijderende kin lahgWerpiiig- aangezicht. Molenbeek. Verdwijning. De 16 jarige Robert Corradini, is sodert bet einde van>do maand Mei vordwenon Gestalte 1 m. 67, 'donker kastanjebruin baar en wenkbrau wen, bruine oogen, mager aangezicht. St. Joost-ten-Noode. Schriflverval- sching en ontvreemdingDe agent Stock man, hield Dijnsdag in de Zérézostraat, een boekhouder aan van Keuion, dio aldaar de vluent bad genomen na sciiriflvorvalscliing gepleegd on belangrijke sommen ontvreemd lo bobben. D^ Duilscho veiligbeidspolicie vroeg do uilTovering ven dien persoon. Deze bewoonde sedert oenige dagen eone kamer iii de Zéro- zosli'aat. Mon vond op hom een Browning, geladen met zes kogels. De h. Stockman hield den boekhouder aan op hot oogeublik dat bij bol buis in gemelde straat verliot. De'püchlige werd in de gevangenis te Vorst opgesloten. Vörst. Een herbergier gestoken. Dïro&agavond, tien uur. drongen vier per- sonon in een herberg der Molenstraat, gehóuden door M..Dollenvelde. Een hunner beitelde mot een vulsel) vijffrankstuk en dit werd geweigerd. Toon vielen de vier kerels den herbergier aan, cn brachten hem twee ergp messteken in dei: arm too. Daarna na- mop de schelmen do vlucht. Zij maken doel uil cencr bendo valscbmunters. Zij waren er reeds in gelukt in audero berbergen slechte geldstukken te vesproiden. Andorlecht. Lijh ontdekt in eene hooi mijt. Woensdagmorgend, rond 51/2 uur, ontdeklo een nachtwaker in eeno weide Nieuwmolen, te Andcrkcht, in eene hooi mijt, ccn Rerol, dien bij voor een kwaad dóenor nam. Hij poogde don onbokende wakker te schudden, doch stolde weldra vaat dat do man dood was. Ilij weet, dat bij mij eerbied en gehoor zaamheid verschuldigd isjdat moest hem vol doende zijn... Leid Sabino binnen, Benedict laat het diner niet koud worden. Men ging naar de eetza&l. Hot was eene groote vierkante zaal, welke door do talrijko buffetten, die mot kostbaar zilverwerk govuld waren, bijna achthoekig scheen. liet schitterend licht der lampen viel op allerlei soort van schilderijen; bet linnen glinsterde van helderheid bloemvazen ver sierden do wanden uit alles sprak de groote wereld, doch vooral uit dp tafcJ, die met kost baar kristaal en porselein bedekt was. Toen Sabine haar servet opnam, uitte zij een kreet van verrassing prachtige ket ting, met diamanten versierd, diendo als sluitring. Ho vader, zegde liet meisje op een ver- wijtoDden toon... Hij behoordo aan u\Vo moeder, zegdo do koopman eenvoudig. Sulpico zat rechts van Pomereul, Sabine naast haar vader Benedict zat juist tegen over zijn toekomstige))., schoonvader C9i) ledige stoel wachtte Xaverius. Hot begin van bet diner was stil, omdat Xaverius afwezig was Pomereul scheen zelfs afgetrokken. Lipp-Lapp was de lieveling van Xaverius de sjimpanse bediendo piemand liever dan zijn jongen moester. Dam' hij hem echter nu niet zag, was bij in bet begin niet öp zijn ge mak h'y keek onrustigl naar do deur. Doch toen h'y zag, dat mon niot op hem wachtte en opdiende, deed hij toch plsof hij er was. Hij zette voor den ledigen stoel eeno portie van alles wat opgedragen werd en yorwisseklo de vorken, lepels en borden mot dezelfde nauw keurigheid. JJoo later hot word, des te onrustiger word Lijip-Lapp, en toeu men eindelijk hot dessert opdroeg, werd hij een weinig angstig. Terwijl do koffie word opgediend, liet de sjilbpanse oen kloino vreugdeschreeuw hoo- ren, en liep naar de deur, die in de voorka- mqr uitkwam. Hij meende den stap van zijn jopgen meester te hooren. Xaverius verschoen echter niot. Lipp-Lapp bad zich toch niet vorgist, want Xa ius was werkelijk naar boven gegaan. Maar in plaats van do eetzaal binnen te ko men, bad hij zich naar zijne kamer begeven Do familie keerde naar bot salon terug. Sabine, die haar vader genoeg kende, om niet le vermoedon dat bij verdriet bad ging naar do piano, ten einde die treurigheid te verdrijven. Benedict naderde zyn verloofde en sloeg de muziek om, minder omdat Sabine dit niet doen kon, want Sabino speelde zoor good, dan om Sulpice en Pomereul vrij te laten praten, De koopman en de jonge priester gingen aan de anderp zijde van do zaal zitten. Vader, zegdo Sulpice, gij trekt u de on achtzaamheid van Xaverius te veol aan. Deze onachtzaamheid is eone fout to meer, welke hij begaat, gedurende de vijf jaren, dat bij is afgedwaald ik woet bot wel myn vriond, uw broeder zal mij niets dan verdriet aandoen. Ilij zal zich wel betoren, hij is nog jong Hij is nog jong, dut zegt gij, Sulpice, maar juist zyne jeugd veroordeelt hem... O)» dric-en-twiutigjarigen leeftijd roeds alle plich ten verzuimen zijn ccnig plezier in verkwis tingen zoeken, de clubs en do theaters boven dit huis verkiezen waarom verdedigt gij hem, mijn zoon gij moest de eerste zijn om hem to berispen De politie van Andcrlocbt, onmiddelijk verwittigd, begaf zich ter plaats en deed hot lijk.naar het lijkbuis dor gemeente over brengen. Op den doode heeft men geon en- kol papier gevonden dat zijne eenzelviglioid kan vaststellen. Volgons do voorworpen op bom gevonden, zou liet bier een lourdor golden. Het lichaam draagt geen onkel spoor van geweld. Dinsdagavond zal de ongelukkige zich in de weide begeven liobbon om er den nacht door to brengen on men denkt dat hij be zweek door koudo. Het parket heeft de lijk schouwing bevolen. Ziohicr do persoonbeschrijving van bet gevonden lijk leeftijd omstreeks 60 jaar, mager gelaat, oogen grijs, haar grijs, lengte 1 m. 65, gekleed mot zwarte vest en onder- vost, zwart katoenen broek mot grijze stro pon, llanollen hemd, grijzo klak, boltienen met nestels, bruine sokken en zwart-wilten halsdoek. In do zakken vond men 10 zwarte pot- looden, een nies, een liandspiogeltje, tweo pakjos planeten, een rozenkrans en een geldbeugel met 9S centiemen. Volgons do vork la ringen van den geneos- licor is do ongelukkige omgekomen van honger en koude. Te bekomen ten bureel© van dit blad, de-officioolo vrachtbrieven, vereisclit door do laatste wet op den alkool. Grimbergho. Doodelijk ongeluk. Do voerman Bicsemans, 62 jaar oud, volgde met zijn gespan, tusschen Helbeek-Bcrg en Grimborghe-dorp, de lijn van den elektrieken tram Brussol-Grimborghe. Op zokor oogon- blik naderde in vollo vaart de tram. Een© liovigo botsing bod plaats; liet gespan werd langs achter govat cn rondgeslingerd. De voerman stuikte Ion gronde en bloot'beweog- loos liggen. Men nam hom op en droeg hem naar liet gasthuis, waar men vaststelde dat hij opgehocden had te leven. Meldert. Brand. Woensdag namid dag, is brand ontslaan in do woning van Alfons Bruyninckx. GebureiX zagen rook op stijgen en stampion de deur in. Zij konden nog een deel dor meubelen redden. D© schade is nog al groot, doch door verzeko- ring gedokt. De oorzaak van den brand is onbekend. Dendermonde. Aangehouden. Eon persoon van Hollandschen oorsprong en eone vrouw van Mecholen zijn bier aangehouden en ter beschikking van den prokureur des lionings gestold. Zij worden verdacht be trokken to zijn in eene diefle, eenige weken geleden te Zele, bij don juwelier Matting gepleogd. Thielrode. Be dranlt. Een ge naamde W. D. kwam Woensdag avond dron ken te huis. Omdat het eten niet gereed was, sloeg liij zijne vrouw ton gronde en trok daiv d© brandende stoof uit. Do vrouw bekwam daardoor erge brandwonden. Een onderzoek is.geopend. v Sint Baafs-Vijve.Brand, -r- Een ge weldige brand is uitgeborsten in de zwingel- fabriek van M. Womcl. Al dé gebouwou- stonden weldra in vuur en vlam en werdén - geheel en ganscli vernield. Do gereedschap pen, bet alom, demachionen, de molens, beft vlas, zijn in de vlammen gebleven. De schade bedraagt 15.000 frs. Eegem. Erge brand. Dijnsdag nacht ontstond or brand bij don kloofkapper Bolderust. Hot huis werd met al wat het be vatte, vernield. Do vlammen sloegen over op do hoeve van M. De Wolf. Het vee, bet landbouwgerief, de meubelen, duizenden kilos hout, booi, strooi, zijn de prooi der vlammen geworden. De schade wordt op 20.000 fr. geschat. Ansegem. Ongeluk. Dr ITyllebosch onderzocht gisteren een revolver dien liij meende ongeladen le zijn. Eensklaps ging een schot af en trof don man in den arm. De wonde is erg. Ik berisp hom, vader, ik wil hem voor de verdiende gestrengheid niot vrijwaren, maar... En dan, hij is mijn broeder, en bijna mijn kind Ik heb zijn hart voor do eerste ge loofswaarheden geopend. Hij doet mij ook veel verdriet aan, maar ik weet, dat de verlo ren zoon eenmaal op het recht pad zal terug- keeren. Wat heb ik niet voor dezen onwaardige gedaan zegde Pomereul, alsof hij do troos tende woorden van Sulpice niet geboord bad alles, wat hij wenschto, heb ik hom met vreugde.gegeven... Zijne kamer is rijker dan de myne zijne rijtuigen zijn prachtiger dan do mijnehij houdt van paarden, en heefteen stal, waarop eon lord trotsch zou kunnen zijn Ik geloofde, dat elk geschenk den bahd tusschen ons nauwer tooliaaldo En toch, zou ik niet moeten zeggen, dat hij steeds mis bruik van mijno goedheid maakt, door eenige bankbiljetten van duizeDd frank meer uit mijne kas te kloppen Ik bad eerst zijn Inko men vastgesteld welnu, bij kreeg bet en be taalde niemand... Op Lot einde van het jaar, trok men een wissel op mij... Ik was onte- vredon, doch betaalde do rekeningen., en zoo heeft het altijd gegaan Ik wordt net echter moedo den bankier van een jongmensch to spelen, wiens eenige bezigheid is, om te zien of zyn frak wol naar do laatste mode is en do knoop wel goed in zijn das zitdie gomeone taal en engelsche gewoonten bier in huis brengt. Als bij zoo voortgaat, zal hy nog vergeten, dat er een ongel hier in huis is. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2