BROEDER es PRIESTER Brosselsclte Kiekskens Be Wereldtentoonstelling Vreessüjke psniek in eene schoei Drama der zinneloosheid Est ontslag van Minister Levle. Oppassende vclk3Yertegenwoor* digers. De schoolwet en de liberale linkerzijde. Doodsiog te MarGiiienne-aü-Poiit Asslsspjioi van Brabant Nieu wsberichten Ukeurhandeiaars. «vr te Bremen Donderdag morgen<1 had in de meisjes- ichool le Bremen, waar zooals men wool jen zinnelooze verscheidene leerlingen met (evolverschoton doodde, opnieuw een vreeso- jjjko paniek plaats. Eeno deur was schielijk toegeslagen, on 8o leerlingen, den slag hoerende, dachten ilal het wederom een revolverschot was. Eeno vreeselijko paniek volgde. De mois- iTes vluchtten ijlings huiten en do onderwijze ressen waren onmachtig de orde lo hand haven. Op do trappen was het eon stooton en stampen, zoodat talrijko meisjes naar henedon stortten. Verscheidene kindoron werden gedood en anderen levensgevaarlijk gekwetst. Op hot hulpgeroep der kinderen snelden 3o gebaren fctoe, doch gedureiulo meer dan sen kwart uurs was het onmogelijk oonige >rdo in do groep te brengen. Vijf meisjes waren op den slag gedood geworden en een viertal anderen zijn zoo jrg gekwetst, dat mon wanhoopt hen te fedden. De verslagenheid in do stad is groot. Vele ouders weigeren hunne kinderen nog 3aar die school le laten gaan" terwijl talrijke kinderen cr niet meer durven binnentreden. ie KC9JDEHG-JUB9ËRIES Sinds een achttal dagen, gaf do vrouw Van den mijnwerker Delannoy, 60 jaar oud, van Houdeng-Aimeries teekens van zinne loosheid. Verlcdon nacht wierp zij zieh schielijk op haren echtgenoot'en pöogdo hem te verwur gen. In do worsteling weid de man org- aan hot gelaat gekwetst, doch kon niettemin uil do handen der vrouw geraken en half ge kleed wegvluchten. Hij bogaf zich naar de woning van zijn ploegbaas en verwittigde dezen, dat hot hem onmogelijk zou zijn, te komen werken. Daarna ging hij bij don polieiocommissaris on verzocht dezen even mede to gaan naar zijne woning. Toen zij daar aankwamen, was de vrouw in huis niet to zien. Zij gingen op den koor en vonden daar do vrouw in do regenton verdronken. Het parket word verwittigd en kwam tor plaats een onderzoek doen. Daaruit bleek, dat de ongelukkige vrouw zich moet gezelf- moord hebben, terwijl haar man uit zijne ytoiling was gevlucht. (Van ohzen bijzondcron briefwissolaar.) Brussel, 3" Juli 1913. Dagbladen spraken laatst van hot ontslag ^nn M. Lovio on van veranderingen aan don ministerraad. Do minister van financon had inderdaad be- staligd dat zijno fiscale wetsontwerpen zelfs op do baukon dor rechterzijde opmorkingon hadden uitgelokt cn daarom stolde hij zijnen minislorieclen zetol tor beschikking van zijne collega's. M. de Broqueville, samen met de andere ministers weigordo dat ontslag te aanvaar den on verzocht hem enkel dusdanige mid- dols op to zoeken die boel de rochtorzijde coudon kunnen overhalen. En 'tis ook hetgeen M. Lovie dan gedaan Eon verhaal uit do dagen der Commune. 4" VERVOLG. Vador, zegde Sulpice, mot zachto stemj jic kan togen dat alles uiots inbrengen, het is genoeg, en ik zie, dat Xaverius op hot punt van don afgrond staat... Maar... gij moet niet denken, dat ik hot minste op uw gedrag je gens hom weot af to wijzen... Al hebt gij hem een beetje te veel toegegoven, daar mag ik niet over oonleelon. Gy hebt u slechts een weinig te edelmoedig gotoond. Gij bobt gelijk, Sulpice ik had tegen hem moeten zeggen nu is het uwo beurt om do geheimen van 't maken van bronzen voor werpen te leeren, gelijk ik gedaan heb gij zult ray eons opvolgen, en ik wil niet dat het huis Pomoreul ooit in andere handen over gaat Maar ik heb, zooals do meeste vaders doen, deols door genegenheid en deels door. tjdelheid aan de wenschen van Xaverius toe gegeven... Meer dan eens heb ik geglimlacht, als ik hom zoo moodig te peerd zag zitten. Nauwelijks was Xaverius in do wereld, of do wereld ontnam hem mij. Hij werd con ver kwister, slemper en nachtbraker... En zoo duurde dat vijfjaren! Maar nu ben ik het Oioede ik mag hem niets meer geven. Van Ou af aan is do kas voor hom gesloten... Het zij zoo zegde Sulpice, maar gij zult nvv woord niet houden. Als hij zieh botert, dan Diot Sulpice, gij weet misschien niet waarom het gedrag van Xaverius mij zoo dubbel pijnigt... Omdat ik het vergolijk mot dat van Benedict... Mijn ware zoon Is dozo wees, over wion ik vader heeft. Zelfs werd hij daarin door het kali- netshoofd geholpen on bijgestaan, Droeve zitdag vandaag. Eon dorde der loden ongovoer was aanwezig om do bospre- king van Openbare Werken voort te zetten! Tusschon bon, do eerbiedwaardige hoer Heynen en M. Poucelet. Deze kwam van Neufchateau om ecno redevoering le hooren van M. Persoons 1 Na do zitting discuteerde men ;n een groep en in tegenwoordigheid van M. P. Hyraans, don gebeurl ijken aanvang van de verlofda gen. Wij zijn vast besloten, zei de leader der liberalen niet toe lo laten dat men hot achoolwelsontwerp in den huidigën zittijd behandele. De bespreking daarvan zou ons zoker tot September brengen. En ik'denk dat. iedereen nu wenscht een weinig lucht to gaan schoppen. Do katholieken bobben geone redelijke» rodon om ze eerder te willen doordrijven, daar het voldoondo is, dat zo voor aanstaan den lu Januari gestomd wezo. Ik herhaalde eonige ocgenblikken daarna die woorden aan een katholiek minister en ziehier zijn antwoord Men kan misschien tot cone overeen komst geraken, op do uitdrukkelijke voor waarde dat do liberalen er in toestemmen de kwestie als eerste punt van de dagorde te nemen van den toekomenden zittijd. Dat de linkerzijde desaangaando zelf een voorstel indione. Harold. Donderdag nacht waren vijf of zes vlaam- sche werklieden, steenbakkers on mijnwer kers, op zwier te Marchienne-au-Pont. Zij ontmoetten, oene groep kerels, die hen be- leedigden.Twist ontstond, doch hot bepaalde zich bij eonige scheldwoorden en beide groe pen gingen hun weg voort. Weinige minuten later ontmoetten de groepen zich opnieuw in de Trazegniestraat on ditmaal ontstond eon gevecht. In het ge vocht kreeg een genaamde Julefr Claes eon messteek in don buik. Do vechters scheidden zich.Eonige nieters vorder stortte Claes ten gronde. Ilij werd naar het gasthuis overgebracht, waar hij kort nadien bezweek. Jules Claes, een steenbakker, 22 jaar oud, was geboren te Ledogcm en werkte to Bas- Longs-Prós. Donderdag namiddag werden drio kerels aangehouden. Het zijn do gonaamden André Charles, Deneumoustier Goorges en Cotticls Thoodoor, van Moiiceau. Deze laatste is ook gekwetst. Do kerels loochenen voor iels in de zaak betrokken te zijn. Zij werden op hun werk aangehouden.. Doodslag te Zeilick. Voor hot Assisenhof van Brabant is de zaak opgeroepen ten laste van zekeren Buggenhout, beticht verleden jaar zijn schoonbroedor Rampolberglie mot gewocr- schoten gedood te hebben. De zaak was heel duister en slechts een drietal getuigen zijn komen verklaren dat zij in een persoon, dién zo op zokoron afstand in do duisternis zagen, Buggenhout herkend hadden. De advokaten van don betichte hebben dan ook ten vollo gepleit op het gebrek aan be wijzen en de Jury hooft do vragen ontken nend boantwoörd. Diensvolgens word Bug- gonhout vrijgesproken en onmiddolijk in vrijheid gelaten. zal worden in do omstandigheid, dat hij zich weder te buitou gegaan heeft... Van af mor gen zal Xaverius het beboer over de fabriek, ondermijn opzicht, op zich nemen. Het is goed, vader, dat gij aan 't kwaad een eindo maakt, later zou het te laat zijn... Gij moot hem echter met zachtheid bchande- lon... bij lieoft geen kwaad hart Xaverius is de Benjamin van het huis... En al gedraagt hij zich helaas zoo, dat bij onzer onweordig wordt, ik ben cr zeker van, dat Jiij eenmaal alles zal doen om onzer weerdig te worden. Moge God u verhooren zogdo Pome- reul. Ja, maar gij moet mij belovon, hem zacht aan to sproken. Ik zal hem flink aanspreken, doch zon der drift. Dan zal alles goed gaan, geloof mij... doch luister eens naar de prachtige, goede en schoone muziek van Sabine, welke wel op weegt tegen Benedicts schoone edele beeld houwkunst. Inderdaad, hot meisje, dat van do piano op stond en eene prachtige fantasie gespeeld had, zetto zich aan liet harmonium en speelde een van die wonderen der geestelijke muziek het OJesumi, van Ilaydn. Dit grootse!)smee- kend gebed, waarin do noodkreet van den mensch, door 't smeekgebed van liet kind wordt gevolgd, werd door Sabine mot een buitengewoon gevoel voorgedragen. Niemand dan zij had zulk een stuk met zooveel gevoel kunnen voordragen en Benedict, dio de oogon sloot, meende de hemelsché muziek van een orgel te hoeren, die het gobed dor geknielde menigte omhoog slierde. Toen bij do oogën wéér opende, had Sabino zulk een begeesterd gelaat, dat hy tot haar zegdo DE VOLKSSTEM TE GENT Congres der Werkmanswoningen. Dit zoo belangrijk Congres zal le Gent gehouden worden, Zondag, Maandag en Dijnsdag aanslaande. Ziehier het programma: Zondag om 10 ure,"» ontvaugsi ten stad» huizo. Om 11 ure, plechtige oponingsziltjng in 't feestpaleis dor ten toonstelling- (boven zaal). Om 2 1/4 ure, zitting van '1 congres. Te 5 ure, bezoek aan hot hedendaags dorp. Maandag 7 Juli, om 9 1/2 uro, congres- zitting; om 3 uro, voordracht door M. Ribot, lid der fransche Academie, senator, gewezen minister. Onderwerp Do Volkswoning in Frankrijk. Te 4 ure, zitting van 't congres. Dijnsdag, om 9 1/4 cure, sluilingszilling; le middag, eetmaal; om 1 1/2 uur, uitstap per boot naar Terneuzen. De Landbouurwedsirijd. Van 4 lot 15 Juli hebben in hot Moderne Dorp der Tentoonstellihg de groote land- bouwwedstrijden plaats. Meer dan 350 paar den en rond de 500 stuks veo nemen er doel aan. We roepon do aandacht onzer landbou wers op deze wedstrijden en wij hopen dat zij deze met do meeste belangstelling zullen volgen. Brussel. Botsing,tusschen eene automo biel en een motorrijder in Ter Kamerenbosch. Een gekwetste. Woensdagavond, rond 9 1/2 ure, had in do Floralaan, Ter Kame renbosch, eeno botsing plaats tusschen do molocyclot van-M. Paul Davely, Kurlhuy- zersslraat, te Brussel, en eeno automobiel. M. Davely werd ton gronde geworpen en bleef bewusteloos liggW. Mon bracht hem over naar liet kommissiriaat aan den ingang van hot Bosch. Nu vooi'foopige verzorging, vervoerde men hem '$aar het St-Pielers- gasfhuis. Do toestand van M. Davely, die gekwetst word over gaiifech het lichaam, is zeer onrustwekkend. Dó1 politie der O6 af- deeling heeft oen onderzoek ingesteld. Oneerlijke brievenbesteller. Een jonge brievenbesteller moest een aangetee- kendon brief, met 2000 frank, afgeven in een hotel aan eon vreemdeling. Hij stelde een valsche handleekoning op zijn boek en stak list geld op zak. De zaak kwam aan 't licht en de oneerlijk/) beambte werd in hechtenis genomen. Een lekkere neef. Een keukenmeid, de weduwe D..., in dieust in een huis der Slevinslraat, kreeg Woensdag avond hol bezoek van oenen neef, dien zij sinds langen lijd niet moer gezien ha/}r Do meesters van do vrouw waren afwezigen hadden haar, alvorens te vertrokken, golast eene betaling van 220 fr. lo gaan doen. Terwijl zij met haren neef sprak, nam zij de bankbriefjes en wildé ze in baren geld beugel steken. Op 't zell'do oogenblik sprong de lekkere neef op de' vrouw en ontrukte; het geld, waarmede do ktere! do vlucht dam. Eer de vrouw van haft) verbazing en ont steltenis bekomen was,'had de vrouw zich ver uit de voeten gemaakt. Zonderlinge zaak. Mevr. V..., woont met hare doch tbr in een huis der Nieuwbrug. Toen hot meisje Woensdag avond thuis kwam, vond zij haar moeder bezwijmd op een stool. Zij riep om hulp. Toen Mevr. V..., tot bewustzijn terug kwam, stelde zij vast dat een som van 100 fr. haar was ontstolen go worden. In don loop van don avond was X.H., eon kofliehuisbo- diendo, zo komen bozocken, had haar een glaasje likeur aangeboden on toon was zij in slaap gevallen. Men getikt dat een slaap middel zich in den drank bevond. X..., werd aangehouden, doch beyveort onschuldig to zijn. Blijf nog een oogenblik zóó zitten Het volgende jaar zal ik eene heilige Cecilia in het salon brengen. Toen do melodie geëindigd was, werd het tyd om te vertrekken. Benedict drukte Pomo reul on Sulpice do hand** nam eene bloem van zijne verloofde aan eii verliet de familie, waarin hij als lid word /meegeteld. Tot morgen, zegde Pomereul gij komt voortaan alle dagen bij bns dineereu. Toen de beeldhouwer' zich verwijderd had, wenschte Sabine haar vader goodon avond. ik hoop, zogdo z|j tot hem, dat gij niet meer gaat werken. Ik heb slechts een .brief te schrijven. Ik begrijp u... gij wilt op Xaverius wachten, zegde Sulpice. Ja, myn zoon hy moet van avond mijn besluit weton. t j Donk aan hetgeen gij mij beloofd hebt. Weest gerust, Sulpice slaap in vrede myn zoon ;c De jonge priester klom naar de bovenste verdieping, waar zijno kamer was. Sabino ging naar lïaar kamertje, dat tus schen dio vau Pomereul en Xaverius gelegen was. Hot jonge meisje, dat haar vader aan spoorde om zijne nachtrust niet te verkorten, zetto zich aan een kléin tafeltje en begon ieverig te schrijven. Intusschon bolde Poréoreul om Baptist. Gij zult mij waarschuwen, als mynheer Xaverius 't huis.komty Mijnheer Xavoriiis is roods lang 't huis. Zeg hem dan, Jat hij in mijn kabinet komt. Een oogenblik laUjp bevond Xaverius zich tegenover zijn vader. Zijn gezicht droeg de sporen-van nachtwa- Een der genoegens van den haard, is do fljno las, gemaakt met do chicoreo der Trappisten VincarU 1500 G St. Jans Molenbeek Arme kleine Het parkot van Brussel is Donderdag na middag op liet hoofdpoliciebureel dor Gemeenteplaats afgestapt om een onderzoek te doen over een erg geval. Vrouw R.. uit do Mariemonlstraat, leefde sedert «enigen tijd in geschil met oene jonge vrouw', Moer man, wonende Ransforlstraat. Zondag avond kwam vrouw R... langs do Ransforlstraat cn ontmoette er vrouw Moer man, dio haar kindje op den arm droeg. Een twist ontstond tusschen beiden en het duurde niet lang of zij violen aan 't vechten. Mot zicli weg te trekken voor do slagen barer tegenstreefster stelde vrouw Moerman er haar kind aan bloot. Het arm wicht werd org afgetakeld. Het overleed nog denzelfden avond. Het parkot heeft de lijkschouwing bevo- lon van het wicht, ten einde vast to stellen of het ovorloden is ten gevolge van de be komen slagon, ofwel tengevolge van eene andoro oorzaak. Do echtgenoote R. die Donderdag op het Gemeentehuis moest onderhoord worden, heeft zich wel gewacht to verschijnen. Het schijnt dat eon aanhoudingsmandaat zal afgoleverd worden, SI. GillisEene ontroostbare tceduioe Donderdag morgend werd men op hot 2e verdioping van een huis, bewoond door Mov. Weduwe M..., Weslfaliënstraat, een sterko gqsreuk gowaar. Men moest do deur barer hamer openbreken en vond do dame dood op haar bed liggen. Zij bezweek aan verslik king door liet gas. Zij had don avond le voren het kraantje van hot gaskomfoor opengelaten,na vensters qii douren good gesloten te hebben. Voer drie jaar, verloor do ongelukkige haren man en bleei' over dit verlies ontroost baar. 'Schaarbeek. Doodelijkc val. Don- dotdag morgend vond M. Jans, wonende in n® 73 der Ileuvelonstraat, aan den voel van do1 trap een zijner huursters, Mov. weduwo Gftislain, oud 83 j., liggen in ecnen grooten bloedplas. Op do tweeao verdiepingkomende, was zij van den trap gevallen tot in do gang en werd gedood op den slag. Ilaar schedel vrerd gebroken. Eon dokter kon slechts don döod vaststellen. De ongelukkige hield den sléutel haror kamer nog in do hand. Akelige ontdekking. Werklieden vdnden Donder Jagmorgond op den boord'der vaart, nabij do Werkhuizonkaai,eene vest en eeno klak. In do vest stak een naamkaart je F/ B.., zeeofficier, wonende in de Thiêfry straat, te Schaarbeek. M. Brulé, policieofli- cier, deed peilingen verrichten in het water, wélke nog geenen uilslag opleverden. Hot zou hier oen' liofdcdrama geldon, buroolo van dit blad, de.oliicieelo vrachtbrieven,- vorcischt door de laatste wet op den alkool. "Andenno. Een wielrijder'HJdl zich liet hbo/'d in. Do genaamde Montigny van Villers-lc-Tomplo reed per velonaar Ömbret Waar hij moest werken. Op die gemeente gekomen roldo hij tegen oenen voetganger dio omvorgeslingerd werd; Montigny bleef Tl&gon, hij had zich don schedel gebroken cri stierf zonder tot het bewustzijn weer ttf'koeren. Antwerpen. Iiind in ecnen ketel kokend water gevallen. Een droevig ongeluk heeft gisteren plaats gehad op hot Ooster- vold, gelegen nabij het Nachtegalenpark. l(et kindje Emiol Watachaort, 20 maanden oud, is in do ouderlijke woning in «enen ketel kokend water gevallen. Toen men hol kleine slachtoffor ter hulp sneldo,. was hot «gods over gansch hot lichaam vreeselijk verbrand. ken en verdriet, zyne eogen stonden flauw in zijn hoofd, on zijue lippen waren zonder kleur, liet toilet, andere zoo- zorgvuldig, was ver frommeld en zyne handen beefden sterk. Waarom hebt gij dozen {middag niet met 'eins gedineerd i auuy Pomereul. Do jongeling boog liet hoofd zonder te ant woorden. Waar zjjt gij geweest hernam de koop man. In de sociëteit Gij verkiest dus uwe vrienden boven ons Ik heb «lietgedineerd, hernam Xaverius met eene zachte stom. Wat deed t gy dan 1 Ik speelde. Gij speoldot, en gij hebt verloren, niot waar Ja. vader ik heb verloren, Eene groote som Ja, vader. Hoeveel yeerlig duizend frank Uwe beurs was dus goed voorzien Noen, vader., ik speelde op mijn woord! Zijn er nog Heden, die u veertig duizend frank vertrouwen Dat doet hun vertrouwen eer aan. En mijne eerlijkheid, vader, Hoe dat Wel, indien ik schulden maak, dan be taal ik zoen als ik een kontrakt maak, kom ik het na. Waarmeê vroeg Pomereul. Met... liet geld, dat gij mij wol zult wil len geven, vader. - liet onderhoud, dat wij moeten hebben, zal laDger zijn, dan ik gedacht had... Ik zou u als een beschuldigde voor zyn rechter kunnen C JULI 191 Het werd dadelijk naar het Sluyvenberg- gasthuis gevoerd, waar het kort na zijne aankomst overleed, t Wcrkongeluk. Gisteren middag is do genaamde A. Schrijvers, wonende Lindenstraat 15, tijdens hot werk in 't ruim gevallen van do stoomboot Egypte ge moerd op n. 59 der Amorikadok. Met gebro ken seli6del word hot slachtoffer naar hot Sint-Camillusgasthuis overgebracht. Misbruik van vertrouwen. Tijdens eön verhuis had M. II. Van Kerkhoven, uic do Diepestraat, eeno som van 500 fr. toever trouwd aan eenen vriond. Maar de vriend zag naar hem niot meer om. Opzoekingon werden gedaan en men vernam toon dat de vriond met eonige kameraden per taxi volop aan 't rijden was. Wat er van do 500 fr. zal ovorblijven, weot men nog niot, daar de vriond nog altijd aan 't rijden is. GentOmgeworpen Gisteren namid dag, rond 1 1/2 uro is Jan Do Kolder* daglooner, wonende Koepoorlkaai, bij het oversteken der Beestenmarkt door een auto mobiel omgeworpen. De persoon werd ge kwetst aan hot hoofd en kloeg over inwen dige pijnen. Men bracht hem naar eene klieniok over, Gekwetst. Gisteren namiddag was •de voerman Etniel Vermeiree, Coupuregang, aan liet lossen van tonnen inot lóodkorrels, toen eene ton nederviel en terecht kwam op zijn linkervoet, die gekwolst werd. Lckeren Overreden. Vrijdag mor gend rond 10 uro kwam een automobiel uit de richting van Gent, over do wijk Hoirbrug gereden. Nabij do herberg De Ploeg, speelde het 5 jarig dochtertje Godefroid. midden de straat. Hot kind werd overedon. De geleider stopte onmiddolijk en nam het slachtoffer óp. Het meisje verloor veel bloed uit eene wonde aan het been. Doktor Ver- cauleren lieoft hel verzorgd. Wanzele Inbreker gekniptWoens dag morgendo stelde vrouw Van Brantegherh vast, dat c? eon brood uit d) bakkerij ver dwenen was. Donderdag avond stelde zij zich op loer ea woldra hoorde zij oen ver dacht gerucht. Men snelde toe en vond een groote trekhond, die zinnens was do bak kerij binnen te dringen. De inbroker kreog eene goede rammeling en vluchtte jankend weg. In de gracht Eon landbouwers- dochter die met een kruiwagen, waarop eeno kuip beir stond, over cone plank wilde rijden, wolko over eeno gracht geworpen was, deed eon misstap en viel met wagen on kuip in do diopte. Zij kwam er gelukkig met den schrik van af, Ërpe. -Onderzoek. Hot parket van Dendermonde is alhier een onderzoek komen doo'n'nopens' eorié zaak van lasterlijke aan klacht. Er wordt vészokerd, dat do belichter strong zal vervolgd worden. - St-Gitlls-Denderrrsonde. Laffe daad. Verleden, nacht bobben schelmen zich vermaakt do groote vitrion aan stukken to slagen van den café Casino Eeno klacht word lij do policie ingediend dio een onder zoek heeft ingesteld en op het spoor der daders is. Grembergen. Brand. Woonsaag, rond 2 uro namiddag, is hel woonhuis, too- hooroude aan Victor Vorleysen, wonende S'-o Margarietostraat, gansch ten gronde afgebrand. De meubels werden gedeeltelijk gered. Alles was vorzokerd voor do som van 2000 fr. Schuur en stallingen zijn ongedeerd ge bleven. Oorzaak onbekend. Erembodegem. Parket. Het parket van OuJenaardo is alhier afgestapt, om een onderzoek lo doen nopens het ongeval, waarbij Joanna Cornelia door een onbeken den wielrijder word overreden, zoodat haar been gebroken word. laten staan... maar ik heb medelyden met u... Neem een stoel en luister... Voor do eersto maal dat zijn vader zoo koel sprak, verloor Xaverius de weinige hoop, dio hij nog bad overgehouden, cn liet zich in eoa fauteuil vallen. Toen ik uwe moedor trouwde, hernam Pomereul, was zij arm ik zelf leofde van hetgeen ik met mijne handen verdiende, en wij konden de armoede voldoende, om haar niot to vreezen... Toen het geluk ons werk bekroonde, waren wij op zijno gevaren voor bereid...Uwo moeder bleef wat zij was, een heilige, nederige vrouw, en al bezat zij juweelen, waarop ik trotsch was, zonder ijdelheid, zij hoeft er mij nooit om gevraagd. Zij heeft u alle drie opgevoed, en bleef eene goede buismoeder. Zoo lang God haar heeft laten leven, heeft zij over u gewaakt; opeens liet zij mij alleen... Ja, alleen niet dat ik u allen niet beminde, maar al neemt gij ook oen groot deel van mijn hartin, toch bleef or iets ledigs in achter... Ik bleef de lieve doode getrouw, en hield mij voortaan.alleen met uwe opvoeding bozig. Sulpice en gij, Xave rius, ontvingen dezelfde lossen van dezelfde leermeesters... Sulpice die zyne moeder lan ger gekend had dan gij, behield meer van don gunstigen indruk, welken zij op liém ge maakt had, want zoodra hij tot dé jaren van verstand gekomen was, werd hij érnstig toen hij een levensstaat moést kiezen, besloot hij zich aan den dienst van God toe te wijdon en werd priester; toen was hij reed3 een apos tel... Hij ging naar't seminarie en gij bleeft mij alleen over gij alleen waart bestemd in do wereld teblyven, om het hoofd onzer fami lie te worden daarom was ik zwak tegen over u on voldood ik ttan al uwe luimen en grillen, (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2