DsWereMteiitQC Een drama te Seraing Vreeseüjk familiedrama Niett wsberichten toepen, dus de mannen van moer dan 'lo jaar. Alle vrijgestelden hebben ook belicht gokregen ten strijde te trokkon. De Servische klok. Do aanval door de Bulgaren beproofd ten luiden van Zaeteher eindigde met eeno totale nedorlaag. De Serviërs sloegen hunno aan vallers terug, die achteruit weken na aan- aicnlijko vodiezen geleden to hebben. Do Bulgaren zijn ook door do Serviërs uil Aviazina gedreven. Zaelchar is oone Servische stad, op do grens gelogen on halfweg don Donau en Pirot. Aviazina ligt ten zuid-ooslcn van de Servische grens. M. von Ugron, Oostenrijksch minister, Jieeft aan liet Servische R. K. laten welen dat 9 Ilongaarsclio geneeshooren tvandaag ïullon aankomen, om liunno diensten aan te bieden. Hot Turkseh Staatsbestuur heeft aan zijn gezant to Weenen de noodige middelen toe gezonden, om langs. Triest en Fiumo do Turksciie soldaten, waaronder 45 officieren 410 omlorofficieron zijn, dio door do Serviërs werden gevangen, naar Turkije to sturen. Istip valt onder het geweld der Serviërs. Bloedig gevecht. TJil Bolgrado, Woensdag 9: Men deelt uil ollieieuso bron do (volgende inlichtingen medo Istip is dezen morgond in de handen der Serviërs gevallon. Sinds den 2 Juli werden do Bulgaren op don anderen oover van do Breguliiilza terug gedreven. Des anderendaags begonnen de Servischo troepen den bepaalden aanval op gansch bet front. Op 0 Juli behaaldon do Sorviërs eeno schitterende zegepraal te Kotcheva, waar de Bulgaarscho rechtervleugel, dio 50 bataljons sterk was en méér dan ,100 kanonnen bezat totaal vernield werd. en zolfs van den lin kervleugel werd gescheiden, die uit 60 ba taljons bestond en over meer dan 120 kanons beschikte. Do linker vleugel van do Bulgaren werd in do richting van Tsarevo-Solo gedreven, die op 35 kilometers afstand ligt van do plaats waar het gevecht begon. Te Islip kon hot Bulgaarsch centrum stand houden, en den terugtocht van den linkorvleugol beschermen, terwijl de Ser viërs den rechtervleugel achtervolgden. Door do inneming van Islip wordt do schitterende zegepraal der Serviërs op hot gansche front bevestigd. Na uit Islip te zijn verdreven, trokken do Bulgaren zich terug naar Kadovilza on Pet ohevo. Do strijd van do Brogalmilza was oone der bloedigste dio tot hiertoe in den Balkan ge vochten werd. IIij zal gemerkt worden in de moderne militaire geschiedenis, daar hij zoo hardnekkig werd geleverd in tegenwoordig* hoid van de verliezen die er geleden zijn, Eene vraag van bot Turkseh gouvernement Sir Edward Grey, voorzitter dor conferen tie dor gezanten, heeft eene vraag van wogo het Turkseh gouvernement on tvangon,strek- keinlo tot het bekomen dat do Bulgaren hot grondgebied aan don overkant der grens Enos-Midia zouden ontruimen. Dit grondgebied zou lot zijne bepaalde be grenzing in eene onzijdige zono herschapen worden, wat aan de Muzulmanscho bevol king, uit die slrekon afkomstig, zou toelaten or zich te vestigen. De inzichten van Turkve Uit Constantinopel,Woensdag om 8 u. 15 M. Nalchevitch, Bulgaarsch afgevaardigde, is to Tchataldja aangekomen. Donderdag avond zal hier aankomen DE VOLKSSTEM 11 JULI 1913 Fothi boy. Dczo is naar Gallipoli vertrok ken. Uit bevoegde bron wordt verklaard dat Turkyc vast besloten is, onmiiidolijk do grondgebieden van do Euos-Midialijn te be zetten, wat ook bet antwoord van Bulgarië zijn moge. Do korrespondenten zullon ver oorloofd worden do legers te vergezellen.] Te Constantinopel De militaire overheden van Constantinopel eischen allo middelen van vervoer op. De Bulgaarsche nederlagen Uit A tb enen Uit goede bron wordt ver nomen, dat de Bulgaren Gavalla hebben ont ruimd. Luidens een loopend gerucht zou Dedeagatch ook verlaten zijn. Men beweert ook dat rond Slroumilza en Demi Hissar krijgsverrichtingen gebeuren. Niot oono onkolo inlichting nopens do uit slagen is reeds toegekomen. Do Griekscho vloot heeft do Bulgaarscho slellingon van Pangheion beschoten. De Bulgaren waren genoodzaakt achlor- uit te trokken. De cholera te Belgrado Luidens een telegram uit Semlin aan de National Zeilung heeft men verscheidene choleragevallen to Belgrado aangestipt. In Rumenië De mobiélmaking nu volledig zijndo zal men nog .eenige dagen noódig hebbon om do troepen op do grens samen to trekkon. Do uitvoer van beesten en andere voort brengselen is verboden. Men meldt uit St-Pelorsburg aan den Tomps Luidens ernstige nieuwsberich ten, zou do Rumeenscho militaire working tegen Bulgarië van op Servische» bodem ge sollieden. Rumenië gaat niet lijden, dat er in den Balkan oen ommekeer plaals-grijpo die baar nadeclig zou kunnen zijn. Wordt Servië bedroigd, zoo zal Rumenië zijne troepen tegen de Bulgaren doen op rukken; is het tegenovergestelde waar, dan zal Rumenië zijnen invloed ten gunste dor Bulgaren gebruiken. Rumenië wil zich ook cono strategische grens vorzokeron, ton einde bet den Bulga ren/onmogelijk, of zoor lastig lo maken, zich te wreken, in geval Rumenië do verbondenen zou ter hulp gokomon zijn om Bulgarië to verslaan. Daarom zullen de Rumeenscho troepen het grondgebied van Turlukai op den Donau, tot Ballhyk op do Zwarte Zee, bezetten. IN DUITSCHLAND Een echtpaar zelfmoord! zich niet zijne twee kinderen. De familiedrama, worden in DiiHscMand eeno ware smelziekle. Thans wordt weer oen vreeselijk drama gemeld, dat te Berlijn voorviel. Een echtpaar is van de spoorwegbrug, beter gekend onder naam van brug der zelf moorden, in don Isar gesprongen, zijne twee kinderen in den dood medeslepende. Do man sprong eerst in hot water, met zijn vier jarig zoontje, waarna do moeder baar tweejarig dochtertje ook in do diepte wierp en er ton slotte zolf insprong. Talrijke personen bevonden zich in de nabijheid, doch waren onmachtig lusschen le komen, daar het drama zoo snel verliep. Do lijkou der ongelukkigen werden door de golven medogosleept on Jot hiertoe nog niet teruggevonden. Men woet niet wat de drijfveer van het vreeselijk drama mag ïijn. Een verhaal uit de dagen der Commune. 8® VERVOLG. Dit was een kenteeken Iedereen zetle on- middeli.ik ook zulk cono klak op, en toon zij eenmaal dit konteeken gezien hadden, waren allen wederom gerust gesteld. Jicht gij geëton, Schavotbloem? vroeg dodwergin aan den nieuwen gast. Neen, antwoordde deze breng mij wat gg wilt, doch liet moot goed zijn, en dien liet in het zijkabinot op.... Kelderrot zal mij ge zelschap houden. Gecrno, antwoordde doze. Watzegde Mathusalom, zijn er gehoi- mon voor den vader der Bidders van de zwarte Klak Binnen twee dagen zult gij alles weten, oude. Dan ga uw gang maar. Een kwartier daarna, ging de dwergin naar boven mot een biefstuk, salade en wijn. Zij droeg het in de naburige kamer, en Kelder- rat én de nieuwe gast volgden baar onmidde- lijk on sloten de deur. Degene, dien men zooeven Schavotbloem genoemd bad, was oon ferme jongeling, van goed uitzicht, zeer netjes gekleed, mot een geesligeu blik. Zijn aangezicht was ovaal groote blauwe oogen, die neg niet verflauwd in zijn hoofd Blonden, schitterden onder zijne schoon gc- wolfdo wenkbrauwen. Een wel willenden glim lach speelde altijd om zijno lippen. Zijne han den waren blank, zijno voeten klein. Rossige baren deuen zijnen tint nog Ictcr -uitkomen. Sinds eenigen lijd woondo to Seraing een Bebelsch koppel, Karol Maillet en Arman- dino Piron, Eon heiborgier, Jules Martin, zocht inden laatslen tijd do vrouw te overhalen, bij hom te gaan wonen. Do vrouw weigerde, ochler en zulks maakte Martin zoo woedend, dut bij borhaaldo malen Mattlot bedreigde. Dinsdag morgend ging Martin opnieuw Maillet uildagon, doch dezo liet zich niet zien. Woensdag namiddag keerde Martin terug, drong in de woning van Maillot en na dozen bcloedigd to hebben, begon hij den huisraad aan stukken lo slaan. Maillet groep alsdan eoii keukenmes dal op tafel lag en bracht er den indringer eeno steek in den hals mede toe. De slagader word doorgesneden on Martin plofte ten gronde. Eenige oogenblikken later had hij opgehouden te loven. De moordenaar ging zich dan govangon geven. Het parket werd verwittigd en kwam nog denzelfden avond tor plaats. Hot slachtoffer was in do streek gekend als eon brutaio dronkaard. Zijne vrouw bad zich verleden jaar gezelfmoord, om aan zijno mishandelingen te ontsnappen. In één woord, men kan aan hem zien, dat hot oen jongmensch was, die aan een gemakkelijk loven gewend was. en al zijno gowoonten schenen geweken te zijn, toon bij in dit ge zelschap kwam. Welnu jongen, is er iets te verdienen zegdo de oudo (lief zich tot don jongeling wendende. Gij vergist u Diet, samenzweerder van den duivel. Hoeveel Honderd duizend frank to deelcn. En het gevaar Bijna geen... Dan vertel op, dat is de moeite woerd De dwergin luisterde in een aangrenzende kamer naar hot gesprek van Schatvotblocm en Kolderrat, zijn toekomstige medeplichtigo. Zie, zegde Schavotbloem, mijn patroon, M. Autonius Pomereul, heeft gisteren een be zoek gehad van And ré Nieois, den bankier, zijn besten vriend... Bij toeval ontmoette ik AI. Nieois in de voorkamer zijne treurigheid trof mij, ik besloot er uit, dat daar een ge heim tusschon zat, on toen hij binnen was gegaan, luisterde ik nauwkeurig zijn gesprek met mijn meester af... De zakon van andoren worden zoo lichtelijk onze zaken... Ik vernam toen tot mijne groote verwondering, dat, daar de baukior Ni<;ois onvoorzichtige spokulaties aan de Beurs gedaan had, en gevaar liep, dat zijn slechtpn toestand ontdekt zou worden, hij den fabrikant-millionnair honderd duizend frank te leen kwam vragen... Ik moet zeg gen, dat M. Pomereul een goed mensch is mij, zijn secretaris, behandelt hij met even veel welwillendheid als zijn zoon Xaverius... Ik was dus niet verwonderd hem do honderd duizend frank aan zijn vriend to liooreu bo- Iooycd, eb ik vilde bier partij ^an trekken... TE GENT Do ZoRierfloraliön De bów'onilcroüswaarige «April-Floraliën» wolko samen vielen mot de opening der Wereldtentoonstelling, en naar Gont eene onlolbare menigte bezoekers hebben gelokt, zullon van 9 lot 17 Oogst hunne weerga hobbon in de bloemen- en plantontentoon- stelling, welke op dat tijdstip ingericht wordt door Van IlotiUeskring Ditmaal zijn het do begonias, do pioenen, do lischbloenien,do dahlias en de orohidieoën welke voornamelijk hot oog dor bezoekers zullon strooien in dé groote zaal van liet hofbouw- en feestpaloi.s dor Tentoonstelling. Frankrijk zal officieel deelnemen aan die Zomerfloraliën, degekendslo Fransche hof bouwers zullen er lijitine ophefmakende voortbrengselen tentoonslollo». Uit Duilscjiland ei) Engeland heeft men reeds do toetreding ontvangen van do be roemdste specialisten. Wat do Genlsche hofbouwnijverheid betreft, bot spreekt van zolf dat zij zich zal overtroffen in dio vroeger nooit geziene tentoonstelling, waar do soor ten en specimens zullon aangetroffen worden welke de faam dor Géntscho hofbouwers over do gansoiio wereld hebben verspreid. Wij moeton er bijvoegen, dat het reus achtig feestpaleis een gansch verschillend uitzicht zal hebben als fijdehs do Aprilllora- ïiën, daar de diistallingshoviiVgons, volgens liet plan van M. [Henri Do Wilde, anders aangelegd worden; terwijl bet middendeel zal ingenomen worden door overgrooto perken, zal men rechts wezenlijke hioem- heuvelen- aantreffen ;T bet linkerdeol der groote zaal zal ingonoirton worden door eon bósch van groone planton. Wat do jury betreft, dezo zal samengo- steld wezen uil de borpomdslo en gezagheb bendste mannen van den internationalen hofbouw. Do Gentsche Wereldtentoonstelling,welko zich reeds mocht vorbë&ge» in dagen van 20 tol 100 duizond bezoekers, zal ongetwijfeld, Dij golegenheid der Zoiboriloraliën in Augus tus, hare bezoeken zien verdubbelen of ver drievoudigen. Senegaleesch dorp.—Verlaat de tentoonstelling van Gent .nee, zonder lier Senegal eesch Dorp be zocht to hebben lóO inboorlingen, werken, ze den, gebruiken, dansen, lam-tam. 612 Brussel. Onvoorzichtige knaap. Dinsdag avond is do 10-jarige Karei Moero mans, wonende Huishoudenstraat, dio ach ter op een tramwagen geklauterd was, op de Zuidlaan, bij het afspringen, zoo onge lukkig gevallen, dat hij opgenomen werd met gebroken kaaksbeen on eene ernstige hoofdwonde. De gekwetsto is naar liet Sint- Pieters gasthuis gevoerd en aldaar in behan deling gebleven. Een dronken tirouto. Eeno gekende dronkolut dor Groenselstraal, 50 jaar oud, was gisteren wederom zat en maakte nog al rumoerig levon in eene herberg der straat on werd hierom aan de dour gezet. Zij wierd kwaad oil sloeg met do vuist do spiegelruit in stukken. Deze vriendelijke daad had voor gevolg dat do aders barer rechterhand wer- don doorgesneden. Het beminnelijk vrouwtje werd naar hol St-Pielcrsgasthuis vervoerd, waar men vast- stoldo dat zij denkelijk zal verminkt blijven voor baar levon. Op heeterdaad betrapt. Dinsdag avond zijn ia een groot magazijn aan de Anspaclilaan twoe vrouwen op heeterdaad van diefstal betrapt en door de policie inge rekend. Een dor dieveggen word in hot bezit ge vonden van een lap zijde, ter waarde van 05 fr. Beide vrouwen werden achter den grendol gezet. Zelfmoord. Zekere V..., Graystr,, oud 60 jaar, lijdende aan eene ongeneesbare kwaal, heeft zich Dinsdag avond in zijne 'iwoning door verhanging om het levon ge bracht. Lijk herkend. Het lijk dal Dinsdag morgond uit liet Schipperdok gehaald werd, Is herkend als dit van oenen voorman, Loon. Hobbuech, ongehuwd, wonende op den Antwcrpschon steenweg, 99. Kind oydcr een autowagen. Mevr V'anderschueron, steenweg .van Vorst, wan dolde gister avonu langsheen bot voetpad, in de Hoogstraat mol haar 3-jarig zoontje dat zij bij do hand hield. Hot kind rukte zich ocnsklaps los, liep weg en werd omgeworpen dooreen autowagen en verdween onder liet zvfaar voertuig. De kleine werd gelukld slbchls licht gewond. Na verpleging in hot jastliuis droeg de moeder hot knaapje naar bare woning. Eene erge botsing. Woensdag mor gend, rond 7 1/2 ure, had op do Zuidlaan, tor hoogte der Zuidstraat, oene botsyig plaats lusschen twee kamions. De voerman van een derkamion§,Victor Jacqmin werd ton gronde geslingerd en erg gewond aau liet hoofd, de burst en de beonen. Chicoree der Trappisten Vincart maakt ostra koffie. Schaarbeek. Stoutmoedige diefstal. Dinsdag namiddag werd de policie verwittigd dat dioven in de woning gedrongen waren van M. Ronior Eugeen, Plaskyloi, 26. Zij begaf er zich in allerhaasi heen en-vond de woning in de groolsto wanorde. De meubels waren opengebroken en de inhoud lag over jden vloer verspreid. M. Romer die zich tegenwoordig in villogiatuur bevindt in Zwitserland, is por telegram verwittigd. Men wacht zijnen terugkeer af om de be langrijkheid van den diefstal vast to stellen. Volgens liet onderzoek der policie werd do diefstal gepleegd bij middol van braak on be- kljrr.ming. Tot nu too bezit mon geeuo en kele inlichting over de daders. Brand. Dinsdag namiddag ontstond er brand in do herberg u Klein Leuven Josapliatslraat, 261. Twoe kinderen, die zich in do keukon bevonden, verkeerden in 'groot gevaar. Dank aan de tijdige lusschen komst van een gebuur, J.P. Van der Iloydon ham do brand goeno merkelijke uitbreiding op kondon (lo kinderen ongedeerd gered Svprden. St-Joost-ten-Noode. Jonge niet- \leugcn. Eene bende jonge deugnieten van 17 lot 20 jaar had sedert eenigen tijd haar Gedurende ae drie jaron, dat ik er woon, heb ik den tijd gehad de sloten op to nemen... M. Pomereul hoeft het geld vandaag gehaald, ten twee ure. Do honderd duizend frank zullen dezen nacht stil in zijne kast liggen cd du is liet- onze zaak zo in bandon to krijgen. Maar gij hebt zoker de sleutel van'de kas niet Als ik hem maar een uur in mijn bezit had gehad,zou ik er ook eenen bezitten,maar de patroon geeft hem nooit uit de handen.... Overdag misschien, maar des nachts Des nachts legt bij'hem ouder zijn hoofd kussen. Daar moeten wij hem dus nemen Ja. Gevaarlijk mijn vriend, zeer gevaarlijk dat spel Do deuren te openen, de brandkas to doen springen, dat gaat nog al, maar mijn neus in zulk cone gevaarlijke zaak te steken. Als Pomereul ontwaakt... Welnu zegde Schavotbloem, dan zullen wij hom wéér doen inslapen. Daar boud ik niet van dat is een te ge vaarlijk spel voor zulk een twijfelachtige zaak. Weigert gjj Ik zeg niet neen, maar... Vijftigduizend frank... Dat zet mij aan. Kom, kom, geon 'grimassen, oude aap gij hebt zoker nooit zulk eou ingewikkeld ge val goh ad en zeker hooit met hot mes ge speeld Nooitneen nooitantwoordde Kelder- rat. Ik ben wel een dief ik kan l'cs geven in het stelen ik kan even gemakkelijk een peord en rijtuig als een paar schoenen doen verdwijnen. Niets houdt mg terug... Als ik geen beurs vol goud vind, stel ik mij -met con kamp opgeslagen in de Gilion- en Grcnsstra- ton en leverde zich aan allerlei misdrijven over. Dinsdag avond hoek' dor Koning- -en Godfried van Bouillonstraten en violen er eon meisje lastig. De policieofficior M. Stcurbant, kwam juist voorbij en kon liet moisjo ontzetten. Hij gelukte er ook in een dor deugnieten aan le houden. Een rechter lijk onderzoek is ingesteld. Elsene. Overreden. Do genaamdo Lammens, 6-1 jaar oud, wonende Dillons- straat, wilde do Collegeslraat ovorslappon, toon bij verrast en omvergereden word door een rijtuig, met twee peerden bespannen. Do wielen liepen den ongelukkige over de borst. Do arme ouderling werd erg gekneusd over anscli het lichaam en kloeg over inwendige pijnen. Antwerpon. Brand. Door eene on- bekendo oorzaak is brand uitgebroken in den behangerswinkel van M. Do Houdt, Lange Van Sterbeekslraat. Onnoodig le zeggen dat in enkele oogenblikken do gehecle winkel in lichllaaie vlam stond. Maar zoo snel de uitbreiding was£ even snel hadden do pom piers liet vuur uitgedoofd. De winkel is heel on al uitgebrand, doch door verzekering ge dekt. Erg ongeluk aan de kaai. Woens dag morgend, rond 10 ure, waren twee ma trozen van de stoomboot Wurzbur'gden buitenkent van het schip langs do Soheldo aan 't schilderen en waren daarvoor op eeno plank gezeten, die met eone koord aan de reeling vast was. Plots is de koord doorge- brokon, met het gevolg dat do twee zeelieden in 't water vielen. De eoné kon gored wor den, maar do andere hoeft men niet moer boven water gezien. Het slachtoffer heet Carl Krause, 21 jaar, van Zerbst. Oude-God. Kind doodgereden. Dins dag namiddag, rond 5 uro, heeft een doode- lijk auto-ongeluk plaats gehad op den groe ten steenweg vao den Ouden God, nabij het gemeentehuis van Mortsel. Een taxi-auto, komende van Antwerpon, heeft hot 5jarig knaapje Jozef Fyon, dat den weg ^kwam overgoloopen, omvergereden. Mei eeno vreeselijke wondo aan liet hoofd werd de kleine, wier ouders eep bijhuis hou den van de bakkerij Bosyns, bij den genees heer Van den Wijngaert gebracht, waar het slachtoffer eenige stonden nadien overleed, tengevolge cener schedelbreuk. Do diepgetroffen ouders stonden juist ge reed om naar Contich jaarmarkt to gaan, toen hol vreeselijk ongeluk plaats had. Hot parket wordt tor plaatse verwacht, om do verantwoordelijkheid vast te stellen, die volgons verschillende getuigen aan het arme slachtoffer zelf te wijlen is. Lede. Doodelijh spoorwegongeluk. Woensdag morgend was de genaamdo Henri Smekons. 18 jaar oud, pioclieur, te Lede wonende/ nabij de slalio var» Watermael- Roschvoorde aan 't werk, toen de trein 1229 Brussel-Namen,die daar rond half tien voor bijkomt, kwam afgereden. Smekens kon jzicli niet tijdig uit do voeten maken en Sverd [omvergeworpen. De ongelukkige werd vree selijk gekwetst cn moest in bedenkelijke» toestand naar hot gasthuis'van Èlséne over gebracht worden. Hij Bezweek or kort na dien. Do ongelukkige was- cenig kind. De ouders zijn mot do groolsto omzichtigheid door don statieoverste van Lede verwittigd geworaon. Et-pe.Stoutmoedige diefstal. Vor- ledon nacht zijn dioven in de woning gedron gen van J. Bonnaerens, Audenaardsche steenweg. Do schurken stolen er 2 hespen en 20 beddelakens. Een koffer word ook medogonoinen. De koffer werd later in een korenveld opengebroken terug gevonden» Eene som van oen veertigtal franken was er uit verdwenen. Do gendarmen hebben een onderzoek in gesteld. Do dieven hadden een venstor mot zeep bestreken on waren zoo binu en geraakt. Ongetwijfeld weten do schurken daj Bon naerens in Frankrijk workt. De gondarmen denken roods op hel spoor dor daders te zijn. flöos schoensmeer to vredon... Ik houd meer vku den eenvoudige» diefstal, hij geeft dik ivijls even zooveel en is niot gevaarlijk... Hetgeen een echten dief kenmerkt, is alles te wagen, zonder zich aan bet gevaar bloot tc stellon naar Nieuw Caledonië gezonden te y orden... Ik dacht dat gij dit beginsel ook toe gedaan waart... - Ik volg het zooveel mogelijk, maar dit- fnaal is de bekoring zoo groot, dat ik niet aarzelgelooft gij niet, oudo Kélderrat, dat dit de moeite weerd is Ik leef or goed van dat is waar, maar ik bob geen rijtuig... Do weelde zou u verraden. Dan moest ik wel dom zijn Als ik een maal een goed kapitaal in mijn bezit heb, wijk ik naar Monaco uit, ik waag eenige dui- zon frank op de speeltafel, of ik win of ver lies, dat geeft niots. Dan ben ik al9 speler be leend, dat is genoeg Ik zeg tegen mijn vrienden dat ik gewonnen heb, ik noo'dig zo in het Café Anglais uit, en vooral eenige dag bladschrijvers, en den volgenden morgond staan er drio groote kolommen in do gazet ten, dat ik het krediet dor bank van Monaco aan het wankelen heb gebracht... Vanaf dat oogonblik kan ik peerden houden on een schoon huis bewonen, niemand zal dat ver dacht voorkomen, noch moeite doen om te weton, waar ik het geld van daan haal... om ze te betalen... Gij zult dus zelf moeten be kennen, dat ik alles goed overlegd heb, en be loof mg nu dat gij mij van avond zultholpen Gaat do fabrikant dan vroeg slapen Zeer vroeg. En zijne bedienden Gaan naar de vijfde verdieping waar hunne kamers zijn, zoodra M. Pomereul hun gezegd hooft, dat hij hunne diensten niot meer noodig hoeft. En zijne kinderen Mejuffrouw Sabino gaat om negen uro naar hare kamer do oudste zoon eet zeld zaam bij zijn vader. Xaverius komt niet.voor 's morgends 't huis, als hg uit do maatschappij komt, waar hij den goheelon nacht spoelt. Dan zullen wg alleen zijn Geheel alleen. liet eenige gevaar is dus M. Pomereul nog wakker to vinden. In dat geval belast ik mij met hom zegde Schavotbloem met een verschrikkelij ke» grijnslach, die de uitdrukking van zijn gelaat misvormde. Kolderrat stond op. Roken op mij, zegdo hij. Gij moet op alles voorbereid zijn, voegde Schavotbloem cr bij, wij zullon in burger kos tuum uitgaan, dan zullen wij eon rijtuig ne men, dat ons naar do Chaussée d'Antin brengtin don overfrak, dio wij over onzen arm latér. hangen, moet een kiel zitten, dien wij, als het noodig is, kunnen aantrekken. Als wij bellen, vragen wij om den abbé Pome reul te spreken... Hij woont veel hooger dan - zijn vader... Wanneer het gedaan is, gaan wij stil naar beneden do concierge denkt, dat wij mot den abbé gesproken liebben, wg nemen weer een rijtuig, dat ons naar een of ander thoater moot brengen den volgenden morgend wordt Jan Maclm wéér koopman, terwijl Schavotbloem volgens gewoonte naar M. Pomereul gaat, om or zijn ambt als secre taris te vervullen. Ik waag het, zegde Kolderrat. Tot van avond in de passage Choiseul zullen wij een rijtuig nemen. (Vervolgt)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2