VERVALLEN GROOTHEID. Kerkstraat, 22, Aalst Weerkundigs waarnemingen Jubelfeest van 0. L. Vr. tan Druiven 1 n?l3L. Stevens, Geachte Medeburgers, Dè groote feesten ter èere van O. L. Vrouw ten Druiven beloven alles te overtreffen in pracht en luister wat ooit te Aalst gezien werd. De verschillige maatschappijen der stad, welke aan den Jubelstoet zullen deelnemen, wedieveren om ter meest, om hunne groepen naar het oorspronkelijke weer te geven. De duizenden en nog duizenden vreemdelingen, die gedu rende deze feesten onze stad zullen bezoeken, moeten de over tuiging wegdragen, nooit eene stad in prachtiger feesttooi gezien te hebben. Daarom dus allen, rijken en armen, burgers en werklieden, aan 't werk, voor de versiering van huizen en straten. een ovërgrcote keus van verslsriagaringartlkels te verkrijgen zijn ia alle prijzen. Prachtartikels Zeer goedkoops artikelen Druivenranken, in goud, enz. Gewone ranken te beginnen bloemenranken, enz. van o, 10 de 3 meters Groofe keus van verlichtingartikelen 13 EN I I JÉ LI 1913 BE VOLKSSTEM Kerk van Sint Marlinus, Aaist. RSaanrlag 84 JssSi lc 5 uro 's namiddags, plechtige uilhaling van het Mirakuh-ug Beuld uit de Wcrfka- pel naarSt Marlensktrk, onder het luiden van al dc klokken en liet spelen van den beiaard. □lijnslag 15 JuDa |te 8 ure 's avonds, opening van liet Triduum. Veni Creator. Gezang door 't volk. I Groot Sermoen, kort Lof. VJoe»3d£3y 63 Jtaii te 7 uro's morgens, Bedevaart der parochie HOFSTADE, met H. Mis door den E. H. Pastoor; na 't evangelie kort sermoon; te 8 ure 's morgens. Bodovaart der paroohio LEDE, met II. Mis door den E. H. Pas toor; na 't evangelie kort sermoon; te 7 3/4 ure 's avonds, Rozenkrans, gezang door 't volk, groot Sermoen, kort Lof. Dondei^ay 67 Ja-Ja te 7 ure 's morgens, Bedevaart der parochie HERDERSEM, met H. Mis door don E. H. Pastoor; na 't evangelie kort sermoon; te 8 ure 's morgens. Bedevaart dor parochie WELLE, met IJ. Mis door den E. H. Pas toor; na 't evangelie kort sermoen; te 3 ure 's namiddags, Bedevaart der paro chie BAERDEGEM, met plochtig Lof dooi den E. II. Pastoor; to 7 3/4 's avonds. Rozenkrans, gezang door 't volk, groot Sermoen, kort Lof. Vs-Ëjcüay S3 Juli te 8 ure 's morgens, Bedevaart dor parochie MOORSEL, met H. Mis door don E. H. Pastoor, na 't evangelio kort sermoen; te 3 ure 's namiddags. Bodevaart der paro chie EREMBODECEM, met plechtig Lof door den E. H. Pastoor; te 7 3/4 ure 's avonds, Rozenkrans, gezanj door 't volk, groot Sermoon, kort Lof. Zossdarg 2© Jsu33 to 6 ure 's morgens, II. Mis met al gem een e Communie en Pauselijke Zegen te 10 ure. Pontificale Hoogmis in opnn lucht, door Z. H. Mgr Slillomans, Bisschop van Gent. Al de Sermoenen sullen gepredikt worden door den Eerw. Pater BQUCKAERT, Re demptorisl tc Roessctare. De Gezangen zullen uitgedeeld worden den Dijnsdag avond, aan de»ingang dor liork. -v\a- Sinds 1 Mei was hij benauwd geworden (oen ongeluk is toch zoo gauw gekomen) en zoo kwam het dat Jules; Rondouillard echikto al dio zwarte gedachten uit zijn brein to jagen en éens voorgoed zijn loodzwaar hoofd van al dio muizennesten te ontmaken Niot waar, Tololle? Zooals go wilt, mijne gast. 2)0 i.s 't uwe gast wil het we zullen eens iets bijzonders nagaan. Daarmee zal 'l loven wat opgeruimor worden Wat gestolen is, blijft gestolen, a ja Dat is waar. Totolte Doch, wat uitgezocht? In hol uitgestrekt' en plozierovervolle Parijs, waar alles een aanloksol wordt te beginnen met 't Grévins museum L tot do wondoren van den dieren tuin too, alles trekt u aan. 's Morgens terwijl men 't ontbijt nam en een klontje suiker ir. 'f koffiekopje liet glijden, stelde 't ïentenierke Rondouillard e volgende vraag aan zijno familie Eli wel Totolte, we moeten cone be slissing nemen. Waar gaan we henen dezen avond. Niet verre van buis toch eb Naar 't thoater der Batignollès Neen. Rondouillard sloeg op zijne klotskop en Ik ben er 'k heb het gevonden op oenigo stappen van hier hebben we den nieuwen cinema en goedkoop, slechts 0,75 Ir. per persoon. Pakt ne frank met het lasjo grenadine. Is hij treffelijk ten minste Rondouillard wierd al met eens ernstig Dat peins ik toch Zoo niet Tor: andere do vertooningszaal immers do oude kapel der Paters Franciscanen. Alsdan kwam Louise, Rondouillards acht tienjarige dochter er tusschen. Ja, de cinema, die bevindt zich in do oude kapel, ontstolen goed aan de capucie- nen. 't Was immers in die kerk dat zij pas eenige maanden geleden, te biechten ging bij den ouden Pater Bonaventure, die goede kloosterling, thans in Holland verbannen, t Was daar dat zo dos Zondags èn zelfs in de week zeer dikwijls mis boorde en com- municeérde. Om de volle waarheid te zog gen, dat geneerde haar, 't stak baar tegen thans in dio kapel weer te keeren om naar ne cinema te kijken. Zonder twijfel, beste dochtertje,bracht Rondouillard in, 'k versla u maar ik zal u ronduit zeggen, dat is maar een indruk zoo., gelijk men zou zeggen eene te over- groote on overdrevene kieschheid. Laat ons do zaken inzien, zooals zo thans bestaan Die kapel werd gestolen dat is een feit Wij kunnen er niets aan doen, a ja Misschien., met er ons geld niet heen lo dragen Ons gold ze zullen er niet veel mee uitzetten met ons geld., arm drie franken. Zoudt ge niet zeggen dan Goed., maar daar naartoe gaan. Luistort kleine., go moet niet over drijven. Om het al te zoggen, 't is do draai ing en do wending dor wet die dut alles heeft to wege gebracht. En de wet donders is do wol Wat peinst gij ervan Totolte Die kerel had zoo een bloeiend aange zicht op, een buikje net als een arrondisse ment, een doosje van lichte doch rare pluimtjes die -wat dooroen wiegelden en waggelden op zijn bleekrozerood kaalhoofd do handen geleund engesteund op zijn regen scherm, maakte hij' zich absoluut gereed om voor zijn 75 centiemen veel genot te scheppen. 1 Kapel op of neer, als wo ons maar amuseoren niet waar, Totolte Ja mijn beste gast. De boste, dikke gast opende alsdan nen. papieren zak, on reikte een jujubeken over eerst aan haar wederhelft, dan aan baar eigen zichzelvon, tweede helft, en eindolijk aan Lonlonto, die oen beetje veel vervelend werd, met liaro angsten en gewetenswroe gingen. 't Is toch eene prachtige zaal mom pelde hij en bief zijne kop iu de ruimte om de vouten te bewonderen, 't schijnt dat we ons bier in do allereerste cinemazaal der wereld bevinden. Papa, ziet ge ginder voor ons, te mid den, de plaats van den autaar Tut te tutGaat ge haast dat babbe len staken, gij daar Al met eens werden de lichten uitgedoofd de doek werd beider, men boorde do Gelatine die hare werking begon, en Gugusse kwam te voorschijn in die kapel, waar eens de hemelblauwe wolkjes van de zinnebeeldige wierook rondwalmden, waar, eens zooveole II. II. Sacrificiën worden op geofferd, waar zoovele zielen baden, waar zoovele arme menschëb hun brood kwamen afbedelen. Wordt voortgezet. 'Totolte bad juist een halvo boterham in Kongo (Loten) Annuïteiten WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1,50fr. per duizeinl. Kostelooze uitbetaling van coupons ou nazien van trekkingen. OFFICIEELE KWOTEERING BEURS VAN BRUSSEL 11 JULI Leen vast Staat/ Provin., Sieden Belgische teening le r. 3 73.70 73.90 Belgische leening 2e r._ 3 Belgische leening 3e r. 3 Belgische leening 2.5 Belgische schatkislbon '4 K ongo uUkccrbaar n4 baron mond gestopt Indien wo ons mot al dio bijzonderhe den en beweegredenen moesten bezig hou den.... Juist, we zouden er niet meer uit of doorgeraken 't is beslist., we gaan naai de cinema Inderdaad !s avonds namen Jules, Totolte en Louise Rondouiilard drie zachte zetels in van de nieuwe roomsche kapol. Niets bijna was er veranderd. Louise herkende de geschilderde kunslvensters met hunne ernstige heiligen wier handen nog altijd waren samengevouwen de kruisweg hing er ook nog en de voetstukken der boeldon waren nog niet verdwenen. Of men het wilde of te niet, was en bleef de zaal toch eene kapol. Rondouillard binst dien tijd ronkte on gromde. Zondag-mengelwerk 54" Vervolg, Gemeentekrediet S Gemeentekrediet 1SGS 3 Buurtspoorw. Jan -Juii.3 Buurtsp. obl. Mei-Nov. 3 Buurfspoorw. (loten) 2,5 Andcrlecht 1907 Aalst Antwerpen 1S37 Antwerpen 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Brussel Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1S96 Elsene 1880 Elscnc 190S Laken 1903 Luik 1860 Luik 1897 Luik 1905 Mecheleti 18S5 Mechelen 1897 Oostende 1852 Oostende 1898 Sint-Gillis 1904 St-Joos-ten-Noode 1881 ,8 Schaarbeek (100 fr.) 2 Schaarbeek (500 fr.) 3 Spa 19U9 3,5 Doornik (50 fr.) u 3 Verviers 1873 3 Verviers 1893 3 3,5 2.5 2 5.5 2 .2 3 '2 3 3,5 3 .2 2 3 3 3 73.70 73.70 74.— 88.95 72.75 77.85 80.— 75.50 94.— 84.— 81.' 50 ö7!ö0 70.25 65.50 79.U5 67.— 65.75 71.50 77.— 61.50 78.— Jen einde eenieder volgens zijn rang in staat te stellen zijne woning ie versieren, zal er in het papiermagazijn VAN 81.75 87 .'75 77.05 Als ik hem Je sclioono trek van Amalia mededeel, die haar noopto, om hare kost baarheden te verpanden, ten einde... maar •lat weot gij reeds. Om kort te gaan, Sophie ik heb als een vorstandig man gehandeld, en slaap thans tevreden met mij zeiven en de gohoele wereld in De luitenant-kolonel von Drossen behoorde lot die gelukkige soort van wezens, die door .geen'o booze voorgevoelens gekweld worden XVIII. DE VOORSPANRIJDER EN DE KOERIER. Aan de ontbijttafel, rondom welke bet ge zelschap den volgende morgend weder bijeen kwam, nam Amalia voor bet eerst de eer als vrouw van den huize waar. Zij zag er zeer bevallig uit in baar négligé van groen toilet met het zwaK-zijdon voorschootje en den Jjlankon sleutelring op zijde. Ook stond baar hot lccuvig mu'sjo met het rozenkleurig lint, waar de jonge vrouwen doorgaans zwak op hebben, allerliefst. Borgenstjerna was nauwelijks in staat do Gogen vooreen minuut van zijn vrouwtje af to trekken. Nooit, was hot fraaie porselein zoo voordeelig uitgekomen, dat/dacht bom althans, dan heden, nu Amalia het in orde jgozét had on hoewel hij anders geen lief- hobber van koffio was, zoo dronk liij nu twee hopjes, wis^t in Amnlias manier van aanbie den Jag iets zoo bekoorlijks, dat zij onwcdcr- «taanbaar was. Mevrouw von Dressen roemde het witte brood, beweerende dat het alles overtreft, wat men van eeu huis zonder vrouw ver wachten kon. De luitenant-kolonel was verukt over don roem, en bejammerde bet dat bij zich te huis met melk moest vergenoe gen, omdat zijne vrouw begreep dat van den room in het huishouden beter partij kon ge trokken worden. Borgenstjerna liet zichner- gens over uit, maar merkte met veel genoe gen op, hoe Amalia dadelijk alles zoo wist aan te vatten, alsof zij sedert jaar en dag zijn huis bestuurd bad. Zou het nu niet goed zijn, sprak Amalia tot Borgenstjerna, dat gij met papa en mama den tuin eens ingingt en hun het park liet zien Ik heb nog het een en ander te bered deren, want mevrouw Wireu moet toch kun- r.t-L 7Ïbi. dat or to Röstorp eene huisvrouw aanwezig is. De voorslag vond bijval. Toen Borgenstjer na zicli bij de deur echter nog eont omkeerde om van de bekoorlijke lippen zijnor achter blijvende gade nog een kusje te rooven, flui- sterde hij baar too Zal ik het dokument vandaag reeds voorlezon Zou het niet beter zijn dat wij papa don tijd lieten, om eerst nog wat meer burger te worden Ik geloof dat gij hierin ongelijk hebt, lieve Ivar. Zoo ik mij niet bedrieg, dan kon liet uitstellen der zaak verkeerd uitgelegd worden, on boe eer alles achter den rug is, des to beter. En laat bet ook liever door den assessor voorlezen. ja. dat is ook mijn plan; en gij hebt gelijk, uitstel dient nergens toe. Togen een-uur verschoon de assessor met zijno vrouw, en zij wenleu bij bot uitstappen van hot rijtuig op bet hartelijkst verwelkomd door dc gelukkige bewoners vair Röstorp. Allen vonden dat Wirón volmaakt dezelfde gebloven was, hij waé even opgeruimd, even gevat en levendig als voor dezen; Virginia daarentegen bekoordo iedereen door de losse bevalligheid, die zoowel in al baar doen als in bare bewegingen doorstraalde van hare voormalige stijfheid on koelheid was geen spoor meer te ontdokken. Wel lag in hare houding nog iets statigs, ofschoon dit on danks haar zeiven was doch dit maakte geenen aangenamen. indruk, daar zelfs de nijd zou hebben moeten erkennen dat het eigenlijk niets dan natuurlijke, aangeboren waardigheid bij haarwas. Zonder er zich lang op te beraden had Virginia toegestemd om baron echtgenoot naar Röstorp te vergezellen want daar zij ten volle overtuigd was, dat Borgenstjerna niets van hare zwakheid vermoedde; viel het baar niet moeilijk diert graad van zelfbeheer- sching te verkrijgen, welken zij voor dit be zoek noodig bad ook werd zij daartoe mede aangespoord door hoti denkbeeld, om het niet bij oeno halve overwinning te laten, en zich het vertrouwen waardig te toonen, dat Wirén in haar stelde. Zij gedroeg zich jegens Borgenstjerna als een beleefde gast jegens eenen voorkomende gullen gastheer. Mogelijk dat er wel fierheid onder liepalthans haar geheel uiterlijke vertoonde niet het minste spoor van onrust. Wirén echter dio getuige van haren vreese- lijken strijd was geweest, sloeg opmerkzaam al hare bewegingen gade en verheugdo zich over de ongedwongenheid, welke zg thans tegenover don man aan den dog legde, die eens vn^- haar ruc' zoo crn aarliilc s ge. wcest. Had bij echter n op kot hart zijner vrouw kunneq. leggen, dan zou bot on regelmatig 1<'oppen daarvan hem onderricht MEDEDEELIMGEN ESSCHENE en MELDERT (wijk Doment). Iiermis van J913, Programma der feeston Zaterdag 19 Juli, om 9 uren avonds opening dor feeston.Zondag 20 Juli uitstap van verscheidene maatschappijen in do wijk Doment. Maandag 21 Juli, om 6 ure *s morgends, BazonrOr.de. Van 8 tot 12 uren voormiddag, allerhande volksspelen. SGHELLEBELLE, Gulden Sporen/eest. Op Zondag 13 .Juli, viert de Vlaamsche Bond Taal en JKonnis van Schollebollo, den Guldon Spo renslag alsook do inhuldiging zijner vlag. To dier gelegenheid zal om 3 ure eene meeting plaats grijpen ten voordeel© der vervlaamsching der Gentscho Hoogeschool. Na de meeting optocht rond do gemeente en 's avonds uitvoering van Vlaamsche lie deren. Schouwburgen. - ESrssssel 13 JULI Waux-Hall. 8 u., Symphonisch koncort. Palai9 d'Elé. 8 u., Verscheidenheden. Luna-Park, Zeevaartplaats. Allerhande vermakelijkheden, Scènic-railway, enz. hebben, dat de kunst althans even deel had aan hare schijnbare kalmte, als do natuur. Jegons de jongo vrouw van den huize was Virginia inderdaad hartelijk en Amalia was evenzeer verrukt als verbaasd over do gelukkige uitwerking, die de badkuur zoo wel op bet innerlijke als op liet uiterlijke van mevrouw Wirón bad gehad. Ja, ze zijn uitstekend heilzaam die zee baden zegde do luitenant-kolonel met groote ernst. En Strömstad vooral zou ilc alle nien- schen en dat wel tegen allo mogelijke kwa len, aanraden. Herinnert gij bet u, vrienden, dat het daar was dat wij elkander leerden ken nen Wij moeten, als wij aan tafel zijn, eenen opzottclijken toast op den duurzamen voor spoed dier badplaats drinken Daar bob ik niets togen, lieve schoonva der, antwoordde Borgenstjerna maar eerst willen wij een glas op do burgerlijke onaf hankelijkheid ledigen, ik meen de onafhanke lijkheid derzullcqn, die, tevreden met hun lot zich in hunne handelingen niet doof wereld- sclie ijdelhoofden laten leiden. O, tegon zoo eenen toast wil ik niets in brengen maar het schijnt mij toch too alsof wij voor het oogenblik daar niets raedo te maken hebben. Wtf houden hier geenen Rijksdag en behandelen hier goene andere belangen, dan die dio ons onderling genoegen bevorderen, hernam de luitenant-kolonel; doch het was aan zijne stem te hooreu dat eene onrustige aandoening hem dit woord in don mond gaf. Amalia wist do verdere voortzetting van het gesprok te verhinderen, on werd daarin door der assessor ondersteund dio dadelijk bij do hand was met eenen schat van anedo- ten en ettelijke avonturen, die hem op de reis naar Röstdorp bejegend waren. van M. Canaïel Prnet, opticion-spocialisto Aalct, Lango ZouUtraut, G J2 juli. )G aro: Barometer 763#8 Wind: noord-oost Thormometer 18*5 Vooruit*. goed weer Dit gaf den luitenant-kolonel gelegenheid om op zijn lievelingsonderwerp het berij den van paarden, waarmede die avonturen van verre in betrekking stonden te komen en hij verdiepte zich daarin zoozeor, dat er voor hem in de gansche wereld niets moer aanwezig scheen te zijn, dan paarden on han den en zweepeu om ze te besturen on te straffen. Dit gesprek zette hij aan de tafel voort, zonder daarom echter de belangen zijner kloeke maag te verzuimen en eerst toen bij het nagerecht de champagne verscheen, hield hij op, uit schuldigen eerbied voorde toasten die nu stonden to volgen. \malia zat naast haren vador. Ilare oogen die eene onzichtbare onrust uitdrukton, volg den al zijne bewegingen. Toen zij de taart opensneed en hem het eerste stuk daarvan voordiende, beefde, hare hand het kwam haar voor dathaar vader er bedrukt uitzag, en het deed haar leed, hem, die in zijn eigen huis gewoon was te bevelen, thans naar het scheen eenigzins gedwongen aan de tafel zijner kinderon te zien zitten. Amalia had geen ongelijk. Do luitenant- kolonel was niet op zijn gemak, omdat hij do oorzaak der diepo stilte niet begreep dio onder het gansche gezelschap heorschto ja. zelfs de assessor wiens mond anders bijna nooit placht stil to staan, bewaarde een plechtig stilzwijgen. Het ontging ook do aan dacht van den luitenant-kolonel niet, dat hij van tijd tot tijd blikken van verstandhouding met Borgenstjerna wisselde, die er méde zoo ernstig uitzag, alsof li ij geheel iets amifcrs in zijn geschi' oercl. dan de feestelijke viering van de intrede zijner jonge vrouw in zijn huis. Wordt' voortgezet.

De Volksstem | 1913 | | pagina 6