BROEDER en PRIESTER Be Oiiekscba overwinningen öe IiIIJmST onzer Vorsten Te Luik 0o gsMtiissen in da Balkanen Nieu wsberichten O Verscheidene houten loodsen, waar de Steenbakkers gehuisvest zijn, werden in splinters geslagen en al dezen die er zich be tonden werden gedood of gekwetst. Uit de puinlioopen werden zeven lijken opgehaald, vijfmannen, eene vrouw en een ■vijftien jarigo knaap. Negen werklieden waren zoor erg gekwetst. Onder de slacht offers zijn or eon tiental Belgen. De Belgen die gedood werden zijn Zelia Chochale, geboren te St. Aubin, (provincio Namen); Van Gavor, goboron te Baelegem «p 24 Oogst 1S89; Van Stoonbecck, geboren te Landegem (Oost-Vlaanderen); Hendrik Jacobus, van Trazegnies (Henegouwen) en dezes zoon. Onder de gekwetsten zijn er drie doodclijlc gewond waaronder de volgendo Belgen Hendrik Van Steenbeek, van Landegem, 55 jaar; Richard De Saeghor, 18 jaar, van St-Liövens-IIoulhem (België) gekwetst aan hel hoofd en linkerzijde; Arthur Cooman, 20 jaar, van St-Lievens-Houlhem; Adolf Do Saeyhor, 23 jaar, van St-Lievens-Houthom; ïtcné Do Goclc, 18 jaar, geboren te St-Lie- vens- Houlhcm, erge brandwonden over gansch liet lichaam. Dezes toestand boezemt groolo onrust in. Do gekwetsten zijn naar bet gasthuis Gochin overgebracht. Bij gebrek aan genoeskundige diensten in de onmiddelijko nabijheid, was het wel 4 nro van den morgen oor do slachtoffers cenige oinsligo verzorging ontvingen. Door don heer dienslovorste Lolh, is eon onderzoek ingesteld ton einde de oorzaak der ramp vast to stellen. Do eerste inlichtingen iiensaangaande zoggen dat do zelfsluilondo cylinder ondor to groote stoomdrukking stond on aldus in stukken is gevlogon, alles in 't ronde tot op 40 meters afstand gehoel of gedeeltelijk vernielende. Gansch de cylinder, 10 motors lang en 45000 kilo wegende werd opgeheven en al in slukkon springonde ongeveer 30 metors ver- geslingerd. Hot parket is ter plaats geweest om het onderzoek lo doen. Snelbericht uit Atliene: het hoofdkwartier telograOoert aan liet ministerie van oorlog Eene Grieksch© ruitorijafdeeling beefs 100 Bulgaren mot eon officier krijgsgevangen genomen. Do vijand trekt immer terug naar do passou van Kresna, en Polcbov,o. Overal worden wapens, munitie en mond- liohoeflen gevonden, die door do /yluchtendo Bulgaren achtergelaten zijn. Versehoidono Boldalen worden halt' dood van vormooienis gevonden, wat een volledige vernieling van den vijand zou verraden. Nabij de dorpen Koussol 1, Synacle, en Malcssi, van 1stip naar Pelritzi hebben! wij 400 wagens govonJen die gevuld waren; met munitie, materieel van draadlooze telegrafie, ambulanserij tuig on, kardoezen enz. Wagens zijn achtergelaten door dc dovisie die achter uit trekt van Istip naar Pelrilza. Dezelfde afdeeling hoeft de kanonnen verloren met do caissons. De Bulgaarsche aftocht. Snelboricht uit Sofia Blijkens de ver klaringen van M. Danof, zijn do Bulgaar scho troepen die op het oud Servisch grondgebied workten, sinds don 9 Juli ach teruitgetrokken ou zulks om do grens terug «ver to trokken. Dien ten gevolge, zijn de verklaringen uit Belgrado, Sprekende over cone nedo' laag van generaal Koutinchof, die Kniagefvalz innam, van allen grond boroofd. Do nieuwsberichten, den dood meldende Een verhaal uit de dagen der Commune. lle VERVOLG. Voor twaalf ure wildo hij niet naar zijns vaders kamer gaan, uit vrees'dat bij dan nog op was, om dc dagbladen to lezen. Maar toen liet twaalf ure geslagen was, ledigde hij nog maals zijn glas on ging naar do kamer van Pomereul. Do grijsaard sliep, maac een pijnlijke gc- öuc.Te vloog door zijnon geost. Dit was duidelijk op zijn aangezicht te le zen, cn verscheidene malen kwam Xavorius naam over zijne lippen. Da schuldige zoon beefde, hij dacht ilat zijn vader hein herkend had... Maar neen, Pomereul droomde... Onder den Indruk der verschillende denkbeelden, dio zich in don slaap voor zyn geest opdeden, maakte hij eono beweging," waardoor liet hoofdkussen vorplaatst werd, eeii kleine ring sleutels zichtbaar werd, en daaronder die van zijne kas... De aarzeling van Xaverius duurde slechts een oogcublik, bij nam de sleutels en vluchtte er meê. - Pomoreul bleef slapeD... Xaverius liet de deur half open staan on ging naar het kabinet... Al had zijn vader hem nooit den sleutel der brandkast toevertrouwd, li'ij kende toch het woord er van om ze te openen. Mot een kjein Jan taartje in do hand trad hij de kamor bin nen, waar. Pomereul zijne boeken en zijn geld towaardo. Marc Mauduft was over dag do honderd van den kommandant van hot 66° regiment en andere officieren zijn insgelijks ingebeeld. Inderdaad, gedurende do ganscho troepen beweging heeft het leger van generaal Kou- tinchef slechts twee kompagnie-hoofden gekwetsten ccnige soldaten gedood en ge wond. Deze inlichting wordt vergeleken met do tijding die do vornieling melddo van do 7° Bulgaarsche divisie, waar deze integendeel gansch alleen togen de bijzonderste Servische legermacht kampte en er in slaagde hare stellingen rond Kolchana to behouden. De Servische drukking Sinds vier dagen beproeven de Balgaren, maar vruchteloos, van den Scrvischen lin kervleugel te omsingelen. Al hunne aanvallen zijn afgoslagen. Zaterdag hebben de Serviërs op liet on verwachts de Bulgaren aangerand, en dreven ze tot Patarilza achteruit, waar do oude Servischo-Bulgaarscho en Tnrkscho grenzen aan elkander paalden. Daardoor word een doel der Bulgaarsche legormacht afgezon derd. Na de nederlaag van Istip hohbon do Bul garen eene aanzienlijke hoeveelheid munitie, namelijk 3 millioenkardoezen achtergelaten. De Serviërs hebben talrijko Bulgaarscho soldaten ontdekt dio aan cholera gestorven zijn. De hospitalen zijn gevuld mot Serviërs en Bulgaren die de besto fzorgon ontvangen. Niot een cholera-geval deed zich voor on dor de bevolking, wier gezondheidstoestand voldoende is. Onder do Servische troepen dio tegen Istip streden, bevonden zich eon korps Turkscho vrijwilligers, aangevoerd door Jahya-Aga. Hot Turksche Leger rukt vooruit. Er wordt officieel aangekondigd, dat de Turksche troepen vooruitrukken. Hot doelwit van liet Ottomaanse!) loger, dat Vrijdag in beweging gebracht werd, zou Andrinopol zijn. Do Bulgaren beschuldigen op hunne beurt Snelboricht uit Sofia In strijd met de Grioksche en Servische inlichtingen aangaan de zoogezegde buitensporigheden door do Bulgaren op de Grioksche cn Servische be volkingen geploegd, zijn het do Grieken on do Serviërs die zieti aan do meest ontoerende buitensporigheden op het Bulgaarsche oio- ment plichlig maken. Onderhandelingen onderbroken Uit wel ingelichte Turksche bron wordt gemeld dat do onderhandelingen met M. Natchovilch, officieel on'derbrokon zijn. Rumoeren gelogenstraft Do Neuo Wiener Tagoblalt geeft een snclhericht uil Bucharest uit, waarin gemeld wordt dat Zaterdag een Rumoensch dagblad bokend maakte, dat do koning van Bulgarië vermoord geworden was. Anderszijds was het gerucht in omloop, dut to Solia do revo lutie" uitgebroken was. Men tolcgrn/ieert uit Sofia aan de Nou velle» Presse librö dat deze geruchten totaal ongegrond zijn. In Weonen zijn goon enkele inlichtingen toegekomen die over deze rumoeren handelen. Do Russische tusschenkomst. In do diplomatisch© kringen heeft men allen grond óm to geloovcn dut Rusland zich in do noodwendigheid zal zien eerstdaags tusschen te komen om do vijandelijkheden te doen staken. De bezetting van Siiistrië. Ziehier eenige bijzonderheden aangaande do bezetting. Do stad i3 bezet geworden door hot 5° regoment huzaren en liet 23e rogement voet volk. Van zoohaast do Rumeensche troepen in do stad waren, had de overgave plaats in de duizend frank gaan halen, die voor Andró Nieofs bestemd waren, or was dus geen he tero gelegenheid voor den slechten zoon om to stelen dan deze. Xaveri-.s zette het licht op do tafel, zocht den sleutel cn opende de brandkas. Hij zag vele bankbiljetten liggon. Toen gebeurde er iets vroemds. In plaats van liet geld te nemen, dat hem, zooals hij dacht, de rust zou wedergeven, en in stede van zich het artikel van liet wetboek te herin noren,' dacht liij aan betgeen hij wezenlijk waseen dief... Tegenover het goud eu do bankbiljetten oordeelde en veroordeelde hij zich zei ven... liet rood der schaamte sloeg hom naar liet hoofd. Eu toon hij zich van de openstaande kast verwijderde, vielen zijne oogen op hot portret zijner moeder, dat boven de brandkast hing. Het scheen hem toe, dat zij hem zijne misdaad verweet onder dien indruk verwij derde zich Xaverius liet oog op hot portret zijner moeder gericht houdende, verliet hij hot kabinet, zonder er aan to denken do brandkas weêr te sluiten en de slcutols or af te nomen. Morgen zal ik alles bekennen, zegde hij, on hoe het ook zij, ik neem bot vaderlijk voorstel aan. In zijne kamor gokomen, wierp Xaverius zich vol schaamte on berouw gekleed to bed, zich zelf yorvlookecde en zich zonder medelij den beschuldigende hij stortte tranen als een kind. Terwijl dit gebeurde, scheUlcn twee man nen aan het huis van Pomereul. Zij noemden don naam van Sulpice, en do half slapende portier herinnerde zich niet of zijn meester reeds 't huis was gokomen of niot, doch liet hen naar boven gaan. DE VOLKSSTEM handen van gbneraal Marjou, minister van oorlog en generaal Bulca, bevelhebber van hot 5e korps. Do verdedigingswerken werden onmidde- lijk aangevangen. 150 Bulgaarsche reser- viston zijn krijgsgevangen gonome». In de moskeen werden wapens ontdekt dio nog niet gediend haddon. Vervolgens zijn do Rumeen sche troepen op Tnturkai getrokkon. Een detachement heeft don weg naar Dobritscii ingeslagen. Turkyë en zijne inzichten. Do Porie heeft Zondag om 7 ure modege- docld dat de legors van Tchataldja en Bou- laïr oprukken zonder weerstand te ont- moelon. ♦Hot leger is mot geestdrift vertrokken. Een gedeelte hooft reeds Tchorlou beroikt zonder weerstand te on t moei en, Do Bulgaren hebben Rodosto ontruimd. De Rumeensche mobieimnkiitg Do Rumeensche troepen zijn te Saria ont scheept, in drie kolommen verdeeld bobben zij Katridja, Moussé en Ufooy bezet, on be- droiger. ook Bolritch. Do Bulgaarscho militaire c-n koophandels- viool heeft Varna verlaten. Hot gerucht is in omloop, maarhoj, wordt doorliet gouver nement gelogenstraft, dat een Rumeensch legerkorps in de streek Lompalanka en Zidin op den Dondü, zou gekomen zijn eii een ander to Roulchouk. Luik heeft Zondag onzen vorsten en hup gezin een geestdriftig onthaal geboden. Reeds van Zaterdag was hot feest en overal bereidde men zicb om Zondag onze koninklijke familie waardig te omvangen. Ovoral zag men vlaggeu,wimpcls,bloemep enz. Zondag bij hel Wieken van den dag reeds. was er spoedig èeV.e overtalrijke menigte., samengestroomd uitLhcel do provincie, in de straten te zien. In do statie, met do trams, komen nog gedurig stroomen vólks aan. Weldra komen dn troepen op do Kun aangewezen postenj plaats vatten, terwijl ook do schoolkinderen zich naar hunno plaats begeven. 't Was juist 10 ure, toen do koninklijke trein in do Guillominsstalie stilhield. Koning Albert in groot uniform van luitenant-generaal, stapte do eerste uit* gevolgd door do koningin die er thans weer flink en gezond uitziet, de prinsen on hel prinsesje. 'Ook .de minister? Carton de Wiart, Bor- ryer en Davignon,geiic-raal Juugblutl), graaf de Mé rode, graaf ff'GultrerriOnt generaal-; do Ruelte, bevelhebber du Iloy uo Blicquy, bovolhehher Dou'rep'önt, gravin do Steen do Jahay, luiten an ten Du Novo de Roden en do Groote, stappyu uil den koninklijken trein. Onze vorsten worden verwelkomd door hoeren gouverneur $n burgemeester, waarna do cerewacht in oogenschouw genomen wordt. Aan de Koningin en prinses Maria-José worden bloeirienschoven aangeboden. ,r Do koningin bedankt glimlachend, torwrjll de kleine prinses liet meisje dat haar deti ^bloemtuil aanbood,zonder komplimeuten met oen paar kussen bouaukt. Op straat. Om 10 ure 10 verlaat de koninklijke stoet hel statiegebóuw. Do Guilleminplaats is let terlijk vol volk. Ternaiiwoniood is do noo- dige plaats kunnen» opongehoudon worden, om de stoet te lalteó voorbijtrekken. Onmiddelijk gahfft het uit gansch die mer; nigto Leve de Koffing Love de Koningin In plaats van naar do dorde verdieping tè gaan, hielden dotwee mannen, in wie wij Kelderrat en Schavotbloem herkennen, op dé eersto verdieping stil. St'liavotbloem opendo voorzichtig do deur cn deed zo vervolgens achter zich weêr toe-. Ik lieb het wol gezegd, zegde Schavot- bloem, er is niemand... Laat ons eerst het kabinet van Pomereul doorzoeken. Een enkel oogonblik verHchto de lantaarn van Kelderrat geheel liet kabinettoen hun oog op do goopeudo brandkas viol riep hij uit: Wij zijn bestolen er is iemand vóór ons hier geweest. Laat ons zien,"fcegde Schavotblocm. De twee dieven knielden neer, en woeldoD in het goldkoffor. Laat het goud iiggen, zegde Scha- votbloem en nemen wij de bankbiljetten meê. De twee scholmön namen de biljetten en staken ze in de zakken van hunne frakken. Zij waren er bijöa mede klaar, toon oen licht gerucht hen liet hoofd den omwenden. Beiden ondrukten een kreet van verbazing. Do lieor Pomereul, in zyn kamerklocd trad zijn kabinet binnen. Op liet oogeublik, dat bij Xaverius do ge dachte opkwam, om zich geld to verschaffen op welke wijze ook, zelfs ten koste van eene misdaad, en hij naar de kamer van zijn vader ging, was doze zoo woelig in zijn slaap alsof hij dë nachtmerrie had. In zijn droom had hij als een voorgevool van gevaar, dat hem be- droigdo. Door onbekende vijanden aangeval len, verdedigde hij zich oen hevige aanval deed hem zoodanig ontstollen, dat hij eens klaps ontwaakte zijn aangezicht was geheel bezweet, en bij beófdo over al zijne ledema ten. Eenigon tijd l^qof bij gedachteloos over do zaken, dio's morgons waron voorgevallen, Leve de koninklijke familie en onophou dend worden die jubelkreten door de geest driftige menigte herhaald, terwijl hoeden en zakdoeken vrolijk door de lucht wemelen. Van aan do statie tot aan het provinciaal hotel, is liet een ononderbroken gejubel en gejuich. Aller oogen schijnen aan het prin sesje gehecht te zijn, dat met zijn sloeds lieflijk lachend gezichtje, aller barton om zoo te zoggen betoovert. Bijna godurig moot do stoet stilhouden, daar blocmtuilon geofferd worden aan de Koningin en do kleino prinses. Deze bedan- kon met hunne gewone eenvoudige min zaamheid. Do 10.000 leerlingen der katholieke scbo- lon van Luik, zijn tusschen den kiosk en het stan'dbeold van Karei do Groote, op de Avro}'- laan goplaatst. Uit die 10000 kindermonden galmt hot weldra ook lastig door het ruim Love do Koning Lovo de Koningin 1 Lovo onze prinsen. Een klein meisje biedt aan prinses Mario José eono pop aan, gekleed als een Luiksche bolleresso Do kleine prinses omhelst hot meisje evenals twee andere kleinen, die haar hloemkorfjos aanbieden. Hier en daar wordt als een den kreet Leve het Waalscho land aangeheven, doch hot heeft geen duur. In hst provinciaal hotel. Pas is do Koninklijke stoet in het provin ciaal liotol aangekomen, of de Koninklijke familio wordt naar hot balkon geleid, uitge vende op de St. Lnmbertusplaéls. Eene on beschrijflijke ovatie wordt den vorston ge il recht. In het eeresalon hebben dan do ontvang sten plaats, waaronder de gezanten van don Keizer van Duitschland en van Koningin Wilhelmina, wereldlijke, militaire en geeste lijke ovorlioden der provincie, enz., enz. In het stadhuis. Van het provinciaal hotol ging hot naar het stadhuis. Daar verwelkomde de heer hurgomoester onze vorsten in eono welbedachte redevoe ring, waarop Koning Albort in zoor juiste bewoordingen anlwoorddo. Een kunstconcert go wijd aan werken van den Luikschen meester Gretry weid gege ven in het stadhuis cn verwierf de alge- rneene goedkeuring. Op don terugkeer naar het provinciaal ho tel, waar het ontbijt zou plaats hebben, vie len andormaalgeesldriftigojoejuicbingcn on ze vorston ton deel. 's Namiddags. In automobiel begaf Koning Albert zich 's namiddags naar do werkmanswoningen in do Engolenslraat cn bezoekt er oenigo huis jes. Dan begaf li ij zich, in gozelscbap der Kóningin, naarhet oudhoidskundig museum. Inlusschen waron do prinsen Leopold en Karei per auto naar Aiis gereden, w aar zij cone kroon gingon neerleggen, aan den voet van hot gedenksteen, opgericht tér nagedach tenis van den heldhaftige» Goflin, dio tijdens ocne mijnramp er in gelukte talrijke mijn werkers te redden. Deze roerende hulde dor jonge prinsen maakte den bésten indruk op da bevolking, cn den hertog van Brabant, alsook zijn broe der werden geestdriftig door de bevolking toegojuiclit. Na het bezoek aan het oudhoidskundig muzeum, gingen de Koning en de Koningin het Grelryiiuis, opgericht ter nagedachtenis van den genialen muzikoos, inhuldigen. En ovoral waren het dezelfde hartelijke ongedwongene betoogingen. De stost der cude Luiksche volksliederen. Na deze plechtigheid begaf de stoet zich naar de Avroyplaals, waar men de stoot der oude Luiksche volksliederen zou in oogon- schouw nemen. en hetgeen hij nu gedroomd had nadonkon. De naam van Xaverius kwam omvillokeurig over zijne lippen, en hij gevoelde, dat alleen diens fouten, harde woorden en bedroigingon hem verdriet aandeden. Pomereul richtte zijn oogslag naar de deur zijner kamer hij herinnerde zich zeer goed, dat hij ze gesloton had. De gedachte, dat or iemand in zijne kamer was geweest terwijl by sliep, liep hem door hot hoofd. Wie kon dat geweest zijn 'i Sulpice hij had gezegd dat hij naar Villetto moest, en laat zou terugkomen. Sabine Maar Sabine kwam nooit 's avonds bij haar vader zij sliep reeds lang de heer Pomereul bad Sabine naar baar kamer hoo- ren gaan... Xaverius indien het Xaverius eens ge weest ware Deze gedachte en de lievigo angst, die er het gevolg van was, deden Pomereul onwil lekeurig onder zijn hoofdkussen voelen waar hij gewoonlijk zijne sleutels verborg. Ilij vond ze niet. Hij zocht onder de kussens, de lakens, er was niets Die ellendige! mompelde hij, hij heeft my bestolen Pomereul sprong uit het bed, deed in haast zijn kamerjas aan, en zondereen licht to ne men, dat hem verraden zou hebben, ging hij zacht naar zijn kabinet. De deur stond open. Pomereul stak bet lioofd binnen eu zag een man geknield bij de. brandkas zitten, die bezig was er alles uit te halen. Geen twijfel meer bet was Xaverius, In eene rechtvoerdige woedo ontstoken, en daar hij niet goed kon zien, wierp hij con ta feltje omver. 15 JULI 1313 Dezo stoet, prachtig van opvatting on uit-' voering verwierf een kolossalen bijval. Onzej vorstem betuigden horhaalde malen lranndt goedkouring, bij zooverre dat zij het uur van Het vertrek ruim een half uur deden verdagen. Op den weg welken den stoet moest vol-, gen naar de statie, kon men letterlijk op do hoofdenloopen. Allen wilden nog eene laaiste maal hunno genogenhoid betoonen aan ons vorstenpaar, aan de kleine prinsen. Verscheidene malen word do stoot onder broken en hadden de policie en do troepon alle moeite dor wereld om het vorstelijk rijtuig to ontzetten. 't Is onder oene onvergetelijke ovatie dat do koninklijke familie eindelijk de static be reikte. Dc houding der socialisten Aan liet Rood Volkshuis hing ooue bande rol, waarop geschilderd stond Leve bet Algemeen Stemrecht Aan alle vensters be vonden zich lalrijko'socialislen die zich zelfs het hoofd niet ontblootten bij hot voorbij trekken van den stoet. De talrijke toeschouwers die zich in don omtrek bevonden, vergoedden ruimschoots deze onncozele betooging door hunne warmo huldeblijkon aan ons vorstenhuis. Bruscel Een jongeling springt in het icater Zaterdag namiddag sprong eon jongeling aan do Saincletlelte-sluis in liet Water. Een agent dor afdeeling gelukte er in hem aan don kant te trekken. De wan hopige loopjongen, 18 jaar, verklaarde dat hij een einde aan zijn loven had willen stel len omdat hij werkeloos was en zijne ouders weigerden hom nog don kost to geven. Do moeder word ontboden, loochende zulks en klocg ovor liet gedrag baars zoons. Aulomobielongeval op dc Louizalaan Zón-lag morgond werd M. Henri Maer, huis waarts keerend, op do Louizalaan door eon automobiel omgeworpen. Hij werd zwaar gewond over gansch het lichaam, in een hotol verzorgd on vervolgens naai' zijne wo ning overgebracht. Do autovoerder was voortgereden, zonder zich om zijn slachtoffer to bekommeren, doch het nummer van do plaat zijner auto is ge kend. De policie dor 6e afdeeling heeft een on derzoek ingesteld. Dieven aangehouden. IJe policio heeft do daders aangehouden van feen nach telijke» diefstal, geploegd verleden maand, in oen kofliohuis op de Zuidlaan., Do drfo kwaaddoeners hebben bekentenis, afgelegd. - Gespan gestolen. De landbouwer Van Lorberghe, van Maxortzele, liet Zondag morgond zijn gespan staan in de Hopstraat, terwijl Iiij zicli op de vroege§markt bevond. Als hij terugkwam, waren Tpaard eu rijtuig verdwenen. Do policie heeft de beschrijving ervan in allo richtingen jgeslunrd. Brand. Zondag avond, frond 10 1/2 uur, ontstond brand op liet le verdiep des huizes op den hoek der Rivier- Groenstraat, le St Joosl-Noodo. Eene groole gordijn was met eon gasbek in aanraking gekomen. De pompiers waren op korten tijd meester van het vuur, doch de veroorzaakte schade is niettemin groot. Da vrouw verar.dsrt dikwijls,maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende Chicoree der Trappisten Viucart. 1500 T St. Joost-ten-NoodeBrieventasch ver» loren en teruggevonden Een jong be diende J. D.., werd Vrijdag namiddag door zijnon patroon M. B.., bestuurder van eene agencie, belast cenige betalingen te doen in eene bank. Ondcrwogo verloor de bediende De schelmen ontstelden Poramereul zag nu hunne gelaatstrekken en bemerkte dat liij met schurken te doen had. Met een oogslag verslondon Kelderrat en Schavotblocm olkander. Pommereul moest be let wordon hulp te roepen. Kelderrat wierp zich op den koopman cn greep bom bij de keel. Eon gesmoorde kreet ontsnapte den grijs aard, hij sloeg zijne handen in de hoogte, zyne oogen rolden bloedig in hunno kassen... Ilij verzamelde ëcntëral zijn moed, en poogde zich door eeno wanhopige wors,teling van Kelderrat te ontdoen, docli'doze wierp hem dadelijk op den grond. Eensklaps kwam er een helper voor Pomo reul opdagen. Men hoorde in den donkeren lioek een kreet van woede, en een wezen, dat Kelder rat en zijn medeplichtige niet konden herken nen, wierp zich op Schavotbloem op hot oogonblik dat dezo Kelderrat wilde helpen om hun slachtoffer tedooden. Het was de getrouwe Lipp-Lappdie.hoordo dat Pomereul op zulk een ongewoon uur zijne kamer verliet, en hem gevolgd was, instinct matig oordeclende, dat Pomoreul hem mis schien noodig kon hebben. Mot eon kracht, welke Kelderrat zijn slacht offer bijna deed loslaten, wierp de aap zich op den moordenaar. De duivel is in het spel mompelde Kel derrat. Schavotbloem keerde liet licht naar zijn gezol too. Alle duivels, dat is de aap! zegde hij, ik zal vooi' hom zorgou steek gij den oudo neer l 'Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2