BROEDER on PRIESTER De msordcladiQd ontploffing Be öramas de? mijn Examens afgelegd Ni en wsberich ten DE VOLKSSTEM aanbevelend, laat ook boeren dat eend nieuwe Turksclie optreding wat minder zou geduld worden, en dit heeft te Conslanlinopel naar liet schijnt ook indruk gemaakt. Gelijktijdig dat er landen ingepalmd wor den, eoekl men op do openbare opinio invloed to verkrijgen met zich wodorzijdsclio gruwe- lon te verwijlen. Geestelijke liooggeplaatsten on missiona rissen zoowel als tlo diplomalen kunnen daarvoor dienen. De vreugde, welko do overeenkomst van Uskub, to Belgrado heeft tewoog gebracht, is onkel eon blijk van dio diplomatische handeling. öe Bulgaren van gruwelen beschuldigd Men vertelt te Salonika dat Bulgaarscho troepen uit Lachasse komende, naar Dornir- Hissar vertrokken zijn,waar zij zich aan gru welen zouden pliehtig gemaakt hebben, ■waarvan do sporen door do Ilaliaansche en Oostenrijkse!»© konsuls gouden opgemerkt zijn. i» Naar Kirk-Kilissé Snelbcricbt uil Sofia r Do Oliemannen komen Viza on Bumar-Hissar le bezeilen en lukken op naaar Kirk-Kilissé. Het Bulgaarsch ministerie valt In liet bureel dor builenlandsche zaken te Berlijn, wordt verklaard, dat bot kabinet van M. Danof zijn ontslag geoft. Dit nieuws wordt door een snellioricbt bevestigd. Da Kretenzer-Müzuimannen strijdvaardig. Uil Canea wordt gemeld dat 2000 Kreten- zer-Muzulmannen de inlijving in de Griek- «che rangen aangevraagd bobbon. Een aanbod van Bulgaris aan Rumenië. Snelboricbt uit Bucharest Men meldt dat Balgarië officieel aan Bumeniö den afstand der grondgebieden ton noorden van do lijn Tartukuï-Ballchik aangeboden hoeft. Hot Rumeonsch gouvernement beeft zijn ant woord nog niet ingezonden; men denkt, dati bet zal wachten van het Bulgaarsche voor- stol le aanvaarden, tot wanneer do wapen stilstand met do verbondenen zal onderlee- kend zijn. Pessimistische indruk to Weeaen Het ontslag van M. Danof wordt door do dagbladen opgenomen, zonder dat zij trach ten daaraan eone bijzondere beduiding too to kennen. Do hoop die voor eenige dogen uitgedrukt werd, van binnen kort. don loestaud te zien ophelderen, schijnt vandaag hooi chimerisch te zijn. Wal Rumenië aangaat, do beperking van zijno militaire handeling blijft immer met ©en geheim omhulsd. Kei Turksch Gouvernement zou aan Andrinopel denken. Allioewol do oüjcieole Turksebe kringen zich behouden toonon, vernoomt men dat liet Turksch gouvernement besloten is tot An - drinopol to rukken. •Ruiten de maleriëote voordeolen die Uit eono stoutmoedige beweging in dit oogenblik gedaan, to verhopen zijn, zou de zedelijke uitslag van bot behaalde voordeel, do slol- jing vanbet gouvornemont op binnenlandsch oogpunt beschouwd, fel versterken. 'lis daarom daler gedacht wordt dat zulks nog de moeite waard zijn zou. Overigens denkt men in do Turksehe krin gen dat in geval do Grootmachten de lijn Enos-Midia niet zuilen laten overschrijden, Turkije er zou kunnen op aandringen om do zolfregeering van Thracië te bekomen. Tot hiertoe is cr nog goone mcdedeeling aan do Porle.noponsdo beweging. zijner troe- pon loegokomen, en men begint to denken ilat eono bemoeiing niet waarschijnlijk is. Betrekkingen onderbroken. Uil SLPetorsburg, 16: Tiet centraal bureel der posten- on telegrafen laat weten dat do Een verhaal uit de dagen der Commune. 14* VERVOLG, Ilij verliet het, doch bad to voron mij bo- loofd voortaaii als eerlijk man te leven... En dat was hem gemakkelijk, want met mijne spaarpenningen gaf ik hem een aanbevelings brief meè voor iomuml van mij no familie, dio eene visscherij in Bretagno bad, en die op Diijn verzoek bom in dienst moest nemen... Niet waar vroeg do priester Sulpice aan Kelder rat. Dat is waar, antwoordde deze. En nu ik u terugvind, is. bet niet als do eerste maal, gestraft voor eon bijna onbedui dende?) diefstal, maar mot bet goud van oen eerlijk man in uw zak en daarenboven mot z\jn bloed bevlekt.,. Achzegde Jan Macbu, de tijger blijft tijger do zachtheid van 't lam neemt er niets ran weg Wat weet gij daarvan vroeg de pries ter. Welnu, in den naam van God, die mij hflort en ziet, ik zeg liet tegenovergestelde... de zachtheid van bet lam overwint do wreed heid. van dsn tijger; om oono rots to ver plaatsen, i3 er slochts oen schuldige, to ver loederen, slechts een enkele traan... Gij hebt mij geroepen, Jan, on ik ben gekomen... Gy hebt mü gezegd er is eeno ziel to redden, on ik wil dio ziol hebben Gij hebt mijn aardsch geluk vernietigd, ik wil-uw ecuwig geluk verzekeren Gij bobt mij mijn vader ontno men. en ik geef u God torug Kelderrat boog licli naar den priester, gelijk iemand, dio do woorden, welko l»y boort, niet goed verstaan leeft. lelegrafiscbo betrokkingen met Bulgarië on derbroken zijn. De gewone briefwisseling voor Bulgarië, zal van Odessa bij de eerste gelegenheid door de Russische stoomvaartmaatschappij overgebracht worden. De Bulgaarsche politic-k te niet Een zeor aanzienlijk Bulgaarsch Staats man beeft verklaard De politiek door ens gouvornemont ge volgd is in failliet. "Wij mooton ton minste moed hebbon do waarheid te bestaligen. Rumenië maakt ons machteloos en do huidige slaat van zaken, moot een einde heb bon. Wij moeten ons onderwerpon. Er blijft ons nog een middel over, 't is een beroep te doen, door onzen souverein aan don klein zoon van onzen verlosser, on hern lo vragen de schandvlekking van Bulgarië niet te dul den. Twee mijnwerkers door eene grauwvuurontploffing gedood. Eene grauwvuuror.tploffing hoeft bet le ven gekost aan twee mijnwerkers, in de mijnen van Grosmonil, Hooge Loire, (Fr.) Do twee mijnwerkers bevonden zich op eene dioplo van 306 meters, toen eensklaps eone geweldige ontploffing plaats bad. Mijnwerkers dio in de buurt aan don ar beid waren, snelden toe en trachtten hunne gezellen to redden, doch, ten govolgo dor groote boeveelheid slikkende gassen welko de galerij vulden, was bet ben onmogelijk hulp le bieden. Toen men er eindelijk kon in gelukken do beido mijnwerkers lo bereiken, bad de dood reeds baar werk volbracht. Do twee mijnwerkers, do gonaamden Gi- ronde en Chaumet, waren gehuwd en vador van familie. Do volgende heeron, oud-studenten van bet St. Jozofscollege hebben aan do Hooge- scbool van Leuven hun examen afgelegd M. Jozef Gcederlier van Lokoren bet examen van kandidaat in do Rechten met onderscheiding. M. Albrecht Bauioensvan Aalst, [bet examen van doktoor in de Rechten, 2* proef. M. Remi Janssens van Esschone, bet examen van kandidaat in Natuurlijke Weten schappen, le proef. M. Paul Seghers van Buggenhout. bet -examen van kandidaat in Wijsbegeerte in Letteren, i'3 proof, met onderscheiding. in de steenbakkerij van Ghatenay NADERE BIJZONDERHEDEN Na de vreèsolijke ontroering, door déze moorddadige ramp teweeggebracht, oenig- zins gestild is, is liet mogelijk ge woest,' do juiste lijst dor slachtoffers, moest allen uil onze streèk, op to maken. Van de een en twintig werklieden,werden cr zeven gekwetst en zeven konden ongo- doerd ontsnappen. Do dooden zijn - 1. Van Stoenbeeck Victor, van Lceuwer- ghem 2. Van Gavor Gomar, geboren le Bale- gom en wonende te St-Lievens-Ilouthem 3. Jacobus Henri, 42 jaar, wonende te Trazignies (Henegouwen), laat eene weduwe mot 4 kinderen achter 4. Jacobus Joan, 16 jaar, zoon van den voorgenoemde De abbé Sulpico vervolgde Zoo even hebt gij voor mij geknield en gedaan als een berouw hebbend kristen En ik hob u geloofd, ik heb myne banden opge heven om u te zegenen, en u vergund alles to zeggen... Kniel nu opnieuw neör om mij met een berouw, dat uit bet hart voortkomt, to zeggen Vader, ik bob gezondigd en buig uw hoofd dan om do absolutie te ontvangen, in don naam dos Vaders, des Zoons, cn des Heiligen Goestes Een hemolsch vuur straalde uit de oogen van Sulpice, cn Jan Macbu begon te wanke len. Hij wist niet uit welke keiligo bron de abbé Sulpice dezo kracht putte. Ilij antwoorddo echter Ik heb uw vader en u bestolon... En de moord dan Doch ik schenk u do honderd duizend frank, dio gij boden avond gestolen hebt... Zij zullen van mijn aandeel afgetrokken worden... Gij schenkt ze mij, zonder ver wijtingen, alsof ik ze eerlijk verdiend bad Zij beliooron u toe, ik herbaal bet, ik gcof ze u... Als de armoede u tot do misdaad aanzet, dan bobt gij nu toch genoeg... Het geen gij mij met wreeden spot gezegd bobt, moet gij mot gebogen hoofd on cp uw knieën herbalen. Laat mijne tranen tot uw berouw stommen... zeg, dat bet ellendig is zulk een loven te leiden... om een golukkig man t9 dooden... weezen to maken, cn overal droef heid rondom u te verspreiden... Ik Ween zult gij dan verstokt blijven Ik lieb mcdelij- don met uwe ziel zult gij do ecnigo zijn, dio. er niet aan denkt baar te roddcu...? Mijn vriend, mijn broeder... bij God, dio voor ons aan het kruis gestorven is, bid ik u uwe mis daad te biechten eu vergiffenis le vragen. 5. Presse Jean-Marie, wonende te Saint- Douan (Frankrijk) 6. Zclia, Saint-Aübïi), geboren le Namen; 7. Lelourneau Jules, geboren to Rouono- Vère-Fvankrijk. Werden gekwetst 1. Van Steonboeck Hector, van Leouwer- ghoro, zoon van Victor, verongelukt in do ramp 2. De Spiegcleer Richard, van Sl-Lievens- Houtemr 3. Do Jaegber Adolf, id.; 4. Do Cock Renö, id.; 5. Do Gooman Arthur, id.; 6. Do Kerpel Bonolt, id.; 7- Toussaint Armand, Fontonay, (Frank- rijk;. Konden ontsnappen Sylvain Van Boven, Edmond Van Drios- sclie, Jozef Van Bogaert, Adolf Do Kerpel, Alpiionso Noël, van Nfouwerkerken* Guslaaf Do Laet en zijnen zoon Cyriel, van Ilillegein. M. Lafontaine zond eon telegram naar do Belgische Legatie te Parijs, welko hem dadelijk aan do Vlaainschc Missie overmaak te. Do Eerw. lieer Sey'ssens ging aanstonds naar bot hospitaal om. de zieken bij te staan en do E. IIDo Bo ging ter plaats waar liet ongeluk gebeurd was om inlichtingen in te winnen en de beproefde huisgezinnen bet droevig nieuws mede te doelen. De tijkpleöbtigheden. Heel de bevolking der streek nam doel aan de lijkplecliligbeden der ongelukkige slacht offers. Zoo groot was de volksloeloop, dal meer dan de helft van '4 volk niet binnen kon in do kork. In don stoet bemerkte men do algomeene Gouverneur van bet departement dor Soine; de algemeene sok rol gris dor prefectuur, de burgemeester der gemeente omringd van den municipqlen raad, al de burgemeesters der aanpalend© gem een tob'; do fanfaren spoelde op den doortocht roorendo doodsmareben; do Zuslorkons van St-Vteëcnlius omringden met do weesjes de doodskisten; bet pompiers- korps, eeno brigade gendarmen maakten ook doel van den stoet. De Belgische Legatie van Parijs had op eeno bijzondere manier in bot ongeluk deol genomen. M. Bastion, algemeene consul van België le Parijs, vertegenwoordigde zijne excellentie do minister baron Guillaume on op het kerkhof sprak bij eeno lijkrede uit," waarin bij deFransell© overlieden bedankte, alsook do ganscho bevolking voor hunne deelneming in don rouw, welke de Belgische familiën kwamen te treffen. Na do droeve plechtigheid vergaderde de almoezonièr, do E. H'. 'DeBo, al do Vlamin- gerrond do nog opeftdo graven, bedankte bon ook voor hunne, talrijke opkomst en deelde bon medor dat op 15 Oogst aanstaan de eono -plechtige zielmis zal opgedragen worden ter nagedachtenis der slachtoffers,.in do parochiale kerk yan Clmtanay. Daarna zal een kruis geplant worden op liet graf der verongelukte Vlamingen. Do Franschmansgilde, waarvan Victor Van Stee-nbeeck deol' maakte, zal te Loeu- wergliem eene zioliniö "dóen opdragen. TE GENT 111° Kunstcongres. Het is Zaterdag avond dat le Gent bet derde Internationaal kunstcongres zal geo pend worden. Er zijn meer dan 500 loden ingeschreven. liet Gemeentebestuur van Gent zal dom congressisten Zaterdag avond, ten stadliuize,, een raout aanbieden. Talrijke feestelijkheden zullen bun daarT enboven aangebodun,,,worden, niet alleen le, He daar riep een e sleepénde tsem. Zou men niet zeggen. Kelderrat, dat gij als een1 kind aan bet weer.eivwilt gaan vroeg Scha-' votbloem, die wakker geworden was, cn coni- gon tijd naar Jan Maohuen den priostor ge luisterd liad. Schei ter maar uit, oude dat kan gevaarlijk word'ón Ik breng hulde aauj uwe cdelmöodighoid'lnijnhèer dó abbéals ito, ooitin verlegenheid kom, zal ik aan niemand,! dan aai) u vragen Dat gij dit varkoii van öon Kelderrat gered hopt, is zeer braafdat gij vergoot wat luj gezegd beeft, nog boter maar dat bot zoover gekomen is dat bij zal' biechten, haltik bqn er tegen Ilij is niét' alleen in do zaak betrokken en moot dus met Bibi deelen. Als bot anders «iets is Het is genoeg voor vandaag... de zorj' kómt op... Hot wordt tijd dit bok te verlateü, maar het is nog geen tijd om naar het buis, van Pomereul te goarn.. Ik zal een rijtuig gaan halen, gij zult cr mot Kolderrat instij gen... en ik, ik ken alle ambachten, ik zal koetsier zijn... Wij zullen vier uren rond rij den, en tegen acht ure u naar Parijs torng- brongon. liet is onnoodig om mij te verzoeken dit niet te doen, ik ben als groen hout, voor niets vatbaar Do uitval van Scbavotbloem verdrong bet berouw van Herderrat. Scbavotbloem ging uit om een rijtuig to W lon, en boe do abbé Sulpice ook aanhield, Jan Macbu bleef zoo koud en bard als graniet. Toen hij zag dat alles tevorgeefs was, knielde Sulpico in ebn boek der kamer en bé- gon te bidden. Hot rollen van oen rijtuig verwittigde bom. dat Scbavotbloem téruggokomen was. Kelderrat ging naar don abbé Pomoreul en klopte dezen evcaop den.scbouder Gont, maar ook lo Biugge, Brussel cn Oostende, dio zij opvolgen lijk zullen bezoe ken. De Koninklijko'Academie van België, klas dor Schoono Kunsten, hooft baron bestuur der, don beer graaf do Lalaing en baren se cretaris, bij liet congres afgevaardigd. De muziek in do Tentoonstelling Do liefhebbers van goede muziek zullen Maandag aanslaande, 21 Juli, in do Feest zaal dor Tentoonstelling, do Koninklijke Fanfaren lo liooron krijgen van Moneeau sur- 'Sambre. Dozo Fanfare wordt bestuurd door don Iteer A. Pntzeys, oorsle prijs van fie conser vatoriums van Brussel en Gent. Op bet prog ramma komen werken voor van P. Gilson, .St-Saëns, Boothoven, Woböi', Richard Wag ner, enz. Hie Nationaal Ccngros der Uzerambachten Zooals men weet.is bot Syndicaat der -Smidsbazen van Gont gelast met do inrich ting vaji dit Congres, dat plaats beeft op 20 en 21 dezer. Bullen do talrijko afzonderlijke bijtredïn- gen uit allo plaatsen des lands, zullende volgende maatschappijen officieel vertegen woordigd zijn De voreeniging der Slotma kers en Gonslrucliesmoden van Brussel, de 'Maatschappij van Slot- en IJzerbowerkers van Charleroi, de Vereenigde Smedersbazon van Aalst, do Veroenigde Smidsbazen fvan Namen, bet Syndicaat dor Smedersbazon van St Nikolaas, do Syndicate Kamer dor Rij tuigmakers van Antwerpen, do Smedersba- 'izon van Antworpcn, hol Syndicaat der Smids bazen van Gont.de Smedersbond van Lier en hot Syndicaat der Patroons-Hoefsmeden van Leuven. Brussel. De zaak Wïlmart. Woens dag hoeft de heer Devos, golaSt met liet on- lorzook der zaak Wilmart, een bezoek ge- jbraclit in een financicluiis der provincie. Bijgestaan door do experts-rokonplichtignn deed liij opsporingen naar zaken, die er on rechtstreeks afgehandeld worden voor rebe lling van Nestor Wilmart on zulks op bet faogenblik dat bij lid was van den beheer- iraad van bot buis. Do uilslag dor opsporin gen zouden veel belang opleveren. >b Juwelier bestolen. Een 20jarig persoon bood zich Dijnsdag avond aan bij -^211 juwelier der Koningsslraat. Hij wilde -een kostbaren ring kiezen voor zij no ver loofde, on vroeg dal men hot'gekozen juweel aou dragen naar eon hotel op de Karei Ro- sierplaals. Do beer des liuizes deed zeil' de boodschap en vernam dat zijn klant aldaar ij.ooit liad veihleven. 't Huis stelde bij vast dal do bozookcr liem oen gouden ring mot ïweo briljanten, Ier waarde van 800 frank bad ontstolen. De policie werd verwittigd en sluuido do persoonsbeschrijving van den. tlicfin allo richtingen. Paard pphol. Woensdag morgónd ging liet paard van don landbouwer Van Oudenhove, wonend op den steenweg naar Ninove, to Anderlecbt, in do Van Ai'tovcldo- 'straat op hol en liop in de richting der Mid- ilën-Hallen. De bcenhóuwersgast, Prosper Malaise, gehuisvest in 'do Ande'rlechtstraat. 51, kon liet dier bemecsteren. Ergo onge lukken werden dooi* dozo daad van moed on 'zelfopoffering vermeden. Bestolen op de tram. Dijnsdag avond is de lieer A...., afkomstig uit Panama, on Tijdelijk alhier wonende Amazonestraat, op "de tram beroofd gewordon van zijn gouden ,'purwerlc en ketting, ter waarde van 450 frs. Wielrijder door een automobiel gcplct- Jcrd. M. Arthur Van de Wille, wonende ,Paul Devigneslraat, te Schaarbeek, werd in jdo.Twoe Torenstraat, door een automobiel ipmgoworpon. Hij werd gewond aan bot [hoofd on zijn linkerschouder gebroken. Kom, zegde bij. Zij gingen alle twee zonder licht naar bene- klen. Onder aan den trap gekomen, wilde de priester naar zekere teeltenen zoeken, cm dit huis in zijn geheugen te prenten; op straat zijnde, wilde hij zelfs Iwt nummer van bet rhuis niet weten... Zonder een woord te spre- -kon, steeg hij in het rijtuig, dat Scbavotbloem zou besturen. Al bad do priester bet gelaat van den ouden galeiboef gezien, dat van Schavotbloem kon liij evenwel niet ziendezo had zyn hoed over zijn gelaat getrokken, cn het zou den zoon van Pomereul onmogelijk goweest ziju, den medeplichtige van Kelderrat te kennen. Gedurende vier uren roed het rijtuig voort, ongetwijfeld in de omstrokon van Parijs, mis schien maakte het wol oen kring om Sulpice zooveel te meer to misleiden, en hem zoo doende den weg weikou zij doorgegaan waren niet te doen herkennen. De dag brak aan. Kelderrat was ingeslapen en de priester bad zachtkons, wachtende tot do mooi tienaars hem zouden laten gaan. Omstreeks acht ure bevonden zij zich bij liet Palais Royal, waar men den weg naar de Chausséo d'Antin insloeg. Aan tie nieuwe Opera gekomen, steeg de zoogenaamde koetsier af, opende bot portier on zegdo tot den abbé Sulpice Gelief hier uit tö stappen, go bevind u in de nabijheid van uw huis. Sulpice stapte uit. Vaarwel zegde Keldorrat met oono schorre stem. Tot weerziens mompelde de abbé mot eone onverschillige stom. Hij rustte oen oogenblik om zijne aandoe- tDing to overmeojfferen on sloeg toon den weg naar het buis van Pomereul in. Hot Blachtoft'or werd naar zijne woning vervoord door den eigenaar dor auto. In ds hooge wereld drinkt men altijd do koffie c/iic...orée dor Trappisten Vincart. 1500 W Schaarbeek. Brand. Dinsdag rond middornaebt, is brand uitgebroken in do kou ken van don koffiehuishouder Coppielers, Victor Hugostraat. Dezo brand, die oene groote uilbvoiding dreigde te nemen, word doorhol krachtdadig optreden dor brandweer binnen bel uur gcblusclit. Al wat zich in de keuken bevond, is do prooi der vlammen ge worden. Oorzaak onbokend. Ander!echt. Driedubbele aanhouding. Do policio van Anderlecbt liield Woens dag morgend, inde Birmingbanislraat "drie kerelsaai), dio met eone stoolkar gestolen bronzen on koperen voorworpen vervoerden Zij kokenden don diofslal gepleegd to hub- ben in oene gieterij van Molenbeek, liet drietal werd tor beschikking van don preku- reur des konings gesteld. Stoutmoedige diofslal. Toen mad. Mario C..., wonendeMemlingstraat, Dinsdag avond na eenige uren afwozighcid, thuis kwam, vond zij bare woning in de grootste wanorde. Dieven waren binnengedrongen, hadden al do meubels opengebroken, don inhoud over don vloer verspreid eii al wat eenige waarde bad, meegenomon. St Joost-ten-Noode. Gauwdief ge knipt. De policie der Kruisvaartonstraat. betrapte Dinsdag avond eenen kerel op hoe- terdaad van gauwdioverij. Naar't policie- bureel geleid, verklaarde do gauwdief Bar- tholoto te boeten, doch weigordo iels meer te zeggen. Goede vangst. Dc rechterlijke poli cio hoeft Dinsdag nacht in de wachtzaal der Noordstatie een frnnschman aangehouden, die er rustig zat te slapen. Do aangehoudene is een genaamde Alfred S., voor talrijko misdrijven opgezocht en wions uitlevering aangevraagd was door het Franscli gerecht. In afwachting datbij zal uitgeleverd worden, is bij iu 't gevang van Vorst opgesloten, St Gillis. Geplunderd. M. Jules N. wonende Vlasfabriej^straat, 32, beslatigde Woensdag morgend dat 's nachts dieven in zijne woning gedrongen waron.Do schelmen hebben een spaarboekje van een bedrag van 2620fr. buit gemaakt, alsook talrijko linnen en andere voorwerpen. St-Piet8rs-Jette. Erg ongeval. Mov. Bedonder, woduwe Depauw, 53 jaar. Jolto- sclionsloonweg, had eon bezoek gebracht aan eeno vriendin,die op dezelfden steenweg een •kwartier bewoont, 2e verdieping. Van don trap datend, verloor Mov. Dodpnder bot evenwicht en viel op den vloer in den gang. Zij word bewusteloos met gebroken schedel opgenomen. Na voorloopigo verzorging door een dokter, weid do gekwetste naar bet gasthuis van Molenbeek overgebracht. Haar toestand is zeer bedenkelijk. Ganshoren. Einderlijkje ontdekt. Dinsdag avond werd nabij bet koersplein van ZcLJjck, op bot grondgebied van Ganshoron, dp or drio jongens oen in- grijs papier geprik keld pak gevonden, dat bij do opening bet lijkje bleek te bevatten van een kind. 35c.dadelijk verwittigde veldwachter bracht bot .pak over naar hot gemeontehuis, waar Dr Vandorsniissoii vaslsteldo dat bet kind, van bet vrouwelijk geslacht en leefbaar ge boren, verwurgd was gowor.don. Hot lijhjo zelf was gewikkeld in oen Antworpsch Vlaamsoh blad. Hot gerucht'loopt dat het pak geworpen werd uit oen roodgeschilderde automobiel., welko eenige minuten vóór de ontdekking in volte vaart op dezo plaats voorbijgesneld was. Liedekerke. Eene waterhoos. Over Liedekerke, Ternath en omstreken is Dins dag namiddag 60110 waterhoos losgebroken. In min dan geen tijd stond alles pnder water. Het is zoo, zegde Kelderrat tot Scbavot bloem, wij zyn sterk, maar bij is veel sterkor dan wij VI. DE-BESCHULDIGING. Toon Sulpico van verre het buis zijns vaders zag, bemerkte bij in do Chaussée d'Antin, voor do koetspoort, eono groote menigto. Het vrcosclijks nieuws van do misdaad bad zich spoedig verspreid. Toon de kamerdienaar om zes ure 's mor gens naar beneden kwam, nam hij volgens gewoonte zijn veger en stoffer, om voor dat do koopman opstond, zijn kabinet in orde te brengen. Doch. nauwelijks bad hij de deur geopend, of een vreeselijk schouwspel vor- toondo zich voor zijne oogen. Met opgezwollen gelaat eu bloedigo oogen lag de beer Pomereul op don grond zijn li chaam was reeds koud. Op zijne kloeren en zyn gelaat zag men bloedplekken, en naast hem boorde men klagende kreten. Hét was Lipp-Lapp die zijne opone wonde met een zij ner pooton bad bedekt, en zich tot zijn mees ter bad voortgesleept, om liom op zijne manier te bevvecnen. Het eerste wat Baptist deed was te onder zoeken of zijn meestor wel geheel dood was. Toen bij zag dut by werkelijk dood was, riep bij do bedienden van hot huis, den con cierge en (lo kamerjuffrouw van Sabine." Er is een vreeselijk ongeluk gobourd, zegdo hij, do beer Pomereul is deze nacht ver moord... Laat ons mejuffrouw Sabine waar schuwen, om baar op dit ontzettend nieuws voor to bereiden... Voor alles echter moot do juslicio waargescliuwd wordon als het kan, moetalles gedaan zijn voor Xavcnus opstaat. (Vérvolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2