HOEDER PRIESTER Si?Jos, NeteiMs Echo solterniijn la brand Ooriogsfsiten Do Rumsensclis krijpliewoppn EXAMENS AFGELEGD Nieu wsberlchien Splegelfabrlsk L L. MEYVAERT I f Oostenrijk nochtans houdt zich afgozon- iderd.En onmiddelijk wordt or gemeld uit jWeenen, dat Oostenrijk-Hongarië doorta- itendo middelen maar slechts diplomatische ^fcou bewerkstelligen en dit ten gunste van dor» vrede... 't Is onrustwekkend genoeg daar men weet dat uit zulke ingeving de tweede gesproten is. Bulgario drukt er cp onmiddelijk to onderhandolen, en beroept zich te dien einde op Rusland. Men verklaart echter dat do vijandelijk heden dan eerst zullen ophouden als het rechtstreeks met de verbondon zal onder handelen. Do Rumoniërs laten weten, dat ze slechts de vroeger gemoldo concession vragen. Bulgarië moot tot daar komen. Do gru« o- len leveren voort stof tot verzet en onder zoek. Zij getuigen van do woestheid der laatste gevechten. Do Bulgaren zijn* verdreven; maar op ■welke manier, weet men nog niet juist. Te Brodi bodonzij het hoofd aan do Grieken. Do Serviërs bezetten Tzwar enBosilograd, waar do bnjonolgevechlen de schoone dagen der .overwinning op de Turken herinnoren. Het Turkse!» gouvernement schijnt allen binnonlandschen weerstand vernield te heb ben. 'tls zonder twijfel daarom, dat de te genpartij Ie Parijs, oene verklaring der Liheralo Overeenkomst»» uitgeeft, waar zij verzot aan teekent tegen do dwingelandij van betkomitoit Eendracht en Vooruitgang Een© Rumeenscbo officioele modedeeling geeft do volgende inlichtingen Ruiterij patroeljes doden Donderdag ver- kenningon op ceno zeer groole uitgestrekt beid. De tocht dor troepen gaat in gunstige voorwaarden voort. Uit Parijs wordt gemold, dat het Ru- moonsch bostnur reeds te Turlukai en Silis- trie gevosligd is. Hot Fransch tolegraafbosluur deelt in derdaad mede, dat do telegrammen voor dezo Uveo sleden, voorlaan onderworpen zijn aan den taks der telegrammen voor gansch llumon iö. Do Bulgaro-Turksche onderhandelingen De nieuwsbladen uit Constaninopol molden dat M. M.ilchcvilch aan don groot-vizier nieuwe voorstellen gedaan heeft. V Door do volgende oud-studenten van het St. Jozefscollogo, aan do Iioogeschool van Lcuvon. M. Emesi Ileynderichxvan Wioze, 2° examen van Doktor in de Reehleu. M. Marcel Baliemandvan Brusselj le examen van Doktor in do Rechten. M. Jozef TValraeve, van Lnerne, 2° examen in Landbouw kunde. in SiciÜsë* Dertig werklieden verstikt Sinds twee dagen slaan do solfermijnon van San Giovanello, nabij Gastel Termini, Sicilië, in brand. Het vuur brak uit, toen er zich zeven hon derd werklieden in do mijnen bevonden, en do eonigo gomeenschapsweg tussohen de vorschillige gaanderijen werd spoedig door do vlammen ingenomen. Onderdo mijnwerkers-ontstond eene vree- lolijko paniek. Het was een strijd op leven en dood, in de duisternis, lusscljen do balt' verstik to mijnwerkers, daar cr slechts éön cphaalbak was, om do ongclukkigon boven le halen. Een vcrliaal uil ds dagen der Commune, ]6C VERVOLG, Baptist trol? den priester naar de kamer van Pomereul mede, Jlet lichaam van hot slachtoffer lag op het »ed uitgestrekt oeno godsdienstige liand hau Bon zakdoek over het opgozwollon gelaat ge legd. Sulpice nam hom cr af en zag... 'r Op do knieën on mot govouwen handen foor het lijk gezeten,barstto hij in tranen los. Dan begon hij te bidden, en zachtjes aan werd hij wederom bedaard. Toen li ij zich sterk ge noeg govoclde, om do anderen te gaan on dersteunen, vroeg bij aan Baptist En Sabino Heeft hare kamer niet veria ton. Ecno seconde daarna, trad Sulpico bij zyn iuster binnen. De kamer van hot meisje was Boor con salon en do eetzaal van dio hoars «aders gescheiden, dus ver genoeg om geen joruclit te hoorei), noch des nachts, nccli averdag. liet was gewoonlijk om dien tijd ook «ulk oeno drukte in het huis van Fomercul, xoodat het heen en wéér loopen haar r.iet vcr- - wonderde. Zij was gowoon tot het ontbijt, dus Jot tien ure, op liaro kamer te blijven. Dan «ond zij baar vader in de èetzaal Xaverius kwam cr ook wel eens, doch zeld/.nani, ter- wijl Sulpice vastto. Als hij goeno gewichtige. «aken to verrichten had, ging hij na het out- bijt naar beneden, en praatto dan omstreeks ten half uur met zijn vader cn zijne zuster. Tot tien uro hield zieli ïnejufvrouwr Pcme- !©ul mot eenig handwerk onledig. Toen Sul- Gelukkiglijk ontdekton do werklieden eene oude verlaten gaanderij, langs waar zij in eene andore mijn, vier kilometers vandaar gelegen, konden geraken. Toon de naamafrooping der werklieden kon gedaan worden, ontbraken er een der tigtal. Men denkt dat deze ongelukkigon in de mijn moeten verslikt zijn. Eene overgroote menigte verdringt zich in den omtrek der mijn, waaruit een stik- kendeil rook opstijgt. Hartroerende tooneelen hebben er plaats, onder de familiën die eon of meer ledon on der de verslikten tellen. Hot is totaal onmogelijk iels te pogen om do slachtoffers op to halen. Brussel Aulomobielon geluk Een wachtmeester van hot 7e regiment, kanon niers M. Eduard Hanicq, rood Donderdag namiddag per rijwiel in de Koloniënstraat. Hij word omgeworpen door-eon automobiel. Do wielen rolden over zijne beenon en zijn lichaam. Terwijl do voerder zoo snel moge lijk verdween, namen voorbijgangers het slachtoffer op, overdekt mot kwetsuren aan de armen, do beenon liet gelaat. M. Hanicq werd in een deerniswekkende!» toestand naar de woning van ecu dokter overge bracht. 214 Slachtoffer harer on voorzienigheid. Vrijdag morgend goot do eclitgonoote V..., Plelinckxslraat, petrool in liaro bran dende stoof. Eeno groote vlam sloeg op on tastte de kleederen aan van de kuishoudster, dio gevaarlijk werd verbrand aan do armen cn hot golaat. Het gevaar van vuurwapens. Tij dens de afwezigheid zijner moedor, nam liet 12-jarig knaapje, V..., de geladen revolver zijns vaders uil een nachttafeltje. Het wapen onderzoekend, deed liet jongetje eensklaps oen schot afgaan. Do kogel drong in zijn linkorliandgowricht, dat verbrijzeld werd. Ilot onvoorzichtig kind zul gebrekkelijk blijven. Automobiele»gelah. Vrijdag is aan de Schaarbeekscho poort gom automobiel op den kandelaber gebotst, dio naast liet wacht huisje van den trom slaat. Do kandelaber weid verbrijzeld en do auto gansch vernield. De goleidor werd erg gewond aan het go- laat. Zinneloos geworden. Een inwoner van den Vlaamschen steenweg, die gfoole geldelijke voiliozen had ondergaan, is giste ren morgend plotseling zinneloos goworden. Hij beweerde dat de koning van Spanje zijn neef is en dat deze hum nog eenu som geld moot betalen. De man word door do pohcio opgesloion, Doodclijhe val. Vrijdag morgend is do genaamde Degryso, 45 jaar oud, poortier in coil huis der Oude Graanmarkt, doorheen venster van het tweede verdiep govullep. Voorbijgangers snelden hern ter hulp, doph namen nog slechts een lijk op. De ongelukkige was den schedel verplet terd géworden. Eene goede vangst. Sinds goruimen tijd reeds, zoch.t du policio zekeren H..., eon kerel van Franschen oorsprong, dio in ban- hruulc was en onkel van diefstallen loefde. Verleden nacht ?ag do policieagent Duizé hem langs do Anspachlaan trekken. De "Trgont naderdo behoedzaam, doch ook de kerel had hem. gezien en nam do vluclit. IIij word echier weldra ingehaald en op gesloten. Eene gosdo moid zal altijd eene plaats vinden, indien zij haren koffie maakt met de cliicoroe der Trappisten Vincart. 1500 Y Laken. Diefstal. Tijdens hare af wezigheid, is Donderdag namiddag oen dief gekomen in do kamer van mevr. A. Ver- pice binnentrad, was zij juist met haar toilet gereed. Sabino uitte een kreet, toen zij do sporen vau tranen op het gelaat van Sulpico zag. Wat is er gebeurd vroog zij. Vervolgens aan do woorden denkende, dié Xaverius haar gezegd bad, vroeg zij, Sulpice aanziondo Xaverius Die weet nog niets Gi.) weent... Xaverius weet er niets van, zegt gij... Er is dus een groot ongoluk bier in huis gebeurd... En dit ongeluk O riep zij met een kreet, vader Mijne zuster, mijne geliefde Sabine, riep Sulpico, 't ongelukkige kind ondorstounende, dat baJf bezwijmd was, God is meester... God hoeft hem ons gegeven.lig heeft hem ons ontnomen... Hij beeft hom ons ontnomen en dat... zoo in eens... zonder ziekte... Ik sta niet zoo dichtbij God als gij, Sulpice... maar liet kan niet zijn... Hij zal bezwijmd zijn, bjj is niet dood... Do dokters weten niet wat zij zeggen. Donk toch men hoort zoo dikwijls zeggen, dio man is dood, en ocnigo uren later leeft hij weer... Hij is slecht opgepast... on dan do geneesmiddelen zijn niet altijd voldoende... Jü zal hem in mijne armen nemen... ik zal hem met tranen en kussen bedekken... Als er een wonder noodig is, gij zyt eon heilige, Sulpice, mijn broeder... gij moot het aan God vragen, cn Hij zal u verhooren... Neon zegde de priester, met een droe vige stem: onze vader zal niet meer ontwa ken dan bij God... Er is geen hoop moer... 'Geen hoop meer on gij zegt dat Maar hoo is hij dan gestorven Door do misdaad... Mijn vader vermoord DE VOLKSSTEM mciren, Horrystraat, 25. De meubelen wer- don opengebroken en doorzocht. Een gouden halssnoer Ier waarde van 160 frank, eon gouden zakuurwerk van 100 frank, twee schoone ringen mot edelgesteenten van 125 frank, eene som geld en allerhande voor werpen werden gestolen. St-Joost-ten-Noode. Verdwijning. De policio dezer gemeente hoeft de persoons beschrijving van Me'j. Valerie R..., kloer- maakstor, oud 25 jaar, St-Jooststraat, in alle richtingen gestuurd. Deze juffer vertrok Woensdag van Brussel naar Mechelon. Zij was draagster van eene belangrijke som geld en is niet ter bestemming gekomen. Elsena. Oneerlijke bediende. Een genaamde V..., wonende Solboschlei, werd in 1908 veroordeeld voor moord. Over eonigo maanden werd hij voorwaardelijk in vrijheid gesteld. IIij trad als boekhouder in dienst van eeno nijverheidsmaatschappij der de Slassartstraat. Deze laatslo dagen ver schoon hij niet op zijn bureel. Man onder-; zocht do boekon en vond een tekort van rond de 12,000 fr. V... had zich do som toege ëigend. Ilij is gevlucht. St-Gillis. Stoutmoedige rijwieldief. M. Wymeorsch, wo-nende Fortonslraat, 31-, tiad Donderdag zijn rijwiel eenige oogen- blikken laten slaan tegen den govol zijner woning. Een 20-jarige kerel sprong erop en reed er in vollo vaart moe weg. M. Wey- meorsch hoeft de poHcie do persoonsbeschrij ving opgegeven van den dief. Overreden. Een genaamde J. Gro- goire, 10 jaar oud, wonende bij zijr.e ouders,, Jourdanstraat, wilde de Marineplaats over stappen, toen hij verrast en omvergeworpen, werd door een kamion, waarvan do wielen hem over de boenen liepen. De ongelukkige knaap werd erg gewond opgenomen en naar liet gasthuis overgebracht. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent3S2 67 Antwerpen. Op de vlucht.M. Van de Wal, handelaar; Provincicslraat, heeft bericht ontvangen dat zijnen depothouder, wonende Bei lamstraal, lo Lier, o:» don loo'pe is, voor een klein duizendtal frank koopwaar meenemende. ri' Ticee rivicrschnimers ontsnapt. Twee mannen werden Vrijdag morgend doorf eenon kaaiagentaau boord van do stoomboot Lancastrian ontdekt' toen zij met een groote loopplank op do vlucht gingen. Zij waren namelijk voorzien van eene roeiboot, waar mee hot hun gemakkelijk zou geweest zijn to ontsnappen. De kaaiagent riep hen echter terug en dreigde zelfs te schieten, zoo zo aan zijn he vel geen gevolg g&von. Do twee mannen koerden gedwee lorug, maakten de loop plank aan oenen trap vast en vaarden weer weg, zondor dat de agent er aan dacht, lion zulks te beletten. Aanhouding. - Éön schrijnwerkers- gast, die zonder vaste \voonst is en ten na- deolo van M. Pacco, Hoplund, een rol (gevlochten ijzcrdrapd gestolen had, word aangehouden en ter .beschikking van den pro- kureur ties konings opgesloten. Wer7iongeluk. Do dokwerker Hen drik Augustus, 35 jaar oud, werkonde aan boord van den siooiuhooi Etonian ge meerd aan afdak n 8, werd aan het hoofd gewond. Do man werd in 't Zuidor verband-' huis verpleegd. Automobielongeval. Vrijdag mor-:] gond om 2 uur, is Maohalda Ratzor, 25 jaar, werkvrouw, won oudje Van Aorlstraat, op do gcmeenteplaats door een auto omvergewor pen en aan den rechterarm gekwetst. Na verzorging in hot Sfi-Elisabelhgaslhuis, kon do vrouw naar huisjgaan. Lijk aan de vest gevonden. Vrijdag morgend, rond 5 ure. heeft een man, die, nabij do krijgsslachterij, achter doBorsboeck- schepoort, ging visschen, opeen drietal me-f. Vermoord ,9 Waarommaar-; waarom dan Ilij was! zoo goed, en door wio? Mijn God, bij liatE geene vijanden De justicio doet onderzoek, Sabino, en zal u terstond ondervragen liet is mogolijtr? dat gij haar eenige inlichtingen kunt gevé'rn Haar helpen"* maar wat weet ik cr vah1?* Ut sliep... ik sliep, terwijl men mijn vader vermoordde ik sliep cn hij riep mij misschien 011 een geheim voorgevoel hooft mij niet ver wittigd... Ik sliep en ik zegde, dat ik hom beminde... Verwijt u niets, Sabine tijdons de mis-i daad was ik ver van hier, cd Xaverius heelt ook niets gehoord. Weet liet Xaverius Nog niet... Ik moet nog een tweeden plicht vervullen... Help mij, Sabine... de taak is zwaar... ik bezwyk.byna onder het gë- wicht. De dochter is wanhopend, doch als Christin moet zij zich verheffen... Bedwing uwe smart, lijd ea bid... maar als gij kunt zonder to weenen... Beloof mg niet naar va- dor to zullen gaan zion... dat zullen wij later doen, als de jnsticio jliot huis verlatou heeft^c. Belooft gij hot mij Ik beloof liet u, Sulpice ga naar XaVc- rius, ga... Sabino liep naar baar kruisbeeld en be sproeide het met liaro tranen. Heer bad Sulpice, troost deze ziel en ondersteunt de mij noToen do jonge priestor naar Xaverius wild© gaan, zegde men herb, dat de rechter van instructie hem wachtte. Do priester verzamelde zijno krachten, om zijn gebeiró in creoiten dfwde fn verraden. Toen bij net kabinet van zijn vader binnen ging, hoordo hij Xaverius aan Baptist vragen, wat er gaande was. ters afstand van den oever dor vesting, het lijk gevonden van eenon man. Het lijk, dat uitwendig geene sporen van geweld droeg en ook niet 111 het water had gelegen, werd naar het doodonhuis van Berchem gebracht. In do zakken van den doode werd eon dok- werkersboekje gevonden op naam van P. De Vry, oud 31 jaar, woonachtig Gravinstraat, le Borgeihout. Denkelijk is do man overle den aan do gevolgen eoner hartaderbreuk. Mechelen.Stelling ingestort. Aan do werkon, welke mon tegenwoordig uit voert op den oever der Dijlo, nabij do brou werij Lumot, had gister een droevig ongoluk plaats. Eene stelling, waarin een zwaar gewicht hing, dienende om palon in te slagen is onverwachts ingestort en op een der werklieden terecht gekomen. De ongeluk kige, Pieter Van Goys, 27 jaar oud, woon achtig to Wosterloo, doch op logist in do Groole Nieuwendijkslraat, word nogal erg gewond. Ilij werd naar het gasthuis overge bracht. Brugge Onvoorzichtige bader Vrijdag een weinig na don middag, begin gen werklieden, na het noenmaal to bobben genomon, do onvoorzichtigheid zich to badon in het kanaal van Oostende. Een hunner Karei Bouckaert,17 jaar, die niet zwemmen kon, werd door 0011 hloadopdrang getroffen. Hij zonk in de diepte en verdronk. Ni nova Het hart afgeloopen Eenige knapen hadden Donderdag een loopkoers ingericht op liet gehucht Nederwijk Toon de eindloop plaatshad, zag mon een der knapen, ten gronde storten, op hel oqgenblik dat hij du aankomstlijn ging over schrijden. Zijne gezelen snelden toe, namen hom op, doch do knaap gaf geen teekon van leven moor. Een in allorhaast ontboden ge neesheer stelde vast dat het slachtoffer be zweken was aan eene groole schudding, dio Iiij had ondergaan ten gevolge van liet loopen. De arme kleine was slechts 3 jaar oud. Zele. Ongeval. Vrijdag namiddag kwam zekeren D. H.., van do wijk Velde ken, per rijwiel door do Zwanestra.it gere den. Hot kindje van den gonaamden T... werd omgeworpen en erg gekwetst. Doktor Daelman hooft hot kind verzorgd. Erpe. Het parket. Hot parket van Dondermondo is Zaterdag namiddag alhier afgestapt en heeft liet lijk doen ontgraven ivan zekeren Serafion Lanckman, slachtor, ■dio verleden week schielijk overleed. Het lijk zal geschouwd worden. Naar het schijnt zou het parket nopens liet ovorlijdon een naamloozon bridf ontvan- "gen hebben. Lede. OnderscheidingWij vernemen uit goede bron, dat do hoor F. Roolandt, brouwer lo Lede, don eersten prijs behaald heeft in de ton toonstelling van Gent, mot zijn bier, gebrouwd met mout der mouterij jVan Droogenbroeck, brooders, Erpe. Beste «gelukwenschon. Diefstal. Verleden nacht werdon ten nadeele van Cyriol iloslo, een vcorügi?! struiken aardappels uitgetrokken. Eene klacht is necrgolegd. Bijna Verdronken. Gisteren waren drie kleine meisjes, zes lot acht jaar oud, aan hol spelen aan eene hoek tusschen Lede en Wanzeio, op do wijle Ileiplas. liet dochtertje van Petrus Do Nevo,barreelwacliter, viel fn de beek, waarop do twee andere kinderen do vlucht namen. De zoon der weduwe Mallhyshoorde hulp geroep en snelde ter plaats. Hij kon do kleine De Novo van een ge wissen dood rod- iden. Sint Niklaas Welverdiende onderschei ding Z. M. do Koning komt do bijzondere dccoratio der beroepsvoreenigingon loo to kennen aan hoer Hendrik Hoyman, toege voegde algemeono secretaris dor chrislene bcroepsvereohigingon van België en bijge voegd volksvertegenwoordiger te St-Niklaas. Onze boste gelukwenschen. Mijnheer do abbó, zegde do rechter van instructie, 1100111 een stoel... Ik vraag u ver schooning, daar ik op zulk een oogenblik mijn proces-verbaal moet opmaken... maar de justicio wil het... Ik ben gereed u te antwoorden, mijn- hoer, zegde Sulpice Pomereul. M. Gaubert gaf een teoken aan zijn secre taris, en deze maakte zich gereed om te schrij ven. Zijt gij gisteren avond vroeg uitgegaan Ten acht uro, mijnheer; men riep mij by oen zieke. IIoo laat zyt gij teruggekomen Voor half een... Toen ik do trap op wilde gaan, kwam ik twee mannen te go- moet eon van bon zegde mij Mijnheer do abbé, wij komen uwo hulp inroepen het geldt oene ziel! Ik ben mot bon meêgegaan... heb mijne taak volbracht... en bin non komende... Hebt gy niets anders aan de justitie te zeggen Niets meer, mynheer. Gij hebt gedaan... Wy wachten mojuf- vrouw Pomereul. Ik ga haar halen, antwoordde Sulpice. Ecnigo oogenblikken daarna trad Sabiiie, door Sulpice ondersteund, in het kabinet. Do uitdrukking vaii haar gelaat was tref fend men kon zien,' dat zij haar best deed 0111 hare smart te onderdrukken. Mejufvrouw, vroeg de onderzoeksrech ter, gij alleen hebt dezen nacht met uw vader op do eerste verdieping geslapen Alleen, t mijnheer dat weet ik niet zeker... misschien, is mijn broeder Xaverius 't huis gebleven... Ik dacht, dat mijnheer uw broeder, tot laat in den nacht in de sccioteit bleef S 2Ó-'ÖI 21 JULI 1013 Is koffie goed, chicorei TALPS is gezond; samen maken zij oenen goeden en gezonden drank. 1063 Lebbeke. Eene goede vangst. Don derdag nacht hebben kwaaddoeners den offerblok opengebroken eener kapel in de gemeente St-Gillis-bij-Dendermonde. Da policie van Lebbeke Vrijdag van die zaak verwittigd, had vernomen dat cr twee per sonen die sedert lang in Frankrijk verbleven hadden, in een ledig staande huis van de hot Kapelleken don nacht hadden doorgebracht. Een dezer, zekere O. Baert, moest nog vier maandgevang uitdoen voor diefto. De gendarmen van Dendermonde gingen met do policie van Lebbeke op zoek en weldra werd Baert aangehouden, alsook zekere Güssey L., waarop men ook groole vermoedens had en wolko le samen mot Baert don nacht had doorgebracht. Op het policiekommissariaat ondervraagd, hebben zij bekend do dadors te zijn van do inbraak te St-Gillis gepleegd. Meirelbeke. Doodclijk ongeluk. Vrijdag morgend, rond 9 ure word de ge meen to in opschudding gebracht door een smartelijk ongeluk. De machien van den train vanHcrzoele was aan 't manceuvreeren. Aan de herberg De Lindokens sprong do machinist eraf, ten einde de wisselnaald te verleggen. Terug óp do qiachien willende springen, word hij gevut tusschen een paal on do machien, en do borst ingedrukt. De ongelukkige werd in bovengonoemdo herberg gedragen, waar geneesheer C'allaort hem kwam verzorgen. IJc't slachtoffer is do genaamde Remi De Temmerman, oud 23 jaar, wonende te Mas- seraon (Weitoren) en eenige steun zijner oude moeder. Rond don middag verslechtte zijn toestand zoodanig, dat de eerw.lieer pastoor der gemeente hem de laatste H. Rcchloji moest toedienen. Gent. Automobiclongcval. Vrijdag morgend rond 1 1/2 ure, had een 82 jarige ouderling, wonende op den Drongënschen steenweg, eene boodschap gedaan. Terug- keerendo wilde hij de Rocigemlaan over steken, toen juist een automobiel aan don draai van den steenweg kwam en den ouder ling vatte. De ongelukkige word omgewor pen en gansch bebloed,mei eene diepe wonde aan bet hoofd opgenomen. Do heeron die in den auto zaten hielpen den ouderling en verzorgden hem tor plaats. Eon lialf uur nadien kon do ouderling huis waarts koeren, Branden. Verleden nacht is brand ontstaan in do timmermanswerkplaats van don heer Bruggeman, Dondermondschon steenweg. Do pompiors hebben hot vuur spoedig uitgedoofd. Hout en gereedschappen worden vernield. De schade bedraagt onga- veor 700 frank, door verzekering bestreden. Do oorzaak is onbokend. Gisteren, kort na don middag is brand ontstaan in con buis der Sl-Pietorsvrouwen- straat, door eono brandende kool dio op het tapijt gevallen was. Do schado beloopt 300 lot '100 fr., door verzekering bestreden. Bedje in brand gestoken. Gisteren namiddag heeft het kind Clara Clöedts, wo- noiida Pclersttliestraat, dat ziek lag haar bedje in brand gestoken,door mot solferstek jes to spolen. Al het bedegoed werd ver brand. 4 Kriebelachtig. Slien was er reeds lang op gevierd oni naar don Ilislorischen Stoot lo komon zien hij kon er niet.van zwijgen en sprak er gedurig van. Maar nu dat zijne vrouw daags le voren t huis kwam van de markt, was hot nog veel erger. Zijno vrouw had hem gozeid Wel, wel, dat zal iets zijn in Aalst,gelijk wio gij tegen komt, elk spreekt van den Stoet van mor gen iedereen is aan 't werken en aan 't ver sieren, gehoel de stad is in rep en roer hot is oen godurig lossen van manden en koffers, eon over en woergoloop van tapissiors en Volgens gewoonto, ja mijnheer... doch bij zal hut u zelf zeggen. Hebt gij geen gerucht gehoord Neen, mijnheer ik heb mijn armen va der om half tien verlaten... Toen bcö ik naar mijne kamer gegaan... Daar heb ik een uur geschreven... on ben toen gaan slapen... Sul pico kwam liet mij juist vertellen... Gij kont geen vijandou van M. Pome reul Ilij had geen vijanden, mijnheer. Alzoo verdenkt gij niemand uit uwe om geving Neen, mijnheer... Wat ik weet is, dat eergisteren M. Nigois honderdduizend frank' aan vader to leen is komen vragen,Vader heeft ze laten halen... Gij hebt gedaan, mojufirouw.00 Als ik u later eens mocht noodig bobben, wees dan zoo goed te komon Sabino ging langzaam naar de deur en vor- liet hot kabinet. Toen zij door den gang ging, hoorde zij woonen on jammerem. Xaverius, dio van Baptist alles vernomen had, was ondanks hot afraden van den ge trouwen dienaar, naar do doodskamer gegaan. Ilij had zich op hot lijk van Pomereul gewor pen, on drukte het aan zijn hart, hij sprak het mot wanhoop toe, hij bad 011 smeekto om hot woord vergeving en werd bijna zinneloos van droefheid. Baptist kwam hem zeggen, dat de rechtor hein wachtte, doch hij weigerde to komon. Wat kon hem de justicio schelen Gaf zij hem' zijn vader terug? Dat deze maar later kwam, van do weinige uren, welke hy nog hij hot lijk van zijn vader kon zijn, wilde bij er geen onkel afstaan» (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2