BROEDER oa PRIESTER Buitenland 'T EEN ETT ANDER EEN PORTRET - i Nieuwsberichten FranKrij lc De gezondheid van M. Briand M. Aristide Briand, kwam Zaterdag voor de BNrsle maal ter kamer sinds zijn automobiel- •ngSsUk. Hij heeft de linkerhand nog altijd omwon den. Verscheidene collega's wonschlen hom golulc over zijne herstelling. Rots ingestort De rechterzijde der doorboordo rots, een der schilderachtige merkwaardigheden van den Jura, is in den «acht van Vrijdag op Zaterdag, ingestort en bedekt nu den nationalen weg van Parijs- Geneve. Omtrent 100 kubieke meiers rots sluit den weg af, waardoor alle verkeer onmoge lijk is. Voetgangers en wagens moeten don weg van Pailly inslaan. Vandaag Maandag zou de nationaïeweg door de volorijders van de ronde van Frank rijk geruikt wordt n om don tocht Geneve- Bclfort af to rijden. DviitsolilaiicI De terechtstelling van Sternickol. De terechtstelling van Slernickel, do Duilsche Mandrin,èn deze zijner twee medeplichtigen, Schlewing en Kersten, zal niet lang meer achterwege blijven. De dossieron dor 3 voroordnolden zijn naar keizer Wilhelm gezonden, die voor het oo- genblik zijn jaarlijkschon zoolocht neemt op de kusten van Noorwegen. Do Souverein zal de drie reohlerlijko schikkingen goedkeuren. De overheid heeft reeds daartoe do noodige sehikkingon geno men; zaterdag zijn 3 lijkkisten naar liet ge vang van Frankfurt a/O.der gobracht. Het is nu bekend dat Slcrnickcl acht moorden be gaan heeft. Voor verscheidene andere moorden, kon men echter geene voldoendo zekerheid be komen. Eaigelaiicl Ernstige onlusten te Seattle—Uit Seattle: Ernstige onlusten zijn bier uitgebroken. De burgemeester heeft zich zelf aan het hoofd der politie moeton plaatsen, om het hoofd aan do muitors te bicdon. Opzijn bevel zijn alle dranksljjterijen moeten gesloten worden, alsmede de bureo- len van hot plaatselijk dagblad. Do muiters xvorden aangevoerd door matrozen van drie Amerikaansche kruisers. Al do bureelen van de werkers- en socialistische inslollingen w erden bestormd er werd voor 30.000 fr. meubels en andere voorwerpen vorbranj. Naar bet schijnt zouden de onlusten ont staan zijn door dat Donderdag, in oene mee ting van de industrieelo werklieden, eon sprokor vorklaard hooft dat do militaire on r.avalo machton vijandon der werklieden zijn. Deze verklaring zou door 3 matrozon dor oorlogsbodems gehoord zijn. Staking der trambedi^nden ta Edinburgh Al do bedienden van de trams van Edin- burg slaken liet werk. Zaterdag hadden 90 bedienden besloten hot werk te hernomen waardoor do dienst teiug verzekerd werd. RiTLslanci Een hevige brand St. Petersburg. Zondag Een hovige brand heeft de raato- rieel magazijn en der fabriek Boulsloff, dio talrijke reservestukken voor de marine en de schutterij inhielden, vernield. De schado is zeer aanzienlijk. Spanje Politieke woeiingen Uit Saragossa wordt gemeld dat,daar eene botsing ontslaan is tusschoji radikalon en carlislen. Verscheidene vuurschoten werdon gelost. Eon oarlist is zwaar gewond geworden. Een veriiaal uit de dagen der Commune. 17® VERVOLG. Hap tót zegde tot M. Gaubert, dat zijn ver- »ook te vergeefs was. Deze stónd op on zegde tot do commissaris fan policio Laten wij hem daar ondervragen. Do overheidspersonen gingen naar de ka- *cr, en bleven op den dorpel staan. Zij zagen toen een hartbrekend schouw spel. Dat ontzield lichaam, die wanhoponde jon- jeling, zouden do hardvoebtigste ziel bewo on bobben. Welk ecno smartzegde M. Obry tot deD /och ter. Overdreven, antwoordde deze. Laten wjj hem roepen, M. do recljter. Xaverius drukte een der banden van zijn «ader en, zich tot bet lijk koerende, zegde •ij Vader bot is dus gedaan... gij zult mij ooit moer aanzien... gij zult dan uw mond liet meer openen, om mij uw zoon to noemen, jij ïijt dan onverbiddelijk voor my verloren 3ot is verschrikkelijk verschrikkelijk en «oen gy mij bet hot laatst aanzaagt, waart gij rergramt op mij... in plaats van mij min- aam too te sprokon, hebt gij mij bijna ver- nagd... bijna vervloekt... De jiolicie-commissaris wilde naar Xave- ius gaan, doch M. Gaubort hield hom tegen. Luis tor luister zegde hy. Ach, ik ben ongehoorzaam geweest, uwe ocdheid heb ik mot verdriet beloond Ik ïb uwe toederbeid juot onverschilligheid be. Xurltyë Voor de herinrichting van het leger. De Gazette de la Croix van Berlijn,meldt dat lOTurksche officieren, alsook een zeker getal legerverzorgingsofficieren, eerstdaags in liet Duitsche leger zullen ingelijfd worden. Brazilië Brand aan boord van 2 schepen. Uit Rio de Janairo Een brand is uilgebroken op den Duilschen cargoboot Etruria van New-York komende en op den Engelschen cargoboot Belle d'Irlande komende van Antwerpen. Beide schepen bebinden zich in de baai van Rio do Janeiro en houden ontvlambare stoffen in. De Etruria is gansch verloren. De be manning der 2 schepen is in veiligheid ge bracht. Da mijntoestand. In den Times leest men, dal do assurantiën op de eigen dommen in Zuid-Afrika, met de huidige onlusten, op de Londoner markt zoozeer gezet worden, dat men moet besluiten dat de toestand als zeer ernstig door do Afrika ners aanzien wordt. Dezer dagen worden niet alleenlijk mijn- eigendommen verzekerd, maar ook allerlei gehouwen, zelf deze dio door do wetten van de bescherming bijna kunnen verzekerd zijn. Indien zulks voortduurt zal.de taks onver mijdelijk binnen kort merkelijk ver hoogd worden. ®e $lar©©3t£gB*a£aï e3sza ©qr4- scfie TeBstoüflBStaüisKIS*»'ie be ginnen met heden zal do Marconigraaf, door den h. Goldsehmid in werking treden. Do dienst zal openbaar zijn en marconi- grammen zullen mogen verzonden worden naar alle wereldeelen. Het publiek zal locgelaten wordon om do werking der draadlooze telegrafie na te gaan en zal zich dus kunnen een denkbeeld vor men van deze voor velen nog met geheim omsluierde uitvinding. Kojtisiklijke tfatrskbsSuigin- geeï. De koninklijke Familie heeft, door den grootmoester van het Huis der Koningin, baron H. de IVoelmont en door luitenant A- De Groolo, leermeester van de prinsen, de kinderon van do katholieke scho len, schriftelijk doen bedanken voor de schoone geschenken, dio zij, verloden Zon dag, tijdens do Blijde Intrede Hunner Ma jesteiten in do hoofdstad van Waloniö, aan de koninklijke prinsen aangeboden hebben. Do koningin en bare kinderon kunnen niet genoeg do katholieke jeugd van Luik voor hunno blijkon van verkleefdheid en genegen heid bedanken. PcsgsiSlecïScfoeSeü. Tijdens de bespreking der logerwot heeft de Minister van Oorlog zijn inzicht te kennen gegeven het aantal pupillenscholen te vermeerderen. In den loop van T jaar zal er nu een'e to Kortrijk worden ingericht en eeno andero to Bouillon. De rogimenlsohool, welke te Kortrijk was, zal naar Oostende worden overgebracht en deze die te Bouillon was, le Vorviers. Het is waarschijnlijk dat men aanstaande jaar pupillenscholen lo Aarlen, Ver vier s en St-Truidon zal slichten. Sparotrade scholieren. Van 1909 tol 1911 hebben do scholieren van het lager onderwijs in ue rijksspaarkas eene som van 15 millioen 947,609,70 fr. en 1,831.367 fr. 74 c. in de kassen dor school- mutualileiten. Hot totaal beloopt dus 17 millioen 779,037,44 fr., 'tzij een gemiddelde stor ting per hoofd van 12,40 fr. antwoord Myne misslagen hebbou uw le ven verkort, en mijne misdaad... Xavorius eindigde niet, tranen sprongen uit zijne oogen. M. Gaubert drukte beteekenend de hand van don commissaris van policio. Xaverius hernam Voor gehl voor dat vorvloekt geld, dat ik in dwaashoid verkwistte, lieb ik uw geluk verwoest Het geld ik had liet noodig voor mijne partijen, voor mijne peerden! Ik had hot noodig om te spelen Hot spel Vergiffenis vergiffenis liét spijt my Ver- giffonis, vader, of ik storf aan uwe voeten... Gij hebt mij nooit kunnen doen begrijpen, dat de goedheid alles vergeet... in de eeuwigheid, alles, tot... O ik ben verloren, ik ben ver vloekt... De rechter van instructie zegde aan bet oor van M. Obry Laat ons zonder gerucht heengaan. Nauwelijks bevonden zij zich woör in bet kabinet, of liij bolde. Baptist verscheen. Verzoek mejufvrouw Sabine nog eens hier te komen... Toen Baptist weg was, vervolgde bij jVfObry, het schijnt mij toe, dat onze taak veel vereenvoudigd zal worden. Gelooft gij dat Wat denkt gy dan Ik denk niets Gij bedriegt u, do gedachte, die ik zoo even gekregon heb, zal u ook wel door het hoofd gevlogen zijn Dat is onmogelijk zegde Obry. Alles is mogelijk Gy.zijt nog jong Met don tijd zult gij gaan deuken als ik Sabiue .trad binnon, de rechter stond op. Mejuffrouw, begon de beer Gaubort, in I8BHW DE VOLKSSTEM Reeds als ingenieur-bediende was hij onkundig. Wanneer er spraak was van zekere werken, kon hij zich door de belanghebbenden niet doen verstaan Ilij was de waardige voorzaat van dien anderen ingenieur, die zegde wanneer een werkman of een lagere bediende bij hem kwam aankloppen Kent bij geen fransen, zog dan dat ik niet bier ben. Als provinciaal raadsheer was hij even onbeduidend. En wanneer er spraak was van meeting te geven in de volkrijke kwartieren, da.i sprak een propagandist in zijno plaats; bij bad toch nog versland genoeg om in te zien dat bet tot niets dient in 't fransch te spreken, tot eene massa die u niet verstaat. Die waal is ook de slipdrager vande Gentscbe aristos. Hij vond zijnen oorsprong in eene onder wijzersfamilie; maar dien oorsprong beeft bij verloochend. Met hem mag men doen wat men wil, op voorwaardo nochtans dat bij zijnen sluier vanburgemeesterbeware; maar moest bij dien afleggen, bij deed er eene doodeïijke ziekte van op Nu droomt bij van blazoenen en eeretoekens. Hot groot lint der Leo poldsorde schijnt hem toch zoo schoon toe er. dé titel van Baron ware hem toch zoo licht om dragen. Dit portret is van M. Braun. Het werd gemaakt door Het Laatste Nieuws De Turksche-Bufgsarsche grens Constanlinopel, Zondag Engeland heeft doen kennen, dat da grootmachten bereid zijn, om onmiddelijk, do Turko-Bulgaarscho gren3 te bepalen, overeenkomstig met do vredesvoorwaarden van Londen. Eone internationale commissie zal zich met het werk gelasten. Turkyë is oorlogzuchtig Constanlinopel Zaterdag avond 7 u. 50. Men zegt dat bot leger aanhoudend vraagt om onmiddelijk naar Andrinopel.op to rukken. Drie.kabinetsleden, zijn nochtans van ge dachte dat do Porte .rgkening zou moeten houden met de raadgevingen dor .grootmach ten, en bijzonderlijk' -met deze van Engplmd. Al de andore ministers zijn den opmarsch naar Andrinopol gunstig gestemd, en wan neer het noodig zijn zou, zou men voor dit feit don oorlog aan Üulgarië kunnen ver klaren. Bulgarië in het nauw gebracht Nieuwe voetstappen Parijs, Zondag. i Plet Bulgaarch gezant schap deelt de volgende mededeoling mede dio M. Slancioff, Bulgaarsch minister, van zijn gouvernement ontvangen hoeft Van zoohaast hot nieuw gouvernement samongesteld was, wendde het Bulgaarsch' staatsbestuur zich tot Rumenië, door dé lusschenkomst van don Italiaaaschen mini ster te Sofia, die gtflast is do Rumoensché belangen in Bulgarië1 te beschermen, om dé vriendschapsbetrekkingen, met Rumenie op' slaunden voet te herstellen. Het Bulgaarsch'Ji gouvernement heeft zulk eene zaak kan de minste bijzonderheid de justicie op het spoor brengen... Hot is noo dig, dat wij do omgang hier in huis kennen^ Vrees niets, maar vèrzwyg ook niets! Uw plicht is geheel de waarheid te zeggen gij moet de eerste zyn, dm ons op het spoor van den schuldige te brengen. Mijne smart is te groot om er aan te.dens* ken. Hoe was het met uw vader gesteld, toen gij hem voorliet laatst zaagt had hij. geeii verdriet Inderdaad, mijnheer, maar, een voorbij gaand verdriet... liet was geene groote zaak- mijn vader was goéd'... Het was omdaj uw broeder hem gold gevraagd liad, niot vyaar Inderdaad... - 5v En de heer Pomercul heeft het hem ge weigerd, niet waar Ja, mynheer, maar hy had een besluit genomen... Ik had Xaverius myne juweejen en spaarpenningen aangeboden, doch hij lieeft ze goweigerd... hij rekende altijd op do edël- digheid van vader... Hetgeen gij hem aangeboden hobt, was zeker minder waard dan zijne schulden be droegen Ja, mijnheer, j Zijt gij nooit van andere voorvallen tus- schen uw vader en uw broeder getuige ge weest 1 i Sabine aarzelde. Het meisje bief hare betraande oogeii tot den hoer Gaubci't op. deze deed alsof hij do droefheid van -Sabine niot zag de lieer Obry alleen wierp een me«» iyunuden blik op haar. Eergisteren avond, hernam Sabine mot kracht, had mijn vader een lang onderhoud overigens aan het Russisch gezantschap te Sofia laten weten dat het bereid is om zijne gevolmachtigde naarNisch, af te zenden, om de vredesvoorwaarden te onderzoeken. Turkije wil Thracië en Andrinope! bezetten Constanlinopel, Zondag 4 ure 35. Het gouvernement heeft aan het leger bevel gegeven, Thracië en Andrinopel te bezatten. In eene nota dat het aan de grootmachten bezorgt, werpt Turkije de verantwoordelijk heid van gebeurlijke vijandelijklren op Bul garië terug. Da Serviërs bezetten Kan!a Belgrado, Zondag. De Serviërs, heb- bon gisteren namiddag Kanla bezet. Do Bulgaren zijn naar Widden afgezakt. Do Serviërs hebben nu de Bulgaarsche grens roeds op 4 punten voet op Bulgaar- sclien bodem. Wat Rumenië wil Bucharest, Zondag. Uit niet officieoio maar wel ingelichte bron wordt gemold, dat het Bulgaarsch gouvernement aange kondigd heeft dat het bereid is do lijn Tur- jubaï, Dobritch en Baltchich af lo staan indien Rumenië zijn legor terugtrekt. Het Rumoensoh staatsbestuur heeft ge antwoord dat het geen afgezonderd akkoord kon aanvaarden en dat do vrede dient ge sloten te worden, met al de belegeraars te zamen. De Rumeniërs doen de bruggen springen. Sofia, Zondag. De Rurneonsche troo- 'pen, bobben de brug, tusschen Dubnik- Abnik en Telif, nabij Milenkladeneez, op de spoorweglijn Sofia-Varna, doen springen. De telegraaglijn is aan de statie Dubnik- Abnik beschadigd geworden. Do brug van Plevna, dio aan kilometer j.93 opgeslagen was, is ook vernietigd. Niet yor van Plevna, nabij eene cimentfabriek is .pok eene brug in do lucht gevlogen. Het gerucht is in omloop dat de brug van Krepa opVidé. onder de slagen dor Rnme- imiërs zou gevallen zijn. De Rumeniërs halen levensmiddelen en paardenvoerder in over vloed. Brussel. Brand in de stadsmagasij- nen. In do sladsmagazijnen der Dijlestraal waren werklieden bezig teer te koken, toen het gevaarlijk goedje eensklaps ui brand ge raakte. Do werklieden trachtten vruchteloos de vlammen uit te dooven en.daar liet.vuur zich ,dreigde uit te breiden, werden de pompiers verwittigd. Na oen kwart uurs waron: deze het vuur meester. Gauw dieverijMevr. Vanderschrick. Avonende Van Dyekslraat, le Schaarbeek, werd gisteren in een magazijn der Nieuw- straat, door eau gaüwdiof ontlast 'van'hare .geldbeurs, inhoudende co.ne som van 120 fr, Rijwiel gestolen. Een agent hield Zaterdag namiddag oen kerel aan, ophot, ©ogenblik dal hij hot rijwiel stool,-dat Ray mond Verhuist, wonende in de Huidóvelter- straat, tegen don gevel van oen huis had ge zel in de Viadukslraat. In het kommissariaat word de dief herkend als zijnde zekere J. R., oud-veroordeèlde, pas uit de bedolaarskolonie gekomen. Do "kwaaddoener werd opgesloten. Bestolen. Zaterdag avond, terug thuis komend, stelde M. G. H. vast dat eer. 'kwaaddoener, op zijne kamer Was gedrongen en hem zijne beste kleeueren, zilveren zak uurwerk on eene som van 75 fr. had ont stolen. Een. kerel, diende henadoolde voor een achttal dagen, uit medelijden, te zijnen innam, wordt verdacht de dador le zijn van (lezen diefstal. met Xaverius... Ik weet niet wat zy gezegd hebben... alleen heb ik hunne stemmen ge hoord, ik was bang... Om vrede tusschen hen te sluiten, verliet ik mijne kamer, ik kwam hier... Vader scheen kwad, on Xaverius was buiten zich zeiven... Ja zeker, want anders had liij nooit durven'zeggen, hetgeen hy ge zegd heeft Xaverius is lichtzinnig: doch hij is niet kwaad. En wat zegde hij, mejuffrouw Hij riep Gij weigert mij bet ongeluk kome over dit huis Sabine kon deze woorden nog maar nauwe lijks uitbrengen, zy viol bewusteloos néér. M. Obry ging naar haar toe. Gij hebt haar op de pijnbank gelegd, mijnbeer Ja, maar nu hebben wij de waarhoid. M. Gaubert liet de kamerjuffrouw van Sa bine roepen. Breng uwe meesteres to bed, zegde hy; doktor Mor van is nog niot hier, hij zal haar verzorgen. Vorvolgens zich tot den commissaris van policio wendende, vervolgde hij Nu zyn wij op hot spoor. De secretaris kroeg bevel om Xaverius uit de doodskamer te gaan halen en hom voor den rechter te brengen. Xaverius wildo eerst geen gehoor aan het verzoek van M. Gaubert geven, doch door den secretaris met de uitersto boioefdhoid aange maand, gehoorzaamd© hy. Toen hij in het kabinet verscheen, waren zyne kleéren in wanordo, lijj beefde ovor ge heel zyn lichaam hij weigerde te gaan zitten en ging naar den lessenaar, welken hij met zijne twee handen krampachtig vasthield, en zegdo tot M. Gaubert Kunt gij mijn vader niet laten be- 22 JULI 1913 Gevolgen van een hondenbeet. Een 15jarig jongeling, J. D., Groenstraat, word op 14 Juli 11. in de Eikstraat, door een groot en hond geheten in het heen. Sedert dien dag is de wonde zeer verergerd en mon vraagt zich af of de hond niet razend was. De jongeling zal in liet gesticht Pastour verzorgd worden. De politie zoekt don eigenaar van den hond ijverig op. Verboden wild. De polilio heeft gisteren in don omtrek der Hallen een ree bok, pas gedood, en eene overschoone zwaan, wior hals werd verwrongen, in be slag genomen. Do wildslrooper heeft bekend dat hij den reebok, 's nachts had geschoten in het Zoniënbosch; de zwaan had hij gevangen in den vijver van hot kasteel van Hoeylaort. Het wild werd naar hot Godshuis in do Vaart straat gestuurd. Daar zullen de oudjes or best mede zijn en... eens flink peuzelen op de gezondheid van den wildslrooper. Opgepast madame, gij zult extra koflio drinken, indien gij altijd den naam Vincart Fils, op uwe pakken chicoree der Trappisten uischt. 1500 Schaarbeek. Stoutmoedige diefstal. Op do werken van liet nieuw gemeentehuis waren eenigo dagen geleden een twintigtal balkon, elk oOO kgr. wegende, neergelegd. Juist uit oorzaak van het groot gewicht,wer den deze balkeu niet bewaakt. Toon men nu Zaterdag avond eon dezer balken wildo gebruiken, stolde men met verbazing vast dat deze balken verdwenen waren. Niemand in den omtrok had iets verdachts bemerkt cn men weet nu zelfs niet, wanneer do diefstal zou gepleegd zijn. Een streng onderzoek is geopend. Anderiecht. Petróollamp ontploft. Zaterdag avond, om 9 1/2 ure, tijdens de af wezigheid van Mej. Van Campenhout, die oene kamer bewoont op de 2° verdieping van het huis n. 67 der Griefliestraat, ontplofte eone brandende petroollamp, welke zij op do tafel had geplaatst. De vlam tastte de meu belen aan en weldra stond gansch hel vertrek in brand. Eon medehuurder gaf hot noodsein on de pompiers der gemeente snelden toe. Na een half uur werkens waren zij meester van het vuur. Al de meubelen werden vernield. Etterbeek Wielrijder zwaar gewond M. Van Es, Gerst straat, te Elsene, reed per rijwiel huiswaarts. Eensklaps brak de voor- sto slang van zijn rijwiel en hij werd met liet hoofd vooruit, op don grond geworpen. Twee voorbijgangers namen hem op on brachten hem over naar het huis van Dokter Do Ridder die hem de noodige zorgen toe diende. Do ongelukkige wielrijder werd vreesdijk gewond aan het gelaat, verschei dene zijnor landen werden gebróken. Hij werd bovendien erg gekneusd aan do armen. Grimbarghe. Lijk opgevischt. Op 16 Jgui 11 "erdweep te Schaarbeek, M. E., nijveraar. Zijn Ijjk is thans uit de vaart van Willebroek opgevischt, te Grimberglip. Iïet lichaam draagt geen enkel spoor van geweld. Hot. gekit hier waarschijnlijk.een ongeval. Velthem. Wanhopige daad. Eon genaamde J. Botei'daol, lo Brussel wonende, was gisteren naar Velthem gekomen om er eene familiezaak te regelen.Naar het schijnt liep de zaak niet' naar zijn zin af en toen hij naar de statie terugkeerde, joeg hij zich oen kogel door hot hoofd. De wanhopige werd in bedenkelijke» toe stand naar het gasthuis van Leuven overge bracht. St-Jans-Molenbeek. Schrikkelijk tramongeluk. Een man gedood.Zaterdag nacht had een vreeselijk ongeluk plaats op de lijn van den buurtspoorweg Brussol- Ninove. Een workman, ijzèrgieter, Jozef Van don Bosch, oud 40 jaar, wohende to Meerbeek, en arbeidend in eene fabriek te weenen en de justicie zoo lang laten wachten? Mijnheer, antwoordde de rechter koel, de abbé Pomereul en zijne zuster hebben ons als vertegenwoordigers der wet geëerbiedigd, doe zooals zij... Wat wilt gij dat ik u van deze misdaad zeg, mijnheor ik weet er niets van ik kan niemand verdenken... Het is echter noodig, dat deze moord gewroken worde... en ik zal uzooveel daarmoo heipon als ik kan... Maar laat mij nu naar het lijk van mijn vader gaan. Hieldt gij veel van bom vroeg M. Gau bert. Ja veel, mijnheer En toch hebt gij hem verdriet veroor zaakt. Ik heb misslagen bogaan, mijnh.cer, erge misslagen, dat is waar... als ik er aan denk, heb ik mij genoeg te verwijten. Hel/t gij schulden Ja, mijnheer. - Van onvoorzichtige inkoopen, of. speel schulden Van alle twee. Met liet spel hebt gij onlangs een groote som verloren Twco dagen geleden bob ik veertig dui zend frank verloren. Hebt gij zo op uw woord verloren Op myn woord. En uw vader weigerde dio schuld te be talen Hij weigerde. Dio weigoring heeft eene hevige woor denwisseling ten gevolge gehad Ik govoel or nu spijt over. Gij hebt hom toon bedreigd (Vervolgt.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2