@?5i0 CC©l©B-ai© Nieu wsberickten jiit', volgens dewelke alwie', een christen eou uitplunderen of mishandelen door tastend zou gestraft worden. Onder de bedreiging van verhanging eischt hij de onmiddellijke teruggave der gestolen jrpor werpen. De Tocht der Turken. Snelbericht uit Constantinopel (offi cieel): Tijdens de bezetting van eenige strategische punten hebben de Bulgaren bet hoofd geboden aan de Ottomansche .troepen. Er ontstonden verschillende gevechten tijdens dewelke 1 officier en 1135 Bulgaarsche soldaten in de handen Stfer Turken gevallen zijn. r De statie van Lule-Böurgas en de 'groote brug op de Ergene eijn door de 9?urken bezet. Het keizerlijke leger is te Ozoun, Ku- pru en Babas-Eski binnengerukt. In een sneltrein, tusschen Posen en (Lissa, is dezer dagen een vreeselijk dra ma gebeurd. Een Oostenrijksche veearts, zekeren [Ürbanich, die van eene plezierreis huis waarts keerde, beweerde dat eene geld som uit zijne reistesch verdwenen was. Hij werd schielijk als razend van woe- 'de, trok een dolkmes uit den zak en twierp zich op de andere reizigers die zich in het rijtuig bevonden. Een der reizigers kreeg een dolksteek in den buik en werd levensgevaarlijk gewond. Een andere bekwam ook verscheidene steken. Een der ooggetuigen kon aan de alarmklok trekken en de trein stopte. Urbanich wilde dan ontvluchten, doch een onderwijzer wierp zich op hem en poogde hem tegen te houden. De veearts, een echte herkuul sloeg den man echter zoo geweldig ten gron de, dat hij een been gebroken werd. De moordenaar vluchtte door de vel den. Eenige soldaten, die zich ook in den itrein bevonden, snelden hem achterna en konden hem aanhouden. De moorde naar werd naar den trein teruggebracht. Hij werd er door de reizigers vastgegre pen en zoo erg mishandeld, dat hij in hopeloozen toestand naar het gasthuis moest overgebracht worden. De toe stand van verscheidene gekwetsten is pok zèer bedenkelijk. EENE STOUTMOEDIGE INBRAAK TE MATADI Hét is genoeg geweten, dat de negers alles verlangen wat zij niet bezitten, en om er aan te geraken, zijn zij niet ver legen, nu en dan eens te toonen hoe lang hunne vingeren zijn. Het de beschaving hebben zij thans ook hun dievenverstand ontwikkeld, en de Amerikaansche cn Parijzer dieven zijn hen niet ver meer vooruit. Onlangs hebben zij er nog een staaltje van ge geven. Toen M. Menestret, bestuurder van het telcgraafbureel van Matadi, 's mor- gends op zijn bureel kwam, stelde hij niet zonder verbazing vast, dat een der ruiten bij middel van een diamant uit gesneden was. M. Menestret drong binnen, en nu steeg zijne verbazing ten top, toen hij bemerkte dat de brandkoffer verdwenen was. Dieven waren binnengedrongen en 'deze moesten met verscheidenen ge weest zijn, want de koffer weegt meer dan 500 kgr. Hij bevatte eene som van ongeveer 4000 frank. Verscheidene negers, die verdacht worden in de dief te betrokken te zijn, werden aangehouden. Een hunner werd ;s avonds in den omtrek van het telc graafbureel gezien. Men veronderstelt Een verhaal uit o'e dagen der Commune. (18° Vervolg.) Neen, mijnbeer, ik Leb slechts ge wanhoopt. Ik zag mij reeds onteerd en ik dacht... Eene misdaad te begaan? Ja, mijnheer, zegde Xaverius met eene gesmoorde stem. M. Orby zog Xaverius verwonderd aan. M. Gaubert vervolgde zijn verhoor: Gij kendet de gewoonten van uw vader dat deze vroeg naar bed ging en gij hebt gewacht tot hij ingeslapen was, om naar zijne kamer te gaan, niet waar? Dat is waar, zegde Xaverius, met een bevende stem. Op uwe bloote voeten zijt gij naar zijne kamer gegaan, hebt de lis sleu tels genomen en zijt toen bier,gckomen, om de som te nemen waaraan gij be hoefte liadt De jongeling verborg zijn gelaat in fcijne banden. Dat een zoon bet geheim der brandkas kent, is niets verwonderlijks, svervolgde de onderzoeksrechter, op zij ne woorden drukkende, gij hebt de brandkas geopend... Zij was vol geld, er was onder anderen ook honderddui zend frank in, die voor M. Niqois be stemd waren. Het gezicht van liet goud heeft u zinneloos gemaakt. Dat is waar, dat is waarzegde ^Xaverius wanhopend. dat hij 'de aanvoerder der dievenbende moest zijn. Tot hiertoe heeft men nog geen spoor van den brandkoffer ggvonden. Het par ket beeft onderzoek geopend. Brussel. De wind. M. Eugeen Gooris bevond zich Maandag avond, rond 6 ure, op eenen tram, naar de Beurs rijdende, toen eene windvlaag zijn hoed deed afvliegen. M. Gooris wilde hem grijpen, doch botste zelf op de straat- st.eenen. Hij werd erg aan het hoofd ge kwetst en moest naar het gasthuis over gebracht worden- Onder een taxi. Een" persoon van Fransche oorsprong, 'André G wonende Yan Artevcldestraat, stapte gisteren op de Fontainasplaats van een tram. Hij werd door een taxi omgewor pen en de bil gebroken. Het slachtoffer is naar het St-Pietersgasthuis gevoerd. Jongeling doodelijk gekwetst. De 19 jarige Karei Mispelaer, steenbak ker, wonende te Meirelbeke, boog zich Zondag buiten een tram Beurs-St-Gillis, om beter eene voorbij stappende maat schappij te zien. Hij werd aan bet hoofd getroffen door een in tegenovergestelde richting rijdende tram en erg gewond aan den schedel. Men bracht den ge kwetste over naar het St-Pietersgast. huis. Maandag lag hij nog altijd buiten kennis. Zijn toestand is gevaarlijk. Ongeval op de foor. Mej. Ma rie V..., oud 17 jaar, in een hippodroom, op de foor der Zuidlaan, op een eerste bank gezeten, kreeg een hoefslag van een der paarden. Hare knie werd gebro ken. De politie opende een onderzoek. Brand op de foor. Zondag nacht ontstond er brand in eene peer- denmolen van het foorplein. Een schuitje was, men weet niet hoe, in brand geraakt. Dank de spoedige tus- schenkomst der pompiers was alle ge vaar snel geweken. Om te ontsnappen aan de politie. De agent Yandeuren, 7e af deeling, betrapte, op de Reederskaai, een kerel bezig met oud ijzer te stelen. De kwaad doener vluchtte, zijn buit in den brand latend. Achtervolgd en op het punt aan gehouden te worden, klom de dief over de leuning van het Yergotedok en sprong in het water. Hij zou verdron ken zijn, indien een schipper hem niet gered had. Het is een inwoner van St- Jans-Molenbeek. Een rechterlijk .onder zoek werd geopend te zijnen laste. Schielijk overleden. Vrouw Johanna Lejuste, oud 52 jaar, alleen wonende op eene kamer der Hoogstraat, werd Zondagavond dood gevonden. Een dokter stelde vast dat zij bezweek ten gevolge eener hartkwaal. Wat vraagt het Volk? De chicorei der Trappisten, welke het mark Vincart Fils op het pak draagt. Het Volk weet dat het de goede is. Vorst. Negerliefde Twee negers, loopjongens in een magazijn uit het center der stad, warén sedert eeni- gen tijd op een meisje van Vorst ver liefd. Zondag avond ontmoetten zij mal kander op den steenweg van Neestalle en begonnen te twisten. Het duurde niet lang of zij vielen aan 't vechten, 't Was een woedende strijd, een gevecht op le ven en dood. Zij sloegen, stampten en beten malkander, terwijl zij vreeselijk huilden. Voorbijgangers verwittigden de policie die de vechters kwam schei den. Deze waren beiden zoo erg toegeta keld, dat zij beiden naar 't gasthuis moesten overgebracht worden. Proces-verbaal is opgemaakt. Elsene. Kind onder een taxi. Het 12-jarig jongentje V..., Kroon prinsstraat, ging Zondagavond een pot bier halen in een koffiehuis op den steen weg van Elsene. Zijn broertje, oud 3 jaar, vergezelde hem. Deze kleine, zich TT- Gij hebt uwe banden er naar uit gestoken, en zijt toen beladen met goed... Xaverius sloeg met de vuist op tafel en zegde: Dat is niet waar Ik werd bekoord, heb de sleutels genomen en de kast ge opend, maar ik beb niet gestolen neen, bij mijne ziel, ik beb niet gestolen Hij zegde dit zoo oprecht, dat M. Or by er door bewogen werd. De onderzoeksrechter vervolgde* op denzelfden toon: Gij waart er tocli voor gekomen Dat is waar, dat beken ik... Ik dacht bij mij zeiven, dat een gedeelte van het fortuin van mijn vader mij toe kwam, en dat dit dus eenvoudig er een voorschot op was. Ilc vreesde minder zijnen drift, dan uit de maatschappij geschrabt te worden. Den geheelen dag heb ik naar mijne hartstochten geluis terd. Ik werd zelfs niet bewogen dooi den slaap van mi ju vader. Maar toen ik bet geld wilde nemen, dat ik noodig bad, om door een misdaad mijne schuld te kunnen betalen, vielen mijne oogen op het portret mijner goede moeder mijn moed, indien men dat moed kan noemen, was geheel weg. Ik zag nu in wat ik wildé gaan doen, en ben ontsteld weggeloopen En toch is t geld weg en uw vader dood. Mijnbeer! maar, mijnbeer? vroeg Xaverius, een fiereu blik op den rech ter werpende, al beschuldigt gij mij, dat ik mijn vader bestolen heb, gij zult mij daarom toch niet als zijn moorde naar beschouwen?, DE VOLKSSTEM plotseling van het voetpad verwijde rend, werd door een taxi omgeworpen en verdween onder het-zwaar rijtuig. Het kind werd zwaar gewond en moest in een onrustwekkenden toestand naar het gasthuis overgebracht worden* Linkebeek. Aanhouding van ve- lodieven. In den nacht van Zaterdag- op Zondag waren booswichten door mid del van braak in de woning gedrongen der echtgenooten Genois, te Linkebeek. Onder andere voorwerpen hadden zij 2 rijwielen, eener waarde van 400 fr. ge stolen. De benadeelde vatte dra vermoe dens op tegen een oud-veroordeelde dei- gemeente en een ander persoon die met den buit naar Brussel waren vertrok ken. Hij volgde ze en vernam dat ze een der machienen hadden verkocht in de Fezantenstraat en dat ze met 't ander rijwiel dra zonden komen. Waakzaam heid werd door de politie uitgeoefend, en de beide dieven werden aangehouden. Vilvoorde. In 't water. Zondag namiddag waren een viertal jongelingen op het kanaal aan het varen. Tengevolge eener verkeerde be^èging kantelde het bootje, zoodat een der inzittenden over boord viel. Eenige personen die zich aan den over bevonden liadden bet ongeval bemerkt en boden époedig hulp, zoodat de drenkeling kon'gered worden. Ter stond werd de kunstmatige ademhaling toegepast, en na ongeveer een half uur werkens, was de-drenkeling tot het le ven teruggeroepen. Sint-Qu intens- Lennïck. Bloedige aanranding. Op den laatsten tram, die zaterdag avond uit Brussel kwam, werd een jongeling van Goyck, de ge naamde Storm door een paar andere ke rels van Goyck aangerand en een vree* selijke messteek toegebracht, die de longen doorboord heeft. Er zijn twee aanhoudingen gedaan. Te^alphsne. Diefstal*. Onge kende dieven zijn ip de keuken van M.' Vital Go wie gedrongen en hebben er verscheidene paren, schoenen, keuken- gerief en waschgoed gestolen. Een onderzoek is geopend. Antwerpen. Erge zaak. Een ernstig onderzoek is ingesteld nopenè erge feiten, gepleegd op een meisje van 18 jaar oud en wonende in de Tulp straat. Onderhoord heeft het meisje in' kwestie volledige bekentenissen af gé-0 legd. De daderes werd eveneens ontdekt en eindigde met volledige bekentenis^ sen. Proces-verbaal is tegen beiden op gesteld. Aangehouden. Door den agent Swiggers, werd op de Wilrijkscke vest een kerel aangehouden, die er vermaak in vond eenen revolver af te vuren, tol groot gevaar der voorbijgangers. Op het policiebureeP vernam men dat de man sinds twéé dagen van zijne vrouw gescheiden was en juist de revolver was gaan koopen. Meer dan waarschijnlijk werd door zijne aanhouding een drama vermeden. Walgelijke heiligschennis in de Sint-Lambertuskerk. De omtrek, der Sint-Lambertuskerk is door eene afschuwelijke heiligschenderij in op schudding gebracht. Tijdens de Mis vap half zeven, waren drie personen te biech ten geweest en gingen ook tot de Com muniebank. Ecu hunner gedroeg zich daar reeds zoo onbetamelijk, dat dé Eerw. H. Bosteels Ons Heer weigerde toe te dienen. De tweede, op zijne plaatJ weergekeerd bedreef eene afschuwelij ke heiligschenderij. De kerel spuwde de H. Hostie op den grond en trapte er op. Dit was gezien geworden door den Eerwt H. Coosemans, dié zich van achter in de kerk bevond, en die dadelijk tot de re-: kels ging. t- Degene die de heiligschende daad gé* pleegd had, zich ontmaskerd ziende; stamelde dat zijne maag ontsteld was/ De policie werd erbij geroepen, waar door men vernam dat het zekere J. De Sedert een uur heb ik de overtui ging er van, antwoordde M. Gaubert. Ik zijn zoon ik zou zijn moor denaar zijn, van bem, den besten der vaders!... o Ja, den besten der vaders, voor een ontaarden zoon. En met al de deftigheid, hem eigen, stond hij op en zegde nog: Gij zult u voor de justicie te ver antwoorden hebben. Ik ik zegde Xaverius. Van nu af j»jfc gij mi ju gevangene. De oogen van Xaverius draaiden woest in zijn lioofd, hij wankelde en viel schier zinneloos, ten prooi aan eene hevige ontroering, op een stoel neer. VII. DE BEPROEVING. Terwijl de doktor de noodige hulp aan Xaverius verleende, bleven MM. Gaubert en Obry alleen in het kabinet. Dc rechter van iustruktie selieen ge heel kalm, gelijk, iemand die er vooruit op gerekend had, dat de oplossing voor de hand lag. Hij doorbladerde de pa pieren, en nummerde ze een voor een. M. Obry scheen integendeel aan een he- vigen twijfel ten prooi. Hij verbleekte dikwijls. Eindelijk verliet bij zijne plaats, en liep met groote stappen op en neêr. De rechter van iustruktie, die het hoofd ophief, zag met verwondering de uitdrukking van zijn gelaat, en vroeg hem welwillend: Zijt gij niet gerust, mijnheer 0- bry 1 Neen, mijnheer de rechter, ant woordde de komraissaris van police, met eene slem, die een lievigen angst ver- Grauw was, een 20jarige jonge gast, die zijn kerkelijk huwelijk dien dag in de Sint-Antoniuskerk moest voltrekken. Zondag, 27 Juli, zal de gansche paro chie de H. Communie ontvangen en het Allerheiligste Sacrament zal van 5 1/2 u. 's morgends tot 12 uur 's middags uit gestald blijven, om eerherstelling te doen voor de walgelijke beiligschende- rij. Brugge. Erge zaak. Ter gele genheid van eenen doop had er een fami liemaaltijd plaats, 's Anderendaags wa ren al de familieleden ongesteld en ver scheidene onder hen moesten berecht worden. Zondag is de vrouw Verbeke, 48 jaar oud, bezweken. Men vreest ook voor bet leven van August Van Dycke. Men schrijft de vergiftiging toe aan het nutten van bedorven vleesck. Het parket is verwittigd. Oostende. Ongeval in de statie. De mekanicien van den trein 3017, komende van Brussel, sloot bij de aan komst in de statie van Oostende de rem men, doch zij werkten niet. De stoot- blokken werden omgeworpen en de ma- cbien reed op de makadam, de groote blokken hout en steen medeslepende. De trein bolde nog een 10-tal meters ver en bleef staan op enkele stappen van een gebouw. De schok was gewel dig en veroorzaakte eene paniek onder •de reizigers. Eene dame werd twee tan- rden gebroken. Geheel de kaai is bescha digd. BurgSit. Doodelijk ongeluk. In de werkbuizen der Ohlendorffsclie Guano iWerke» te Burght, bevonden zich twee werklieden op eene hangende brug, op eene hoogte van 15 meters, om de buitenmuren van 't gebouw af te was- schen. Een der koorden brak, waardoor de twee werklieden met de hangende brug in de ruimte werden geslingerd. Een der werklieden, gehuwd en vader van vijf kinderen, werd op den slag gedood de andere werd den linkerarm en been ge broken en klaagt over inwendige pijnen. f</ieareEbak@. Doodelijke afloop. De machinist Remy Temmerman, 23 jaar, wonende te Massemen, die Vrijdag morgen d bij bet manoeuvreeren van den stoomtram van Herzele, tusschen eenen paal en de lokomotief gevat en erg in wendig gekwetst werd, is Maandag mor- gend, rond 2 ure overleden. De ongelukkige die in de herberg bij Van den Bulcke, wonende rechtover de plaats, waar het ongeluk gebeurd is, werd verzorgd, was Zondag veel beter, doch zijn toestand verslechtte met den avond zoo zeer, dat de geneesheer alle lioop verloren gaf. Het slachtoffer dat de borstkas werd ingedrukt, was de eenige steun zijner moeder. Het parket van Gent verwittigd, is Maandag namiddag om 31/4 ure. alhier afgestapt en heeft zich ter plaats bege ven, terwijl een wetsgeneesbeer bet lijk heeft geschouwd. Verscheidene perso nen werden door de magistraten onder hoord. Het parket is met den tram van 4 1/2 ure terug naar Gent gekeerd. OudéiiaacdG. Erg ongeluk. Maandag voormiddag, rond 10 1/2 ure, had op den toren der St-Walburgakerk, erg ongeluk plaats. Drie personen waren bezig de 2® groo te klok te doen luiden voor het Te Deum. De mannen die zulks met hunne voeten in beweging moeten brengen, stonden daarvoor boven op de klok langs den kant en bielden zich vast aan de balken. Eensklaps kreeg een hunner bet voetpad van de klok op het been, dat tot aan het scheenbeen werd afgeslagen. De ongelukkige, zekere Gust. Com- bel, 46 jaar oud, wonende achter het kerkhof St-Walburga, werd naar bene den gebracht cn naar het gasthuis ge voerd, waar dokter De Vos hem de noo dige zorgen toediende. De toestand van het slachtoffer is erg. ried, ik lijd aan iets, waaraan gij op het oogenblik in het geheel niet denkt; cn dat is de twijfel. Gij twijfelt nog aan de schuld van dezen jongeling? Ja, mijnheer. Is dan alles niet duidelijk ver klaard Ik luister naar de stem van mijn geweten, en dat bedriegt mij nooit. De smart van dezen jongeling is te oprecht. Zijne bekentenis was ongeveinsd. Dat alles was komedie, waarvan een man van uwe ondervinding, geen dupe moest zijn. Het zij zoo, mijnheer, maar er is nog iets anders. Wat dan? Dit, zugde de kommissaris van po licie, de roode haren toonende, die Lipp- Lapp in zijne hand gehad had. Gij begrijpt, mijnbeer, antwoord de de rechter van instruktie, dat dit niet van groot belang is. Lipp-Lapp liep al tijd in het huis op en neêr somtijds ging hij zelfs uit, wat kan men dus zeg gen van de roode haren, die hij in zijne hand hield? Maar, M. Obry, ik wil niet dat gij nog twijfelt, want ik ken u, deze twijfel zou u verontrusten. De weelde en de verteringen van Xaverius Pome- reul zijn u bekend. Hij bekent zijne geldverlegenheid en eene speelschuld van veertig-duizend frank, eene groote som, zoo groot, dat zijn vader weigert ze te betalen. Dat weet ik', mijnbeer. Xaverius moest dit geld hebben, hij bidt, smeekt, bedreigt. Hij be dreigt, verstaat gij dat? Zijne zuster §3 JULI 1913 i St-C3l!5S"Denc!ermondc. Bloedige twist in een trein. Twee werklieden' van Buggenkout, met den laatsten trein' van Dendermonde huiswaarts keerende, waren pas in bet compartiment toen er ruzie en weldra eene vechtpartij ont stond. Aan den doorgangsbarreel van' St-Gillis gaf den eenen den anderen' eenen verraderlijken slag met een ha mer dat hij bewusteloos ten grond© stuikte. Men trok bet noodsein en toen' de treinwachter toesnelde, had de dader, het portel opengedaan, was uit den trein' gesprongen en ging vluchten. Aan de statie van Buggenkout werd1 de gekwetste aan den statieoverste toe vertrouwd en proces-verbaal opgemaakt. Stokeree. Hevige brand. Zon dag namiddag is brand ontstaan in de woning van Emiel Van Hoey, wonende wijk Hellestraat. Huis en stalling wer den door de vlammen vernield. Al de huismeubelen en eene groote hoeveel heid vlas is de prooi der vlammen ge worden. De oorzaak is onbekend. Er be staat gedeeltelijke verzekering. Iets dat deo? niemand meer betwist word, is dat van alle chicoreiën de Chi- corei TaCpo de beste is. 1063 Lede. Bloedig gevecht. Maan dag avond, rond 8 1/2 ure, waren eenige personen aan 't zingen in de herberg van Jozef Van Hauwermeeren. Een hun ner, ziende dat er ging twist ontstaan, verliet de herberg, doch pas buiten werd hij aangevallen door de genaamden L. en E. De W... Een dezer greep een staak' en bracht er den aangevallene verschei dene erge slagen mede toe. Hij kon ech ter den staak bemachtigen en bracht er op zijne beurt de anderen lievige slagen mede toe. Klacht is neergelegd en een onderzoek is geopend. Wettenen. Gestolen. Verleden nacht hebben onbekende kerels bij een arme werkman, Leopold Bontinck, wo nende ter Vennemansdriesch, Cité Dau- we, alhier, drie vette konijnen gestolen. De dieven moeten met de ligging goed bekend geweest zijn, aangezien ze bij middel van braak bet slot hebben open gebroken zonder dat de nabijliggend© honden van leurders, insgelijks in voor noemden cité wonende, eenig geblaf lie ten koeren. De politie beeft een onderzoek gedaan en verhoopt de daders te zullen ontdek ken. Betrapt. Veldwachter Emiel Ver- stuyft, was gisteren op dienst ter wijk Gransvelde alhier, toen hij zekeren G. L... tegenkwam geladen met eene volle baal. Bij nader onderzoek van deze baal bevond de wakkere politiebedien- de, dat de man benevens konijneneten er insgelijks eene ferme partij,pas uit gedane aardappelen in geborgen had. Proces-verbaal werd ten zijnen laste opgemaakt. Gestokene. De toestand van den geslokene E. Dellaert wonende ter wijk Jabeke laat niets te wenschen en indien zich geene verwikkelingen meer voor doen, zal de jongeling binnen eenige dagen buiten alle gevaar zijn. Het slachtoffer is door den beer poli- tiekommissaris kunnen ondervraagd worden en alles blijkt dat de betichte zonder de minste rede tot die verrader lijke aanslag is overgegaan. Ware ramp. Vanwege den Staat worden er aan den Kalckschen vaart groote verbeteringswerken uitgevoerd waarvan het bedrag veel duizende franks in oukosten bedraagt. Gisteren namiddag zijn op bet onver wachts de groote uitgevoerde metsel werken beginnen te scheuren, zoodat ze weinige uren nadien gansqhe stukken het water inzonken. Groote gedeelte muren wegende verscheidene duizende kilos zijn don dieperik in verdwenen en men schat de schade op meer dan 100.000 franks. Ilct onheil is erg en wreed om zien. Gisteren hebben honderden nieuws gierigen de plaats der ramp bezocht. hoort het; zij zelf heeft het gezegd... Dat is juist. Daar zijn vader weigert, sluit Xa verius zich in zijne kamer op, dewijl hij niet naar de maatschappij terug durft gaan, zonder den graaf.van Monjoux betaald te hebben. Hij zoekt naar mid delen, om zich te redden. Gedurende de eerste krisis winden wij een wetboek op de tafel in zijne kamer, geopend op de bladzijde van artikel 380, dat den dief stal uitlegt. Vervolgens een brief voor den graaf Monjoux, waarin hij hem be richt, dat hij hem den volgenden mor- gend zal betalen. De brief is gedurende den avond geschreven. Toéö had Xave rius het voornemen reeds gemaakt om te stelen; hij heeft de misdaad zonder vrees begaan, daar bij verzekerd was ongestraft te blijven. De wet zegt, van deze gevallen, dat bet slechts huiselijke zaken zijn. De ongelukkige bekend dat alles. TT- Hij wacht tot zijn vader is inge slapen, neemt de sleutels weg, opent de brandkas en haalt het q-eld er uit. Eens klaps staat zijn vader voor hem, die hem een dief noemt. Zijn vader mallet hem bang. Hij wil het geld houden; nu ont staat er eene verschrikkelijke worste ling tusschen hen en de zoon wordt va dermoorder en vlucht. Hij vergeet de brandkas te sluiten, scheurt door de haast zijn overhemd en werpt zich, zon der zich uit te kleeden, te bed, en ver schrikkelijk zaak de moordenaar slui mert iat JWordt voortgezet.)'

De Volksstem | 1913 | | pagina 2