Een heldhaftig mairess BBOEDEB en Stoutmoedige diefstal TE OSSTESSIJE Eene som van 30,C00 franken Bloedig drama op de Fransclie grens Priesterlijks fceaceiaïng Nieu wsberich ten DE VOLKSSTEM 'Jan 1.000 magazijnen werden gcplun- 'derd en daarua in brand gestoken. Meer 'dan de helft- der bevolking is zonder dak en de cholera begint hare verwoestin gen aan te richten. De Israëlieten alleen verloren 41.045 .Turksche ponden in de ramp. De bevel hebber der plaats, heeft onder de lioog- geplaatsten, en dit zonder onderscheid .van ras of godsdienst, verschillige kom missiën ingericht die gelast zijn den hulp- en gezondheidsdienst te yerzeke- ren. XJit Sidi-Abdallah is bij de Fransclie marine-overlieden verslag toegekomen over eeno boldhaflige (laad, door een jonge machi nist aldaar aan boord van eeno sloepboot volbracht. Geholpen door Iweo worklioden, was do machinist, Gilbert Perrin, bezig eonige her stellingen te doen in do machionzaalvan don slaatsslcopcr Traineurtoen eensklaps eono sloombuis sprong en de ontsnappende stoom do zaal vulde. Perrin beval zijno helpers naar boven to vluchten, wat deze onmiddelijk doden. Daar na trok hij zijne muts over do oogen, stopte zich een zakdoek in den mond, en op den last zocht hij naar do kranen 011 kleppen wellco moesten goopend of gesloten woidon om le beletten dat do ketel ontplofte. Zulks duurdo zoor lang on toch had P5r- rin, ondanks den kokonden sloom welke hem aangoziclit en handon verbrandde on zelfs door zijne kleedcron drong, den moed lol liet eindo to gaan. Toon hij na lange minuton eindelijk naar hoven ging, was hij vreeselijk verbrand over ga 11 scb het lichaam. Hij word onmiddelijk naar hot gasthuis godragon, waar hij ver zorgd wordt. De oudo moedor van Perrin, die to Parijs woondo, werd door eon ambtenaar van hot ministerie van zeewezen afghaald, om baar aan het lijdenshed van baron heldhaftigeii zoon te brengen. spoorloos verdwenen Maandag voormiddag kwam do bestuur der dor onderlinge weddingschappen of Pari iMuluol op 't koersploin mot zijn geld- tasch, inhoudende de noodigo gelden om do wisselingen te doen bij liet verdoolon dor wedorzijdscho weddingen op do koerson, welke 's namiddags in bot Hippodroom Wellington moesten plaats hebben. Als naar gewoonte sloot bij die tasch mot «nU -•'»c nk}|e nalnndooan de huroe- 'en van don Pari Muluel Rond 1 ure kwam liij terug, om alles in gereedheid te brongen togen liet. begin' dor koersen. Groot was zijne verwondering de deur opengebroken to vipdon en in de plaats van den zak met geld een ledigen soortge lijken handzak aan te trofion. Dadelijk werd do policie verwittigd, die eon eersto onderzoek instoldo. Eon telo- foonbodierde verklaarde lusschen 11 1/2 en 12 ure een heer uit de richting van den Pari Muluel to hebben zien komen, dra ger van eenon handzak die overeenkwam mot do beschrijving van doil gestoleno. Die persoon werd opgezocht en iomand erop ge lijkende werd aangehouden on naar liet policiebureel overgebracht. Do adjunkt-kommissaris Goddefroid is tot 's avonds tor plaats gebleven en hooft talrij- ko vinger- en andere afdrukken genomen. Het parket van Brugge word insgelijks verwittigd. Een verhaal uit de dagen der Commune. (19* Vervolg). Mijn God, mijnheer, hetgeen gij zegt, is logisch waar. Vele menschen zullon evoncens donken,maar waarom zou hij, zooals hij zegt, niet dadelijk bang geworden zijn De wil zou dan hier voor do daad gerekend worden. H.' hoeft (lo sleutels weggehaald, do kasgcopond, vervolgens afgeschrikt door do misdaad is hij ■wcggeloopen. Als hij weggeloopon is, wio heeft dan hot gold gestolen wie hoeft dan M. Pomrue- reul verwurgd Dat is juist wat ik niot woet,dat mooten w'y dus zoeken. Op zijn minstgcnomen,zöu men kunnen aannemen dat hij een medeplichtige gehad hoeft, dat een nieuw onderzoek noodig is. Ik ook hob veol eerbied voor mijn ambt. geheel mijn leven is er eer. bewijs van; ik ben over tuigd,docli ik alles in bot work stellen, om deze zaak op tc helderen. En als gij soms op een ander spoor kunt komen, zal ik eru dankbaar voor zijn. G(j bolast mij dus, mijnheer, do zaak to onderzookon - Dat is uw plicht. Op dit oogenblik trad do doktor met Xavc- rius binnen. Do jongoling viel in een leuningstoel neêr. Mijnbeer, zegde hij tot den rechter van instruktio, ik ben onschuldig ik begrijp zeer goed, dat do omstandigheden tegon my zijn. 11 oo zwak ik ook geweest ben, heeft mijn ge drag dan aanleiding gegeven, mij van zulk eene misdaad te beschuldigen Ik beminde In een logemenUiuis te Serlango, op de Fransch-Lux3mhurgscho grens, verblijven versclioideno Italianen, die in don omtrok in de Btaalgieterijen en andere werkhuizen arbeiden. Twee jongoltalianen, Diaconien Lanocini, haddon ton nadcele van eon hunner landge- nooten, Rolandino genaamd, oon bankbriefje van 50 frank genomen om liom oono poets to bakken. Toen Rolandino lang gezocht had, gingen Diaconi en Lanocini hem hot briefje torug- dragon. Rolandino schoot plotselings in eene vroeselijke woede. Hij sloot zijne kamer en een revolver lo voorschijn halende, begon hij op zijne twee landgenooten te schieten. De logomonlhaas snelde op hot goruc-ht der los brandingen too, doch hij kreeg een kogel in don huik on bezweek kort nadion. Toen men er eindelijk in kon gelukken Rolandino teovermeesteren, waren do beide andere Italianen door vcrschoidone kogels getroffen. Hun toestand is zoer hodonkolijk. De moordenaar is opgesloten. Bisdom Gent Da E. II. J. Van den Abboele, pastoor te Bottolaere, is pastoor-dekon henoomd te Loochristy. Dolü. II. J.Van den Abbeelo was vooraleer te Bottolaere benoemd te worden, onder pastoor van St-Marlinus te Aalst. Onze hoste gelukwonschon aan den nieuwen pastoor-deken, die hier te Aalst do hoste horinnoringon naliot. Brussel. Vechtpartij. -Een jongeling uit. de Frére-O rbans traa t had betrekkingen met eeno jonge dochter uit do Bootonstraat. Hoe moer do verliefden elkander opzochten, hoo groctor de haat werd,die lusschon hunne families bestond. Godurig kwam er twist tns- schen deze laatste». Maandag avond ontmoetten zij malkan der in de Zangersstraat on vielen onmiddelijk aan 't vochten. Voorbijgangers trokken par tij voor hot een of ander kamp. Op zeker oogenblik vluchtten do overwonnenen oene herberg binnen, die door de overwinnaars bestormd werd. Al do ruilen werden aan stukken geslagen. De belegerden wierpon weer met glazen, llesschen cn al wat hun ondor de bandon viel. Do policie kwam woldra oen einde stollen aan don strijd. Do yechiors werden naar liet 'policiebureol geleid,waar men do gokwotston verzorgde. Froces-vci'baai wcra opgesiour. Da huishuur en de meubelenDins dag mörgénd stolde M. B.. ,Opvoodingstraat, vast,'dat tijdens den nacht dp ..ocl\tgenóólén X.., die op het eorste verdiep oont- gemeu belde kamer betrokken, er van door gel rok ken waren, zonder do huishuur te voldoen, doch als kwittanció al do meubelen haddon medegenomen. M. B... had aan X... ook eene som van ongeveer 1000 fr. verschoton om eenigo be talingen te doen. Eosie klacht werd neerge legd. Maar ja,buurvrouw, mijn koffio is altijd good, want ik eisch den naam VincartFüs op mijne pakken chicoroi der Trappisten^ 1500 Elsone. Inzakking. In de Vrede straat bad Dinsdag namiddag oone grondin zakking plaats tengevolge van het broken oener buis dor waterleiding. Een leamion, geladen met benzine, verdween in don put. mijn vader, mijnheer! ja, ik beminde hom uit den grond des harten. Ilcbt gij medeplichtigen vroeg de rech ter van instruktio, koe). Medeplichtigen ik herhaal het u, ik ben onschuldig Dat moet gij voor do justicie bewijzen, mijnheer. Wensclit gij uw broeder ou zuster vaarwel to zeggen Gij zult rnij 'Jus meevoeren Gij gaat naar do gevangenis. O, ik bon verloren, vorlorcii riep Xa- vorins. De toon, waarop Xaverius dezen uitroep deed, schreef do rechter van instruktie too aan schuldbesef.Een braaf jongeling,die van zulk eeno misdaad beschuldigd werd, zou mot moer vuur zijne onschuld betuigd bobben.Xaverius dacht aan zijno poging tot diefstal. Do aanbie dingen van Sabine en van Sulpice kwamen voor zijn geest. Ja, bij dacht dat bij verloren was: alles viol op hem neer. Dit lichaam, zoo vorzwakt door hot nachtwaken, was niot moer bestand tegon zulke slagen. Ilij viel op don grond en weende als con kind. Mijnheer, zegdo hij tot don rechter van instruktie, ik wensch Sulpico en Sabino dit pijnlijk vaarwol to sparen. Zij zalloo mij on getwijfeld künnen bezoeken Ja, zoodra liet onderzoek afgoloopen is. Laat ons dan spoedig vertrekken Laat eon rijtuig balenon doo het volk uiteengaan, dat buiten staat, als hot kan. Do onderzoeksrechter gaf eenbovol aan don sekrotaris; dozo vorwijderde zich. Xaverius schreef eonige woordon aan zijn brooder, en liet den brief open op (le tafel liggen. Terwijl Sulpice ende doktor Sabino bijston den, drukte Baptist de band van zijn jongen liet personeel van den watordionst on do pompiers werkten bijna eeno uur alvorens don wagon te kunnen ophalen. Het vcrlceèr was geruimon tijd onderbroken. Brand. Maandag, rond midder nacht, ontstond er brand in een familie- pensioen, gehoudon door Mov. wed. Fay- monvijlo, Kroonprinsstraat. Al do bowoners lagen roeds to bed oh worden door 't geroep van voorbijgangers uit hun slaap gewekt. Do toegesnelde pompiers moesten oen half uurwerken alvorens 'tvuur, dat oen plan kenvloer vernielde, was gebluscht, Do schade, door 't water veroorzaakt, is nogal groot. Ticee hinderen onder een auto. Do oebtgenooten Sablon houden herberg in de Graystraat. Terwijl zij Maandag avond ston-' den to klappon mot eon klant, M. Do Graof, van St-Pietors-Woluwo, speeldon hun ojarig kind en het lOjarig zoontje Do Graef op hot voetpad. Zekor oogenblik wilden beide kinderon voorbij een tram gaan, om de straat over le stoken. Zij zagen niet een auto welke volg de, en beide kindoren werden door don auto omgeworpen. Men nam zo op, fol bloedend en erg gewond over gansch hot lichaam.Hun toestand is zoor erg. Het ongeluk is aan do onvoorzichtigheid der kinderen to wijten. St. Joost-t9n-Noode Geweldigepaniek Maandag avond ontstond or brand in oen. huis van den Georslgjuig, uitgevondo in de St. Franciscusslraat. Deze volkrijke wijk stond woldra geheel in rep en roer. Geluk- kiglijlc kwamen do pompiers spoedig tor, plaats cn konden zij na oenige minuten werkons do vlammen overmeesteren. Dei schado door vuur en water aangericht is niettemin nogal groot. Een nieuicsgiörigc knaap Eon poli- ciagont vond Maandag avond op eeno bank; der Bisschoflsheimlaan, nabij bet Oud' Observatorium, eon knaap van rond de 12: jaar, dio er gansclri uitgeput uitzag. Hot Kind werd naar liof:r(polilieburool geleid en» bekomlo er Paul Van M. to lieeten, wonende: to Diest. Do jonge Diostenaar was lo voet tiaar do hoofdstad gekomen om er de Nalio» nale feoston te zien; Zijne familiois hëm Dinsdag komen terug-) halen. Anderlecht. Inbraak. De echtgouoo- ten Strauwe, die eenon winkel houden in do Eniiel Carpenliorstraal., stolden Dinsdag mor'--1 gend vast, dat dioveii bij middel van valschè sleutels in hunne woning gedrongen waren on eene grooto hoeveelheid linnen haddon gestolen. Do policie werd verwittigd on stolde op staande» voot een onderzoek in. Een ge-'" buur van M. Strauwe had rond 2 ure 's mor- gends twee mannoii cn twoo vrouwen ont moet, die met izwarèipakkèn geladen, in do' •richting dér sl'ad trokken. Socialistische princiepen. Verleden nacht zijn diove» 'ié/de bureelen van hol; hebben or oon sialcrrt kistje, eene Sorn van ongoveor GO0 fr. bevallende, gestoten. De voórslaanders. van eigendom is diefstal'»' -mooten bij middel van braak cn beklimming in de buroele» geraakt zijn. Een onderzoek is geopond. Laken. Eene vrouw van de tweede ver dieping gevallenDe ochlgeiiooton Cor nelia wonen op eene:ikamer der 2° verdieping in de Martliastraat, 13. De vrouw, Emma, Cornells, geboortig van Gont, wilde Maan-" dag avond linnen binnen nemen, dat nabij', hel venster op oené koord hing. Eensklaps verloor zij het oven wicht en viol inliet ruim,. Golukkiglijk viel zij op ijzerdraad, die op ongoveor twoe motors boven don grond is vastgemaakt, anders ware zij misschien of) den slag dood goblóvon. Niettemin werd zij org gekwetst en medehuurdors vonden hot slachtoffer uitgestrekt in oenen gröolon bloedplas. Een geneesheer deed haar naai' het hospitaal overbrengen. meester, dio metM.Gaubort cn den kommis- saris van policie wdgging. Do laatste zegdo tncht tot Xaverius Vat moed, ilc'tal u niot verlaten. j De ongolukkige Sloeg een dankbaren blik op M. Obry. Twoo rijtuigen itonde» gereed; hot epi\p was bostemd voor iJen.onderzoeksrechter cii zijn sekrotaris, lieti andere voor don kommis- saris van policie cn do agenten, dio Xaverius naar de gevangenismoosten brengen. De tegenwoordigheid der agenten maakte hem stil. maar db jongeling wist [dat hij in don kommissaris óin vriend had. Terwijl Xaverius naar de gevangenis geleid werd, brachten Sii$>ice en do doktor Sabino uit hare bezwijming'. Do eorste naam dio zij nooinde, was Xaverius. Sulpico beloofdo {haar, dat doze weldra -bij haar zou zijn; daarop ging hij lioon, om-te gaan liooren of Int mogelijk zou zij», dat zij zich met hun driënlnaar het lijk van bun va der begaven. Sulpice vernam tjoen, wat er met Xaverius gebeurd was. Ilij wilde bet eerst niet gelooven. Uit het bricfkedoor Xaverius achtergelaten, begreep hij de beschu'iliging welke op hem woog. Maar, hij is onschuldig [riep bij uit,, bij is onschuldigik ga naar de justicie, opdij zij mijn broeder teruggovo En naar Sabino loopomle on baar omliel- zondo, zegde de abbé Sulpice Bid, Sabino, do beproeving is nog groo- tcr dan ik gedacht had. Sulpice ging naar het parket; bij sprak met vuur, bij verdedigde Xaverius. Iedereen was van eerl,)"- rjótrolTon. IIelaas: inijnhocr de abbé, zegde (loon- derzoeksreebtor, om uw broeder to redden, St Gillis. Stoutmoedige diefstal. M. Debrot, herborgior in do Ruslaiulslrnat, be- statigde Dinsdag nlorgend dat 's naclits dio ven in zijno woning waren gedrongen. Al do meubels waren opengebroken en doorsnuf feld. Eon koffertje, voor 4000 fr. goudgeld en bankbrief lees bevallend, was verdwenen. Neder-over-Heem beek.Lijk opgehaald. Maandag, tegen den avond, werd nabij hot kasteel van Meadon hot lijk opgehaald van oen manspersoon. Do veldwachter werd onmiddelijk [verwittigd; do verdronkene is een man van rond do 60 jaar; in zijn bezit ■vond mon noch gold noch papieren. Volgons geneeskundige bestatigingen, moot het lijk meer dan 24 uren in 't water gelegen heb ben. Het is naar bet doodenhuis overge bracht. Lombeek. Trein ontspoord. Dins dag morgoud, rond 7 ure is oon goederen trein ontspoord in do statie alhier. Er zijn geono persoonlijke ongolukkon te betrouren, doch gedurendo meer dan twee uren bleef de lijn belemmerd en de reizigerstreinen onder gingen hierdoor eene merkelijke vertraging. Antwerpen Gehicetst Een werk vrouw wonende Lango Beeldekensstraat, word in eeno twist met haron vriend, door oon mes aan do hand gekwetst. r Deen gebroken Verleden nacht werd in do Begijnonslraal zekeren H.Swolfs uit de. Gouzenslraat, ten gronde govonden met gebrokon heen. De man die denkelijk gevallen is, werd tor verpleging naar St. Elisabethgasthuis overgebracht. Vcrdicijning Eon matroos, Hansen gohoeton, IS jaar, is sinds eenige dagen van zijn schip Tiber spoorloos verdwenen. Men vreest e6n ongeluk, De die/stallen Dinsdag regende bet op al de Anlworpscho policioburoolen klach ten tegen pich-pockels, die hunnen voorraad gouden uurwerkon, geldbeugels, brieven- lèsschen enz. opgedaan haddon. De gouwdieven hebben eon schoonen buil opgedaan en, jammer genoeg, er kon niemand geknipt worden. Ten nadoole van M. Van Dooren werd eon rijwiel gestolen on in liet Zeemanshuis ten nadeelo van M. Oliver, eene som van 800 fr. Gent Schielijk overleden In do Zuidstalie is Dinsdag morgond om 1 uur eon ondernemer die van Vlissingen kwam schio- lijk overloden. Zijn lijk werd naar liet doodenhuis overgebracht. Schurkenstreek Een Hollahdscbo bouwmeester, M. Pieter Guypors. was door kóningin Wilhelmina afgevaardigd ton einde hot Hollandse!) gouvernement te ver tegenwoordigen hij het dorde internationaal Kunstcongres, te Gent te houdon. Toon hij in do statie Gent-St.-Pioters toe kwam. word hij bij iiet uitslappoiv van den trein door drie net gekleedo lieór'en tegen 't lijf geloopën dié hom van zijne |iortefeuille' otillu'sUoii die benevens vorschillige waar- dijen'ook zijn Belgisch abonnement van 1.5 •dagen-op. dén Belgische spoorweg, en zijn jaarabonnement op do Hollandsche spoor baan; bevatte. Val Frans De ÏJeckfer, 42 jaar oud, Woonachtig Schoolstraat die met zijn wagon langs do Roode Lijvekensstraat kwam gere den, viel ton gronde en werd de linkerhand onder oon der wielen verpletterd. Na vor- zorging werd iiij huiswaarts gébracht. Onvoorzichtige daad De elf jarige jongen G. Bartté beging, de onvoorzichtig heid, op den llrugschen steenweg van een voortrijdende tram te springen. Hij viel ten gronde en werd aan hol hoofd gókwotst. Een geneesheer diondo liern de ïioodige zorgen too. Een man doodgeslagen Maandag avond mot hot sluiten van do gemeentefee sten, bevondon zioh oenige verbruikers in eene herborg der Schildstraat (Brugscho poort), waaronder zich ook Georges Van do moet gij eenon andoren schuldige vinden Maar dan.... zogdo Sulpice. Hij eindigde niet; hij kende don schuldige. Hij had zijn gelaat gezien; bij koude zijn naam. Met één woord kon hij den schuldige aan brengen, en Xaverius redden. Al had hij moed gehad, den moordenaar van zijn vader vergif fenis te schenken, mocht hij daarom zijn broeder latou beschuldigon 1 Was het dan zijn plicht niot, te voorkomen dat zijn broeder veroordeeld werd en Jan Maohu ongestraft bleef 1 Was het geheim der biecht dan zoo groot, dat bij zijne familie moest laten on toe ren, bet hoofd van zijn broeder opliet schavot zien rollen, in plaats van het geheim van een ellendeling to verraden 1 Indien deze diel ook nog maar berouw getoond had,, maar Jan Ma- chu had er meé gespot. Achter de deugd van Sulpice had hij zicli verscholen. Moest hij het geheim van een man, dio met hot heilige ge speeld had, bewaren Sulpice vroeg dit zichzelven af. Zijn hart bonsde in zijne borst, zijn hoofd brandde. Een vreeslijke strijd ging er in liern om. Met éon woord kon hij zijn broeder red den, maar mot éon woord werd hij ook on trouw aan God, Het koude zweet brak hem uit en hij sprak: Ik bon overtuigd van de onschuld van Xaverius, doch ilc kan ze niet bewijzen. Alios wat ik nu begeer, is hem te gaan troosten. Binnen twee dagen, mijnheer de abbé, is het onderzoek afgeloopen en eerstdan kunt gij hom zien. Een oogenblik later steeg Sulpice wéér in hot rijtuig en ging naar huis terug. Ilij vond Sabine in do doodskamer. Deze was doo: iu--ar toedoen geheel in orde gebracht: keersón brandden voor het bed, een zilvoren wijwatervat stond aan hot einde van liet bed, Wegbe bevond, die nogal erg beschonkon was. Wat er gebeurde werd tot nu too nog niet klaar bewezen,doch hot iszolcer dat gisteren morgond ile man badend in zijn bloed en met gebrokon scliodol word gevonden. Ilij kon nog spreken en zegde niet juist te woten wat er gebeurd was. doch dat iiij slagen had be komen van kerels waanoedo hij zich in do herborg had bevondon. Heden morgond na ondervraagd te zijn go- worden, verslechtte zijn toestand zoo zoer dat hij weldra den goost gaf. Een onderzoek is ingesteld om do daders le vindon. Men verwacht zich aan voi'schoi» dene aanhoudingen. Dondermop.de. Erge val. Do 10 jarigo Em. Van Daranio werd bij een val, don arm gebroken. Do knaap werd door do geneesheeren Vorbelon en Van Winckel ver zorgd. Erge zaak. Maandag avond, rond 8 ure, heeft do policieagent Lcnssens achter do vestingen eenon soldaat, die zich aan org© feilen pliclitig inuakte, aangehouden. St Gillis (bij Dondermondo). Tussehcn gebroeders Maandag avond rond 9 uren, bevonden zich da gebroeders Van Nuffel van Dëndormonde in'eeno herberg te St. Gillis, Brusselschostraat. Zij kregen twist. Do jongste, Louis was huiswaarts geloopen en had eon scliooninakersmos genomen waar mede liij zijne broeder Désiré kwam bedrei- gon. Woldra waren deze handgemeen toen onverwachts Louis zijn brooder het mes in den rug ploflo. Ooggetuigen sprongen bij en ontwapenden den dader die den vlucht nam. Dokter Hoirbant diende den gekwetste de eerste zor gen too. Hot parket werd verwittigd. Lede. Geburenlwist. Maandag na middag kregen twoe buurvrouwen twist en 't was geruimen tijd balop, toen de andere goburen er zich'mede bemoeiden en beidon uitjouwden. Naar liet schijnt word daar ook een revol verschot gelost, toen twee jongelingen voor bij hot huis' van oene dor twiststers trokkon. Een onderzoek is ingesteld. Laffe aanrandingToon de gonaam- do Polagio Van N.., huiswaarts keerde,werd zij aangerand door een kerel, die poogde haar to mishandelen. Op het hulpgeroep van het slachtoffer snoldo oen landbouwor ter plaats, waarop do laffe ellendeling de vlucht nam. Hij is echter gekend en zal streng ver volgd worden. Verrast. Op de wijk Hoiplns werden ten nadcele van Adolf Brondoel een honderd tal plantentabak uitgetrokken. Vandaar is de dief op het veld gegaan van Petrus Lem- mons on wilde daar do aard appelen beroo- V01). Hij wérd echter'betrapt door 'temmens en inóost ijlings de vlucht nemen. Men denkt geblèr dat Hij zal herkend zijn. Een onderzoek is geopend. Wanzele. De drank. Drie jong© gasten van Lode, die te veol in de ducht ge keken hadden, liope» te -Wanzele rond en vonden niet beter, dan huiino: rijwieien aan stukken le slaan', zoodat zij le voet inoesten naar huis trekken. Komen DoodcUjk ongeluk in de statie Dinsdag had in de statie van Komen oen doodelijk ongeluk plaats. Eoii6 onbekond© vrouw, schijnende rond de 40 jaar oud to zijn, komende van eene bedevaart van Deule- mont, zat op den trein van Ai'inènlicres die om 11 ure 11 in do statie van Komen aan komt. Voor de trein stil hield sprong de vrouw af in togenovorgeslelde richting zij tuimelde mot do roebter slaap tegen de bus van eono rijluigas 011 luid don rechter arm onder de wielen verbrijzeld. Zij leofde nog oenige oogonblikkon en gaf welhaast den geest. Hel lijk dor- ongelukkige dragende een reiskaar'je ter beslemming van Beythcm werd naar 't doodenhuis overgebracht, nu een kruisbeeld rustte op do borst van den doode, en de schaduw der groote gordijnen viol op zijn aaDgeziclity dat helaas onkenbaar was. Eenige bloempotten vorspreiddon een aangenamen geur iu do kamer, waar de lucht reeds zwaar geworden was. Het meisje weende. Toen zij Sulpice zag, stond zij op en vroeg En Xaverius I Ik heb u verzocht te bidden en moed te houdon. Er zijn ongolukkon die do lcrachton van den mensch te boven gaan, en daarom mooton wij de hulpvanliicrboven afsmeeken, ten einde onzen last te kunnen dragon.Onder vraag mij nietik kan niots zoggen, ik ben onmachtig, maar God is daar. Hij weet alios 1 Sabino barstte in tranen los. Zoo ging er eön uur voorbij,. Het meisjo bleef weonèii, 011 Sulpico vroeg een wonder van don bomel. Eensklaps werd de deur zondor gerucht geopend, en Bonodikt Fougerais, bleek en bevende, knielde naast de woozen neer. Sabine zag hem mot betraande oogen aan, Sulpice maakte plaats voor hem; er werd geen woord gesproken. Zoo bloven zij allo drie in droefhoid verzon ken. Van tijd tot tijd bad Sulpice een psalm, on liet hot geloof druppel voor druppel in deze harten vallen. Zijne ziel verhief zich tot God, nu en dan barstte bij in tranen los 011 slaakte kroten dio men iü do naaste kamer kon liooron. Terwijl dit gebeurde, viel er eene evou pijnlijke zaak in het salon van het liuis voor. Tegen elf ure kwam do gelioime sekretaris van M. Pomereul, Mare Mauduit, om zijne dagelijkscho bezigheden te verrichten. jHiÏQr Jtyooi'tgezet

De Volksstem | 1913 | | pagina 2